jak zmienić liceum ? pomocy .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-12, 20:08   #1
fotografka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 47

jak zmienić liceum ? pomocy ..


chcę zmienić szkołę, dokładnie LO w mojej miejscowości na liceum w mieście (26LO Łódź) i mam kilka pytań, gdyż liceum to cieszy się dobrą opinią o poziomie nauki i ogólnie atmosfery;

1. chce się przepisać po roku szkolnym, tak żeby od 2 klasy zacząć naukę w tej szkole. Czy teraz mam umówić sie z dyrektorem na rozmowę o zmianie

2.Jakie dyrektor będzie zadawał pytania przy rozmowie

3. czy da mi od razu odpowiedź czy jestem przyjęta czy nie.

4. czy jeżeli chcę się przenieść dopiero od 2 klasy lo to muszę dać dokumenty już teraz czy dopiero po zakończeniu roku razem ze świadectwem ukończenia 1 klasy ? (bo zostało mi jeszcze 3 miesiące nauki )

5. co się wlicza przy podejmowaniu decyzji dyrektora; oceny z gim, swiadectwo z punktami czy świadectwo z 1 klasy Lo ( w gim miałam w drugiej klasie 4.9, w 3 gim 5.0 srednia a ogólnie podliczając oceny i wyniki z egzaminów miałam około 120 punktów, o ile dobrze pamiętam. Teraz na semestr miałam w moim lo średnia 4.0, a na koniec będę miała mniej więcej 4.3... mam szanse się dostać ?)

Edytowane przez fotografka123
Czas edycji: 2013-04-12 o 20:13
fotografka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:42   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: jak zmienić liceum ? pomocy ..

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 20:51   #3
fotografka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 47
Dot.: jak zmienić liceum ? pomocy ..

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
wlasnie o to chodzi, że chcę usyskać odpowiedzi na te pytania przed telefonem do sekretariatu i spotkanie z dyrektorem ...
fotografka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 21:00   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: jak zmienić liceum ? pomocy ..

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 22:53   #5
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: jak zmienić liceum ? pomocy ..

Ja się przenosiłam ze słabszej do lepszej chociaż niewiele się różniły poziomem (dla porównania - obie w pierwszej dziesiątce województwa). I na zasadzie, że do tej, do której się przenosiłam również zostałam przyjęta po gimnazjum, ale zrezygnowałam. Ale nie wiem czy to miało jakiekolwiek znaczenie.

Cytat:
Napisane przez fotografka123 Pokaż wiadomość
1. chce się przepisać po roku szkolnym, tak żeby od 2 klasy zacząć naukę w tej szkole. Czy teraz mam umówić sie z dyrektorem na rozmowę o zmianie
Ja bym zadzwoniła pod koniec wakacji. Ja się przenosiłam w ciągu roku i zostało to załatwione z dnia na dzień. Dzisiaj zadzwoniłam, jutro już poszłam do nowej szkoły.

Cytat:
Napisane przez fotografka123 Pokaż wiadomość
2.Jakie dyrektor będzie zadawał pytania przy rozmowie


Nie zadawał mi żadnych. Totalnie...

Cytat:
Napisane przez fotografka123 Pokaż wiadomość
3. czy da mi od razu odpowiedź czy jestem przyjęta czy nie.
Tak jak mówiłam, mi powiedział od razu, na drugi dzień kazał mi przyjść od razu na zajęcia.

Cytat:
Napisane przez fotografka123 Pokaż wiadomość
4. czy jeżeli chcę się przenieść dopiero od 2 klasy lo to muszę dać dokumenty już teraz czy dopiero po zakończeniu roku razem ze świadectwem ukończenia 1 klasy ? (bo zostało mi jeszcze 3 miesiące nauki )
Moim zdaniem po zakończeniu. W wakacje to wszystko załatwisz.

Cytat:
Napisane przez fotografka123 Pokaż wiadomość
5. co się wlicza przy podejmowaniu decyzji dyrektora; oceny z gim, swiadectwo z punktami czy świadectwo z 1 klasy Lo ( w gim miałam w drugiej klasie 4.9, w 3 gim 5.0 srednia a ogólnie podliczając oceny i wyniki z egzaminów miałam około 120 punktów, o ile dobrze pamiętam. Teraz na semestr miałam w moim lo średnia 4.0, a na koniec będę miała mniej więcej 4.3... mam szanse się dostać ?)
Ciężko powiedzieć. Może patrzeć na minimalny próg punktowy jaki był w roku jak szłaś do liceum, może patrzeć na oceny... Tego nie wiem

Powiedziałam Ci jak było w moim przypadku, w każdym jest pewnie inaczej, ale tak czy tak ja bym się wstrzymała do wakacji, zdecydowanie. ALE.. tak jak już mm444 napisała, najlepiej dowiesz się wszystkiego u nich bezpośrednio. W sekretariacie się dowiesz niezobowiązująco wszystkiego
__________________
Work, but don't forget to live.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2013-04-12 o 22:55
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.