Slow fashion - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-06, 11:09   #31
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Slow fashion

Dzień dobry,

Witam się i ja. Baaaardzo powoli dochodzę chyba do opcji slow fashion . Dla mnie aktualnie najważniejsze są dobre buty i dobra torebka.
Chętnie podejrzę gdzie kupujecie. U mnie ostatnio coraz częściej pojawiają się ciuchy z TK Maxxa - jeśli ktoś lubi grzebanie, to można wyszukać czasami naprawdę fajne perełki. Szczególnie swetry, przyzwoita cena za dobry skład
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."

Edytowane przez dooo
Czas edycji: 2015-12-06 o 11:12
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:16   #32
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Witam się i ja. Baaaardzo powoli dochodzę chyba do opcji slow fashion . Dla mnie aktualnie najważniejsze są dobre buty i dobra torebka.
Chętnie podejrzę gdzie kupujecie. U mnie ostatnio coraz częściej pojawiają się ciuchy z TK Maxxa - jeśli ktoś lubi grzebanie, to można wyszukać czasami naprawdę fajne perełki. Szczególnie swetry, przyzwoita cena za dobry skład
Hej, u mnie to tez ciągły proces... niby juz podczas letnich wyprzedaży byłam taką zdecydowana slow fashionistka,miałam tak mądrze kupować... a i tak przeglądając teraz szafe sporo rzeczy jest wg mnie niepotrzebnie kupionych... juz nawet nie chce mi się tego sprzedawać ... większość oddaję siostrzenicy męża
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:40   #33
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Hej, u mnie to tez ciągły proces... niby juz podczas letnich wyprzedaży byłam taką zdecydowana slow fashionistka,miałam tak mądrze kupować... a i tak przeglądając teraz szafe sporo rzeczy jest wg mnie niepotrzebnie kupionych... juz nawet nie chce mi się tego sprzedawać ... większość oddaję siostrzenicy męża
Ja mam zamiar przed wyprzedażami zrobić sobie listę i się jej trzymać, bo jak zwykle wpadam w pułapkę ceny i "okazji"
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:18   #34
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Ja mam zamiar przed wyprzedażami zrobić sobie listę i się jej trzymać, bo jak zwykle wpadam w pułapkę ceny i "okazji"
Ja mam zrobioną, niestety po czystkach w szafie jest bardzo dluuuga. Póki co kupiłam czarną jedwabna sukienkę i dwa basicowe wełniane sweterki z Benettonu - skład super bo 100% jedwab i 100% wełna. Mam nadzieje, że mnie nie rozczaruja gdy dotrą.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:33   #35
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Witam się i ja. Baaaardzo powoli dochodzę chyba do opcji slow fashion . Dla mnie aktualnie najważniejsze są dobre buty i dobra torebka.
Chętnie podejrzę gdzie kupujecie. U mnie ostatnio coraz częściej pojawiają się ciuchy z TK Maxxa - jeśli ktoś lubi grzebanie, to można wyszukać czasami naprawdę fajne perełki. Szczególnie swetry, przyzwoita cena za dobry skład
A w jakim miescie chodzisz do Tk Maxx? Ja w Katowicach jeszcze nigdy nie trafilam na cos ladnego
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:36   #36
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
A w jakim miescie chodzisz do Tk Maxx? Ja w Katowicach jeszcze nigdy nie trafilam na cos ladnego
W Czeladzi
__________________
"I żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 13:28   #37
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Też marzą mi się jakieś Levis'y bo wstyd się przyznać, ale nigdy nie miałam żadnych


