Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-19, 18:39   #31
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: endometrioza

ja na to samo chorowałam i żadnych badań poza próbami wątrobowymi nie robiłam.Ale oczywiście miałam je podwyższone bo to wina danazolu.Koszt badań był ok 25 zł.Spytaj rodzinnego powinien Ci je zlecić jak mu powiesz ze brałas danazol.


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 20:31   #32
lilka-72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3
Post Dot.: endometrioza

Czesc byłam u lekarza i rodzinnego i ginekologa i rodzinny twierdzi że powinnam zrobić te badania ale na jakie hormony to nie wie to powinien przepisać ginekolog, a moja pani doktor twierdzi że to niepotrzebne? Po braniu Danazolu wypadła mi połowa włosów, wystąpił częściowy przerost nadnerczy,waga poszła w górę itd. Przecież jeżeli przez tylelat brałam Danazol to chyba narobił jakiegoś spustoszenia w organiźmie?
lilka-72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 20:51   #33
lilka-72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3
Dot.: endometrioza

Czy któraś z was wie coś więcej o tej chorobie bo nie mam z kim o tym pogadać!
lilka-72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 09:16   #34
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: endometrioza

ja miałam z powodu endometriozy 2 opreacje wiec troszke o tym wiem.Danazol brałam rok czasu ale poza tym ze chciałao mi sei duzo jeśc to nic innego nie zaobserwowałam.Miałam tez drżenie rąk .W tej chwili nic juz nie biore nawet leków hormonalnych bo staram sie o dziecko.W sumie rozumiem Cie bo przez te chorobe sporo sie wycierpiałam.
W sumie przez 6 lat byłam na tabletkach .
Jak masz jakies pytania to pisz

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 09:24   #35
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Endometrioza?

Witam wszystkich,
opiszę w skrócie moją sytuację. Od 2 lat leczę się Bromergonem i Dupahstoenm z powodu wyskoiej prolaktyny i niskiego progesteronu, miałam plamienie. Prl jest już w normie, progesteron ciągle niski. Od tego cyklu mój lekarz kazał odstawić Bromergon i Duphaston i zacząc brać Castangus. Od 11 dc zaczęły się plamienie, zrobiłam USG dopochwowe, nic nie wykazało. Dostałam Stediril (tabl. antykoncepcyjne) na zatrzymanie plamienia. Byłam wczoraj u mojego lekarza, powiedział, że mam powiększony prawy jajnik, przy badaniu czułam ból - podejrzenie zapalenia przydatków. Okazało się, że na szyjce macicy jest zmiana - prawdopodobnie ognisko endometriozy Ale lekarz powiedział, że i tak nic z tym teraz nie zrobimy !!!! Dostałam od nowa Bromergon na noc 1/2 tabletki oraz Stediril (antykoncepcyjne) od 16-25 dc i tak przez 4 miesiące oraz 20 czopków Metronidazolu (w ulotce napisane, że są antybakteryjne) Mam wątpliwości co do tego leczenia. Po pierwsze czy endometrioza nie powinna być od razu leczona? Jakieś badania na stwierdzenie jaki to stopień, czy nieleczona endometrioza nie będzie się dalej rozwijała? I jeszcze jedno na ulotce Bromergonu jest napisane, że nie wolno brać go łącznie z tabl. anty, a ja właśnie mam tak brać.
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 09:42   #36
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Endometrioza?

gosiag10 na miejscu lekarza skierowałabym Cię na badanie krwi na określenie poziomu markera CA-125. Jeśli wyjdzie powyżej normy to będzie to powód do zmartwienia. Dlatego potem lekarze często kierują na laparoskopię, która ostatecznie potwierdza diagnozę.
To moim zdaniem, ale może zapytaj jeszcze pana doktora.
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 15:36   #37
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: Endometrioza?

Asienka83 dziękuję bardzo za podpowiedź, jestem zmartwiona tym, że lekarz zbagatelizował sprawę endometriozy. To samo tyczy się zapalenia przydatków, kontrola dopiero za 4 miesiące, a przecież po globułkach mogą one nie być wyleczone. I zastanawiam się, czy po zwykłym badaniu ginekologicznym można stwierdzić, że to zapalenie przydatków?
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-15, 17:23   #38
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Endometrioza?

Gosiu z tego co mi wiadomo to raczej tak, lekarz może stwierdzić poprzez badanie ginekologiczne zapalenie przydatków + chyba badania labolatoryjne powinno sie wykonać, gdyż warto zobaczyć jaka bakteria może wywoływać to zapelenie i dobrać odpowiednie antybiotyki.
A miałaś robione jakieŚ badania, np. na obecność chlamydii, E.coli ?
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 09:19   #39
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: Endometrioza?

Asienko nie miałam robionych żadnych badań, lekarz podczas badania ginekologicznego stwierdził, że mam powiększony jajnik, przy naciskaniu trochę bolał - dostałam tylko Metronizadol przez 20 dni w globułkach. Czytałam, że przy zapaleniu przydatków jest straszny ból, ja raczej bólu nie odczuwam, może czasami leciutko ćmi mnie jajnik. I martwię się, że na kontrolę mam przyjśc dopiero za 4 miesiące.
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 10:03   #40
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Endometrioza?

Gosiu trochę długo te 4 miesiące, no ale... To może być faktycznie jakieś początkowe stadium zapalenia, bo jeśli naciskjąc na brzuch bolą Cię okolice jajników to już to coś znaczy. Słuchaj najważniejsze pytanie to takie czy ufasz swojemu lekarzowi. Natomiast zawsze jeśli nie jesteś pewna warto skonsultować to jeszcze z innym dobrym ginekologiem.
Oj, ja np zmieniłam 2 ginekologów bo nie miałam do nich zaufania, a ten obecny jest na prawdę świetnym fachowcem, wykazuje wiele empatii w podejściu do pacjenta i ufam mu-co najważniejsze -reszta w rekach Boga
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 10:29   #41
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: Endometrioza?

Asienko ja 3 razy zmieniałam ginekologa, w końcu trafiłam na obecnego lekarza i jestem pod jego opieką już 2 lata, do tej pory byłam zadowolona. Dopiero teraz trochę zaczęłam się niepokoić, bo endometrioza i zapalenie przydatków, to poważne schorzenia. Martwi mnie to, że lekarz powiedział, że to może być ognisko endometriozy na szyjce macicy, ale i tak nic z tym teraz nie zrobimy, nie skierował na żadne badania. Z tego co czytałam, endometrioza często jest przyczyną niemożności zajścia w ciążę i trzeba ją leczyć, określić jej stopień itd.
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-16, 11:19   #42
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Endometrioza?

To prawda co piszesz, pozostaje Ci jednak cierpliwie czekać na tą kontrolę albo skonsultować Twoją sytuację z innym ginekologiem w tym czasie.
Możesz też sama sobie zrobić badanie np. w kierunku chlamydii, o której wspominałam, co prawda jest kosztowne ale może warto zobaczyć czy masz jakąś bakterie bo to one są najczęściej powodem zapalenia przydatków. Bo co do endometriozy to musisz chyba jednak poczekać na wizytę i zapytać o badanie markera CA-125 i ewentualną laparoskopię.
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 14:26   #43
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Endometrioza?

Miałam dość podobny problem. Były problemy z miesiączką (przedłużała się i była bardzo obfita). Przy badaniu USG wszystko mnie strasznie bolało, okazało się że prawy jajnik jest ze dwa razy większy od drugiego i jest na nim torbiel. Dostałam Duphaston, Metronidazol, antybiotyk - okres opóźnił się o jakieś 2 tygodnie, liczyłam na to że po hormonach będzie normalny, ale jest jak zwykle b. obfity (bardziej niż poprzednie ), bardziej bolesny i dokuczają mi problemy z trawieniem... czy Duphaston nie powinien mi tego wszystkiego uregulować? Zastanawiam się, czy nie poprosić lekarki o jakieś inne leki, bo mam dość takich okresów...
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 09:50   #44
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: Endometrioza?

Krybcy896 - ja brałam Duphaston od 16-25 dc, ponieważ mam niski progesteron. Po Duphastonie okres był jak w zegarku, obfity też nie jest, trwa ok 9 dni, ostatnie 4 dni to plamienia. Z tego co wiem na torbiele, lekarze często przepisują tabletki antykoncepcyjne, bo po nich torbiele często się wchłaniają. Tabletki też regulują cykl miesiączkowy, kilka lat temu lekarz przepisał mi je właśnie na uregulowanie cyklu.
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 09:53   #45
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: Endometrioza?

Jeszcze jedno, czy lekarz powiedział ci jaka to jest torbiel, czy endometrialna czy zwykła? I dlaczego masz powiększony jajnik, czy to zapalenie przydatkow, czy jakaś inna przyczyna?
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 18:23   #46
krybcy896
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krak
Wiadomości: 39
Dot.: Endometrioza?

Niestety pani doktor mnie nie uświadomila. A nie pytałam już, bo myślałam, że jak ona wie co robi i da mi tabletki, to będzie w porządku (infantylne myslenie). Nie wiem, czemu jajnik jest powiększony ani z jakiego powodu mam torbiel. Prawdopodobnie to zwykla typowa torbiel powstała z pęcherzyka Graafa, prawdopodobnie też mam stan zapalny (tylko niestety nie wiem czego )
krybcy896 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 23:00   #47
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Endometrioza?

To ja tylko tak odnośnie endometriozy. Podejrzewałam ją u siebie i w związku z tym zapytałam mojego gina co można zrobić, on mi na to że aby zdiagnozować endometriozę należy wykonać zabieg laparaskopowy i że dopóki nie utrudnia mi ta dolegliwość życia, to nie ma co się tym przejmować. No, to tyle jesli chodzi o bagatelizowanie endometriozy.
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 09:37   #48
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: Endometrioza?

Zapytałam lekarz na innym forum o endometriozę, odpisał, że leczenie zależy od sytuacji klinicznej. Należałoby wykonać laporoskopię na potwierdzeinie endometriozy, ale jest to zabieg inwazyjny, w związku z tym nie stosuje się go jako badania pierwszego rzutu.
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 13:33   #49
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Endometrioza?

Co do rozpoznania endometriozy w obrębie midnicy mniejszej, to niewątpliwie badaniem rozstrzygającym byłaby laparoskopia.
Podejrzenie endometriozy może właśnie stanowić wskazanie do jej wykonania. W czasie jej trwania koaguluje się ogniska endometroiozy.
Leczeniem uzupełniającym jest zwykle terapia anologami GNRH,
które popwodują praktycznie zahamowanie produkcji hormonów płciowych na
6 miesięcy.
Co do leczenia zaburzeń cyklu (spowodowanych np hyperprolaktynemią)
to jednym z ważniejszych aspektów tego leczenia jest uzyskanie owulacji (i ciąży).
Natomiast samo spowodowanie regularności cyklu jest inny,m zagadnieniem.
Często głównym celem bywa jedynie uzyskanie regularności krwawień.
Nadmienię też, że niedobór progesteronu bywa często wynikiem braku owulacji a co zatym idzie niewytworzenia się ciałka żółtego, który ten hormon produkuje.
Plan leczenia zależy w dużej mierze, czy chodzi "tylko" o uzyskanie regularnych miesiączek, czy też wywołanie owulacji (celem zajścia kobiet w ciążę).
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-20, 21:54   #50
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: endometrioza

ja mam pytanie... stary watek, ale nie chce zakladac nowego
mam enbdometrioze, w grudniu mialam laparoskopie... i na wszystkich watkach o endometriozie czytam o jakims danazolu i innych... co to jest??? na czym polega leczenie tym czyms?? bo ja biore hormony ale czuje sie okropnie
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 22:30   #51
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: endometrioza

Witaj.

Jeśli chodzi o badanie - jest to oznaczenie markeru CA125.
Podwyższony może być przy endometriozie.

Ja mam wszystkie objawy endo a wynik w normie..

Ale jestem leczona.

Biore luteine.

Pozdrawiem.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 19:39   #52
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: endometrioza

Zaraz... nie rozumiem, do mnie to wyraznie trzeba
nie mialam markeru CA125 tylko od razu laparoskopie...

Czy ta luteina moze byc brana zamiast hormonow?? I czy ma jakies skutki uboczne? bo ja po tych tabletkach nie moge spac, wszystko mnie boli i w ogole...
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:15   #53
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: endometrioza

Dziwne. Widocznie były duże zmiany. Ale mi lekarz (naprawdę bdb) tłumaczył, że podwyższony marker może wskazywać na endo. Jeżeli na USG widać coś wyraźnie sporego no to laparoskopia jest wskazana.
luteina to hormon - progesteron. Odpowiada za wzrost endometrium. Jeżeli zmiany są spore to bierze się silniejsze leki.
Pozdrawiam.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 21:59   #54
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: endometrioza

W takim razie dzieki za odp
w sumie u mnie zmian nie bylo widac na usg, wiec mialam laparoskopie "zapobiegawczo" i w sumie mialam kilka duzych ognisk.... no to pojde do lekarza i zapytam o luteine
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:44   #55
gosia733
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15
Laparoskopia Endometrioza

Witam Was serdecznie dziewczyny za 2 tyg. ide na laparoskopie w zwiazku z endometrioza i cholernie sie boje.nie wiem ile sie lezy w szpitalu,jak potem sie czlowiek czuje co z tymi "dziurkami"w brzuchu ile sie goja.Te z Was ktore byly na takim zabiegu odezwijcie sie prosze Goska
gosia733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 19:54   #56
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Laparoskopia Endometrioza

Witaj.

Miałam laparoskopie ponad rok temu no i troche się w tym orientuje..
Dziurki w brzuchu to nic stasznego. Malutkie szybko się goją ok 2 tyg max zdjęcie szwów. Ślad zostaje mały, prawie niewidoczny.
W szpitalu leży się średnio 3 - 5 dni.
Naprawde nie ma się czego bać.
Gorsze jest przygotowanie... zakaz jedzenia ok doby. lewatywa, golenie.
Ale przeżyje się.
Ja tez mam endo ale zmian wtedy nie wykryli.
Jak będziesz po daj znać i nie martw się

Pozdrawiam
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 19:57   #57
ula999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 211
Dot.: Laparoskopia Endometrioza

Czesc Gosiaz
Ja slyszałam ze to jest nic strasznego napewno bedziesz usipiona beda ci robic te dziurki i beda patrzec przez kamerke i usówac co trzeba .Ja tez bede mjala robione gdzies za miesiace bo mam zrosty i umnie jest problem zajsciem w ciaze wiem ze potym badaniu za jakis czas zachodi sie wciaze takze niema co sie martwic na zapas ja sobie tez tak tlumacze. POWODENIA
ula999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 10:07   #58
Nusia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 10
Dot.: endometrioza

Witam Panie Doktorze
Dwa miesiace temu mialam operacje (laparoskopie) gdyż stwierdzono u mnie endometriozę, oprocz tego mialam luskanie torbieli (na lewym jajniki 8 cm a na prawym dwa po 2,5 cm) oprocz tego mialam bardzo liczne zrosty (baaardzo - jak to moj lekarz powiedzial ze wszytskim co sie dalo). W dniu operacji dostalam zastrzyk depo-provere(150 mg/ml) ktory mial przychamowac rozrost endometriozy, lecz po miesiacu na wizycie kontrolnej okazalo sie ze sa nowe ogniska endometriozy oraz nowe torbiele na jajnikach. Wiec lekarz zadecydowal i dostalam ponownie zastrzyk depo-provery tylko tym razem 500 mg/ml.Mialam nadzieje ze to pomoze lecz niestety okazalo sie ze sa jeszcze inne ogniska endometriozy , a jeden torbiel urusl a drugi jest mniej wiecej taki sam. Czekam teraz na kolejna laparoskopie, podobno najlepsza metoda na ta okropna chorobe jest ciaza, lekarz kazal probowac .....ale tu jest jeden problem i pytanie jezeli dostalam tak duza dawke tego zastzyku to jak dlugo musze czekac na powrot plodnosci???Jestem jeszcze mloda osoba ale dziecko jest dla mnie najwazniejsze.
Dziewczyny czy któraz z Was używala może depo-provere w zwiazku z endometrioza?
Czekam na jakiekolwiek informacje.
__________________
Nusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 22:08   #59
sonia1981
Raczkowanie
 
Avatar sonia1981
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 410
Cool Dot.: endometrioza

Cytat:
Napisane przez Nusia22 Pokaż wiadomość
Witam Panie Doktorze
Dwa miesiace temu mialam operacje (laparoskopie) gdyż stwierdzono u mnie endometriozę, oprocz tego mialam luskanie torbieli (na lewym jajniki 8 cm a na prawym dwa po 2,5 cm) oprocz tego mialam bardzo liczne zrosty (baaardzo - jak to moj lekarz powiedzial ze wszytskim co sie dalo). W dniu operacji dostalam zastrzyk depo-provere(150 mg/ml) ktory mial przychamowac rozrost endometriozy, lecz po miesiacu na wizycie kontrolnej okazalo sie ze sa nowe ogniska endometriozy oraz nowe torbiele na jajnikach. Wiec lekarz zadecydowal i dostalam ponownie zastrzyk depo-provery tylko tym razem 500 mg/ml.Mialam nadzieje ze to pomoze lecz niestety okazalo sie ze sa jeszcze inne ogniska endometriozy , a jeden torbiel urusl a drugi jest mniej wiecej taki sam. Czekam teraz na kolejna laparoskopie, podobno najlepsza metoda na ta okropna chorobe jest ciaza, lekarz kazal probowac .....ale tu jest jeden problem i pytanie jezeli dostalam tak duza dawke tego zastzyku to jak dlugo musze czekac na powrot plodnosci???Jestem jeszcze mloda osoba ale dziecko jest dla mnie najwazniejsze.
Dziewczyny czy któraz z Was używala może depo-provere w zwiazku z endometrioza?
Czekam na jakiekolwiek informacje.
W zeszlym tygodniu dowiedzialam sie, ze musze poddac sie zabiegowi laparoskopii bo mam podejrzenie endometriozy, troszke poczytalam sobie w internecie i wiem, ze jest to cos powaznego. Jestem zalamana, bo od 9 miesiecy staramy sie z mezem o dziecko, a to nam uniemozliwia. Moje pytanie brzmi: jaka jest szansa na zajscie w ciaze po tym zabiegu?? Nusia czy lekarz Ci mowil, ze mozesz miec jakies z tym problemy?? Moja Pani Doktotr powiedziala, ze do 3 miesiecy zazwyczaj powinno sie zajsc w ciaze, ale ja sie martiwe, ze nie bede mogła. Proszę o odpowiedź jesli to mozliwe!! Pozdrawiam!!!
sonia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:59   #60
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: endometrioza

Panie doktorze bardzo prosze o zinterpretowania moich wynikow badania histopatologicznego wycinków jajników:
Zewnetrzna czesc warstwy korowej zwlokniala.obecne sa pod nia dosc liczne pecherzyki pierwotne, twory pecherzykowate torbielowato przeksztalcone i drobne ogniska endometriozy.Brak jest utkania cialka zoltego i wiekszych cialek bialawych(A,B)

Bede bardzo wdzieczna,lekarze stwierdzaja tylko ze mam endometroze ale co z tym zwloknieniem kory?? Czy jest szansa ze ja bede miala dzieci?
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.