Program 500+ plus offtop ;) cz. 3. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-13, 07:00   #541
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87584115]Na tym forum panuje paskudna atmosfera, mega zniechęcająca. Coraz rzadziej tu zaglądam, bo po co szarpać sobie nerwy.

A propos kwitnącej gospodarki pod rządami PiSu, uszczelnienia luki vat i 'zrównoważonego' budżetu, którym tak chwali się Morawiecki.

Niedawno odszedł z Ministerstwa Finansów - po 23 latach pracy - specjalista od procesów makroekonomicznych, niejaki Sławomir Dudek.
Udzielił wywiadu dla Business Insider, w którym demaskuje podkoloryzowaną przez Morawieckiego politykę gospodarczą i finansową rządu i tłumaczy dlaczego nie jest tak różowo jak twierdzi Morawiecki oraz ostrzega o zagrożeniach, jakie czekają polskie finanse (a więc całą gospodarkę i nasze domowe budżety) w następnych latach.


Stabilność finansów publicznych jest zagrożona. Podatkowe eldorado w Polsce się skończyło. Według moich wyliczeń luka VAT w 2019 r. wyniosła 9,3 proc., czyli prawie się nie zmieniła wobec 2018 r. To oznacza, że zakładana poprawa ściągalności tego podatku de facto nie nastąpiła (luka zmiejszyła się o zaledwie 300 mln zł z zakładanych 7,5 mld zł, co oznacza, że zostało wykonane jedynie 4 % planu).
Byłem szefem projektu opracowania metodologii liczenia VAT w Ministerstwie Finansów i to mój departament obliczał lukę VAT-owską. Słowem, opierając się na metodologii Komisji Europejskiej, szacuję, żejuż w 2019 r. istotnej poprawy ściągalności VAT nie było. I to stanowi bardzo słaby punkt wyjścia dla budżetu na 2020 r. Bo w nim założono jeszcze większe, dodatkowe dochody z tytułu uszczelnienia VAT - ponad 10 miliardów zł. I to jest kolejne ryzyko generujące napięcia w budżecie na 2020 r. w obliczu spowolnienia gospodarczego.
(...)
Budżet na 2020 r. jest poupychany do granic możliwości, co przy spowalniającej gospodarce może zwiększyć deficyt sektora rządowego i samorządowego do dawno niewidzianych rozmiarów.

"Ciekawy" jest też motyw jego odejścia z Ministerstwa:

Przez lata byłem szefem departamentu polityki makroekonomicznej. Moim zadaniem było dostarczenie rzetelnych analiz opartych na danych dla ministra finansów, w szczególności analiz służących zapewnieniu stabilności finansów publicznych. I przez wiele lat udawało się to robić. Pracowałem dla wielu ministrów finansów ze wszystkich opcji politycznych. Byłem szanowany i nagradzany, jednak w pewnym momencie swojej pracy doszedłem do ściany.
Między moim departamentem a ministrem finansów musi być zaufanie. My dostarczamy mu dane, analizy, które mogą na przykład podważyć słuszność jakiegoś rozwiązania politycznego. Decyzję zawsze podejmuje szef, my pełnimy funkcję doradczą. Ta komórka jest w ministerstwie ważna, minister finansów w zasadzie nie mógłby bez niej funkcjonować. Od pewnego momentu czułem, że nie mogę w pełni realizować głównego celu mojego departamentu, czyli skutecznego ostrzegania o zagrożeniach stabilności finansów publicznych.
Choć pracowałem w Ministerstwie Finansów 23 lata, a ostatnią dekadę na kierowniczych stanowiskach,zacząłem odnosić wrażenie, że moja praca bywa pomijana, mimo że jej celem było jedynie dostarczanie wiedzy i informacji.

Cóż. Kto by tam słuchał eksperta, jak propaganda ma swoje prawa. Swoją drogą, ilu to już ministów fianansów przewinęło się w ostatnich 5 latach ? Chyba z pięciu, albo sześciu. To też o czymś świadczy.

