Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-05, 15:03   #61
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Tak, wiem. Nauczyciele protestują w miejscu pracy, a ty i twoja szyba ma się nijak do miejsca, w którym pracuję.
Analogia jest taka, że ty masz taki wpływ na moją pensję, jak uczniowie i ich rodzice na pensje nauczycieli. Jedyne co wyniosą z tego uczniowie to najwyżej zmarnowane wakacje i dodatkowy stres przy przekładanych egzaminach. Wystarczy. Adieu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

rodzice mogą przecież "Iść ku.a pod sejm, dom na Żoliborzu albo zrobić protest we wrześniu." czyż nie? ale nie pójdą, bo mają to w tyłku.

nie wiem, na jakim Ty świecie żyjesz, że uważasz, że protesty pod domem Kaczyńskiego mogłyby przynieść jakikolwiek skutek inny niż spisanie przez policję i wycieczka na dołek. otóż żyjesz w kraju, w którym żeby wywalczyć cokolwiek dla jakiejś grupy zawodowej, to musisz zrobić awanturę na cztery fajerki. im więcej osób dotknie protest, tym lepiej.
i już nie przesadzaj ze zmarnowanymi wakacjami, równie dobrze egzaminy mogą odbyć się w maju i czerwcu. przeżywasz, jakby to Twój egzamin był zagrożony
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:14   #62
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
rodzice mogą przecież "Iść ku.a pod sejm, dom na Żoliborzu albo zrobić protest we wrześniu." czyż nie? ale nie pójdą, bo mają to w tyłku.

nie wiem, na jakim Ty świecie żyjesz, że uważasz, że protesty pod domem Kaczyńskiego mogłyby przynieść jakikolwiek skutek inny niż spisanie przez policję i wycieczka na dołek. otóż żyjesz w kraju, w którym żeby wywalczyć cokolwiek dla jakiejś grupy zawodowej, to musisz zrobić awanturę na cztery fajerki. im więcej osób dotknie protest, tym lepiej.
i już nie przesadzaj ze zmarnowanymi wakacjami, równie dobrze egzaminy mogą odbyć się w maju i czerwcu. przeżywasz, jakby to Twój egzamin był zagrożony

Strajk to nie tylko egzaminy. Strajk to również, jak zapowiedzieli nauczyciele z przedszkoli, brak posiłków dla dzieci i jakichkolwiek zajęć, tylko opieka. Trudno popierać takie działania, nawet w słusznej sprawie.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:18   #63
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Strajk to nie tylko egzaminy. Strajk to również, jak zapowiedzieli nauczyciele z przedszkoli, brak posiłków dla dzieci i jakichkolwiek zajęć, tylko opieka. Trudno popierać takie działania, nawet w słusznej sprawie.
Dlatego zadam pytanie, które padło tutaj już kilkakrotnie - jakie inne działania mogliby podjąć nauczyciele, żeby społeczeństwo zauważyło ich sytuację?

Połowa społeczeństwa wiesza psy na nauczycielach, wytykając im, że pracują kilka godzin w tygodniu, a jak postanowili zastrajkować, to nagle wielki płacz, bo nie ma się kto zająć dziećmi.
Więc jak to właściwie jest - pracują czy nie pracują?
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:22   #64
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Strajk to nie tylko egzaminy. Strajk to również, jak zapowiedzieli nauczyciele z przedszkoli, brak posiłków dla dzieci i jakichkolwiek zajęć, tylko opieka. Trudno popierać takie działania, nawet w słusznej sprawie.

w pełni rozumiem, że ktoś nie chce popierać takich działań. ja akurat popieram, ale nie wymagam, by każdy był na tak.


próbowałam znaleźć w internecie informacje m.in. o tych posiłkach, ale bezskutecznie - pamiętasz może, gdzie o nich czytałaś?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:22   #65
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
Dlatego zadam pytanie, które padło tutaj już kilkakrotnie - jakie inne działania mogliby podjąć nauczyciele, żeby społeczeństwo zauważyło ich sytuację?

