Łojotokowe zapalenie skóry - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-19, 13:43   #601
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Unhappy :(((

Napiszę tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Jakiś rok temu dermatolog zdiagnozował u mnie ŁZS. Na twarzy jest ok, ale moją zmorą zawsze była owłosiona skóra głowy. raz w tygodniu, a czasem i częściej, myję głowę Nizoralem, ale wysusza on i tak już wysuszoną skórę. Natłuszczam też oliwką dla dzieci.
Ostatnio zauważyłam, że (poza tą 'strefą suchej skóry') trochę za uszami i na skroniach zrobiły mi się takie żółte strupy, z których leci jakaś dziwna wydzielina, która skleja włosy w tamtych miejscach.
Pomocy!
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 14:58   #602
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: :(((

Cytat:
Napisane przez Adus_ Pokaż wiadomość
Napiszę tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Jakiś rok temu dermatolog zdiagnozował u mnie ŁZS. Na twarzy jest ok, ale moją zmorą zawsze była owłosiona skóra głowy. raz w tygodniu, a czasem i częściej, myję głowę Nizoralem, ale wysusza on i tak już wysuszoną skórę. Natłuszczam też oliwką dla dzieci.
Ostatnio zauważyłam, że (poza tą 'strefą suchej skóry') trochę za uszami i na skroniach zrobiły mi się takie żółte strupy, z których leci jakaś dziwna wydzielina, która skleja włosy w tamtych miejscach.
Pomocy!
Mnie też nizoral powodował przesuszenie skóry głowy...podzialał na mnie jak już wcześniej pisałam dopiero Polytar AF. Ale mam wrażenie że każdy musi przejść swoje i wyszukać swoje...

Żółte strupy za uszami też miałam osocze się z nich wydzielało. Lekarz przepisała mi maść o tą:

http://apteka.epacjent.pl/45290,pevisone-krem-15-g.html

Przeszło szybciutko.

Niestety nie polecam spirytusu na takie zmiany u mnie powodowła jeszcze gorszy stan za uszami. Maść pomogła. Teraz dostałam Octenispet i przemywam od czasu do czasu i nic sie nie dzieje.


http://www.dlapacjenta.pl/sklep/prod...oducts_id=1203
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:56   #603
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Unhappy Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

albin_ek z tym spirytusem to rzeczywiście nie pomaga, miałam kiedyś już coś w tę stronę, ale to było takie tycie.. Nawet nie pamiętam co mi pomogło.
A dzisiaj wybrałam się do dermatologa. Okazało się, że to jakieś zakażenie . Mam brać Biseptol (doustnie) i Neomecynę (spray i maść). Mam nadzieję, że to coś da.. Do piątku mam nie myć głowy (). Wtedy też czeka mnie kontrola. Trzymajcie kciuki
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 09:23   #604
DominikaW
Przyczajenie
 
Avatar DominikaW
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 8
Talking Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Kochane Żuczki

Mój Dermatolog u mnie też stwierdził (niby) łojotokowe zapalenie skóry głowy. Sypało mi się z głowy i swędziała mnie skóra. A tu nagle mój superowy fryzjer zawezwał mnie do swojego salonu i wysmarował mi głowe olejkiem (a w zasadzie lotonem) GOLDWELL InnerEffect Loton Lagodzacy Skore Glowy .
Jakież było moje zdziwienie gdy swędzenie ustało
Z całym uznaniem dla Pani Dermatolog niestety w moim przypadku się pomyliła.
Preparat, który polecam kosztuje ok. 55 zł - można go dostać w hurtowniach fryzjerskich - nie kupujcie na ALLEGRO bo możecie trafić na podróbę a wtedy efekt może być odwrotny

Powodzenia
__________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem
/Albert Camus
DominikaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 09:45   #605
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Adus_ Pokaż wiadomość
albin_ek z tym spirytusem to rzeczywiście nie pomaga, miałam kiedyś już coś w tę stronę, ale to było takie tycie.. Nawet nie pamiętam co mi pomogło.
A dzisiaj wybrałam się do dermatologa. Okazało się, że to jakieś zakażenie . Mam brać Biseptol (doustnie) i Neomecynę (spray i maść). Mam nadzieję, że to coś da.. Do piątku mam nie myć głowy (). Wtedy też czeka mnie kontrola. Trzymajcie kciuki
oby ten biseptol ci pomógł, ja nie mogę, żołądek mi sie wykańcza przy drugiej tabletce biseptolu. Zresztą przypuszczam, że sama neomycyna by dała radę...

Kiedyś dostałam ketokonazol w tabletkach po pierwszej kuracji koło 20 dni było super, wszystko przeszło, przy drugiej jak za pół roku się odnowiło żołądek też nie wytrzymał...
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss

Edytowane przez albin_ek
Czas edycji: 2009-04-22 o 09:47
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 10:39   #606
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Jak dotąd żadnych negatywnych skutków biseptolu nie zauważyłam, wzięłam już 4 tabletki, więc jak coś by się miało dziać to już by się stało, chyba.
Ale fakt faktem, że kupiłam leki osłonowe (dermatolog nic o tym nie wspominał, ale jak antybiotyk to antybiotyk).
A tak w ogóle to trochę się polepszyło, dobijają mnie tylko te tłuste włosy . Ale jak to ma coś dać to się przemęczę do tego piątku.
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:00   #607
Adus_
Zadomowienie
 
Avatar Adus_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 962
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

A więc moja kuracja się zakończyła, wreszcie mogłam umyć głowę . Skóra głowy przed i po-nie ma porównania! Nareszcie się wszystko uspokoiło. No, ciekawe na jak długo..
Adus_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 21:07   #608
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam. Niestety i ja mam ŁZS. Zaczęłam leczenie: zastrzyki witamina B6, unidox , kwas foliowy, i dwie robione maści na noc i na dzień.
Czy należy przy tym schorzeniu stosować jakąś dietę?
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 07:03   #609
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
Czy należy przy tym schorzeniu stosować jakąś dietę?
dermatolog mi powiedział ze musze ograniczyc kawe, słodycze i wszystko co ostre
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 15:19   #610
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
dermatolog mi powiedział ze musze ograniczyc kawe, słodycze i wszystko co ostre
Dzięki. rzeczywiście coś mi mówiła. Ponoć tez mleczne rzeczy zbyt dobrze nie wpływają na ŁZS. Ale jestem początkująca-dopiero zaczynam walkę z choroba więc nie wiem na pewno
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:04   #611
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Smile Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
Dzięki. rzeczywiście coś mi mówiła. Ponoć tez mleczne rzeczy zbyt dobrze nie wpływają na ŁZS. Ale jestem początkująca-dopiero zaczynam walkę z choroba więc nie wiem na pewno
Niewskazany jest:
Alkohol, napoje gazowane, nadużywanie soli (slone potrawy), mocne napary z kawy czy herbaty, oraz żywność zawirajaca dużo konserwantów.

A co w zamian?
Pyszny chudy biały serek, warzywa bez ograniczeń, gotowane i pieczone mięso i 1,5 wody dziennie
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 18:42   #612
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Niewskazany jest:
Alkohol, napoje gazowane, nadużywanie soli (slone potrawy), mocne napary z kawy czy herbaty, oraz żywność zawirajaca dużo konserwantów.

A co w zamian?
Pyszny chudy biały serek, warzywa bez ograniczeń, gotowane i pieczone mięso i 1,5 wody dziennie
aha, dermatolog mówiła jeszcze o białym pieczywie...
Dziewczyny czy któraś z Was może mi powiedzieć coś na temat składu tych maści?
Na noc|:detramycyna 0,5, ichtiol, pasta nie potrafię rozszyfrować
na dzień: neomycyna, hydrocortison 0,125, no cóz dalej nie rozczytam. Stosuję to plus zastrzyki B6 i kwas foliowy ale marna poprawa
Aha czy filtry na to można nakładać?
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 20:52   #613
Yasminee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 149
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam
Ja również od dość dawna cierpie na tę dolegliwość:/ przypuszczam, że mam ja "dzięki" tarczycy... oczywiście u dermatologa byłam, ale wizyta skończyła sie na tym, że pani odchyliła mi włosy stwierdziła ŁZS i przepisała recepte na jakiś szampon i preparat złuszczajac za ponad 100zł:/ i nic to nie dało... Nie wspomniała o przyczynach ani zadnej specjalnej diecie...
Troche poszperałam w internecie, przetestowałam mnustwo maści i szamponów, rozmawiałam nawet z moim endokrynologiem heh... doradził jakieś hormony:/ po tym co czytałam w internecie nie chce nawet z tym eksperymentowac zwłaszcza przy mojej tarczycy... aż w końcu pewnego dnia moja mama kupiła w sklepie z preparatami z ziół taki płyn do skóry głowy i musze przyznać, ze bardzo pomaga przede wszystkim łagodzi to piekielne swędzenie i przy regularnym stosowaniu wszystko znika. Polecam go bardzo!! Bo jeśli nawet nie pomoże całkowicie to napewno złagodzi, wzmocni włosy, mi po nim dodatkowo włosy się mniej przetłuszczaja buteleczka kosztuje jakieś 12zł wiec nie jest to zbyt wygurowana cena, ten preparat to Saponics do skóry głowy...
Yasminee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 19:31   #614
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

hej piszę do was z zapytaniem, kilka miesięcy temu udałam się do dermatologa , zrobiła mi badania mikologiczne skóry głowy i fałdów nosowych-okazało się, że w wyniku hodowli mam malassezia furfur - wzrost intensywny, od kilku miesięcy leczę to u dermatologa: maściami na twarz travogen i rozex, a na głowę szampon capitis duo, dodatkowo przyjmuję fluconazole, 2 miesące temu pojawiło się silne swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów, które było przyczyną udania się do dermatologa nasiliło się bardzo, czy mam ŁZS? Dodatkowo muszę dodać , że nie mam przetłuszczających się włosów, żadnych krostek czy łupieżu, nastomiast swędzenie mam też na plecach-mam długie włosy

Edytowane przez aven
Czas edycji: 2009-05-08 o 19:33
aven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 06:59   #615
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mi niestety żaden dermatolog nie zrobił żadnych badań zastosowałam przepisana kuracje ale nie widzę efektów. Bardzo to przykre
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 14:40   #616
Delfinka07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam.

A moze mi ktos napisac jaki wyglad dokladnie ma skora lojotokowa
Delfinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 07:54   #617
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
Witam.

A moze mi ktos napisac jaki wyglad dokladnie ma skora lojotokowa
a podejrzewasz u siebie?
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 23:58   #618
kinia09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 30
Thumbs up Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam serdecznie
Z ŁZS borykam się od 16 lat,czyli jak tylko zaczęłam dorastac.Większość z leków,które wymieniliscie testowałam juz na własnej skórze oraz organiźmie a większość z nich nie pamietam nazw,bo aż tyle tego było.Tabletki,maści,kremy ,antybiotyki,zastrzyki.Je dnym słowem byłam króliczkiem doświadczalnym.Aż któregoś dnia, po kolejnej zmianie lekarza dermatologa,trafiłam na lekarkę kóra przepisała mi Elidel.Fantastyzna sprawa,nie jest sterydem a i likwiduje zaczerwieniena na skórze.No ale co za dlugo to nie zdrowo a i koszt nie mały(ok.80-90zł za 15mg).
Obecnie przebywam w UK a wyjeżdżając myslałam,ze co jakiś czas ktoś z rodzny bedzie musiał wysyłać mi jakies specyfiki ale nie.Znalazłam tutaj sposób na to dziadostwo i od kilku miesięcy moja twarz przypomina twarz kobiety a nie dziwoląga.Znalazłam kosmetyki do cery bardzo suchej SIMPLE,od czasu do czasu olejek BIO OIL , głowę myję SELSUN BLUE i nie pamietam kiedy ostatnio widziałam białe kropk na ciuchach od łupierzu.Naprawdę pozbyłam się tego.
Moi drodzy,pamietajcie żeby urzywac kosmetyków do cery suchej ale w swoim składzie na pierwszym miejscy muszą posiadac wodę - to jest podstawa,nie mogą też miec kwasow owocowych i witaminy C.
Życzę wszystkim powodzenia i jesli przebywacie w UK, wypróbujcie Simple,naprawde polecam.
kinia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 06:25   #619
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

u mnie znów nawrót nie mam już sił
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 06:44   #620
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
u mnie znów nawrót
u mnie też
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:33   #621
lenka 84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam wszystkich , jestem jak widzicie nowa gdyż dopiero wczoraj stwierdzono u mnie to paskudztwo. Mam takie pytanie mógłby mi ktoś napisać jak wyglądają u was te zmiany na twarzy, nigdzie nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia a z opisów na różnych forach chwilami już wątpię czy mam łzs czy innego parcha ja nie mam żadnych zmian na głowie , nie swędzi mnie nie mam tłustych włosów. Jedyne zmiany mam na twarzy- zaczerwienienie koło ust z jednej strony, pękają mi też usta -od strony tej zmiany ale nie jakoś bardzo, mam zaczerwienienie pod okiem i rano miewam nieraz spuchnięte powieki ale nie zawsze, do tego przez kilka dni miałam suchą skórę taką łuszczącą nad okiem pod brwią ale to w sumie minęło nim poszłam do dermatologa.Miał ktoś może podobnie do mnie?Dodam że nic mnie nie piecze nie swędzi, te zaczerwienienia są suche ale się nie łuszczą w sumie jak dam krem nawilżający i zrobię makijaż nic praktycznie nie widać. Czy to łzs, czy mam tak mało zmian bo to dopiero początek cy to inny syf? Bardzo będę wdzięczna za wszystkie porady sugestie cokolwiek, z góry dziękuję i wszystkich pozdrawiam,ale się rozpisałam
lenka 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:43   #622
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

nie wiem czy juz bylo podawane, ale warto poczytac
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...lzs,t1178.html
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 23:04   #623
kinia09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

No niestety,aj już sie cieszyłam a tu lipa.Wszak w dalszym ciągu stosuję Simple,(nieużywam żadnych leków ,maści itp.) a wylazło mi to paskudztwo ale wiem,że jest to związane stresem (ślub za 2 tyg.) i chyba zbyt dużą ilością czekolady
__________________

kinia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 07:50   #624
Buli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Hmmm no to moze was pociesze... przyszlo lato pare razy wybralem sie an stadion pokopac pilka pare dni bylo dosc u planych i sloneczko przygrzewalo...no ale dzieki tym mocnym promieniom zniklo mi LZS nie wiem na jak dlugo ale narzie nie mam poprostu mocne slonce jkaby to wysuszylo mi to na skorze glowy...moze jakies naswietlania moga pomoc tak sobie teraz myse..w niedlugim czasie i tak sie wybiore dodermatologa to podpytam pozdrawiam

ps. zapomnialem dodac ze od miesiaca jestem na diecie... czyli duzo sokow zero gazowanego!!! duzo owocow i warzyw zero chipsow i slodyczy !!!
__________________
cierpliwość i wytrwałość...

Edytowane przez Buli
Czas edycji: 2009-05-28 o 22:42
Buli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 10:25   #625
TommyB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Przyczyny powstawania ŁZS z tego co się dowiadywałem nie są jasne dla dermatologów. Jedni mówią o stresie jako głównym czynniku, inni o nieprawidłowej diecie, problemach hormonalnych, uczuleniu i zakażeniu grzybem Pityrosporum ovale. Na pewno warto by ustalić co jest najczęstszą przyczyną aby "pokonać wroga". I właśnie tu mam pytanie dotyczące naszej przypadłości.
Czy komukolwiek z was pomogły trwale maście i tabletki przeciwgrzybiczne?
(np. Nizoral krem, Clotrimazolum krem,
Pirolam lub Hascofungin krem i płyn, Pevazol, Pevaryl- kremy
tabletki: Orungal, Sempera, Sporanox, Flumycon, Fungata, Triflucan, Diflucan, Fungores, Ketokonazol, Nizoral) Jeżeli stosowaliście którykolwiek z tych preparatów napiście o skutkach. Weź cie też pod uwagę czy nie stosowaliście również równolegle kremów sterydowych które jak wiemy siwetnie pomagaja ale na krótką metę niestety.
Warto wyjaśnić kwestię tego grzyba : )
TommyB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 14:56   #626
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Witam, ja również męczę sie z tym cholerstwem juz ponad rok.Najgorzej jest na wiosnę -piecze,swędzi a nawet parzy skóra glowy ,jakby tego bylo malo to również piecze twarz i skóra uszów,w uszach i za uszami.Doslownie koszmar.Dermatolog przepisal mi szampon Stierpox czy jakos tak,Elocom(do smarowania raz w tygodniu) oraz Metronidazol.Oczywiscie wszystko to o kant rozbic bo pomagalo tylko do czasu.Jako taki spokoj mialam jesienią i zimą a obecnie zauwazylam nawrót tego choróbska.Postanowilam sie zaopatrzyc w krem Ocerin Oceanik bo slyszalam o nim wiele dobrych opinii .Przedewszystkim wiem ,ze nie moge pozwolic sobie na jedzenie czekolady,ciast,sera żóltego ,picia kawy, napoji gazowanych ,alkoholu i jeszcze duzo innych produktów
Mam do Was pytanie:Czy solarium jest przeciwskazaniem do tej choroby?Czy któras z Was mając ŁZS korzysta z solarium i zauwazyla pogorszenie stanu swojej skóry? Pozdrawiam i prosze o odpowiedz
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 13:29   #627
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez kamila.bg Pokaż wiadomość
Witam, ja również męczę sie z tym cholerstwem juz ponad rok.Najgorzej jest na wiosnę -piecze,swędzi a nawet parzy skóra glowy ,jakby tego bylo malo to również piecze twarz i skóra uszów,w uszach i za uszami.Doslownie koszmar.Dermatolog przepisal mi szampon Stierpox czy jakos tak,Elocom(do smarowania raz w tygodniu) oraz Metronidazol.Oczywiscie wszystko to o kant rozbic bo pomagalo tylko do czasu.Jako taki spokoj mialam jesienią i zimą a obecnie zauwazylam nawrót tego choróbska.Postanowilam sie zaopatrzyc w krem Ocerin Oceanik bo slyszalam o nim wiele dobrych opinii .Przedewszystkim wiem ,ze nie moge pozwolic sobie na jedzenie czekolady,ciast,sera żóltego ,picia kawy, napoji gazowanych ,alkoholu i jeszcze duzo innych produktów
Mam do Was pytanie:Czy solarium jest przeciwskazaniem do tej choroby?Czy któras z Was mając ŁZS korzysta z solarium i zauwazyla pogorszenie stanu swojej skóry? Pozdrawiam i prosze o odpowiedz
Mi solarium stan skóry pogorszyło - nabawiłam się trądzika różowatego. Niby podsuszało, ale jak opalenizna zeszła to się załamałam
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 14:32   #628
kinia09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 30
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Mam do Was pytanie:Czy solarium jest przeciwskazaniem do tej choroby?Czy któras z Was mając ŁZS korzysta z solarium i zauwazyla pogorszenie stanu swojej skóry? Pozdrawiam i prosze o odpowiedz[/quote]

Mnie nic nie było a wrecz przeciwnie ,fajnie mi złagodziło zaczerwienienia oraz stany zapalne.Myśle,że to jest indywidualna sprawa,tak samo jak z lekami,maściami itp.
__________________

kinia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 22:12   #629
kamabol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

Solarium raczej nie jest polecane przy ŁZS. Być może to sprawa indywidualna, ale pożądane przez ciebie wysuszenie skóry może być krótkotrwałe. Skóra zacznie produkować więcej łoju, a tego nie chcesz. Poza tym jest jeszcze kwestia leków, maści, niektórych witamin, które są fotouczuleniowe i nie lubią solarium.
kamabol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 08:47   #630
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry

w desperacji zaczełam od wczoraj używac acne derm.zobaczymy.
julisari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 19:24:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.