Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-16, 08:37   #4261
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sable95 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jednak nad wkładką bądź implantem.
Tu jest o tyle ryzyko, że jak się pojawią skutki uboczne nie do wytrzymania, to duży wydatek masz w plecy, trzeba wyciągnąć.
Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
I nie sądzę, że tutaj implat, wkładka czy spirala cokolwiek w Twoim przypadku pomoże, bo będzie kolejne zafiksowanie się, że skoro tego nie widzę, nie mogę dotknąć to może nie działa.
Dokładnie, była tutaj niedawno dziewczyna z właśnie taką schizą.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 09:59   #4262
sable95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No ja planowałam implant lub wkładkę, ale z ginekologiem doszliśmy do wniosku, że skoro to jest pierwsza antykoncepcja to lepiej spróbować przez parę miesięcy tabletek i jsk wszystko będzie ok to wtedy zmiana na implant lub wkładkę. Ogólnie ginekolog polecał choć nie namawiał jako pierwszą w życiu metodę - najpierw tabletki. Ogólnie mówił, że tamte metody są lepsze, bezpieczniejsze, pewniejsze i wygodniejsze. Nie trzeba o niczym pamiętać, a np pula leków których nie można łączyć jest mniejsza niż z tabletami. Mówił też, że te metody z reguły mają mniej skutków ubocznych i jak na tabletkach dwuskładnikowych nie będzie skutków ubocznych to na implancie lub wkładce tym bardziej. Dlatego nad tym myśle. A skutków ubocznych nie mam żadnych, czuje się świetnie.
sable95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 14:34   #4263
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Generalnie z tą antykoncepcją i psychiką jest tak, że najlepiej stosować to zabezpieczenie, któremu ufasz.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 19:30   #4264
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jak długo może potrwać krwawienie jeśli zamiast 7dniowej przerwy zrobię 3 dni?

Zastanawiam się co zrobić - bo w lipcu mam ważną datę na którą akurat wypada okres. Brać dwa opakowania tabletek jedno po drugim bez przerwy? Czy zrobić np krótszą przerwę np. 3dniową?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-17, 20:40   #4265
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Jak długo może potrwać krwawienie jeśli zamiast 7dniowej przerwy zrobię 3 dni?

Zastanawiam się co zrobić - bo w lipcu mam ważną datę na którą akurat wypada okres. Brać dwa opakowania tabletek jedno po drugim bez przerwy? Czy zrobić np krótszą przerwę np. 3dniową?
Lepiej przedłużyć branie tabletek aktywnych i zrobić przerwę po tym wydarzeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 03:53   #4266
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, tabletkę przyjęłam gdzieś po godzinie 19.00, z powodu alkoholu wymioty wystąpiły przed godzin 2.00. Było to przy 19 stej tabletce, czy zdążyła się wchłonąć?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 06:45   #4267
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Hej, tabletkę przyjęłam gdzieś po godzinie 19.00, z powodu alkoholu wymioty wystąpiły przed godzin 2.00. Było to przy 19 stej tabletce, czy zdążyła się wchłonąć?
Zdążyła, na ulotce wyznaczone są 4 godziny, a tutaj było ich 6/7.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-18, 06:55   #4268
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Lepiej przedłużyć branie tabletek aktywnych i zrobić przerwę po tym wydarzeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli np dwa opakowania razem 21 plus 21 - i przerwa?

Z ciekawości można wziąć dwa opakowania i w ogole przerwać? Ciekawa jestem jak wtedy będzie wyglądać nowy cykl?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 06:57   #4269
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Czyli np dwa opakowania razem 21 plus 21 - i przerwa?

Z ciekawości można wziąć dwa opakowania i w ogole przerwać? Ciekawa jestem jak wtedy będzie wyglądać nowy cykl?
Mozesz wziac 21+21, a możesz wziąć ostatnią aktywną tabletke w dniu ważnego wydarzenia i od następnego dnia zrobić przerwę (to może wyjść 21+9 np.).
W ogóle przerwać co? Branie tabletek? Nowy cykl naturalny czy na tabletkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 07:10   #4270
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mozesz wziac 21+21, a możesz wziąć ostatnią aktywną tabletke w dniu ważnego wydarzenia i od następnego dnia zrobić przerwę (to może wyjść 21+9 np.).
W ogóle przerwać co? Branie tabletek? Nowy cykl naturalny czy na tabletkach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Rezygnacja z tabletek na rzecz zajścia w ciążę np.
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 10:17   #4271
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Rezygnacja z tabletek na rzecz zajścia w ciążę np.
To zależy. Najpierw dostajesz krwawienie z odstawienia, a potem organizm budzi sie do owulacji. U niektórych owulacja występuje normalnie i okres pojawia się po ok. 30 dniach i potem wszystko w normie. U innych cykle się mogą rozregulowac na jakis czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 22:03   #4272
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ludekkrasnoludek Pokaż wiadomość
Witam, odstawiłam tabletki.. wczoraj był pierwszy dzień bez wzięcia tabletki, jakoś się boje jak to będzie.. mam wrażenie jakbym czegoś zapomniała, czy jakas dziewczyna tez odstawiła i mogłaby mi powiedzieć z czym muszę się liczyć, bo czuje się jakoś niepewnie.. nie odstawiłam dlatego ze chce mieć dzieci tylko po prostu rozstałam się z chłopakiem i noe mam po co teraz brać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja odstawiłam 2 miesiące temu. Pierwszy naturalny okres po odstawieniu pojawił się po 29 dniach, bez większych dolegliwości i o czasie, natomiast na kolejny czekam, boli mnie podbrzusze, mam wrażenie, że jestem cała napuchnieta, już jest 34 dzień cyklu i cisza. Z plusów to to, że czuję luz psychiczny, bo nie muszę pamiętać o żadnej tabletce. Z minusów, na początku bardzo wysypało mnie na twarzy i szyi, włosy stały się jakieś bardziej przetłuszczone, często czuję się opuchnięta. Ale chyba każda ma inaczej. Ogólnie żałuję, że nie odstawiłam wcześniej, bo zdaję sobie sprawę, że zanim organizm się ogarnie i dojdzie do siebie, to minie trochę czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 21:53   #4273
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, w sobotę dostałam krwawienie z odstawienia, wyglądało normalnie, skończyło się we wtorek. W środę włożyłam ring i teraz patrzę <czwartek wieczór> a na bieliźnie krew. Nie tak mało. Zastanawiam się czy to jakieś resztki krwawienia czy może ring nie zadziałał.
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-24, 23:49   #4274
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, mam pytanie. Czy jeśli po przerwie wzięłam pierwszą tabletkę z blistra 1-2h później niż zawsze, to mogło to wpłynąć na skuteczność? Zawsze biorę koło 22, a teraz rozpoczęłam nowy blister o 23. 30...ma to wpływ? Jakby 12h nie minęło
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 08:11   #4275
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Czy jeśli po przerwie wzięłam pierwszą tabletkę z blistra 1-2h później niż zawsze, to mogło to wpłynąć na skuteczność? Zawsze biorę koło 22, a teraz rozpoczęłam nowy blister o 23. 30...ma to wpływ? Jakby 12h nie minęło
Nie, nie będzie to miało wpływu. Organizm to nie aż tak dokładna maszyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 08:51   #4276
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czyli zasada 12h dotyczy tez 1 tabletki z nowego blistra?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 10:09   #4277
blahblahplastic
przyczajony tygrys
 
