Brak pomysłu na włosy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-25, 13:14   #1
MujWymazonyNick
Raczkowanie
 
Avatar MujWymazonyNick
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67

Brak pomysłu na włosy...


Cześć,
zawsze wydawało mi się, że mam kręcone włosy. Dlatego z uporem je prostowałam przez ok. 2-3 lata. Jednak niedawno (2 miesiące temu?) zaczęłam odstawiać prostownicę i ku mojemu zaskoczeniu wcale nie ujrzałam na głowie burzy loczków. Pół prosta, pół falowana, napuszona kupa.
Czy może to wynikać ze zniszczeć? >.< Naprawdę nie chcę chodzić z niczym na głowie, wolę się określić.

<przepraszam za pierwsze zdjęcie, ale innego moich włosów z tamtego okresu raczej nie mam :E>
Na pierwszym widać jak wyglądały w 2012 po lekkim ugnieceniu... właściwie brak pielęgnacji, już regularne prostowanie.

Drugie - niedawno, włosy "ułożone" na piankę. Imponująca długość, zważywszy, że to na krótko po odstawieniu prostownicy. Chociaż widać, że końcówki w złym stanie.

Tu przeszłam rozjaśnianie o 1/4 tonu (tak, tak) i podcięcie w domu ok. 10 cm.

Trzecie - włosy mi się ułożyły najpierw po myciu, a później po zmoczeniu wodą. Czyli samoistnie zostawione po wodzie.

Czwarte - takie coś mam, kiedy niczego z nimi nie zrobię i dam im wyschnąć. :C

Piąte i szóste - to mi wyszło po próbie wydobycia skrętu. Po nałożeniu wszystkiego na włosy ugniatałam od dołu, a później też jak stałam.

Siódme - a takie cudeńko mam, kiedy zwiążę włosy. Niestety tylko w kucyku dobrze się prezentują.

Jak powinnam dbać o włosy, czy mam w ogóle kręcone? Jeśli tak - jak wydobyć skręt i jak o nie dbać, a jeśli bardziej proste - również jak dbać?
Mam nadzieję, że dobry dział i takie tam. Dziękuję z góry za pomoc i liczę na Was.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prostowanie1a.jpg (5,0 KB, 263 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg prostowanie2.jpg (108,1 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg początek-woda.jpg (34,8 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg samoistne.jpg (84,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg układanie.jpg (77,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg układanie2.jpg (74,1 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg słoodkie.jpg (50,2 KB, 67 załadowań)
MujWymazonyNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 14:52   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Twoje włoski nie wyglądają na super zniszczone- może je ciut podetnij i zacznij świadomą pielęgnację dla kręconych. Daj im trochę czasu, skręt powinien wrócić, sama tak miałam i trochę to musiało potrwać, zanim wszystko wróciło do normy.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 15:21   #3
MujWymazonyNick
Raczkowanie
 
Avatar MujWymazonyNick
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Jeny, po omo nie dość, że miałam słabo nawilżone włosy, to do tego ułożyły mi się w leniwe fale typu 2a.
MujWymazonyNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 15:36   #4
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Moim zdaniem masz falki łapiące skręt nieco niżej, tak od linii żuchwy. Ścięte na boba przykładowo pewnie byłyby proste albo lekko falowane w stronę prostych. Możliwe, że przy odpowiednim nawilżeniu się rozprostują jeszcze bardziej, ale równie dobrze mogą się skręcić. W każdym razie włosy z fajnym potencjałem - możesz bez trudu chodzić w prostych albo wydobyć fale, czyli nie będzie nudno!

Przy podkreśleniu skrętu myślę że mogłabyś uzyskać coś takiego:
http://www.imnotobsessed.com/wp-cont...l-makeup-9.jpg
Jeśli chciałabyś isć w stronę fal to warto by było pocieniować włosy przy końcach, miałyby miejsce na falowanie Wyglądają bardzo przyzwoicie jeśli o kondycję chodzi, przydałaby się odżywka emolientowa i proteinowa od czasu do czasu, może olejowanie żeby je ładnie wygładzić i dodać im nawilżenia.
Tym włosów fajny, a jeśli masz chęć na proste to może suszenie na płaską szczotkę?
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 23:15   #5
MujWymazonyNick
Raczkowanie
 
Avatar MujWymazonyNick
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

^up
Bardzo dziękuję za tak rozbudowaną odpowiedź, ale niewiele się zgadza. >.< Proste włosy miałam jedynie w przedszkolu. Na głowie po rozczesaniu automatycznie robi mi się puch, nawet jeżeli przed rozczesaniem włosy były proste, dodatkowo moi rodzice mają kręcone włosy, dlatego myślę, że ja też mam, a nie kręcą się wskutek zniszczeń mechanicznych... i może długości.

Niesamowicie irytują mnie fale, bo dla mnie są bezbarwne. Ni proste, ni kręcone, nie pasują do mnie do mnie i źle się w nich czuję, a po wyschnięciu je mam.

Liczyłam na to, że ktoś podsunie mi pomysł na wydobycie skrętu. Czytałam wątki dla kręconowłosych i niektóre propozycje wcielam w życie, jednak źle to działa na moje fale. Im bardziej są nawilżone i gładkie, tym bardziej są proste, oczywiście pusząc się przy tym. Są po prostu proste i napuszone.

Masz rację z tym, że kręcą mi się od linii żuchwy i że są podatne na stylizacje, dlatego je prostowałam. Chyba będę musiała wykonać encanto, bo z falami wstydzę się wyjść z domu, a mój skręt się rozprostowuje.
MujWymazonyNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 23:23   #6
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Kręcone włosy a falowane to spora różnica.Akurat przy falach i lokach puch to standard bo takie włosy są zazwyczaj porowate. Niektórym pomaga nie czesanie włosów gdy są suche. Poza tym nie wszystko działa od razu, trzeba czasu - wiele dziewczyn twierdzi że po dobraniu pielęgnacji i poprawie kondycji włosy się puszą mniej albo i nawet wcale. Olejowanie też pomaga, tylko wymaga systematyczności.
Moim zdaniem odpowiednie cięcie by pomogło, szczególnie cieniowanie końców bo nie maają miejsca na skręt.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-04-30 o 23:25
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 14:44   #7
MujWymazonyNick
Raczkowanie
 
Avatar MujWymazonyNick
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Do cieniowania chyba się nie przekonam, kilka razy miałam pocieniowane i źle wyglądało przejście. Teraz sama ciacham włosy, gdy są zniszczone.

Melduję, że moje polubiły się z wodą. Dzisiaj umyłam je pseudo OMO, mianowicie maska na 5 min, szampon, odżywka i serum bez spłukiwania. Jak wyschły i się zrobiły sianowate, zmoczyłam dłonie i przez ok. 2 minuty układałam. Efekt bardzo zadowalający, gdy układałam na mokro włosy były mniej chętne do zawijasów i trwało to ok. 40 minut.
Niestety są bardzo suche... po raz kolejny po tej metodzie. Dzisiaj nałożę olej i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Dziękuje za wytrwałe odpowiadanie, oleju używam raz albo dwa na tydzień, bo takie mam zalecenia na moim olejku łopianowym i włosy są bardzo ładne, ale obiecanych baby hair nie ma (niestety). Poza tym mam serum z olejkiem arganowym, które nakładam w czasie bad hair days zamiennie z sylikonami w płynie. Olejek arganowy przegenialnie działał na moje włosy, ale niestety je prostował, no i się skończył... a w drogeriach same oszukane zamienniki, oryginalny dostałam od fryzjerki ze 3 lata temu i używałam go miesiąc temu.

Na żywo moje włosy wyglądają jakoś lepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (21,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (34,2 KB, 26 załadowań)
MujWymazonyNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 18:55   #8
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Jeśli są bardzo suche to powinnaś przeanalizować jakie składniki zawiera szampon, serum i maski, odżywki. Może proteiny które lubią wysuszać albo alkohol w składzie albo jakiś humektant, który wysusza przy nieodpowiedniej pogodzie? Moje włosy np są bardzo suche po umyciu szamponem który w składzie ma chlorek sodu lub po użyciu odżywki z gliceryną, czy przy nadmiernym używaniu protein.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 09:33   #9
kobietalata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Cytat:
Napisane przez MujWymazonyNick Pokaż wiadomość
Do cieniowania chyba się nie przekonam, kilka razy miałam pocieniowane i źle wyglądało przejście. Teraz sama ciacham włosy, gdy są zniszczone.

Melduję, że moje polubiły się z wodą. Dzisiaj umyłam je pseudo OMO, mianowicie maska na 5 min, szampon, odżywka i serum bez spłukiwania. Jak wyschły i się zrobiły sianowate, zmoczyłam dłonie i przez ok. 2 minuty układałam. Efekt bardzo zadowalający, gdy układałam na mokro włosy były mniej chętne do zawijasów i trwało to ok. 40 minut.
Niestety są bardzo suche... po raz kolejny po tej metodzie. Dzisiaj nałożę olej i zobaczę, co z tego wyjdzie.

Dziękuje za wytrwałe odpowiadanie, oleju używam raz albo dwa na tydzień, bo takie mam zalecenia na moim olejku łopianowym i włosy są bardzo ładne, ale obiecanych baby hair nie ma (niestety). Poza tym mam serum z olejkiem arganowym, które nakładam w czasie bad hair days zamiennie z sylikonami w płynie. Olejek arganowy przegenialnie działał na moje włosy, ale niestety je prostował, no i się skończył... a w drogeriach same oszukane zamienniki, oryginalny dostałam od fryzjerki ze 3 lata temu i używałam go miesiąc temu.

Na żywo moje włosy wyglądają jakoś lepiej.
Ja uważam, że dobra pielęgnacja to podstawa, sama inwestuję w odżywki i testuję nowości ja mam ten problem, że włosy muszę myć codziennie i niestety dość szybko się tłuszczą od skóry głowy, za to końce przez to że są dość długie są zniszczone. Ostatnio stosowałam odżywkę Great Lengths i jestem zadowolona. idać zdecydowaną poprawę przy tych końcówkach. Będę walczyć dalej może jednak przejdź się do dobrego fryzjera zamiast ciachać włosy sama
kobietalata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 18:19   #10
MujWymazonyNick
Raczkowanie
 
Avatar MujWymazonyNick
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 67
Dot.: Brak pomysłu na włosy...

Dziękuję za wszystkie porady. Znowu ja, okrągła szczotka była strzałem w dziesiątkę, ale bardzo niszczy mi końce, więc prostuję na nią tylko grzywkę. Resztę włosów biorę na koczka ślimaczka i rano trochę układam.

Na głowie mam straszny nieład, ale pasuje mi on i nie muszę się przejmować włosami, a to najważniejsze.
MujWymazonyNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-15 19:19:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.