Turcja - wątek zbiorczy cz. II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 08:56   #31
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

nie ma to jak czekac na obniżke wycieczki na dany hotel, a tu nagle wykupione Twoje miejsce wylotowe ;/ wrrr
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 10:46   #32
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
nie ma to jak czekac na obniżke wycieczki na dany hotel, a tu nagle wykupione Twoje miejsce wylotowe ;/ wrrr
Eh, no niestety - bywa i tak - ryzyko polowania na lasty... Może spróbuj w innym biurze.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 12:18   #33
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez bojkka Pokaż wiadomość
Bardzo fajny hotel, przeogromny , nie można się w nim nudzić, mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i dorosłych, koniecznie pochwal się zdjęciami!
Rozumiem, ze odwiedziłaś ten hotel? Można wiedzieć za jaką cenę, bo ja dość sporo na Turcję - 4tys i mam nadzieje, że będzie wart swojej ceny. Jak to jest w tym hotelu w z all inclusive, tj. alkohol? jaki? jedzenie dobre?jakie rozrywki w cenie? Pochwalisz się trochę swoim doświadczeniem, na co zwrócić uwagę, będę wdzięczna
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 13:30   #34
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze odwiedziłaś ten hotel? Można wiedzieć za jaką cenę, bo ja dość sporo na Turcję - 4tys i mam nadzieje, że będzie wart swojej ceny. Jak to jest w tym hotelu w z all inclusive, tj. alkohol? jaki? jedzenie dobre?jakie rozrywki w cenie? Pochwalisz się trochę swoim doświadczeniem, na co zwrócić uwagę, będę wdzięczna
warto po przylocie zwiedzić na spokojnie cały hotel, jest kilka restauracji i szkoda z którejś nie skorzystać. Alkohol bardzo dobrej jakości , co prawda nie markowy typu johnny walker itp, ale prawie nie ma różnicy. Jedzenie przeprzeprzepyszneeee Hotel owszem drogi , ale wart swojej ceny. Z resztą sama się przekonasz, Ceny z czego co wiem sa różne w zależności od pokoju, bo można przed wylotem wybrać czy chce się mieć np wersję deluxe, ja byłam w pokoju z widokiem na ląd (była to najtansza wersja) i kosztowała 3600.
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:27   #35
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze odwiedziłaś ten hotel? Można wiedzieć za jaką cenę, bo ja dość sporo na Turcję - 4tys i mam nadzieje, że będzie wart swojej ceny. Jak to jest w tym hotelu w z all inclusive, tj. alkohol? jaki? jedzenie dobre?jakie rozrywki w cenie? Pochwalisz się trochę swoim doświadczeniem, na co zwrócić uwagę, będę wdzięczna
Dzięki za informacje, pochwale się po powrocie !
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 06:38   #36
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Mój wyjazd na wczasy już jutro, ale przeleciało. Im bliżej tym więcej nurtujących pytań
Czy bierzecie karty bankomatowe?
Czy jeśli w hotelu nie ma sejfu cenne rzeczy (pieniądze) bierzecie na plaże w torebce? Czy zabunkrować gdzieś w pokoju?
Czy bagaż główny na lotnisku otwierają ? Mam zamiar powiesić kłódkę, znajomi mówili, że jak jechali nawet oklejali walizkę przezroczystą taśmą, żeby podczas transportu się nie uszkodziła. A jak coś prześwietlając znajdą to jak ją otworzą, jeśli będzie zabezpieczona w w/w sposoby?
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.

Edytowane przez laguna123
Czas edycji: 2012-07-05 o 06:39
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 06:47   #37
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez laguna123 Pokaż wiadomość
Mój wyjazd na wczasy już jutro, ale przeleciało. Im bliżej tym więcej nurtujących pytań
Czy bierzecie karty bankomatowe?
Czy jeśli w hotelu nie ma sejfu cenne rzeczy (pieniądze) bierzecie na plaże w torebce? Czy zabunkrować gdzieś w pokoju?
Czy bagaż główny na lotnisku otwierają ? Mam zamiar powiesić kłódkę, znajomi mówili, że jak jechali nawet oklejali walizkę przezroczystą taśmą, żeby podczas transportu się nie uszkodziła. A jak coś prześwietlając znajdą to jak ją otworzą, jeśli będzie zabezpieczona w w/w sposoby?
1. Ja nie.
2. Zawsze jest sejf. Tzn. nie spotkałam jeszcze hotelu w którym nie było.
3. Jeśli uznają to za konieczne to otworzą. Przetną folię a czasami i walizkę(zamek) jak jest kłódka.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 06:58   #38
softpaws
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: WEST COAST
Wiadomości: 134
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

witam. w 2009 r.- o ile mnie pamięć nie myli byłam z TŻtem w hotelu Grand Art Side w Antalyi, polecam, warto, bardzo fajny i ładny, dobre jedzenie. hotel ma 5 gwiazdek.
http://www.artsidehotel.com/tr
dodam, że byłąm tam pod koniec października i było....27 stopnipogoda idealna do plażowania i zwiedzania.
a tutaj inne opinie o nim. proponuję dodać go do 1go posta.
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Inf...hid_83149.html

Edytowane przez softpaws
Czas edycji: 2012-07-05 o 07:03
softpaws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:03   #39
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez laguna123 Pokaż wiadomość
Mój wyjazd na wczasy już jutro, ale przeleciało. Im bliżej tym więcej nurtujących pytań
Czy bierzecie karty bankomatowe?
Czy jeśli w hotelu nie ma sejfu cenne rzeczy (pieniądze) bierzecie na plaże w torebce? Czy zabunkrować gdzieś w pokoju?
Czy bagaż główny na lotnisku otwierają ? Mam zamiar powiesić kłódkę, znajomi mówili, że jak jechali nawet oklejali walizkę przezroczystą taśmą, żeby podczas transportu się nie uszkodziła. A jak coś prześwietlając znajdą to jak ją otworzą, jeśli będzie zabezpieczona w w/w sposoby?
Kartę zawsze biorę.
Nawet jak nie korzystam z sejfu to zostawiam w pokoju cenne rzeczy. Jeszcze nigdy nie byłam z torebką na plaży czy też basenie. Ale też nie na wierzchu, żeby np. serwis nie pomyślał, że te 50 euro leżące gdzieś na wierzchu to napiwek.
Żadnych kłódek czy też folii, jak będą mieli powód, żeby otworzyć bagaż to i tak otworzą. Więc jak nie przewozisz kokainy, broni , narządów to looz A walizki - im więcej latasz tym bardziej zniszczona. Zależy jaką masz...
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:20   #40
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez laguna123 Pokaż wiadomość
Mój wyjazd na wczasy już jutro, ale przeleciało. Im bliżej tym więcej nurtujących pytań
Czy bierzecie karty bankomatowe?
Czy jeśli w hotelu nie ma sejfu cenne rzeczy (pieniądze) bierzecie na plaże w torebce? Czy zabunkrować gdzieś w pokoju?
Czy bagaż główny na lotnisku otwierają ? Mam zamiar powiesić kłódkę, znajomi mówili, że jak jechali nawet oklejali walizkę przezroczystą taśmą, żeby podczas transportu się nie uszkodziła. A jak coś prześwietlając znajdą to jak ją otworzą, jeśli będzie zabezpieczona w w/w sposoby?
Zawsze biorę karte, zreszta od jakiegoś czasu nie wymieniam pieniedzy w kantorze tylko wypłacam na miejascu z bankomatu, o wiele bardziej sie opłaca. Zreszta lepiej miec jakies zabezpieczenie w razie co.

Ja zawsze miałam sejfy w hotelu. Chociaz szczerze mowiac nie spotkałam sie zeby w ktorymś odwiedzanym miejscu cos komus zgineło. Obsługa nie kradnie, bo gdyby na kogoś padło podejrzenie to traci prace i nikt jego i jego rodziny nie zatrudni...bardziej bym się
obawiała turystów na plazy.

Lecąc do Turcji ( konkretnie do Istanbulu ) z Berlina ściągneli mi kłodke i przeszukali bagaż wiec ja calkiem zrezygnowałam z zabezpieczania. Jak chca przeszukac bagaż to i tak to zrobią, nie wazne w jaki sposob go zabezpieczysz.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:02   #41
laguna123
Raczkowanie
 
Avatar laguna123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 117
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
__________________
Co ? Automatyczna reakcja zanim usłyszane zdanie zostanie w pełni przetworzone przez mózg.
laguna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 09:48   #42
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Ja bym chciała dodać coś od siebie

Kartę koniecznie weź, przecież to twoje jedyne zabezpieczenie jakby ci ktoś ukradł pieniądze. Poza tym wypłata z bankomatu opłaca się dużo bardziej niż wymiana w kantorze, zwłaszcza jeśli masz konto walutowe. Ale jak nie, to i tak się opłaca

Obsługa w dobrych hotelach nie kradnie.

No a co do bagażu - oczywiście, że lepiej zabezpieczyć. Nie przed kontrolą lotniska, bo oni jak muszą otworzyć, to muszą, ale to się baaardzo rzadko zdarza. Bagaż jest tylko prześwietlany, a dopiero gdy coś tam wzbudzi podejrzenia to otwierają, ale zawsze w twojej obecności. Te zabezpieczenia są raczej przed niekontrolowanym otwarciem się walizki podczas przerzucania itp, jak się coś rozpruje.
Jak leciałam z Kolumbii do Peru to moją koleżankę, już po odprawie, czekając przy bramce zawołali przez głośnik, przyszła ochrona lotniska i poprosili ją o otwarcie walizki, przeszukali przy niej, kulturalnie. Miała wszystko tak równo w kupki poskładane i kawę hermetycznie zapakowaną, więc wyglądało podejrzanie

Z drugiej strony innej mojej koleżance jak leciała z PL do Izraela rozwalili wszystko w walizce, o czym dowiedziała się, jak doleciała. A przedtem przesłuchiwali ją 3 godziny i zabronili wziąć bagażu podręcznego do samolotu. I sprawdzali laptopa Nie pytajcie dlaczego, jak ja leciałam tam kiedyś (notabene z tą samą koleżanką) to takiej hecy nie było.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 10:49   #43
agusia941
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 18
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Hej dziewczyny!

Jaki filtr stosujecie w Turcji? Rok temu używałam 50 + i muszę przyznać, że prawie nic się nie opaliłam. Myślicie, że zaryzykować i wziąć 30?
agusia941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 10:51   #44
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Ja tylko raz zamknełam walizke ( bo akurat miałam nowa i tak mnie ta kłódka kusiła :P ) i ten jedyny raz mi ja sciagneli i rozgrzebali bagaż i oddali bez...ale nic nie zgineło. Zorientowałam sie dopiero w hotelu.

Może i ktoś mnie wzywał na lotnisku przez glosnik, ale nie zawsze czlowiek sie wsłuchuje w to co tam mówia jeśli już czeka sobie spokojnie na odlot
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:36   #45
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez agusia941 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Jaki filtr stosujecie w Turcji? Rok temu używałam 50 + i muszę przyznać, że prawie nic się nie opaliłam. Myślicie, że zaryzykować i wziąć 30?
Byłam w tym roku na siedem dni w Turcji. Przez pierwsze trzy dniu używałam 50, przez następne 4cztery dni 30 ( na twarz dawałam 50 przez cały pobyt) z opalenizny jestem jak najbardziej zadowolona
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:38   #46
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez agusia941 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Jaki filtr stosujecie w Turcji? Rok temu używałam 50 + i muszę przyznać, że prawie nic się nie opaliłam. Myślicie, że zaryzykować i wziąć 30?
Myślę, że to sprawa bardzo indywidualna, ale chyba lepiej się mniej opalić niż poparzyć. Słońce w Turcji jest bardzo zdradliwe... w moim przyoadku ok. 30/25 spf, a po południami olejek 10/15 spf na ciało, a 50 na twarz sprawdziło się idealnie. Przy czym nie siadziałam oczywiście w godiznach około południowych na słońcu
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:35   #47
agusia941
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 18
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Dzięki za odp.

To prawda lepiej się nie opalić niż poparzyć. Wezmę 50 i 30 tak jak radzicie

Co polecacie zwiedzić w rejonach Kusadassi? Na pewno wybiorę się do Efezu, ale co jeszcze?
agusia941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:23   #48
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez agusia941 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp.

To prawda lepiej się nie opalić niż poparzyć. Wezmę 50 i 30 tak jak radzicie

Co polecacie zwiedzić w rejonach Kusadassi? Na pewno wybiorę się do Efezu, ale co jeszcze?
fajnym spędzeniem dnia są rejsy, między innymi na grecką wyspę Samos, ale na rejsy lepiej wybrać się z lokalnym biurem - jest dużo taniej niż u rezydenta, a wycieczka ta sama
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:47   #49
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cześć laski!
Za tydzień wyjeżdżam do Turcji!
Jak zwykle wybieram opcje last minute i jeszcze nie wykupiłam wycieczki ;x
ale zrobie to na dniach, najlepiej dzisiaj.
no i właśnie szukam, szukam gdzie by tu pojechać, co do wyoboru mam Antaya'e i Alanye - jak ktoś był w tych dwóc miastach to chętnie wysłucham opini, i opisów tych miast.

Swoją drogą wiem, że ciężko poradzić które lepsze miasto, byłam w Egipcie w dwóch różnych miastach i jedno charakteryzuje się jednym drugie drugim - każdy wybiera to co lubi
no i po prostu chciałabym się dowiedzieć czym się charakteryzują te miasta, jakie one są, coś usłyszeć od osob, które tam były i wiedzą

Dzięki za pomoc,
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 12:54   #50
bojkka
Rozeznanie
 
Avatar bojkka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 639
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez agutka93 Pokaż wiadomość
Cześć laski!
Za tydzień wyjeżdżam do Turcji!
Jak zwykle wybieram opcje last minute i jeszcze nie wykupiłam wycieczki ;x
ale zrobie to na dniach, najlepiej dzisiaj.
no i właśnie szukam, szukam gdzie by tu pojechać, co do wyoboru mam Antaya'e i Alanye - jak ktoś był w tych dwóc miastach to chętnie wysłucham opini, i opisów tych miast.

Swoją drogą wiem, że ciężko poradzić które lepsze miasto, byłam w Egipcie w dwóch różnych miastach i jedno charakteryzuje się jednym drugie drugim - każdy wybiera to co lubi
no i po prostu chciałabym się dowiedzieć czym się charakteryzują te miasta, jakie one są, coś usłyszeć od osob, które tam były i wiedzą

Dzięki za pomoc,
Wybierz raczej Alanye, w Antalyi nie ma nic ciekawego.
Alanya - przedewszytkim piękna plaża Kleopatry, mnóstwo barów i dyskotek, bardzo ładny port,
Między Antalyą a Alanya jest też piękne miasto Side, szeroka plaża, i śliczne stare miasto, jest też niewielki port , bardzo malownicze
__________________
be proud of who you are
bojkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:58   #51
emilia129
Raczkowanie
 
Avatar emilia129
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Witam, we wt wybieram się ze znajomymi do Turcji w okolice Kusadasi. Jest to moja pierwsza wycieczka tego kalibru dlatego mam kilka pytań, mam nadzieje ze pomozecie.
1. wiem, że bardziej opłaca się liry niż euro, ale czy za wycieczki lokalne (planujemy Efez) mozna placic w lirach? ceny proponowane podawane są w euro.
2. w samolocie nie ma cateringu, mogę kupić jakąś wodę albo coś do jedzenia w strefie bezcłowej i wziąć na pokład?
3. jak to jest z owocami, można jesć spokojnie czy lepiej mieć jakieś tabletki a owocow i tak unikac?
4. mamy hotel z wyzywieniem all inclusive, mozna zabrac jakies jedzenie z niego idąc na plażę?
Byłabym wdzięczna za odpowiedz
emilia129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:17   #52
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Dzięki za odpowiedź a jedzie ktoś może do Alani?

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
Witam, we wt wybieram się ze znajomymi do Turcji w okolice Kusadasi. Jest to moja pierwsza wycieczka tego kalibru dlatego mam kilka pytań, mam nadzieje ze pomozecie.
1. wiem, że bardziej opłaca się liry niż euro, ale czy za wycieczki lokalne (planujemy Efez) mozna placic w lirach? ceny proponowane podawane są w euro.
2. w samolocie nie ma cateringu, mogę kupić jakąś wodę albo coś do jedzenia w strefie bezcłowej i wziąć na pokład?
3. jak to jest z owocami, można jesć spokojnie czy lepiej mieć jakieś tabletki a owocow i tak unikac?
4. mamy hotel z wyzywieniem all inclusive, mozna zabrac jakies jedzenie z niego idąc na plażę?
Byłabym wdzięczna za odpowiedz
Spokojnie, wyluzuj, pełen chill
Może w Turcji nie byłam, ale byłam w jeszcze mniej zeuropeizowanym kraju niż Turcji - Egipt.
Więc odpowiem na pytania na podstawie tego doświadczenia, ale myślę, ze nie będą się różnić dużo od wypowiedzi kogoś kto był Turcji

1. Kiedy byłam w Egipcie wybrałam wycieczkę fakutatywną z miejscowego biura, a nie z tego którego przyjechałam np Itaka, miejscowe biura są dużo tańsze, ale eż radzę poczytać trochę o nich jeszcze w Polsce, żeby wybrać o najlepsze i wtedy można płacić w lirach lub Euro

2.Tak, co kupimy w strefie bezcłowej możemy zabrać na pokład - kupiłam tam likier, a w samolocie popijałam
3. Osobiście, to lubię spróbować wszystkiego i jadłam owoce, zemsta faraona tak czy siak by wystąpiła, a tabletki można kupić tam na miejscu, coś typu węgiel tylko bardziej ich. Mówi się, że nasze tabletki nie pomagają ( ?)
4. Zazwyczaj w hotelach z opcją allinclusive jest kilka barów - także przy plaży. A kelnerzy krzywo patrzą i często zwracają uwagę kiedy wynosimy jedzenie z głównej restauracji.
Moze coś pomogłam, mam nadzieję
Udanego wypoczynku!
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 13:59   #53
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
Witam, we wt wybieram się ze znajomymi do Turcji w okolice Kusadasi. Jest to moja pierwsza wycieczka tego kalibru dlatego mam kilka pytań, mam nadzieje ze pomozecie.
1. wiem, że bardziej opłaca się liry niż euro, ale czy za wycieczki lokalne (planujemy Efez) mozna placic w lirach? ceny proponowane podawane są w euro.
2. w samolocie nie ma cateringu, mogę kupić jakąś wodę albo coś do jedzenia w strefie bezcłowej i wziąć na pokład?
3. jak to jest z owocami, można jesć spokojnie czy lepiej mieć jakieś tabletki a owocow i tak unikac?
4. mamy hotel z wyzywieniem all inclusive, mozna zabrac jakies jedzenie z niego idąc na plażę?
Byłabym wdzięczna za odpowiedz
1. tak jak wizażanka wyżej polecam miejscowe biura, wycieczki duuużo tańsze, tylko faktycznie jeszcze przed wylotem sprawdź opinie, pewnie będzie im wszystko jedno czy zapłacisz w lirach czy w euro,
2. Możesz kupić na bezcłówce jedzenie czy napoje, z tym że jedzenie radzę zabrać z domu, bo w strefie bezcłowej przekąski/słodycze/kanapki są duuużo droższe i się zwyczajnie nie opłaca,
3. W Turcji raczej nie występuje zemsta, ja jadłam wszystko, choć tabletki zawsze warto mieć,
4. Wynoszenie jedzenia ze stołówki raczej nie jest mile widziane, w wielu hotelach wiszą nawet na drzwiach stołówek kartki a kelnerzy czasem widziałam że zwracali ludziom uwagę. Najczęściej jednak hotele z all mają też bary na plaży i tam można coś zjeść w ramach all, najlepiej zobacz w ofercie czy all inclusive obowiązuje też na plaży
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:26   #54
emilia129
Raczkowanie
 
Avatar emilia129
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

agutka93, madziuna2, dziekuje za rady. Poki co, ta wycieczka chyba bardziej mnie przeraza niz cieszy, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. papa
emilia129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:30   #55
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Jeśli chodzi o problemy żołądkowe - mnie nigdy nie dotknęły. I z tego, co wiem, zdarzają się w Turcji raczej nielicznym wrażliwcom.

Natomiast w kwestii wyboru Alanya czy Antalya również wybrałabym również tę pierwszą (zresztą o jej urokach pisałam kilka postów wyżej), ale tak naprawdę wolałabym w sumie jakąś mniejszą miejscowość, np. w pobliżu Antalyii, żeby nie spędzać urlopu w wielkim mieście, bo to jednak tłok i zgiełk. Dla fanów dużych,wygodnych hoteli jest np. Belek, dla miłośników gór - Kemer. Można wówczas zrobić sobie wycieczkę do Antalyii na własną rękę. Nieprawda, że nie ma tam nic ciekawego, wystarczy tylko skręcić od żłobkowanego minaretu w urokliwe, wąskie uliczki w stronę morza i już możemy mieć wrażenie, że jesteśmy np. we Włoszech. A przy tym ludzi tam wielu nie ma, większość chadza tzw. mainstreamami. Aaa, no i jest też fajnisty wodospad arbuzowy.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:55   #56
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Ja miałam niestety lekkie zatrucie w Turcji, ale ja mam mega wrażliwy żołądek (chyba na tle nerwowym ), biegałam do WC chyba też dlatego że jadłam dużo owoców, warzyw i non stop picie... Ja wszędzie biorę moją "apteczkę" bo różnie bywa. No z restauracji to raczej się nie wynosi jedzenia.
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 07:47   #57
softpaws
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: WEST COAST
Wiadomości: 134
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Rilla82 mnie i TŻta też nic w Turcji nie złapało, a mamy oboje wrażliwe żołądki, jedzenie było 1sza klasa.
softpaws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 09:34   #58
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez softpaws Pokaż wiadomość
Rilla82 mnie i TŻta też nic w Turcji nie złapało, a mamy oboje wrażliwe żołądki, jedzenie było 1sza klasa.
Witam na kolejnym wątku Ja jedzenie tureckie po prostu uwielbiam, mimo żem wegetarianka i przed pierwszą wyprawą do T. wyobrażałam sobie, że pewnie umrę z głodu, bo zapewne wszyscy jedzą tylko kebab, a tu taka miła niespodzianka.
A gdzie byliście?
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 09:38   #59
softpaws
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: WEST COAST
Wiadomości: 134
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Antalya, chyba 2009 r. o tutaj:
http://www.artsidehotel.com/tr
fajnie było, polecam, lecieliśmy z niemieckiego biura podróży.
softpaws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 10:55   #60
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

uuu pięć gwiazdeczek ma ten hotel
Właśnie ja szukam czegoś od razu z biurem podróży, ale szukanie czegoś fajnego w Turcji mnie wykańcza ;x

Najgorsze, że u nas ***** to naprawdę wypasione na maksa, i 4* też, a u nich wszystko pozawyżane...
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 21:47:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.