Prognozy na przyszłość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-25, 07:21   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko

Prognozy na przyszłość


Nie przypominam sobie takiego tematu, więc zakładam wątek.
Są wśród nas chomiki, są maniacy zdroworozsądkowi jak juz zdążyłyśmy ustalić, a wszystkich nas łączy taka oto rzecz- elektryzuje nas myśl o wycofaniu zapachu. Jest to główny powód dla którego chomiki chomikują. Ja dzielnie hołduję teorii Smoczycowej , że zapachom trzeba dać odejść. Bardzo mi się ta teoria podoba. Mam jednak pewne obawy, czy "przyjdą nowe fascynujące zapachy, na miejsce tych wycofanych". Moje pytanie- czy produkuje się jeszcze zapachy tak wielkie, że w razie ich wycofania trzeba by je niechybnie zacząć chomikować? Myślę o nowościach, no powiedzmy takich co wyszły góra 3 lata temu. Czy jest nadzieja na wielkie zapachy w przyszłości? Tu na forum zachwycamy się głównie starociami, a na nowości w przeważającej mierze narzekamy.

Ku pokrzepieniu serc wymieniajmy więc najnowsze perełki, które na pewno przejdą do historii perfumiarstwa. Mi przychodzą do głowy trzy zapachy:
Gucci brązowe
Scent klasyczny (być może również Intense, ale na razie go nie znam)
Narciso Rodriguez For Her
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 07:57   #2
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Prognozy na przyszłość

Popieram Koko w kwestii Gucciego EDP - genialny zapach i zaledwie trzyletni więc chyba jest jeszcze nadzieją, na równie udane kompozycje
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:15   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Prognozy na przyszłość

Z całą pewnością będą nowe fascynacje - na bank wiadomo, że każdy z nas ma tendencje do narzekania i mówienia "ale to już było", ja też mam okresy zapachowego przesytu - ale po czasie często odkrywam dany zapach na nowo.
Moim zdaniem do historii przejdą wspomniane przez Koko Narciso Rodriguez, Scent oraz Black Cashmere (z pewnością!) i linia Garden of Stars Angela.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:31   #4
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Prognozy na przyszłość

Bardziej przeraża mnie inna myśl... Kiedyś w końcu pomysły na znakomite mieszanki się wyczerpią ( w końcu ilość olejków jest ograniczona, a zatem ich kombinacje również), a wszystkie piękne zapachy już zdążą wycofać.... i zostaniemy takie bezzapachowe .......
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:53   #5
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez olcia7
Bardziej przeraża mnie inna myśl... Kiedyś w końcu pomysły na znakomite mieszanki się wyczerpią ( w końcu ilość olejków jest ograniczona, a zatem ich kombinacje również), a wszystkie piękne zapachy już zdążą wycofać.... i zostaniemy takie bezzapachowe .......
Do tego czasu to chyba będę juz stała na kominku swojej córki niech inne pokolenia sie o to martwią, poza tym zawsze zostaje chemia, kto wie, co będzie mozna niedługo produkować
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 08:58   #6
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Do tego czasu to chyba będę juz stała na kominku swojej córki niech inne pokolenia sie o to martwią, poza tym zawsze zostaje chemia, kto wie, co będzie mozna niedługo produkować
No tak, racja. To mnie uspokoiłaś..
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 09:12   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez olcia7
Bardziej przeraża mnie inna myśl... Kiedyś w końcu pomysły na znakomite mieszanki się wyczerpią ( w końcu ilość olejków jest ograniczona, a zatem ich kombinacje również), a wszystkie piękne zapachy już zdążą wycofać.... i zostaniemy takie bezzapachowe .......
Nie zgadzam się z Tobą zupełnie - kiedyś też nie wyobrażano sobie syntetycznych składników w perfumach, stąd do historii przeszło aldehydowe Chanel nr 5. W perfumach stosuje się coraz więcej składników, nieraz bardzo dziwnych i nowatorskich bo wcześniej w perfumiarstwie nie stosowanych. Ilość możliwych kombinacji jest praktycznie nieograniczona, czasem wystarczy do znanej zdawałoby się kompozycji dorzucić coś nowego i już powstaje coś zupełnie innego...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 10:32   #8
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Prognozy na przyszłość

Scent Intense, tak, tak! Wspaniały zapach

Black Cashmere, jeden z moich ukochanych, ma już te swoje parę latek. Drżę o niego straszliwie, bo za każdą wizytą w perfumerii (niejednej), widzę jak ląduje na coraz niższej półce. Co więcej ostatnio widuję tylko duże pojemności. Czyżby przygotowania do odwrotu? Byłoby to okropne

A czy jeszcze produkuje się zapachy wielkie? Ostatnio chyba nieczęsto , ale wierzę, że za jakiś czas ta bylejakość "przeje się" klientom, którzy staną się bardziej wymagający, a wtedy nastąpi powrót wielkiej inwencji.

No i nie zapominajmy o "niszowcach". Szkoda, że prawie nieosiągalne w Polsce, ale przecież są
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 10:44   #9
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Prognozy na przyszłość

Zgadzam się z waszymi typami. Co do BC, to mogę tylko dodać "niestety", bo jest to jeden z największych, nieustannie mnie prześladujących zapachowych koszmarów - no, ale rozumiem, że ktoś może go lubić. Sama dodałabym jeszcze Stellę Stelli McCartney - doskonałą kompozycję różaną.

No i mam nadzieję, że te perełki (NR, Stella, Garden Stars) będa jeszcze dłuuuugo dostępne, bo inaczej znowu będę misiała chomikować buuuuuuu...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 20:28   #10
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Prognozy na przyszłość

Popieram Black Cashmere. Najbardziej nowatorski i oryginalny zapach, z jakim sie zetknelam. NR - mam mieszane uczucia. Popieram Stelle A cala reszta... no niestety. Moze wlasnie dlatego nie suzkam dla siebie perfum wsrod nowosci, tylko wsrod staroci. Nie siegam wprawdzie po Chanel nr 5, ale Tresor, a takze to, co wyszlo jakies 8 lat temu.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:23   #11
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Nie zgadzam się z Tobą zupełnie - kiedyś też nie wyobrażano sobie syntetycznych składników w perfumach, stąd do historii przeszło aldehydowe Chanel nr 5. W perfumach stosuje się coraz więcej składników, nieraz bardzo dziwnych i nowatorskich bo wcześniej w perfumiarstwie nie stosowanych. Ilość możliwych kombinacji jest praktycznie nieograniczona, czasem wystarczy do znanej zdawałoby się kompozycji dorzucić coś nowego i już powstaje coś zupełnie innego...
Smoczyco... to był żart.....
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-25, 21:46   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez olcia7
Smoczyco... to był żart.....
A to przepraszam, odniosłam wrażenie że Ty tak o tych olejkach na poważnie - ta pierwsza część Twej wypowiedzi brzmiała dość serio, zresztą w sąsiednim wątku też coś baaaaardzo podobnego napisałaś a propos braku nowych fascynacji
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:51   #13
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
A to przepraszam, odniosłam wrażenie że Ty tak o tych olejkach na poważnie - ta pierwsza część Twej wypowiedzi brzmiała dość serio, zresztą w sąsiednim wątku też coś baaaaardzo podobnego napisałaś a propos braku nowych fascynacji
Naprawdę... yyy... nie przypominam sobie.... w innym wątku właśnie napisałam, ze mam pamięć dobrą, ale krótką... Tak czy inaczej, Twoja teza też jest pocieszająca. Nieograniczona ilość kombinacji, no, to brzmi do rzeczy
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:55   #14
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Prognozy na przyszłość

Aaaa już wiem Smoczyco,chodzi Ci o tę czarną dziurę pewnie? Ale nie... to mój zespół urojeniowo- lękowy... chodzi o to, ze żadna z kompozycji nie będzie mi się podobać jak ta dotychczas uwielbiana, a którą pewnie niechybnie wycofają ...
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:30   #15
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: Prognozy na przyszłość

Co przejdzie do historii...??? Hmm, według mnie jesli chodzi o meskie zapachy to z pewnością gucci pour homme,l'instant guerlaina,dior homme(ponieważ zapachu o takich nutach jeszcze nie było),CHIC caroliny herrery,Lacoste essential ,ekscentryczny Gaultier 2 bedzie miał swoich fanów.Z damskich wydaje mi się,że Narciso,nowa linia Angela,Alien raczej też,Prada,Gucci eau de parfum II,Jabłkowe DK.
Na razie według mnie nie ma super wybijającego się poza pewien poziom zapachu męskiego...jest parę dobrych,czysto męskich pachnideł,ale ale nie widze tego "jedynego".Być może będzie to Prada Man,nowy męski Gucci,albo zapach Marilyn Mansona
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 00:40   #16
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Prognozy na przyszłość

Hej, no właśnie, perfumy Marilyn Mansona
co to będzie, co to będzie.. coś w rodzaju Demeter "Piwnica&Trumna"
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 15:05   #17
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Prognozy na przyszłość

Cytat:
Napisane przez koko Pokaż wiadomość
Moje pytanie- czy produkuje się jeszcze zapachy tak wielkie, że w razie ich wycofania trzeba by je niechybnie zacząć chomikować? Myślę o nowościach, no powiedzmy takich co wyszły góra 3 lata temu. Czy jest nadzieja na wielkie zapachy w przyszłości? Tu na forum zachwycamy się głównie starociami, a na nowości w przeważającej mierze narzekamy.

Ku pokrzepieniu serc wymieniajmy więc najnowsze perełki, które na pewno przejdą do historii perfumiarstwa. Mi przychodzą do głowy trzy zapachy:
Gucci brązowe
Scent klasyczny (być może również Intense, ale na razie go nie znam)
Narciso Rodriguez For Her
I u mnie ostatnio wiele zapachów sprzed wielu lat: Kenzo Tigre, Givenchy Hot Couture, Desnuda E. Ungaro, Givenchy Organza Indecence, Nina Ricci Belle de Minuit, Cacharel Gloria, Fendi Theorema, Chopard Mira Bai, kusi to nieosiągalne, są one piękne, ale ceny jakie osiągają są mniej piękne.

Jednak są zapachy ciekawe z kilku ostatnich lat, które mam nadzieję że będą produkowane i pozostaną ogólnodostępne:
- Prada Infusion D'Iris (2007r)
- Flowerbomb
- nie wyobrażam sobie wycofania Miss Dior Cherie
- Gucci by Gucci EDP i EDT
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.