Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-07, 18:56   #1561
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrałam moje nowe soczewki.

Przy astygmatycznym oku to normalne, że obraz na początku jest rozmazany, tak?

Tak soczewka musi się ułożyć A jakie miałaś/masz teraz?
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:00   #1562
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cooper vision
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:02   #1563
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Cooper vision
Daj znać jak się sprawują
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:08   #1564
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Już kiedyś je miałam (w kwietniu) - wtedy były dobre dla mnie, jakiś dużych przez miesiąc nie miałam a oko nie zachodziło mgłą, nic z tych rzeczy. A teraz zobaczę jak się będą sprawować jeszcze raz.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:10   #1565
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Podoba mi się takie rozwiązanie Ale cudownie byłoby widzieć wszystko dokładnie kto gdzie pływa i która godzina! Zbieram kasę i idę na dobór 1-dniówek nie na co czekać
Mi tam jakoś nigdy nie przeszkadzało na basenie, że nic nie widzę Ale może przy mojej wadzie (ok. -5 ) nie ma to aż takiego znaczenia
Jak na basen, to tylko jednodniówki - dokładnie z tego powodu, który wskazał ci specjalista. Znam osobę, która w swoich miesięcznych soczewkach chodzi na basen, ale nawet nie chciało mi się jej informować, że tak nie wolno, bo ona nawet mi nie wierzy, że codziennie trzeba wymieniać płyn
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:14   #1566
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Mi tam jakoś nigdy nie przeszkadzało na basenie, że nic nie widzę Ale może przy mojej wadzie (ok. -5 ) nie ma to aż takiego znaczenia
Jak na basen, to tylko jednodniówki - dokładnie z tego powodu, który wskazał ci specjalista. Znam osobę, która w swoich miesięcznych soczewkach chodzi na basen, ale nawet nie chciało mi się jej informować, że tak nie wolno, bo ona nawet mi nie wierzy, że codziennie trzeba wymieniać płyn
A potem jest płacz, że zaczerwienione, że szczypie, że puchnie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:33   #1567
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Mi tam jakoś nigdy nie przeszkadzało na basenie, że nic nie widzę Ale może przy mojej wadzie (ok. -5 ) nie ma to aż takiego znaczenia
Jak na basen, to tylko jednodniówki - dokładnie z tego powodu, który wskazał ci specjalista. Znam osobę, która w swoich miesięcznych soczewkach chodzi na basen, ale nawet nie chciało mi się jej informować, że tak nie wolno, bo ona nawet mi nie wierzy, że codziennie trzeba wymieniać płyn
Mam mniejszą wadę niż twoja tylko u mnie jest o tyle cięższa sytuacja, że praktycznie widzę tylko jednym okiem. Plus taki, że zaoszczędzam na soczewkach No ale muszę bardziej uważać na infekcję, powikłania itd...

O jej to tej osoby żaden specjalista nie doinformował? Nie wiem jak można igrać z własnym zdrowiem, a zwłaszcza ze wzrokiem.. Być może rozumiem bardzo dobrze jak wiele mam do stracenia, a jak widać niektórzy nie...
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 20:03   #1568
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Wiem, chodzę do salonu optycznego ale przyjmuje lekarz okulista. Facet bardzo w porządku i troskliwy. Źle się wyraziłam, nie że on zbywa tylko chodziło mi to, że ja nie mogę się wybrać. Szkoda, że nie produkują jednodniówek z tych co mam miesięczne i byłoby po problemie. Właśnie napisałam maila do producenta czy nie myśleli o tym. Może szalony pomysł ale co tam nie zaszkodzi.
hihi ciekawa jestem co Ci odpiszą.

Jak dotąd nie ma takich jednodniówek jak miesięcznych w grupie soczewek silikonowo-hydrożelowych.


Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Cooper Vision produkuje jednorazówki Proclear, ale mogą się one różnić parametrami od tych, które nosisz. Próbowałam i ich nie polubiłam, mogę je nosić cały dzień, ale chwilami powodują dyskomfort, bo są za suche.
Obracam się w kręgu Acuvue - Trueye (jednorazowe) i Oasys (dwutygodniowe).
Niestety proclaer to zupełnie inna soczewka niż Biofinity,ciężko je porównywać i z tego co się orientuję nie ma w jednodniówkach wersji TORIC

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Dziewczyny a pływacie np na basenie w soczewkach? Mi przy doborze zabronił ze względu na możliwość wyhodowania bakterii pod soczewką. Myślę czy w 1-dniowych było by okej skoro jak idę bez soczewek pływam to mimo wszystko moje oczy mają kontakt z tą wodą..
Dokładnie, pływanie tylko w jednodniówkach

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj odebrałam moje nowe soczewki.

Przy astygmatycznym oku to normalne, że obraz na początku jest rozmazany, tak?
Na początku? tzn jak długo ? np kilka minut po założeniu ?

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Mam mniejszą wadę niż twoja tylko u mnie jest o tyle cięższa sytuacja, że praktycznie widzę tylko jednym okiem. Plus taki, że zaoszczędzam na soczewkach No ale muszę bardziej uważać na infekcję, powikłania itd...

O jej to tej osoby żaden specjalista nie doinformował? Nie wiem jak można igrać z własnym zdrowiem, a zwłaszcza ze wzrokiem.. Być może rozumiem bardzo dobrze jak wiele mam do stracenia, a jak widać niektórzy nie...
Zgadzam się w 100 %
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 20:42   #1569
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Mam mniejszą wadę niż twoja tylko u mnie jest o tyle cięższa sytuacja, że praktycznie widzę tylko jednym okiem. Plus taki, że zaoszczędzam na soczewkach No ale muszę bardziej uważać na infekcję, powikłania itd...

O jej to tej osoby żaden specjalista nie doinformował? Nie wiem jak można igrać z własnym zdrowiem, a zwłaszcza ze wzrokiem.. Być może rozumiem bardzo dobrze jak wiele mam do stracenia, a jak widać niektórzy nie...
Chyba nie, bo nie chodzi do specjalisty. Jak zaczęłam kiedyś opowiadać o doborze soczewek, pielęgnacji, to spotkałam się ze spojrzeniem pt. "Z której planety się urwałaś?". Od tamtej pory trzymam buzię na kłódkę, bo ostatecznie to nie moja sprawa.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 20:56   #1570
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Masz rację jej oczy jej sprawa. Odpisali mi że przekazali moją wiadomość Centralnemu Europejskiemu Departamentowi Marketingu i że oni się ze mną bezpośrednio skontaktują. Zobaczymy.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 21:34   #1571
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
masz rację jej oczy jej sprawa. odpisali mi że przekazali moją wiadomość centralnemu europejskiemu departamentowi marketingu i że oni się ze mną bezpośrednio skontaktują. zobaczymy.
wow :d
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 21:57   #1572
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

a czy nosząc soczewki wada może się pogorszyć?
ja właśnie noszę okulary,ale tylko sporadycznie(na codzień się wstydzę ze szkłami) a mam wada mi się pogorszyła, powoli zastanawiam się nad soczewkami...bo normalnie ludzi nie rozpoznaję
aggggie-u jakiego optyka w Bydg kupujesz soczewki?
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************





sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 22:20   #1573
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z air optix i ciba vision?


Jakiś czas temu jak zawsze poprosiłam o soczewki ciba vision. Opakowanie takie same i zwyczajnie nie zauważyłam, że zamiast CB jest napisane Air Optix - soczewki są trochę większe i dla oka niezbyt wygodne.

Znalazłam fotki:
http://www.akat.waw.pl/ftp/soczewki/...i_soczewki.jpg
http://www.kontaktlinsen-direktversa..._air_optix.jpg
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 22:40   #1574
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z air optix i ciba vision?


Jakiś czas temu jak zawsze poprosiłam o soczewki ciba vision. Opakowanie takie same i zwyczajnie nie zauważyłam, że zamiast CB jest napisane Air Optix - soczewki są trochę większe i dla oka niezbyt wygodne.

Znalazłam fotki:
http://www.akat.waw.pl/ftp/soczewki/...i_soczewki.jpg
http://www.kontaktlinsen-direktversa..._air_optix.jpg
To są te same soczewki tylko pod nazwą O2 optix występują w USA ,natomiast w europie nazywają sie AirOptix. Producentem jest Ciba Vision.
Nie wiem skąd może wynikać różnica w komforcie, bo teoretycznie to dokładnie ten sam produkt.

Kupiłaś je w sklepie stacjonarnym w Polsce?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 00:02   #1575
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sweetdreams64 Pokaż wiadomość
a czy nosząc soczewki wada może się pogorszyć?
ja właśnie noszę okulary,ale tylko sporadycznie(na codzień się wstydzę ze szkłami) a mam wada mi się pogorszyła, powoli zastanawiam się nad soczewkami...bo normalnie ludzi nie rozpoznaję
aggggie-u jakiego optyka w Bydg kupujesz soczewki?
Może się pogorszyć, ale nie od soczewek jako takich. Ile masz lat? Wada wzroku może się pogłębiać wraz z wiekiem, w pewnym momencie zazwyczaj się zatrzymuje.
O ile się orientuję, wadę można sobie pogorszyć nieprawidłowo dobraną korekcją (np. nieodpowiednią mocą), ale sposób tej korekcji nie ma tu moim zdaniem w takim przypadku, większego znaczenia.
Fiolko, mylę się? Jeśli tak to sprostuj, w końcu nie jestem specjalistą, nie chcę głupot pisać
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 08:57   #1576
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

sweetdreams64-ja zamawiam w internecie na szkla.com a ostatnio na allegro z tym, że też to był jakiś salon optyczny. A jeśli chodzi o dobranie soczewek to byłam: Zakład optyczny Joanna I Piotr Ciesińscy ul. Kormoranów 12 A
Polecam, zaopatruje się tam w okulary od dzieciństwa Gdybyś chciała numer telefonu daj znać. Ja za dobór płaciłam 80 zł ale coś mówili o podwyższeniu cen. Miałam iść na kontrolę we wrześniu ale że nie nosiłam soczewek to nie byłam i zastanawiam się czy teraz mi się nie oberwie, za opuszczanie wizyt. :O
Co do tego maila do Cooper Vision oni to przekazali dalej a mi się nawet formalnego maila nie chciało pisać, tylko tak machnęłam co mi przyszło do głowy.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 10:04   #1577
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
To są te same soczewki tylko pod nazwą O2 optix występują w USA ,natomiast w europie nazywają sie AirOptix. Producentem jest Ciba Vision.
Jak to było... Bo w Europie prawa do nazwy O2 ma operator komórkowy?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 10:18   #1578
sweetdreams64
Raczkowanie
 