Połowa społeczeństwa wiesza psy na nauczycielach, wytykając im, że pracują kilka godzin w tygodniu, a jak postanowili zastrajkować, to nagle wielki płacz, bo nie ma się kto zająć dziećmi.
Więc jak to właściwie jest - pracują czy nie pracują?
No i tu taki paradoks- w zasadzie tylko strajk pomoże im zwrócić uwagę na swoje problemy, a z drugiej strony ten sam strajk potęguje jeszcze bardziej niechęć innych ludzi do nauczycieli. Takie błędne koło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:28   #66
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
w pełni rozumiem, że ktoś nie chce popierać takich działań. ja akurat popieram, ale nie wymagam, by każdy był na tak.


próbowałam znaleźć w internecie informacje m.in. o tych posiłkach, ale bezskutecznie - pamiętasz może, gdzie o nich czytałaś?
wypowiedź w materiale o formie planowanego strajku we wczorajszych wieczornych wiadomościach tvn

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No i tu taki paradoks- w zasadzie tylko strajk pomoże im zwrócić uwagę na swoje problemy, a z drugiej strony ten sam strajk potęguje jeszcze bardziej niechęć innych ludzi do nauczycieli. Takie błędne koło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dokładnie tak będzie
__________________
No silicone




Edytowane przez jelonki
Czas edycji: 2019-03-05 o 15:31
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:39   #67
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86566591]
No ale skoro ty wiesz lepiej jaki rodzaj protestu jest dobry, to proszę podaj sposób: jak strajkować niczym kosztem i tak, żeby nie zostać olanym?[/QUOTE]

Jakie strajkować? Zmienić pracę i wziąć kredyt!

A tak serio - protest i strajk popieram. I nie, nie mam pretensji o sposób jego przeprowadzenia, bo widać że inaczej się nie da.
Tak samo nie mam pretensji do rolników/pracowników linii lotniczych/pielęgniarek. Bo wiem że mój gniew nie powinien być skierowany na nich. Bo oni są w tym wszystkim zdesperowanymi ofiarami walczącymi o swoje przeżycie i swoje rodziny.
I nie wiem jak można tego nie widzieć.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 15:47   #68
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86566591]
Akurat przykład do mnie nieadekwatny, bo moje wakacje marzeń są w domu, ale gdyby mi odwołano lot z powodu protestów płacowych, to przed stękaniem na pracowników ogarnęłabym czy ich żądania są słuszne, a jeśli by takie były, to miałabym pretensje do zarządu linii lotniczych, a nie do strajkujących. [/QUOTE]

A sorry, zapomniałam ze Ty jesteś taka wyjątkowa i żaden przykład podany przez inne wizażanki ciebie nie dotyczy, Ty zawsze jesteś taka na opak, niczym wojowniczka

Kurde, chyba nigdy się tego nie nauczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 15:57   #69
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
Dlatego zadam pytanie, które padło tutaj już kilkakrotnie - jakie inne działania mogliby podjąć nauczyciele, żeby społeczeństwo zauważyło ich sytuację?

Połowa społeczeństwa wiesza psy na nauczycielach, wytykając im, że pracują kilka godzin w tygodniu, a jak postanowili zastrajkować, to nagle wielki płacz, bo nie ma się kto zająć dziećmi.
Więc jak to właściwie jest - pracują czy nie pracują?
A nie mogliby zrobić tego strajku we wrześniu albo w czerwcu? Przecież jakby we wrześniu nie przyszli do pracy i od 1 września szkoła by nie ruszyła to też rząd musiałby się dogadać. Też byłby sajgon, ale uczniowie by tak nie oberwali. Jakby zrobiliby strajk w czerwcu i nie wystawialiby ocen, nie zakończyliby roku itp?
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:11   #70
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Popieram protest nauczycieli całym sercem, uważam, że wszystkie chwyty dozwolone. Tu nie chodzi o ludzkie życie jak w przypadku strajku lekarzy czy pielęgniarek, tak naprawdę nikt nie umrze i niczyje życie nie jest bezpośrednio zagrożone, zatem uważam, ŻE POWINNI PÓJŚĆ NA CAŁOŚĆ a tysiąc złotych podwyżki to i tak mało. Ja sama nie pracuję w szkolnictwie chociaż jestem pedagogiem bo nie stać mnie żeby przez pierwsze dwa lata zarabiać około 1400-1500 zł bo nie wiem czy wiecie ale ostatnio wydłużyli staż - teraz staż po studiach nie trwa roku tylko dwa lata. I dwa lata taka osoba przed trzydziestką ma zarabiać 1500 zł. To jest obrzydliwy absurd i w Rossmannie zaproponowali mi znacznie więcej na start - więcej niż po dwóch latach dostałabym w szkole. Mnie po prostu nie stać na pracę zgodną z wykształceniem, choćbym chciała, to mnie nie stać.

Do boju nauczyciele, to już nie jest komuna. Za komuny uczyły osoby po liceum, teraz wymaga się co najmniej studiów magisterskich i co najmniej uprawnień do nauczania dwóch przedmiotów. Zmieniły się czasy, zmieniły się szkoły, uczniowie i potrzeby - czas na zmianę w wynagrodzeniach.

Uważam, że nauczyciel po studiach powinien w pierwszym roku pracy zarabiać 2000 zł na rękę, a po pierwszym roku pracy jeśli się sprawdzi to na start powinien przynajmniej 2500 zł mieć. Nie mówiąc o nauczycielach z dużym stażem którzy się rozwijają (robią studia podyplomowe itp!)

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

I błagam nie liczcie tego na zasadzie "robią pół etatu". Ktokolwiek kto ma pojęcie o pracy w szkole nauczycieli przedmiotowych wie jak to wygląda. Czyli, owszem, robisz 21 godzin lekcyjnych ALE na przykład w poniedziałek masz lekcje 8:00-8:45, potem 10:30-12:30, 14:40-17:10 czyli zrobisz 6 lekcji ale jesteś uwiązany na dziewięć godzin w szkole. Pomijam, że w międzyczasie jak masz okienka to sobie nie odpoczywasz i g***** zaplanujesz bo wpadają ci zastępstwa, opieki więc sobie nie przygotujesz żadnych materiałów. Sorry te 20 godzin pracy to jest taki mit, że nie wiem jak ktokolwiek może to podnosić jako argument.

Pomijam fakt, że osoba po studiach nie ma najmniejszej szansy na pełen etat w szkole. Mi proponowano 3/4 albo pół etatu, czyli jakies 800 zł za pięć dni pracy w tygodniu rozwalonej po całym dniu. Biznes życia.



---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Aha i zgadzam się, ze szkolnictwo w Polsce powinno się zaorać i stworzyć od nowa.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Bardzo nie w porządku jest wykorzystywanie dzieci i młodzieży do rozwiązywania sporów. Na przykład w przedszkolach ma być zapewniona tylko opieka, bez żadnych zajęć i posiłków
Co się dzieciom stanie, przepraszam? Ich zdrowie i życie nie jest zagrożone. Sorry ale ciężkie czasy wymagają poświęceń, uważam, że to i tak dużo, że w ogóle przedszkola będą otwarte.

"fajnie fajnie, protestujcie, bo 1400 zł na rękę to żart, ale mój Brajanek nie przeżyje jak odwołacie mu zajęcia taneczne"
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:11   #71
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86565434]Tak, Niemcy to bardzo dobry przykład. Ja akurat znam więcej niż jednego nauczyciela stamtąd i ich reakcja na zapoznanie się z zarobkami ich odpowiedników w Polsce można streścić jako "WTF"[/QUOTE]
True story. Lata temu dorabiałem sobie w bawarskiej gospodzie i jak powiedziałem razu pewnego, ile zarabia na starcie nauczyciel w Polsce, to miny mieli mniej więcej takie --->
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
...
jakim cudem mamy przyciągnąć do szkół nauczycieli przedmiotów zawodowych (więc często inżynierów) i filologów, jeśli każda inna oferta pracy jest dla nich o wiele lepiej płatna?
3/4 moich znajomych po filologii pracuje w korpo (tej samej zresztą, bo się prężnie rozwija).
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 16:23   #72
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;86566884]z doktoratami nie zarabia się więcej ?[/QUOTE]

Nauczyciel z tytułem doktora automatycznie staje się nauczycielem mianowanym, wow czyli dalej suchy chleb i margaryna jeśli masz rodzinę

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
True story. Lata temu dorabiałem sobie w bawarskiej gospodzie i jak powiedziałem razu pewnego, ile zarabia na starcie nauczyciel w Polsce, to miny mieli mniej więcej takie --->


3/4 moich znajomych po filologii pracuje w korpo (tej samej zresztą, bo się prężnie rozwija).
Moi znajomi z liceum po filologiach - jedna osoba pracuje w liceum ale przez pierwszy rok pracowała też w tk maxxie w weekendy i po południu i tam miała za pół etatu tyle samo co w szkole jeśli nie więcej. Cała reszta poszła do korpo, chyba nikt normalny* znający dwa języki, po wymianach za granicą etc. nie pójdzie do pracy za 1400 zł jeśli konkurencja proponuje 4000.


*normalny, czyli taki który musi pracować żeby przeżyć i nie jest utrzymywany np przez rodziców albo z wygranej w lotka

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

W ogóle mnie to strasznie fascynuje jak ludzie wyobrażają sobie pracę w szkole tak od strony administracyjnej. Niektórzy naprawdę myślą, ze to jest tak, że masz szkołę podstawową nr 17, wchodzisz do niej w poniedziałek o 8 rano, wychodzisz o 12:30 i tak przez pięć dni po czym spływa ci 4 koła na konto.
W rzeczywistości to jest tak, że w najlepszym przypadku masz pół etatu w dwóch szkołach między którymi jeździsz i jak jesteś szczęściarzem to te szkoły są obok siebie, a plan lekcji masz rozpisany od 7:10 do 17:10 z lukami w środku w których nie odpoczniesz bo albo sprawdzasz sprawdziany albo masz zastępstwa.

Pamiętam jak miałam praktyki w szkole i Pani z którą odrabiałam daną część praktyk była wniebowzięta bo miałam samochód więc przemieszczałyśmy się między jej szkołami, bo pracowała w aż trzech żeby mieć etat. I jedna szkoła jej poszła na rękę bo zamiast rozwalić siedem lekcji na pięć dni, to to skondensowali w trzy .
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:25   #73
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Co się dzieciom stanie, przepraszam? Ich zdrowie i życie nie jest zagrożone. Sorry ale ciężkie czasy wymagają poświęceń, uważam, że to i tak dużo, że w ogóle przedszkola będą otwarte.

"fajnie fajnie, protestujcie, bo 1400 zł na rękę to żart, ale mój Brajanek nie przeżyje jak odwołacie mu zajęcia taneczne"
Okropne jest to co napisałaś o maluchach. Jeżeli przejdzie protest w tej formie, to taki 3- latek będzie bez jedzenia od godziny 7-mej do co najmniej 16-tej. Może bez picia też? I nie chodzi o zajęcia taneczne, nie będzie żadnych.
__________________
No silicone




Edytowane przez jelonki
Czas edycji: 2019-03-05 o 16:26
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:27   #74
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Tak więc realnie jak chciałam podjąć prace w szkole, to dostałam ofertę pół etatu za około 800 zł netto / 4 dni (chwała panu że nie 5 dni) w tygodniu w różnych godzinach przez całą porę dnia między 7:10-17:10 jako nauczyciel przedmiotowy. Mogłam jeszcze szukać innej szkoły w promieniu 30 km która dałaby mi jakąś lekcję albo część etatu, ale jeśli nie byłaby to połówka to dojazdy byłyby nieopłacalne.

Kurde, jak czytam niektórych to może faktycznie trzeba było wziąć tę pracę - mogłam zostać milionerką nic nie robiąc

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Okropne jest to co napisałaś o maluchach. Jeżeli przejdzie protest w tej formie, to taki 3- latek będzie bez jedzenia od godziny 7-mej do conajmniej 16-tej. Może bez picia też? I nie chodzi o zajęcia taneczne, nie będzie żadnych.
Okropne jest to, że ty nie patrzysz dalej niż czub własnego nosa i godzisz się, żeby osoby które kształcą i dbają o twoje dziecko były traktowane tak jak są traktowane.

Z tego co wiem, dziecku możesz dać jedzenie na te osiem godzin, chyba nie wprowadizli nakazu głodówek dla trzylatków straaaaaszna egzaltacja i histeria z twojej strony. Mówisz jakby te dzieci mieli wtrącić do lochu bez światła wody i z absolutnym zakazem żywności.

