Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-28, 13:00   #1
201704051536
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 887
Smile

Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?


Ostatnio w rozmowie ze znajomymi wypłynął taki temat.
Niestety sami mając po 30 i więcej lat, nie doszliśmy do żadnych wniosków
Czy jest jakiś stereotyp kobiety po 30stce?
Jakaś bariera wieku, kiedy nie wypada już nosić tego, czy tamtego?

Jakie są Wasze prywatne opinie, pierwsze skojarzenia?
201704051536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 13:16   #2
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Hmm, generalnie, wszystkie "infantylne" ubrania, które uchodzą nastolatkom, np. różowe, tiulowe mini, opaski z kokardkami, itp. - wyglądają śmiesznie i groteskowo na dorosłych i dojrzałych kobietach.
Z drugiej strony, chyba ważniejszym dla mnie kryterium niż wiek, jest figura i sylwetka i umiejętność dopasowania ubrania do figury. Wiele młodych dziewczyn, chociaż metryka działa na ich korzyść, niestety oszpeca się zakładając ubrania podkreślające np. ich sporą nadwagę. I w takim wypadku - co z tego, że są młode i świeże, jeśli wyglądają po prostu źle?
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:42   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Stereotypów jest mnóstwo, ale jeśli chodzi o moje zdanie, to żadne "nie wypada" nie istnieje w tym przypadku.
Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Hmm, generalnie, wszystkie "infantylne" ubrania, które uchodzą nastolatkom, np. różowe, tiulowe mini, opaski z kokardkami, itp. - wyglądają śmiesznie i groteskowo na dorosłych i dojrzałych kobietach.
Dla mnie tego typu urania zawsze wyglądają źle niezależnie od osoby, która je nosi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:01   #4
Hiver
Raczkowanie
 
Avatar Hiver
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 419
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Niech każdy nosi, co chce. To, jak w tym wygląda, to już inna kwestia i to niezależnie od wieku.
Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:51   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Hiver Pokaż wiadomość
Niech każdy nosi, co chce. To, jak w tym wygląda, to już inna kwestia i to niezależnie od wieku.
Otóż to. Zawsze myślałam, że jak skończę studia, to przestanę nosić "młodzieżowe" ciuchy. Bzdura, niedługo trzydziecha, a mi się zdarzają dni, kiedy zakładam szpilki i takie (większość!), kiedy biegam w trampkach albo rozsznurowanych workerach, podartych jeansach i koszuli drwala. Jak ogarniam się na szybko, to związuję włosy gumką i nawet jeśli ma kokardkę, to w ogóle mi to nie przeszkadza
Nie czułabym się źle w tiulówce, jeśli zestawiłabym ją tak, jak lubię, czyli z ciężkimi buciorami albo trampkami. Tak naprawdę w tym wieku wypada mieć już wyrobiony swój styl i - jaki by nie był - ważne, żeby pasował do konkretnej osoby.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 16:07   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Mam już ponad 30 lat i na pewno nie włożyłabym kolorowej opaski do włosów z kokardką czy kwiatkami, ani gumki z Hello Kitty. Tak samo koszulki z Myszką Miki mnie już nie bawią. Nie twierdzę, że ubieram się poważnie, ale bardziej stosownie do wieku i jak ktoś wspomniał, infantylne ubrania są raczej nie na miejscu- przynajmniej dla mnie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 16:31   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Ja prawde mowiac wiele nie zmienilam sie przez ostatnie 10 lat. Mam raczej staly swoj styl. Jedyne co to to unikam bialych koszulowych bluzek, nie moj kolor i do tej pory mam traume ze w takim stroju kojarzono w wieku 27 lat z maturzystka, a nie kobieta w kostiumie. Poza tym nie zawiaze dwoch kucykow, nie zachwycam sie bershka, nie jem publiczne lizakow, a nawet gumy do rzucia. i nie bede nosic bialych podkolanowek.

