Biura Podróży - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Porady i dyskusje na temat wycieczek, wakacji, urlopów, wyjazdów w Polsce i zagranicą. Opinie o tym, jak zorganizować wyjazd własny lub z biurem podróży. Uzyskasz informacje o cenach, noclegach, hotelach, pensjonatach, kempingach, tanich biletach lotniczych, na co się przygotować, jakie dokumenty zabrać, jak spakować walizkę i bagaż podręczny, czym dojechać, na co się zaszczepić przed wyjazdem zagranicznym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-14, 12:56   #1111
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84
Dot.: Biura Podróży

Trzyfunty widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem:co nfused:.....jakie wyższe koszty.... płaci za dobę niezależnie od przylotu klienta....pozatym są różne forma turystyczne gdzie klient może poczytać o hotelach wyżywieniu nie jedzie w ciemno.....
Itaka ma niższe ceny ale nie pisałam nic że to przez te godziny... może ma lepsze umowy popodpisywane z kontrahentami lokalnymi....
ma dużo turystów więc może negocjować
miczka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:08   #1112
asi1989
Rozeznanie

A skoro ma niższe ceny to też nie można się spodziewać nie wiadomo czego, dostaje się to za co się zapłaciło, myślę że biura mają takie hotele w swojej ofercie, aby mniej wymagający klienci, mniejszym kosztem mogli także gdzieś wyjechać, a reszta niech dopłaca
asi1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:49   #1113
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

asi1989 dokładnie
Stary 2012-05-17, 07:13   #1114
deb
Zakorzenienie

Dziewczyny przeszukuję forum, internet i nic nie umiem znaleźć na temat bp Wolta z Katowic...chcielibyśmy jechać na weekend do Czech a mają fajną ofertę. Niestety ZERO opinii, a to wydaje się dziwne Firma wg strony internetowej istnienie od 1989 - jakim cudem nikt nic o niej nie napisał? Może coś słyszałyście/korzystałyście z ich usług?
Stary 2012-05-30, 14:10   #1115
trzyfuntylnu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
Trzyfunty widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem:co nfused:.....jakie wyższe koszty.... płaci za dobę niezależnie od przylotu klienta....pozatym są różne forma turystyczne gdzie klient może poczytać o hotelach wyżywieniu nie jedzie w ciemno.....
Itaka ma niższe ceny ale nie pisałam nic że to przez te godziny... może ma lepsze umowy popodpisywane z kontrahentami lokalnymi....
ma dużo turystów więc może negocjować
To bardzo "modne" jak ktoś się nie zgadza z czyimś zdaniem zarzucać "problemy z czytaniem ze zrozumieniem". Ja nie rozumiem twojego toku rozumowania bo on się kupy nie trzyma, z rozumieniem słowa pisanego problemów nie mam.

Fora turystyczne są bardzo przydatne ale hotele sprzedają pokoje wielu BP z różnych krajów i to mogą być bardzo różne pokoje... Ponadto ja bym się polskimi forami ślepo nie kierował. Polski turysta jest dość specyficzny i czasem ma wymagania niemożliwe do spełnienia. Pracując w branży, Miczka pewnie spotykasz się również z reklamacjami ludzi którzy są "totalnie oderwani od rzeczywistości".

@asi1989
"A skoro ma niższe ceny to też nie można się spodziewać nie wiadomo czego, dostaje się to za co się zapłaciło"
niby logiczne ale nie ma prostej zależności cena-jakość (na szczęście).

Swoją drogą to typowe w Naszym kraju tłumaczenie.
Kilometr budowy obwodnicy Warszawy kosztował 200mln
Podobnej drogi w Niemczech 40mln
Autostrada drążona w Alpach około około 100mln
Na bagnach Folrydy (w cenie osuszanie) około 100mln.

Nasza była droższa to pewno lepsza. Tylko czemu Polska zajmuje zaszczytne 101 miejsce na świecie (na 132 sklasyfikowane kraje) jeśli chodzi o jakość dróg (Światowe Forum Ekonomiczne). Wyprzedzają nas takie potęgi gospodarcze jak Mozambik, Nepal, Mauretania i Kirgizja...

