Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 10:37   #61
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to, że DAX nie testuje ?
Dax jest na zielonych listach dziewczyn z początku tego wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287
Jest masę polskich firm na rynku, ze świetnymi produktami, a Polskie firmy nie testują - poprawcie mnie gdybym pisała nieprawdę Ale ja na razie idę tym własnie tropem - dobre bo polskie

Wiem, że lista jest modyfikowana, wklejam link tylko na potrzebę chwili, aby Fugonetka mogła sobie zerknąc na te polskie firmy
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 10:45   #62
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Mam wydrukowaną listę i noszę w portfelu!! Ale ostatnio było trochę zamieszania z firmami dlatego wolałam się upewnić. Tym bardziej, że obejrzałam filmik który zalinkowałyście i znowu weszłam na stronę PETY. Więc znowu chodzę z mega dołem.
Słów brakuje.
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:17   #63
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Kurcze, te biedronkowe rewelacyjnie cenowo wychodzą, za 1 sztukę Wilkinsona jest 10 biedronkowych. Tyle, że kiedyś się mocno zacinałam nimi. Ile one mają ostrzy? Może w końcu czas odrobinkę polubić depilator
Zaraz sobie wydrukuję listę, oczywiście na bieżąco modyfikując.

Kremy do rąk Be Beauty produkuje PHARMA-C-FOOD. Super, bo na liście zajmują miejsce jako te nietestujące. Uwielbiam ich kremy do rąk. I tak cudownie pachną!

A wiecie czy ONTEX testuje? Żadnej informacji nie ma. Więc chyba testują. Wczoraj gdzieś czytałam, że Nivea (chodzi mi o Bambino) nie testuje. Jednak testują? Kurcze, a tak dobry krem do twarzy mieli. Ok, szukam czegoś np. z Ziaji...
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 11:55   #64
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

http://www.nauka.gov.pl/nauka/krajow...a-zwierzetach/
No ja zwariowałam dziewczyny. To jest nie do przejścia.
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 12:50   #65
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Aaaaaa, dziękuję za odpowiedź!! Poszperam na stronkach pety w poszukiwaniu tych niemieckich list!
http://www.peta.de/kosmetik

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
witam włosomaniaczkę

jak jest w końcu z YR? dostałam dziś od siostry w prezencie kredke do oczu z YR....
Mówiłam, że włosomaniaczki nas zaleją!

YR jest co najmniej podejrzane, wypadło z wszystkich listy CF, a było na co najmniej 3 (BUAV, CCIC, Peta).

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wilkinson testuje z tego, co wiem...
Jeśli chodzi o maszynki do golenia, to używam tych z Biedronki. Robi je jakaś polska firma.
Wilkinson jest na czerwonej liście Pety.

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
http://www.nauka.gov.pl/nauka/krajow...a-zwierzetach/
No ja zwariowałam dziewczyny. To jest nie do przejścia.
Nie czytam już nic i niczego nie oglądam, bo by się jeszcze ze mnie ekoterrorystka zrobiła i co wtedy?

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Wiesz, powiem Ci szczerze, nie wiem co z Wilkinsonem, na listach go nie odnajduję. Tak jak Nivei, Chanel, Margaret Astor... A to przeciez takie popularne marki... Hmmm A kto jest właścicielem marki?
Co do plastrów spróbuj, nie nastawiaj się, że będą lepsze od veet, to może być jedynie moje odczucie, ale dla mnie sprawiły się świetnie!
Odpowiedź od Pety, która zawiera m.in. informację o testowaniu Chanel oraz info dlaczego Dior zniknął z listy (dostałam dawno, ale jeszcze nie wklejałam na forum):

Cytat:
Thank you for contacting PETA, and for your interest in this important subject. We’re so pleased to hear that you’re interested in using your power as a consumer to help animals! Our information on the companies you mentioned is as follows:

· In July 2011, we were very sorry to have to move Mary Kay from our list of companies that have banned all tests on animals to the list of companies that do test on animals.

Mary Kay has been on PETA’s cruelty-free list for more than a decade, so we were stunned to learn that the company has been paying to have tests on animals conducted in China. This testing is reportedly required by the Chinese government before the company’s products, such as Mary Kay’s skin-whitening formula, can be marketed in China.

