Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-06, 19:28   #31
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Przy następnej wizycie w sieciówce zapoznam się z Waszymi typami w kat. nisza w mainstreamie, strasznie jestem ich ciekawa
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 21:23   #32
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Mainstreamowy zapach, który mógłby spokojnie stać na półce z niszowcami to jeszcze dziś nie wymieniony "Jose" Eisenberga.
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 21:29   #33
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Mainstreamowy zapach, który mógłby spokojnie stać na półce z niszowcami to jeszcze dziś nie wymieniony "Jose" Eisenberga.
O tak, tak, tak!
Np. taki Bond no 9 mógłby go przygarnąć... gdyby już nie miał New Haarlem
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 21:51   #34
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Oprócz już wymienionych w mainstream wrzuciłabym Botrytisa i Sauvignonne, Frapin 1270, pory roku Micallefa, kilka L'Artisanów (bo są delikatne), Amouage typu Dia czy Ciel.

Natomiast w niszę Poison, Dune i Słonia.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 23:58   #35
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Oprócz już wymienionych w mainstream wrzuciłabym Botrytisa i Sauvignonne, Frapin 1270, pory roku Micallefa, kilka L'Artisanów (bo są delikatne), Amouage typu Dia czy Ciel.

Natomiast w niszę Poison, Dune i Słonia.
Z 1270 się nie zgodzę Na mnie pachnie wyjątkowo
Ale typowy niszowiec to to nie jest... fakt
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 09:57   #36
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

tak naprawdę to jest to inaczej postawione pytanie czym jest nisza a czym mainstream i czy różnią się - co do zasady - czymś poza sposobem dystrybucji. Wsadzę kijaszek w mrowisko i powiem, że nie .

Jeżeli jako niszę uznać nie marketing a emocje jakie dany zapach wywołuje to rzecz ma się tak, że większość marek selektywnych ma w ofercie zapachy kontrowersyjne, piękne, ciekawe (wątek "perła stajni" dobrze to pokazuje), a z drugiej strony spora część niszy to w dużej mierze zapachy ładne, ale szybko znikające z pamięci, a bywa że - ołmajgad - wtórne. Poza tymi, które dziewczyny już wymieniły jako selektywną niszę (Gucio, Smok, Koszmara, Woda Cudów, Dune, Jose, Kelly Caleche) mogę dodać Muglera i Hermesa w całości. A, i jeszcze Tom Ford, do kupienia w Douglasach od niedawna.

A moje ostatnie jakże odkrywcze przemyślenia są takie, że bardziej niż marki niszowe są "nosy"
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:05   #37
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Ach, jeszcze jeden niszowy mainstreamowiec- Kingdom McQueena.

Desdemonik, według mnie istnieje wyraźna różnica pomiędzy niszą a mainstreamem, ten ostatni to jednak w przeważającej mierze owocowe kwieciuchy, toczka w toczkę klony samych siebie. Perły stajni to tylko chwalebne wyjątki. Nisza również niekiedy się banalizuje, ale nie sięga bruku przy tej banalizacji.
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-07, 13:04   #38
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

A Irysowa Prada? Wg mnie klasyczny przykład na pomieszanie z poplątaniem w mainstreamie i niszy

Tak jak większość zaszufladkowałabym większość zapachów Goutal w Mainstreamie, kilka Lutków jednak pozostawiłabym w niszy NU EDP oczywiście dla mnie powinien wylądować w niszy

Testuję teraz co nieco z Rance i je też wrzuciłabym do mainstreamowego wora
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik

Edytowane przez dottoressa
Czas edycji: 2011-08-07 o 13:08
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 14:57   #39
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Nisza w mainstreamie:
Shalimar
Nu
BC
zapachy Sisley
Chanel 19, Coco, 5-ka klasyczna

Mainstream w niszy:
zapachy Carli Fracci (widze, ze wiekszosc z nas sie zgadza)
Honour Amouage (tak, tak)
Bond no 9 wszystkie jak leci
zapachy Byredo szczegolnie Bal d'Afrique
James Heeley (poza Kardynalem moze)
Quel amour, Petite Cherie, Eau d"hadrien Goutal
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 19:19   #40
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
tak naprawdę to jest to inaczej postawione pytanie czym jest nisza a czym mainstream i czy różnią się - co do zasady - czymś poza sposobem dystrybucji. Wsadzę kijaszek w mrowisko i powiem, że nie .

Jeżeli jako niszę uznać nie marketing a emocje jakie dany zapach wywołuje to rzecz ma się tak, że większość marek selektywnych ma w ofercie zapachy kontrowersyjne, piękne, ciekawe (wątek "perła stajni" dobrze to pokazuje), a z drugiej strony spora część niszy to w dużej mierze zapachy ładne, ale szybko znikające z pamięci, a bywa że - ołmajgad - wtórne. Poza tymi, które dziewczyny już wymieniły jako selektywną niszę (Gucio, Smok, Koszmara, Woda Cudów, Dune, Jose, Kelly Caleche) mogę dodać Muglera i Hermesa w całości. A, i jeszcze Tom Ford, do kupienia w Douglasach od niedawna.
Bym się przychyliła do posta Desdemonika.
Dodam jeszcze, że np. dziwnie poplątane są losy zapachów Etro. Na początku były- i owszem, niszą, potem wylądowały w Douglasach i niszą być przestały... Teraz np z trójmiejskich Dougl. poznikały i automatycznie wrócą do statusu niszowości? Czy jednak nie, uwzględniając że stały na mainstreamowych półkach, który to epizod je niszowo zdyskwalifikował?
Tak samo nieszczęsne Lutensy, odarte niby z niszowości. Można lubić, można nie, ale charakteru jak spiżowy dzwon nie można im odmówić.

Myślę też o Cabochardzie, wymagającym od właściciela więcej samozaparcia i oswojenia, niż większość poznanych przeze mnie niszowców- noszenie go to nie bułka z masłem.

Przypominają mi się Molekuły, które za pierwszym niuchem zawładnęły moj absolutnie nieniszowa siostrą, - do tej pory lubiącej zapachy takie jak Amor Amor i Gucci 2.

Myślę o wymienianych - Dune, Słoniu, Smoku, Poison. Nie wymyślono ich absolutnie jako zapachy niszowe, twórcy mieli widać większą wiarę w masowego odbiorcę, niż my, pchając je do niszowej przegródki...
Myślę o wszystkich starszych zapachach, pamiętam, że kiedyś Elve pisała u siebie o Vol de Nuit bodajże- że tworzący je mieli odważniejsze wyobrażenie o kobiecości niż twórcy w naszych nowocześniejszych niby obyczajowo czasach.

A Opium? Kolejny przykład na to, że można liczyć na gust mainstreamowego odbiorcy- charakterek ma, oj ma, a był przebojem swoich czasów.

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2011-08-08 o 19:34
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 20:09   #41
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Desdemonik, według mnie istnieje wyraźna różnica pomiędzy niszą a mainstreamem, ten ostatni to jednak w przeważającej mierze owocowe kwieciuchy, toczka w toczkę klony samych siebie. Perły stajni to tylko chwalebne wyjątki. Nisza również niekiedy się banalizuje, ale nie sięga bruku przy tej banalizacji.
troche niszy znam, ale rzadko co mi sie podoba. widac, obok braku sluchu, wech mam... banalny .

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Bym się przychyliła do posta Desdemonika.
Dodam jeszcze, że np. dziwnie poplątane są losy zapachów Etro. Na początku były- i owszem, niszą, potem wylądowały w Douglasach i niszą być przestały... Teraz np z trójmiejskich Dougl. poznikały i automatycznie wrócą do statusu niszowości? Czy jednak nie, uwzględniając że stały na mainstreamowych półkach, który to epizod je niszowo zdyskwalifikował?
seria Essence chyba tez tylko wskutek "wyjscia" z perfumerii "zwyklych" stala sie niszowa?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 20:39   #42
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

[QUOTE=siarka40;28635361]troche niszy znam, ale rzadko co mi sie podoba. widac, obok braku sluchu, wech mam... banalny .


Nie miałam zamiaru nikogo urazić Banalne, nie oznacza "gorsze". Są tacy, którzy lubią colę, a są tacy, którzy piją mineralną bez gazu, istnieją też wspólne przestrzenie, w których mogą się spotykać. Chyba do tego właśnie zmierza ten wątek- do szukania zbioru wspólnego.
Może daleko idąca generalizacja w moim poście wynika z tego, że żywcem nie znoszę kwiatowo- owocowych zapachów, lubię drzewa, dym i kadzidła i ...hmm... mainstream niewiele dla mnie ma do zaoferowania. A nisza tak. Kwiatowo- owocowym nurtem niszy się nie interesowałam.
Chociaż mam dwóch kandydatów w drugą stronę- z niszy do mainstreamu.
L'Eau Serge Lutens i tegoż Nuit de Cellophane.
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:08   #43
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Le Feu, Issey Miyake - nisza w mainstreamie
lata temu gdy pojawił się na półkach, budził uwielbienie, niedowierzanie, oburzenie, zadziwienie
nienawiść i miłość
wtedy wyraźnie wyróżniał się z zapachowego tłumu w perfumeriach
pamiętam jak wiele razy dziwiono się, że perfumy mogą tak pachnieć
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:28   #44
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Przyklad dobry ale nie na teraz bo chyba jego juz nie ma ani w mainstermie ani w niszy
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:46   #45
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość
Le Feu, Issey Miyake - nisza w mainstreamie
lata temu gdy pojawił się na półkach, budził uwielbienie, niedowierzanie, oburzenie, zadziwienie
nienawiść i miłość
wtedy wyraźnie wyróżniał się z zapachowego tłumu w perfumeriach
pamiętam jak wiele razy dziwiono się, że perfumy mogą tak pachnieć
Wstyd się przyznać, ale nawet nie dane mi było poznać jak były, to mnie nie interesowały, a później okazji nie było

Idąc tym tropem (wcześniej o wycofanych jakoś nie pomyślałam, bo teraz już nigdzie nie stoją) dokładam :
Nature Millenaire
Winter Delice
i tak się zastanawiam...
a Annayake Myako ?
Tsukimi?
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:48   #46
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Ewa_Ch Pokaż wiadomość
Przyklad dobry ale nie na teraz bo chyba jego juz nie ma ani w mainstermie ani w niszy
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:14   #47
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Czyli jakby trochę wychodzi, że w dawniejszych czasach zalążek niszy tkwił w mainstreamie, a potem nisza stała się niszą i rozbudowała, a mainstream zmarniał i ograniczył się do kolejnych wersji kwiatoowocków - oczywiście w dużym uproszczeniu.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:06   #48
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Będąc całkowitym ignorantem w kwestii co jest czym w świecie perfumeryjnym, zastanawiam się kto ustala, co jest niszą a co nie? Projektanci, właściciele firm, dystrybutorzy czy klienci? Przecież Guerlain też jest określana mianem "niche designer" a jest w każdej perfumerii. Większość firm arabskich też jest do takowych zaliczana a w krajach arabskich ich perfumy dostępne są wszędzie i właściwie znaczna większość jest do siebie podobna.
A taki Bond no 9 to czysty Disneyland i nic więcej. Przynajmniej dla mnie.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:43   #49
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Czyli jakby trochę wychodzi, że w dawniejszych czasach zalążek niszy tkwił w mainstreamie, a potem nisza stała się niszą i rozbudowała, a mainstream zmarniał i ograniczył się do kolejnych wersji kwiatoowocków - oczywiście w dużym uproszczeniu.
Na to wychodzi, kiedyś "babskie" perfumy miały charakter - np. szypry albo taka Habanita. Teraz charakternych zapachów można ze świecą szukać, jak ktoś mówi "pazur" to ma na myśli np. tę ociupinę pieprzu w Hot Couture. Ale może się mylę bo nie śledzę nowości.
Tak czy siak mam wrażenie, że konsumentkom to wystarcza - słodko i delikatnie, ewentualnie świeżo, ozonowo - np. w pracy komentowano moje pachnidła i to wcale nie te ekstremalne, jako "ostre (FdB, Statkus)/męskie (DV, Cocon )/mocne (Tumulte PH, Kyoto).
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 18:06   #50
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Na to wychodzi, kiedyś "babskie" perfumy miały charakter - np. szypry albo taka Habanita. Teraz charakternych zapachów można ze świecą szukać, jak ktoś mówi "pazur" to ma na myśli np. tę ociupinę pieprzu w Hot Couture. Ale może się mylę bo nie śledzę nowości.
Tak czy siak mam wrażenie, że konsumentkom to wystarcza - słodko i delikatnie, ewentualnie świeżo, ozonowo - np. w pracy komentowano moje pachnidła i to wcale nie te ekstremalne, jako "ostre (FdB, Statkus)/męskie (DV, Cocon )/mocne (Tumulte PH, Kyoto).
Masz rację - jeszcze lata 70 to były zapachy zapamiętywalne , a im starsze , tym bardziej , miały indywidualność i wyraźny charakter . Teraz większość pachnie tak jak piszesz - można rzec że i do perfumerii poprawność polityczna się zakradła

Matko Bosko , Kokon męski
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 22:11   #51
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Czyli jakby trochę wychodzi, że w dawniejszych czasach zalążek niszy tkwił w mainstreamie, a potem nisza stała się niszą i rozbudowała, a mainstream zmarniał i ograniczył się do kolejnych wersji kwiatoowocków - oczywiście w dużym uproszczeniu.


A i w niszy zaczynam obserwować wtórność, płaskość i kiepskie składniki
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 22:35   #52
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Nie miałam zamiaru nikogo urazić Banalne, nie oznacza "gorsze". Są tacy, którzy lubią colę, a są tacy, którzy piją mineralną bez gazu, istnieją też wspólne przestrzenie, w których mogą się spotykać. Chyba do tego właśnie zmierza ten wątek- do szukania zbioru wspólnego.
Może daleko idąca generalizacja w moim poście wynika z tego, że żywcem nie znoszę kwiatowo- owocowych zapachów, lubię drzewa, dym i kadzidła i ...hmm... mainstream niewiele dla mnie ma do zaoferowania. A nisza tak. Kwiatowo- owocowym nurtem niszy się nie interesowałam.
nie poczulam sie urazona . moze po prostu jestem troche przewrazliwiona, bowiem na tym forum zdarzaja sie wypowiedzi, z ktorych wynika, ze "mainstream" znaczy gorszy. byc moze tak jest, ja mam dosc "prosty" nos i zapachy odbieram raczej plasko, jakby porownac z tym, jak inni opisuja swe doznania^^.
acz nie potrafie sie zgodzic, ze mainstream to tylko kfiatki & owocki, jak rowniez, ze jedynie slodko i delikatnie .


kiedys myslalam, ze Theorema to nisza^^.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 22:56   #53
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

bo powinna byc nisza IMO
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 22:56   #54
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
...ja mam dosc "prosty" nos i
Się ciesz, że nie krzywy
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:18   #55
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość


A i w niszy zaczynam obserwować wtórność, płaskość i kiepskie składniki
No właśnie, kiedyś nurt drzewno-kadzidlany był czymś nowym i odkrywczym, ale to też już przeszłość. Ostatnie lata należą do miksów oudowych, może przez następne jeszcze jakaś nowa nuta będzie dominowała, ale nisza też się standaryzuje i zaczyna powtarzać... Swoją drogą ciekawe, co jeszcze można w perfumach wymyślić, czego dotąd w ogóle nie było - jakoś wyobraźni mi brak...
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 10:29   #56
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
acz nie potrafie sie zgodzic, ze mainstream to tylko kfiatki & owocki, jak rowniez, ze jedynie slodko i delikatnie .
Bo nie ale te fajniejsze zapachy są albo starsze, albo wycofane, albo je, kurde, reformuują

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Swoją drogą ciekawe, co jeszcze można w perfumach wymyślić, czego dotąd w ogóle nie było - jakoś wyobraźni mi brak...
Ano... Mi brakuje tylko idealnej suszonej śliwki i zapachu łopianu, reszta już była
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 15:54   #57
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie poczulam sie urazona . moze po prostu jestem troche przewrazliwiona, bowiem na tym forum zdarzaja sie wypowiedzi, z ktorych wynika, ze "mainstream" znaczy gorszy. byc moze tak jest, ja mam dosc "prosty" nos i zapachy odbieram raczej plasko, jakby porownac z tym, jak inni opisuja swe doznania^^.
acz nie potrafie sie zgodzic, ze mainstream to tylko kfiatki & owocki, jak rowniez, ze jedynie slodko i delikatnie .

kiedys myslalam, ze Theorema to nisza^^.
Ja niestety uważam, że może nie w całości w 90% to jednak kfiatki-sratki i jakoś nic nie jest w stanie mnie przekonać, że jest inaczej. Co zamówię odlewkę z nadzieją, że może akurat będzie inaczej - znów nie to. Myślałam, że chociaż Samsara Shine i Cristobal Balenciaga...Ładne, ale...
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 16:46   #58
darla13
Rozeznanie
 
Avatar darla13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 927
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

O, ja mam podobnie jak Siarka, tylko jak mi sie spodoba coś z niszy , to naprawdę ten zapach uwielbiam i wynoszę na ołtarze Niszowce to dla mnie bardziej ciekawostki do wąchania, nie do noszenia. Choć zdarzają się takie, które chce się nosić, ale rzadko
__________________
"Lubię czytać tylko to, czego nie rozumiem. Nie rozumiejąc, mogę wymyślić najróżniejsze interpretacje."
darla13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 18:52   #59
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

W mniejszych miastach patrz: Olsztyn... niszę niełatwo uwidzieć... Testować można tylko dzięki uprzejmym wizażankom ... Ale nic z niszy mnie specjalnie nie zauroczyło,może dlatego, że wciąż czuje się poczatkującą wizażanką... Gust mi się zmienił przez lata - już nie kocham łatwo dostępnych świeżuchow - kwieciem pachnących, wolę zioła i mniej łatwe zapachy... ale wciąż mainstream'owe - np. Hermesy. Może mój nos po prostu pospolity jest i tyle...
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 19:56   #60
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nisza w Mainstreamie, Mainstream w Niszy

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Bo nie ale te fajniejsze zapachy są albo starsze, albo wycofane, albo je, kurde, reformuują
...albo/i przenosza do "butikowej" niszy --->BC
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.