cos o wlosach:):) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 19:11   #1
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915

cos o wlosach:):)


Mam nadzieje ze sie wam spodoba i mam tez nadzieje ze dobrze wkleilam


Droga do pięknych włosów to oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Oprócz tego zależy to od naszego samopoczucia i odżywiania. Źle dobrany szampon i odżywka, a także mycie, odżywiane i szczotkowanie włosów w niewłaściwy sposób- w krótkim czasie niszczą delikatną strukturę włosa.
Najważniejsze to dowiedzieć się jaki typ włosów mamy i odpowiednio dobrać kosmetyki.
WŁOSY NORMALNE
Włosy normalne nie sprawiają większych problemów pielęgnacyjnych, łatwo poddają się wszelkim zabiegom. Mają jedwabisty połysk i nie wykazują skłonności ani do przetłuszczania się u nasady, ani do rozdwajania na końcach. Niestety, tego rodzaju włosy występują bardzo rzadko

WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ
Przetłuszczanie się włosów najczęściej jest skutkiem zwiększonej produkcji tłuszczu przez gruczoły łojowe skóry głowy. Może ją przyspieszać stres, pocenie się, zła dieta czy kuracje hormonalne. Włosy tłuste, na skutek gromadzenia się pod zbyt grubą powierzchnią sebum wody, często są cienkie i wiotkie. Już kilka godzin po umyciu tracą puszystość, wyglądają na zaniedbane i brudne. Wg mnie sprawiają straszny kłopot (może dlatego że sama mam takie i muszę myć głowę codziennie).
WŁOSY SUCHE LUB ZNISZCZONE
Zdrowe włosy powinny zawierać co najmniej 10 procent wody. Przy włosach suchych, przy zbyt małej ilości sebum, woda szybko odparowuje i spada poniżej dopuszczalnego minimum. Zachwianie stopnia nawilżenia włosów może być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji lub działania czynników zewnętrznych, takich jak wysokie temperatury, silne słońce czy zanieczyszczenia powietrza. Włosy mogą być suche również z natury - jeśli twoja skóra głowy wytwarza zbyt mało tłuszczu, aby mogły być lśniące i elastyczne. Włosy suche są sztywne, twarde, matowe, często łamliwe, a ich końcówki rozdwajają się. Do rozdwajania się końcówek mogą ponadto przyczynić się: ocieranie włosów o ubranie, zaginanie włosów (przy nawijaniu na wałki, spinaniu czy ściąganiu gumką) oraz zbyt częste tapirowanie.
WŁOSY CIENKIE I DELIKATNE
Słabe, cienkie i często wypadające włosy zwykle są uwarunkowane genetycznie, ale mogą również być wynikiem silnego stresu, złego odżywania się czy zaburzeń hormonalnych. Włosy tego typu są o około 25 procent cieńsze niż włosy normalne, przez co wyglądają, jakby ich było za mało, niezależnie od ich rzeczywistej ilości. Są miękkie w dotyku, brakuje im energii i sprężystości. Cienkie włosy są bardzo delikatne - poddane działaniu szkodliwych czynników pękają, szarpią się i rozdwajają. Oczywiście średnicy włosów cienkich nie da się zmienić, ale można tak je pielęgnować, strzyc i modelować, aby dawały wrażenie objętości.
WŁOSY MIESZANE
Włosy mieszane - tłuste u nasady, na końcach suche - są trudne w pielęgnacji. Przyczyną ich powstawania jest przede wszystkim częste stosowanie silnych środków chemicznych, takich jak utrwalacze czy rozjaśniacze, a także zbyt rzadkie strzyżenie.