Adidasy i dzinsy jak najbardziej ale tylko na okazje sportowe.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 17:16   #8
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Jak dla mnie to dużo zależy od urody, figury . Niektóre 30 latki wyglądają bardzo dojrzało, mają pierwsze zmarszczki, a innym dałabym 20-parę lat .
Dużo też zależy od tego gdzie się coś nosi.
Jeansowa mini w pracy totalnie odpada, ale latem na wakacjach nad morzem - dlaczego nie?
Jedyne chyba co mnie w 100% razi w 30-latkach to wściekle różowy kolor ubrań.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 17:32   #9
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Garsonki, kostiumy w kolorach czerń, beż może czasami coś szarego do tego czółenka. Należy wystrzegać się żywych kolorów, dżinsów, podkoszulków i bluz z zabawnymi napisami, trampek i ogólnie obuwia sportowego. Wszystko powinno być szare, bure i ponure, bo nie ma co ukrywać w tym wieku jest się już jedną nogą w grobie.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 17:56   #10
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Otóż to. Zawsze myślałam, że jak skończę studia, to przestanę nosić "młodzieżowe" ciuchy. Bzdura, niedługo trzydziecha, a mi się zdarzają dni, kiedy zakładam szpilki i takie (większość!), kiedy biegam w trampkach albo rozsznurowanych workerach, podartych jeansach i koszuli drwala. Jak ogarniam się na szybko, to związuję włosy gumką i nawet jeśli ma kokardkę, to w ogóle mi to nie przeszkadza
Nie czułabym się źle w tiulówce, jeśli zestawiłabym ją tak, jak lubię, czyli z ciężkimi buciorami albo trampkami. Tak naprawdę w tym wieku wypada mieć już wyrobiony swój styl i - jaki by nie był - ważne, żeby pasował do konkretnej osoby.
O to to
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 19:07   #11
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Garsonki, kostiumy w kolorach czerń, beż może czasami coś szarego do tego czółenka. Należy wystrzegać się żywych kolorów, dżinsów, podkoszulków i bluz z zabawnymi napisami, trampek i ogólnie obuwia sportowego. Wszystko powinno być szare, bure i ponure, bo nie ma co ukrywać w tym wieku jest się już jedną nogą w grobie.
Tak, tak Zważywszy, że nakazano nam pracować do 67 roku życia, a po 30 stce kończy się młodość to większość życia zawodowego spędzę jako staruszka
A tak na poważnie- zapamiętałam sobie moją babcię , która tłumaczyła mi dawno temu , że jest stara tak bardzo, że jej nie wypada używać szminki. I nic ponad burą ołówkową spódnicę poniżej kolana. Kiedy sobie uświadomiłam, że babcia kiedy to mówiła miała ...40 lat ( a ja 7 ) a dożyła szczęśliwie 83 lata sama dziwiąc się swojej "długowieczności" ,to jest mi jej zwyczajnie żal. Pamiętając o tym dzisiaj- ja będąc już poważnie 40 plus- pozwalam sobie na stonowane ale szaleństwo. Skórkowe spodnie?- czemu nie skoro dieta przyniosła takie efekty ?
Z biegiem czasu jednak staram się aby moja garderoba nie była tandetna i tania, stawiam na lepsze materiały, marki i kroje.
Źle moim zdaniem wyglądają w tym wieku : obnażone nogi i ramiona, zwłaszcza niezadbane i otyłe, zbyt obcisłe ciuchy, infantylne kolory stosowane w nadmiarze, panterka i wężowy print, błyszczące materiały w więcej niż jednym elemencie stroju.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 19:42   #12
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

czegoś takiego wg mnie
http://azjatyckistyl.pl/upload/sklep/normal/6JaGYN.jpg
http://www.pannaannabiega.pl/wp-cont...isny-nessi.jpg
http://www.styl.pl/galerie/gwiazdy/z...408,iAId,83468
http://szafiareczka.blox.pl/2010/01/...-tygodnia.html
http://e5.pudelek.pl/d9be36c0491c121...ffda44141374c4
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:02   #13
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Co wypada, a co nie najbardziej zależy nawet nie od wieku, a bardziej od figury,wyglądu, wykonywanego zawodu.
Nawet bardzo dziwaczne rzeczy w dobrym zestawieniu czasem wyglądają rewelacyjnie.

Pewnie znany już na wizażu blog http://advancedstyle.blogspot.com/ jest tego dowodem. Polecam tym kto nie zna, ja go uwielbiam .
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 20:36   #14
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Hiver Pokaż wiadomość
Niech każdy nosi, co chce. To, jak w tym wygląda, to już inna kwestia i to niezależnie od wieku.
dokładnie.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to dużo zależy od urody, figury . Niektóre 30 latki wyglądają bardzo dojrzało, mają pierwsze zmarszczki, a innym dałabym 20-parę lat .
Dużo też zależy od tego gdzie się coś nosi.
Jeansowa mini w pracy totalnie odpada, ale latem na wakacjach nad morzem - dlaczego nie?
Jedyne chyba co mnie w 100% razi w 30-latkach to wściekle różowy kolor ubrań.
Uwielbiam fuksję, jako 20-latka nie lubiłam koloru różowego.
Jako 30-latka go pokochałam, zwłaszcza taki mocny.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 17:41   #15
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

cosma - nie chodziło mi o fuksję, bo ten kolor jest akurat ładny, tylko o taki róż w stylu lalki Barbie .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 19:25   #16
mygentlelook
Przyczajenie
 
Avatar mygentlelook
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

niv_ Ubawiłam się po pachy Umierać czas...

Edytowane przez mygentlelook
Czas edycji: 2015-03-02 o 19:28
mygentlelook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 19:57   #17
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Garsonki, kostiumy w kolorach czerń, beż może czasami coś szarego do tego czółenka. Należy wystrzegać się żywych kolorów, dżinsów, podkoszulków i bluz z zabawnymi napisami, trampek i ogólnie obuwia sportowego. Wszystko powinno być szare, bure i ponure, bo nie ma co ukrywać w tym wieku jest się już jedną nogą w grobie.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 20:25   #18
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Winny nosić jeno suknie zgrzebne, krótkie najwyżej do pół łydki i łokieć lubieżny zasłaniające. Do tego trzewiki sznurowane, za kostkę sięgające. Włosy niechaj mają ścięte, albowiem niegodne by warkocz jak panienka trefić. Z kosztowności sznur pereł i święta obrączka, coby próżnością zbytnią nie grzeszyć.
Wszystko to niechaj koloru jak najbardziej pozbawione będzie, szary i brązowy bazę stanowić mają. Jednak wystrzegać należy się czerni zbytniej, aby za wdowę przedwczesną wziętą nie być.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 21:08   #19
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Winny nosić jeno suknie zgrzebne, krótkie najwyżej do pół łydki i łokieć lubieżny zasłaniające. Do tego trzewiki sznurowane, za kostkę sięgające. Włosy niechaj mają ścięte, albowiem niegodne by warkocz jak panienka trefić. Z kosztowności sznur pereł i święta obrączka, coby próżnością zbytnią nie grzeszyć.
Wszystko to niechaj koloru jak najbardziej pozbawione będzie, szary i brązowy bazę stanowić mają. Jednak wystrzegać należy się czerni zbytniej, aby za wdowę przedwczesną wziętą nie być.
padłam,chyba sobie to gdzieś zapiszę,coby nie zapomnieć,bom stara,już po 30 jestem,sklerotyczna też
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 22:05   #20
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Czego moim zdaniem nie powinno nosić się po 30? Niczego, należy czem prędzej zalegnąć w trumnie i czekać na śmierć czającą się za rogiem.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 09:17   #21
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Hmm, w tym roku kończę 33, noszę czapkę-borsuka z uszkami, róż uwielbiam i też noszę (ale raczej ciemniejszy niż Barbiowy), mam w szafie trzy tiulowe spódnice (czarną i białą nosiłam dotąd jako halki, fioletową mam od dwóch miesięcy i jeszcze nie było okazji). Na domiar złego kupiłam sobie ostatnio dwie pary butów w kwiatki, zgroza Będę miała co nosić na przemian z glanami.

Przestałam kupować ciuchy na cieniutkich ramiączkach, ale nie dlatego że nie wypada, tylko bezramiączkowe staniki są niewygodne. A tak poza tym, to noszę wszystko co mi się podoba (koszulek z nadrukami nie lubię, więc HelołKiti odpada)
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:19   #22
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Dziewczyny, ale autorce wątku chyba nie o to chodzi, żeby wszystkie trzydziestki owinęły się workami pokutnymi i zamknęły w trumnie czekając aż do reszty spróchnieją Sama mam 31 lat, więc wiem co mówię
Myślę, że raczej chodzi o to, że w pewnym wieku, co by nie mówić, nie wypada popełnia popełniać wpadek, jakie można wybaczyć nastolatce. Mnie osobiście razi, jak kobiety trzydziestoletnie robią na siłę w siebie nastolatkę i ubierają się do biura tak samo, jak za czasów szkolnych...jeansy, japonki, bluzeczki na ramiączkach. Młodej siksie to ujdzie, ale starszej już nie. I nie jest to kwestia figury czy zadbania, atrakcyjność nie idzie w parze z wiekiem. Podobnie jak kobiecie czterdziestoletniej też nie wypada robić z siebie dzidzi piernik, co np. w pewnym targecie w grupie dwudziestolatek określane jest jako seksowne
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:35   #23
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Mnie osobiście razi, jak kobiety trzydziestoletnie robią na siłę w siebie nastolatkę i ubierają się do biura tak samo, jak za czasów szkolnych...jeansy, japonki, bluzeczki na ramiączkach. Młodej siksie to ujdzie, ale starszej już nie.
Nie wiem, co jest "nastoletniego" w dżinsach, japonkach i bluzkach na ramiączkach.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 11:54   #24
atja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

jeansowych miniówek i t-shirtów z bohaterami kreskówek
atja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 12:16   #25
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale autorce wątku chyba nie o to chodzi, żeby wszystkie trzydziestki owinęły się workami pokutnymi i zamknęły w trumnie czekając aż do reszty spróchnieją Sama mam 31 lat, więc wiem co mówię
Myślę, że raczej chodzi o to, że w pewnym wieku, co by nie mówić, nie wypada popełnia popełniać wpadek, jakie można wybaczyć nastolatce. Mnie osobiście razi, jak kobiety trzydziestoletnie robią na siłę w siebie nastolatkę i ubierają się do biura tak samo, jak za czasów szkolnych...jeansy, japonki, bluzeczki na ramiączkach. Młodej siksie to ujdzie, ale starszej już nie. I nie jest to kwestia figury czy zadbania, atrakcyjność nie idzie w parze z wiekiem. Podobnie jak kobiecie czterdziestoletniej też nie wypada robić z siebie dzidzi piernik, co np. w pewnym targecie w grupie dwudziestolatek określane jest jako seksowne
Otóż to, nic dodać nic ująć. Również nie rozumiem szyderczych komentarzy typu - chodzić tylko w garsonkach, wiek do trumny. Ja również nie ubrałabym się do biura w taki sposób, w jaki opisujesz i to, że nie noszę koszulek z Hello Kitty wcale nie oznacza, że ubieram się jak przysłowiowa "stara baba".
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:33   #26
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale autorce wątku chyba nie o to chodzi, żeby wszystkie trzydziestki owinęły się workami pokutnymi i zamknęły w trumnie czekając aż do reszty spróchnieją Sama mam 31 lat, więc wiem co mówię
Myślę, że raczej chodzi o to, że w pewnym wieku, co by nie mówić, nie wypada popełnia popełniać wpadek, jakie można wybaczyć nastolatce. Mnie osobiście razi, jak kobiety trzydziestoletnie robią na siłę w siebie nastolatkę i ubierają się do biura tak samo, jak za czasów szkolnych...jeansy, japonki, bluzeczki na ramiączkach. Młodej siksie to ujdzie, ale starszej już nie. I nie jest to kwestia figury czy zadbania, atrakcyjność nie idzie w parze z wiekiem. Podobnie jak kobiecie czterdziestoletniej też nie wypada robić z siebie dzidzi piernik, co np. w pewnym targecie w grupie dwudziestolatek określane jest jako seksowne