Polecam przeczytać cały wywiad, Dudek w miarę przystępnie tłumaczy te wszystkie ekonomiczne zawiłości:

https://businessinsider.com.pl/finan...wcy-rp/z19txwj[/QUOTE]W ogole mnie to nie dziwi. W administracji samorządowej jest to samo. Nie ma.miejsca dla specjalistów nieposiadających żadnej legitymacji partyjnej. Za to osoby z PiS, z zerową wiedzą i doświadczeniem w danym zakresie, zajmują nawet po 3 stanowiska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 07:19   #542
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
W ogole mnie to nie dziwi. W administracji samorządowej jest to samo. Nie ma.miejsca dla specjalistów nieposiadających żadnej legitymacji partyjnej. Za to osoby z PiS, z zerową wiedzą i doświadczeniem w danym zakresie, zajmują nawet po 3 stanowiska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno to już było: mierny, bierny, ale wierny. A podobno komuna upadła w 1989.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 10:32   #543
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ja tylko dodam nieśmiało, że nie wiem, czy w UK jest normalnie (pod kątem szeroko pojętej tolerancji czy raczej braku nieuzasadnionych uprzedzeń na pewno, ale są też minusy), bo przecież w Anglii funkcjonuje wiele świadczeń socjalnych - i nie wiem, jak jest teraz, ale lata temu mój ojciec pobierał na mnie coś w rodzaju 500+.



Tylko Anglię na to stać, taka różnica .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 14:26   #544
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 17:07   #545
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-13, 19:04   #546
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ja nie wiem dokładnie jak się to nazywa ale w UK jest nawet takie coś że jak ktoś jest na zasiłku dla bezrobotnych ale znajdzie pracę to nie traci czesci zasiłku jeśli zdecyduje się na pracę załóżmy 2 dni w tygodniu. Ale nie że nie ma pracy na full time tylko ktoś nie lubi się wysilać więc chcę pracować 2 dni w tygodniu w resztę ma z zasilku. To jest dopiero kuriozalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 09:00   #547
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Akurat Child Benefit nie jest jakiś bardzo wysoki, a to pobierał mój tata, natomiast Anglia ogólnie ma dosyć hojny system zasiłków, jest ich kilka rodzajów. Opieka socjalna jest rozwinięta. Są ludzie, którzy potrafią wyciągnąć miesięcznie niezłe sumki.



Także w kwestii rozdawnictwa, raczej bym nie wybielała Wielkiej Brytanii, natomiast ja personalnie nie mam nic do samego 500+, ale do konsekwencji gospodarczych, ekonomicznych, jakie się z tym wiążą. Sam system prorodzinny uznaję za plus, ale Polski po prostu na to nie stać .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-14, 13:28   #548
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
To już chyba ze 20 raz jak gospodarka się zawala pod rządami PiS. Pierwszy raz miał być po miesiącu wypłacania 500+. Jak na 5 lat rządów to chyba jakiś rekord zawalonych gospodarek pobili.

Póki co inflacja jest najwyższa od prawie dekady. A dopiero się rozkręca.
Można ignorować syganały ostrzegawcze i opnie ekspertów. Zawsze to kilka chwil spokoju. Ale smutna rzeczywistość i tak dopadnie. I wsadzają namiętnie i z oddaniem 'dobrej zmianie'.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Proces ten jest daleko bardziej posunięty teraz. A zaczęło się chociażby od zniesienia przez obecnie rządzących, konkurów na wyższe stanowiska w służbie cywilnej (zlikwidowano przy okazji wymóg co najmniej pięcioletniego doświadczenia w administracji rządowej, czy siedmioletniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym w jednostkach sektora finansów publicznych. A co jeszcze ważniejsze - zniesiono też wymóg, aby kandydat na takie stanowisko nie był członkiem partii politycznej w okresie 5 lat poprzedzających objęcie stanowiska). Teraz już naprawdę każdego można wsadzić na każdy wysoki urzędniczy stołek, gdzie się tylko przejęło władzę. I wsadzają. Namiętnie i z oddaniem 'dobrej zmianie'.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-14 o 13:38
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 14:20   #549
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87587497]Póki co inflacja jest najwyższa od prawie dekady. A dopiero się rozkręca.
Można ignorować syganały ostrzegawcze i opnie ekspertów. Zawsze to kilka chwil spokoju. Ale smutna rzeczywistość i tak dopadnie. I wsadzają namiętnie i z oddaniem 'dobrej zmianie'.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------




Proces ten jest daleko bardziej posunięty teraz. A zaczęło się chociażby od zniesienia przez obecnie rządzących, konkurów na wyższe stanowiska w służbie cywilnej (zlikwidowano przy okazji wymóg co najmniej pięcioletniego doświadczenia w administracji rządowej, czy siedmioletniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym w jednostkach sektora finansów publicznych. A co jeszcze ważniejsze - zniesiono też wymóg, aby kandydat na takie stanowisko nie był członkiem partii politycznej w okresie 5 lat poprzedzających objęcie stanowiska). Teraz już naprawdę każdego można wsadzić na każdy wysoki urzędniczy stołek, gdzie się tylko przejęło władzę. I wsadzają. Namiętnie i z oddaniem 'dobrej zmianie'.[/QUOTE]Po pierwsze inflacja wyniosła za poprzedni rok coś ok 3%.
Szok, że za bochenek chleba trzeba dołożyć ok 5 groszy.

