Różne tabletki anty a zakrzepice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-15, 17:43   #1
KatjaMilay
Raczkowanie
 
Avatar KatjaMilay
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 69

Różne tabletki anty a zakrzepice


Hej.
Biorę tabletki Ovulastan od 9 miesięcy. Wykryto u mnie teraz świeży zakrzep w łydce. Lekarz powiedział, że sam mi przejdzie bez dodatkowych leków, ale tabletki muszę odstawić na 3 miesiące. Moje pytanie jest takie, czy już nie będę mogła brać żadnych tabletek czy po prostu te mi szkodzą. Tabletki mnie ratowały, ponieważ dzięki nim nie mam okresu trwającego 8 dni, wiedziałam kiedy dostanę oraz nie byłam przykuta do łóżka przez dwa pierwsze dni.
KatjaMilay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 21:32   #2
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Dobry gonekolog by Ci powiedzial ze nie powinnas brac tabletek antykoncepcyknych -zadnych dla wlasnego zdrowia.

Ja mam zylaki i nie biore od 8 lat i w ciaze jeszcze nie zaszlam

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 21:58   #3
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

no niestety doustna antykoncepcja hormonalna odpada w takim wypadku...
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 06:47   #4
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Tak, tylko ewentualnie wkładka hormonalna levosert, tam nie ma przeciwwskazań przy zakrzepicy.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 07:01   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Tabletki drugiej generacji zwiększają ryzyko zakrzepicy w mniejszy stopniu niż te trzeciej i czwartej.
Warto dodać, że ciąża podnosi ryzyko zakrzepicy bardziej niż stosowanie antykoncepcji hormonalnej
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 07:50   #6
annabelka
Szop pracz
 
Avatar annabelka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 877
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Tabletki drugiej generacji zwiększają ryzyko zakrzepicy w mniejszy stopniu niż te trzeciej i czwartej.
Warto dodać, że ciąża podnosi ryzyko zakrzepicy bardziej niż stosowanie antykoncepcji hormonalnej
W sytuacji, gdy zakrzep już wystąpił nawet nie warto marnować energii na przewracanie oczami...

W obecnych czasach jest tyle metod antykoncepcji, że według Ciebie warto brnąć w akurat te, które powdują zakrzepicę, bo ciąża? Głupota
annabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 08:28   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Cytat:
Napisane przez annabelka Pokaż wiadomość
W sytuacji, gdy zakrzep już wystąpił nawet nie warto marnować energii na przewracanie oczami...

W obecnych czasach jest tyle metod antykoncepcji, że według Ciebie warto brnąć w akurat te, które powdują zakrzepicę, bo ciąża? Głupota
Chodzi mi o to, że rozważając zajście w ciąże wiele kobiet w ogóle nie bierze pod uwagę tego ryzyka.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 09:06   #8
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Zakrzepica jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania hormonów antykoncepcyjnych czyli odpadają tabletki, plastry, implanty, krążek dopochwowy itd.
Na Twoim miejscu nie zaryzykowałabym stosowania hormonów jeśli już zakrzepica się pojawiła.

To prawda, że ciąża również niesie za sobą ryzyko zakrzepicy, ale o ile się orientuję to stosuje się wtedy heparynę drobnocząsteczkową przez całą ciążę i okres połogu. Wątpię żeby ktoś chciał brać codziennie przez wiele miesięcy czy lat zastrzyki z heparyną, bo koniecznie musi stosować tabletki antykoncepcyjne. Już pomijając codziennie kłucie się to jest to po prostu bardzo drogie.
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 15:41   #9
KatjaMilay
Raczkowanie
 
Avatar KatjaMilay
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 69
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Czyli nie ma żadnych szans .
KatjaMilay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 07:48   #10
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Na tabletki to raczej nie ale na wkładkę levosert tak, wiem na pewno że zakrzepica nie przeszkadza w tym przypadku. Możesz też zapytać lekarza o niehormonalne wkładki ale tu pojawia się problem nadmiernych krwawień
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:13   #11
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Ja się dziwię że Ci nie przepisał zastrzyków przeciwzakrzepowych, to jest do cholery zakrzep...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 19:07   #12
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Miałam identyczną sytuację. Po pozbyciu się zakrzepów, odstawiłam na pół roku. Potem miałam nieregularne cykle więc uparłam się na Limetic, jednak problem z żyłami powrócił.
__________________
"Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi, coś kocha i coś stracił."

Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 23:52   #13
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Zdrowie przeciez jest wazniejsze. Na Twoim miejscu nie bralabym juz w ogole tabletek antykoncepcyjnych.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:15   #14
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Ja też zrezygnowałabym z takiej formy antykoncepcji. Na każdej ulotce są wypisane przeciwwskazania oraz możliwe efekty uboczne. Gdy zakrzepica już wystąpiła, to koniecznie musisz ją wyleczyć i z antykoncepcją hormonalną się pożegnać bezwzględnie, bo problem będzie wracał.
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 22:45   #15
Heathcliff123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 36
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale spróbuje:

