Mamy majowe 2019 - część VI - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-19, 14:29   #3301
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
oj tam, wegetuj i odpoczywaj ile wlezie




"Uwielbiam" połóg...dwa dni nic, a teraz mnie zalało dobrze,że po poprzednich raz wiem,że tak może być i jestemna to przygotowana

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

fajna dzisiaj data (mój tp zresztą), chętnych pewnie co najmniej 6, mogłoby którąś wziąć
Mnie, mnie!! Ja się zgłaszam na ochotnika!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 14:42   #3302
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Dziewczyny, czy Wasze malychy też odrywają się od piersi z płaczem? Moja sama puszcza i zaczyna się drzeć, nie ważne czy ssała 15 czy 40 minut. Jak mam to traktować? Nie najada się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 14:53   #3303
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Elsabel może płacze bo jej przestało lecieć, a może np. jakiś bąk jej po jelitach jeździ? Probowałaś przerzucić na drugą pierś?

Motyl, tak Lactosan. Jest smaczna


A mnie znów cycek napierdziela, tym razem drugi. Aż ryczę z bólu i bezsilności. Jakbym już mało była przeorana. Musiałam się ze spaceru do domu zabrać żeby wiochy nie robić, że chodzę zaryczana. Już mnie mięśnie zaczynają boleć. Drama, drama...
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 14:54   #3304
AgataAgata9090
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 867
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wasze malychy też odrywają się od piersi z płaczem? Moja sama puszcza i zaczyna się drzeć, nie ważne czy ssała 15 czy 40 minut. Jak mam to traktować? Nie najada się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A sprawdzasz czy leci mleko? Bo może nie leci i się denerwuje? Mój w drugą stronę. Płacze, biorę go do cyca, ciumka i zasypia po niezbyt długim czasie. Odkładam do łóżeczka a ten znowu w płacz. Więc albo to chęć bycia blisko albo się nie najada pokarmem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgataAgata9090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 15:42   #3305
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wasze malychy też odrywają się od piersi z płaczem? Moja sama puszcza i zaczyna się drzeć, nie ważne czy ssała 15 czy 40 minut. Jak mam to traktować? Nie najada się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj odbić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Ewentualnie może to być problem z kupka/bakami jak u nas, maluchy czuja że coś im ciśnie ale nie potrafią się rozluźnić i dlatego płaczą... Pierś to relaks więc próbują dalej łapać...
Wtedy może nalykac się powietrza więc dochodzi że i tu trzeba odbić...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 15:45   #3306
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
A sprawdzasz czy leci mleko? Bo może nie leci i się denerwuje? Mój w drugą stronę. Płacze, biorę go do cyca, ciumka i zasypia po niezbyt długim czasie. Odkładam do łóżeczka a ten znowu w płacz. Więc albo to chęć bycia blisko albo się nie najada pokarmem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest dokładnie tak samo. Biorę ją drugi raz, "dobijam" cyckiem i zazwyczaj wtedy pada

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 17:18   #3307
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Chyba mi wypadł kawałek czopa, nie jestem pewna, nie był podbarwiony krwią ani brazowy, bardziej taki jak nie wiem... Skoncentrowane białko jaja, lekko żółty....ale tak sporo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 17:19   #3308
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Spróbuj odbić

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Ewentualnie może to być problem z kupka/bakami jak u nas, maluchy czuja że coś im ciśnie ale nie potrafią się rozluźnić i dlatego płaczą... Pierś to relaks więc próbują dalej łapać...
Wtedy może nalykac się powietrza więc dochodzi że i tu trzeba odbić...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
O odbijaniu żadna położna mi nie mówiła, kazały kłaść na boku po jedzeniu. Jak to się robi?
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Elsabel może płacze bo jej przestało lecieć, a może np. jakiś bąk jej po jelitach jeździ? Probowałaś przerzucić na drugą pierś?