Po drugie, to co z tego że znieśli wymóg 5 letniego odsiedzenia krzesła na państwowym wikcie? No naprawdę - specjaliści tak bardzo ciągną sznurem do państwowych posad. Taka prawda, że na wyłącznie państwowych posadkach kończą najgorsze lenie i nieroby. Bo rynek skuteczne zweryfikowal ich umiejętności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 14:51   #550
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Coś około 7% minimalnego wynagrodzenia

Z tego co kiedyś sprawdzałam to Polska ma najwyższy (albo była na drugim miejscu) zasiłek na dzieci w Europie. Nas stać...

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2020-02-14 o 14:52
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 17:55   #551
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Program trwa a tak wiele osób krzyczało na forum w sieci,że z rok potrwa i wycofają,jednak jest spora drożyzna,więcej dzieci się nie rodzi.
Zresztą zamiast dać ludzi godziwą pensje,obniżyć ceny,to jak podniosą minimalna to ceny zaraz kolosalne.
Już nie wiadomo na kogo głosować bo każdy rząd to porażka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Coś około 7% minimalnego wynagrodzenia

Z tego co kiedyś sprawdzałam to Polska ma najwyższy (albo była na drugim miejscu) zasiłek na dzieci w Europie. Nas stać...
Mogę jakieś źródło?
Bo ja nie wiem jak ludzą udaje się utrzymać z dwójką dzieci a kobieta często nie pracuje z jednej pensji a w Polsce to nie możliwe,bo każdy mi tak gada,że tam benefity spore czy to Angli,Szkocja,Niemcy,Hola ndia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-15, 18:23   #552
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Program trwa a tak wiele osób krzyczało na forum w sieci,że z rok potrwa i wycofają,jednak jest spora drożyzna,więcej dzieci się nie rodzi.
Zresztą zamiast dać ludzi godziwą pensje,obniżyć ceny,to jak podniosą minimalna to ceny zaraz kolosalne.
Już nie wiadomo na kogo głosować bo każdy rząd to porażka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Mogę jakieś źródło?
Bo ja nie wiem jak ludzą udaje się utrzymać z dwójką dzieci a kobieta często nie pracuje z jednej pensji a w Polsce to nie możliwe,bo każdy mi tak gada,że tam benefity spore czy to Angli,Szkocja,Niemcy,Hola ndia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://www.citizensadvice.org.uk/be...child-benefit/

20,7 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko (na kolejne jest to mniejsza kwota), minimalna to 8,21 brutto
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 18:32   #553
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
https://www.citizensadvice.org.uk/be...child-benefit/

20,7 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko (na kolejne jest to mniejsza kwota), minimalna to 8,21 brutto
To ja nie wiem jak im się to udaje,ale tam chyba jeszcze jakieś dodatki są coś mi koleżanka mówiła plus dofinansowania do mieszkania itd.
Tyle mam koleżanek wszędzie one bez problemu sobie radzą wychowują dzieci i jeszcze potrafią odłożyć na dużym mieszkaniu z dwójką dzieci.
W Polsce to jest niemożliwe trzeba szybko po roku oddać dziecko bo z jednej pensji nie da rady się utrzymać z jednym dzieckiem a gdzie dopiero z dwójką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Aż jej zazdroszczę,że nie musi małego dziecka do żłobka oddawać może ie spokojnie wychować i siedzieć wiele lat w domu z dzieckiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 23:48   #554
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Zresztą zamiast dać ludzi godziwą pensje,obniżyć ceny,to jak podniosą minimalna to ceny zaraz kolosalne.
Już nie wiadomo na kogo głosować bo każdy rząd to porażka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

[
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eeeeee
Dać pensje? Obniżyć ceny?
Kto niby? Rząd?
Tesknisz za gospodarka centralnie sterowana?
Rząd nie powinien mieć żadnego wpływu na wysokość pensji i cen.
Nie można wprowadzić bogactwa ustawą - tak jak to chce robic PiS podnosząc sztucznie minimalna do kuriozalnego poziomu. skutki tego będą(już powoli są) tragiczne z dożyzna i inflacja na czele.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