Właśnie jeśli kupicie coś fajnego w dobrej cenie i oczywiście składzie to chwalicie się
Co do levisow to ostatnie kupiłam 2 lata temu i jakoś średnio jestem zadowolona. Jedna para właśnie curve ID rozciągnęła mi się masakrycznie choć fakt na początku je uwielbiałam. Wydaje mi się tez, ze przez dodatek poliestru juz nie nie noszą się tak dobrze. Ostatnio dzinsy kupowałam w Zarze (choć nigdy nie są na mnie idealnie spasowane w pasie), Massimo (tez się niestety rozciagnely) i h&m (te z serii Shaping skinny i całkiem się trzymają)
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 13:58   #38
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Co do levisow to ostatnie kupiłam 2 lata temu i jakoś średnio jestem zadowolona. Jedna para właśnie curve ID rozciągnęła mi się masakrycznie choć fakt na początku je uwielbiałam. Wydaje mi się tez, ze przez dodatek poliestru juz nie nie noszą się tak dobrze. Ostatnio dzinsy kupowałam w Zarze (choć nigdy nie są na mnie idealnie spasowane w pasie), Massimo (tez się niestety rozciagnely) i h&m (te z serii Shaping skinny i całkiem się trzymają)
Oj to chyba pozostanę przy Mango z ich spodniami od ponad roku nic się nie dzieje, idealnie dopasowane.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 15:20   #39
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez dooo Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Witam się i ja. Baaaardzo powoli dochodzę chyba do opcji slow fashion . Dla mnie aktualnie najważniejsze są dobre buty i dobra torebka.
Chętnie podejrzę gdzie kupujecie. U mnie ostatnio coraz częściej pojawiają się ciuchy z TK Maxxa - jeśli ktoś lubi grzebanie, to można wyszukać czasami naprawdę fajne perełki. Szczególnie swetry, przyzwoita cena za dobry skład
Też od kilku lat jestem nastawiona na to. Buty i torebki kupuję w małych sklepikach i tylko skórzane.
Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Co do levisow to ostatnie kupiłam 2 lata temu i jakoś średnio jestem zadowolona. Jedna para właśnie curve ID rozciągnęła mi się masakrycznie choć fakt na początku je uwielbiałam. Wydaje mi się tez, ze przez dodatek poliestru juz nie nie noszą się tak dobrze. Ostatnio dzinsy kupowałam w Zarze (choć nigdy nie są na mnie idealnie spasowane w pasie), Massimo (tez się niestety rozciagnely) i h&m (te z serii Shaping skinny i całkiem się trzymają)
Nigdy nie miałam Levisów, ale docierają do mnie opinie, że jakość spada z roku na rok. Może to jakaś posiadaczka kilku par levisów potwierdzić?
Co do jeansów to mam je właśnie z h&m z tej serii shaping - koszt 200zł i na prawdę się dobrze trzymają

Ja na wiosnę planuję kupić jakiś płaszczyk najlepiej szary albo karmelowy. Chciałabym taki z krótszymi rękawami żeby móc do niego nosić długie skórzane rękawiczki. W tym roku też już czegoś takiego szukałam, ale nic mi nie wpadło w oko .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 15:39   #40
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Też od kilku lat jestem nastawiona na to. Buty i torebki kupuję w małych sklepikach i tylko skórzane.

Nigdy nie miałam Levisów, ale docierają do mnie opinie, że jakość spada z roku na rok. Może to jakaś posiadaczka kilku par levisów potwierdzić?
Co do jeansów to mam je właśnie z h&m z tej serii shaping - koszt 200zł i na prawdę się dobrze trzymają

Ja na wiosnę planuję kupić jakiś płaszczyk najlepiej szary albo karmelowy. Chciałabym taki z krótszymi rękawami żeby móc do niego nosić długie skórzane rękawiczki. W tym roku też już czegoś takiego szukałam, ale nic mi nie wpadło w oko .
Ja kupilam granatowa peleryne z Zary i do niej właśnie nosze długie skórzane rękawiczki.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:06   #41
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Slow fashion