?

przepustowość naszych portów lotniczych na 101 miejscu. I tu, plus w nieudolnym zarządzaniu w firmach sprzedających czartery, lotniskach, BP, należy szukać przyczyn beznadziejnych godzin wylotów a nie w małej liczbie samolotów czy też "ogromnym" ruchu na polskich lotniskach
trzyfuntylnu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 17:17   #1116
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

Trzyfuntylnu ale jak hotel ma 75% rekomendacji to myślę że jest bardzo dobry, żaden hotel nie ma tylko pozytywnych opinii... zawsze znajdzie się oderwany od rzeczywistości ktoś...
w turystyce dużo rzeczy nie trzyma się kupy... np ostatnie lasty które na kilka dni przed wylotem drożeją a następny termin znów sporo taniej...

no to fruuuuuuuu na Zante
Stary 2012-05-31, 15:02   #1117
trzyfuntylnu
Raczkowanie

Cytat:
Trzyfuntylnu ale jak hotel ma 75% rekomendacji to myślę że jest bardzo dobry, żaden hotel nie ma tylko pozytywnych opinii... zawsze znajdzie się oderwany od rzeczywistości ktoś...
w turystyce dużo rzeczy nie trzyma się kupy... np ostatnie lasty które na kilka dni przed wylotem drożeją a następny termin znów sporo taniej...

no to fruuuuuuuu na Zante
Zgadzam się. 75% to ok. 100% pozytywów i niewiele opinii to z kolei już lekko podejrzane.
Ps. Ciesze się że jest cokolwiek w czym się zgadzamy

@ jolazawadzka
a jaki jest sens organizując wakacje samemu rezerwować hotele sieci A.
Reklamujesz? One na prawdę nie potrzebują reklamy.
trzyfuntylnu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 13:59   #1118
bojkka
Rozeznanie

Dot.: Lublin-biura podróży-co polecacie?

up up, kto poleci jakieś biuro?
Stary 2012-07-03, 09:38   #1119
paolaa07
Raczkowanie

Ja do tej pory jeździłam z Triadą i zawsze byłam naprawdę bardzo zadowolona, ale pewnie wiecie o problemach tego biura w tym roku...

Jeden jedyny raz wybrałam się do Grecji z BEATUREM, coś niebywałego, omijajcie szerokim łukiem.
paolaa07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 22:13   #1120
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

rynek się czyści... szkoda tylko turystów

że Skaya Trida pociągnie można było się spodziewać....
Stary 2012-07-13, 16:26   #1121
lala2506
Zakorzenienie

Dziewczyny! Czy któraś korzystała z usług biura Viva Club albo sun&fun? Jakie macie opinie?
lala2506 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 16:41   #1122
21kasia21
Work, work, work

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy któraś korzystała z usług biura Viva Club albo sun&fun? Jakie macie opinie?

Sun&Fun sobie bardzo chwalę, nie tylko jako osoba z branży, bo nam sie bardzo dużo sprzedawało ofert właśnie z S&F, ale sama była z nimi na wczasach i wszystko bez zastrzeżeń. Oferty mają ciekawe, ceny również.
Rok temu większość sprzedanych ofert to właśnie z S&F była i nikt się nie skarżył. Osobiście też z nimi leciałam na wczasy i wszystko super, więc polecić z czystym sumieniem mogę

Zaś Viva Club ponoć też w porządku, ale odgórnie mieliśmy w ogóle ich wycieczek nie sprzedawać, mimo iż mają fajne prowizje, ceny dla klientów, to jednak szefostwo stwierdziło po jednym Study Tour, że to touroperator niezbyt wiarygodny Czemu- nie wiem, ale sprzedaliśmy raptem podajze z jedną czy dwie wycieczki.
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 316 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 01:50   #1123
KrzysiekTrojmiasto
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ale ja nic nie widzę w czarnych barwach Boże, tak trudno to zrozumieć? Na wakacjach nie tracę czasu na narzekanie, cieszę się chwilą i nie zajmuję się pierdołami, jak za zimna woda w basenie, za rzadkie posiłki i tym, że za wiele schodów jest w hotelu. Nie gnębię też rezydentów. Nie znasz mnie, a po wpisie, że nie podobają mi się godziny wylotów wyrobiłaś sobie zdanie, że jestem wakacyjnym narzekaczem No bez jaj. Narzeknęłam sobie jeden raz, że zrobiono mnie czy też sama się zrobiłam w bambuko, a Ty na tej podstawie robisz mi portret psychologiczny i stwierdzasz, ze narzekaniem sobie psuję urlop. A to akurat G prawda, bo jestem osobą, która cieszy się tym co ma.

Czuję się tylko wydymana przez biuro/ linie lotnicze i naciągnięta na dodatkowe koszty, których miałam nadzieję nie ponosić decydując się na konkretnego touroperatora. A, że wyszło jak wyszło, szkoda. Ale dorabianie do tego całej ideologii uważam za niesprawiedliwe.

Z mojej strony EOT, bo widzę, że tylko tracę czas na udowadnianie, że nie jestem wielbłądem
ale jak jest w umowie z biurem podróży?? jeżeli data wylotu sie zgadza to trudno... moze byc wylot o 00:01 a moze byc 23:59... liczy sie data a nie zbiorniki na wode u wielblada...czytajcie OWU ... biuro ma konkretna date na wylot... i jak pisze... dzien wylotu i powrotu moga zostac "zabrane" przez transfery...ale w sumie jak sie leci na wycieczke za 999 zl to trudno

Edytowane przez KrzysiekTrojmiasto
Czas edycji: 2012-07-20 o 01:53
KrzysiekTrojmiasto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:19   #1124
lilka_vanilka
Zakorzenienie

Unikajcie biura na Kapucyńskiej 6, chyba Brittanica się nazywa. Wszystko zrobią, żeby odciągnąć od upatrzonego miejsca, w celu zareklamowania o wiele droższej i niby lepszej oferty.
lilka_vanilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 20:21   #1125
yes
Zakorzenienie

dziewczyny a jak jest z wylotami z Rainbow Tours? My z tż chcemy lecieć na Fuerteventurę ale jak zobaczyliśmy że wylot z Itaki jest około 17 a wylot powrotny o 8 rano to się wkurzyliśmy.. bo 2 dni jakby uciekły
Stary 2012-08-03, 20:41   #1126
lala2506
Zakorzenienie

W każdym biurze tak jest, że mogą zmieniać godziny wylotów. I w każdej umowie z biurem podróży będziecie mieć paragrafik, że pierwszy i ostatni dzień wycieczki nie są przeznaczone na wypoczynek, lecz zakwaterowanie/ wykwaterowanie, transfer i przyjazd/wyjazd Nieważne jakie to biuro Ja mam z vivy club -> wylot z Polski do Hurghady przed dziesiątą, a powrót mam o czwartej w nocy i też mi dzień ucieka, no, ale cóż, tak to już jest z samolotami

Żadne biuro nie zagwarantuje Wam, że nawet jak wstępnie wylot będzie w odpowiadających Wam godzinach to to się nie zmieni Pozostaje odżałować dwa dni maksymalnie i cieszyć się resztą
Stary 2012-08-03, 21:22   #1127
Vivienne
... choć nie Westwood

Cytat:
Napisane przez KrzysiekTrojmiasto Pokaż wiadomość
ale jak jest w umowie z biurem podróży?? jeżeli data wylotu sie zgadza to trudno... moze byc wylot o 00:01 a moze byc 23:59... liczy sie data a nie zbiorniki na wode u wielblada...czytajcie OWU ... biuro ma konkretna date na wylot... i jak pisze... dzien wylotu i powrotu moga zostac "zabrane" przez transfery...ale w sumie jak sie leci na wycieczke za 999 zl to trudno
W umowie nie było nic, bo kupowałam w first minute i nie znałam godzin wylotów. To po pierwsze. Po drugie wycieczka to trzykrotność podanej przez Ciebie sumy, więc daruj sobie tego typu uwagi.

Stanisław Lem

Vivienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 21:45   #1128
ania p
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KrzysiekTrojmiasto Pokaż wiadomość
Nie wiem co ma do tego , czy to wycieczka za 3tyś czy za tysiąc złotych . zresztą tysiąc to zwykle przelot kosztuje
Stary 2012-08-05, 18:33   #1129
reisebus
Przyczajenie

Ja uwazam, ze teraz kiedy biura podrozy upadaja jak muchy lepiej nie korzystac z biur podrozy i udac sie gdzies na wlasna reke Pozdrawiam!
reisebus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 13:03   #1130
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

tak to jest jak tylko na cenę się patrzy i chce kupić za 1500zł w sezonie....

trzeba korzystać z dużych biur renomowanych... a nie agencyjek niewidmowego pochodzenia...
Stary 2012-08-06, 13:25   #1131
lala2506
Zakorzenienie

Cytat:
tak to jest jak tylko na cenę się patrzy i chce kupić za 1500zł w sezonie....

trzeba korzystać z dużych biur renomowanych... a nie agencyjek niewidmowego pochodzenia...
To akurat G. prawda Pośrednicy sprzedają wycieczki różnych biur podróży. Biura podróży współpracują z innymi biurami i przewoźnikami. Nie da się być pewnym, że każda ze współpracujących "podjednostek" nie upadnie. Jeśli jedna upadnie, mamy efekt domina i nie pozostaje to bez echa dla biura i turystów. To, że biuro jest renomowane, nie oznacza, że ono nie upadnie.

Poza tym sugerujesz, że wszyscy turyści, którzy utknęli gdzieś w Egipcie, bo biuro upadło kupili wczasy po 1500 zł w sezonie? Możesz zapłacić 10 000, a jak biuro ma upaść to i tak upadnie. Mają Cię wyrzucić z hotelu, to i tak Cię wyrzucą.
Stary 2012-08-06, 13:36   #1132
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

nie nie sugeruje., Sky miał różne ceny... nie był najtańszy ale ktoś to zna rynek mógł przewidywać że Triada, która była sporo większa go pochłonie.....była jego matką...

te dwa małe biura, które upadły tanio sprzedawały....też i to fakt

duże biuro organizujące samo nie korzysta z usług innych biur.. tzw " podjednostek" może jedynie wpaść jak linie lotnicze nawalą...

i ja nie mówię o pośrednikach tylko touroperatorach

Edytowane przez miczka84
Czas edycji: 2012-08-06 o 13:37
Stary 2012-08-09, 18:34   #1133
21kasia21
Work, work, work

Masakra, co to się ostatnio dzieje w branży turystycznej
Dzisiaj słyszałam, że kolejny znany touroperator ma problemy finansowe- Summerelse, zgroza
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 316 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:37   #1134
bluszczyca
Przyczajenie

no wlasnie nie boicie sie jezdzic z biurami podrozy? To juz 9 w Polsce w ostatnich miesiacach. My jedziemy sami samochodem. Bezpieczniej.
bluszczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:39   #1135
bluszczyca
Przyczajenie

No własnie nie boicie sie jezdzic z biurami podrozy? My sie wybieramy sami samochodem. Jakos tak chyba bezpieczniej samemu.
bluszczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 09:12   #1136
Kadin_
Zadomowienie

Oj masakra.
Chciałam rezerwować firsta, ale dam sobie spokój.
Pojedziemy na lasta. Może i kasy troszkę więcej wyjdzie ale większa pewność że biuro nie padnie. Chociaż chyba nigdy nie ma pewności
Stary 2012-08-10, 10:23   #1137
nacik23
Rozeznanie

Summerelse bylo ubezpieczone na 396220, 00 zl co swiadczy o jego jakosci ....

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

i kolejne biura
Africano Travel 186223,40 zl

Aquamaris 500000,00
Alba Tour 209808,00
Blue Rays 312866,00
Atena 49104,00
Elektra Travel brak ubezpieczenia
Mati World Holidays 254448,00
nacik23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:01   #1138
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nacik23 Pokaż wiadomość
Summerelse bylo ubezpieczone na 396220, 00 zl co swiadczy o jego jakosci ....

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

i kolejne biura
Africano Travel 186223,40 zl

Aquamaris 500000,00
Alba Tour 209808,00
Blue Rays 312866,00
Atena 49104,00
Elektra Travel brak ubezpieczenia

Mati World Holidays 254448,00
Nie znam się na tym zupełnie - powiedz o co chodzi z tymi ubezpieczeniami. Tzn. mają małe i to źle świadczy ?

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

ostatnio wizażanka wstawiała to zestawienie:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1344439887

o co w tym chodzi ?
Stary 2012-08-10, 11:15   #1139
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

skąd takie zestawienie.... to jakaś bujda...ciekawe kto to wymyślił i ciekawe jakim cudem Ecco ma stabilną nic nie ma żadnych oferty do sprzedaży..... w zeszłym roku b dużo sprzedawałam teraz nic i biorąc pod uwagę wtopę z maja.... Rainbow niby źle się ma... firma się rozwija ma spore wzrosty...
pozatym tą są małe ubezpieczenia widące biura mają w milionach.... z nie tysiącach....

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,40075...,sytuacja.html

Kadin jak to nie wiesz kogo wybrać? to są ubezpieczenia biur każde biuro ma ubezpieczenie na jakąś kwotę im wyższa tym lepsza

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,33925...star,ecco.html

Edytowane przez miczka84
Czas edycji: 2012-08-10 o 11:32
Stary 2012-08-10, 11:17   #1140
Kadin_
Zadomowienie

Cytat:
nacik23 skąd masz takie zestawienie.... to jakaś bujda... ciekawe jakim cudem Ecco ma stabilną nic nie ma żadnych oferty do sprzedaży..... w zeszłym roku b dużo sprzedawałam teraz nic i biorąc pod uwagę wtopę z maja.... Rainbow niby źle się ma... firma się rozwija ma spore wzrosty...
pozatym tą są małe ubezpieczenia widące biura mają w milionach.... z nie tysiącach....

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,40075...,sytuacja.html

Daga jak to nie wiesz? to są ubezpieczenia biur każde biuro ma ubezpieczenie na jakąś kwotę im wyższa tym lepsza

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

http://www.tur-info.pl/p/ak_id,33925...star,ecco.html
No, że ubezpieczenie biura to się domyśliłam. Chodziło mi o to, że nie orientuję się czy ubezpieczenie BP na 500 tys to dużo czy mało Nie wiem np. jakie ubezpieczenia mają "liderzy" wśród BP.

Tagi
amigos, biura podrozy, biuro, biuro podróży, jelenia góra, opinie, opinie o biurze podróży, urlop, wakacje, wczasy, wycieczki

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości