Singielka na swoim - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-16, 21:40   #451
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez gypsy_heart Pokaż wiadomość
Pisałam chyba, Warszawa Budzet mam niby spory, ale za mały na kupno w miarę nowego (bo takie kawalerki 30 m idą jak świeże bułeczki), a nie chcę też kupować mieszkania z lat 50, 60, bo już muszę kupić... Pewnie ostatecznie coś takiego kupię, ale jeszcze daję sobie ze trzy miesiące...

Mieszkanie z cegły z lat 50-60 tych może być bardzo fajne Łączy dobre cechy kamienicy i bloku. Ja tylko na takie patrzę w przyszłości.

U mnie nastąpiły pewne postanowienia.

Chłopu odbiło i chce za rok jesienią kupować swoje mieszkanie.

Powiedzcie mi, czy ktoś tu był w sytuacji, że druga połowa kupiła mieszkanie za swoje, kiedy byliście już w związku?

Wiem, że kilka wizażanek wspominało o zakupie i o tym, że jakiś czas po z kimś się związało.

Zastanawiam się, jak się to u nas rozwinie i mam wiele obaw, bo o ile mamy podobne podejście do metrażu, ekspozycji okien czy lokalizacji tak gust całkowicie inny (umówmy się, ja jakiś mam, mojemu facetowi jest wszystko obojętne, oczywiście o ile się nie narobi, nie nawybiera i nie zapłaci z górką). Czeka mnie więc bardzo kiepski czas, bo jednocześnie nie chcę mieszkać byle jak, ale on będzie urządzał za swoje więc i on decydował, a wiem, że we wszystkim będzie szedł na łatwiznę. Obawiam się, że skończę we wnętrzu urządzonym meblami z ikei (tam gdzie ich nie będzie) i wszystkim co poprzedni właściciel zostawił.
Stary 2019-09-16, 22:12   #452
kqq
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, czy ktoś tu był w sytuacji, że druga połowa kupiła mieszkanie za swoje, kiedy byliście już w związku?
Ja tak mam. Z tym, że te co kupiłam idzie na wynajem. Mieszkamy teraz w mieszkaniu Tż. Co prawda niektóre rzeczy nie podobają mi się w wykończeniu, ale jest ok. Szkoda pozbywać się nowych ledwo używanych rzeczy. Za kilka lat pewnie coś razem większego kupimy.
Jak zaczęłam tu mieszkać to dokupiłam kilka mebli. Większe stałe inwestycje typu klimatyzacja robi Tż.
Wolha może do czasu wykańczania mieszkania dogadacie się co do wykończenia.
Stary 2019-09-16, 22:57   #453
gypsy_heart
Rozeznanie

Cytat:
Mieszkanie z cegły z lat 50-60 tych może być bardzo fajne Łączy dobre cechy kamienicy i bloku. Ja tylko na takie patrzę w przyszłości.

Wiem, że kilka wizażanek wspominało o zakupie i o tym, że jakiś czas po z kimś się związało.

Zastanawiam się, jak się to u nas rozwinie i mam wiele obaw, bo o ile mamy podobne podejście do metrażu, ekspozycji okien czy lokalizacji tak gust całkowicie inny (umówmy się, ja jakiś mam, mojemu facetowi jest wszystko obojętne, oczywiście o ile się nie narobi, nie nawybiera i nie zapłaci z górką). Czeka mnie więc bardzo kiepski czas, bo jednocześnie nie chcę mieszkać byle jak, ale on będzie urządzał za swoje więc i on decydował, a wiem, że we wszystkim będzie szedł na łatwiznę. Obawiam się, że skończę we wnętrzu urządzonym meblami z ikei (tam gdzie ich nie będzie) i wszystkim co poprzedni właściciel zostawił.

Ogólnie mam wrażenie, że ciężko mieć jakieś preferencje. Tutaj metraże 25-35 metrów się rozchodzą naprawdę jak świeże bułeczki... Ty też chyba jesteś stąd czy mylę nicki? Wczoraj właśnie odkryłam mieszkanie nowo wrzucone, co prawda ono miało rok budowy 2018, ale po prostu lokalizacja czad, wykończenie świetne, metraż 31 m, cena wysoka, ale realna jak na te warunki. Trochę mi serce zabiło, ale sumarycznie przekraczało mój budżet o konieczny zakup garażu (30k). Po kilku godzinach na otodom mieszkanie już zarezerwowane w tym metrażu te naprawdę dobre okazje schodzą szybko. Teraz np znalazłam głównie wielką płytę i to blisko pato klatek (sama tu teraz chwilowo mieszkam, więc słyszę i widzę...). Na ten moment marzę jedynie o tramwaju w 5-10 minut od domu i byleby nie w pato okolicy Jednak po rozmowie ze znajomymi odrzuciłam lokalizacje przy kolei jedynie, bo pociągi w zimę mogą być dużo bardziej awaryjne, niż tramwaj. No i mieszkania przy stacjach w moim budżecie są jednak dosyć oddalone od centrum, metra itd.

A co do związku to długo jesteście razem? Myślę, że wszystko jest kwestią rozmowy. Jeśli mu za przeproszeniem wisi wystrój to może rozmawiajcie o tym, zwracaj mu uwagę np na funkcjonalnie i w Twoim stylu urządzone mieszkania u kogoś, u kogo będzie Ci się podobało. Zapewne ciężko całkowicie zmienić czyjeś zdanie, ale fajnie, żebyście byli w stanie się dograć - trochę mebli z Ikei może styknie, a trochę w Twoim stylu Ja też nie chciałabym długo mieszkać w miejscu, które jest np cale biale i wszystko z Ikei, nie mój styl, gdybym miała tylko możliwość i środki na urządzenie.

Powiem Wam, że tak jeszcze 2-3 miesiące temu, a z 8 to już w ogóle, to mieszkanie wydawało mi się kosmicznie odległe. Teraz po prostu mam trochę doła z powodu tego "małego" wyboru (w porównaniu do miasta rodzinnego to wybrzydzam xD bo tam rotacja kawalerek to 2-3 nowe ogłoszenia na miesiąc, heh), ale ekscytuje mnie myśl o swoim. Naprawdę jestem szczęśliwa, że doszłam do tego momentu, że owszem, pracowałam dużo, chyba więcej niż moi znajomi, ale będzie warto. Z jednej strony super byłoby się wprowadzić do w miarę ogarniętego mieszkania, ale z drugiej tak szalenie ekscytuje mnie wizja własnego w 100% wykończenia mieszkania Mam nadzieję, że już 2020 przywitam w swoim "kwadracie" heh
gypsy_heart jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 00:26   #454
Liza36
Raczkowanie

Cytat:

Ja będąc już w związku kupiłam drugie mieszkanie (wtedy chłopak pomagał mi wybierać, jeździł oglądać itd) i urzadzilam w całości tak jak chciałam, potem się przeprowadziłam i mieszkałam jeszcze z 1,5 roku sama A potem wprowadził się do mnie już mąż i dokupilismy w związku z tym parę mebli i tyle. No a po kolejnych 2 latach kupiliśmy już wspólne mieszkanie bo tamto moje było za małe.

Edytowane przez Liza36
Czas edycji: 2019-09-17 o 00:28
Liza36 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 07:06   #455
Margot85
Wtajemniczenie

Jestem po rozwodzie, jestem też teraz w nowym związku. Tż ma swoje mieszkanie kupione zanim mnie poznał, a ja swoje kupiłam jak byliśmy już razem i na razie każde mieszka u siebie i jak dla mnie to daje mi duże poczucie bezpieczeństwa, może dlatego, że jestem po rozwodzie i wspólne mieszkanie, konta itd. mam złe wspomnienia.

