Soczewki kontaktowe :). - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-14, 15:57   #1
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125

Soczewki kontaktowe :).


.

Edytowane przez Mala kroweczka o imieniu
Czas edycji: 2013-07-20 o 22:22
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:15   #2
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Z tego co kojarze to od 50 zl w gore nawet do 200 zl, w zaleznosci od producenta i wznosci, czy to jednodnowe, miesieczne itp ..

Wystarczy troszke sie wysilic, wejsc na google wpisac "soczewki kontaktowe", wybrac dana strone nastepnie wybrac "soczewki kolorowe" i bedziesz wiedziala ile jakie kosztuja.
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:16   #3
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

nie radze...

soczewki wcale nie są obojętne dla zdrowia

ja nosze bo musze, mam wade wzroku (+0,75 i -1,25)

ale gdybym nie musiała to na pewno bym nie nosiła

wysuszaja oczy, czasem pękaja naczynka, wgl jest niewygodnie zwłaszcza na wakacjach bo nie mozesz się w nich kąpac <tzn nie mozesz ich zmoczyc ani zabrudzic kosmetykami>

pozatym mnie NORMALNE soczewki kosztuja razem z płynem i pudełkiem ok 65 zł na miesiac ... :P

a takie kolorowe na pewno są droższe
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 16:23   #4
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Rowniez nosze soczewki kontaktowe i ja na nie w ogole nie narzekam, dla mnie to wrecz wybawienie .. No pewnie ze to jest kosztowny interes, ale jak widac niektorych stac na takie wybryki, inni tak jak my musze je nosic z koniecznosci. To nie jest tak ze sa niezdrowe, trzeba o nie wyjatkowo dobrze dbac, bo jak wiadomo oczy sa bardzo wrazliwe.
LifeIsSoSad zazdroszcze Ci ja mam o wiele wieksza wade -3,25
, nie nawidze nosic okularow i mimo wlasnie kosztow udalo mi sie wreszcie namowic rodzicow na soczewki, od ponad pol roku je nosze i wiem ze juz nigdy nie zdecyduje sie na okulary.
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:18   #5
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Hejka.
Ja też nosze soczewki w sumie już od 3 lat, ale coś ostatnio albo mi się wydaje albo tak jest, że coraz bardziej mnie oczy pieką i pękają krwinki :/ W domu chodze tylko w okularach żeby oczka odpoczęły. Ktoś też tak ma Troche to mnie wkurza bo kiedyś tak nie miałam a teraz takie mało komfortowe to noszenie soczewek się staje i meczące. I soczewki i płyn są świeże , więc nie wiem gdzie tkwi przyczyna. Muszę się wybrać do okulisty chyba. Albo pomyślę o sprawieniu sobie jakiś fajnych oprawek
POZDRAWIAM
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:59   #6
~grusia~
Przyczajenie
 
Avatar ~grusia~
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Radooom
Wiadomości: 29
GG do ~grusia~
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Dostalam na dzie dziecka od rodzicow kolorowe z freshlooka i kosztowaly 90zl za jedna pare. I z tego co mi bylo wiadomo to tez bez wady kosztuja tyle samo. Za kilka dni wymieniam soczewki na "wzmacniajace kolor jasnych oczy" niebieskie tez z freshlooka tyle ze one ze znizka kodztuja mnie 50 zl miesiecznie a nie 90 poszukaj tez na allegro tam sa taniej a przewaznie bez wady
~grusia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 21:37   #7
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Unhappy Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia
Hejka.
Ja też nosze soczewki w sumie już od 3 lat, ale coś ostatnio albo mi się wydaje albo tak jest, że coraz bardziej mnie oczy pieką i pękają krwinki :/ W domu chodze tylko w okularach żeby oczka odpoczęły. Ktoś też tak ma Troche to mnie wkurza bo kiedyś tak nie miałam a teraz takie mało komfortowe to noszenie soczewek się staje i meczące. I soczewki i płyn są świeże , więc nie wiem gdzie tkwi przyczyna. Muszę się wybrać do okulisty chyba. Albo pomyślę o sprawieniu sobie jakiś fajnych oprawek
POZDRAWIAM


ja tak mam... w sumie nosze kontakty może z pół roku ale fakt troszkę mi pękają naczynka i oczy mam suche... na to polecam kropelki visine naprawdę pomagają

natomiast drażni mnie to jak wracam totalnie zmęczona z imprezy marzę juz tylko o tym żeby iść spać, a tu nie dość że trzeba makeup zmyć, jeszcze trzeba zdjąć soczewki...
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 21:42   #8
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad
ja tak mam... w sumie nosze kontakty może z pół roku ale fakt troszkę mi pękają naczynka i oczy mam suche... na to polecam kropelki visine naprawdę pomagają

natomiast drażni mnie to jak wracam totalnie zmęczona z imprezy marzę juz tylko o tym żeby iść spać, a tu nie dość że trzeba makeup zmyć, jeszcze trzeba zdjąć soczewki...
HEHE
Doskonale Cię rozumiem z tym nocnym wyjmowaniem soczewek po imprezie. Ledwo człowiek na oczy widzi a tu musi paluchami w nich grzebać...i stoje w tej łazience i już zawrotów głowy dostaje heh nienawidze tego. Soczewki duży komfort ale wad też troszke mają.
POZDRÓWKA
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 09:55   #9
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia
HEHE
Doskonale Cię rozumiem z tym nocnym wyjmowaniem soczewek po imprezie. Ledwo człowiek na oczy widzi a tu musi paluchami w nich grzebać...i stoje w tej łazience i już zawrotów głowy dostaje heh nienawidze tego. Soczewki duży komfort ale wad też troszke mają.
POZDRÓWKA


Hehehe, ja na szczescie mam soczewki o przedluzonym noszeniu, czyli moge w nich tez czasami pojsc spac, ale jakos tak sobie nie wyobrazam spac w soczewkach, wiec i tak zawsze po imprezie je zdejmuje, ale dla mnie to ju nie jest zaden problem
Pozdrawiam
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 15:35   #10
paulina85
Rozeznanie
 
Avatar paulina85
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: miasto bez kantów;)
Wiadomości: 516
GG do paulina85
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia
Hejka.
Ja też nosze soczewki w sumie już od 3 lat, ale coś ostatnio albo mi się wydaje albo tak jest, że coraz bardziej mnie oczy pieką i pękają krwinki :/ W domu chodze tylko w okularach żeby oczka odpoczęły. Ktoś też tak ma Troche to mnie wkurza bo kiedyś tak nie miałam a teraz takie mało komfortowe to noszenie soczewek się staje i meczące. I soczewki i płyn są świeże , więc nie wiem gdzie tkwi przyczyna. Muszę się wybrać do okulisty chyba. Albo pomyślę o sprawieniu sobie jakiś fajnych oprawek
POZDRAWIAM

ja soczewki nosze od jakis 4 lat i zgadzam sie z tym ze nie sa obojętna dla zdrowia oczu..... "dzięki " soczewką mam zapalanie spojówek naczynka wrastają sie tam gdzie nie powinny często mam uczucie suchości oczka mnie pieką i swędzą ! tyle ile kropelek różnego rodzaju zużyłam to sie w głowie nie mieści no ale tak okulista zalecił okularów nieznosze i soczewek taz narazie nie moge nosic
paulina85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 16:34   #11
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad
nie radze...

soczewki wcale nie są obojętne dla zdrowia

ja nosze bo musze, mam wade wzroku (+0,75 i -1,25)

ale gdybym nie musiała to na pewno bym nie nosiła

wysuszaja oczy, czasem pękaja naczynka, wgl jest niewygodnie zwłaszcza na wakacjach bo nie mozesz się w nich kąpac <tzn nie mozesz ich zmoczyc ani zabrudzic kosmetykami>

pozatym mnie NORMALNE soczewki kosztuja razem z płynem i pudełkiem ok 65 zł na miesiac ... :P

a takie kolorowe na pewno są droższe
Ja noszę soczewki od ponad 5 lat i nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów, żadnych podrażnień, zapaleń spojówki czy wysuszonych oczu. Mam takie na 3 miesiące i 1 para kosztuje 60 zł, a płyn ok. 50 zł (wystarcza na ponad 3 miesiące). Może akurat mam szczęście, że nic mi się z nimi nie dzieje, ale wiem na pewno, że do okularów nie wrócę. Jestem bardzo zadowolona z moich soczewek.
LifeIsSoSad, z soczewkami możesz się kąpać, jeśli nałożysz okularki do pływania. A to, że można je zabrudzić kosmetykami, to niestety mi zdarza się, gdy maluję tuszem rzęsy, ale łatwo usuwam takie zabrudzenia patyczkiem kosmetycznym z odrobiną toniku i nie mam żadnych podrażnień.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 16:38   #12
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez paulina85
ja soczewki nosze od jakis 4 lat i zgadzam sie z tym ze nie sa obojętna dla zdrowia oczu..... "dzięki " soczewką mam zapalanie spojówek naczynka wrastają sie tam gdzie nie powinny często mam uczucie suchości oczka mnie pieką i swędzą ! tyle ile kropelek różnego rodzaju zużyłam to sie w głowie nie mieści no ale tak okulista zalecił okularów nieznosze i soczewek taz narazie nie moge nosic
Ja narazie używałam tylko kropli Starazolin, które poleciła mi babka w aptece jako tańszy polski odpowiednik Visine. Strasznie się zraziłam, gdyż oczy po ich zaaplikowaniu tragicznie mnie piekły, że nie mogłam ich otworzyć przez chwile Dlatego nie wiem jakie mam stosować Suchość, pieczenie, swędzenie czy też zaczerwienienie występują ale nie codzinnie, raz nic a raz czuje, że zaraz wydłubie sobie te oczy bo tak mnie denerwują Pod koniec wakacji wybieram sie do okulisty na kontrole to ciekawe co powie, nie wyobrażam sobie żebym miała nosić okulary
Kurcze kiedys tak nie było, wkurza mnie to...
POZDRAWIAM
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 16:41   #13
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez annemon
Ja noszę soczewki od ponad 5 lat i nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów, żadnych podrażnień, zapaleń spojówki czy wysuszonych oczu. Mam takie na 3 miesiące i 1 para kosztuje 60 zł, a płyn ok. 50 zł (wystarcza na ponad 3 miesiące). Może akurat mam szczęście, że nic mi się z nimi nie dzieje, ale wiem na pewno, że do okularów nie wrócę. Jestem bardzo zadowolona z moich soczewek.
LifeIsSoSad, z soczewkami możesz się kąpać, jeśli nałożysz okularki do pływania. A to, że można je zabrudzić kosmetykami, to niestety mi zdarza się, gdy maluję tuszem rzęsy, ale łatwo usuwam takie zabrudzenia patyczkiem kosmetyczny z odrobiną toniku i nie mam żadnych podrażnień.
To tylko pozazdrościć tego braku problemów
Tez nosze takie 3 miesięczne.
POZDRAWIAM
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 13:47   #14
BrudneSkarpetki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 76
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

.

Edytowane przez BrudneSkarpetki
Czas edycji: 2011-02-20 o 18:32
BrudneSkarpetki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 12:12   #15
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

takie z krzyżykiem to podobno wcale nie sa fajne i wcale tak dobrze nie wyglądają, jak chcesz coś zmienić w oczkach to kup właśnie te freshlooki ciby, ślicznie wyglądają i tak jak koleżanka wyżej powiedziała robią wrażenie na praktycznie każdym, wyróżniają się a zarazem nie wyglądają tak na maksa sztucznie, a oczy się ma TAKIE WIEEELKIE ach!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 12:24   #16
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Wpisz w goglach `soczewki kontaktowe` lub `kolorowe soczewki kontaktowe` i tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujace cie pytanka

Ja mam duza wade wzroku i rowniez nosze soczewki kontaktowe. Widze ze nie tylko ja mam z nimi problemy. Czy wy rowniez macie tak ze soczewki wam sie `zamulaja`? I wtedy musicie przetrzec oko lub mocno zamrugac zeby to znikło? Albo gdy jestescie w pomieszczeniu gdzie jest sztuczne swiatlo to wtedy ono tak dziwne `błyszczy` tzn takie promienie odchodza? Chyba musze załozyć nowy watek
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 12:57   #17
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Ok tu jest mój wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post2305125
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 14:38   #18
BrudneSkarpetki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 76
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

.

Edytowane przez BrudneSkarpetki
Czas edycji: 2011-02-20 o 18:33
BrudneSkarpetki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 14:42   #19
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

najpewniej się zabrudziły , może płyny do mycia nie te ???
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 12:18   #20
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Hmm.. mysle ze one nie sa zabrudzone bo bym musiala je co godzinke przemywac a efekt `zamulania`i tak by powrocil po 10 minutach Ale rowniez zastanawialam sie nad plynem-moze jest nieodpowiedni. Ja uzywam COMPLETE Moisture Plus NO RUB (czyli ten bez pocierania chociaz i tak je pocieram aby lepiej wyczyscic ). A wy jakich plynow uzywacie?
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 12:20   #21
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe :).

A i co do odbijania światla-podobno wszyscy tak maja wiec postaram sie przyzwyczaic
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 09:19   #22
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez plameczka
A i co do odbijania światla-podobno wszyscy tak maja wiec postaram sie przyzwyczaic
A ja pierwszy raz o tym słyszę!
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 14:54   #23
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Angry Dot.: Soczewki kontaktowe :).

No słyszałam od kilku noszących soczewki ze to odbijanie swiatla to normalka. Kurcze ja chyba zwariuje
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 16:23   #24
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Wink Dot.: Soczewki kontaktowe :).

Cytat:
Napisane przez annemon
Ja noszę soczewki od ponad 5 lat i nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów, żadnych podrażnień, zapaleń spojówki czy wysuszonych oczu. Mam takie na 3 miesiące i 1 para kosztuje 60 zł, a płyn ok. 50 zł (wystarcza na ponad 3 miesiące). Może akurat mam szczęście, że nic mi się z nimi nie dzieje, ale wiem na pewno, że do okularów nie wrócę. Jestem bardzo zadowolona z moich soczewek.
LifeIsSoSad, z soczewkami możesz się kąpać, jeśli nałożysz okularki do pływania. A to, że można je zabrudzić kosmetykami, to niestety mi zdarza się, gdy maluję tuszem rzęsy, ale łatwo usuwam takie zabrudzenia patyczkiem kosmetycznym z odrobiną toniku i nie mam żadnych podrażnień.


ehhh nie będe pływac w okularach :/ zreszta nawet jak mam to i tak woda się do oczu dostaje, ostatnio byłam w soczewkach na basenie i kumpel mne podtopił pare razy, soczewki sie zrobiły jakies takie grube i miekkie, wywaliłam je

z soczewek tez jestem zadowolona, są sto razy lepsze niż okularki :P ale o ile lepiej by było bez nich

a z tego co wiem nie wolno soczewek czyscic tonikami, mleczkami itp... tylko tym specjlanym płynem


moje soczewki kosztuja ok 36 zł za miesiac + ok 20 złotych płyn + 8 pudełko, ale pytanie było o kolorowe, dzis sie pytałam u optyka, jedna para kosztuje 80 zł, czyli razem z płynem i pudełkiem wychodzi ponad 100 miesiecznie ... :/ dużooo
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 18:11   #25
BrudneSkarpetki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 76
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

.

Edytowane przez BrudneSkarpetki
Czas edycji: 2011-02-20 o 18:33
BrudneSkarpetki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 12:28   #26
KarolinaKal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Soczewki kontaktowe :).

można spać w soczewkach całodobowych od czasu do czasu po imprezie właśnie (ale lepiej nie spać w nich codziennie)
KarolinaKal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-22 13:28:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.