These tests on animals make Mary Kay ineligible for PETA’s cruelty-free list.

We met with Mary Kay officials and were told that they will not stop selling their products in China and thus will continue to pay for tests on animals in Chinese-owned laboratories as required. At our request, Mary Kay, which has already been working with Chinese scientists and officials toward acceptance of the non-animal test methods that are used in the U.S. and much of the world, has agreed to step up its role and combine forces with other companies to hasten this process.

PETA is seeking support from other international companies to help drive this process forward as quickly as possible. Please go to http://www.PETA.org/issues/animals-u...entations.aspx to learn more about non-animal methods and how PETA has been instrumental in the acceptance of these tests by governments around the world.

· In the past, Christian Dior was included on PETA’s list of companies that do not test on animals. Unfortunately, Christian Dior had to be removed from the list after it was acquired by LVMH, a company with a questionable animal-testing policy. Similarly, LVMH-controlled brands Guerlain, Givenchy, and Benefit are also not included on our list.

· Chanel was removed from our cruelty-free company list when a Chanel executive informed us that new ingredients may be tested on animals. Company materials now indicate that new or raw ingredients could be tested on animals.


Please politely encourage Chanel to stop all animal testing. You can contact the company using the form at http://chanel.com/nav/html/direct_pa...one_lang=USAEN or by calling 1-800-550-0005 .


· Donna Karan is currently included on our Don’t Test list.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:04   #66
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziękuję, że wkleiłaś ten list, wiele wątpliwości zostało rozwianych... Nie starcza mi obraźliwych słów, aby określić w pełni to co myślę na temat tego procederu.... Z tego co czytam mam 3/4 kosmetyków do wymiany Wiecie co, ja też już nie oglądam, musiałam wtedy również zając się eko terroryzmem
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:10   #67
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Zaczynam powoli rozważać czy nie zapuścić mieszkania, przestać się myć, chodzić nago i strzelać do wszystkiego co się rusza.
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 13:38   #68
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

z tym zapuszczeniem mieszkania to przesada, są preparaty bez chemii nie-testowane wiadomo nie są tak mocne jak te... wiadomo jakie, ale można powalczyć Ja sama zrezygnowałam z wielu rzeczy, kosmetyków też ale to chyba bardziej z lenistwa nie maluję się i chyba nigdy się nie malowałam używam jedynie fluidu, pudru i odrobiny różu bo jestem maksymalnym białasem można mnie śmiało nazywać córką piekarza.

w wakacje smaruje się balsamami brązującymi ale dzięki Bogu jest tego taki wybór, że spokojnie można wygrzebać coś eko i nie-testującego.

Jedynych kosmetyków, których mam cały ogrom to balsamy ujędrniające, oliwki, peelingi etc. ale także jest spory wybór, że nadal można złapać te z zielonych list.


Gorzej mam z ciuchami od kiedy przeczytałam tę notkę o made in china zauważyłam, że niewiele moich rzeczy zrobionych jest gdzie indziej. Nawet next zapierdziela w Chinach - zdziwiło mnie to - chociaż tłumaczyłoby to ich rozchwianą rozmiarówkę, raz 40 ma wymiary rozmiaru 34 a raz 40 ma rozmiary nie wiem 44-46. Za to disney (moje ukochane t-shirty) tobi np. w Turcji.