Avatar blahblahplastic
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: somewehere over the rainbow
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, przychodzę i ja ze swoją schizą.
Jakieś 2 tygodnie temu zapomniałam wziąć tabletkę i ta "przerwa" trwała równo 24h. Pech chciał, że parę godzin przed zorientowaniem się o jej pominięciu, mój facet doszedł we mnie. Jak tylko się zorientowałam przyjęłam tabletkę razem z tą, która przypadała na dany dzień. Problem w tym, że miało to miejsce w 3 tygodniu brania, więc musiałam zacząć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy, co się równa z brakiem krwawienia. Wiem, że szanse na ciąże są tak małe jak trafienie szóstki w lotka, ale chyba potrzebuję zapewnienia od innych osób bo trochę się denerwuję. Co o tym myślicie, są jakieś szanse czy jestem bezpieczna?
__________________
"And I finally see myself through the eyes of no one else
it's so exhausting on this silver screen where I play the role of anyone but me"
blahblahplastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 17:26   #4278
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Pozwolę sobie ponowić pytanie, a mianowicie czy reguła 12h działa też przy pierwszej tabletce po przerwie. I jeszcze mam jedno pytanie czy jeśli biorę tabletki codziennie o 22/23 czasem o 24, ale nigdy to nie jest czas dłuższy niż 12h, nie pomijam tabletek, nie biorę antybiotyków, nie mam wymiotów ani biegunek, dziurawca nie piję, tylko zieloną herbatę i czasem miętową to naprawdę mogę spać spokojnie?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 18:50   #4279
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez blahblahplastic Pokaż wiadomość
Hej, przychodzę i ja ze swoją schizą.
Jakieś 2 tygodnie temu zapomniałam wziąć tabletkę i ta "przerwa" trwała równo 24h. Pech chciał, że parę godzin przed zorientowaniem się o jej pominięciu, mój facet doszedł we mnie. Jak tylko się zorientowałam przyjęłam tabletkę razem z tą, która przypadała na dany dzień. Problem w tym, że miało to miejsce w 3 tygodniu brania, więc musiałam zacząć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy, co się równa z brakiem krwawienia. Wiem, że szanse na ciąże są tak małe jak trafienie szóstki w lotka, ale chyba potrzebuję zapewnienia od innych osób bo trochę się denerwuję. Co o tym myślicie, są jakieś szanse czy jestem bezpieczna?
Jesteś bezpieczna . Ja bym się nie przejmowała. Jak Ci to pomoże, zrób test.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-25, 19:30   #4280
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy otrzymam odpowiedź na moje pytanie, bardzo proszę
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 20:57   #4281
blahblahplastic
przyczajony tygrys
 
Avatar blahblahplastic
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: somewehere over the rainbow
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie ponowić pytanie, a mianowicie czy reguła 12h działa też przy pierwszej tabletce po przerwie. I jeszcze mam jedno pytanie czy jeśli biorę tabletki codziennie o 22/23 czasem o 24, ale nigdy to nie jest czas dłuższy niż 12h, nie pomijam tabletek, nie biorę antybiotyków, nie mam wymiotów ani biegunek, dziurawca nie piję, tylko zieloną herbatę i czasem miętową to naprawdę mogę spać spokojnie?
Tak, przy pierwszej tabletce również można się spóźnić o 12h, więc bez obaw.
__________________
"And I finally see myself through the eyes of no one else
it's so exhausting on this silver screen where I play the role of anyone but me"
blahblahplastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-25, 21:00   #4282
blahblahplastic
przyczajony tygrys
 
Avatar blahblahplastic
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: somewehere over the rainbow
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jesteś bezpieczna . Ja bym się nie przejmowała. Jak Ci to pomoże, zrób test.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bardzo od razu lżej na sercu.
__________________
"And I finally see myself through the eyes of no one else
it's so exhausting on this silver screen where I play the role of anyone but me"
blahblahplastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 09:12   #4283
sotal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 30
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, 2 lata brałam ta latki anty, odstawilam 2 tygodnie temu. Tydzień temu trochę mi się zapomniało i chłopak wszedł we mnie bez prezerwatywy, ale trwało to z 10 sekund. Był to 1 dzień dni plodnych. Czy mogę zajść w ciążę? Strasznie się stresuje, aż boli mnie żołądek..
sotal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 11:05   #4284
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sotal Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, 2 lata brałam ta latki anty, odstawilam 2 tygodnie temu. Tydzień temu trochę mi się zapomniało i chłopak wszedł we mnie bez prezerwatywy, ale trwało to z 10 sekund. Był to 1 dzień dni plodnych. Czy mogę zajść w ciążę? Strasznie się stresuje, aż boli mnie żołądek..
Ryzyko zajścia w ciąże jest praktycznie znikome

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 11:57   #4285
Szypaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, pisze do was bo zaczynam już kompletnie panikować i potrzebuje porady. Między 10 a 15 maja współżyłam ze swoim partnerem. zażywam tabletki antykoncepcyjne od 6 lat, bez opóźnień, nie wystąpiła biegunka ani wymioty, jednak mam problemy z silnymi wzdęciami. 25 maja zauważyłam na bieliźnie plamy, po środku czyste z ciemną, jakby krwistą obwódką, wykonałam test ciążowy, wynik negatywny. Jutro tj. 27 maj powinnam dostać krwawienie z odstawienia. Czy owe plamy mogą być plamieniem implantacyjnym?
Szypaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 20:53   #4286
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Szypaa Pokaż wiadomość
Hej, pisze do was bo zaczynam już kompletnie panikować i potrzebuje porady. Między 10 a 15 maja współżyłam ze swoim partnerem. zażywam tabletki antykoncepcyjne od 6 lat, bez opóźnień, nie wystąpiła biegunka ani wymioty, jednak mam problemy z silnymi wzdęciami. 25 maja zauważyłam na bieliźnie plamy, po środku czyste z ciemną, jakby krwistą obwódką, wykonałam test ciążowy, wynik negatywny. Jutro tj. 27 maj powinnam dostać krwawienie z odstawienia. Czy owe plamy mogą być plamieniem implantacyjnym?
Plamienie implantacyjne przy tabletkach od 6 lat? Jakim niby cudem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 21:21   #4287
Szypaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Stąd moje pytanie, ponieważ pierwszy raz w mojej 6 letniej "karierze" zdarzyło mi się plamienie zaraz po skonczonym blistrze tabletek. Od pół roku choruje na jelita bez diagnozy ponieważ objawy są dość ogólne i nie wiem czy tabletki dobrze się wchłaniają.
Szypaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 06:49   #4288
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, czy podczas 7dniowej przerwy można bez obaw robić to do końca? Przerwę skróciłam o jeden dzień czy wszystko jest ok?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 07:06   #4289
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Hej, czy podczas 7dniowej przerwy można bez obaw robić to do końca? Przerwę skróciłam o jeden dzień czy wszystko jest ok?
Tak, wszystko jest ok - przerwę można skracać, nie można jej wydłużać. Jesteś w trakcie przerwy zabezpieczona.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 12:18   #4290
fosforyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czy jest tu ktoś chorujący i leczący się na padaczkę? Jak ze skutecznością antykoncepcji hormonalnej? Pytam zarówno o tabletki jak i inne metody. Byłam u kilku neurologów i ginekologów i zdania są podzielone. Jedni całkiem zabraniają bo antykoncepcja jest nie skuteczna, zmniejsza działanie leków, prowokuje ataki. Drudzy wręcz polecają, w zależności od przyjmowanych leków, bo reguluje to hormony co powoduje mniej ataków. A antykoncepcja działa.
Co o tym myślicie? Np. moich leków nie ma w przeciwwskazaniach w ulotkach antykoncepcji. Ale czasem pojawia się zapis, że przy przyjmowaniu leków przeciwpadaczkowych skonsultować się z lekarze. Podzielone są zdania też u użytkowników. Np na grupach na facebooku. Dziewczyny piszą, że wpadły, a inne, że polecają. Badania też nie wskazują na interakcje moich leków z antykoncepcją, ale statystyki mówią, że niższa skuteczność antykoncepcji jest u osób leczących się przeciwpadaczkowo i nie wiadomo czemu tak się dzieje.
fosforyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.