Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-21, 14:14   #31
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Na decyzje o operacji składa się wiele czynników. Ja nie mam wady kostnej, żuchwa jest w porządku. Bylam też na konsultacji u chirurga. Prawdopodobnie mój tylozgryz powstał przez smoczek i ssanie kciuka. Jako dziecko musiałam mieć strasznie duży smoczek, ponieważ małego nie potrafiłam utrzymać w buzi i zawsze pakowali mi ogromniasty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie też słyszałam, że może tak się stać od smoczka, albo ssania kciuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 14:20   #32
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Właśnie też słyszałam, że może tak się stać od smoczka, albo ssania kciuka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I u mnie właśnie dlatego wyszla wada. Pytali mnie nawet o genetyczne rzeczy, ale ani rodzice ani nikt w rodzinie z osób, które znam nie ma tylozgryzu. A jak dziś przeglądam zdjęcia i patrzę na ten moj smoczek to aż się dziwie, że to mi się w buzi mieściło takie to wielgasne było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 14:28   #33
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ciekawe czy kiedyś przyjdzie moment ze bede sie chwalić zębami. Narazie nadal ich szczerze nieznosze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 14:34   #34
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Nie mam czasu zrobic zdjecia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 21:25   #35
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Możesz coś więcej napisać o płytce Nance'a? Czy boli, jak z higieną, jak z mówienie? Też prawdopodobnie będę ją mieć na dole (jeszcze nie wiadomo). A do tego korektor (coś jak aparat herbsta)... Przeraża mnie to. Tyle tego w buzi... Jak z tym w ogóle mówić? Na razie mam górę i w ogóle mi nie przeszkadza ale jak za 3 miesiące dojdzie dół, herbst i możliwe, że jeszcze ta płytka, to chyba się zapłaczę.
Ja też strasznie bałam się płytki Nance'a po czytaniu i oglądaniu zdjęć ale musze powiedzieć, że jest o wiele lepsza niż GMD, które nosiłam prawie rok!! Prawie nie widać tej płytki przy uśmiechaniu, w ogóle nie miałam problemów z wymową - a po GMD przez pierwszy miesiąc mało kto mnie rozumiał a potem było ok ale nie tak płynnie... a po płytce nie mam problemów z mówieniem i jedzeniem ani bólem z higieną też ok bo tylko chyba na 6 mam pierścienie i na podniebieniu wiadomo więc spokojnie szorowałam zęby szczęsliwa że nagle tyle miejsca :P
3 tyg miałam tylko płytkę i limp bumper a teraz jeszcze aparat góra i teraz higiena to masakra... za dużo po prostu jest rzeczy i ciężko się dostać do tyłu ;/
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 21:40   #36
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Przesyłam zdjęcie PRZED leczeniem w sierpniu 2017 i teraz kilka dni po założeniu aparatu na górze wraz z płytką Nance'a i lip bumperem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PRZED sierpien 2017 5.jpg (61,6 KB, 127 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg APARAT GÓRA wrzesien 2018 1.jpg (61,4 KB, 133 załadowań)
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 10:03   #37
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Ja też strasznie bałam się płytki Nance'a po czytaniu i oglądaniu zdjęć ale musze powiedzieć, że jest o wiele lepsza niż GMD, które nosiłam prawie rok!! Prawie nie widać tej płytki przy uśmiechaniu, w ogóle nie miałam problemów z wymową - a po GMD przez pierwszy miesiąc mało kto mnie rozumiał a potem było ok ale nie tak płynnie... a po płytce nie mam problemów z mówieniem i jedzeniem ani bólem z higieną też ok bo tylko chyba na 6 mam pierścienie i na podniebieniu wiadomo więc spokojnie szorowałam zęby szczęsliwa że nagle tyle miejsca :P
3 tyg miałam tylko płytkę i limp bumper a teraz jeszcze aparat góra i teraz higiena to masakra... za dużo po prostu jest rzeczy i ciężko się dostać do tyłu ;/
To trochę mnie pocieszyłaś. Ja na pewno będę miała szok i moment załamania jak nagle to wszystko będzie w mojej buzi. Teraz mam samą górę i w niczym mi nie przeszkadza. Ech no cóż zrobić... A dlaczego najpierw miałaś GMD? Pytam z ciekawości, nie wiem, co to jest i czym się różni.
Masz śliczne, duże, białe zęby, będą piękne po leczeniu!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-23, 21:03   #38
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
To trochę mnie pocieszyłaś. Ja na pewno będę miała szok i moment załamania jak nagle to wszystko będzie w mojej buzi. Teraz mam samą górę i w niczym mi nie przeszkadza. Ech no cóż zrobić... A dlaczego najpierw miałaś GMD? Pytam z ciekawości, nie wiem, co to jest i czym się różni.
Masz śliczne, duże, białe zęby, będą piękne po leczeniu!
Płytką sie nie martw myślę, że nie będzie dla Ciebie kłopotem skoro teraz nie przeszkadza Ci sama góra bardziej martwiłabym się tym drugim aparatem o którym wcześniej pisałas... nie wiedziałam w ogóle co to jest i zerknęłam na zdjęcia.. Dużo musimy znieść dla pięknych zdrowych ząbków
GMD służy do rozbudowy łuku zębowego i jest wykorzystywany w technice CAD - czyli leczeniu bez wyrywania zębów.
Dziękuje baaardzo mam nadzieje, że będzie warto jak zobacze efekt końcowy

