Zdziczałam i zgłupiałam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-27, 00:28   #1
kskaterines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7

Zdziczałam i zgłupiałam


Słuchajcie... Poprzez emocje które mną targają nie potrafię wyciągnąć wniosków z wiadomości, którą otrzymałam. Albo może i nie dopuszczam ich do siebie?

2 lata razem, dużo przeszliśmy, ostatnie miesiące były kiepskie.
Przez ostatnie 3 tygodnie widzieliśmy się 3 razy, pisaliśmy też może zaledwie 3-4 razy.
Taki stan zawieszenia, mimo że ja naciskałam na rozmowę i ustalenie, co dalej.
A więc...
Po kolejnej takiej wiadomości w jego stronę dostałam odpowiedź :
' Ja nie widzę problemu w tym żeby się nie kontaktować, możliwe że to pomoże Ci czy też mi wyciszyć myśli, trochę się uspokoić. Osobiście teraz muszę odpocząć psychicznie i fizycznie więc mi to nawet na rękę. Mam osobiście dość takich dyskusji, tym bardziej przez telefon. Nic na siłę:P '



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kskaterines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 09:38   #2
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
Słuchajcie... Poprzez emocje które mną targają nie potrafię wyciągnąć wniosków z wiadomości, którą otrzymałam. Albo może i nie dopuszczam ich do siebie?

2 lata razem, dużo przeszliśmy, ostatnie miesiące były kiepskie.
Przez ostatnie 3 tygodnie widzieliśmy się 3 razy, pisaliśmy też może zaledwie 3-4 razy.
Taki stan zawieszenia, mimo że ja naciskałam na rozmowę i ustalenie, co dalej.
A więc...
Po kolejnej takiej wiadomości w jego stronę dostałam odpowiedź :
' Ja nie widzę problemu w tym żeby się nie kontaktować, możliwe że to pomoże Ci czy też mi wyciszyć myśli, trochę się uspokoić. Osobiście teraz muszę odpocząć psychicznie i fizycznie więc mi to nawet na rękę. Mam osobiście dość takich dyskusji, tym bardziej przez telefon. Nic na siłę:P '



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[Tl;dr] On ma cię dość. Na ten moment nie chce kontynuować waszej relacji.

[Dopisek redakcji] Daj sobie spokój. 2 lata to wcale nie jest tak długo. Związek nie powinien być walką, szarpaniem się i żebraniem o uwagę. Czasem lepiej zacząć z czystą kartą z kimś innym. Jeżeli nie radzisz sobie z emocjami i to kolejna twoja toksyczna relacja to od tego są specjaliści - psychiatra bądź psycholog.

Nie ma za co
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 09:51   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Facet ma dosyć Ciebie i wałkowania Waszych problemów. Możliwe, że boi się wypowiedzieć na głos, że zrywa, obawiając się jakiejś histerycznej reakcji z Twojej strony. Moim zdaniem nie ma co zbierać z tego związku. Ja osobiście nienawidzę żebrania o uwagę, więc odpisałabym krótko "kasując numer telefonu życzę powodzenia" i zajęła się po prostu sobą.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:02   #4
kskaterines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Nie radzę sobie z emocjami poprzez właśnie to, że zupełnie nie wiem o co chodzi, co on myśli, czego chce.

Raz cisza, drugi raz planuje wyjazd. Potem cisza, ja nalegam na rozmowę i rozmowy nie ma.
Podczas ostatniej wymiany wiadomości już nie wytrzymałam i napisałam mu, ale na spokojnie. Co moim zdaniem nie gra i co powinniśmy poprawić.
To to właśnie jest jego odpowiedź. Obraził się za zwrócenie uwagi i lepiej mu nie rozmawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kskaterines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:12   #5
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
Nie radzę sobie z emocjami poprzez właśnie to, że zupełnie nie wiem o co chodzi, co on myśli, czego chce.

Raz cisza, drugi raz planuje wyjazd. Potem cisza, ja nalegam na rozmowę i rozmowy nie ma.
Podczas ostatniej wymiany wiadomości już nie wytrzymałam i napisałam mu, ale na spokojnie. Co moim zdaniem nie gra i co powinniśmy poprawić.
To to właśnie jest jego odpowiedź. Obraził się za zwrócenie uwagi i lepiej mu nie rozmawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ma cię w tyłku, irytujesz go (nie da się tego odwrócić jakiś byś sztuczek nie odgrywała bo z jego strony uczuć już nie ma i to jest przyczyną irytacji cobyś nie zrobiła). No sorry, jak typ po 2 latach zaczyna mieć tak chujowy i rzadki kontakt z własną dziewczyną + został poinformowany że jej to nie odpowiada (bo ona chce kontynuować związek i go polepszyć) a jego reakcją jest: nie interesuj się mną, w sumie wolałbym żebyś się nie kontaktowała, "nic na siłę" i okrasza to wszystko emotką z wywalonym jęzorem to tu nie ma co zbierać.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:35   #6
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
Nie radzę sobie z emocjami poprzez właśnie to, że zupełnie nie wiem o co chodzi, co on myśli, czego chce.

Raz cisza, drugi raz planuje wyjazd. Potem cisza, ja nalegam na rozmowę i rozmowy nie ma.
Podczas ostatniej wymiany wiadomości już nie wytrzymałam i napisałam mu, ale na spokojnie. Co moim zdaniem nie gra i co powinniśmy poprawić.
To to właśnie jest jego odpowiedź. Obraził się za zwrócenie uwagi i lepiej mu nie rozmawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, że możesz go zablokować na wypadek, gdyby po tym jak cię olewał nagle sobie o tobie przypomniał? Po co ci taka męcząca relacja bez przyszłości? Nie szkoda ci twojego czasu i nerwów na tłumaczenie mu co powinniście poprawić, kiedy on ewidentnie ma cię w tubie?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:52   #7
kskaterines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

W tej jego wiadomości doszukiwałam się ukrytego przekazu, że póki co powinniśmy ochłonąć, nie rozmawiać a później na spokojnie, gdy emocje opadną dogadać się.
Aczkolwiek czytam Wasze komentarze, czytam to co napisał i już przestaję tak to widzieć

Analizowałam te ostatnie 3 tygodnie i dochodzę do wniosku, że on sercem może chce być ze mną, ale rozum go powstrzymuje i stąd raz w lewo, raz w prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kskaterines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 11:57   #8
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Zamiast analizować interpunkcję i składnię w jego wiadomościach zastanów się czy ty chcesz z nim być i właściwie dlaczego? Ta relacja nie brzmi dobrze.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:17   #9
kskaterines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Wiesz mi głównie chodzi o to, że jednak chciałabym by powiedział mi wprost. Bez ciszy, bez domysłów, po prostu konkretnie.
Jedna z Was napisała, że być może boi się mojej histerii.
Ja myślę, że gdy się narobi bajzlu to trzeba po nim posprzątać, zamiast zostawić z tym tą drugą osobę i iść sobie w cholerę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kskaterines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:20   #10
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
W tej jego wiadomości doszukiwałam się ukrytego przekazu, że póki co powinniśmy ochłonąć, nie rozmawiać a później na spokojnie, gdy emocje opadną dogadać się.
Aczkolwiek czytam Wasze komentarze, czytam to co napisał i już przestaję tak to widzieć

Analizowałam te ostatnie 3 tygodnie i dochodzę do wniosku, że on sercem może chce być ze mną, ale rozum go powstrzymuje i stąd raz w lewo, raz w prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, to on chce odpocząć od ciebie i się nie kontaktować, ale odwraca kota ogonem że to ty "potrzebujesz ochłonięcia i ci się przyda" brak kontaktu. W jednej części zdania udaje że robi dla twojego dobra a jemu łaskawie "nie przeszkadza" by w drugiej pokazać że potrzebuje odpoczynku (od ciebie) i widocznie ten mierny kontakt to już dla niego "robienie na siłę". No gdzie tu widzisz poryw serca - w tym że przy tobie się męczy psychicznie? Ochłonąć masz od czego? - od obaw końca związku bo widzisz że się wymiksowuje i niby receptą na to ma być jeszcze większy brak kontaktu?

