Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-04, 12:58   #151
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
to bardzo możliwe, że po sterydach przytyłaś. A co do innych metod leczenia, to najpierw trzeba zdiagnozować skąd się bieże ten trądzik i nadmierne owłosienie : nadnercza? jajniki? i dopiero potem wybrać lek. więcej Ci niestety nie powiem, bo sama jestem dopiero w fazie diagnostyki Leczysz się u endokrynologa?
Po sterydach nie przytyłam, bardziej się boję co będzie po hormonach.
Narazie wykryto u mnie policystyczne jajniki...Miałam też pobraną krew, aby dokładnie zdiagnozowac u mnie ilośći hormonów...Póki co, czekam na wyniki.
I tak, tylko jak narazie muszę dopiero zamówic wizyte u endokrynologa.
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:44   #152
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Tysiące kobiet biorą tabletki hormonalne z takich czy innych powodów. Można przytyć pare kilo ale głównie jest to spowodowane zatrzymaniem wody w organiźmie. Jezeli Ty bdziesz tyła tabletki można zmienić na inne. Pogadaj o tym z lekarzem. Rozwieje Twoje wątpliwości.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:51   #153
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Tak to prawda mam dużo wątpliwości, a wizytę u gienekologa niestety dopiero w kwietniu, więc chciałabym sie jeszcze o jedną rzecz zapytać. Natomiast słyszałam dużo dobrego na temat tabletek Yasmine i ich hmmm, nowej wersji Yasminelle. Niestety podobno nie sa odpowiednie dla nastolatek? Czy to prawda?
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:33   #154
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Yasminelle nie są nowszą wersją tylko zawierają mneijszą ilość hormonów. Ty powinnas mieć dobrane tabletki według wyników hormonalnych a nie po nazwach i hasłach reklamowych.
Nie ma dobrych i złych tabletek. Jedna kobieta czuje się tragicznie np na yasminelle a inna rewelacyjnie. Przy doborze tabletek nie należy się kierować opiniami innych.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:03   #155
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Tak jak już pisałam nie mam doświadczenia jeśli chodzi sprawy hormonalne(czy jakby to nazwać), stąd te moje męczące pytania. Chyba nie zostaje mi nic innego jak czekać na umówioną wizyte u ginekologa.
Pozdrawiam
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 19:45   #156
Szkrabbb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Ja bralam diane 35 i nic nie przytylam tylko piersi mi urosly i czulam sie swietnie.. potem zmienilam na yasmin i zaczela sie pojawiac depresja i calkowity zanik libido...teraz odstawiam to na 3 miesiace zeby sie pozbyc tej cholernej depresji i planuje wrocic do diany...
Szkrabbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 16:27   #157
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Czyli tak jak mówilyście, wszystko zależy od organizmu. A moja sytuacja jest narazie niepewna- z jednej strony najprawdopodobniej będę musiała brac hormony, a z drugiej ginekolog generalnie nie wie, nie jest pewny co mi dać w tak młodym wieku. Czy tabletki hormonalne dla nastolatek(o ile cos takiego jest) czymś sie różnią od normalnych?
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 16:30   #158
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Nie ma czegoś takiego jak specjalne hormony dla nastolatek.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:20   #159
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Hehhh, dzięki.
Chyba moim największym zmartwieniem jeśli chodzi o tabletki jest to że powodują tycie(podobno). A wiem, co znaczy mieć nadwagę, bo przez całe życie się z nia zmagałam(naprawdę nie chcę tego powtarzać)i po długich trudach teraz ważę normalnie...Teraz czytam te wszystkie wątki na temat hormonów i jestem przerażona ile moga one spowodowac skutków ubocznych.
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:32   #160
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Nie dziwę Ci się, że masz tyle wątpliwości co do hormonów. Ja już jakieś 8 lat jestem na nich. Zaczęłam brać w wieku 18 lat, zaczęłam od Diane ale fatalnie się po niej czułam, oczywiście w Twoim przypadku wcale tak nie musi być, jak już wyżej bywa mowa, to kwestia indywidualna. Jeśli chodzi o przytycie, to ja .....schudłam ok. 14 kg. Nie dzięki nim, ale zaczęłam rozsądnie się odżywiać, więcej ćwiczyć, właśnie z racji tego, że bałam się przytycia, a ja mam niestety skłonność do tycia od dobrych 6 lat utrzymuję swoją wagę, która jest w normie (choć naturalnie, jak to kobieta, wolałabym jeszcze ze 3 kg zgubić) . Ważne jest byś była pod obserwacją lekarza, a jeśli zauważysz jakieś niepokojące sygnały to porozmawiaj z lekarzem, powiedz mu o tym, a on na pewno dobierze Ci inne tabletki.
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:42   #161
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Jeśli chodzi o kwestie wagi, to mnie uspokoiłaś. W zasadzie przyzwyczaiłam sie do bycia na diecie, więc to nie byłoby większym problemem, niepokoi mnie jedynie tzw., puchnięcie(kiedy gromadzi sie woda w ograniźmie), ale widze że naszczęście to nie jest takie ZAWSZE.
Co do złego samopoczucia związanego z braniem tabletek, to będę sie tu musiała w całosci zdać na lekarza...Jeśli za pierwszym razem nie odnajdę odpowiednich hormonów, to niestety trzeba będzie dalej testować..na sobie
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 18:39   #162
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