Od czerwca biore tablekti antykoncepcyjne, wyniki krzepliwosci krwi i ddimery miałam robione w marcu, sierpniu i listopadzie. Wszystkie w porządku, żadnych problemów. Jednak od jakiegoś czasu zwłaszcza w czasie snu mam wrażenie że drętwieje mi ciało (np. Raz ręka, raz noga). Dzisiaj spałam i noge tak jakby polożyłam na moim chłopaku (czyli była wyżej niż reszta ciała) i obudziło mnie to, że ledwo miałam czucie w tej nodze. Nie bolą mnie nogi ani nic, tylko to drętwienie. To może być zakrzepica? Czy raczej coś innego? Może po prostu to wina tabletek (tj. Że częściej drętwieje ciało). Niedługo ponownie zrobie badania ale chciałabym wiedzieć, czy któreś panie tak mają
Heathcliff123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 08:51   #16
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Ja od kilku dni budzę się z mrowieniem prawej dłoni - zawsze jednej więc podejrzewam inną przyczynę. Kilkakrotnie już robiłam dodatkowe badania (poza tymi corocznymi) na krzepliwość z powodu dyskomfortu w którejś kończynie i zawsze w normie więc staram się nie panikować. Biorę tabletki drugiej generacji, które zwiększają ryzyko zakrzepicy w mniejszym stopniu niż te nowsze.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 08:47   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Cytat:
Napisane przez Heathcliff123 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku, ale spróbuje:

Od czerwca biore tablekti antykoncepcyjne, wyniki krzepliwosci krwi i ddimery miałam robione w marcu, sierpniu i listopadzie. Wszystkie w porządku, żadnych problemów. Jednak od jakiegoś czasu zwłaszcza w czasie snu mam wrażenie że drętwieje mi ciało (np. Raz ręka, raz noga). Dzisiaj spałam i noge tak jakby polożyłam na moim chłopaku (czyli była wyżej niż reszta ciała) i obudziło mnie to, że ledwo miałam czucie w tej nodze. Nie bolą mnie nogi ani nic, tylko to drętwienie. To może być zakrzepica? Czy raczej coś innego? Może po prostu to wina tabletek (tj. Że częściej drętwieje ciało). Niedługo ponownie zrobie badania ale chciałabym wiedzieć, czy któreś panie tak mają
To możliwe, że przyczyną są tabletki. Gdyby Cię do tego bolały żyły w nogach, to miałabyś pewność.
Badanie krzepliwości nie musi niczego pokazać. Ja miałam wyniki w górnych granicach normy, a budziłam się ze zdrętwiałą połową ciała i bólem łydek, który utrzymywał się często do popołudnia.
Jak drętwienie będzie się powtarzać, to znaczy że lepiej pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 10:34   #18
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To możliwe, że przyczyną są tabletki. Gdyby Cię do tego bolały żyły w nogach, to miałabyś pewność.
Badanie krzepliwości nie musi niczego pokazać. Ja miałam wyniki w górnych granicach normy, a budziłam się ze zdrętwiałą połową ciała i bólem łydek, który utrzymywał się często do popołudnia.
Jak drętwienie będzie się powtarzać, to znaczy że lepiej pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji.
A czy musi być uczucie bólu żył, czy takie bolesne np.jakbym miała siniaki duże na udzie też mogą o tym świadczyć?
Od dłuższego czasu mam właśnie takie uczucie "siniaka" na jednej nodze. Boli czasem nawet przy lezeniu. Myślałam że to może od roweru (sporo jezdzę) ale boli tylko ta jedna noga i ciągle w tym samym miejscu

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 20:14   #19
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To możliwe, że przyczyną są tabletki. Gdyby Cię do tego bolały żyły w nogach, to miałabyś pewność.
Badanie krzepliwości nie musi niczego pokazać. Ja miałam wyniki w górnych granicach normy, a budziłam się ze zdrętwiałą połową ciała i bólem łydek, który utrzymywał się często do popołudnia.
Jak drętwienie będzie się powtarzać, to znaczy że lepiej pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji.
A jak stwierdziłaś, że to z powodu tabletek? Dolegliwości pojawiły się po zastosowaniu a po odstawieniu ustały? Ja biorę od dwóch dekad i nie pamiętam już jak czułam się bez nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-21, 08:55   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
A czy musi być uczucie bólu żył, czy takie bolesne np.jakbym miała siniaki duże na udzie też mogą o tym świadczyć?
Od dłuższego czasu mam właśnie takie uczucie "siniaka" na jednej nodze. Boli czasem nawet przy lezeniu. Myślałam że to może od roweru (sporo jezdzę) ale boli tylko ta jedna noga i ciągle w tym samym miejscu

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
W moim przypadku to były bóle podobne do zakwasów, słabo odczuwalne w spoczynku, mocno podczas ruchu. Tylko że nie uprawialam wtedy sportu, więc ta opcja odpadała.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A jak stwierdziłaś, że to z powodu tabletek? Dolegliwości pojawiły się po zastosowaniu a po odstawieniu ustały? Ja biorę od dwóch dekad i nie pamiętam już jak czułam się bez nich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ból żył i drętwienie pojawiły się po około pół roku stosowania plastrów Evra, związek z plastrami był oczywisty, do tego popękało mi dużo naczynek np na brzuchu i nogach. Po odstawieniu objawy od razu ustąpiły.
Plastry generalnie są bardziej obciążające dla układu krążenia niż tabletki.

Kilka lat później bralam przez rok Vibin w ramach leczenia endokrynologicznego i bóle żył też pojawiały się, ale sporadycznie i tylko w jednej nodze. Jednak na dłuższą metę jakakolwiek antykoncepcja hormonalna w moim przypadku odpada, bo to jest proszenie się o problemy.

Ja nigdy nie bralam hormonów na tyle długo, żeby nie zauważyć co się w moim organizmie zmienia na gorsze (a te sensacje z układem krążenia nie były jedynym skutkiem ubocznym w moim przypadku). Przy długim przyjmowaniu można rzeczywiście nie mieć punktu odniesienia do tego, jak było wcześniej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 18:35   #21
iza2307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Różne tabletki anty a zakrzepice

Jak wykryto u Ciebie zakrzepicę?
iza2307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-26 19:35:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.