Motyl, tak Lactosan. Jest smaczna


A mnie znów cycek napierdziela, tym razem drugi. Aż ryczę z bólu i bezsilności. Jakbym już mało była przeorana. Musiałam się ze spaceru do domu zabrać żeby wiochy nie robić, że chodzę zaryczana. Już mnie mięśnie zaczynają boleć. Drama, drama...
Może przestało... Jak ściskam brodawke to jakaś kropelka zawsze się pojawi, ake nie wiem czy ona jest w staniw to wyssać. Przerzucam na drugą pierś i jest to samo, possie 15-20 minut, wypluwa i wrzask. Nawet jak 30 minut possała to na końcu znów to samo.
Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
A sprawdzasz czy leci mleko? Bo może nie leci i się denerwuje? Mój w drugą stronę. Płacze, biorę go do cyca, ciumka i zasypia po niezbyt długim czasie. Odkładam do łóżeczka a ten znowu w płacz. Więc albo to chęć bycia blisko albo się nie najada pokarmem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przynajmniej zasypia Ci na chwilę przy cycku, mojej się to nie zdarza. Przystawiam ją od 14:00 co chwilę, nawet na moment nie zasnęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 17:22   #3309
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Od jutra zostaję już sama w domu, tż wraca do pracy. Już mam mega doła. Boję się, że ocipieję z samotności. I jeszcze zapowiedział, że być może nie będzie wracał normalnie, bo masa roboty, więc trzeba będzie kombinować jak tu ogarnąć starszą córkę z przedszkolem i zajęciami. We wtorek jedziemy do pediatry i już wiem, że bez tż i chyba muszę kogoś wziąć bo zeświruję w aucie czy młoda w tym fotelu z tylu oddycha czy nie, a z pół godz będę jechać w jedną stronę. Przeraża mnie dziś to wszystko. Jakbym smęciła przez najbliższe 2 tyg to się nie dziwcie. Mam nadzieję, że do czerwca się ogarnę
Facet od fotelików i na BM mówili, żeby właśnie maluch najlepiej sam jechał z tyłu, bo podczas wypadku dorosły może go uderzyć. A jak wy robicie? Jak tż prowadzi, to siedzicie z dzieckiem z tyłu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 17:35   #3310
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
O odbijaniu żadna położna mi nie mówiła, kazały kłaść na boku po jedzeniu. Jak to się robi?Może przestało... Jak ściskam brodawke to jakaś kropelka zawsze się pojawi, ake nie wiem czy ona jest w staniw to wyssać. Przerzucam na drugą pierś i jest to samo, possie 15-20 minut, wypluwa i wrzask. Nawet jak 30 minut possała to na końcu znów to samo.Przynajmniej zasypia Ci na chwilę przy cycku, mojej się to nie zdarza. Przystawiam ją od 14:00 co chwilę, nawet na moment nie zasnęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hm tak fizjologiczne rozwojowo najpiękniej to Polz sobie ja na kolana na Jej plecach tak że ona głowę na kolanach nogi w twoją stronę. Weź pod paszki i się pochyl żeby wrzucić je na ramię (dziecko od pach a wiec ręce ramiona głową za Twoim ramieniem). Pupa na kolanach i wtedy postrzynaj pupę i podnieś. (film zawitkowskiegi jest na yt) brzmi i wygląda na trudne. Pamiętam jak sama cwiczylam
I klep w pupę, albo masuj plecy od pupy do góry jakbyś chciała ten pęcherzyk wycisnąć..


A jak ją zabierasz od piersi? W tym akwarium możesz wozić? Może ona płacze bo hzu nie chce a Ty pachniesz mlekiem i ją drażni? Moja często luzuje jak ją odkładam na kanapę..albo bierze ja mąż
Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Facet od fotelików i na BM mówili, żeby właśnie maluch najlepiej sam jechał z tyłu, bo podczas wypadku dorosły może go uderzyć. A jak wy robicie? Jak tż prowadzi, to siedzicie z dzieckiem z tyłu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 17:35   #3311
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

No, ja jeździłam z małym z tyłu nie wiem, z pół roku...może trochę dłużej, teraz nie będę bo przy 2 się nie zmieszczę ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 17:39   #3312
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Ha jeździłam z tyłu z dzieckiem... Generalnie. Myślę że dziecko prędzej uderza zabawki, książeczki, bidon z wodą, torba niemowlęca i 600 innych rzeczy które wala się po aucie niż rodzic przypiety pasami

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Teraz siła rzeczy 2 dzieci z tyłu a my z przodu... Na trasie 40min 2x na czerwonym wyginalamnsiendo tyłu zobaczyć czy oddycha.. Czy nie krztuai się mlekiem i inne takie...
Muszę jakoś 2gie lusterko zamontować...
Nie wiem jak to będzie. Synek nie spał w aucie. Więc pełniła funkcje mama-animator... A si rodziców jednych czy drugich mamy ok 1.5-2.5h drogi... No takiego ryku nie zniose ...
Zapewne nadal będziemy praktykować jeżdżenie na noc...



Eh mała ma odparzony tyłek. Ja pikole nie może być normalnie...
Więc leży na brzuchu i wierzymy... Pf.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 17:47   #3313
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Dziewczyny, taka sprawa. Będę czasem chciała odciągnąć mleko i wyjść sama na troszkę. Czy to mleczko musi być podgrzane czy może być takie w temp pokojowej?
Wczoraj testowałam odciąganie i ogrzewanie w kąpieli wodnej jakoś słabo szło, Mała się rozryczy zanim to się podgrzeje. Może kupić podgrzewacz?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 17:52   #3314
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ha jeździłam z tyłu z dzieckiem... Generalnie. Myślę że dziecko prędzej uderza zabawki, książeczki, bidon z wodą, torba niemowlęca i 600 innych rzeczy które wala się po aucie niż rodzic przypiety pasami

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Teraz siła rzeczy 2 dzieci z tyłu a my z przodu... Na trasie 40min 2x na czerwonym wyginalamnsiendo tyłu zobaczyć czy oddycha.. Czy nie krztuai się mlekiem i inne takie...
Muszę jakoś 2gie lusterko zamontować...
Nie wiem jak to będzie. Synek nie spał w aucie. Więc pełniła funkcje mama-animator... A si rodziców jednych czy drugich mamy ok 1.5-2.5h drogi... No takiego ryku nie zniose ...
Zapewne nadal będziemy praktykować jeżdżenie na noc...



Eh mała ma odparzony tyłek. Ja pikole nie może być normalnie...
Więc leży na brzuchu i wierzymy... Pf.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Mąka ziemniaczana jak będziesz ubierać pieluchę mówię ci, spróbuj
A mała w aucie jak? Zasnęła czy niekoniecznie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 18:15   #3315
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Anuhaaaa a macie lusterko,żebyś widziała małą?Ja bardzo często jeżdżę sama z dziećmi i właśnie takie lusterko jest spoko.
Fakt,że jak jeździliśmy gdzieś dalej i mąż prowadził, to wcześniej siedziałam z tyłu i zabawiałam(s-max ma trzy osobne fotele) no ale teraz się nie uda, chyba,że sobie usiądę w "trzeciej klasie" (mamy siedmioosobowego).



Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
A sprawdzasz czy leci mleko? Bo może nie leci i się denerwuje? Mój w drugą stronę. Płacze, biorę go do cyca, ciumka i zasypia po niezbyt długim czasie. Odkładam do łóżeczka a ten znowu w płacz. Więc albo to chęć bycia blisko albo się nie najada pokarmem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karol ma tak samo, po prostu się nie najada.Jak przysypia to go budzę- masuję po żuchwie, głaszczę pod brodą, ewentualnie całuję po karku lub rozbieram.
Dopiero jak dokończy pierś i go odkładam to śpi tyle, ile powinien.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 18:19   #3316
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

My dziś spędziliśmy super dzień u moich rodziców, mały spał 3,5h w ogordzie nawiązując do poprzedniego tematu i posta Sq. Ja jestem przykładem po prostu osoby, która nie jest szczególnie dojrzała i dla mnie macierzyństwo to jest przyspieszone dojrzewanie. Prowadziłam mega wygodne życie podporządkowane tylko pode mnie. Chciałam rzucić etat, rzuciłam, chciałam lecieć do Stanów na 2 miesiace, spakowałam się i poleciałam, o kasę od dawna nie musiałam się martwić. Wszystko kręciło się wokół mnie tak naprawdę. Imprezy, kosmetyczki, ciuchy i tak dalej. Nagle mam dziecko i wszystko kręci się wokół niego. Dla mnie to był lekki szok chociaż przecież musiałam się z tym liczyć. Nie wiem, co ja sobie myślałam natomiast nie wstydzę się tego i uważam, że jestem dobrym przykładem tego, że różnie to macierzyństwo na początku wygląda. Mało tego, sądzę, że wcale nie byłoby lepiej żebym urodziła małego np.za 2 czy 3 lata. Byłoby tak samo albo gorzej. Ja już po tym niecałym miesiącu widzę, jak synek uczy mnie dyscypliny i przestawienia siebie z pierwszego miejsca zawsze i wszędzie. Każdy musi dojrzeć i tyle. A co do Ciebie motylku to też jesteś fajnym przykładem tego,że nawet będąc już doświadczoną mamą trafiają się różne momenty i tez wzruszenia czy smuteczki Agadzie, to co piszesz o podróżowaniu z dzieckiem jest dla mnie bardzo ciekawe,bo ta kwestia mnie zastanawia, jak to będzie. Ale pierwszy lot samolotem planujemy jak już będzie miał rok, wtedy weźmiemy go gdzieś na dalsze wakacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 18:44   #3317
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Ktoras pila Felmatiker??
Zaraz się odniósł do tego, ale po kolei.
Z kp jest drama, Mała za cholerę nie chce się przyssać co cycka, mimo iż wydaje mi się że mleko jest.
Na chwilę się przykleiły, później odchyla głowę, jest wrzask, ryk. No nie do opanowania. A wiadomo takiej rozdartej jej nie przystawię.
Położne ( świetne babki swoją drogą) przychodzą, pomagają, nawet pediatra, zastępca ordynatora też, no walka jak nie wiem co. Próbuje już różne pozycje i to samo, albo wrzeszczy, albo possie chwilę i przysypia...
W końcu jedną położna mówi że może faktycznie pokarmu za mało no i wypilam ten felmatiker ( nawet dobry w smaku).
Za jakieś 1.5 godziny...leci mi z cycków, ( czyli działa). Przystawiam Malutką ofkors złość, no ale przyszła położna, spróbowaliśmy spod pachy i coś pociumkala. Z drugiej piersi leci, nie ma szans na to że mała wypije. Więc odciągnęłam laktatorem z obu. Wyszło grubo ponad 30 ml. Mała wypiła.
No więc, femaltiker u mnie zadziałał, ale póki co nie będę go piła bo boje się że będzie jakiś duży nawał, Mała nie będzie chciała pić, (a nie chce się uzależnić od laktatora) i dostanę jakiegoś zapalenia.

Poza tym, kurczę, może to głupie, ale nie wiem jak to jest mieć pełną/pustą pierś, bo zwyczajnie tego nie czuję.
I jeszcze wkurza mnie fakt że za wuja nie mogę jej obudzić po 3 godzinach. Mogłaby spać jeszcze. Zwłaszcza po mm. Ręce nogi "chodzą", a oczy śpią.

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Chyba mi wypadł kawałek czopa, nie jestem pewna, nie był podbarwiony krwią ani brazowy, bardziej taki jak nie wiem... Skoncentrowane białko jaja, lekko żółty....ale tak sporo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo, to może już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez grejpfrutowa01
Czas edycji: 2019-05-19 o 19:12
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 18:45   #3318
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
A sprawdzasz czy leci mleko? Bo może nie leci i się denerwuje? Mój w drugą stronę. Płacze, biorę go do cyca, ciumka i zasypia po niezbyt długim czasie. Odkładam do łóżeczka a ten znowu w płacz. Więc albo to chęć bycia blisko albo się nie najada pokarmem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo "mamo ja jeszcze jem!" mój tak ma jak chowam cycka w biustonosz. Nagle się budzi, że on chce jeszcze

Ja jeździłam z tyłu do ok roku. Teraz we dwóch będą chyba jeździć sami. Tylko lusterko jeszcze jedno muszę kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 19:03   #3319
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, taka sprawa. Będę czasem chciała odciągnąć mleko i wyjść sama na troszkę. Czy to mleczko musi być podgrzane czy może być takie w temp pokojowej?
Wczoraj testowałam odciąganie i ogrzewanie w kąpieli wodnej jakoś słabo szło, Mała się rozryczy zanim to się podgrzeje. Może kupić podgrzewacz?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Do 4h w temperaturze pokojowej bez problemu.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 19:11   #3320
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

My na razie tylko kilka razy jechaliśmy samochodem, do tej pory jeździłam z przodu (dziś prowadziłam) ale dziś też coś marudził i potem jechałam z tyłu z nim żeby w razie czego włożyć smoka czy włączyć szumisia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 19:21   #3321
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
My dziś spędziliśmy super dzień u moich rodziców, mały spał 3,5h w ogordzie nawiązując do poprzedniego tematu i posta Sq. Ja jestem przykładem po prostu osoby, która nie jest szczególnie dojrzała i dla mnie macierzyństwo to jest przyspieszone dojrzewanie. Prowadziłam mega wygodne życie podporządkowane tylko pode mnie. Chciałam rzucić etat, rzuciłam, chciałam lecieć do Stanów na 2 miesiace, spakowałam się i poleciałam, o kasę od dawna nie musiałam się martwić. Wszystko kręciło się wokół mnie tak naprawdę. Imprezy, kosmetyczki, ciuchy i tak dalej. Nagle mam dziecko i wszystko kręci się wokół niego. Dla mnie to był lekki szok chociaż przecież musiałam się z tym liczyć. Nie wiem, co ja sobie myślałam natomiast nie wstydzę się tego i uważam, że jestem dobrym przykładem tego, że różnie to macierzyństwo na początku wygląda. Mało tego, sądzę, że wcale nie byłoby lepiej żebym urodziła małego np.za 2 czy 3 lata. Byłoby tak samo albo gorzej. Ja już po tym niecałym miesiącu widzę, jak synek uczy mnie dyscypliny i przestawienia siebie z pierwszego miejsca zawsze i wszędzie. Każdy musi dojrzeć i tyle. A co do Ciebie motylku to też jesteś fajnym przykładem tego,że nawet będąc już doświadczoną mamą trafiają się różne momenty i tez wzruszenia czy smuteczki Agadzie, to co piszesz o podróżowaniu z dzieckiem jest dla mnie bardzo ciekawe,bo ta kwestia mnie zastanawia, jak to będzie. Ale pierwszy lot samolotem planujemy jak już będzie miał rok, wtedy weźmiemy go gdzieś na dalsze wakacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo, duża zmiana. Swoją drogą, mało jest osób które się przyznają że macierzyństwo rozczarowało, więc Lilly, szacun dla ciebie że potrafisz o tym otwarcie powiedziec. Apropo podróży - służę radą jakby co
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Zaraz się odniósł do tego, ale po kolei.
Z kp jest drama, Mała za cholerę nie chce się przyssać co cycka, mimo iż wydaje mi się że mleko jest.
Na chwilę się przykleiły, później odchyla głowę, jest wrzask, ryk. No nie do opanowania. A wiadomo takiej rozdartej jej nie przystawię.
Położne ( świetne babki swoją drogą) przychodzą, pomagają, nawet pediatra, zastępca ordynatora też, no walka jak nie wiem co. Próbuje już różne pozycje i to samo, albo wrzeszczy, albo possie chwilę i przysypia...
W końcu jedną położna mówi że może faktycznie pokarmu za mało no i wypilam ten felmatiker ( nawet dobry w smaku).
Za jakieś 1.5 godziny...leci mi z cycków, ( czyli działa). Przystawiam Malutką ofkors złość, no ale przyszła położna, spróbowaliśmy spod pachy i coś pociumkala. Z drugiej piersi leci, nie ma szans na to że mała wypije. Więc odciągnęłam laktatorem z obu. Wyszło grubo ponad 30 ml. Mała wypiła.
No więc, femaltiker u mnie zadziałał, ale póki co nie będę go piła bo boje się że będzie jakiś duży nawał, Mała nie będzie chciała pić, (a nie chce się uzależnić od laktatora) i dostanę jakiegoś zapalenia.

Poza tym, kurczę, może to głupie, ale nie wiem jak to jest mieć pełną/pustą pierś, bo zwyczajnie tego nie czuję.
I jeszcze wkurza mnie fakt że za wuja nie mogę jej obudzić po 3 godzinach. Mogłaby spać jeszcze. Zwłaszcza po mm. Ręce nogi "chodzą", a oczy śpią.

Oooo, to może już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby! Chciałabym już bardzo żeby się zaczęło, naprawdę. Ale też wiem że po odejściu czopa ( jednak chyba cały poszedł) to może byc za chwilę jak i za kilka dni.
Ładnie się zebrało, 30 ml niezły wynik ale ja na to patrzę przez pryzmat że będę butle dawac, bo jak dziecko ssie to inaczej też produkcja idzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 19:29   #3322
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Mała wreszcie zasneła, oczywiście po butli. Jadła spokojnie, nie wypluwała jej z taką histerią jak piersi. Czyli jednak jeść potrafi. Nie radzę sobie z nią zupełnie, od 14:00 miałam 6 godzin histerii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 19:33   #3323
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Mała wreszcie zasneła, oczywiście po butli. Jadła spokojnie, nie wypluwała jej z taką histerią jak piersi. Czyli jednak jeść potrafi. Nie radzę sobie z nią zupełnie, od 14:00 miałam 6 godzin histerii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witam w klubie histerycznej jeżeli chodzi o przystawianie do piersi. Nie potrafię jej chyba dobrze przystawić+ ona ma chyba wędzidełko do przeglądu i mm jadła z butelki. = lipa z cyckiem.
W ostateczności będę robić tak jak agadzie- ściągać laktatorem i to będzie jadła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 19:46   #3324
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Agadzie, tak, pierwsze tygodnie mnie mocno przeorały ale za to miłość do Staszka jest większa z dnia na dzień więc będzie dobrze może i z sentymentem wspominam życie przed nim ale nikomu bym go już nie oddała a poza tym mam też wrażenie, że idealizuję życie przed nim.a co do rad dotyczących podróży to dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 20:01   #3325
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Agadzie, tak, pierwsze tygodnie mnie mocno przeorały ale za to miłość do Staszka jest większa z dnia na dzień więc będzie dobrze może i z sentymentem wspominam życie przed nim ale nikomu bym go już nie oddała a poza tym mam też wrażenie, że idealizuję życie przed nim.a co do rad dotyczących podróży to dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie bylo tak że przed urodzeniem.Dominika byłam tu cholernie samotna - ledwo się przenieśliśmy, nie miałam praktycznie znajomych, język był jaki był, i tak się snułam tylko po ulicach. Jak młody się urodził - zmiana o 180°, poznałam dużo innych mam, z niektórymi do dziś mam kontakt, ogólnie już miałam jakiś cel, coś do roboty. Teraz jestem w zupełnie innej sytuacji, mam dużo znajomych tutaj, dobra przyjaciółkę, młody chodzi do przedszkola więc ogólnie zawsze jest z kim pogadać, no inaczej. Tylko z pracą kicha, bo ledwo zaczęłam szukać i zaszłam w ciążę, a chciałam iść właśnie wtedy jak mały zaczął przedszkole. Ale co się odwlecze...rok z hakiem jeszcze z dziećmi posiedze, potem mała do żłobka a ja gdziekolwiek do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 20:03   #3326
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Hej, melduje sie z synkiem, 3600 i 58 cm!

Porod sam nie ruszyl, gin sie kazal stawic dzis na oddzial,o 9 przyjecie,lewatywa,o 10 podpieli oksy. Do 12 marne skurcze i rozwarcie 5 cm,
Przebili wody,podkrecili oksy,ok 13 juz skurcz za skurczem, 7 cm, o 14 pelne, 3 parcia i o 14.05 mlody sie urodzil.
Nacieli,mam 6 szwow.
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 20:08   #3327
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Gratulacje Olusia! Odpoczywajcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 20:09   #3328
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Hej, melduje sie z synkiem, 3600 i 58 cm!

Porod sam nie ruszyl, gin sie kazal stawic dzis na oddzial,o 9 przyjecie,lewatywa,o 10 podpieli oksy. Do 12 marne skurcze i rozwarcie 5 cm,
Przebili wody,podkrecili oksy,ok 13 juz skurcz za skurczem, 7 cm, o 14 pelne, 3 parcia i o 14.05 mlody sie urodzil.
Nacieli,mam 6 szwow.
Gratulacje!!! Jak synuś ma na imię? Jak się czujesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 20:12   #3329
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Hej, melduje sie z synkiem, 3600 i 58 cm!

Porod sam nie ruszyl, gin sie kazal stawic dzis na oddzial,o 9 przyjecie,lewatywa,o 10 podpieli oksy. Do 12 marne skurcze i rozwarcie 5 cm,
Przebili wody,podkrecili oksy,ok 13 juz skurcz za skurczem, 7 cm, o 14 pelne, 3 parcia i o 14.05 mlody sie urodzil.
Nacieli,mam 6 szwow.
Wielkie gratulacje! ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Witam w klubie histerycznej jeżeli chodzi o przystawianie do piersi. Nie potrafię jej chyba dobrze przystawić+ ona ma chyba wędzidełko do przeglądu i mm jadła z butelki. = lipa z cyckiem.
W ostateczności będę robić tak jak agadzie- ściągać laktatorem i to będzie jadła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale zasysa pierś i przełyka? Moja tak, potrafi spokojnie 30 minut ssać po czym odrywa się z wrzaskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-19, 20:20   #3330
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 - część VI

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Hej, melduje sie z synkiem, 3600 i 58 cm!



Porod sam nie ruszyl, gin sie kazal stawic dzis na oddzial,o 9 przyjecie,lewatywa,o 10 podpieli oksy. Do 12 marne skurcze i rozwarcie 5 cm,

Przebili wody,podkrecili oksy,ok 13 juz skurcz za skurczem, 7 cm, o 14 pelne, 3 parcia i o 14.05 mlody sie urodzil.

Nacieli,mam 6 szwow.
Gratulacje

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-03 07:43:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.