Gdzie szukać ubrań dobrej jakości? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-13, 20:14   #31
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To ty tu jesteś niegrzeczna
Ja nie kpie z ludzi za to że kupują jakimś sklepie i nie używam wulgarnych słów .Moze za dodane to wyraziłam ale nie widze sensu w wypowiedzi która nie zawiera żadnych treści merytorycznych za to przesadne generalizowanie, kpinę i chamskie słownictwo .

dla mnie sens maja takie wypowiedzi jak Ennyo - kótki opis i konkretny a nie dyrdymały w stylu "samo dziadostwo wszędzie "
Poza tym takie wątki już są wiec nie widze sensu dublowania

Cytat:
Napisane przez gorzka idiotka Pokaż wiadomość
Jak mam w portfelu nieco więcej, to zdecydowanie skupiam się na polskich markach, które rzeczywiście produkują swoje wyroby w Polsce.
czyli które ?
Ja miałam kilka ubrań z metką"made in Poland" z -niczym sie nie różniły od tych z metką "made in Bangladesh"

Edytowane przez Dione
Czas edycji: 2013-08-13 o 20:21
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:55   #32
Rangiku
Raczkowanie
 
Avatar Rangiku
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 114
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez gorzka idiotka Pokaż wiadomość
Jak mam w portfelu nieco więcej, to zdecydowanie skupiam się na polskich markach, które rzeczywiście produkują swoje wyroby w Polsce. Nie koniecznie muszą kosztować te rzeczy duże pieniądze, trochę więcej niż w sieciówkach, ale warto dołożyć, np. do bluzki 50 zł i mieć naprawdę o wiele lepszy ciuch. Poza tym teraz jest dobra wyprzedażowa pora, więc zamiast kupować 2-3 sweterki w Reserved można zainwestować w 1 jakiejś polskiej porządnej marki.
A możesz podzielić się tym jakie polskie marki wybierasz? Bo niestety nie znam zbyt wielu powszechnie dostępnych (no może poza butami, bo z tym nie ma problemu)
Obejrzałam niedawno kilka dokumentów na temat tego jak odbywa się produkcja w krajach takich jak Bangladesz, czy Indie i jestem przerażona.. Już nie tylko jakość większości sieciówek mnie nie przekonuje, ale też fakt, że ich zachowania są nieetyczne. 12 letnie dziecko pracuje 80 godzin tygodniowo za grosze i w przerażających warunkach po to żeby wyprodukować spodenki - koszt 1.5 dolara - cena w sieciówce - 25 dolarów.. szkoda słów na taką chciwość i zaślepienie.. Dlatego już nie kupuję między innymi w sklepach Inditexu (Zara, Stradivarius, Pull Bear etc.) ani LPP (Reserved, Cropp, Mohito..) -LPP odmówiła podpisania międzynarodowego porozumienia dotyczącego bezpieczeństwa w fabrykach (niektóre ubrania Cropp były produkowane w fabryce w Bangladeszu, po której zawaleniu zginęło ponad 1000 ludzi.. to ich nie przekonało, że nie można oszczędzać na bezpieczeństwie.. )

Dlatego też chcę przerzucić się na marki produkujące w Polsce. Wiem, że na przykład Aggi ma swoje szwalnie w Krakowie, a sportowa firma 4F produkuje gdzieś w Wieliczce
Rangiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:14   #33
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
Ja nie kpie z ludzi za to że kupują jakimś sklepie i nie używam wulgarnych słów .Moze za dodane to wyraziłam ale nie widze sensu w wypowiedzi która nie zawiera żadnych treści merytorycznych za to przesadne generalizowanie, kpinę i chamskie słownictwo .
Napisała wygwiazdkowane słowo , nie wiesz, czy było wulgarne, to już sama się domyślasz...
Napisanie, że HM to g**** to moim zdaniem jasna, czytelna treść, i wszystko mówi o tej marce.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:29   #34
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Napisała wygwiazdkowane słowo , nie wiesz, czy było wulgarne, to już sama się domyślasz...
Napisanie, że HM to g**** to moim zdaniem jasna, czytelna treść, i wszystko mówi o tej marce.
Chyba piszesz innej wypowiedzi niż ja
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=25
wygwiazdkowana była dokładnie jedna litera i nie pisała o H&M ale o wszystkich sieciówkach
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:01   #35
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
Chyba piszesz innej wypowiedzi niż ja
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=25
wygwiazdkowana była dokładnie jedna litera i nie pisała o H&M ale o wszystkich sieciówkach
Nie czepiam się szczegółów Wszystkie sieciówki kupują w azji jedno i to samo, nie wiem czy jest jakaś sieciówka Fair Trade? jeśli tak to oświeć mnie
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:38   #36
gorzka idiotka
Soyelle
 
Avatar gorzka idiotka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 457
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Niestety polskich marek szerzej znanych jest jak na lekarstwo. Dlatego nie mowie, ze nie kupuje w sieciowkach... a i owszem kupuje. Dione napisala ze ubrania wyprodukowane w Polsce nie różnią od wyprodukowanych w Bangladeszu. A i owszem, być też tak może. Trzeba odróżnić jeszcze jedną rzecz, dla KOGO są produkowane. Tak samo jest z chińskimi wyrobami, przecież w Chinach też robią cudowne super rzeczy, tylko zależy dla jakiej marki i ile im za to płacą. Ostatnio dowiedziałam się, że np. płaszcze Bruberry są szyte w Polsce w Toruniu. Wracając do tematu do staram się kupować w Dan Henie, Simple, Eidosie. Póki co szyją jeszcze w Polsce i jakość jest naprawdę fajna. Spodnie z Eidos mam już dosłownie 3 rok ( a noszę bardzo często). Często też szperam po portalach zrzeszających młodych projektantów i tam wyszukuję różne rzeczy. Kupuję też takie mniej znane marki, które większości wyszperałam w necie, np. Zaps, Enny, itp.
__________________
I Love fashion
gorzka idiotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:16   #37
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez gorzka idiotka Pokaż wiadomość
Niestety polskich marek szerzej znanych jest jak na lekarstwo. Dlatego nie mowie, ze nie kupuje w sieciowkach... a i owszem kupuje. Dione napisala ze ubrania wyprodukowane w Polsce nie różnią od wyprodukowanych w Bangladeszu. A i owszem, być też tak może. Trzeba odróżnić jeszcze jedną rzecz, dla KOGO są produkowane. Tak samo jest z chińskimi wyrobami, przecież w Chinach też robią cudowne super rzeczy, tylko zależy dla jakiej marki i ile im za to płacą. Ostatnio dowiedziałam się, że np. płaszcze Bruberry są szyte w Polsce w Toruniu. Wracając do tematu do staram się kupować w Dan Henie, Simple, Eidosie. Póki co szyją jeszcze w Polsce i jakość jest naprawdę fajna. Spodnie z Eidos mam już dosłownie 3 rok ( a noszę bardzo często). Często też szperam po portalach zrzeszających młodych projektantów i tam wyszukuję różne rzeczy. Kupuję też takie mniej znane marki, które większości wyszperałam w necie, np. Zaps, Enny, itp.
Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć... bo to znaczy, że jesteśmy dla Brytyjczyków tanią siłą roboczą, alternatywą dla Chińczyków.
Ja kupiłam kiedyś sukienkę aqua http://www.aqaq.com ... made in Poland.
Znaczy Polacy szyją fajne rzeczy, tylko nie dla polskich firm :/

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-08-14 o 14:18
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 14:50   #38
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez gorzka idiotka Pokaż wiadomość
Dione napisala ze ubrania wyprodukowane w Polsce nie różnią od wyprodukowanych w Bangladeszu. A i owszem, być też tak może. Trzeba odróżnić jeszcze jedną rzecz, dla KOGO są produkowane.
No właśnie o to mi chodzi W Chinach szuje sie podróbki i sieciówki i rzeczy z najwyższych półek wiec nie mozna generalizować że wszystko co szyte w Chinach to szmelc.
Cytat:
Napisane przez gorzka idiotka Pokaż wiadomość
Tak samo jest z chińskimi wyrobami, przecież w Chinach też robią cudowne super rzeczy, tylko zależy dla jakiej marki i ile im za to płacą. Ostatnio dowiedziałam się, że np. płaszcze Bruberry są szyte w Polsce w Toruniu.
Burberry szyje tez w Chinach


Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć... bo to znaczy, że jesteśmy dla Brytyjczyków tanią siłą roboczą, alternatywą dla Chińczyków.
prostu jestesmy tańsi od brytyjczyków ...właściwie od nich wszyscy są tańsi
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 02:17   #39
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez CrystalNatasha Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to wszystkie te sieciówki to jedno wielkie g*wno. Omijam te sklepy szerokim łukiem, Prawda jest taka,że są to zwykłe rzeczy "made in china" i tylko metki doszywają. A naiwni ludzie lecą an zakupy do Zary, bo uważają ją za markę,haha.

Przekonałam się o tym,że najlepsze ciuchy dostanę w lumpeksach
Obecnie w lumpkach to takie samo G*
Cytat:
Napisane przez marta_ga Pokaż wiadomość
Royal Collection albo P&C, tylko trzeba dobrze poszukać. Bo są różne marki, ale taki McNeal albo Marco Pecci są odpowiednie cenowo i całkiem dobrej jakości. Oczywiście to ciuchy raczej ze średniej półki ale cena/jakość jest bardzo zachęcająca...
...i mają często przeceny
Cytat:
Napisane przez gorzka idiotka Pokaż wiadomość
Jak mam w portfelu nieco więcej, to zdecydowanie skupiam się na polskich markach, które rzeczywiście produkują swoje wyroby w Polsce. Nie koniecznie muszą kosztować te rzeczy duże pieniądze, trochę więcej niż w sieciówkach, ale warto dołożyć, np. do bluzki 50 zł i mieć naprawdę o wiele lepszy ciuch. Poza tym teraz jest dobra wyprzedażowa pora, więc zamiast kupować 2-3 sweterki w Reserved można zainwestować w 1 jakiejś polskiej porządnej marki.
Ja robię dokładnie tak samo. Na grudniowych wyprzedażach udało mi się upolować dość sporo polskich ubrań w przyzwoitych cenach (w tym 2 fajne żakiety ).
Cytat:
Napisane przez Rangiku Pokaż wiadomość
A możesz podzielić się tym jakie polskie marki wybierasz? Bo niestety nie znam zbyt wielu powszechnie dostępnych (no może poza butami, bo z tym nie ma problemu)
Obejrzałam niedawno kilka dokumentów na temat tego jak odbywa się produkcja w krajach takich jak Bangladesz, czy Indie i jestem przerażona.. Już nie tylko jakość większości sieciówek mnie nie przekonuje, ale też fakt, że ich zachowania są nieetyczne. 12 letnie dziecko pracuje 80 godzin tygodniowo za grosze i w przerażających warunkach po to żeby wyprodukować spodenki - koszt 1.5 dolara - cena w sieciówce - 25 dolarów.. szkoda słów na taką chciwość i zaślepienie.. Dlatego już nie kupuję między innymi w sklepach Inditexu (Zara, Stradivarius, Pull Bear etc.) ani LPP (Reserved, Cropp, Mohito..) -LPP odmówiła podpisania międzynarodowego porozumienia dotyczącego bezpieczeństwa w fabrykach (niektóre ubrania Cropp były produkowane w fabryce w Bangladeszu, po której zawaleniu zginęło ponad 1000 ludzi.. to ich nie przekonało, że nie można oszczędzać na bezpieczeństwie.. )

Dlatego też chcę przerzucić się na marki produkujące w Polsce. Wiem, że na przykład Aggi ma swoje szwalnie w Krakowie, a sportowa firma 4F produkuje gdzieś w Wieliczce
Ja kupuję w tej sieci- w Łodzi to jest DH Central.
http://www.eleganza.com.pl/salony.html
Poza tym są też małe sklepiki polskich producentów,a jeśli nie to zapraszam na wycieczkę do CH Ptak w Rzgowie pod Łodzią gdzie całkiem niedawno otworzono całą halę z extra polskimi ciuchami w każdym rozmiarze i stylu (chyba hala G).
http://ptak.com.pl/aktualnosci/kolek...fekcja-damska/
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:03   #40
celine90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 31
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

mnie nie zawodzi Mohito oraz H&M
celine90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 12:56   #41
miucca
Raczkowanie
 
Avatar miucca
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 159
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Nie demonizowałabym tak sieciówek, bo nawet w H&M czy Zarze można dostać dobrej jakości ubrania, trzeba tylko czytać metki
Osobiście zawsze mogę polegać na jakości ubrań z Simple i COS, a w kwestiach topów i bielizny na Intimissimi. Polecam Ci także ubrania od polskich projektantów. Ceny trochę wyższe niż w sieciówkach, ale jakość i (co także istotne) wykonanie na pewno spełnią Twoje oczekiwania
miucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 13:22   #42
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez miucca Pokaż wiadomość
Nie demonizowałabym tak sieciówek, bo nawet w H&M czy Zarze można dostać dobrej jakości ubrania, trzeba tylko czytać metki
dokałdnie, sklad i splot jest najwazniejszy

Edytowane przez Dione
Czas edycji: 2013-10-28 o 21:31
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 13:56   #43
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez miucca Pokaż wiadomość
Nie demonizowałabym tak sieciówek, bo nawet w H&M czy Zarze można dostać dobrej jakości ubrania, trzeba tylko czytać metki
Osobiście zawsze mogę polegać na jakości ubrań z Simple i COS, a w kwestiach topów i bielizny na Intimissimi. Polecam Ci także ubrania od polskich projektantów. Ceny trochę wyższe niż w sieciówkach, ale jakość i (co także istotne) wykonanie na pewno spełnią Twoje oczekiwania
czy w przypadku firmy , która robi tylko 4 rozmiary staników (1,2,3,4) można mówić o " jakości"?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez celine90 Pokaż wiadomość
mnie nie zawodzi Mohito oraz H&M
wiedziałam, że to wróci jak boomerang Mnie też nigdy nie zawodzi, zawsze jest tam to samo (g****) !
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 14:26   #44
miucca
Raczkowanie
 
Avatar miucca
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 159
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
czy w przypadku firmy , która robi tylko 4 rozmiary staników (1,2,3,4) można mówić o " jakości"?
Tak, dlaczego nie? Mają świetne bawełniane podkoszulki, piżamy, koszule nocne, majtki. Jeszcze nic z tej firmy nie rozlazło mi się w praniu. Przyzwoita jakość w rozsądnej cenie. Jeśli chodzi o biustonosze, faktycznie mają je wyłącznie dla kobiet o drobnej budowie. Jednakże nie świadczy to o złej jakości. Po prostu taki target
miucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 14:29   #45
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez miucca Pokaż wiadomość
Tak, dlaczego nie? Mają świetne bawełniane podkoszulki, piżamy, koszule nocne, majtki. Jeszcze nic z tej firmy nie rozlazło mi się w praniu. Przyzwoita jakość w rozsądnej cenie. Jeśli chodzi o biustonosze, faktycznie mają je wyłącznie dla kobiet o drobnej budowie. Jednakże nie świadczy to o złej jakości. Po prostu taki target
ee... drobnej budowie? Mają tylko obwody 75 czy 80... to nie jest na kobiety o drobnej budowie
No chyba, że mówimy o podkoszulkach i piżamach
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 20:57   #46
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
czy w przypadku firmy , która robi tylko 4 rozmiary staników (1,2,3,4) można mówić o " jakości"?
eee A co ma rozmiarówka do jakości ???
Chociaz czytając posty na wątku to chyba każdy ma inne znaczenie słów "jakość"

Edytowane przez Dione
Czas edycji: 2013-08-25 o 20:59
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:55   #47
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość
eee A co ma rozmiarówka do jakości ???
Chociaz czytając posty na wątku to chyba każdy ma inne znaczenie słów "jakość"
Bo większa ilość rozmiarów to większy wybór i wygoda? i lepsza konstrukcja = dosłownie lepsza jakość.
Przy bieliźnie rozmairówka znaczenie ma kluczowe akurat , bo niedopasowana nosi się jak szmata no chyba, ze ktoś lubi zjeżdzające ramiączka czy obwód na plecach podjeżdżający pod szyję.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 23:05   #48
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Bo większa ilość rozmiarów to większy wybór i wygoda? i lepsza konstrukcja = dosłownie lepsza jakość.

wiecej rozmiarów to lepsza konstrukcja ? niby jak ?
Można powiedzieć że maja mały wybór rozmiarów biutonoszy ale to oznacza złej jakości, jakosc dotyczy tych rozmiarów które mają ..jak można oceniać jakośc czegoś czego nie sprzedają ?
Sa firmy które sie specjalizują w biustonoszach i maja duży wybór rozmiarów a oni oferują rózne produkty i widocznie wolą tak.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:31   #49
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez Dione Pokaż wiadomość

wiecej rozmiarów to lepsza konstrukcja ? niby jak ?
Można powiedzieć że maja mały wybór rozmiarów biutonoszy ale to oznacza złej jakości, jakosc dotyczy tych rozmiarów które mają ..jak można oceniać jakośc czegoś czego nie sprzedają ?
Sa firmy które sie specjalizują w biustonoszach i maja duży wybór rozmiarów a oni oferują rózne produkty i widocznie wolą tak.
tylko nie ma kobiet co do tych rozmiarów pasują. Większośc szczupłych ma poniżej 70cm, lub 70-max73cm pod biustem, mierzyłaś w ogóle kiedyś? to jak 75cm (takie obwody ma intimissimi) w dodatku co się jeszcze rozciąga ma pasować?
Lepsza konstrukcja -jakbys porównała, to byś wiedziała o czym mówię, te przysłowiowe "75B etc' mają inny(cieńszy =mało stabilny i wżynający się) pasek (obwód) inaczej mają ramiączka co sprawia , że się zsuwają, etc.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 19:06   #50
Variable15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Jeśli chodzi o ubrania dobrej jakości, polecam sklep internetowy www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ . Mam kilka ciuszków i jestem z nich naprawdę zadowolona.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Edytowane przez Variable15
Czas edycji: 2013-09-02 o 19:12
Variable15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 18:15   #51
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Co prawda na pierwszej stronie wątku opisałam moje typy, niedawno jednak odkryłam markę By Insomnia - okazało się, że mają sklep stacjonarny w Krk, więc wpadłam i... wyszłam z bluzką :p Dziś nie oparłam się prostej sukience. Ubrania bardzo dobrej jakości, dobrze się je nosi, są proste, minimalistyczne w klasycznych kolorach. Dodatkowo na plus - są wykonane z materiałów pochodzących od polskich producentów (po zobaczeniu dokumentu, który jedna z Was podała stwierdziłam że moje wizyty w sieciówkach ograniczę do minimum).
pozdrawiam
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 19:04   #52
Tinan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 139
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

A czy w La Redoute znajdę ubrania dobrej jakości? Podoba mi się kilka bluzek, mają niskie ceny, ale nie wiem czy opłaca się w ogóle zamawiać.
Tinan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 20:23   #53
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Na pewno nie w Mohito, Reserved, Bershka, Stradivarius i New Look. W Orsayu trafiło mi się trochę perełek, trochę bubli. Co do H&Mu, to wystarczy dobrze poszukać i dokładnie przyjrzeć się ciuchom przed zakupem, niektóre moje rzeczy stamtąd mają już kilka lat i są nadal w porządku. Bardzo lubię też Promod, ale w czasie wyprzedaży, bo ceny dobijają. Mam też ramoneskę ze sztucznej skóry ze sklepu Pimkie - nie wypowiem się o jakości ogólnej sklepu, bo nie mam z niego więcej rzeczy, ale kurtkę noszę bardzo często od trzech lat i wygląda jak nowa, do tego ma świetny fason. Jeśli chodzi o zwykłe t-shirty męskie, to kupiłam kiedyś chłopakowi taką koszulkę z American Apparel, jakość jest genialna.

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2013-09-07 o 20:31
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 09:59   #54
CrystalNatasha
Rozeznanie
 
Avatar CrystalNatasha
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 502
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Obecnie w lumpkach to takie samo G*
Może u Ciebie
__________________
If you want something in life, reach out and grab it.
CrystalNatasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:56   #55
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

a buty ? nie wiem kompletnie jakiej firmy kupić kozaki na zimę aby były ciepłe (!) i trwałe, dosyć mam kupowania butów na jeden sezon i chodzi mi tu o firmy której kozaki można dostać tak do 300(~350)zł
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 19:39   #56
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Ja zawsze jestem zadowolona z Ryłko - mają w dodatku często ocieplenie w środku. Wiem, że do jakości niektórzy mają wątpliwości, ale mnie nigdy nie zawiodły.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 20:02   #57
gfpink
Zadomowienie
 
Avatar gfpink
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Kwestia poszczególnego egzamplarza. Mam jeden sweterek z reserved i jest super. Drugi się nieco rozciągnął ale to akurat nieco na plus
Koszulki z house też nie są tak tragiczne. Posiadam kilka i za ok 40zł nie wymagam cudów. Kurtka też sprawuje się super a noszę ją już ponad rok i żadnych śladów użytkowania.
H&M ma tyle co koszulki w 2-pakach zadowalającej jakości jak dla mnie.
Jak się ma szczęście to się trafi na perełkę
Co do stosunku jakości do ceny to MOHITO wydaje mi się nieco bublowate ale na wyprzedażach daje radę
__________________
Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich ----------------->SGGW



gfpink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:31   #58
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez doniek Pokaż wiadomość
a buty ? nie wiem kompletnie jakiej firmy kupić kozaki na zimę aby były ciepłe (!) i trwałe, dosyć mam kupowania butów na jeden sezon i chodzi mi tu o firmy której kozaki można dostać tak do 300(~350)zł
Ja bym sie wybrała do TK Maxxa jesli masz w pobliżu. Można tam dostac naprawdę fajne buty w cenie często tylko odrobinę wyższej niż najnowsza kolekcja z Deichmanna.
Ja bym zwróciła uwagę na podeszwę - powinna być gruba, to moim zdaniem najlepsza izolacja w zimne dni.
No i raczej skórzane niż ze skaju

Ja na największe mrozy mam 2 pary martensów. Nie są może eleganckie ale są niezastąpione. W mega mrozy wkładam po prostu grubsze skarpety i nigdy mi stopy nie zmarzły, nawet przy -20 stopniach.


Cytat:
Napisane przez myszakotka Pokaż wiadomość
Ja zawsze jestem zadowolona z Ryłko - mają w dodatku często ocieplenie w środku. Wiem, że do jakości niektórzy mają wątpliwości, ale mnie nigdy nie zawiodły.
Mam botku Ryłko, fakt trzymają się dzielnie już chyba 4 sezon. Choć z początku myślałam, że nie będą szczególnie trwałe bo wykonane z cienkiej, jak mi się wydawało, skóry. I sa ocieplone wełną to też duży plus. Tylko producent popełnił błąd - podeszwa buta jest zbyt cienka przez co nie nadają się one na duże mrozy, pomimo ocieplenia.


Zresztą jak tak patrzę na swoje buty to przez ostatnich kilka lat wszystkie pary, które mi się rozwaliły były z Deichmanna
Resztę obuwia kupuję w w/w tk maxxie (najbardziej lubię Vagabondy, Buffalo, Josef Seibel ) ew Ryłko lub wspomniane martensy. I buty szybciej mi się nudzą niż je rozwalę.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 07:15   #59
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez myszka197 Pokaż wiadomość
ja polecam : Solar, Simple, Monnari, lekko drożej biją po kieszeni, ale mam sweterki z tych firm , którę noszę od 5 lat, a wyglądają jak nówki,
Swetry zakupione w Monnari w maju tego roku, dzisiaj wyglądają jak szmaty do sprzątania. Zmechecone i straciły fason.

Solar - rzeczywiście trzyma się dłużej. Sweterek ze stycznia 2012 już nie wygląda zbyt dobrze, ale i tak długo się trzymał jak na polskie warunki. Za to ceny są tam zupełnie odrealnione.

Simple - nie wiem, bo ceny jak Diora na warunki zachodnie. Zawsze mnie śmieszą te ceny, więc zaraz po wejściu, wychodzę z tego sklepu.

Dla odmiany sweter kupiony w stanach (Liz Claiborne) za 20 kilka dolarów, znudził mi się i już teraz zakładam po domu, często piorę i za nic nie potrafię go zmechecić

Czy w Polsce można zakupić swetry jakości takiej żeby po miesiącu nie wyglądały jak szmaty do podłogi?

Sweter kupiony w Zarze miesiąc temu, dzisiaj wygląda jak polerka do pucowania dębowej podłogi. Kosztował 169 zł. Sporo jak na polskie warunki...
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 07:58   #60
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Gdzie szukać ubrań dobrej jakości?

Cytat:
Napisane przez _marcepanka_ Pokaż wiadomość
Swetry zakupione w Monnari w maju tego roku, dzisiaj wyglądają jak szmaty do sprzątania. Zmechecone i straciły fason.

Solar - rzeczywiście trzyma się dłużej. Sweterek ze stycznia 2012 już nie wygląda zbyt dobrze, ale i tak długo się trzymał jak na polskie warunki. Za to ceny są tam zupełnie odrealnione.

Simple - nie wiem, bo ceny jak Diora na warunki zachodnie. Zawsze mnie śmieszą te ceny, więc zaraz po wejściu, wychodzę z tego sklepu.

Dla odmiany sweter kupiony w stanach (Liz Claiborne) za 20 kilka dolarów, znudził mi się i już teraz zakładam po domu, często piorę i za nic nie potrafię go zmechecić

Czy w Polsce można zakupić swetry jakości takiej żeby po miesiącu nie wyglądały jak szmaty do podłogi?

Sweter kupiony w Zarze miesiąc temu, dzisiaj wygląda jak polerka do pucowania dębowej podłogi. Kosztował 169 zł. Sporo jak na polskie warunki...

A sprawdziłaś skład tych swetrów? Moim zdaniem to o wiele istotniejsze niż marka.

Mam na przykład sweter z H&Ma z wełny merynosów 100%. Dobre kilka lat - ani jednego zmechacenia.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 09:49:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.