Pofalowana płytka paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-07, 11:19   #1
angrylion
Przyczajenie
 
Avatar angrylion
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13

Pofalowana płytka paznokcia


Cześć, jestem tu nowa, przeszukałam kilka stron w poszukiwaniu tego tematu, ale nie widziałam takiego, więc postanowiłam założyć wątek! : )
Mój problem to pofalowana płytka paznokcia, najbardziej na kciukach, palcach wskazujących i środkowych. Nie wygląda to ładnie - owszem, z daleka trudno to zauważyć, ale mi bardzo przeszkadza. W dolinkach osadza się więcej lakieru więc jak mam odżywki, albo inny jasny lakier, staje się to widoczne. Na dodatek paznokcie strasznie się łamią!
Koleżanki mi mówiły, że to może być jakaś choroba genetyczna paznokcia, jednym z czynników może być także stres, albo zbyt mocne odpychanie skórek - co u mie byłoby to prawdą, bo gdy wyjechałam na 3 tygodnie, miałam taki kocioł, że nie robiłam tego i zauważyłam, że paznokcie rosną "normalnie".
Spotkałyście się już kiedyś z tym? Macie jakieś rady! Marzę o pięknych, długich i ZDROWYCH paznokciach, więc każda rada jest dla mnie na wagę złota : ))
angrylion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 12:49   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez angrylion Pokaż wiadomość
Cześć, jestem tu nowa, przeszukałam kilka stron w poszukiwaniu tego tematu, ale nie widziałam takiego, więc postanowiłam założyć wątek! : )
Mój problem to pofalowana płytka paznokcia, najbardziej na kciukach, palcach wskazujących i środkowych. Nie wygląda to ładnie - owszem, z daleka trudno to zauważyć, ale mi bardzo przeszkadza. W dolinkach osadza się więcej lakieru więc jak mam odżywki, albo inny jasny lakier, staje się to widoczne. Na dodatek paznokcie strasznie się łamią!
Koleżanki mi mówiły, że to może być jakaś choroba genetyczna paznokcia, jednym z czynników może być także stres, albo zbyt mocne odpychanie skórek - co u mie byłoby to prawdą, bo gdy wyjechałam na 3 tygodnie, miałam taki kocioł, że nie robiłam tego i zauważyłam, że paznokcie rosną "normalnie".
Spotkałyście się już kiedyś z tym? Macie jakieś rady! Marzę o pięknych, długich i ZDROWYCH paznokciach, więc każda rada jest dla mnie na wagę złota : ))
....
pierwsza myśl i pewnie trafna to to,że mechanicznie uszkadzasz paznokcie zbyt mocno ingerująć w skórki...bardzo powszechne....jak je naprawic? zostaw skórki w spokoju..poprostu... możesz dla ich wyglądu kupić żel enzymatyczny do ich zmiękczania i BARDZO delikatnie je potem usuwać ,lub tez po prysznicu kiedy sa miekkie,delikatnie spychac je rożkiem ręcznika...i nic więcej.Do pielęgnacji oliwka dla dzieci lub wcieranie na noc olejku rycynowego z apteki,to je ładnie uelastyczni.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:25   #3
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Dokładnie jak pisze dark01, dodatkowo żeby nie grzebać przy skórkach udaj się do dobrej stylistki by zalożyła Ci żel, ale taki do paznokci naturalnych (soakoff), bo jak pazurki maja dodatkową ochronę to skórki aż tak nie narastają i jak będziesz systematycznie uzupelniała odrost to Twoje naturalne pięknie wyrosną i uzyskają ładny kształt pod żelem, ale to ma byś specjalistka z dobrą opinią powodzenia w drodze do pięknych pazurków
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:03   #4
sqngirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Mam podobny problem
Paznokcie maluję od święta, ze skórkami nic nie robię, gdyż nie ma takiej konieczności, a paznokcie niemiłosiernie pofalowanie, pomimo stosowania odżywek itp.
Strasznie to irytuje :/
sqngirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:44   #5
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

też tak mam i chyba w niektórych przypadkach nic nie da się z tym zrobic
ale u mnie pomaga odpowiednie piłowanie np. mniej sie to rzuca w oczy na spiłowanych na okrągło niż na prosto ...
jeśli nie masz tego od zawsze to faktycznie może chodzic o mechaniczne uszkadzanie
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 16:13   #6
angrylion
Przyczajenie
 
Avatar angrylion
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Zaopatrzyłam się w żel odpychający skórki, więc mam nadzieję, że podziała! Tylko szkoda, że to będzie długo trwało D:
angrylion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:52   #7
aska445
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Ja mam podobny problem, tylko ja mam pofalowane płytki na dużych palcach u nóg. Nie maluję paznokcie, bo wtedy to brzydko wygląda.
aska445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 08:52   #8
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez aska445 Pokaż wiadomość
Ja mam podobny problem, tylko ja mam pofalowane płytki na dużych palcach u nóg. Nie maluję paznokcie, bo wtedy to brzydko wygląda.
To może ci kosmetyczka polozyc zelik na ten palec i sie on wyrówna i bedziesz mogła malowac
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 14:28   #9
Ekremy
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Dla wszystkich, którzy chcą mieć zdrowe, zadbane i naturalnie wyglądajace paznokcie i nie poświęcać im zbyt wiele czasu polecam polerkę z Morza Martwego marki Aqua Mineral.

Polerka ma 3 strony:
- ciemnoszara - diamentowa - do usuwania plam i nierówności
- jasnoszara - bawełniana - pobudza krażenie krwi pod paznokciem, dzięki czemu paznokcie rosną szybciej, są mocniejsze i zdrowsze
- biała - jedwabna - do nabłyszczania płytki paznokcja

Efekt jest rewelacyjny, w odróznieniu do innych tradycyjnych polerek utrzymuje się do 1-2 tygodni!!!

Polerkę można dostać w dobrych drogeriach, sklepach i aukcjach internetowych! Polecam
Ekremy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:33   #10
hiHiroshi
Przyczajenie
 
Avatar hiHiroshi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 29
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Hej.
Do upów- to jest wada genetyczna, mam znajomą która też ją ma.
Ja sądzę, że możesz spróbować odżywić swoje paznokcie dobrą odżywką, zadbać o nie.
Najlepiej wybierz się z tym do kosmetyczki
__________________
www.hiro-no-kuni.blogspot.com
(◡‿◡✿)
hiHiroshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:29   #11
SilverCat
Raczkowanie
 
Avatar SilverCat
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

ja mam pofalowana plytke paznokcia i mam hashimoto zrob badania tarczycy bo od tego mozesz tak miec
SilverCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 12:00   #12
Lusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Lusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 359
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez SilverCat Pokaż wiadomość
ja mam pofalowana plytke paznokcia i mam hashimoto zrob badania tarczycy bo od tego mozesz tak miec
co to jest to hashimoto??
__________________
Game over: 13.06.2015r.
Lusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 22:46   #13
kasia_fashion
Przyczajenie
 
Avatar kasia_fashion
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 25
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Ja tak kiedyś sobie zrobiłam używając metalowego radełka, takiej wycinarki do skórek. Miałam też bardzo cienkie i łamliwe paznokcie i wypróbowałam milion odżywek.
Aż raz na pewnym blogu znalazłam opinię odżywki HEROME Nail Hardener EXTRA Strong.
Cuuuuuuuudo! Odżywka w formie lakieru, dodatkowo ma na zakrętce końcówkę do skórek - taki prosty bajer, a cieszy.
Odżywkę można stosować TYLKO??!! 2 tygodnie. Malujemy wieczorem, następnego dnia wieczorem druga warstwa, 3 dzień zmywamy i od nowa. Mega szybko schnie, bezbarwny.
Efekty po tygodniu paznokcie mocne, ładna, biała końcówka, ale wciąż mogę je wyginać i są pofalowane. Zaczęłam przed pomalowaniem delikatnie ścierak bardzo drobnym pilniczkiem i lakierować, co 2 dni ścierałam i krótko przycinałam, żeby rosły na grubość, a nie długość.
I choć nie wierzyłam po 2 tygodniach... pierwszy raz w życiu miałam tak grube, ładne i zdrowe! paznokcie. Później można stosować 1 raz w tyg. jako podkład. Stosuję tak cały czas i jestem wniebowzięta, że trafiłam przez przypadek na tego bloga))
Zakupiłam odżywkę na allegro za ok. 44zł
Naprawdę polecam!!
kasia_fashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 06:45   #14
angrylion
Przyczajenie
 
Avatar angrylion
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Odp: Pofalowana płytka paznokcia

Odświerzam temat, bo znalazłam wyjście z sytuacji
Rzeczywiście, odkąd tak drastycznie nie odpycham skórek nic złego się nie dzieje. Używam do tego specjalnego żelu zmiękczającego i jest super paznokcie po kilku miesiącach są ładne, gładkie. Nic, tylko malować!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
angrylion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 09:46   #15
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Pofalowana płytka paznokcia

Cześć dziewczyny

Dołączam do wątku, bo mam ten sam problem, ale wiem z czego to się u mnie bierze: dość intensywnie w stresowych sytuacjach gryzłam skórki prawego kciuka, tak że prawie ich nie było (ale nie do krwi), i wilgoć wpłynęła na niego tak, że dość mocno się pofalował. Mimo że zawsze miał do tego tendencje, to teraz bardzo mnie to przestraszyło.

Opanowałam gryzienie, wycinam tylko odrastające skórki, ale też nie za mocno, regularnie (2 - 3 razy dziennie) smaruję skórki i zagłębienie między skórką a paznokciem nawilżającym kremem do rąk i stosuję odzywkę - najpierw Eveline SOS (10-dniowa kuracja), teraz Nail Tek Intensive Therapy II. I stał się cud! Paznokieć, odkąd nie gryzę i dbam i niego w ten sposób, odrasta mi równy, bez fal, co już dawno się nie zdarzało. Polecam ten sposób!
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.