Wiadomo, że wyeliminowanie wszystkich złych rzeczy nie dzieje się z dnia na dzień bo można w jednej chwili paść na ziemię w spazmach i krzyczeniu, że będę chodziła tylko w liściach i w ogóle przestanę oddychać. To proces dlugotrwały i stopniowy niestety często czasochłonny. Ja zaczęłam od jedzenia, przeszłam w kosmetyki i chemię. Za ciuchy nie wiem kiedy się zabiorę, ale na pewno moja świadomość jest dużo większa niż jeszcze 3-4 lata temu kiedy pisałam pracę magisterską o etyce współczucia wobec zwierząt. Wtedy moja wiedza ograniczała się do tego jak wygląda hodowla przemysłowa (jedzenie - mięso, jajka), eksperymenty na zwierzętach (nie tylko te kosmetyczne ale także psychologiczne i wojskowe), produkcja futer, cyrki, zoo itp. itd. Teraz wiem więcej o tym jak koncerny oszukują konsumentów. Np. wiecie, że kiedyś coca- cola (to były lata 70te) i Mcdonald chcieli wepchać się na zieloną listę próbując naprawdę sztuczek rodem z filmów s-f.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:48   #69
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Dziękuję, że wkleiłaś ten list, wiele wątpliwości zostało rozwianych... Nie starcza mi obraźliwych słów, aby określić w pełni to co myślę na temat tego procederu.... Z tego co czytam mam 3/4 kosmetyków do wymiany Wiecie co, ja też już nie oglądam, musiałam wtedy również zając się eko terroryzmem
Spokojnie, sporo na szczęście jeste nietestowanych, chociaż powiem Wam, że po przejściu Estee Lauder na czerwoną listę to mi się naprawdę agresor włączył.... Clinique, MAC, Smashbox, Stila, Bobby Brown - one wszystkie są markami EL! Co prawda wszystkie są na liście Pety, więc istnieje szansa, że same nie zaczęły testować, ale co z tego, skoro znowu zaczyna się zabawa z kosmetyki, które należą do testującego koncernu

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Zaczynam powoli rozważać czy nie zapuścić mieszkania, przestać się myć, chodzić nago i strzelać do wszystkiego co się rusza.
Na szczęście mydło można robić samemu, a czyścić mieszkanie można łatwo sodą, octem, olejkiem pomarańczowym i orzechami piorącymi!
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:54   #70
Fugonetka
Raczkowanie
 
Avatar Fugonetka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 42
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Zaciekawiła mnie Twoja praca, aczkolwiek nie wiem, czy dałabym radę ją przeczytać. Jestem przerażona tym co się dzieje. Przestałam już chodzić na zakupy, bo staję przed półkami uginającymi się od najbardziej wymyślnych preparatów a większość z tych rzeczy była testowana na zwierzakach. Każda nowość na rynku to dla mnie kolejny umęczony zwierzak.
Nie wiem Dziewczyny jak sobie z tym radzicie. Jak widać mi idzie kiepsko.
Fugonetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 14:01   #71
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Zaciekawiła mnie Twoja praca, aczkolwiek nie wiem, czy dałabym radę ją przeczytać. Jestem przerażona tym co się dzieje. Przestałam już chodzić na zakupy, bo staję przed półkami uginającymi się od najbardziej wymyślnych preparatów a większość z tych rzeczy była testowana na zwierzakach. Każda nowość na rynku to dla mnie kolejny umęczony zwierzak.
Nie wiem Dziewczyny jak sobie z tym radzicie. Jak widać mi idzie kiepsko.
Miałam taki etap w swoim życiu, ale na szczęście trochę z tego ochłonęłam. Patrząc na to w ten sposób to naprawdę można zacząć wariować. Moja rada - nie oglądać graficznych filmików tylko dalej robić swoje. Inaczej to bym była już dawno bliska obłędu.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 16:16   #72
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
http://www.peta.de/kosmetik



Mówiłam, że włosomaniaczki nas zaleją!

YR jest co najmniej podejrzane, wypadło z wszystkich listy CF, a było na co najmniej 3 (BUAV, CCIC, Peta).

no ba, może nakłonię jakieś włosomaniaczki inne
może napisać do YR co z nimi nie tak... mój angielski niestety leży, odkąd zaczęłam studiować filologię rosyjską, ang poszedł w odstawkę
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 16:43   #73
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Zaczyna mnie przerażać to, że wielkie koncerny pozwalają sobie na taki sposób testowania. Widziałam filmik na YT, strasznie mną wstrząsnął. Wiedziałam, że testowanie na zwierzętach jest złe, ale nie spodziewałam się, że to jest na tak szeroką skalę rozpowszechnione zjawisko. Przede wszystkim nie sądziłam, że odbywa się to w tak okrutny sposób.
Może to kogoś urazi, ale widzę ogromne podobieństwo do II wojny światowej. Przecież tam również odbywały się testy, tyle że na żywych ludziach. Jeśli jest alternatywa, to trzeba jak najbardziej tępić tego typu praktyki. Nie ma zmiłuj.
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 17:43   #74
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Zaciekawiła mnie Twoja praca, aczkolwiek nie wiem, czy dałabym radę ją przeczytać. Jestem przerażona tym co się dzieje. Przestałam już chodzić na zakupy, bo staję przed półkami uginającymi się od najbardziej wymyślnych preparatów a większość z tych rzeczy była testowana na zwierzakach. Każda nowość na rynku to dla mnie kolejny umęczony zwierzak.
Nie wiem Dziewczyny jak sobie z tym radzicie. Jak widać mi idzie kiepsko.
mój promotor wywalił wszystkie drastyczne opisy więc jest do przejścia gorzej, że jest cały rozdział bełkotu filozoficznego i to jest raczej nie do przejścia
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 21:19   #75
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Fugonetka Pokaż wiadomość
Zaciekawiła mnie Twoja praca, aczkolwiek nie wiem, czy dałabym radę ją przeczytać. Jestem przerażona tym co się dzieje. Przestałam już chodzić na zakupy, bo staję przed półkami uginającymi się od najbardziej wymyślnych preparatów a większość z tych rzeczy była testowana na zwierzakach. Każda nowość na rynku to dla mnie kolejny umęczony zwierzak.
Nie wiem Dziewczyny jak sobie z tym radzicie. Jak widać mi idzie kiepsko.
Doskonale Cię rozumiem. Mnie też czasami ogarnia rozpacz. Czasami po przeczytaniu o kolejnym wydarzeniu na FB, ryczę godzinami. Ale trudno. Trzeba robić swoje. Mówię wtedy do siebie, że owszem, mogę położyć się, zamknąć oczy i udawać, że tego nie ma, ale jest, a od mojej depresji nikomu lepiej nie będzie. Jeżeli wpadnę w depresję, mogę stracić pracę, jeżeli stracę pracę - nie będę mogła wspierać finansowo fundacji pro-zwierzęcych ani karmić swojego kota dobrym jedzeniem. Także muszę żyć dalej, i Ty też, bo nawet nasz malutki udział może komuś uratować życie.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Zaczyna mnie przerażać to, że wielkie koncerny pozwalają sobie na taki sposób testowania. Widziałam filmik na YT, strasznie mną wstrząsnął. Wiedziałam, że testowanie na zwierzętach jest złe, ale nie spodziewałam się, że to jest na tak szeroką skalę rozpowszechnione zjawisko. Przede wszystkim nie sądziłam, że odbywa się to w tak okrutny sposób.
Może to kogoś urazi, ale widzę ogromne podobieństwo do II wojny światowej. Przecież tam również odbywały się testy, tyle że na żywych ludziach. Jeśli jest alternatywa, to trzeba jak najbardziej tępić tego typu praktyki. Nie ma zmiłuj.
Mnie nie urazi. I podobieństwo jest jak najbardziej. Zaczyna się od traktowania czyjegoś życia jako mało ważnego. A siebie - jako wyższą rasę. Chociaż do tej pory nie potrafię zrozumieć, na jakiej podstawie tyle ludzi uważa się za lepszych od zwierząt. Dla mnie to jest absurd. To tak jak porównywać, co jest lepsze - dąb czy brzoza. Są tym samym gatunekiem, sa tak samo ważne i potrzebne w ekosystemie. Nie znoszę tej arogancji. Jeżeli człowiek jest szczytem ewolucji, to ja za taką ewolucję dziękuje.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Gorzej mam z ciuchami od kiedy przeczytałam tę notkę o made in china zauważyłam, że niewiele moich rzeczy zrobionych jest gdzie indziej. Nawet next zapierdziela w Chinach - zdziwiło mnie to - chociaż tłumaczyłoby to ich rozchwianą rozmiarówkę, raz 40 ma wymiary rozmiaru 34 a raz 40 ma rozmiary nie wiem 44-46. Za to disney (moje ukochane t-shirty) tobi np. w Turcji.
Mnie jeszcze denerwuje to, że pomiędzy rzeczą za 30 złotych i 300 złotych nie ma różnicy pochodzenia. I jedna, i druga z Chin, tylko marża sprzedawcy większa Chyba muszę nauczyć się szyć... Na razie jak zamarzy mi się jakaś kreacja, której nie mogę znaleźć na allegro wśród ubrań używanych lub nowych niechińskich, proszę mamę, ona ma ogromny talent do szycia i potrafi wszystko zrobić.

Mówię wam, za kilka lat będę sama sobie buty robić i własne warzywa hodować Korporacje mnie do tego doprowadzą...
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 21:47   #76
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

też mam sporo rzeczy tak zwanych z 2giej ręki jak to ktoś ładnie nazwał recykling ? bardzo mi się spodobało

co do upraw to mój dziadek gdyby był teraz tutaj ze mną, sądzę, że bylibyśmy samowystarczalni, on potrafił zrobić wszystko z niczego, nawet głośniki do wieży kiedyś jak znajdę chwilę na obfocenie jego wynalazków to Wam pokażę ))))
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 22:11   #77
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
z tym zapuszczeniem mieszkania to przesada, są preparaty bez chemii nie-testowane wiadomo nie są tak mocne jak te... wiadomo jakie, ale można powalczyć Ja sama zrezygnowałam z wielu rzeczy, kosmetyków też ale to chyba bardziej z lenistwa nie maluję się i chyba nigdy się nie malowałam używam jedynie fluidu, pudru i odrobiny różu bo jestem maksymalnym białasem można mnie śmiało nazywać córką piekarza.
Ja jestem corka piekarza w doslownym sensie
A co do sprzatania to naszczescie duzo ni emusialam zmieniac bo czesto uzywalam tylko plynu do szyb, czegos do wc i sody.
U nas tutaj duzo ludzi sprzata octem,ale jak dla mnie to zbytnio smierdzi potem.
Gold Drop chyba ma wszystko w tej kwesti i jest dobry
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:11   #78
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Jeśli chodzi o sprzątanie to czytam coraz więcej blogów o babcinym sposobych na sprzątanie i powoli się uczę jak używać chemii od wielkigo dzwonu. Tak więc sprzątanie to jest mały problem. Natomiast zgadzam się, że koncerny już mnie popchnęły do hodowli własnych ziół i teraz też warzyw. Tylko czekać aż w ogóle zacznę robić masło, olej, śmietanę, słodycze i alkohole, a na koniec hodować własne kurki na jajka
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 06:07   #79
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Linus akurat u nas tutaj to chemi bez chemi nam nie brakuje. Jest w czym wybierac Ja sie zakochalam w method i earth friendly
Tylko z eco plynem jest problem bo szybko sie konczy. Wszystkie jakies takie wodniste. Dostalam od znajomej plyn z amway'a i oni maja taka serie LOC i ten plyn tez jest taki eco moze nie az taki super eco,ale jest biodegradowalny. Na ich srodkach jest napisane , ze nie testuja. Ale wiem, ze 6lat temu (chyba) amway wypadl z listy Peta niestety jak zaczeli sie rozwijac na wiadome rynki, ale dziwne bo Peta ich na liste czarna nie dala nie wiem dlaczego
Sprawdzilam ta cala ich historie bo duzo moich znjamowych tego uzywa i wyszlo mi, ze LOC to zanim sie zaczeli ludzie interesowac takimi eco srodkami to dwoch takich braci sobie to wymyslilo w garazu i opatentowali to przed wszystkimi innymi tego typu firmami. Byli pierwsi z tego co sie dowiedzialam. No,ale procz tego to amway ma tez kosmetyki i wiem, ze jest z nimi podobnie jak bylo z Eveline, ze jakis tam srodek wymyslil J&J co oni uzywaja go.
Mi napisali, ze nie testuja jak prawo tego nie wymaga :/
A z drugiej strony maja tez jakies witaminy dla wege. Ja od znajomej kupilam jedne witaminy bo traktuje to jak leki. To jak mam juz jakas scieme jesc to wole cos dobrego co zadziala. Ona mi pokazala na przykladzie jaka jest roznica miedzy ich wit. C , a wit. C innych firm.
Ta ich wit. C kompletnie wyciagnela jodyne i woda byla znow czysta. No,ale to tak btw.
Co do ziol i reszty to ja marze zeby zaczac sadzic swoje. Mam cala ksiazke na ten temat ile rzeczy z takich ziol mozna zrobic. Jakies nalewki na kaszel, na goraczke , na bol brzucha etc. Mozna tez robic swoje oleje zimnotloczone i wcale nie jest to jakies strasznie trudne. Konczac na masciach i kremach
Kiedys tez mialam taki pomysl, ze bede kury hodowac na jajka,ale ja mam ornitofobie i bym chyba umarla jak bym miala wyciagac im jajka i je karmic
U mojej babci na wsi byl straszny rygor i takie cos, ze sie kury boisz to bylo dziwactwo i nie bylo litosci. Babcia mi kazala isc po jajka do kurnika i wrocilam z jajecznica. Nie musze chyba mowic, ze wciery dostalam , ze tydzien usiasc nie moglam. A najgorsze byly gesi- terrorystki. Musialam z dwora kanalami wychodzic na pole
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 09:16   #80
anna3101
Raczkowanie
 
Avatar anna3101
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Mnie też się wydaje, że z chemią nie jest tak źle. Jest duzo preparatów ekologicznych, no i sposoby babci są też super

Natomiast co do innych spraw, rzeczywiście niedługo będziemy sobie wszystko samodzielnie wytwarzać Bardzo chcę zobaczyć głośniki dziadka Girl. Będzie to dla mnie inspiracja, mam zamiar sobie zrobić rysik do telefonu, bo wszystkie sklepowe chińskie są

Zamówiłam sobie kilka opakowań nasion, pierwszy raz w życiu będę próbować wyhodować własne zioła Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie, bardzo proszę o porady!

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o sprzątanie to czytam coraz więcej blogów o babcinym sposobych na sprzątanie i powoli się uczę jak używać chemii od wielkigo dzwonu. Tak więc sprzątanie to jest mały problem. Natomiast zgadzam się, że koncerny już mnie popchnęły do hodowli własnych ziół i teraz też warzyw. Tylko czekać aż w ogóle zacznę robić masło, olej, śmietanę, słodycze i alkohole, a na koniec hodować własne kurki na jajka
Linusiaczek, a powiesz mi, jakie są blogi o nietestowanych kosmetykach i eko chemii? Teraz się wkręciłam w pisanie i czytanie blogów, bardzo chętnie bym sobie dodała jeszcze kilka do obserwowanych
__________________
Pomóż kociakom - kupuj na aukcjach charytatywnych na allegro: NADIR_stowarzysz, miauczykotek, Koty_sos, SosDlaZwierzat, TOZ_Szczecin, kocipazur_org,

Nakarm zwierzaka jednym klikiem:
www.pustamiska.pl
www.poomoc.pl

Mój blog: ekologicznie.wordpress.co m
anna3101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 11:09   #81
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Ja jestem corka piekarza w doslownym sensie
A co do sprzatania to naszczescie duzo ni emusialam zmieniac bo czesto uzywalam tylko plynu do szyb, czegos do wc i sody.
U nas tutaj duzo ludzi sprzata octem,ale jak dla mnie to zbytnio smierdzi potem.
Gold Drop chyba ma wszystko w tej kwesti i jest dobry
Sam od rana poprawiasz mi humor.

Katarynka92 wg.mnie to porównanie jest adekwatne. A podobieństwa aż rażące.
Mnie najabrdziej przeraża to, że ludzie pracujący w tych koncernach nie widzą nic złego w okrutnym traktowaniu zwierząt. A przecież gdyby ludzie powiedzieli "nie! mam sumienie nie będę pracować w laboratorium i krzywdzic zywe istoty" to by tych laboratoriów nie było! Gdyby ludzie nie chodzili na wyscigi konne, to nikt by ich nie organizował;/

Oglądałam ostatnio taki film o pytonach, i podobno w US biznes kwitnie, młodzi chłopcy kupują sobie węże żeby zaimponować kolegom, a jak wąż podrośnie i koszty utrzymania przeosna jego wyobrażenia to go wyrzucają(!) A takie pytony są bardzo groźne, mówili, że właścicielke zaatakował i gdyby jej ojciec nie uciał mu głowy to wiadomo jak by się historia skończyła.

A co do sprzątania to wiecie, że w Holandii wielu ludzi nie opłukuje naczyń z płynu do mycia? Ja zawsze szaleńczo długo płukam. Co do domowych sposobów to ja dodam:
solą można usuwać plamy po owocach a sodą lżejsze plamy. A ta druga w połączeniu z mąką kukurydzianą odświeży zapach tkanin i dywanu.

Przepraszam za mega OT

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

szukałam czegoś o mokate i chciałam zapytać czy w końcu któraś z Was dostała odpowiedź? Loyd tea należy do mokate a moja mama uwielbia ich herbaty
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 12:23   #82
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

[1=494b9b0e47c0b4448ad9912 3b4e402657e21363e;3262419 6]Wydaje mi się, że na listy nie odpiszą, a maile przeciez można wydrukować

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Firmy nie testujące
AA Oceanic (kosmetyki) AbFoods (Kuchnia Azjatycka; makarony, sosy, pieczywo chrupkie, herbaty, pikle,..) Ad Publica (Harribo, Alproo Soya) Adamed (firma farmaceutyczna) Aflofarm (farmaceutyka) Agropharm/ Adamed (ten sam koncern) ...[/QUOTE]

AA, Wrigley - nie testują?
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:10   #83
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Katarynka92 Pokaż wiadomość
Może to kogoś urazi, ale widzę ogromne podobieństwo do II wojny światowej. Przecież tam również odbywały się testy, tyle że na żywych ludziach.
To prawda. Sama widzę to podobieństwo, zwłaszcza po przeczytaniu „Wiecznej Treblinki” George'a Pattersona.

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o sprzątanie to czytam coraz więcej blogów o babcinym sposobych na sprzątanie i powoli się uczę jak używać chemii od wielkigo dzwonu. Tak więc sprzątanie to jest mały problem. Natomiast zgadzam się, że koncerny już mnie popchnęły do hodowli własnych ziół i teraz też warzyw. Tylko czekać aż w ogóle zacznę robić masło, olej, śmietanę, słodycze i alkohole, a na koniec hodować własne kurki na jajka
Ja już powiedziałam TŻ-owi, że chcę mieć kurę Co z tego, że mięsa nie jem, skoro jem jajka kur, które ostatecznie idą pod nóż? Nie podoba mi się to, naprawdę. Ale też nie widzę siebie jako weganki — fakt, że trzeba się na tej diecie suplementować mnie odpycha.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 13:22   #84
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Też wydaje mi się, że AA było na czerwono.
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 16:17   #85
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

oglądałam jak w chinach szyją ubrania - masakra, że większość ciuchów takich mam, znaczy część z Turcji ale jednak sporo tych z Chin... masakra jak to obejrzałam momentalnie wszystko zaczęło mnie swędzieć
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 17:28   #86
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Sylcia83 skąd wzięłaś tą listę?? Jest tam sporo firm, które były u nas na czerwonej?!
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 18:47   #87
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Co do ubrań — jest jakaś alternatywa? Są sklepy, które nie wyzyskują pracowników z Chin i innych krajów?
I mam tutaj na myśli ubrania, które są dostępne w sprzedaży stacjonarnej, bo przez internet sobie w życiu spodni czy dopasowanej bluzki nie zamówię, bo na 100% nie trafię z rozmiarem...
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:05   #88
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

nie no jest np. H&M część rzeczy ma z Turcji, Mohito część rzeczy szyje w Montrealu, w butikach można znaleźć rzeczy szyte w Polsce ale zgadzam się jest tego mało, albo nie ma totalnie informacji na ten temat.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 21:41   #89
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Fajnie z H&M, bo tam często kupuję. Pasują mi ubrania z tego sklepu

A właśnie, wiemy coś o Golden Rose?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 21:50   #90
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

u samego źródła na stronie internetowej jest informacja, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.