Praktyki w restauracji/hotelu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-26, 21:53   #1
anka195
Przyczajenie
 
Avatar anka195
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3

Praktyki w restauracji/hotelu.


Cześć. Jestem w drugiej klasie technikum gastronomicznego. Po świętach czyli gdzieś na początku kwietnia wybieram się na praktykę miesięczną do restauracji/hotelu. Chciałam się dowiedzieć (oczywiście jeśli ktoś odbywał taką praktykę) czy wam się podobało? nauczyliście się czegoś? jak to wyglądało i co robiliście?

Nigdy nie miałam okazji mieć jeszcze praktyk, ani pracować w takim zakładzie.. więc jeśli ktoś chce się podzielić swoim doświadczeniem to zapraszam i z góry dziękuje za odpowiedzi
anka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 22:16   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

ja miałam takie praktyki i praktycznie cały czas sprzątałam ewentualnie siedziałam w kuchni i obierałam warzywa
nie wiem czy ja tak źle trafiłam czy zawsze traktują tak praktykantki
ale dla mnie te praktyki były bez sensu ,strasznie wymagali jak od normalnej pracownicy, oczywiście nie płacili i nawet obiadu nie można było zjeść i do tego nic się nie nauczyłam bo sprzątać nauczyłam się w domu
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 22:26   #3
anka195
Przyczajenie
 
Avatar anka195
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
ja miałam takie praktyki i praktycznie cały czas sprzątałam ewentualnie siedziałam w kuchni i obierałam warzywa
nie wiem czy ja tak źle trafiłam czy zawsze traktują tak praktykantki
ale dla mnie te praktyki były bez sensu ,strasznie wymagali jak od normalnej pracownicy, oczywiście nie płacili i nawet obiadu nie można było zjeść i do tego nic się nie nauczyłam bo sprzątać nauczyłam się w domu
gdy szukałam na innych stronach jakiś informacji o praktykach, to właśnie to samo było.. sprzątanie, obieranie, sprzątanie.. smutne trochę, ponieważ chciałam iść się tam czegoś nauczyć nowego..
no ale dzięki za odpowiedz
anka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 22:42   #4
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Miałam znajomych, którzy mieli praktykę w hotelu, no i niestety, prawie cały czas sprzątali... Troszkę też siedzieli na recepcji.
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 23:12   #5
Paulinnaxs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Hej.

Ja również miałam praktyki w hotelu, nawet w dwóch.
Hmm wnioski są takie, że w zakładach tych rzadko się czegos tak na prawdę nauczysz, no może sprzątania, albo drobnych prac kuchennych...poza tym lipa na całego, chodzi bardziej o wykorzystanie ucznia, niż o jego naukę...no chyba, że faktycznie trafi Ci się dobry zakład, który respektuje program Twych praktyk, tego Ci życze, ale nie nastawiaj się, że będziesz siedzieć na recepcji i ćwiczyć języki...pozdrawiam
Paulinnaxs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 08:56   #6
Wolha
Zadomowienie
 
Avatar Wolha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 047
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Ja chodziłam do gastronomicznej szkoły. Miałam praktyki raz w tygodniu (przez 4 lata) i chyba raz miesięczne. Gotować na pewno się nie nauczyłam. Głównie obierało się warzywa, przygotowywało się półprodukty. Niektórzy przez cały rok lepili tylko pierogi, albo smażyli ryby (piątki). Miałam praktyki też w hotelu to chyba tylko zdarzało się, że poszłyśmy sprzątać pokoje lub pomogłyśmy przygotować zastawę na przyjęcie i jakieś zakąski, a tak to obieranie warzyw. Aaaaa i najważniejsze - mycie garów
Najlepiej popytaj starszych roczników, bo może co szkoła to co innego.
Aa no i jeszcze jaką masz specjalizację? Bo np. kelnerzy u nas rzadko na kuchni siedzieli i faktycznie obsługiwali ludzi, pomagali ogólnie na barze/restauracji.

Edytowane przez Wolha
Czas edycji: 2013-03-27 o 08:58
Wolha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 11:27   #7
alevE
Wiecznie niezdecydowana
 
Avatar alevE
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 715
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Nie byłam w technikum gastronomicznym, a hotelarskim i powiem jedno-nauczyłam się tylko różnych sposobów ścielenia pościeli.
__________________
Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
DZIEWCZĘTA! Życie jest za krótkie, żeby przez tydzień nosić jeden kolor paznokci!!!!!!!!!!!
`Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.`

Mój skromny kosmetyczny blożek
alevE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 11:59   #8
cytrynka122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 648
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Ja miałam farta i połowę czasu spędziłam na recepcji, a drugą połowę na pokojach. Mimo to dużo się nauczyłam
__________________
56 /2019
Filmy: 16 /2019

30/2018 Filmy: 43//2018
30/2017 Filmy: 44/2017
39/2016 Filmy:34/2016

cytrynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:31   #9
anka195
Przyczajenie
 
Avatar anka195
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
dziś w szkole pani nam tez powiedziała, że nie mamy się na nic innego nie nastawiać, bo to są początki.. w sumie racja od czegoś trzeba zacząć..

mam nadzieje że chociaż ludzie i atmosfera będzie fajna
anka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:26   #10
Sour
Zadomowienie
 
Avatar Sour
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z łóżka
Wiadomości: 1 695
Dot.: Praktyki w restauracji/hotelu.

Pracuję w hostelu i często przyjmujemy praktykantów
W praktyce wygląda to tak, że przez kilka pierwszych dni tłumaczymy praktykantowi na czym praca polega, można się sporo dowiedzieć resztę czasu spędza na wykonywaniu dość nudnych zadań jak np. tworzenie baz mailowych, zbieraniu inspiracji internetowych na konkretny temat czy marketing telefoniczny...
Co prawda klientów na recepcji nie obsługują, ale sprzątać absolutnie nikt im nie każe - przecież od tego są etatowe sprzątaczki
zatem nie martw się na zapas!
__________________
Fall seven times, stand up eight.
Sour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.