siwieje a nie moge farbowac włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-26, 11:39   #1
ewab176
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 16
GG do ewab176

siwieje a nie moge farbowac włosów


Od jakiegoś czasu mam problem z farbowaniem włosów. Każda farba jaką stosowałam wywołuje alergie skórna.. jestem naturalną brunetka która już zaczęła siwieć i chciała bym coś z tym zrobić. Poradźcie jak uporać sie z tym problemem - może siwe pacsemka ???
ewab176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 20:57   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: siwieje a nie moge farbowac włosów

Zainwestuj w hennę albo w szampon,najlepiej profesjonalny przywracający kolor (seria profesjonalna np. loreal,seria elseve czy kerastase).
Przebadaj się.Siwienie w bardzo młodym wieku może być oznaką np. chorób tarczycy lub różnych zaburzeń hormonalnych, niedoboru witamin.

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Może warto sięgnąć po coś takiego:
http://vitamarket.pl/sklep/p1164-Gre...et-125-ml.html
Pierwsze siwki warto wyrywać z pensetką z cebulkami -bo gdy siwiejesz przy meszku włosowym wydzielają się substancje działające na siwy włos i na włosy tuż obok niego.W ten sposób tworzą się siwe pasma.
Substancje te działają tak długo jak długo cebulka siwego włosa jest aktywna czyli tkwi w meszku.Gdy włos z cebulką wypada ten proces ulega zahamowaniu.Czytałam o tym kiedyś w nature albow scientific american-już nie pamiętam.Świat Nauki czyli polska wersja Scientific American miała kiedyś numer specjalny o włosach.Może tam znajdziesz coś na ten temat.
Ja mam 27 lat.Pierwsze siwki, szczególnie po lecie mam i bezlitośnie usuwam. Z dobrym skutkiem (moja mama w moim wieku była już siwa.Ja mam nadal mocny kolor).A gdy jest ich więcej sięgam po elseve Regenium i pomaga.Tak jak ty jestem brunetką.Polecam też serię Nivea brilliant brown.Odżywka rzeczywiście troszkę ożywia brązowy kolor naturalnych włosów. No i zdbaj o włosy od środka czyli suplelmenty, owoce, soczki z marchwi-dużo fioletowych i czerwonych warzyw.Polecam też mgiłęki ochronne do włosó z filtrami uv-bo sońce odbarwia włosy brunetek.Szczególnie latem i zimą.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Co do farb-ponoć uczulają wszystkie.Najmniej L'oreal Preference.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.