Będzie 55kg na 160cm
Jest 61,7kg

Margot85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 08:54   #456
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:

Skoro będziecie razem mieszkać w tym mieszkaniu i planujecie wspólne życie, to moim zdaniem powinien też brać Twoje preferencje pod uwagę. Wiadomo - nie, że chcesz meble do kuchni w bloku za 20 tys ale jednak jakieś wspólne uzgodnienia co do wystroju powinny być. U nas każdy ma swoje mieszkanie, kupione przed związkiem, w jednym mieszkamy, a drugie wynajmujemy. To w którym mieszkamy wspólnie doposażamy, uzgadniamy też ile przeznaczamy na nadpłaty, kredyty itp mimo, że konta mamy oddzielne. Ale żyjemy wspólnie, kasę wydajemy na wspólne życie, traktujemy się poważnie i mieszkania to nasza inwestycja i zabezpieczenie, więc liczy się zdanie obojga.
Stary 2019-09-17, 09:14   #457
Wolha wRedna
Zakorzenienie

No wlasnie ja calkowicie rozumiem podejscie osobnego mieszkania, o kontach nawet nie wspominam. Nie wyobrazam sobie miec wspolnego.

Jestesmy juz dlugo razem. W lutym przeprowadzilam sie do stolicy.

Raczej nie bedzie problemu ze znalezieniem mieszkania, ktore odpowiada obydwojgu, zwlaszcza ze ja powiedzmy siedze w branzy mieszkaniowej. No i problemu z urzadzaniem nie bedzie poki cos nie bedzie wymagalo za wiele wysilku, gorzej jesli bedzie trzeba sie nad czyms wysilic, np. ja chce drewniany parkiet, A. panele bo "szybciej", ja bede oblatywac pchle targi bo lubie polaczenie nowoczesnosci ze starymi meblami, A. pojechalby do Ikei i wzial to co najtansze i najlatwiejsze do zlozenia.

Na bank za swoje zrobie porzadny regal na moje zbiory ksiazkowe, zeby mialy w koncu godne miejsce

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
Stary 2019-09-17, 09:16   #458
Vivienne
... choć nie Westwood

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Wiadomo - nie, że chcesz meble do kuchni w bloku za 20 tys
A to w bloku to kuchnia ile kosztuje? Jak w bloku to gorsza ma być niż w domu, czy co? Dziwnie to zabrzmiało, szczególnie, że ceny kuchni na wymiar są coraz większe i zaczynają oscylować koło tej kwoty.

Stanisław Lem

Vivienne jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 09:22   #459
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Chorzi raczej o to, ze w blokach kuchnie sa mniejsze, a tym samym tansze.

Stary 2019-09-17, 12:04   #460
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A to w bloku to kuchnia ile kosztuje? Jak w bloku to gorsza ma być niż w domu, czy co? Dziwnie to zabrzmiało, szczególnie, że ceny kuchni na wymiar są coraz większe i zaczynają oscylować koło tej kwoty.
Napisałam gdzieś, że są gorsze? Dziwnie zabrzmiała Twoja nadinterpretacja.
Cytat:

Dokładnie, kuchnie w blokach to albo aneksy kuchenne na jednej ścianie albo mniejsze pomieszczenia, do 10 m. Także siłą rzeczy potrzeba mniej szafek. W domach kuchnie są zwykle większe, z wyspą albo z zabudową 3 ścian.
Poza tym kuchnia kuchni nie jest równa, bo jeden weźmie lepsze materiały, ale nie najdroższe. A drugi weźmie blat z kamienia sprowadzanego na zamówienie, co od razu generuje większe koszty.
Stary 2019-09-17, 12:25   #461
Pinky_bee
Raczkowanie

Cytat:

Na bank za swoje zrobie porzadny regal na moje zbiory ksiazkowe, zeby mialy w koncu godne miejsce

I feel you, ostatnio spedzilam caly weekend na szukaniu takiego ktory bedzie godnie stał w pokoju i zmiesci sie w nim moj ksiegozbior.
Pinky_bee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 12:40   #462
Vivienne
... choć nie Westwood

Cytat:

Tylko, że mniejsze nie znaczy że będą tanie- bo zazwyczaj trzeba wykorzystać każdy kawałek przestrzeni.