Ale to jest znowu wkładanie wszystkich do 1 szuflady
Jeśli pani pracuje w biurze/banku to nie wypada w japonkach chodzić w każdym wieku. Też biura bywają różne. A jak pracuje z dziećmi (przedszkole/szkoła /żłobek) to wygodniej w jeansach niż w spódnicy (chyba w każdym wieku,i tylko figura waga jest ograniczeniem)

Inaczej się ubierze dyrektorka szkoły ,a inaczej szalona artystka/projektantka/ fryzjerka.

Ubieranie się niezgodnie z wiekiem nie służy nie tylko 30+. Młoda dziewczyna /nastolatka ubrana nieodpowiednio do swojego wieku też wygląda dziwnie.

Poza tym, ubieramy się odpowiednio do sytuacji- ja mam 30+, w mieście długość mojej spódnicy -do kolan,krótszych nie noszę. Ale jak wyjadę nad morze to chodzę w krótkich szortach, sukienkach, na ramiączka też- ponieważ jest gorąco ,figura pozwala czemu mam się gotować w zakrytych ciuchach.

Edytowane przez kalina121
Czas edycji: 2015-03-05 o 13:35
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 13:37   #27
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Otóż to, nic dodać nic ująć. Również nie rozumiem szyderczych komentarzy typu - chodzić tylko w garsonkach, wiek do trumny. Ja również nie ubrałabym się do biura w taki sposób, w jaki opisujesz i to, że nie noszę koszulek z Hello Kitty wcale nie oznacza, że ubieram się jak przysłowiowa "stara baba".
Nie mam 30 lat a i tak do biura nie założę jeansów, klapek, sandałów itd.
Natomiast jak ktoś ma 30 lat i młodo wygląda to może na spacer czy luźne spotkanie założyć jakiś top i japonki.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 14:54   #28
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Nie mam 30 lat a i tak do biura nie założę jeansów, klapek, sandałów itd.
Natomiast jak ktoś ma 30 lat i młodo wygląda to może na spacer czy luźne spotkanie założyć jakiś top i japonki.
Dokładnie, trzeba wiedzieć jak się ubrać odpowiednio do sytuacji i to według mnie niezależnie od wieku.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:14   #29
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

Każdy ma swoje pojęcie tego, co jest odpowiednie do sytuacji. Np. niektórzy uważają, że są jakieś wydarzenia, które wymagają założenia butów na obcasach. Płaskie wtedy są nie do przyjęcia. Osobiście uważam to za absurd.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:17   #30
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czego Waszym zdaniem nie wypada już nosić w wieku 30 i 30+ ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;50540556]Każdy ma swoje pojęcie tego, co jest odpowiednie do sytuacji. Np. niektórzy uważają, że są jakieś wydarzenia, które wymagają założenia butów na obcasach. Płaskie wtedy są nie do przyjęcia. Osobiście uważam to za absurd.[/QUOTE]
Buty to pikuś, ale jednak większość firm biurowych ma dress code i trzeba się stosować. U mnie jest business casual a w piątki smart casual i każdy styl ma swoje zasady których trzeba przestrzegać.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 17:14:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.