kurde.. coraz poważniej myślę o leczeniu hormonalnym (to przyczyna mojego trądziku), ale tyle się strasznych rzeczy nasłuchałam o hormonach.. że trądzik po jakimś czasie wróci z potężniejszą mocą itd.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 19:11   #163
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Mam to samo...ale czym więcej wiem(mało pozytywnych rzeczy) na temat hormonów tym bardziej się boję. Też słyszałam że trądzik wraca, ale czy z potężniejszą siła...tego nie jestem pewna, w końcu jakieś dobre strony zażywania hormonów tez muszą być
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 22:45   #164
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Ja miałam ogromne problemy z trądzikiem, męczyłam się z nim kilka lat (moją historię opisałam gdzieś już na forum), dopiero hormony mi pomogły. Miewałam kilkumiesięczne przerwy w braniu hormonów i trądzik wtedy nie wracał. Obecnie od miesiąca nie biorę antykoncepcji, bo staram się o dzidziusia, więc czeka mnie teraz najdłuższa przerwa w braniu rozumiem Wasze obawy dziewczyny, ja sama boję się, że trądzik wróci. Pocieszam się, że w czasie przerw mi nie wracał no ale nigdy nie przestanę się obawiać. Trudno mi rozwiać Wasze obawy, skoro sama je mam. Nie żałuję podjęcia decyzji o leczeniu hormonalnym, z drugiej strony nie mogę być na 100% pewna, że w przyszłości nie wyjdą na wierzch jakieś skutki uboczne. Ale mam zaufanie do mojej ginekolog no i dbam o to, by regularnie chodzić na badania. Życzę Wam powodzenia w walce z trądzikiem, uwierzcie, że da się z tym wygrać
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 23:01   #165
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

niestety moją bliską koleżankę po odstawieniu hormonów tak wypryszczyło, że wstydziła się wyjść na ulicę. i na leczenie dostała kolejne hormony
ale to było spowodowane tym, ze za wcześnie zaczęła brać tabletki i chyba po odstawieniu zaczęło jej się dojrzewanie...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 23:15   #166
safija
Raczkowanie
 
Avatar safija
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 222
GG do safija
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Nie daj sie namowic na Diane! Poczytaj sobie o nich na necie nie maja za dobrych opini. Sama je bralam i nie bylam zadowolona... Yasmine i Yasminelle tez sa na tradzik ale sa znacznie lagodniejsze po prostu nowsze... Tylko roznica w cenie dosc duza...
safija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 13:49   #167
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 312
GG do gosi@czek
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Brałam Diane 35 i wyleczyły mi trądzik. Ale polecam Ci żebyś najpierw zrobiła badania hormonalne. Jeżeli trądzik nei jest spowodowany hormonami to Diane nic Ci nie da oprócz tego, że nafaszerujesz się nie potrzebnie hormonami. Jeśli chodzi o tycie, to zależy od Twojej silnej woli, bo Diane wzmacnia apetyt, ale nie jest bezpośrednią przyczyną tycia.
gosi@czek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 14:06   #168
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

cóż, przestanę brac antybiotyki ( a to za kilka miesięcy) , zrobię dokładne badania i pójdę do dobrego ginekologa, bo dobrego dermatologa już znalazłam. zrobię rozeznanie i podejmę ostateczną decyzję dziękuję Wam za rady
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 14:12   #169
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Jezeli chodzi o ustabilizowanie zaburzeń hormonalnych które powodują trądzik to wydaje mi się że lepiej udać się do endokrynokoga bądź ginekologa-endokrynologa.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 14:29   #170
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

a ja jeszcze biore Diane ale ja zmieniam bo to bez sensu...przez pierwsze pol roku nie mialam zadnek krostki a teraz podczas jej stosowania znow mam wysyp...po prostu wielkie G....i tyle...a mialy tak dobrze leczyc..wrrr

nie wspomianjac oczywiscie o skutkach ubocznych...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 13:43   #171
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Byłam już u endokrynolga. Kazała mi iść jeszcze na jakies badania. Muszę się też zorientować czy sa juz wyniki badań hormonalnych. Zaniedługo idę do ginekologa i znowu do endokrynolga. Troche się nachodzę ale może dzięki temu lekarze przepiszą mi odpowiednie tabletki-zniknie trądzik, te owłosienie, może nawet nie przytyję...Trzeba się jakoś pocieszać. I jeśli chodzi o owłośnienie, to hmmm, ono będzie same "znikać" z tych miejsc gdzie u kobiety nie powinno sie pojawiać(pomiędzy piersami itp-w moim przypadku)? Czy jak?
Pozdrawiam
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 13:52   #172
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

A nie ma u Ciebie w mieście lekarza który jest i ginekologiem i endokrynologiem?? Nie nalatałabys się tak bardzo.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 16:34   #173
karol_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

-

Edytowane przez karol_a
Czas edycji: 2008-04-21 o 07:25
karol_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 12:10   #174
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Aneczka8, tam gdzie chodzę nie, a wolę nie zmieniać już tych lekarzy ani tym bardziej miejsca bo ta poradnia ma całkiem dobrą opinie.

Karol_a , ja Ci nie pomogę bo jak już wiadomo sama jestem średnio na tego typu tematy poinformowana. Ale może dziewczyny będą coś wiedzieć.
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 15:41   #175
aguulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Mam podobny problem ... tzn. nadmierne owlosienie ;/ Po tabletkach hormonalnych to te wloski nie znikna nie?
aguulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 11:49   #176
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

zalezy po jakich...poza tym jak zaczniesz brac to nie rozplyna sie w powietrzu...po prostu nie powinny dalej rosnac w tych miejscach co rosna(np. nad gorna warga) moga stac sie mniej widoczne..ale tak naprawde pozbyc sie ich mozesz depilacja laserowa badz plastrami
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 18:59   #177
Barwna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 139
Dot.: Hormony-jestem zmartwiona:(

Ja chodze kosmetyczki na depilacje wąsika, zabieg nie taki straszny a efekt super. Jak ktoś też ma takie problemy to polecam.
Pojawiają mi też włosy na brzuchu, ale to juz większy problem. Kosmetyczka nawet nie ma czegos takiego w liczniku więc sama w domu prubuje cos z tym robić za pomocą plasterków. Efekt nie zawsze jest taki dobry, wiadomo-samemu trudniej i włosy jednak bez tabletek odrastają, no ale nie zmienia to faktu że bez depilacji jest 100 razy gorzej.
A moja wizyta u ginekologia się zbliża i znowu się stresuję...Jednak obawy przed hormonami nie ustąpiły...zobaczymy.
Barwna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 19:07   #178
blossom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Proszę o interpretację moich wyników hormonalnych!!!

Hej,
dzisiaj odebrałam wyniki i jestem bardzo zaniepokojona krew była pobrana w 20 dniu cyklu ( mam bardzo długie cykle - ok 40 dni ) i wyniki są następujące:

Prolaktyna 545 mlU/L
Estradiol 416 pg/ml
Progesteron 28,61 ng/ml

Wszystko jest ponad normą, dodam, że w ciązy nie jestem. Co dziwne, gdy robiłam usg jajników 39 dnia cyjklu, jeszcze przed okresem to na karcie napisano mi podejrzenie niedomogi lutealnej. Nic nie rozumiem z tego, a do ginekologa idę dopiero za tydzień, ale chyba zwariuję do tego czasu proszę pomóżcie!!
blossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 10:50   #179
tulipek
Raczkowanie
 
Avatar tulipek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 97
badanie hormonow podczas brania tabl. antyk.

witam
przepisano mi tabletki regulon jakies czas temu w zwiazku z problemami hormonalnymi. za wysoki testosteron i prolaktyna. i inne problemy. od tego czasu zaczelam miec tradzik wokol ust. ,tj pod nosem , na brodzie.
zmieniono mi tabletki na Microgynon ale dalej to samo.
chcialam zbadac sobie znowu prolaktyne i testosteron podejzewajac ze to moze od tego, ale lekarz mi powiedzial ze moge zbadac hormony dopiero 3 miesiace po odstwieniu tabletek,

a czy podczas brania nie warto ? przeciez sprawdze przynajmniej jaki mam poziom hormonow w trakcie brania tabletek i czy wszytsko ok i czy ewentualnie na tabletkach nie ma za wysokiego poziomu prolaktyny i testosteronu.
tulipek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 19:44   #180
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: badanie hormonow podczas brania tabl. antyk.

Cytat:
Napisane przez tulipek Pokaż wiadomość
witam
przepisano mi tabletki regulon jakies czas temu w zwiazku z problemami hormonalnymi. za wysoki testosteron i prolaktyna. i inne problemy. od tego czasu zaczelam miec tradzik wokol ust. ,tj pod nosem , na brodzie.
zmieniono mi tabletki na Microgynon ale dalej to samo.
chcialam zbadac sobie znowu prolaktyne i testosteron podejzewajac ze to moze od tego, ale lekarz mi powiedzial ze moge zbadac hormony dopiero 3 miesiace po odstwieniu tabletek,

a czy podczas brania nie warto ? przeciez sprawdze przynajmniej jaki mam poziom hormonow w trakcie brania tabletek i czy wszytsko ok i czy ewentualnie na tabletkach nie ma za wysokiego poziomu prolaktyny i testosteronu.
Ja badam i testosteron i prolaktynę mimo tabletek anty. A chodzisz do gina czy do endokrynologa?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.