JAK MYJEMY WŁOSY:
1. Nie wierzymy że codzienne mycie włosów im szkodzi- to nieprawda.
2. Przed myciem najlepiej włosy wyszczotkować.
3. Spłukujemy je letnią wodą (nigdy gorącą!!!)
4. Nakładamy szmpon dłonmi a nie wprost z butelki (lepiej odmierzymy płyn.
5. Głowę delikatnie masujemy paluszkami a nie paznokciami
6. Nie trzymamy szamponu za długo!!!
7. Dokładnie spłukujemy szampon (włosy o średniej długości- jakieś 3 minuty).
8. Jeśli nakładamy odżywkę (a powinniśmy)- lekko wyciskamy włosy z wody.
9. Nie trzemy ich ręcznikiem, tylko traktujemy je delikatnie, owijamy w ręcznik na parę minut.
_________________________ ______
ODPOWIEDNI SZAMPON:
1. oczyszczający- polecane są do mycia włosów normalnych, które nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów myjąco-pielęgnujących, a także do innych rodzajów włosów, na przemian z szamponami o specjalnym działaniu
2. do włosów tłustych- działają antybakteryjnie i czynią włosy lekko szorstkimi, zawierają ponadto lekkie składniki myjące, natomiast pozbawione są natłuszczających substancji pielęgnacyjnych i wosków, które obciążają włosy i powodują ich szybkie opadanie
3. przeciwłupieżowe- dzięki aktywnym składnikom zdolny oddzielać luźne cząstki skóry od głowy oraz hamować rozwój łupieżu, na przemian ze zwykłym szamponem oczyszczającym do włosów normalnych
4. do włosów suchych i zniszczonych- nawilżają, wygładzają i zmiękczają włosy, zawierają one substancje natłuszczające, takie jak np. lanolina czy lecytyna, oraz substancje syntetyczne, nadające włosom gładkość, zamykające małe rysy w warstwie łuskowej, często do szamponów takich dodaje się też proteiny czy wyciąg z jojoby
5. do włosów cienkich i delikatnych- zawierają składniki nadające włosom puszystość i czyniące je trochę mocniejszymi, najczęściej są to: keratyna, proteiny lub ekstrakty ziołowe, dzięki ich działaniu włosy tak łatwo nie opadają i optycznie zwiększają swoją objętość
6. do włosów mieszanych - tłustych przy skórze, wysuszonych na końcach
7. do włosów farbowanych- zawierają proteiny, które wygładzają powierzchnię włosów oraz nawilżają substancję korową, a także filtry UV chroniące kolor przed płowieniem
8. szampony 2 w 1- polecane są one jednak tylko wtedy, kiedy naprawdę się spieszysz lub podczas wyjazdu, gdy nie chcesz taszczyć ze sobą całej walizki kosmetyków, zawarte w nich aktywne czynniki odżywcze lub pielęgnacyjne mogą się osadzać na włosach i spowodować, że staną się one ciężkie i szybko opadną, ponadto nie dostarczają one włosom wszystkich niezbędnych składników odżywczych

RÓŻNICA MIĘDZY ODŻYWKĄ A BALSAMEM:
Balsam jest lekkim preparatem, bez specjalnych właściwości leczniczych czy regeneracyjnych. Jego zadaniem jest przede wszystkim wygładzenie warstwy łuskowej włosów, która po umyciu staje się szorstka - dzięki temu włosy łatwiej się rozczesują. Balsam wystarczy nałożyć na włosy na 1-3 minuty - ekspresowo wygładzi on kosmyki, nada im puszystość i połysk. Ponieważ efekt jego działania trzyma się tylko do następnego mycia włosów, balsamu powinno się używać po każdym myciu głowy.
Odżywka natomiast, dzięki wysokiemu stężeniu składników pielęgnacyjnych, ma silne właściwości regenerujące. Jej składniki wnikają w głąb włosa i regenerują go, nawet gdy powtórnie umyjemy głowę. Dlatego odżywki należy stosować 2-3 razy w tygodniu i zawsze spłukiwać, chyba że używasz odżywek nie tak intensywnie działających, przeznaczonych do codziennego mycia lub bez spłukiwania.

Inne wskazówki:
1. nie trzyma się odżyki zaaaa dłudo, wystarczą 3 minuty
2. lepiej zaaplikować jej mniej niż więcej , włosy mogą potem być bardzo ciężkie
3. przed nałożeniem lepiej włosy podsuszyć
4. więcej odżywki wcieraj w końcówki włosów a nie w skórę!!! (ja popełniałam ten błąd)
5. no i naturalnie stosujemy preparaty do naszego typu włosów
CO SZKODZI WŁOSOM:
Czasem mówimy że one już takie są i tego nie zmienię. Ale oto szereg przyczyn, czemu nie są w dobrej kondycji:
1. złe odżywianie
niedobór mikroelementów, selenu, cynku, żelaza, które kobieta traci podczas miesiączki, dieta niskobiałkowa, brak aminokwasów, niedostateczna ilość witamin
Włosy, którym brakuje witamin, trudniej poddają się zabiegom fryzjerskim. Cebulki włosowe są bardzo wrażliwe na wszelkie niedobory, a wszystkie wspomniane składniki są im niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Warto więc pamiętać, że drogi szampon lub odżywka do włosów nie zdziała cudu, jeśli w twoim organizmie zabraknie potrzebnych witamin i mikroelementów.
2. stres
3. zaburzenia hormonalne
Problemy z włosami mogą być pierwszym symptomem zarówno niedoczynności, jak i nadczynności tarczycy - włosy kruszą się, matowieją, wypadają. Zła gospodarka hormonalna może mieć różne podłoże, np. nieprawidłową pracę hormonu kory nadnercza, androgenu (hormonu męskiego) i estrogenu (hormonu żeńskiego) - w przypadku dysproporcji między nimi przykrym następstwem bywa m.in. kruchość i wypadanie włosów.
4. zbyt częste zabiegi
Nawet jeśli włosy są mocne, zbyt częste poddawanie się takim zabiegom, jak trwała, farbowanie czy rozjaśnianie, z pewnością nie wpłynie na nie korzystnie.
5. niewłaściwa pielęgnacja
Nawet zwykłe szampony, płukanki i inne preparaty do włosów zawierają związki chemiczne - różne pachnidła, środki bakteriostatyczne, konserwanty. Jeśli włosy są zdrowe i mocne, środki te im nie szkodzą. Jeśli jednak skóra głowy jest nadwrażliwa, może wystąpić uczulenie i swędzenie. Drapanie głowy powoduje z kolei kruszenie się i wycieranie włosów, a także nasilające się podrażnienia skóry. Środki stosowane do farbowania włosów i trwałej ondulacji często źle działają na macierz włosa, czyli tę jego część, która znajduje się w korzeniu. Chemikalia niszczą zatem nie tylko górną część włosa, która jest strukturą martwą, ale i część dolną, najwrażliwszą - korzeń.
6. czynniki zewnętrzne
kurz, spaliny, promienie słoneczne, dym papierosowy

WŁOSY SUCHE I MATOWE:
a) PRZYCZYNA
1. po wakacjach (częste kąpiele, słońce)
2. częste zabiegi fryzjerskie (farbowanie, trwała)
3. niedokładne spłukiwanie szamponu lub odżywki
4. przegrzewanie podczas suszenia i modelowania
5. suche powietrze w pomieszczeniach
6. pozostałości po środkach modelujących (lakiery itp.)
b) CO ROBIĆ?
1. Poddać je kuracji regenerującej z keratyną, olejkiem jojoba i kompleksami witamin. Nałożyć preparat na umyte włosy, po kilku minutach spłukać. Dodatkowo można użyć pianki koloryzującej w naturalnym odcieniu włosów, wymieszanej z odrobiną balsamu. Preparat nanieść na włosy i spłukać po 15 minutach.
2. Na co dzień używać balsamów bez spłukiwania, które odżywiają włosy i tworzą na nich ochronną warstwę, wygładzając je i ułatwiając rozczesywanie.
3. Do mycia włosów używać łagodnego szamponu oczyszczającego, który usunie pozostałości po środkach modelujących. Nie próbować myć włosów, zwielokrotniając dawkę zwykłego szamponu - włosy mogą wtedy jeszcze bardziej zmatowieć.
4. Zrezygnować z szamponów-peelingów- pozbawiają one włosy naturalnej łojowej osłonki.
5. Włosy suche, zniszczone trwałą można wzmocnić preparatami regeneracyjnymi typu "hair repair", które mają za zadanie odnowić włosy.
6. Korzystać z odżywki, a raz w tygodniu zafundować swoim włosom balsam regeneracyjny - wmasować go we włosy na całej długości i owinąć głowę ręcznikiem na 20-30 minut. Potem pozwolić włosom wyschnąć w temperaturze pokojowej.
7. Jeśli musimy suszyć włosy suszarką, nie nastawiać jej na zbyt wysoką temperaturę.
8. Pomożesz włosom odzyskać blask, gdy po umyciu, ale przed wmasowaniem balsamu, spłuczesz je letnią wodą z odrobiną octu winnego lub soku z wyciśniętej cytryny.
9. Regularnie (np. podczas mycia lub przed zaśnięciem) okrężnymi ruchami masować skórę głowy - pobudzi to gruczoły łojowe.
10. Dopóki włosy nie odzyskają dobrej kondycji, nie poddawać ich dodatkowym męczącym zabiegom - nie rozjaśniać ich, nie robić trwałej itp.