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2019-03-05 o 16:28
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:30   #75
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Tak więc realnie jak chciałam podjąć prace w szkole, to dostałam ofertę pół etatu za około 800 zł netto / 4 dni (chwała panu że nie 5 dni) w tygodniu w różnych godzinach przez całą porę dnia między 7:10-17:10 jako nauczyciel przedmiotowy. Mogłam jeszcze szukać innej szkoły w promieniu 30 km która dałaby mi jakąś lekcję albo część etatu, ale jeśli nie byłaby to połówka to dojazdy byłyby nieopłacalne.

Kurde, jak czytam niektórych to może faktycznie trzeba było wziąć tę pracę - mogłam zostać milionerką nic nie robiąc

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------



Okropne jest to, że ty nie patrzysz dalej niż czub własnego nosa i godzisz się, żeby osoby które kształcą i dbają o twoje dziecko były traktowane tak jak są traktowane.

Z tego co wiem, dziecku możesz dać jedzenie na te osiem godzin, chyba nie wprowadizli nakazu głodówek dla trzylatków straaaaaszna egzaltacja i histeria z twojej strony. Mówisz jakby te dzieci mieli wtrącić do lochu bez światła wody i picia.
Podsumowując Twoje ostatnie wypowiedzi - całe szczęście, że nie zatrudnili Cię w szkolnictwie.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:31   #76
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Podsumowując Twoje ostatnie wypowiedzi - całe szczęście, że nie zatrudnili Cię w szkolnictwie.
Podsumowując twoje ostatnie wypowiedzi - całe szczęście, ze ty nie jesteś zatrudniona w szkolnictwie, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Intratna oferta pracy za 800 zł leżała na ulicy i może leży dalej, to ja jej nie przyjęłam.

patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:34   #77
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
Nie wypowiadam się na Wizażu, ale ten komentarz mnie rozbawił i muszę się do niego odnieść.

Skoro chcesz, żeby Twoje dziecko miało dobrych nauczycieli, po których nie musisz "odkręcać" różnego rodzaju bzdur, to pogódź się z tym, że trzeba im dobrze zapłacić.
Nie da się mieć specjalisty za dwa i pół tysiąca miesięcznie na rękę.

Selekcja negatywna do zawodu jest w tym momencie ogromnym problemem, którego nie da się rozwiązać inaczej niż poprzez podwyższenie pensji i ogólnego prestiżu.

A na te teksty o "powołaniu" po prostu brak mi słów. Rozumiem, że Ty płacisz powołaniem za swoje rachunki i buty na zimę dla dziecka?
Naprawdę trzeba być specjalistą by mieć podstawową wiedzę w porozumiewaniu się z uczniami, co mozna powiedzieć a co nie ?

To są ludzie z wyższym wykształceniem i podstaw etyki nie znają?

I jak słyszę tekst,że za 2 tysiaki będę chamem a za 5 już nim przestanę być to przeraża mnie taki tok myślenia. Albo się jest jakimś człowiekiem albo nie.

Ja dużo nie wymagam, bo wiem jakie są dzieci, ale pewnych granic się nie przekracza, bo to oni mają być wzorem dla uczniów a nie ich zarobki.

A jak można nie iść z powołania na taki zawód bo chyba dla pieniędzy tego nie robią?

Ja wybrałam inny zawód, żeby takich problemów nie mieć. Bo jak będę strajkować to nie skrzywdze tym nikogo oprócz siebie jak mnie z roboty wywala
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-03-05 o 16:36
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:37   #78
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Naprawdę trzeba być specjalistą by mieć podstawową wiedzę w porozumiewaniu się z uczniami, co mozna powiedzieć a co nie ?

To są ludzie z wyższym wykształceniem i podstaw etyki nie znają?

I jak słyszę tekst,że za 2 tysiaki będę chamem a za 5 już nim przestanę być to przeraża mnie taki tok myślenia. Albo się jest jakimś człowiekiem albo nie.

Ja dużo nie wymagam, bo wiem jakie są dzieci, ale pewnych granic się nie przekracza, bo to oni mają być wzorem dla uczniów a nie ich zarobki.

A jak można nie iść z powołania na taki zawód bo chyba dla pieniędzy tego nie robią?

Ja wybrałam inny zawód, żeby takich problemów nie mieć. Bo jak będę strajkować to nie skrzywdze tym nikogo oprócz siebie jak mnie z roboty wywala
Skoro masz racje i dowody na to, czemu nie eskalujesz sprawy do kuratorium?
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:38   #79
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ale to co pisze Patusia to prawda. Znajomy jeździ po 3 szkołach i zarabia 1800 zł. I tak ma dobrze bo te szkoły nie są od siebie aż tak oddalone i dorabia sobie weekendami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-05, 16:41   #80
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Nauczyciel z tytułem doktora automatycznie staje się nauczycielem mianowanym, wow czyli dalej suchy chleb i margaryna jeśli masz rodzinę

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------



Moi znajomi z liceum po filologiach - jedna osoba pracuje w liceum ale przez pierwszy rok pracowała też w tk maxxie w weekendy i po południu i tam miała za pół etatu tyle samo co w szkole jeśli nie więcej. Cała reszta poszła do korpo, chyba nikt normalny* znający dwa języki, po wymianach za granicą etc. nie pójdzie do pracy za 1400 zł jeśli konkurencja proponuje 4000.


*normalny, czyli taki który musi pracować żeby przeżyć i nie jest utrzymywany np przez rodziców albo z wygranej w lotka [COLOR="Silver"]

.
I tu nasuwa się moje pytanie:dlaczego ludzie decydują się być nauczycielami, skoro "powszechnie wiadomo", ze
-wszędzie zarobisz więcej niż w szkole
-musisz się użerać z dzieciakami
-masz kijowe godziny pracy.

?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:42   #81
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Podsumowując twoje ostatnie wypowiedzi - całe szczęście, ze ty nie jesteś zatrudniona w szkolnictwie, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Intratna oferta pracy za 800 zł leżała na ulicy i może leży dalej, to ja jej nie przyjęłam.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość

Pomijam fakt, że osoba po studiach nie ma najmniejszej szansy na pełen etat w szkole. Mi proponowano 3/4 albo pół etatu, czyli jakies 800 zł za pięć dni pracy w tygodniu rozwalonej po całym dniu. Biznes życia.
Widzę to inaczej.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:42   #82
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość

I jak słyszę tekst,że za 2 tysiaki będę chamem a za 5 już nim przestanę być to przeraża mnie taki tok myślenia. Albo się jest jakimś człowiekiem albo nie.
W punkt.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:43   #83
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Skoro masz racje i dowody na to, czemu nie eskalujesz sprawy do kuratorium?
A skąd wiesz,że nie robię czegoś więcej oprócz gadania tutaj ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:43   #84
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Widzę to inaczej.
Jest mi cię autentycznie szkoda, bo problem leży tylko w tym, że nie umiesz przeczytać moich wypowiedzi ze zrozumieniem. Ale dalsza rozmowa z tobą, nie ma żadnego sensu. Pozdrawiam i nie zapomnij oprotestować protestu nauczycieli bo twoje dziecko nie będzie miało lekcji tańca czy co tam mu/jej przepadnie.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A skąd wiesz,że nie robię czegoś więcej oprócz gadania tutaj ?
Wiem tyle ile napisałaś, a nie napisałaś o eskalacji do kuratorium. Jeśli tak, to fajnie, nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania .
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:44   #85
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Okropne jest to co napisałaś o maluchach. Jeżeli przejdzie protest w tej formie, to taki 3- latek będzie bez jedzenia od godziny 7-mej do co najmniej 16-tej. Może bez picia też? I nie chodzi o zajęcia taneczne, nie będzie żadnych.
Z tego co mi wiadomo dzieci mają jeszcze rodziców, chyba że wychodzimy z założenia, że rodzic to od 15 do 8 rana następnego dnia, ponadto informacja w jakich dniach protest się odbędzie zostanie przedstawiona na 5 dni przed protestem. Masz 5 dni na ogarnięcie opieki dla dziecka.

A już abstrahując od tego, czy zgadzam się z protestem nauczycieli czy nie, to niezmiernie zadziwia mnie myślenie, żeby broń panie borze protest nie dosięgnął innych grup społecznych. Ktoś tu chyba nie do końca rozumuje ideę protestu samej w sobie
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:46   #86
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A nie mogliby zrobić tego strajku we wrześniu albo w czerwcu? Przecież jakby we wrześniu nie przyszli do pracy i od 1 września szkoła by nie ruszyła to też rząd musiałby się dogadać. Też byłby sajgon, ale uczniowie by tak nie oberwali. Jakby zrobiliby strajk w czerwcu i nie wystawialiby ocen, nie zakończyliby roku itp?
I wtedy padałyby dokładnie te same argumenty, które padają teraz - że powołanie, że krzywdzenie dzieci, że "maluszki" w przedszkolach będą głodować (swoją drogą, mistrzowska retoryczna manipulacja).

Poza tym, nie wystawiając ocen w czerwcu, nauczyciele "skrzywdziliby" wszystkich; teraz "krzywdzą" głównie ósmoklasistów i uczniów trzecich klas gimnazjum.

No i nie oszukujmy się - dobra dzieci nikt tu nie ma na względzie; a już najmniej ci, którzy tak apelują do nauczycielskiego poczucia obowiązku.
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:50   #87
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
wypowiedź w materiale o formie planowanego strajku we wczorajszych wieczornych wiadomościach tvn

hm, to może tvn ma jakiegoś informatora z wewnątrz, bo szukałam w guglu naprawdę długo i nie znalazłam nic o posiłkach. nie mogę też znaleźć tego materiału w necie :/



tak szczerze powiedziawszy nie chce mi się wierzyć, że jeśli przedszkole np. ma przywożone jedzenie z cateringu czy gotowane przez panie kucharki na miejscu, to przedszkolanka odmówi podania tego jedzenia dziecku. oficjalnie nikt tego chyba nigdzie nie powiedział, więc może nie nakręcajmy się na zaś? nauczyciele jeszcze sami nie wiedzą, czy do tego strajku w ogóle dojdzie, bo do 25 marca będzie referendum w tej sprawie.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość

I jak słyszę tekst,że za 2 tysiaki będę chamem a za 5 już nim przestanę być to przeraża mnie taki tok myślenia. Albo się jest jakimś człowiekiem albo nie.

to nie o to chodzi, że ktoś zacznie być kulturalny, jak mu podniosą pensję. chodzi o to, że na miejsce jakiegoś niewychowanego nauczyciela, który z braku innych opcji poszedł pracować za marne grosze przyjdzie kulturalny nauczyciel, który zgodzi się na normalną pensję.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:51   #88
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Moim zdaniem nauczyciele powinni protestować w lipcu, proponuję ogólnopolską konferencję osób niezadowolonych gdzieś na odludziu, proponuję jakąś drogę gminną na podlasiu ewentualnie pobocze w bieszczadach. Muszą tylko pamiętać żeby nie krzyczeć za głośno i nie zajmować zbyt wiele miejsca, bo to psuje krajobraz.

Aha tylko za wyłączeniem nauczycieli przedszkola, nauczycieli na dyżurach, nauczycieli którzy zajmują się przygotowaniem egzaminów poprawkowych, trenerów, nauczycieli specjalnych i opiekunów-terapeutów w specjalnych ośrodkach które działają również w wakacje.

Myślę też, że powinni robić to po ciemku to jeszcze bardziej ograniczy psucie społeczeństwu samopoczucia. W sumie nie zaszkodziłoby, jakby protestowali w obcym języku bo komu się chce tych pierdół słuchać.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:54   #89
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Serio ktoś idzie pracować jako nauczyciel z braku laku ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 16:54   #90
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez madame Emi Pokaż wiadomość
No i nie oszukujmy się - dobra dzieci nikt tu nie ma na względzie; a już najmniej ci, którzy tak apelują do nauczycielskiego poczucia obowiązku.

ano, ludzie są strasznie krótkowzroczni - teraz te dzieci się pomęczą, ale zyskają w dłuższej perspektywie szansę na bycie nauczanym przez fajnego nauczyciela. przecież jak płace pójdą do góry, to do pracy zgłoszą się ludzie na wyższym poziomie. ludzie z powołaniem, którzy zamiast bidować na nauczycielskiej pensji poszli do korpo.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.