No moje stare Levi'sy trzymają się świetnie, mimo skończonych 6 lat. Później miałam jeszcze jedną parę, ale te rozleciały się po zaledwie 4 latach. Od tego czasu noszę dżinsy z Zary, bo kosztują mniej niż połowę ceny "straussów", ale fakt - szybko się niszczą. Teraz z przerażeniem stwierdzam, że czeka mnie wymiana sporej części garderoby, bo większość mych swetrów ma 8-10 lat, a zwykłe, bawełniane T-shirty ok. 5-6, więc siłą rzeczy nie prezentują się tak dobrze, jak mogłabym sobie tego życzyć. Dla mnie slow fashion nie jest żadną rewolucją, tylko czymś zupełnie zwyczajnym. Mam mało ubrań, ale niemal wszystkie wykonane są z naturalnych surowców.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 17:06   #42
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
No moje stare Levi'sy trzymają się świetnie, mimo skończonych 6 lat. Później miałam jeszcze jedną parę, ale te rozleciały się po zaledwie 4 latach. Od tego czasu noszę dżinsy z Zary, bo kosztują mniej niż połowę ceny "straussów", ale fakt - szybko się niszczą. Teraz z przerażeniem stwierdzam, że czeka mnie wymiana sporej części garderoby, bo większość mych swetrów ma 8-10 lat, a zwykłe, bawełniane T-shirty ok. 5-6, więc siłą rzeczy nie prezentują się tak dobrze, jak mogłabym sobie tego życzyć. Dla mnie slow fashion nie jest żadną rewolucją, tylko czymś zupełnie zwyczajnym. Mam mało ubrań, ale niemal wszystkie wykonane są z naturalnych surowców.
No to powodzenia w uzupełnieniu szafy. Ja po czystkach mam 2 swetry, 2 bluzki, 3 kardigany i 3 koszule z długim rekawem, a surkienek 3 sztuki. Najbardziej brakuje mi swetrów :/
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:21   #43
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
No to powodzenia w uzupełnieniu szafy. Ja po czystkach mam 2 swetry, 2 bluzki, 3 kardigany i 3 koszule z długim rekawem, a surkienek 3 sztuki. Najbardziej brakuje mi swetrów :/
Ja aż takich czystek nie zrobiłam, choć owszem wielu swetrów się pozbyłam bo nie wyglądały dobrze (akryl). Ale mam wrażenie ze wielu rzeczy mi brakuje np wspomnianych marynarek, eleganckich spodni i spódnic. Teraz siedziałam w domu z dzieckiem, wiec wybór ubrań był prosty: dzinsy koszulka i sweter, byle szybko się odziać. Do pracy będę potrzebowała jednak od czasu do czasu czegoś bardziej eleganckiego (choć nie mam typowego dress code'u)
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:51   #44
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Ja aż takich czystek nie zrobiłam, choć owszem wielu swetrów się pozbyłam bo nie wyglądały dobrze (akryl). Ale mam wrażenie ze wielu rzeczy mi brakuje np wspomnianych marynarek, eleganckich spodni i spódnic. Teraz siedziałam w domu z dzieckiem, wiec wybór ubrań był prosty: dzinsy koszulka i sweter, byle szybko się odziać. Do pracy będę potrzebowała jednak od czasu do czasu czegoś bardziej eleganckiego (choć nie mam typowego dress code'u)
Ja też głównie swetrów się pozbyłam bo prawie wszystkie były z akrylu Na szczęście letnich ubrań mam wiecej :T-shirty i topy zostały bo przeważnie były z bawełny, 3 sukienki, spódnice 2, szortów aż 5 par, ogrodniczki jeansowe, 2 marynarki (kiepski skład, ale zostały bo są fajnie skrojone, a ja i tak rzadko chodzę w marynarkach) i mój największy grzech kombinezon - 100% poliester ... niestety nie mogłam się go pozbyć bo bardzo mi się podoba. .. to była miłość od pierwszego wejrzenia
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 20:01   #45
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Slow fashion

No ja byłam skazana na slow fashion. W przedszkolu byłam jedyną dziewczynką noszącą szetlandzkie swetry, spódniczki z wełny owczej i sukienki z jedwabnego aksamitu. Gdy byłam nastolatką, mama wprawdzie ulegała moim buntowniczym zachciankom, ale czarne swetry musiały być z merynosa, a zamiast tanich glanów nosiłam oryginalne martensy. To rodzice nauczyli mnie zwracania uwagi na składy i wykończenia.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 20:08   #46
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
No ja byłam skazana na slow fashion. W przedszkolu byłam jedyną dziewczynką noszącą szetlandzkie swetry, spódniczki z wełny owczej i sukienki z jedwabnego aksamitu. Gdy byłam nastolatką, mama wprawdzie ulegała moim buntowniczym zachciankom, ale czarne swetry musiały być z merynosa, a zamiast tanich glanów nosiłam oryginalne martensy. To rodzice nauczyli mnie zwracania uwagi na składy i wykończenia.
U mnie niestety za dzieciaka liczył się każdy grosz, wiec ubranka raczej tanie i często donaszane po starszej siostrze. Potem gdy zaczelam sama zarabiać na siebie kompeksowalam sobie braki w dzieciństwie i kupowałam mnóstwo ubrań kiepskiej jakości... teraz dorosłam i stawiam na jakość a nie na ilość.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 20:17   #47
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Slow fashion

U mnie z pieniędzmi też bywało różnie, bo gdy chodziłam do podstawówki, dwójka mojego rodzeństwa studiowała. Było więc donaszanie po siostrze, ciuchy szyte przez osiedlową krawcową, swetry robione przez mamę lub babcię... Ale wszystko musiało być świetnej jakości i z naturalnych surowców. Zresztą mam coś takiego, że przywiązuję się do swoich rzeczy, mogłabym non-stop chodzić w tym samym, lubię, gdy ubrania służą mi latami. A sweter, by wytrzymał w dobrym stanie przez dekadę, musi być wełniany.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 20:25   #48
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
U mnie z pieniędzmi też bywało różnie, bo gdy chodziłam do podstawówki, dwójka mojego rodzeństwa studiowała. Było więc donaszanie po siostrze, ciuchy szyte przez osiedlową krawcową, swetry robione przez mamę lub babcię... Ale wszystko musiało być świetnej jakości i z naturalnych surowców. Zresztą mam coś takiego, że przywiązuję się do swoich rzeczy, mogłabym non-stop chodzić w tym samym, lubię, gdy ubrania służą mi latami. A sweter, by wytrzymał w dobrym stanie przez dekadę, musi być wełniany.
U mnie w domu nigdy nie zwracano na to uwagi. To ja pierwsza z naszej rodziny studiuje metki zanim coś kupię, używam naturalnych kosmetyków i staram się zdrowo odżywiać, a przynajmniej zdrowo odżywiać moich synów.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 22:52   #49
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

U mnie też wcześniej średnio było ze świadomością tego co kupuję. Znalazłam mój stary akrylowy sweter sprzed kilku lat - zrobił się twardy jak plastik. Jednak ciągle zdarza mi się popełniać grzechy zakupowe. Co sądzicie o koszuli bawełnianej z dodatkiem poliamidu? Krój mi się podoba ale może lepiej kupić taką 100% bawełnianą? Zależy mi na koszuli łatwej w prasowaniu. Czy macie jakieś może z Wólczanki? A może polecacie jakieś inne firmy?
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 23:13   #50
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
U mnie też wcześniej średnio było ze świadomością tego co kupuję. Znalazłam mój stary akrylowy sweter sprzed kilku lat - zrobił się twardy jak plastik. Jednak ciągle zdarza mi się popełniać grzechy zakupowe. Co sądzicie o koszuli bawełnianej z dodatkiem poliamidu? Krój mi się podoba ale może lepiej kupić taką 100% bawełnianą? Zależy mi na koszuli łatwej w prasowaniu. Czy macie jakieś może z Wólczanki? A może polecacie jakieś inne firmy?
Ja koszul nie kupuje za dużo... w sumie mam tylko dżinsowe i jedną w kratę wg mnie niewielka domieszka poliamidu nie zaszkodzi, ja stosuję zasadę że syntetyku może być do 20-30%. Wiem, że koszule ze 100% bawełny są czasami ciężkie do uprasowania, wiec może ten poliamid trochę to ułatwi.

Warto poczytać http://simplicite.pl/co-za-material-...kanin-wlokien/
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 23:28   #51
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Hej i ja się przyłączę. Nie tak dawno wyrzuciłam z szafy dwa olbrzymie worki szmat, bo tak najlepiej można określić ubrania których się pozbyłam. Te które mi zostały niestety nie wszystkie są zgodne ze slow fashion (składy takie sobie) ale wszystkiego wyrzucić nie mogę bo nie będę miała w czym iść do pracy. Ubolewam zwłaszcza ze moje marynarki nie są rewelacyjne gatunkowo, ale ciężko znaleźć coś co będzie jednocześnie dobrze leżeć, być dobre gatunkowo i mieć w miarę przystępna cenę. Na myśl mi przychodzi blog Ubieraj się klasycznie i choć styl samej autorki nie bardzo mi odpowiada to jej porady owszem.
Co do płaszcza to tez od dawna myślę o Arytonie (teraz Patrizii; ) ale jeszcze pewnie trochę na niego poczekam. Czy wiecie moze czy one są ciepłe? Marzy mi się klasyczny, elegancki ale ciepły zimowy płaszcz.
Co do wymienionych firm to nie znam wszystkich ale Simple jakoś nie kojarzy mi się ze slow fashion. Dużo poliestrow i dziwnych krojów. Dodałabym Marc o Polo (niestety na razie nie moja półka cenowa)
Marc o Polo to dobra jakościowo firma? Mam golf tej marki, zupełnie przypadkowo, bo z lumpeksu i faktycznie, nie spiera się-czarny, nie rozciąga.


Wysłane z mojego ARIES_785 przy użyciu Tapatalka
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 08:51   #52
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Marc o Polo to dobra jakościowo firma? Mam golf tej marki, zupełnie przypadkowo, bo z lumpeksu i faktycznie, nie spiera się-czarny, nie rozciąga.


Wysłane z mojego ARIES_785 przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi się ze tak, choć ceny ma bardzo wygórowane

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Ja mam zrobioną, niestety po czystkach w szafie jest bardzo dluuuga. Póki co kupiłam czarną jedwabna sukienkę i dwa basicowe wełniane sweterki z Benettonu - skład super bo 100% jedwab i 100% wełna. Mam nadzieje, że mnie nie rozczaruja gdy dotrą.
A sweterki juz dotarły? Właśnie niedawno oglądałam na stronce benettona takie z wełny w przyjemnej cenie (a jeszcze była zniżka 30% w black friday), ale ewentualny zwrot za granicę wiec zrezygnowałam. Jak będę w benettonie to obejrzę. Ostatnio kupiłam tam czapkę i komin z tej kolekcji niby z kaszmirem (choć kaszmiru tam jak na lekarstwo) i jest ok. Ciężko znaleźć czapkę z dobrym składem a nie samym akrylem, choć ta też ma za dużo sztucznych domieszek.
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 08:58   #53
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez mlenka_85 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się ze tak, choć ceny ma bardzo wygórowane

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------


A sweterki juz dotarły? Właśnie niedawno oglądałam na stronce benettona takie z wełny w przyjemnej cenie (a jeszcze była zniżka 30% w black friday), ale ewentualny zwrot za granicę wiec zrezygnowałam. Jak będę w benettonie to obejrzę. Ostatnio kupiłam tam czapkę i komin z tej kolekcji niby z kaszmirem (choć kaszmiru tam jak na lekarstwo) i jest ok. Ciężko znaleźć czapkę z dobrym składem a nie samym akrylem, choć ta też ma za dużo sztucznych domieszek.
Jeszcze nie, ale juz kiedyś miałam golf z Benettonu 100% wełny i był bardzo fajny, tylko niestety zamówiłam Xs i był za krotki


--------------------------

Dotarły. Bardzo fajne, polecam
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2015-12-08 o 17:56
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 12:55   #54
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Hej ho ! Jest tu kto ? Kupiłyscie coś fajnego ostatnio ? A może pochwalicie się na co będziecie polować na wyprzedaży ?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 07:43   #55
simply_me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 14
Dot.: Slow fashion

Ja może napiszę co bym chciała kupić
Czarny zwykły dość cienki sweterek, z okrągłym dekoltem, nie za obcisły i nie oversize, ze ściągaczami przy mankietach i na dole. Bez żadnych kokardek, guziczków, asymetrii, faktur czy innych "ozdób" :/
Najlepiej 100% bawełna.
Taki jak ten - tylko bez poliestru albo z minimalną domieszką.
http://www.laredoute.pl/ppdp/prod-32...x?docid=742115
simply_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 11:34   #56
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez simply_me Pokaż wiadomość
Ja może napiszę co bym chciała kupić
Czarny zwykły dość cienki sweterek, z okrągłym dekoltem, nie za obcisły i nie oversize, ze ściągaczami przy mankietach i na dole. Bez żadnych kokardek, guziczków, asymetrii, faktur czy innych "ozdób" :/
Najlepiej 100% bawełna.
Taki jak ten - tylko bez poliestru albo z minimalną domieszką.
http://www.laredoute.pl/ppdp/prod-32...x?docid=742115

Masz już upatrzony gdzieś czy dopiero poszukujesz? Ja bardzo fajny prosty kupiłam na Zalando z Benettonu, ale nie z bawełny tylko wełniany https://www.zalando.pl/benetton-swet...1i07e-q11.html
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 17:18   #57
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Hej ho ! Jest tu kto ? Kupiłyscie coś fajnego ostatnio ? A może pochwalicie się na co będziecie polować na wyprzedaży ?
Ah no najnowszy mój zakup to kiecka z Sisley. Na wigilię mi się teraz przyda a i mam nadzieję, że pożyje ładnie przez kilka sezonów bo wiosną☠chcę w niej chodzić i latem.



Ogólnie jednak ja mam taki styl, że kupuję raz na jakiś czas większą ilość albo przez neta domawiam. Raczej nie kupuję co miesiąc regularnie nowych ciuszków tylko w zależności od potrzeby
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 19:14   #58
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Ah no najnowszy mój zakup to kiecka z Sisley. Na wigilię mi się teraz przyda a i mam nadzieję, że pożyje ładnie przez kilka sezonów bo wiosną☠chcę w niej chodzić i latem.



Ogólnie jednak ja mam taki styl, że kupuję raz na jakiś czas większą ilość albo przez neta domawiam. Raczej nie kupuję co miesiąc regularnie nowych ciuszków tylko w zależności od potrzeby
Ja w sumie takie większe zakupy robię 2 razy w roku - na wyprzedazach

Kupilam juz kilka rzeczy, ale jeszcze nie dotarły, wiec póki co się nie chwalę, bo nie wiem czy nie będzie zwrotów.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 19:55   #59
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

Spodobała mi się dzisiaj stylizacja Marty. Od dawna poszukuję takiego płaszczyka/ marynarki i ten jest idealny. Nie wiedziecie dziewczyny gdzie go znajdę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f7c4179c6a49f217cbe0d2ad1dae0dd26258e6a3.jpg (252,2 KB, 194 załadowań)
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 14:55   #60
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Spodobała mi się dzisiaj stylizacja Marty. Od dawna poszukuję takiego płaszczyka/ marynarki i ten jest idealny. Nie wiedziecie dziewczyny gdzie go znajdę?
Nie do końca to...ale może przejrzyj asortyment MD
http://www.massimodutti.com/pl/pl/wy...oryNav=1265502
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-16 19:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.