Zawsze miałam w miarę białe ząbki a teraz od kilku dni z aparatem są takie szarawo - żóltawe... nie ładne.. nie wiem czy to złudzenie przez ten metal czy o co chodzi? minęlo dopiero kilka dni a od razu na drugi widziałam że coś jest nie tak? hmmm martwię się.. i tak będę wybielać pewnie po ale nie chciałabym przez prawie 2 lata chodzić z metalem i jeszcze takimi ciemnymi zębami ;p
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 08:14   #39
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Chyba Ci się wydaje, dla mnie są idealnie białe.

A ja mam problem. Zrobił mi się mały wyczuwalny językiem guzek(?) z tyłu za jedynką na dziąśle. Co to może być? Nie widzę go bo jest z tyłu. Trzeba z tym iść do dentysty? Dodam, że jestem jeszcze kilka dni na wakacjach za granicą, mam ze sobą tylko dentosept i jestem przeziębiona (katar, gardło), może to być od przeziębienia? :/
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 08:43   #40
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Chyba Ci się wydaje, dla mnie są idealnie białe.

A ja mam problem. Zrobił mi się mały wyczuwalny językiem guzek(?) z tyłu za jedynką na dziąśle. Co to może być? Nie widzę go bo jest z tyłu. Trzeba z tym iść do dentysty? Dodam, że jestem jeszcze kilka dni na wakacjach za granicą, mam ze sobą tylko dentosept i jestem przeziębiona (katar, gardło), może to być od przeziębienia? :/
Bardzo mozliwe, ze to od przeziebienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 09:47   #41
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Bardzo mozliwe, ze to od przeziebienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To co w takim razie z tym zrobić?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-24, 09:47   #42
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
To co w takim razie z tym zrobić?
A smarowalas to czyms?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 11:14   #43
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Zawsze miałam w miarę białe ząbki a teraz od kilku dni z aparatem są takie szarawo - żóltawe... nie ładne.. nie wiem czy to złudzenie przez ten metal czy o co chodzi? minęlo dopiero kilka dni a od razu na drugi widziałam że coś jest nie tak? hmmm martwię się.. i tak będę wybielać pewnie po ale nie chciałabym przez prawie 2 lata chodzić z metalem i jeszcze takimi ciemnymi zębami ;p
Dla mnie kolor jest niestety zmorą ;/ Wydawałoby się, że tyle tych procesów codziennie jest robionych, żeby je w formie utrzymać a i tak to u mnie średnie rezultaty daje.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 11:35   #44
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
A smarowalas to czyms?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko dentoseptem
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 11:37   #45
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Tylko dentoseptem
I jak, dalo to cos?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 18:29   #46
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Od dzisiaj mam na górze aparat Bioblok. Do wszystkich, którzy mieli/mają podobne ustrojstwo na podniebieniu albo jakiekolwiek inne tego rodzaju - jak w tym jeść? Jest jakiś sposób? Wszystko mi wchodzi pod tę płytkę, nie dam rady przełykać, krztusiłam się kanapką. Koszmar!
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 22:20   #47
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Od dzisiaj mam na górze aparat Bioblok. Do wszystkich, którzy mieli/mają podobne ustrojstwo na podniebieniu albo jakiekolwiek inne tego rodzaju - jak w tym jeść? Jest jakiś sposób? Wszystko mi wchodzi pod tę płytkę, nie dam rady przełykać, krztusiłam się kanapką. Koszmar!
Na początku tak będzie - i tak Cie podziwiam, że pierwszego dnia wzięłaś się za kanapkę! ja myślałam że nawet przy oddychaniu i połykaniu śliny jest ciężko ale naprawdę kilka dni i nie będziesz miała z tym problemu

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Chyba Ci się wydaje, dla mnie są idealnie białe.

A ja mam problem. Zrobił mi się mały wyczuwalny językiem guzek(?) z tyłu za jedynką na dziąśle. Co to może być? Nie widzę go bo jest z tyłu. Trzeba z tym iść do dentysty? Dodam, że jestem jeszcze kilka dni na wakacjach za granicą, mam ze sobą tylko dentosept i jestem przeziębiona (katar, gardło), może to być od przeziębienia? :/
A jak długo go już masz? Może to zwykly stan zapalny.. inna woda, klimat itd na wakacjach... myślę że jak Cie nie ma w kraju to staraj się tym nie przejmować - zobaczysz czy zniknie samo. Idź w pl do apteki jest dużo środków które mogą pomóc. A jak nie to faktycznie lekarz żeby zobaczyć co to
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 22:59   #48
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Na początku tak będzie - i tak Cie podziwiam, że pierwszego dnia wzięłaś się za kanapkę! ja myślałam że nawet przy oddychaniu i połykaniu śliny jest ciężko ale naprawdę kilka dni i nie będziesz miała z tym problemu
(...)
Zajechałam sobie niestety przy tej kanapce koniec języka, usiłując wydłubać jedzenie spod drutów. Do kolejnego posiłku już zdjęłam aparat, bo ten język piekł mnie nie do wytrzymania na razie przyzwyczajenie do tego wydaje mi się całkiem nieosiągalne też bolał Cię na początku język? Ja mam jeszcze dodatkowy problem - przetrwałe połykanie, źle układam język podczas przełykania śliny/napojów/jedzenia i zamiast trzymać się w miejscu do tego przeznaczonym, pcha mi się samoistnie do przodu, raniąc się o druty za zębami
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 00:34   #49
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Co do zmiany koloru zębów to niestety przez aparat. Ślina zmienia pH Przez ten metal i różne cuda się dzieją heh Ja myje zęby z 5 razy dziennie, do tego irygator i płukanie plynami, a i tak nie są białe... Kiedyś mylam 2 3 razy dziennie (bez aparatu) i były mega białe i śliczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-25, 07:23   #50
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Co do zmiany koloru zębów to niestety przez aparat. Ślina zmienia pH Przez ten metal i różne cuda się dzieją heh Ja myje zęby z 5 razy dziennie, do tego irygator i płukanie plynami, a i tak nie są białe... Kiedyś mylam 2 3 razy dziennie (bez aparatu) i były mega białe i śliczne.
Dokładnie. Kiedyś na pewno mniej uwagi poświęcałam higienie zębów, a miały o wiele ładniejeszy kolor.
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 17:59   #51
revontulet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja mam aparat od 2 tygodni i też już widzę, że zęby zmieniły kolor . Myję po każdym posiłku, irygator, wyciorki i inne cuda, ale widzę, że zęby mają inny kolor.
Nie mam aparatu metalowego ( oprócz oczywiście rurek na szóstkach, no i drut też jest metalowy ). Nie ma na to rady? Aż się boję jaki kolor będą miały zęby za kilka miesięcy .
revontulet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 18:16   #52
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Moje na szczęście są naturalnie wchodzące w beż, więc nie miałam zaskoczenia po założeniu aparatu ale po ściągnięciu zamierzam wybielić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 18:35   #53
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Moje tez nie sa najbielsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 19:45   #54
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
I jak, dalo to cos?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Na początku tak będzie - i tak Cie podziwiam, że pierwszego dnia wzięłaś się za kanapkę! ja myślałam że nawet przy oddychaniu i połykaniu śliny jest ciężko ale naprawdę kilka dni i nie będziesz miała z tym problemu

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------



A jak długo go już masz? Może to zwykly stan zapalny.. inna woda, klimat itd na wakacjach... myślę że jak Cie nie ma w kraju to staraj się tym nie przejmować - zobaczysz czy zniknie samo. Idź w pl do apteki jest dużo środków które mogą pomóc. A jak nie to faktycznie lekarz żeby zobaczyć co to
Dzięki dziewczyny, ale chyba przechodzi w miarę jak mija katar i przeziębienie to mija i ta gulka. A może to cudowne działanie dentoseptu. Chyba nie mam się czym martwić :P
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 20:14   #55
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Zdjęłam aparat Ból języka był nie do wytrzymania. Mam nadzieję, że jutro dostanę jakiś wosk, bo wczoraj ortodonta mówił, że na razie nie trzeba, zobaczymy się w środę, to wtedy ewentualnie o tym porozmawiamy. A tu już dziś taki dramat Jutro zakładam na dół Lip Bumper, nie wiem, jak przeżyję jedno i drugie.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 22:26   #56
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Zdjęłam aparat Ból języka był nie do wytrzymania. Mam nadzieję, że jutro dostanę jakiś wosk, bo wczoraj ortodonta mówił, że na razie nie trzeba, zobaczymy się w środę, to wtedy ewentualnie o tym porozmawiamy. A tu już dziś taki dramat Jutro zakładam na dół Lip Bumper, nie wiem, jak przeżyję jedno i drugie.
Wow fajnie że mozesz sobie ściągnąć aparat w takich krytycznych sytuacjach! ja mam te stałe i nie ma majstrowania :P
Tak bolał mnie język - też nie wiedziałam czy go dobrze trzymam, ale ranił mi wciąż górnym GMD i robiły mi się dziurki z boku języka.
Na noc oklejałam się konkretną ilością wosku i rano zazwyczaj było lepiej tylko raz czy dwa użyłam preparatu z apteki, który zalecił mi lekarz na takie właśnie dziurki na policzkach, języku itd.
Ja miałam problem z językiem jak próbowałam wydostać coś z GMD a język zahaczał się o te sprężynki! koszmar :P
2 dni po lip bumperze miałam małą depresje :P wszyscy mi mówili po co mi to było... "ile tak będziesz z tym chodzić?"
wyglądałam trochę jak małpka bo drut lip bumpera był widoczny przez skórę - tzn widać że coś tam w buzi było ale później się skóra ułozyła i było tylko lepiej limp bumper ogólnie nie sprawiał mi już potem problemów ani z jedzeniem, hiegieną ani bólem a już minąl rok jak go mam
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 22:37   #57
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziękuję Wam za odpowiedzi co do koloru zębów bo już myślałam że coś ze mną jest nie tak
Wszyscy mi mówili ze przesadzam, ze są jakie były a ja widzę co innego - teraz przynajmniej wiem że to przez ph

a dziewczyny, które są już pod koniec leczenia co miałyście zakładane jako podtrzymanie efektów?

- retainer?
- płytka retencyjna?
- szyna retencyjna?
i ile to nosiłyście ?

Myślalam że będę miała zwykły retainer stały przez jakiś czas ale moj ortodonta chyba nie jest ich zwolennikiem więc będę miała aparat retencyjny. Będzie to wyglądać jak w załączniku? będzie to tylko na noc czy znowu po 2,5 latach leczenia będę musiała chodzić z tym drutem jakies pół roku ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Me_In_Retainers.jpg (61,8 KB, 77 załadowań)
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 23:25   #58
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Wow fajnie że mozesz sobie ściągnąć aparat w takich krytycznych sytuacjach! ja mam te stałe i nie ma majstrowania :P
Tak bolał mnie język - też nie wiedziałam czy go dobrze trzymam, ale ranił mi wciąż górnym GMD i robiły mi się dziurki z boku języka.
Na noc oklejałam się konkretną ilością wosku i rano zazwyczaj było lepiej tylko raz czy dwa użyłam preparatu z apteki, który zalecił mi lekarz na takie właśnie dziurki na policzkach, języku itd.
Ja miałam problem z językiem jak próbowałam wydostać coś z GMD a język zahaczał się o te sprężynki! koszmar :P
2 dni po lip bumperze miałam małą depresje :P wszyscy mi mówili po co mi to było... "ile tak będziesz z tym chodzić?"
wyglądałam trochę jak małpka bo drut lip bumpera był widoczny przez skórę - tzn widać że coś tam w buzi było ale później się skóra ułozyła i było tylko lepiej limp bumper ogólnie nie sprawiał mi już potem problemów ani z jedzeniem, hiegieną ani bólem a już minąl rok jak go mam
Też to doceniam, bo bym chyba nie przeżyła dzisiaj. Właśnie znowu go założyłam, może jakoś zniosę tę noc. Nie mam jeszcze niestety wosku, jutro postaram się gdzieś kupić, chyba że ortodonta trochę mi go da. U mnie to ciągle czubek języka i boki z tyłu - bo wokół ostatnich zębów mam takie dosyć wystające druciki, o które ten język zahacza.

Ojej, nawet mi nie mów Później już nie było to widoczne? Nie wiem w takim razie, jak pójdę do pracy A kiedy widziałaś pierwsze efekty po Lip Bumperze? Naprawdę dopiero po roku, jak piszą na niektórych forach?

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

A Lip Bumper bardzo podrażniał na początku? Tego się w sumie najbardziej boję, już kicham na wygląd, byle tak nie cierpieć...
__________________
!


Edytowane przez Aysell
Czas edycji: 2018-09-25 o 23:30
Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 04:28   #59
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez klaudzikk89 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi co do koloru zębów bo już myślałam że coś ze mną jest nie tak
Wszyscy mi mówili ze przesadzam, ze są jakie były a ja widzę co innego - teraz przynajmniej wiem że to przez ph

a dziewczyny, które są już pod koniec leczenia co miałyście zakładane jako podtrzymanie efektów?

- retainer?
- płytka retencyjna?
- szyna retencyjna?
i ile to nosiłyście ?

Myślalam że będę miała zwykły retainer stały przez jakiś czas ale moj ortodonta chyba nie jest ich zwolennikiem więc będę miała aparat retencyjny. Będzie to wyglądać jak w załączniku? będzie to tylko na noc czy znowu po 2,5 latach leczenia będę musiała chodzić z tym drutem jakies pół roku ?
Ja mam szyne retencyjna przezroczysta bo moja orto mowi ze ten aparat z drutem mniej trzyma zeby a ja potrzebuje stabilnosci. Na dole mam drut na stale.
No i jak aparat sciagnelam w kwetniu tak do sierpnia szyne sciagalam tylko do jedzenia i picia. Teraz mam luksus i moge na 3 godziny
Szyna w zeszłym tygodniu mi pekla i szlag mnie trafil ale dostane nowa na szczęście za 100 zł a nie 400.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 21:25   #60
klaudzikk89
Raczkowanie
 
Avatar klaudzikk89
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Też to doceniam, bo bym chyba nie przeżyła dzisiaj. Właśnie znowu go założyłam, może jakoś zniosę tę noc. Nie mam jeszcze niestety wosku, jutro postaram się gdzieś kupić, chyba że ortodonta trochę mi go da. U mnie to ciągle czubek języka i boki z tyłu - bo wokół ostatnich zębów mam takie dosyć wystające druciki, o które ten język zahacza.

Ojej, nawet mi nie mów Później już nie było to widoczne? Nie wiem w takim razie, jak pójdę do pracy A kiedy widziałaś pierwsze efekty po Lip Bumperze? Naprawdę dopiero po roku, jak piszą na niektórych forach?

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

A Lip Bumper bardzo podrażniał na początku? Tego się w sumie najbardziej boję, już kicham na wygląd, byle tak nie cierpieć...
Naprawde nie martw się póki co lip bumperem i daj od razu znać jak odczucia wiadomo pierwsze 2 dni z niczym nie są fajne - ale bardziej mi przeszkadzalo GMD a na LB nie mogę narzekać moze tak jak mówie 2 pierwsze doby, ale pozniej nawet nie czujesz ze to masz. Co do wyglądu jest lepiej ale dalej widać jak mam zamkniete usta że cos mam w buzi nie robie zdjęc od roku bo wyglądam dziwnie i u mnie niestety tez bardzo wolno się prostowaly... dopiero po 7-8 miesiacach cos bylo widać
klaudzikk89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.