WŁOSY TŁUSTE
a) PRZYCZYNA
1. zbyt aktywne gruczoły łojowe
2. częste mycie włosów niedopowiednimi szamponami
3. niewłaściwa dieta
4. zaburzenia przemiany materii
b) CO ROBIĆ?
1. Sięgnąć po łagodny szampon zapobiegający przetłuszczaniu się włosów, który delikatnie oczyści i przywróci skórze jej naturalną równowagę. Wybierać takie szampony, które zawierają m.in. wyciągi z pokrzywy, czarnej rzepy, łopianu lub mięty - te ekstrakty roślinne działają bakteriobójczo i ściągająco na gruczoły łojowe.
2. Zrezygnować z odżywek i balsamów, które nie wymagają spłukiwania, bowiem dodatkowo obciążają one włosy.
3. Gdy myjesz włosy, do ostatniego płukania używaj zimnej wody, która działa obkurczająco na gruczoły łojowe.
4. można spróbować zastosować maseczkę z 2 żółtek jaj wymieszanych z 30 gramami koniaku lub rumu. Wetrzeć preparat w zwilżone włosy i skórę głowy, a następnie, po około 30 minutach, dokładnie spłukać. Nie trzeba myć włosów z powrotem szamponem.


WŁOSY MIESZANE
a) PRZYCZYNA
1. często przy długich włosach
2. końcówki włosów ocierają się np o ubranie, są przesuszone
3. z drugiej strony u nasady włosów gruczoły łojowe pracują
b) CO ROBIĆ?
1. podcinamy końcówki włosów
2. osłabione końcówki można wzmocnić specjalnymi preparatami lub sprayem regenerującym
3. na te partie włosów, które ocierają się o ubranie, można nałożyć maseczkę - 1 łyżeczkę nafty kosmetycznej wymieszać z łyżeczką oleju rycynowego i 1 żółtkiem. Składniki mieszać aż do uzyskania konsystencji gęstego majonezu. Wmasować kosmetyk we włosy, a po 30 minutach umyć głowę łagodnym szamponem.


WŁOSY ELEKTRYZUJĄCE SIĘ
a) PRZYCZYNA
1. bardzo suche powietrze
2. zbytnie suszenie włosów suszarką
b) CO ROBIĆ?
1. od czasu do czasu można zastosować odżywkę w kremie
2. po każdym umyciu włosów stosować odżywkę lub balsam, które wygładzają powierzchnię włosów, zmniejszają tarcie, zapobiegają elektryzowaniu się
3. można stosować preparaty do stylizacji fryzury, np. pianki lub lakiery.
4. w sklepach znajdują się specjalne środki przeciw elektryzowaniu się włosów
Ogólnie filozofia jest taka- włosy potrzebują tłuszczu i wilgoci żeby nie "fruwały".
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 19:53   #2
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: cos o wlosach:):)

A czemu na Plotkowym?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:45   #3
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: cos o wlosach:):)

bardzo przydatny artykuł

Vivienne jeszcze jakieś pytania?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 20:49   #4
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: cos o wlosach:):)

[quote=Vivienne;8117928]A czemu na Plotkowym?[/quote
]


rozpedzilam sie
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:07   #5
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
Vivienne jeszcze jakieś pytania?
To już o nic nie można się zapytać czy też zwrócić uwagi?
Temat dotyczy włosów, a więc powinien znaleźć się fryzjerskim, a nie plotkowym.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 22:58   #6
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
To już o nic nie można się zapytać czy też zwrócić uwagi?
Temat dotyczy włosów, a więc powinien znaleźć się fryzjerskim, a nie plotkowym.

ależ skąd!po prostu watek dotyczy włosów a nie rzeczy o ktorych piszesz....
moderatorem nie jestes

No to ja mam włosy mieszane z tego wynika
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:18   #7
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: cos o wlosach:):)

przestancie dziewczyny......byc moze to moja wina za co bardzo mocno przepraszam ....ale uwazam ze wkleilam go tu nie dlatego by zasiegnac porad itp.ale po to by byl do poczytania........bo napewno wiele dziewczyn chcialoby miec jakas ogolna wiedze na temat pielegnacji wlosow..........to jest watek do poczytania napisany ogolnie.........a jesli moderatorki same uznaja to niech go przeniosa...........czlow iek bledy popelnia niestety
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 23:20   #8
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
ależ skąd!po prostu watek dotyczy włosów a nie rzeczy o ktorych piszesz....
moderatorem nie jestes

No to ja mam włosy mieszane z tego wynika
ja mam za to suche i sianowate......najchetnie j bym sie zgolila na lyso ciekawe czy takie same by wyrosly ale wole nie probowac
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 08:15   #9
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
ależ skąd!po prostu watek dotyczy włosów a nie rzeczy o ktorych piszesz....
moderatorem nie jestes
Jakbym była moderatorem to bym wątek przeniosła, a nie zadawała pytania. Spytałam tylko czemu na Plotkowe, żadnych uwag nie robiłam. Proste.

I nie mówię, że temat nieprzydatny
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 08:22   #10
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jakbym była moderatorem to bym wątek przeniosła, a nie zadawała pytania. Spytałam tylko czemu na Plotkowe, żadnych uwag nie robiłam. Proste.

I nie mówię, że temat nieprzydatny

ok sorrki czepliwa wczoraj byłam
po prosty chodzi o to ze nie lubie kiedy ktos wchodzi na watek nawet na temat sie nie wypowie tylko pytania:a nei bylo takiego tematu?a nie lepiej tam?itd.
ale sorrki juz koniec Offtopu
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 08:39   #11
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
ok sorrki czepliwa wczoraj byłam
po prosty chodzi o to ze nie lubie kiedy ktos wchodzi na watek nawet na temat sie nie wypowie tylko pytania:a nei bylo takiego tematu?a nie lepiej tam?itd.
ale sorrki juz koniec Offtopu
spokotez nie lubie
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 10:39   #12
babciamalina125
Rozeznanie
 
Avatar babciamalina125
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 664
Dot.: cos o wlosach:):)

Ja mam włosy przetłuszczające się i suche na końcach czyli mieszane, są też cienkie i delikatne. Mam duże problemy z nimi,bo po każdej odżywce mam zaraz tłuste włosy i oklapnięte a wcale nie nakładam jej dużo. Ratuje mnie tylko serum nakładane na same końcówki, wtedy moje włosy wyglądają znośnie.
__________________
babciamalina125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 12:08   #13
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
ok sorrki czepliwa wczoraj byłam
po prosty chodzi o to ze nie lubie kiedy ktos wchodzi na watek nawet na temat sie nie wypowie tylko pytania:a nei bylo takiego tematu?a nie lepiej tam?itd.
ale sorrki juz koniec Offtopu
bo jak człowiek trochę uważniej się przyjrzy stronie głównej, to się zorientuje, że te fora tematyczne są nie dla ozdoby, ani szpanu, ale właśnie po to, żeby był porządek. pytanie Viv było jak najbardziej na miejscu - po co zakładać wątek o włosach na plotkowym? Nikt, kto potrzebuje informacji o włosach nie wchodzi na plotkowe, tylko na fryzjerkę. Zresztą, mogę się założyć, że na fryzjerce jest już taki wątek
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 12:32   #14
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Cytat:
Napisane przez babciamalina125 Pokaż wiadomość
Ja mam włosy przetłuszczające się i suche na końcach czyli mieszane, są też cienkie i delikatne. Mam duże problemy z nimi,bo po każdej odżywce mam zaraz tłuste włosy i oklapnięte a wcale nie nakładam jej dużo. Ratuje mnie tylko serum nakładane na same końcówki, wtedy moje włosy wyglądają znośnie.
ja tez mialam strasznie zniszczone konce musialam je podciac i kupilam serum z avonu takie w zielonej butleczce ale nie nakladalam go tylko na koncowki ale na cale wlosy...rewelacja

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
bo jak człowiek trochę uważniej się przyjrzy stronie głównej, to się zorientuje, że te fora tematyczne są nie dla ozdoby, ani szpanu, ale właśnie po to, żeby był porządek. pytanie Viv było jak najbardziej na miejscu - po co zakładać wątek o włosach na plotkowym? Nikt, kto potrzebuje informacji o włosach nie wchodzi na plotkowe, tylko na fryzjerkę. Zresztą, mogę się założyć, że na fryzjerce jest już taki wątek
och to bardzo przepraszam za pomylke..........spieszyl am sie i wrzucilam niechcaco i przepraszam ze jestem slepa!!!!........jak moderatorki chca to niech przeniosa ...i koniec tematu.........

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-07-08 o 18:34 Powód: post pod postem
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 13:38   #15
kyana
Zadomowienie
 
Avatar kyana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 343
GG do kyana Send a message via Skype™ to kyana
Dot.: cos o wlosach:):)

przydatny artykuł
__________________
'Lawina ruszyła i za późno jest na to, by kamyki robiły głosowanie.'
kyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 20:16   #16
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: cos o wlosach:):)

Czytałam już na pewno gdzieś kiedyś ten artykuł w internecie...
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 20:17   #17
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez Ani@1987 Pokaż wiadomość
Czytałam już na pewno gdzieś kiedyś ten artykuł w internecie...
niewiem ja go dostalam od kolezanki ...nie pytalam skad ma ...ale pomyslalam ze przyda sie
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:13   #18
sallcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 8
Dot.: cos o wlosach:):)

ja to się zastanawiam, czy włosy na ... no wiecie gdzie rosną szybciej czy na głowie. xD
sallcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:25   #19
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: cos o wlosach:):)

Cytat:
Napisane przez sallcia Pokaż wiadomość
ja to się zastanawiam, czy włosy na ... no wiecie gdzie rosną szybciej czy na głowie. xD
raczej na....... wlosy na glowie chyba rosna 1cm na miesiac i to tez zalezy od wieku im sie jest starszym tym chyba wolniej rosna........ale ty masz fajne przemyslenia
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:36   #20
ewcia_k_88
Raczkowanie
 
Avatar ewcia_k_88
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 102
Dot.: cos o wlosach:):)

po 1- zgadzam się, że tam.... xxxx rosną szybciej

po 2- również mam włosy przetłuszczające się i suche na koncach ale staram się jak njmniej suszyć, prostowac itd, myję je szamponem dla dzieci i używam odżywek tylko bez splukiwania- by włosów nie obciążać.
po 3- artykuł baaaardzo przydatny!!(bynajmniej dla mnie)
ewcia_k_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 11:43   #21
mycha6969
Raczkowanie
 
Avatar mycha6969
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: cos o wlosach:):)

Bardzo przydatne. Ja mam włosy mieszane. zastosuję te rady na pewno !
__________________





mycha6969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:01   #22
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Cytat:
Napisane przez mycha6969 Pokaż wiadomość
Bardzo przydatne. Ja mam włosy mieszane. zastosuję te rady na pewno !
bardzo prosze

Cytat:
Napisane przez ewcia_k_88 Pokaż wiadomość
po 1- zgadzam się, że tam.... xxxx rosną szybciej

po 2- również mam włosy przetłuszczające się i suche na koncach ale staram się jak njmniej suszyć, prostowac itd, myję je szamponem dla dzieci i używam odżywek tylko bez splukiwania- by włosów nie obciążać.
po 3- artykuł baaaardzo przydatny!!(bynajmniej dla mnie)
bardzo sie ciesze

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-07-14 o 17:57 Powód: post pod postem- proszę korzystać z edycji i multicytowania
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 09:07   #23
ewcia_k_88
Raczkowanie
 
Avatar ewcia_k_88
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 102
Dot.: cos o wlosach:):)

ja również
ewcia_k_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.