I jakie serce - dokładnie odwrotnie. Serce przemieściło się do czeluści tyłka, a rozum i kalkulacja trzyma jako furtkę zapasową bo w sumie nie zrobiłaś nic złego i szkoda palić mosty. Jak dasz się zbyć brakiem kontaktu bez zerwania to po hipotetycznym randkowaniu z innymi (to tylko pisanie/koleżanki, nie było cię przy tym przesadzasz przecież wróciłem i nie zerwałem - a im mówi że jest wolny/nie ma kontaktu od tygodni) ale może jak gdyby nic wrócić w razie niepowodzenia i być przyjęty z otwartymi ramionami. Bo przecież to nie tak że cię zaniedbał tylko zgodziłaś się na brak kontaktu i odpoczęłaś więc strata ci się nie stała i wszystko cacy, sumienie czyste (a tak na prawdę sprawił że zakładasz wątki i masz większy płacz do poduszki a nie żadne tam ochłonięcie i odpoczynek).
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:40   #11
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
Wiesz mi głównie chodzi o to, że jednak chciałabym by powiedział mi wprost. Bez ciszy, bez domysłów, po prostu konkretnie.
Jedna z Was napisała, że być może boi się mojej histerii.
Ja myślę, że gdy się narobi bajzlu to trzeba po nim posprzątać, zamiast zostawić z tym tą drugą osobę i iść sobie w cholerę
Pozwól, że go wyręczę i zaoszczędzę Ci czasu, łez i dalszych rozczarowań:

ON MA CIĘ W **PIE!

Miej do siebie szacunek dziewczyno.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 12:41   #12
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:25
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 13:09   #13
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Nie, to on chce odpocząć od ciebie i się nie kontaktować, ale odwraca kota ogonem że to ty "potrzebujesz ochłonięcia i ci się przyda" brak kontaktu. W jednej części zdania udaje że robi dla twojego dobra a jemu łaskawie "nie przeszkadza" by w drugiej pokazać że potrzebuje odpoczynku (od ciebie) i widocznie ten mierny kontakt to już dla niego "robienie na siłę". No gdzie tu widzisz poryw serca - w tym że przy tobie się męczy psychicznie? Ochłonąć masz od czego? - od obaw końca związku bo widzisz że się wymiksowuje i niby receptą na to ma być jeszcze większy brak kontaktu?

I jakie serce - dokładnie odwrotnie. Serce przemieściło się do czeluści tyłka, a rozum i kalkulacja trzyma jako furtkę zapasową bo w sumie nie zrobiłaś nic złego i szkoda palić mosty. Jak dasz się zbyć brakiem kontaktu bez zerwania to po hipotetycznym randkowaniu z innymi (to tylko pisanie/koleżanki, nie było cię przy tym przesadzasz przecież wróciłem i nie zerwałem - a im mówi że jest wolny/nie ma kontaktu od tygodni) ale może jak gdyby nic wrócić w razie niepowodzenia i być przyjęty z otwartymi ramionami. Bo przecież to nie tak że cię zaniedbał tylko zgodziłaś się na brak kontaktu i odpoczęłaś więc strata ci się nie stała i wszystko cacy, sumienie czyste (a tak na prawdę sprawił że zakładasz wątki i masz większy płacz do poduszki a nie żadne tam ochłonięcie i odpoczynek).

Lepiej bym tego nie ujęła. To jest taki klasyk. Bardzo możliwe, że odpoczywa lub zamierza odpoczywać w towarzystwie kogoś innego, ale nie jest jeszcze pewien czy z tego coś wyjdzie i woli trzymać Cię w rezerwie.

To raczej rozum go trzyma przy Tobie, a inne części ciała (nie tylko serce) już gdzie indziej zmierzają.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 14:14   #14
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość

' Ja nie widzę problemu w tym żeby się nie kontaktować, możliwe że to pomoże Ci czy też mi wyciszyć myśli, trochę się uspokoić. Osobiście teraz muszę odpocząć psychicznie i fizycznie więc mi to nawet na rękę. Mam osobiście dość takich dyskusji, tym bardziej przez telefon. Nic na siłę:P '
tlumaczenie

Mam potrzebę nie spotykania się i nie telefonowania, bo chcę odzyskac spokoj. Brak kontaktu nie jest dla mnie problemem a raczej koniecznoscią, bo czuje ze nam nie po drodze.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 17:02   #15
nocbezgwiazd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 200
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
W tej jego wiadomości doszukiwałam się ukrytego przekazu, że póki co powinniśmy ochłonąć, nie rozmawiać a później na spokojnie, gdy emocje opadną dogadać się.
Aczkolwiek czytam Wasze komentarze, czytam to co napisał i już przestaję tak to widzieć