Avatar sweetdreams64
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 316
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Może się pogorszyć, ale nie od soczewek jako takich. Ile masz lat? Wada wzroku może się pogłębiać wraz z wiekiem, w pewnym momencie zazwyczaj się zatrzymuje.
O ile się orientuję, wadę można sobie pogorszyć nieprawidłowo dobraną korekcją (np. nieodpowiednią mocą), ale sposób tej korekcji nie ma tu moim zdaniem w takim przypadku, większego znaczenia.
Fiolko, mylę się? Jeśli tak to sprostuj, w końcu nie jestem specjalistą, nie chcę głupot pisać
właśnie jeszcze 20,ale problemy ze wzrokiem mam od 4-5 lat, raz byłam u okulistki i dostałam nie takie szkiełka, wada się pogorszyła, potem zmieniłam u innej,brałam luteinę i wszystko się poprawiało,ale znowu zaniedbałam:/ i teraz mam -2,75 i -2,25 :/
Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
sweetdreams64-ja zamawiam w internecie na szkla.com a ostatnio na allegro z tym, że też to był jakiś salon optyczny. A jeśli chodzi o dobranie soczewek to byłam: Zakład optyczny Joanna I Piotr Ciesińscy ul. Kormoranów 12 A
Polecam, zaopatruje się tam w okulary od dzieciństwa Gdybyś chciała numer telefonu daj znać. Ja za dobór płaciłam 80 zł ale coś mówili o podwyższeniu cen. Miałam iść na kontrolę we wrześniu ale że nie nosiłam soczewek to nie byłam i zastanawiam się czy teraz mi się nie oberwie, za opuszczanie wizyt. :O
Co do tego maila do Cooper Vision oni to przekazali dalej a mi się nawet formalnego maila nie chciało pisać, tylko tak machnęłam co mi przyszło do głowy.
dzięki wielkie,to nawet niedaleko mnie,numer już znalazłam ale przejdę się do nich po Nowym Roku i zobaczę co i jak
__________________
15.05.2012-aparat góry łuk
29.11.2012-aparat dolny łuk



***********************






Edytowane przez sweetdreams64
Czas edycji: 2012-12-08 o 10:23
sweetdreams64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 11:03   #1579
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
To są te same soczewki tylko pod nazwą O2 optix występują w USA ,natomiast w europie nazywają sie AirOptix. Producentem jest Ciba Vision.
Nie wiem skąd może wynikać różnica w komforcie, bo teoretycznie to dokładnie ten sam produkt.

Kupiłaś je w sklepie stacjonarnym w Polsce?
Tak, w sklepie optycznym.
Zawsze miałam wrażenie, żę CB są bardziej 'miękkie'.
Dzięki za wyjaśnienie
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 12:10   #1580
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jak to było... Bo w Europie prawa do nazwy O2 ma operator komórkowy?
dokładnie
Ale widzę, że na allegro nikt się tym nie przejmuje pełno aukcji O2 Optix.


Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Tak, w sklepie optycznym.
Zawsze miałam wrażenie, żę CB są bardziej 'miękkie'.
Dzięki za wyjaśnienie
Teoretycznie nie powinno być takiej różnicy, ale może trafiła Ci się jakaś inna partia...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 14:17   #1581
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Jakie krople do oczu polecacie? I czy w aptece sa krople do oczu, dla osób noszących soczewki? Chciałabym dzisiaj kupić, bo myślałam, że mam krople a okazało się, że można je używać do 3 miesięcy od otwarcia więc je wywaliłam..

Fiolka85, mi chodziło o to, ze jak zakryje jedno oko to full quality mam a jak drugie to trochę rozmazane.. ale moja okulistka mi już dawno powiedziała że moje "słabsze" oko już niedowidzi i że nigdy nie będę widziała w 100% 'jakości" przez to oko i że generalnie powinnam bardziej dbać o wzrok itd. A generalnie to jak patrzę to nie widzę różnicy, jakość jest dobra - tylko jak zakryję jedno i patrzę przez lewe to widze, że w porównaniu do prawego to nie jest ta sama jakość.

Ale generalnie zadowolona jestem z soczewek - moce mi się dosyć drastycznie od kwietnia zmieniły i teraz tak fajnie wszystko widze (w kwietniu miała -3 i -4 a teraz mam -3,25 i -5). Nie ma porównania
__________________

Edytowane przez natalkaa7522
Czas edycji: 2012-12-08 o 14:19
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 14:50   #1582
imbaa
Rozeznanie
 
Avatar imbaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 810
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

natalkaa7522 Ja też noszę toryczne soczewki i miałam tą samą sytuacje, poszłam do optyka z tym problem i okazało się że mam za dużą oś na tym oku, następne soczewki kupiłam z mniejszą osią i od razu było lepiej
Chociaż toryczne soczewki mają to do siebie że na początku noszenia obraz może się trochę zamazywać Ja na początku nie wytrzymywałam w nich nawet pół dnia, a potem to po 15 godzin chodziłam z nimi na oczach i było ok.
imbaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 15:07   #1583
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Z kropli polecam Hyabak, a ostatnio kupiłam starazolin hydrobalance reklama wygrała i uważam że są równie dobre a tańsze niż Hyabak.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:57   #1584
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny odpisali mi Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami. W chwili obecnej nie mamy w swojej ofercie torycznej soczewki jednodniowej wykonanej z materiału silikonowo-hydrożelowego, podobnego do Biofinity. Pragnę jednak Panią zapewnić, że firma CooperVision pracuje nad przygotowaniem takiej soczewki. W chwili obecnej trudno mi podać termin rozpoczęcia sprzedaży takiej soczewki.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 18:22   #1585
Pastela92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 278
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam. Soczewki kontaktowe noszę już od 4 lat i od początku są to soczewski Air Optix for astigmatism i są to soczewki pakowane po 6 sztuk, gdyż mam taka samą wabę w prawym i lewym oku. Zawsze zamawiałam je u optyka, jednak wiadomo - ceny rynkowe są droższe, więc tym razem postanowilam zamówić je przez internet. Jednak pojawil się pewien problem. Krzywizna mojej soczewki wynosi 8,6, natomiast w sklepach internetowych są dostępne wyłącznie z krzywizną 8,7. Czy mogłabym je nosić ze spokojem? Czy może jednak powinnam zostac przy 8,6 i zamawiać je dalej u optyka?
Pastela92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:14   #1586
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hmm... ale powinny mieć 8.7 właśnie.
http://www.cibavision.com.pl/eye-car...igmatism.shtml
Masz opakowanie po starych?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:38   #1587
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Pastela92 Pokaż wiadomość
Witam. Soczewki kontaktowe noszę już od 4 lat i od początku są to soczewski Air Optix for astigmatism i są to soczewki pakowane po 6 sztuk, gdyż mam taka samą wabę w prawym i lewym oku. Zawsze zamawiałam je u optyka, jednak wiadomo - ceny rynkowe są droższe, więc tym razem postanowilam zamówić je przez internet. Jednak pojawil się pewien problem. Krzywizna mojej soczewki wynosi 8,6, natomiast w sklepach internetowych są dostępne wyłącznie z krzywizną 8,7. Czy mogłabym je nosić ze spokojem? Czy może jednak powinnam zostac przy 8,6 i zamawiać je dalej u optyka?
Raczej Air Optixy z cylindrami maja 8.7. Natomiast zwykłe air optixy mają 8.6
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 12:06   #1588
Pastela92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 278
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Hmm... ale powinny mieć 8.7 właśnie.
http://www.cibavision.com.pl/eye-car...igmatism.shtml
Masz opakowanie po starych?
nie mam, ale u optyka dostałam specjalna kartę ze wszystkimi parametrami moich soczewek. dane z niej: -4,75 {wiem, do widzących to ja nie należę } cyl: -0,75; oś: 180 stopni; BC 8.6
Pastela92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 12:27   #1589
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Pastela92 Pokaż wiadomość
nie mam, ale u optyka dostałam specjalna kartę ze wszystkimi parametrami moich soczewek. dane z niej: -4,75 {wiem, do widzących to ja nie należę } cyl: -0,75; oś: 180 stopni; BC 8.6
No to może to nie były Air Optixy tylko Acuvue Oasys...one mają 8,6

W katalogu produktów firmy Ciba Vision soczewki Air Optix for Astigmatism są dostępne tylko w jednym promieniu krzywizny i to jest promień 8,7
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 12:52   #1590
Pastela92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 278
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

http://www.mojeszkla.pl/-p-927.html
proszę bardzo, promień 8,6
Pastela92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.