Skrobia ziemniaczana jako puder - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-22, 17:12   #961
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
fixer - pierwsze słyszę zaraz poszukam o nim jakichś informacji, a czy można go stosować solo? bo ja na codzień tylko się "skrobiuję" i maluję oko, zero podkladu, pudru ani nic takiego
pudru to chyba nawet nie mam w tej chwili na stanie
ale mnie zaciekawilaś tym fixerem


Wiesz, solo nigdy nie próbowałam ,ale myślę, że może dać radę. W sumie koszt nie jest duży, bo coś ok. 14- 15zł, a razie W zawsze zostaje fajne pudełeczko z sitkiem

On jest totalnie biały, ale na twarzy jest transparenty, podejrzewam, że na bardzo ciemnych karnacjach może lekko bielić ( z autopsji się nie wypowiem bo sama jestem blada), ale dla bladziochów i cer kolorystycznie średnich sądzę, że będzie ok.
Co do pudru, to ja bym go stosowała na skrobię, ale z doświadczenia nie wiem jak by to razem zadziałało.
Obecnie u mnie jakoś skrobia poszła w odstawkę i stosuję puder dla dzieci babydream zmieszany z zieloną glinką i bardzo sobie chwalę, z tym, ja nie lubię płaskiego matu, a jeżeli chcę takowego i długo utrzymującego się makijażu to omiatam dodatkowo fixerem i jest git
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:35   #962
Oliwia90z
Przyczajenie
 
Avatar Oliwia90z
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Mąka ziemniaczana jako puder matujący!

Cześć dziewczyny, jestem tu zupełnie nowa i nie wiem czy na dobrym forum piszę :O Ja chciałabym się z wami podzielić moim nowym odkryciem - mąką ziemniaczaną. Działa chyba o niebo lepiej niż drogi puder matujący, jest na każdy kolor skóry no i bardzo tania! Ja nakładam ją pędzlem i trzyma mat nawet 7-8 godzin a w dniach szczególnych dłużej Jedyny minus to lekkie przesuszenie skóry ale od czego są kremy A co wy o tym sądzicie?
__________________
Jestem młodą kobietką która dopiero wchodzi w świat wizażu i ciągle chce próbować nowych rzeczy! Chętnie czytam wasze opinie i jestem wdzięczna za pomoc
Oliwia90z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 21:06   #963
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Mąka ziemniaczana jako puder matujący!

Spoznilas sie z tym newsem jakies 10 lat. Jest mnostwo watkow o mace. Wystarczy tam zajrzec.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 11:54   #964
Rudkee
Przyczajenie
 
Avatar Rudkee
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Chciałabym z Kątów-moje miejsce na Ziemi...
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: skrobia ziemniaczana

Wątek stary jak świat, ale pozwólcie że dodam swoją opinię na temat tego mega kosmetyku. Jestem 30-letnią mamą. Przez lata dojrzewania, przed i po ciąży, przy tabletkach anty i bez, nigdy, powtarzam NIGDY nie miałam tak matowej japy jak po zastosowaniu mąki ziemniaczanej!!! Do tej pory tłuszcz, zaskórniki i jerszcze raz tłuszcz... Nie pomogły kwasy, maści, domowe maseczki. Piłam cudowne herbaty, smarowałam aptecznymi specyfikami a twarz świeciła się jak przysłowiowemu psu wiadomo co. I wtedy złapałam za mąkę. Na zasadzie "przecież nie zaszkodzi". I co?? Nie używam już niczego, po za kremem matująco- nawilżającym i właśnie skrobią ziemniaczaną. Nic nie wyskakuje, bo mąka widocznie nie zatyka porów. I jaki mat! Nie płaski rodem z photoshopa, ale naturalny look, którego brakowało mi przez lata kombinowania z podkładami, pudrami i innymi bb. Polecam jak nic na świecie!
__________________
Rudkee
Rudkee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:59   #965
blackcat90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Hej Chciałabym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami ze skrobią. Przez ostatnie 13 (!!!) lat zmagałam się z powracającym BARDZO intensywnym przetłuszczaniem cery, połączonym z silnym trądzikiem. Nigdy nie miałam skóry matowej dłużej niż 1,5h.

Co zrobiła skrobia:

-po nałożeniu ciężkiego, nawilżającego kremu i podkładu mam buzię matową cały dzień, od 7 rano do 19, z delikatnym połyskiem wieczorem
-wbrew temu co twierdzą niektóre dziewczyny, jakoby pod skrobią znajdowało się sebum - nie, nie znajduje się -ono się po prostu prawie nie pojawia
-dzięki temu że sebum nie panoszy się na buzi - prawie całkowicie wyleczył mi się trądzik (brak warunków do rozwoju bakterii)
-gładka skóra i uczucie, że cera jest wręcz pielęgnowana

Odkrycie życia jeśli chodzi o kosmetyki
blackcat90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 19:37   #966
paulia993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
skrobia ziemniaczana vs kukurydziana

Czy skrobia ziemniaczana to to samo co kukurydziana? Która lepiej działa jako puder do twarzy?
paulia993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 22:20   #967
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: skrobia ziemniaczana vs kukurydziana

a czy ziemniak jest kukurydza?:P
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 15:42   #968
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: skrobia ziemniaczana vs kukurydziana

Ty chcesz klasc to na twarz zamiast pudru transparentnego? ;O
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 07:05   #969
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: skrobia ziemniaczana vs kukurydziana

Cytat:
Napisane przez paulia993 Pokaż wiadomość
Czy skrobia ziemniaczana to to samo co kukurydziana? Która lepiej działa jako puder do twarzy?
Poczytaj tutaj.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 17:29   #970
eliveva
Przyczajenie
 
Avatar eliveva
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 27
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

heh no to i ja się wypowiem, bo jakiś czas temu znalazłam ten temat i postanowiłam wypróbować na sobie skrobię ziemniaczaną jako puder. Muszę wam powiedzieć że... jest świetny!! tylko, że ja przesiałam mąkę i wymieszałam ją z moim nieudanym zakupem z rimmela - po prostu za ciemny kupiłam puder mineralny, a on jeszcze na buzi mi zciemniał..to ten lasting finish mineral powder foundation. Niby był 100 ivory a jednak dalej za ciemny także przesiałam mąkę wymieszałam porządnie z pudrem mineralnym uzyskując kolor pożądany przeze mnie, nałożyłam pędzlem i.... długotrwały efekt!! jestem w pełni zadowolona! Poważnie!! nigdy tak długo na policzkach żaden mi się nie trzymał jupi
eliveva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 18:22   #971
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

A ja wymyslilam maseczke z maki, troche maki, troche zoltka, troche bialego sera, napackac wszystko na twarz, posypac koperkiem i gotowe!
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-09, 11:40   #972
kasiarzyna0
Raczkowanie
 
Avatar kasiarzyna0
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 57
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Hej kupiłam skrobię kukurydzianą w sklepie spożywczym w celach używania jej jako pudru ale nie zdążyłam jej wykończyć przed końcem terminu ważności, czy są jakieś przeciwskazania do używania jej po upływie terminu ? Co o tym sądzicie ?
kasiarzyna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 16:30   #973
beatka1985a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 20
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Czytam temat dłuższy czas, i ja też postanowiłam kupić tą skrobie.
beatka1985a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 10:26   #974
Wredna_Socjopatka
Przyczajenie
 
Avatar Wredna_Socjopatka
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 6
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Ja również używam skrobi ziemniaczanej jako pudru. Idealnie nadaje się do przypudrowania filtrów i nie destabilizuje ich działania. Cudownie matuje na wiele godzin, ale nie do płaskiego matu, efekt jest lekko satynowy. Wygładza, zmniejsza widoczność porów, wycisza trądzik różowaty, zapobiega w moim przypadku powstawaniu nowych krostek i przyspiesza gojenie istniejących. Utrzymuje cerę jasną, czystą i naturalnie zmatowioną. Nie ściąga, nie wysusza i nie uwidacznia suchych skórek. I absolutnie nie widać jej na twarzy, nie osiada w strukturze oraz meszku. Zachowuje się i wygląda jak drogi puder z efektem blur, nie kosztując przy tym majątku. Kocham i będę używać dożywotnio.

Edytowane przez Wredna_Socjopatka
Czas edycji: 2019-08-08 o 10:40
Wredna_Socjopatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 07:35   #975
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Jestem w szoku bo to jest w sumie genialny pomysł! :O
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 08:58   #976
jolasopotka2
Przyczajenie
 
Avatar jolasopotka2
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 7
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Poczytałam wątek i chyba spróbuję z tą skrobią, tylko może pochodzę w domu w makeupie
jolasopotka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 10:07   #977
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Pomysł ze skrobią jako puder mi się podobal, dopóki nie poszłam na imprezę, na której znajomi robili zdjęcia z fleszem

Na wszystkich tych zdjęciach miałam na twarzy białe plamy, bo skrobia odbija światło. Masakra Od tamtej pory nie użyłam ani razu i nie planuję.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 14:05   #978
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Skrobia ziemniaczana jako puder

Ja nie polecam skrobii, mi tylko przyciemniała mój korektor/ podkład (??), poza tym jak już jej użyłam a potem np. chciałam poprawić makijaż, to już nie mogłam, bo skrobia tworzy taką dziwną warstwę... Ponoć lepszy jest np puder ryżowy, jeśli już szukasz naturalnych rozwiązań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.