[

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2020-02-15 o 23:49
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 00:04   #555
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ale UK to kraj postkolonialny, który dorobił się na pracy niewolniczej połowy globu + teraz ma tania siłe robacza w postaci potomków tych skolonializowanych krajów. Więc nie ma co porównywać tego upadłego imperium to Polski, która dopiero się z PRL wygrzebała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 03:50   #556
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87590956]Ale UK to kraj postkolonialny, który dorobił się na pracy niewolniczej połowy globu + teraz ma tania siłe robacza w postaci potomków tych skolonializowanych krajów. Więc nie ma co porównywać tego upadłego imperium to Polski, która dopiero się z PRL wygrzebała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No nie tak dopiero. To już 31 lat temu było, odkąd komuna upadła w Polsce. Komuna trwała prawie 40 lat, więc przez 31 można było coś tam odbudować, zyskać.Nie można stale zwalać na komunę efektów nieudolnych działań kolejnych ekip rządzących. Wiele krajów post komunistycznych jednak radzi sobie z gospodarką o wiele lepiej. NO ale akurat jesteśmy jedynym państwem post komunistycznym utrzymujacym całą rzeszę księży, kapelanów, kościołów itd. Oraz chyba jednym z nielicznych, w których potężne zagraniczne koncerny typu Lidl nie płacą podatków (lub płacą inimalnie, nie wiem i nie chcę przekłamać) do państwowej kasy.Natomiast dla drobnych i srednich krajowych przedsiębiorców nie ma zmiłuj. I chyba jedynym na świecie, gdzie sumując benefity można mieć więcej kasy, niż z pracy (np. jeśli dodać 500 na 4 dzieci plus zasiłek dla bezrobotnych to wyjdzie suma wyższa, niż zarabia znaczna część społeczeństwa), więc praca się nie opłaca.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 05:06   #557
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Eeeeee
Dać pensje? Obniżyć ceny?
Kto niby? Rząd?
Tesknisz za gospodarka centralnie sterowana?
Rząd nie powinien mieć żadnego wpływu na wysokość pensji i cen.
Nie można wprowadzić bogactwa ustawą - tak jak to chce robic PiS podnosząc sztucznie minimalna do kuriozalnego poziomu. skutki tego będą(już powoli są) tragiczne z dożyzna i inflacja na czele.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

[

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście podnosząc minimalna ceny są mega wysokie,same podwyżki i niby podniosą a i tak zabiorą w innych podatkach itd.
No ok to jak to inaczej powinno wyglądać?
Dlaczego gdzie indziej da się normalnie funkcjonować i np.za rzeczy spożywcze,ciuchy znajomi potrafią płacić w Angli mniej niż w Polsce a tu tak drogo?
Nie mogę tego pojąć czy tu kiedyś przecięty Kowalski będzie mógł spać spokojnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 09:25   #558
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87590956]Ale UK to kraj postkolonialny, który dorobił się na pracy niewolniczej połowy globu + teraz ma tania siłe robacza w postaci potomków tych skolonializowanych krajów. Więc nie ma co porównywać tego upadłego imperium to Polski, która dopiero się z PRL wygrzebała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 10:51   #559
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No nie tak dopiero. To już 31 lat temu było, odkąd komuna upadła w Polsce. Komuna trwała prawie 40 lat, więc przez 31 można było coś tam odbudować, zyskać.Nie można stale zwalać na komunę efektów nieudolnych działań kolejnych ekip rządzących. Wiele krajów post komunistycznych jednak radzi sobie z gospodarką o wiele lepiej. NO ale akurat jesteśmy jedynym państwem post komunistycznym utrzymujacym całą rzeszę księży, kapelanów, kościołów itd. Oraz chyba jednym z nielicznych, w których potężne zagraniczne koncerny typu Lidl nie płacą podatków (lub płacą inimalnie, nie wiem i nie chcę przekłamać) do państwowej kasy.Natomiast dla drobnych i srednich krajowych przedsiębiorców nie ma zmiłuj. I chyba jedynym na świecie, gdzie sumując benefity można mieć więcej kasy, niż z pracy (np. jeśli dodać 500 na 4 dzieci plus zasiłek dla bezrobotnych to wyjdzie suma wyższa, niż zarabia znaczna część społeczeństwa), więc praca się nie opłaca.
Ktore radza sobie lepiej? Chyba tylko Czechy.

Wegry sa porownywalne do Polski, jesli chodzi o zamoznosc, z tym ze oni maja bardzo duzo imigrantow z Wietnamu.
A dalej na wschod to bieda przeciez az piszczy: balkany, byle republiki radzieckie, wietnam.
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-16, 11:41   #560
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Oczywiście podnosząc minimalna ceny są mega wysokie,same podwyżki i niby podniosą a i tak zabiorą w innych podatkach itd.
No ok to jak to inaczej powinno wyglądać?
Dlaczego gdzie indziej da się normalnie funkcjonować i np.za rzeczy spożywcze,ciuchy znajomi potrafią płacić w Angli mniej niż w Polsce a tu tak drogo?
Nie mogę tego pojąć czy tu kiedyś przecięty Kowalski będzie mógł spać spokojnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niech po prostu dodrukują pieniążków, przecież to proste.

Przerażające są Twoje posty, myślisz że bogate kraje są bogate bo rząd tak zadecydował, podniósł wszystkim pensje i już?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:58   #561
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Niech po prostu dodrukują pieniążków, przecież to proste.

Przerażające są Twoje posty, myślisz że bogate kraje są bogate bo rząd tak zadecydował, podniósł wszystkim pensje i już?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Nie tak to nie działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Niech po prostu dodrukują pieniążków, przecież to proste.

Przerażające są Twoje posty, myślisz że bogate kraje są bogate bo rząd tak zadecydował, podniósł wszystkim pensje i już?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ja nie mówię tylko o tym żeby pensje podwyższyć żeby produkty były tańsze,podatki mniejsze itd.
Bo nie oszukujmy się ale tanio tu nie jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 12:26   #562
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Sto razy wolę być obywatelką tego kraju niż któregoś z tych, które dopuszczały się zbrodni na ludzkości w czasach kolonializmu i neokolonializmu. Takiego bogactwa to ja nie chcę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 13:35   #563
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No nie tak dopiero. To już 31 lat temu było, odkąd komuna upadła w Polsce. Komuna trwała prawie 40 lat, więc przez 31 można było coś tam odbudować, zyskać.Nie można stale zwalać na komunę efektów nieudolnych działań kolejnych ekip rządzących. Wiele krajów post komunistycznych jednak radzi sobie z gospodarką o wiele lepiej. NO ale akurat jesteśmy jedynym państwem post komunistycznym utrzymujacym całą rzeszę księży, kapelanów, kościołów itd. Oraz chyba jednym z nielicznych, w których potężne zagraniczne koncerny typu Lidl nie płacą podatków (lub płacą inimalnie, nie wiem i nie chcę przekłamać) do państwowej kasy.Natomiast dla drobnych i srednich krajowych przedsiębiorców nie ma zmiłuj. I chyba jedynym na świecie, gdzie sumując benefity można mieć więcej kasy, niż z pracy (np. jeśli dodać 500 na 4 dzieci plus zasiłek dla bezrobotnych to wyjdzie suma wyższa, niż zarabia znaczna część społeczeństwa), więc praca się nie opłaca.

Co to jest 30 lat w procesach gospodarczych i społecznych ? To ledwo jedno pokolenie. A wcześniej Polska - jeszcze przed wojną - to w jakiej była kondycji ? Po ponad 120 latach rozbiorów ?
Krajom postkolonialnym też trzeba było więcej niż 30 lat żeby złupić tych, których najeżdżali. Złupić, a potem u siebie z tego zbudować dobrobyt.
Wiele błędów popełniono - owszem. Sama pamiętam lata 90te i ściskającą biedę. Nędzę gorszą niż za komuny.
Ale to jest ten gorzki lek, który trzeba było przełknąć. Dlatego teraz szlag mnie trafia kiedy widzę, że cały ten wysiłek idzie jak psu w *upę. Łatwo było to rozjechać, bo wszystko jeszcze młode przecież, ledwo okrzepłe.
A w całym tym procesie wygrzebywania się z gospodarki socjalistycznej łatwo było o potknięcia, błędy, fałszywe myślenie. Bo kto wcześniej był w takiej sytuacji, żeby można się było od niego uczyć ? Nikt. Eksperyment wykonany, częściowo nieudany. Taki już przeklęty los Polaków.

Teraz te wszystkie przeoczenia i zaniedbania wyłażą ze zdwojoną siłą, bo pojawili się bezwględni populiści, cynicy, którzy plują na całą przeszłość i wszystko co osięgnięto do tej pory. W zamian nie oferując NIC konstruktywnego poza przeżarciem wypracowanego majątku i nachapaniem się i nabiciem swojej kabzy. A żeby lepiej się łupiło, to trzeba to przecież podlać narodowo-patriotycznym sosem, obudzić wszystkie strachy i lęki (też z przeszłości) i na tym budować swój kapitał. No i finansowo zblatować sie z klerem jak nikt wcześniej.
Ktoś kiedyś powiedział, że jak politycy zaczynają bredzić o patriotyzmie i mieszać w to jeszcze boga, to znaczy, że bądą kraść bardziej niż wszyscy inni przed nimi.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Nie mogę tego pojąć czy tu kiedyś przecięty Kowalski będzie mógł spać spokojnie?

Dobrobyt buduje się na wysiłku, na pracy.
Pracować musi jak najwięcej ludzi w społeczeństwie. Pracować i płacić podatki - bez świętych krów, bez grup uprzywilejowanych. Do zarządzania tymi pieniędzmy trzeba wybierać odpowiednich, kompetentnych ludzi.

Żeby była praca, to muszą być inwestycje w gospodarce - muszą powstawać nowe fabryki, firmy, usługi. Trzeba dbać o to, żeby nie zostać w tyle - inwestować w technologię, infrastrukurę, naukę. W zdrowie obywateli.

Trzeba myśleć ekonomicznie i na trzeźwo. Bez zabobonów, mitów i przekonania, że mi się należy więcej/inaczej/lepiej, bo coś tam.
To jest recepta na biedę i stagnację. Pytanie - na ile realna do wprowadzania w społeczeństwie, które wyszło z komuny z przekonaniami dalekimi od tych, które podałam. Społeczeństwie, które podobnie myślących obsadza potem w życiu publicznym, politycznym.
Odpowiedź na twoje pytanie mam takie, że tego nie wie nikt. Ale nieprędko. A może nigdy ?

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-16 o 13:57
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 15:21   #564
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 16:50   #565
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

No wiadomo, w "normalnych" krajach jest rozdział kościoła od państwa, na przykład w takiej Wielkiej Brytanii, gdzie królowa jest głową kościoła, a uchwały synodu biskupów mają moc ustawy.... a nie sorry.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 17:24   #566
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No wiadomo, w "normalnych" krajach jest rozdział kościoła od państwa, na przykład w takiej Wielkiej Brytanii, gdzie królowa jest głową kościoła, a uchwały synodu biskupów mają moc ustawy.... a nie sorry.

A czy też trzymają klechów na etatach w publicznych szpitalach, szkołach, urzędach, wojsku, policji i gdzie tylko się da ? Czy zwolnili ich z podatków i składek emerytalnych ? Czy oddali im grunty i nieruchmości za symboliczną opłatą ? Tak tylko pytam.
Podobno w Irlandii ostatnio sporo się zmieniło. Tak słyszałam.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-16 o 17:27
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 19:13   #567
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No wiadomo, w "normalnych" krajach jest rozdział kościoła od państwa, na przykład w takiej Wielkiej Brytanii, gdzie królowa jest głową kościoła, a uchwały synodu biskupów mają moc ustawy.... a nie sorry.
Tylko że tam ma to wymiar raczej symboliczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 21:23   #568
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No wiadomo, w "normalnych" krajach jest rozdział kościoła od państwa, na przykład w takiej Wielkiej Brytanii, gdzie królowa jest głową kościoła, a uchwały synodu biskupów mają moc ustawy.... a nie sorry.
Królowa jest głową kościoła, czyli pieniądze łożone na kościół są i pozostają na terenie kraju. I to jest ta różnica pomiędzy państwami nie-konkordatowymi a konkordatowymi w przełożeniu na inne kraje.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;87592460]
Podobno w Irlandii ostatnio sporo się zmieniło. Tak słyszałam.[/QUOTE]

Owszem, sporo. Jeszcze w latach 70-tych i 80-tych kler robił, co chciał za milczącą zgodą ówczesnego rządu. Sprawa dzieci z Tuam (i innych sierocińców pod auspicjami kościoła katolickiego i dotowanych przez rząd) dalej czeka na wyjaśnienie.
Ale fakt, w tym, że ultra katolicka Irlandia zrzuciła jarzmo watykańskiej okupacji upatruję nadzieję dla Polski.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 08:25   #569
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 23:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 09:21   #570
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie przejdzie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-27 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.