Moja kuchnia przez zabudowę do sufitu i wykorzystywanie wszystkich zakamarków kosztowała ledwo 2 tysiące więcej od dużo większej, ale prostszej kuchni koleżanki w domu.
Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Napisałam gdzieś, że są gorsze? Dziwnie zabrzmiała Twoja nadinterpretacja.

Dokładnie, kuchnie w blokach to albo aneksy kuchenne na jednej ścianie albo mniejsze pomieszczenia, do 10 m. Także siłą rzeczy potrzeba mniej szafek. W domach kuchnie są zwykle większe, z wyspą albo z zabudową 3 ścian.
Poza tym kuchnia kuchni nie jest równa, bo jeden weźmie lepsze materiały, ale nie najdroższe. A drugi weźmie blat z kamienia sprowadzanego na zamówienie, co od razu generuje większe koszty.
Dziwnie to właśnie zabrzmiała mi Twoja wypowiedź przez to dodanie "w bloku".

Ja wiem,że można wziąć rozne kuchnie - czy to z Bodzia, z Ikei, na zamówienie u stolarza albo na zamówienie że sprowadzaniem marmurów, ale to akurat prawda uniwersalna, i tyczy się i bloku i domu, i willi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Stanisław Lem

Stary 2019-09-17, 17:30   #463
gypsy_heart
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Pinky_bee Pokaż wiadomość
I feel you, ostatnio spedzilam caly weekend na szukaniu takiego ktory bedzie godnie stał w pokoju i zmiesci sie w nim moj ksiegozbior.

Ja też mam sporo ksiażek, ale nie wyobrażam sobie logistyki ich przywożenia. No i się zastanawiam, czy metraż pozwoli w ogóle na takie zabudowanie jednej ze ścian - bo jeśli to będzie kawalerka to mimo tego, że nie planuję stolika pod tv czy wiszącego cuda to po prostu sobie nie wyobrażam...

Patrzę po tych wszystkich ogłoszeniach i dorzucenie 50, 100 tys niewiele daje. Po prostu mam duże wymagania heh.
Stary 2019-09-17, 18:15   #464
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Ja z tymi kuchniami rozumiem.

Moja mama zaledwie w marcu urządziła od zera mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Za urządzenie 64 m2 dała chyba z 60 - 70 tys. Do zrobienia łazienka (łącznie z kuciem ściany), kuchnia od podstaw z zabudową na zamówienie, gładzie w całym mieszkaniu, podłogi to samo, tyle że okna były już wymienione. I to jest cena z małego miasta. W poprzednim mieszkaniu robiła wielką szafę (kilka m długości) i regał na wymiar - drewno. Dała za to kilkanaście tysięcy. Dobrze, że dało się wymontować i przewieźć na te nowe. I tak trzeba było dokupić pozostałe meble, bo przeprowadzała się z mieszkania 1- pok,na 3 - pok. Przeprowadzka niestety nie była planowana stąd te meble na wymiar w poprzednim lokum.

Ja póki co nie mam wielkiego księgozbioru, a to przez fakt, że właśnie wynajmuję. Kiedy będę już "na swoim" zaierzam się przestać ograniczać.