Analizowałam te ostatnie 3 tygodnie i dochodzę do wniosku, że on sercem może chce być ze mną, ale rozum go powstrzymuje i stąd raz w lewo, raz w prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Selektywna uwaga, naginasz rzeczywistość żeby było po twojemu - on mnie kocha i chce być ze mną. Ma cię gdzieś, im szybciej się uwolnisz tym szybciej zanisz szukać kogoś innego, albo pobędziesz w spokoju sama
nocbezgwiazd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 21:03   #16
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
W tej jego wiadomości doszukiwałam się ukrytego przekazu, że póki co powinniśmy ochłonąć, nie rozmawiać a później na spokojnie, gdy emocje opadną dogadać się.
Aczkolwiek czytam Wasze komentarze, czytam to co napisał i już przestaję tak to widzieć

Analizowałam te ostatnie 3 tygodnie i dochodzę do wniosku, że on sercem może chce być ze mną, ale rozum go powstrzymuje i stąd raz w lewo, raz w prawo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ukryty przekaz jest taki:
Mam cie po dziurki w nosie, nie kontaktuj się ze mną, ja już z tobą skończyłem.

Po prostu nie ma jaj, by to powiedzieć wprost,
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 21:45   #17
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 477
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Ukryty przekaz? Tak, jak najbardziej. Mianowicie: " nie tęsknię za tobą, nie brakuje mi ciebie. Mam w nosie jak ty się z tym czujesz, ale w razie jak mnie przyciśnie, to czekaj cierpliwie, żebyś była pod ręką."
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 00:26   #18
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Autorko, na pocieszenie Ci powiem, że taka strategia "pozostawiania za sobą otwartej furtki" jest powszechne u facetów. Nie ty pierwsza i nie ostatnia jesteś w tej samej sytuacji. Nie gryź się już tak.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 08:23   #19
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
Wiesz mi głównie chodzi o to, że jednak chciałabym by powiedział mi wprost. Bez ciszy, bez domysłów, po prostu konkretnie.
Jedna z Was napisała, że być może boi się mojej histerii.
Ja myślę, że gdy się narobi bajzlu to trzeba po nim posprzątać, zamiast zostawić z tym tą drugą osobę i iść sobie w cholerę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie nie trzeba. Właśnie dlatego ten facet się odsuwa bo próbujesz wymusić na nim żeby zajął się Twoimi emocjami.
Sorry ale to że ktoś wywołał w Tobie negatywne uczucia w żaden sposób nie czyni go za nie odpowiedzialnymi. Tylko Ty masz wpływ na to jak postrzegasz daną sprawę. Obecnie robisz z siebie popychadło domagając się szczerości od kogoś kto ma Cię w d.. Pogarszasz tym samym swoje samopoczucie a winą za to obarczasz tego faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-28, 08:50   #20
kskaterines
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

A ja uważam że trzeba i tego będę się trzymać. Gdyby był uczciwy spotkałby się ze mną i oznajmił mi osobiście ' nie potrafię, nie chce z Tobą być '
Koniec kropka.

A odpowiedzialnym za emocje owszem - będąc z drugą osobą jest się zawsze. Te emocje nie wywołałam ja tylko on.
Gdybym miała problemy z głową to owszem, raczej nie on byłby odpowiedzialny. Tymczasem to wszystko dotyczy niego i tego, jak się czuje w takiej niewyjaśnionej sytuacji. W sytuacji, w której raz chce, raz nie. Raz planuje urlop, na drugi dzień nie chce rozmawiać.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Idąc Twoim tokiem myślenia facet może znęcać się psychicznie nad kobietą, ale to nie jest niczym złym jeśli ona się z tym pogodziła.
A jeśli źle się z tym czuje to ona ma problem. To jej nie pasuje i ona jest odpowiedzialna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kskaterines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 08:50   #21
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
A ja uważam że trzeba i tego będę się trzymać. Gdyby był uczciwy spotkałby się ze mną i oznajmił mi osobiście ' nie potrafię, nie chce z Tobą być '
Koniec kropka.

A odpowiedzialnym za emocje owszem - będąc z drugą osobą jest się zawsze. Te emocje nie wywołałam ja tylko on.
Gdybym miała problemy z głową to owszem, raczej nie on byłby odpowiedzialny. Tymczasem to wszystko dotyczy niego i tego, jak się czuje w takiej niewyjaśnionej sytuacji. W sytuacji, w której raz chce, raz nie. Raz planuje urlop, na drugi dzień nie chce rozmawiać.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ty nie musisz się na to godzić. Miejże trochę szacunku do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 09:11   #22
nocbezgwiazd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 200
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
A ja uważam że trzeba i tego będę się trzymać. Gdyby był uczciwy spotkałby się ze mną i oznajmił mi osobiście ' nie potrafię, nie chce z Tobą być '
Koniec kropka.

A odpowiedzialnym za emocje owszem - będąc z drugą osobą jest się zawsze. Te emocje nie wywołałam ja tylko on.
Gdybym miała problemy z głową to owszem, raczej nie on byłby odpowiedzialny. Tymczasem to wszystko dotyczy niego i tego, jak się czuje w takiej niewyjaśnionej sytuacji. W sytuacji, w której raz chce, raz nie. Raz planuje urlop, na drugi dzień nie chce rozmawiać.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Idąc Twoim tokiem myślenia facet może znęcać się psychicznie nad kobietą, ale to nie jest niczym złym jeśli ona się z tym pogodziła.
A jeśli źle się z tym czuje to ona ma problem. To jej nie pasuje i ona jest odpowiedzialna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

1. zakładamy że on jest dojrzały emocjonalnie - wtedy by powiedział
2. Gdyby szanował Cię - porozmawiały z Tobą

3. To że ty chcesz (oczekujesz) żeby facet z tobą porozmawiał nie znaczy że on to zrobi - patrz pkt 1. oraz 2.


Co do emocji - jesteś odpowiedizlana tylko i wyłącznie za swoje emocje, jak nimi zarządzasz i co z nimi zrobisz. On za swoje. Co więcej, on ma swoje motywy - takie jak wszyscy tutaj powiedzieli. Te emocje pojawiają się ponieważ liczysz na coś więcej z facetem który ma to gdzieś. Ich źródłem jest ta sytuacja, ale ty je ciągniesz. Emocje w przebiegu są krótkie, ich zadaniem jest pojawienie się i wygaszenie. Jeśli nie wygaszają tzn. że bodziec trwa. I tutaj wchodzi Twoja osoba - pozwalasz sobie na to zamiast powiedzieć dość i podtrzymujesz emocje w których jesteś - a których źródłem jest on. Cała reszta to naginanie rzeczywistości do swojego zdania.




Raz planuje urlop, na drugi dzień nie chce rozmawiać. Tak znałam takiego jednego - uwierz mi jakby chciał to by zaplanował. Kwestią otwartą pozostaje jaką postawę ty przyjmujesz. Bo marudzisz o urlop, zabiegasz o kontakt to wtedy on dla świętego spokoju przytakuje mówi, a potem jak przemyśli to stwierdzi że nie chce mu się. Co więcej, nie każdy ma system wartości jak Ty. Że ty byś zakończyła to - nie znaczy że mu się chce.




---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88830419]Ale ty nie musisz się na to godzić. Miejże trochę szacunku do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Najlepsze podsumowanie

Edytowane przez nocbezgwiazd
Czas edycji: 2021-07-28 o 09:12
nocbezgwiazd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 09:12   #23
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88830356]Nie nie trzeba. Właśnie dlatego ten facet się odsuwa bo próbujesz wymusić na nim żeby zajął się Twoimi emocjami.
Sorry ale to że ktoś wywołał w Tobie negatywne uczucia w żaden sposób nie czyni go za nie odpowiedzialnymi. Tylko Ty masz wpływ na to jak postrzegasz daną sprawę. Obecnie robisz z siebie popychadło domagając się szczerości od kogoś kto ma Cię w d.. Pogarszasz tym samym swoje samopoczucie a winą za to obarczasz tego faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Moim zdaniem facet, dlatego się odsuwa, nie jest otwarty, bo nie chce wziąć odpowiedzialnosci za siebie.
Ale gdyby był taki, jaki autorka ma życzenie, żeby był, to by już umiała zająć się swoimi emocjami. I dlatego jest konflikt interesów, bo dziewczyna ma myslenie zyczeniowe na temat jego zachowania wynikającej z osobowosci a on właśnie taki jest. Chce mu to udowodnic a on zwyczajnie i poprostu się nie przyzna.
ps.
To jest błedne koło. Zostaw to tak, jak jest i idz do przodu, bo inaczej nie ruszysz.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2021-07-28 o 09:14
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:48   #24
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
A ja uważam że trzeba i tego będę się trzymać. Gdyby był uczciwy spotkałby się ze mną i oznajmił mi osobiście ' nie potrafię, nie chce z Tobą być '
Koniec kropka.

A odpowiedzialnym za emocje owszem - będąc z drugą osobą jest się zawsze. Te emocje nie wywołałam ja tylko on.
Gdybym miała problemy z głową to owszem, raczej nie on byłby odpowiedzialny. Tymczasem to wszystko dotyczy niego i tego, jak się czuje w takiej niewyjaśnionej sytuacji. W sytuacji, w której raz chce, raz nie. Raz planuje urlop, na drugi dzień nie chce rozmawiać.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Idąc Twoim tokiem myślenia facet może znęcać się psychicznie nad kobietą, ale to nie jest niczym złym jeśli ona się z tym pogodziła.
A jeśli źle się z tym czuje to ona ma problem. To jej nie pasuje i ona jest odpowiedzialna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tu się nikt nad Tobą psychicznie nie znęca. Facetowi po prostu na Tobie nie zależy i traktuje Cię bez szacunku a Ty na siłę próbujesz go przymusić żeby zaczął się zachowywać inaczej co tylko nakręca Twoją frustrację i złe samopoczucie. Życie jest brutalne i on nic Ci wyjaśniać nie musi. Możesz mieć o to do niego pretensje i żal oraz myśleć o nim źle ale zmusić go nie zmusisz do wyjaśnień. On nie ma takiego obowiązku i jak widać nie chce tego zrobić. Przestań więc dalej się ośmieszać w jego oczach tylko zamij się sobą sama i zrób to co dobre dla Ciebie czyli odetnij od tego faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:49   #25
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Ale jak on tego nie powie, to co? Będziesz nadal na nim wisieć? Nie masz do siebie ani krzty szacunku. Ten facet tym bardziej go dla Ciebie nie ma. Szukasz na siłę z nim kontaktu. To jest po prostu śmieszne i żałosne, bo on nie chce się już z Tobą widywać ani się z Tobą kontaktować.

Moim zdaniem, nie odchorowałaś tego kolesia. Boli Cię duma, że on już o Tobie zapomniał. Ale takie przypominanie mu o swoim istnieniu jest irytujące. Im bardziej będziesz to robić, tym bardziej utwierdzisz go w przekonaniu, że podjął właściwą decyzję.

Edytowane przez ParasolkaMaryPoppins
Czas edycji: 2021-07-28 o 10:52
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:50   #26
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez nocbezgwiazd Pokaż wiadomość
1. zakładamy że on jest dojrzały emocjonalnie - wtedy by powiedział
2. Gdyby szanował Cię - porozmawiały z Tobą

3. To że ty chcesz (oczekujesz) żeby facet z tobą porozmawiał nie znaczy że on to zrobi - patrz pkt 1. oraz 2.


Co do emocji - jesteś odpowiedizlana tylko i wyłącznie za swoje emocje, jak nimi zarządzasz i co z nimi zrobisz. On za swoje. Co więcej, on ma swoje motywy - takie jak wszyscy tutaj powiedzieli. Te emocje pojawiają się ponieważ liczysz na coś więcej z facetem który ma to gdzieś. Ich źródłem jest ta sytuacja, ale ty je ciągniesz. Emocje w przebiegu są krótkie, ich zadaniem jest pojawienie się i wygaszenie. Jeśli nie wygaszają tzn. że bodziec trwa. I tutaj wchodzi Twoja osoba - pozwalasz sobie na to zamiast powiedzieć dość i podtrzymujesz emocje w których jesteś - a których źródłem jest on. Cała reszta to naginanie rzeczywistości do swojego zdania.




Raz planuje urlop, na drugi dzień nie chce rozmawiać. Tak znałam takiego jednego - uwierz mi jakby chciał to by zaplanował. Kwestią otwartą pozostaje jaką postawę ty przyjmujesz. Bo marudzisz o urlop, zabiegasz o kontakt to wtedy on dla świętego spokoju przytakuje mówi, a potem jak przemyśli to stwierdzi że nie chce mu się. Co więcej, nie każdy ma system wartości jak Ty. Że ty byś zakończyła to - nie znaczy że mu się chce.




---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------




Najlepsze podsumowanie
Dokładnie o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. Autorka pławi się w tych negatywnych emocjach z własnej nieprzymuszonej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 12:19   #27
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Dodam jeszcze coś od siebie z tej drugiej nieodpowiedzialnej strony: Teraz jestem akurat w tej sytuacji, że odcięłam się bez słowa "bye" od toksycznej osoby. I teraz ona dopomina się mojej uwagi. Wiadomości od niej najpierw mnie stresowały (uderzenia gorąca - serio), a potem coraz bardziej zaczęły irytować. Przestałam ją w końcu lubić i tylko chcę, by w końcu dała mi święty spokój.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 14:57   #28
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Moze zacznij szanowac co on mowi i utnij kontakt. Moze on potrzebuje czasu na przemyslenia.
A moze chce zerwac. Niewazne. Wazne ze musialas go niezle molestowac skoro doslownie od ciebie ucieka.

Nie mozesz zadac rozwiazania tu i teraz>> daj mu czas. Jak ten czas minie i on sam sie nie odezwie to go zablokuj. I masz odpowiedz- zwiazek sie skonczyl.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 16:45   #29
nocbezgwiazd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 200
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88830603]Dokładnie o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. Autorka pławi się w tych negatywnych emocjach z własnej nieprzymuszonej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dodatkowo facet napisał w wiadomości wszystko szczerze. Nie ma co rozbijać jej na części bo mężczyźni nie bawią się kodowanie ukrytych znaczeń. Jest zmęczony, chce odpocząć. Koniec, kropka.
nocbezgwiazd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 16:56   #30
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Zdziczałam i zgłupiałam

Cytat:
Napisane przez kskaterines Pokaż wiadomość
A ja uważam że trzeba i tego będę się trzymać. Gdyby był uczciwy spotkałby się ze mną i oznajmił mi osobiście ' nie potrafię, nie chce z Tobą być '

po co ma się z Tobą spotykać, skoro mu się nie chce?
po co ma Ci mówić, że to koniec, skoro mu się nie chce?
po co ma dbać o Twoje emocje i samopoczucie, skoro mu się nie chce?


nie obchodzisz go ani Ty, ani Twoje emocje. nie jest z Tobą szczery, bo tak już ma, takiego sobie chłopa wybrałaś. nie ma motywacji, żeby z Tobą zerwać. zrywanie nie jest przyjemne i on chce to odkładać tak długo, jak się da. najlepiej z jego punktu widzenia by było, żebyś to Ty z nim zerwała. ewentualnie przygrucha sobie nową dziewoję i koleś zerwie z Tobą, gdy ona mu każe.



na razie to on nic nie traci na olewaniu Cię. ma dobry humor, to sobie poplanuje z Tobą wyjazd, ma zły humor bo go np. ktoś w pracy wkurzył, będzie Cię olewać. a jak podejmie próbę zerwania z Tobą, to będzie musiał się zmierzyć i ze swoimi emocjami, i z Twoimi, które zakładam są znacznie większe. jeszcze mu w histerię wpadniesz, zaczniesz płakać, pytać "dlaczego, dlaczego?". na co mu to?



koleś ani Cię nie kocha, ani Cię nie szanuje. obchodzisz go tyle, co ochroniarz w sklepie. dziewczyno, ludzie potrafią z dnia na dzień przestać się odzywać do swojego partnera i uważają to za świetny sposób na zerwanie. a Ty się dziwisz, że ten beznadziejny facet weźmie za cokolwiek odpowiedzialność i będzie z Tobą szczery? litości.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2021-07-28 o 16:57
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-30 23:50:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.