Turcja - wątek zbiorczy cz. II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki > Podróże po świecie

Notka

Podróże po świecie Porady i informacje dotyczące zagranicznych kierunków wyjazdów wakacyjnych i nie tylko. Opinie o hotelach, wycieczkach fakultatywnych, oraz porady co warto zobaczyć za granicą i jak zorganizować wyjazd na własną rękę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-07, 12:11   #61
Rilla82
Zakorzenienie

Dot.: Turcja - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez agutka93 Pokaż wiadomość

Najgorsze, że u nas ***** to naprawdę wypasione na maksa, i 4* też, a u nich wszystko pozawyżane...
Nieprawda
Jeśli szukasz naprawdę fajnych hoteli, spróbuj miejscowość Belek - same wysokopółkowce. Ja osobiście przetestowałam Barcelo i jestem bardzo zadowolona, ale i inne robiły wrażenie.
Rilla82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 13:00   #62
iwab666
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
Witam, we wt wybieram się ze znajomymi do Turcji w okolice Kusadasi. Jest to moja pierwsza wycieczka tego kalibru dlatego mam kilka pytań, mam nadzieje ze pomozecie.
1. wiem, że bardziej opłaca się liry niż euro, ale czy za wycieczki lokalne (planujemy Efez) mozna placic w lirach? ceny proponowane podawane są w euro.
2. w samolocie nie ma cateringu, mogę kupić jakąś wodę albo coś do jedzenia w strefie bezcłowej i wziąć na pokład?
3. jak to jest z owocami, można jesć spokojnie czy lepiej mieć jakieś tabletki a owocow i tak unikac?
4. mamy hotel z wyzywieniem all inclusive, mozna zabrac jakies jedzenie z niego idąc na plażę?
Byłabym wdzięczna za odpowiedz
hihi Emila spoko damy rade )))))
iwab666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 13:50   #63
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Nieprawda
Jeśli szukasz naprawdę fajnych hoteli, spróbuj miejscowość Belek - same wysokopółkowce. Ja osobiście przetestowałam Barcelo i jestem bardzo zadowolona, ale i inne robiły wrażenie.
Chodzi mi o to, że w Polsce 4 gwiazdki to naprawde klasa, w takich krajach to taki raczej standard, powszechnie wiadomo, że oni trochę zawyżają, albo my sobie zawyżamy - jak wolisz :x

Dzięki za radę, ale z tego co widzę na mapie i na wiki to Belek to małe miasto, może kiedy się zaczyna sezon jest tam dużo ludzi??

Właśnie, bo jak byłam w Egipcie na początku lipca to było mało turystów a jak z Turcją?

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:21   #64
Rilla82
Zakorzenienie

"Powszechnie wiadomo" tak powstają urban legends. Duży, elegancki hotel, zwłaszcza sieciowy, nie może od tak sobie zawyżyć liczny gwiazdek. Mowa oczywiście o uniwersalnym systemie międzynarodowym. Aby otrzymać każdą gwiazdkę, trzeba spełniać określone kryteria, których nie można ot tak przeskoczyć. W ofertach dużych biur podróży zawsze masz podane gwiazdki wg. standardów międzynarodowych. I zapewniam Cię, że w Turcji jest sporo hoteli tych z najwyzszej półki. Samo centrum Belek nie jest duże, ale miejscowość ma olbrzymie tereny golfowe i lesiste. Pewnie w sezonie gości sporo, ale hotele mają tu swoje prywatne plaże i ogrodzone tereny. Jadąc tam raczej nie pospacerujesz i nie zobaczysz "prawdziwej Turcji", bo hotele tam - to trochę jak w Egipcie - enklawy, ale za to zaznasz odrobiny luksusu. Na pierwszą wizytę w Turcji pewnie bym normalne nie polecała ze względu właśnie na to odcięcie od świata, ale jeśli zależy Ci na spa, masażach, przeszklonych windach, pysznym jedzeniu, uprawianiu sportów, obsłudze na najwyższym poziomie - to zdecydowanie tam.
Acha, jeszcze dodam, że jest to dobre miejsce wypadowe dla różnych wycieczek, no i Antalya blisko.
Stary 2012-07-07, 14:28   #65
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Podróżowałam po świecie i wiem o czym mówię, poza tym oglądam czasem telewizję, czytam gazety, naprawdę nie trzeba dużo szukać aby dostać tę informacje.
Zresztą gwiazdki nie są przyznawane przez jakąś międzynarodową instytucję, tylko każde państwo ma swoje wymogi.
Często biura podróży mają rubrykę co do hoteli, ile hotel, państwa sobie sam przyznaje gwiazdek a jak ocenia dane biuro, to chyba najprostszy przykład.
Wiesz, do spa mogę iść w Polsce, jak gdzieś jadę to nie po to, żeby być w hotelu, więc podziękuję za propozycję.

Stary 2012-07-07, 15:07   #66
Rilla82
Zakorzenienie

Cytat:
.
Wiesz, do spa mogę iść w Polsce, jak gdzieś jadę to nie po to, żeby być w hotelu, więc podziękuję za propozycję.
To dlaczego Ci zależy na 5*? One w tej chwili wszystkie mają spa i masaże A pyszne jedzenie, miłą obsługę, możesz znaleźć i w tureckich trój- i czwórgwiazdkowcach, wystarczy tylko poczytać opinie o konkretnych obiektach. W tej i poprzedniej części wątku Wizażanki recenzowały całą masę świetnych hoteli.
Stary 2012-07-07, 15:44   #67
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
To dlaczego Ci zależy na 5*? One w tej chwili wszystkie mają spa i masaże A pyszne jedzenie, miłą obsługę, możesz znaleźć i w tureckich trój- i czwórgwiazdkowcach, wystarczy tylko poczytać opinie o konkretnych obiektach. W tej i poprzedniej części wątku Wizażanki recenzowały całą masę świetnych hoteli.
Może chce mieć pewność, że hotel będzie czysty i na wysokim poziomie ?
Stary 2012-07-07, 15:59   #68
Rilla82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Może chce mieć pewność, że hotel będzie czysty i na wysokim poziomie ?
Ależ i 3* bywają czyste i na wysokim poziomie. 5* mają po prostu większe powierzchnie, bogatsze wykończenie, no i obowiązkowo spa właśnie

Anyway, z doświaczenia wiem, że jak już się pojedzie do takiego pieciogwiazdkowca, to człowiek automatycznie spędza wiecej czasu w hotelu, po prostu jest tam na miejscu więcej atrakcji, animacji, zabiegi, fitness. Dlatego poleciłam Belek, bo to typowy kurort biznesmenów i golfistów z takimi właśnie hotelami.
Stary 2012-07-07, 19:54   #69
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Cytat:
O ile dobrze pamiętam nie pisałam, że zależy mi na 5*

Byłam kiedyś w Tunezji bodajże 3* i hotel był okropny, robaki można było często spotkać.
Jak sama napisałaś wystarczy poczytać opinie, a właściwie powinno się, bo jak szukałam wczoraj hotelu to spotkałam kilka nie pochlebnych opini np hotel 4-5* a ludzie pisali, że jedzenie niesmaczne.
Dlatego wyjazd nie obejdzie się bez czytania takich notek

Stary 2012-07-07, 20:59   #70
Rilla82
Zakorzenienie

Cytat:
O ile dobrze pamiętam nie pisałam, że zależy mi na 5*

Byłam kiedyś w Tunezji bodajże 3* i hotel był okropny, robaki można było często spotkać.
Jak sama napisałaś wystarczy poczytać opinie, a właściwie powinno się, bo jak szukałam wczoraj hotelu to spotkałam kilka nie pochlebnych opini np hotel 4-5* a ludzie pisali, że jedzenie niesmaczne.
Dlatego wyjazd nie obejdzie się bez czytania takich notek
Ach, tak jakoś zrozumialam Twoją wypowiedź, że szukasz wysokiego standardu. Bo po prawdzie widziałam w Turcji fantastyczne, wychuchane 3* hoteliki, kameralne, prowadzone przez ludzi, którzy autentycznie wkładają w nie serce. A nie mają wiecej gwiazdek, bo są po prostu nieduże, i nie spelniają norm metarzowych, żeby dostać 4. gwiazdkę. Bo jednak kryteria są, i to ostre. Czasami np. taka rzecz jak brak odpowiedniej ilości wejść dyskwalifikuje hotel .
Stary 2012-07-07, 22:05   #71
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
Ależ i 3* bywają czyste i na wysokim poziomie. 5* mają po prostu większe powierzchnie, bogatsze wykończenie, no i obowiązkowo spa właśnie

Anyway, z doświaczenia wiem, że jak już się pojedzie do takiego pieciogwiazdkowca, to człowiek automatycznie spędza wiecej czasu w hotelu, po prostu jest tam na miejscu więcej atrakcji, animacji, zabiegi, fitness. Dlatego poleciłam Belek, bo to typowy kurort biznesmenów i golfistów z takimi właśnie hotelami.
Może się powtórzę ale dla mnie 5* to pewność, że na kolację wpuszczą tylko w odpowiednich strojach, a podczas obiadu nie zobaczę rosjanki z gołym tyłkiem
Stary 2012-07-07, 22:32   #72
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Cytat:
Może się powtórzę ale dla mnie 5* to pewność, że na kolację wpuszczą tylko w odpowiednich strojach, a podczas obiadu nie zobaczę rosjanki z gołym tyłkiem
Tak, to prawda masz rację
Tylko wolę wydać pieniądzę na jakieś wycieczki, zobaczenie tego kraju niż na hotel nie wiadomo ile
Wszystko w granicach zdrowego rozsądku