Zdążyłam się z tym przeprowadzać już kilka razy, w tym raz z Poznania do Wawy. W ogóle jestem z siebie dumna, że zmieściliśmy moje rzeczy w jednym samochodzie osobowym, co prawda zawalonym po dach, ale się udało
Stary 2019-09-17, 19:09   #465
tinkerver2
Wtajemniczenie

Ja jestem ciekawa. Słuchajcie, akcja wygląda tak. Czy opłaca się kupować kompletnie zdezelowane mieszkanie w podobnej kamienicy, ale za dobrą cenę?
Ogólnie - jest to kawalerka z poddaszem, które domyślnie ma być adaptowane na sypialnie. Pow. Dołu to ok. 32 m + poddasze ok 10 m2 Demolka, ale za cenę 80 tys.
W ogłoszeniu ponadto piszą tak (jest to jakaś agencja):

Na swój koszt wymieniamy wszystkie stropy, robimy nowe instalacje wod.kan.oraz instalację elektryczną w częściach wspólnych.
Po powstaniu wspólnoty wyremontowana zostanie elewacja, klatki schodowe, zrobione ogrzewanie itd.
Mieszkania w stanie surowym – do remontu.

Naprawdę, klatka schodowa wygląda paskudnie, podobnie jak mieszkanie. ALE NAWET gdyby remont wyniósł 100 tys, to i tak mielibyśmy 40 m mieszkanie za mniej niż 200 tys...

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2019-09-17 o 19:10
tinkerver2 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 21:45   #466
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Ja bym nie kupiła. Kamienica, w której sypie się wszystko, bez wyremontowanych instalacji, tylko z obietnicą ich remontu, jak się utworzy wspólnota to... lekko mówiąc duże ryzyko.

Wspólnota to ludzie, nie wyczaruje sobie pieniędzy znikąd, muszą być realne wpływy z funduszu, a żeby utworzyć wspólnotę muszą zostać wyodrębnione lokale, musi minąć trochę czasu.

Dodatkowo jak wygląda regulacja z tym poddaszem? bo że fizycznie można stworzyć sypialnię to jedno, ale czy później nie przywali się do tego PINB, czy lokal uzyska zaświadczenie o samodzielności, czy nie będzie to po prostu samowolka bez żadnego pokrycia w prawie?

Jak wygląda sprawa własności gruntu?

Nie brałabym się za kupowanie takiego lokalu nie będąc osobą doświadczoną na rynku nieruchomości

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Doczytałam o tym, że agencja niby zrobi remont. Ale za czyje pieniądze, jakie ma prawa do nieruchomości, że chde ten remont wykonać?

Agencje to tylko pośrednicy, nie właściciele.

Coś tu nie gra.
Stary 2019-09-17, 21:55   #467
gypsy_heart
Rozeznanie

Moja mama teraz robię kuchnię w domu, jak na warunki mieszkaniowe to sporo (ok 12 m), ale nie będzie robiła dużo szafek, tylko raczej wysokie je zrobi. No i remont takiej kuchni wyjdzie ją grubo powyżej 20k. Wydaje mi się, że szansa na kuchnię pod wymiar, nowe sprzęty nawet w mieszkaniu z mikro-aneksem to nie jest 'mały' koszt. Ja sobie tak myślałam o podstawowym sprzęcie agd i to są grube tysiące w skali całego mieszkania.

Wolha ja mam sporo książek, ale są gromadzone latami Pewnie teraz część bym sprzedała albo gdzieś oddała, ale do wielu mam ogromny sentyment (mimo że nie są jakieś specjalnie mądre albo klasyczne, po prostu cholernie moje). Mam je w domu siostry póki co, chociaż ona protestuje już od długiego czasu. Co do rzeczy, myślę, że wszystko zależy od wielkości auta xD osobowego. Ja się teraz nie zmieściłam, ale mam np tablicę korkową, bez której nie żyję, suszarkę do prania, fotel biurowy do pracy w domu, to wszystko już zajmuje dużo miejsca. Kuchnia to były 3 duże torby z Ikei xD Jak się przewoziłam z Katowic do Warszawy to ubrania wysłałam kurierem, to samo pościel - wtedy dało radę zabrać się jednym kursem. Ciuchów mam pewnie relatywnie mało, to samo z rzeczami osobistymi (nie mam już żadnych 'kurzołapów'), ale sporo książek, z których się uczyłam/uczę. Plus dokumenty, jakieś kosmetyki, no sporo tego jest. Chcę się teraz jak najbardziej ograniczyć z rzeczami, bo jednak ilość mnie przytłacza. Niestety wyrzucilam sporo osobistych rzeczy, typu plakaty niosące przekaz emocjonalny xD Cóż, wspomnienia będę mieć w głowie.

Tinker, ja też bym się nie bawiła w taki kosmiczny remont. Myślę, że trzeba być bardzo ogarniętym i po prostu mieć trochę pojęcia, żeby nie dać zrobić się w chvja - tak pod katem prawnym, jak i technicznym. Mnie przerażają właśnie mieszkania, gdzie jest do wymiany wlaśnie totalnie wszystko, ale suma summarum chyba to mnie czeka... To są miesiące remontu, biorąc pod uwagę czas oczekiwania na fachowców i ekscesy z nimi.
Stary 2019-09-17, 22:14   #468
tinkerver2
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja bym nie kupiła. Kamienica, w której sypie się wszystko, bez wyremontowanych instalacji, tylko z obietnicą ich remontu, jak się utworzy wspólnota to... lekko mówiąc duże ryzyko.

Wspólnota to ludzie, nie wyczaruje sobie pieniędzy znikąd, muszą być realne wpływy z funduszu, a żeby utworzyć wspólnotę muszą zostać wyodrębnione lokale, musi minąć trochę czasu.

Dodatkowo jak wygląda regulacja z tym poddaszem? bo że fizycznie można stworzyć sypialnię to jedno, ale czy później nie przywali się do tego PINB, czy lokal uzyska zaświadczenie o samodzielności, czy nie będzie to po prostu samowolka bez żadnego pokrycia w prawie?

Jak wygląda sprawa własności gruntu?

Nie brałabym się za kupowanie takiego lokalu nie będąc osobą doświadczoną na rynku nieruchomości

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Doczytałam o tym, że agencja niby zrobi remont. Ale za czyje pieniądze, jakie ma prawa do nieruchomości, że chde ten remont wykonać?

Agencje to tylko pośrednicy, nie właściciele.

Coś tu nie gra.
Dla mnie też to jest takie... Creepy. "zrobimy, wybudujemy, odświeżymy" tylko czemu tego nie robią już?

Stary 2019-09-17, 22:54   #469
gypsy_heart
Rozeznanie

Bo potrzebne są pieniądze
Stary 2019-09-18, 05:42   #470
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Tak sobie jeszcze pomyslalam, ze w przypadku tej kamienicy trzebaby na wlasny koszt zalatwic ekspertyze techniczna czy budynek w ogole nadaje sie odrestaurowania czy do wyburzenia, bo fundamenty sa do d******.

Stary 2019-09-18, 09:01   #471
tinkerver2
Wtajemniczenie

Cytat:
Bo potrzebne są pieniądze
Z tego co widziałam, to połowa mieszkań z tej rudery już jest sprzedana. Więc mają hajs, mogli by to robić, a wtedy jak będzie lepszy stan to dopiero wystawiać xd
No ale tak jak mówię, wydało mi się to bardzo dziwne. Staram się o mieszkanie do remontu, ale ciężko z tym...

Stary 2019-09-18, 14:52   #472
vilka1
Raczkowanie

Dziewczyny, jak myślicie tak czysto orientacyjnie się zastanawiam, czy w 70 tys. zł uda nam się urządzić mieszkanie 50m2? Mieszkanie w stanie deweloperskim, wszystkie sprzęty chcemy miec w zabudowie, meble na wymiar itd, stanard bardziej Ikea. Myślicie, że jest to realne?
vilka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 15:52   #473
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Gdyby to była typowa Ikea to pewnie, jeśli na wymiar raczej tego nie widzę. Stan developerski to jednak o wiele więcej niż tylko meble. Wyżej pisałam ile około wydała moja mama, ale tam brałam poprawkę na meble, których część przenosiła i niższe koszty ze względu na małe miasto.
Stary 2019-09-18, 16:31   #474
Vivienne
... choć nie Westwood

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie tak czysto orientacyjnie się zastanawiam, czy w 70 tys. zł uda nam się urządzić mieszkanie 50m2? Mieszkanie w stanie deweloperskim, wszystkie sprzęty chcemy miec w zabudowie, meble na wymiar itd, stanard bardziej Ikea. Myślicie, że jest to realne?
Zależy też co masz w stanie deweloperskim i czy zamierzasz coś drastycznie zmienić. U mnie np były parapety, kaloryfery, gniazdka, ale w niektórych może tego nie być. Moim zdaniem jeśli na niektórych rzeczach zaoszczędzicie (sprzęty, ceramika, baterie, płytki ze średniej półki), panele, a nie deski itp. to powinniście się wyrobic. Pytanie też ile chodzą u Was ekipy, wiem, że teraz za wykończenie potrafią i 20 tys i więcej wziąć. Dużo zależy od regionu.

Stanisław Lem

Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2019-09-19 o 09:48
Stary 2019-09-19, 09:20   #475
gypsy_heart
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Z tego co widziałam, to połowa mieszkań z tej rudery już jest sprzedana. Więc mają hajs, mogli by to robić, a wtedy jak będzie lepszy stan to dopiero wystawiać xd
No ale tak jak mówię, wydało mi się to bardzo dziwne. Staram się o mieszkanie do remontu, ale ciężko z tym...

Wrzuciłam w neta ten opis, który zacytowałaś, i ja tam widzę 4 sprzedane mieszkania. Poza tym sprzedaż nie musi oznaczać wpłaty pełnych kwot od razu, a po drugie w tak ryzykownej inwestycji mogą czekać nawet do 100% sprzedanych mieszkań...

Ja wczoraj znalazłam świetne mieszkanie, w sumie w lokalizacji, jakiej nie brałam pod uwagę - i nie ma tramwaju blisko xD ale 1km do metra. Cena wg mnie jest niska, biorąc pod uwagę wiek bloku, wykończenie... No i jest wydzielona sypialnia, garderoba plus przestrzenna kuchnia. Jutro to mieszkanie ma drzwi otwarte, macie pomysł, dlaczego? Casting na nabywcę, licytacja xD czy czekają na kogoś z gotówką? Mogę na PW wysłać link do mieszkania. Za tę kwotę teraz można mieć stan deweloperski w gorszej lokalizacji....

Dobra, już widzę, oferta BN... to chyba wiele wyjaśnia Już mi się wszystko miesza. Wczoraj oglądałam 2 mieszkania, w środę mam kolejne, no i chyba jutro się przejadę do tego, o którym piszę. Jaka może być wysokość prowizji dla BN?

Edytowane przez gypsy_heart
Czas edycji: 2019-09-19 o 09:26
Stary 2019-09-19, 09:45   #476
kqq
Zakorzenienie

Też bym nie kupiła. Jakoś nie wygląda na to żeby dach miałby być zmieniany. Stare instalacje, wszystko się sypie.
Stary 2019-09-19, 09:47   #477
gypsy_heart
Rozeznanie

Ale z zewnątrz wizualnie piękna ta kamienica
Stary 2019-09-19, 10:05   #478
Zorzoli
Wtajemniczenie

BN to znaczy?

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-19, 10:07   #479
gypsy_heart
Rozeznanie

biuro nieruchomości
Stary 2019-09-19, 11:04   #480
Zorzoli
Wtajemniczenie

Cytat:
biuro nieruchomości
uuu to może być kilka procent tranzakcji jakieś 3 - 4

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości