atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-16, 17:08   #1
the invisible woman
Przyczajenie
 
Avatar the invisible woman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Red face

atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci


Witam serdecznie,

od dłuższego czasu obserwuję posty na forum, szukając odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości Dodam, że Wasze rady bardzo często się przydawały, za co dziękuję

Przejrzałam wątek dotyczący polecanych stylistek paznokci we Wrocławiu i zdecydowałam się na Madeleine Studio - jednak nie o tym chciałam
Po przeczytaniu wątków dotyczących reakcji alergicznych wiem, że żel/akryl mogą powodować alergie. Ja jestem alergiczką (uczulenie na wszystkie alergeny wziewne + pokarmowe + nikiel i inne takie ), astmatyczką i dodatkowo mam atopowe zapalenie skóry, które w okresach zaostrzenia koncentruje się na dłoniach. Chciałabym mieć chociaż zadbane paznokcie, bo choć o dłonie dbam to i tak choroba robi swoje.
Tu pojawia się moje pytanie - czy któraś z Was może też choruje na AZS i przedłużała sobie paznokcie? Co w takim przypadku jest bezpieczniejsze, akryl czy żel? (z tego co przeczytałam przy akrylu występuje duszący zapach - to chyba ze względu na moją astmę by wykluczało jego zastosowanie?) Czy istnieją może jakieś konkretne produkty, co do których istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie uczulą? (albo właśnie odwrotnie, że spowodują reakcję alergiczną?)
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
the invisible woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 09:25   #2
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci

Szczerze to w przypadku AZS,warto wykonać próbną stylizację,czyli np po jednym małym pazurku akrylowym i żelowym i sprawdzić jaka nastąpi reakcja( i czy nastąpi).
Z mojego doświadczenia wynika,że żel był bardziej alergizujący,ze względu na lżejszy pył,który osiada wszędzie.
Przede wszystkim przekaż Madzi,że masz atopową skórę ,na pewno zwróci na to szczególną uwagę i zachowa szczególną ostrożność.
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 09:31   #3
the invisible woman
Przyczajenie
 
Avatar the invisible woman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci

o, dziękuję bardzo za odpowiedź.
Czyli rozumiem ze idąc do Madeleine Studio raczej umawiać się do Pani Magdy biorąc pod uwagę te atopowe sprawy?
chyba faktycznie poproszę o wykonanie takich próbnych paznokietków
the invisible woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:09   #4
Mangaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 20
Dot.: atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci

Hej,
ja też mam AZS i włąśnie mam problem z robieniem paznokci.
Z tym, że ja sobie sama robię i pod koniec dostaję swędziawki (prawdopodobnie od pyłu). Mam uczulenie na nikiel i jedzenie również.

Mam nadzieję, że w przypadku gdy ktoś Ci bęzie robił nie będzie problemu;-)
Załóż bluzkę z długim rękawem, ażeby jak najmniejsza powierzchnia skóy stykała się z ewentualnym pyłem.
Mangaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 01:10   #5
magda57
Przyczajenie
 
Avatar magda57
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci

Cytat:
Napisane przez the invisible woman Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

od dłuższego czasu obserwuję posty na forum, szukając odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości Dodam, że Wasze rady bardzo często się przydawały, za co dziękuję

Przejrzałam wątek dotyczący polecanych stylistek paznokci we Wrocławiu i zdecydowałam się na Madeleine Studio - jednak nie o tym chciałam
Po przeczytaniu wątków dotyczących reakcji alergicznych wiem, że żel/akryl mogą powodować alergie. Ja jestem alergiczką (uczulenie na wszystkie alergeny wziewne + pokarmowe + nikiel i inne takie ), astmatyczką i dodatkowo mam atopowe zapalenie skóry, które w okresach zaostrzenia koncentruje się na dłoniach. Chciałabym mieć chociaż zadbane paznokcie, bo choć o dłonie dbam to i tak choroba robi swoje.
Tu pojawia się moje pytanie - czy któraś z Was może też choruje na AZS i przedłużała sobie paznokcie? Co w takim przypadku jest bezpieczniejsze, akryl czy żel? (z tego co przeczytałam przy akrylu występuje duszący zapach - to chyba ze względu na moją astmę by wykluczało jego zastosowanie?) Czy istnieją może jakieś konkretne produkty, co do których istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie uczulą? (albo właśnie odwrotnie, że spowodują reakcję alergiczną?)
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Ja też mam ten problem. Nie mogę nosić ani pracować na akrylu i tzw.twardych żelach. Przez dwa lata byłam wyłączona z zawodu. Mam alergie wziewną i umiejscawia się właśnie na rękach (swędzenie, bąble. pallce spuchniete jak parówki). potem leczene sterydami przez trzy tygodnie.Horror. Do czasu, gdy zetknęłam się z zelem typu soak-off, który sprowadzam z Anglii. Chyba nie moge podać nazwy, bo będę siebie reklamować. W każdym bądź razie te objawy ustąpiły. Ale spróbuj odpylarki, może pomoże.
__________________
Warto wiedzieć.....
magda57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 13:36   #6
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci

Moja siostra też ma AZS....i robię jej pazurki tylko żelowe,bo niestety na akrylu dostaje swędziawki Żelowe trzymają jej się jak u "niealergiczki".
myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 18:18   #7
12345678910111213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci

też mam AZS, nosiłam pazurki żelowe przez 5 lat bezproblemowo
12345678910111213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.