Stary 2012-07-07, 22:34   #73
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
Tak, to prawda masz rację
Tylko wolę wydać pieniądzę na jakieś wycieczki, zobaczenie tego kraju niż na hotel nie wiadomo ile
Wszystko w granicach zdrowego rozsądku
Tak, tak.
Jak byłam na riwierze za hotel 5* (rewelacyjny) zapłaciłam 2500-2600 za 2 tyg więc wiesz Takie ceny to często 3* mają
Stary 2012-07-08, 01:16   #74
Rilla82
Zakorzenienie

Cytat:

Wybacz, ale w wysokiej klasy hotelach ww. Rosjankę wpuszczą, bo - mimo ew. dress codu - ona jest gościem hotelowym i to ona ma wypoczywać, więc nikt jej tak naprawdę nie zwróci uwagi, zwłaszcza, że to kobieta.

A tak serio - tym się kierujesz, wybierając hotel?
Stary 2012-07-08, 06:25   #75
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
Wybacz, ale w wysokiej klasy hotelach ww. Rosjankę wpuszczą, bo - mimo ew. dress codu - ona jest gościem hotelowym i to ona ma wypoczywać, więc nikt jej tak naprawdę nie zwróci uwagi, zwłaszcza, że to kobieta.

A tak serio - tym się kierujesz, wybierając hotel?
To zdziwiłabyś się ile osób nie wpuszczali na kolacje z powodu braku odpowiedniego stroju Chwała im za to !

Czym się kieruje wybierając hotel to moja prywatna sprawa
Stary 2012-07-08, 08:56   #76
madziunia2
Zadomowienie

Cytat:
To zdziwiłabyś się ile osób nie wpuszczali na kolacje z powodu braku odpowiedniego stroju Chwała im za to !

Czym się kieruje wybierając hotel to moja prywatna sprawa
Zgadzam się, w lepszych hotelach zwyczaj przy wejściu do restauracji stoi osoba witająca gości na obiedzie/kolacji i przy okazji cofająca nazbyt skąpo ubranych ludzi

Edytowane przez madziunia2
Czas edycji: 2012-07-08 o 14:59
madziunia2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 13:17   #77
agutka93
Rozeznanie

GG do agutka93

Ja też zauważyłam to, że jest Pan przy wejściu, który właśnie wita i sprawdza czy na pewno dobrze sie ubrali goście
W sumie wystarczy czasem po prostu z chusty sobie zrobić sukienkę i już

No ja właśnie Kadin szukam mniej więcej w tej cenie all inclusive.
Wiem, że coś znajdę, bo Turcja, Tunezja i Egipt właśnie są nawet od 2000zl allinclusive

Stary 2012-07-09, 12:56   #78
pszczola2000
Rozeznanie

Dobra, 18go lece do Alanyi - Konakli. Kto był tam to prośba o info, jaka cena jest teraz np dolmuszy do Alanyi, do której w nocy jeżdzą one?
2. Jakie wycieczki polecacie stamtąd?
3. Czy z okolic Alanyi byliście w Pamukkale, ile ta wycieczka kosztuje w miejscowych biurach? I czy nie jest za męcząca? w końcu to ok 370km (cofanie sie do lotniska w Antalyi jak by nie było ;] )

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:01   #79
moniczorek
Podróżniczka

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
Dobra, 18go lece do Alanyi - Konakli. Kto był tam to prośba o info, jaka cena jest teraz np dolmuszy do Alanyi, do której w nocy jeżdzą one?
3. Czy z okolic Alanyi byliście w Pamukkale, ile ta wycieczka kosztuje w miejscowych biurach? I czy nie jest za męcząca? w końcu to ok 370km (cofanie sie do lotniska w Antalyi jak by nie było ;] )
Ale Ci zazdoszcze
moniczorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:04   #80
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
Rafting, Jeep Safari do Green Canyonu. Koniecznie Hammam
Stary 2012-07-09, 13:35   #81
moniczorek
Podróżniczka

Rafting ...ale bym sobie taka rwąca rzeką teraz popędziła
Stary 2012-07-09, 14:08   #82
pszczola2000
Rozeznanie

heheh dzięki nad raftingiem pomyślę, ale o Hammam to słyszałam że robią na odwal sie te masaże ;]

i jeszcze jedno pytanie, zawsze za granice brałam euro. Teraz chciałabym z bankomatu wypłacać raczej liry od razu. Powiedzcie mi czy w mBanku to jest jakąś specjalna opcja która trzeba aktywować? bo nie mogę znaleść tego a nie chce na miejscu sie obudzić z ręką w .... ;]

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2012-07-09, 14:12   #83
moniczorek
Podróżniczka

Niczego nie musisz aktywować....teraz każdą karta można sie wszędzie na świecie posługiwać
Stary 2012-07-09, 14:47   #84
pszczola2000
Rozeznanie

no to git jeśli tak jest. Ciekawe tylko ile sobie liczą za transakcje
czas szukać kostiumu kąpielowego ;p

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2012-07-09, 14:53   #85
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
no to git jeśli tak jest. Ciekawe tylko ile sobie liczą za transakcje
czas szukać kostiumu kąpielowego ;p
dlatego najlepiej załóż sobie na szybko konto walutowe w wbk mają takie, wypłata z bankomatu niezależnie od kwoty kosztuje 1,5 euro, wiec wypłacasz sobie od razu na pół wyjazdu na przykład. jak bylam w turcji to takiego konta nie miałam i prowizje wyszły mnie w sumie (14 dni) ponad 80 zł
lanavera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 15:01   #86
moniczorek
Podróżniczka

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
dlatego najlepiej załóż sobie na szybko konto walutowe w wbk mają takie, wypłata z bankomatu niezależnie od kwoty kosztuje 1,5 euro, wiec wypłacasz sobie od razu na pół wyjazdu na przykład. jak bylam w turcji to takiego konta nie miałam i prowizje wyszły mnie w sumie (14 dni) ponad 80 zł
Ja za jednorazową wypłatę z bz wbk z normalnego konta w Turcji płace prowizje 5zł albo 10zł ...juz teraz nie dam sobie głowy odciąć za to...ale nie jest jakas wielka roznica w porownaniu do tego walutowego jesli jest tak jak piszesz.

Lepiej wybrać raz...bo po co płacić kilka razy
Stary 2012-07-09, 16:45   #87
lanavera
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Ja za jednorazową wypłatę z bz wbk z normalnego konta w Turcji płace prowizje 5zł albo 10zł ...juz teraz nie dam sobie głowy odciąć za to...ale nie jest jakas wielka roznica w porownaniu do tego walutowego jesli jest tak jak piszesz.

Lepiej wybrać raz...bo po co płacić kilka razy
Ja przed wyjazdem ostatnio założyłam oba konta w wbk, walutowe i zwykłe i z tego co pamiętam to w walutowym się bardziej opłacało, ale w sumie to nie wiem ile bym płaciła wypłacając z normalnego konta :P Ale chciałam mieć to konto, bo dają wypukłą kartę mastercard i wiedziałam, że tam gdzie jadę ta będzie działać na pewno, a z innymi bywają problemy.

no najlepiej wypłacić raz, ale z drugiej strony obwozić się przez dwa tygodnie z dużą ilością gotówki, to też tak sobie :P
lanavera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:10   #88
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
heheh dzięki nad raftingiem pomyślę, ale o Hammam to słyszałam że robią na odwal sie te masaże ;]

i jeszcze jedno pytanie, zawsze za granice brałam euro. Teraz chciałabym z bankomatu wypłacać raczej liry od razu. Powiedzcie mi czy w mBanku to jest jakąś specjalna opcja która trzeba aktywować? bo nie mogę znaleść tego a nie chce na miejscu sie obudzić z ręką w .... ;]
Byłam nie raz w łaźni tureckiej i nigdy nie robili "na odwal się"
Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Ja przed wyjazdem ostatnio założyłam oba konta w wbk, walutowe i zwykłe i z tego co pamiętam to w walutowym się bardziej opłacało, ale w sumie to nie wiem ile bym płaciła wypłacając z normalnego konta :P Ale chciałam mieć to konto, bo dają wypukłą kartę mastercard i wiedziałam, że tam gdzie jadę ta będzie działać na pewno, a z innymi bywają problemy.

no najlepiej wypłacić raz, ale z drugiej strony obwozić się przez dwa tygodnie z dużą ilością gotówki, to też tak sobie :P
Ja jeszcze nigdy nie brałam karty na wyjazdy Zawsze w gotówce 1-3 tys E ale jak tak piszecie o tym to chyba na drugi raz wezmę kartę. Tylko muszę się dowiedzieć jak to wygląda z moim bankiem
Stary 2012-07-09, 21:21   #89
Maladive
Zadomowienie

Za ile można pojechać do Turcji na tydzień w dwie osoby?
Maladive jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:41   #90
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maladive Pokaż wiadomość
Za ile można pojechać do Turcji na tydzień w dwie osoby?
Za 100 zł.

Tagi
turcja, wczasy, wycieczka, wyjazd

Nowe wątki na forum Podróże po świecie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości