Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-21, 17:27   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Arrow

Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-07-11 o 09:41
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 17:39   #2
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Nie ma reguły. Są rzeczy, które kupię tylko markowe (np. majonez wyłącznie Winiary), ale jest też mnóstwo rzeczy które uwielbiam tanie, jak keczup z Biedronki. W ogóle się nie oglądam na to, czy coś jest markowe czy nie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy wielkie koncerny produkują tanie towary pod inną nazwą i połowę tańsze Przykładem może być Pastella z Biedro, którą robi Lisner i jest to dokładnie to samo co pasta pod szyldem Lisner.
A np. pomidory w puszce czy fasolę kupuję w Biedronce i wcale nie uważam, że gorsze od takich Pudliszek dajmy na to
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 23:11   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

sa produkty, ktore moge kupic z "marki wlasnej", a sa takie, ktorych nie tkne. zazwyczaj tansze=gorszej jakosci.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 23:20   #4
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Czipsy marki własnej Polo Marketu I mleko sojowe z Biedronki, nie jest może wybitnie smaczne, ale kosztuje 4 złote, podczas gdy alprosoya kosztuje około 8-9.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 09:53   #5
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Proponuję porównywac skład, z mojego doświadczenia produkty nie markowe sa gorszej jakości. Przy czym oczywiście stosunek cena - jakość może być ok. Na tym to polega - mniejsza cena, gorsza jakość. Obecnie ludzie potrzebują tanich produktów.

Mnie kiedyś zaszokowały kasztanki z Biedronki. Co z tego, że niby bardzo się nie różnią smakiem od tych wedlowskich oryginalnych, skoro kaloryczność tych biedronkowych jest dużo dużo większa (już nie pamiętam dokładnie, ale wiem że to nie było ciut ale coś około 40% więcej) niż kaloryczność "prawdziwych" kasztanków z Wedla. No to wiadomo ile więcej tłuszczu się tam znajdowało... fe

Tu i tu wedel produkuje, ale nei czarujmy się.. coś co jest tańsze, pod brandem dyskontu musi być z gorszych składników. Inaczej jaki miałoby to sens?

Nie mówię, żeby nie kupować, ale jak słyszę czasem, że przeciez i to i to produkuje ta sama firma, no cóż.. proponuję ostrożność, bo smak to nie wszystko.
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl

Edytowane przez amandi84
Czas edycji: 2012-05-24 o 10:03
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 11:02   #6
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Jednak należy pamiętać, że kupując produkty markowe, czy to żarcie, czy to odzież, płacimy przede wszystkim za branding - czyli za to, co firma wydała, by zbudować sobie markę, reklamy, kampanie itp.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 14:43   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez amandi84 Pokaż wiadomość
Proponuję porównywac skład, z mojego doświadczenia produkty nie markowe sa gorszej jakości. Przy czym oczywiście stosunek cena - jakość może być ok. Na tym to polega - mniejsza cena, gorsza jakość. Obecnie ludzie potrzebują tanich produktów.

Mnie kiedyś zaszokowały kasztanki z Biedronki. Co z tego, że niby bardzo się nie różnią smakiem od tych wedlowskich oryginalnych, skoro kaloryczność tych biedronkowych jest dużo dużo większa (już nie pamiętam dokładnie, ale wiem że to nie było ciut ale coś około 40% więcej) niż kaloryczność "prawdziwych" kasztanków z Wedla. No to wiadomo ile więcej tłuszczu się tam znajdowało... fe

Tu i tu wedel produkuje, ale nei czarujmy się.. coś co jest tańsze, pod brandem dyskontu musi być z gorszych składników. Inaczej jaki miałoby to sens?

Nie mówię, żeby nie kupować, ale jak słyszę czasem, że przeciez i to i to produkuje ta sama firma, no cóż.. proponuję ostrożność, bo smak to nie wszystko.
Rozsądne podejście. Oczywiście są i towary "niemarkowe" (a raczej nie rozlegle reklamowane) równie dobrej, a nawet lepszej jakości, niż te "markowe". Są również jak najbardziej markowe (w sensie firm, które produkują na rynek, a nie dla dyskontów), ale mniej znane i dobre, a tańsze, niż te z reklam. Warto szukać, porównywać, sprawdzać.

Przy wyborze kieruję się: stosunkiem ceny do ilości (patrzę najczęściej ile za kg), ceną i składem - na równi. Nie kupię czegoś gorszej jakości tylko dlatego, że jest tańsze, ale też nie będę przepłacać za markę "bo to z reklamy / bo to na bank lepsze, bo droższe". Staram się myśleć kupując.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-05-24 o 14:45
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 16:42   #8
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-07-16 o 09:22
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:19   #9
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez amandi84 Pokaż wiadomość
Proponuję porównywac skład, z mojego doświadczenia produkty nie markowe sa gorszej jakości. Przy czym oczywiście stosunek cena - jakość może być ok. Na tym to polega - mniejsza cena, gorsza jakość. Obecnie ludzie potrzebują tanich produktów.

Mnie kiedyś zaszokowały kasztanki z Biedronki. Co z tego, że niby bardzo się nie różnią smakiem od tych wedlowskich oryginalnych, skoro kaloryczność tych biedronkowych jest dużo dużo większa (już nie pamiętam dokładnie, ale wiem że to nie było ciut ale coś około 40% więcej) niż kaloryczność "prawdziwych" kasztanków z Wedla. No to wiadomo ile więcej tłuszczu się tam znajdowało... fe

Tu i tu wedel produkuje, ale nei czarujmy się.. coś co jest tańsze, pod brandem dyskontu musi być z gorszych składników. Inaczej jaki miałoby to sens?

Nie mówię, żeby nie kupować, ale jak słyszę czasem, że przeciez i to i to produkuje ta sama firma, no cóż.. proponuję ostrożność, bo smak to nie wszystko.
Kasztanki produkuje Wawel .

Co do tematu- oczywiście nie ma reguły. Niektóre produkty kupię wyłącznie "markowe", a niektóre mogą być dla mnie "z niższej półki". Jestem częstym bywalcem wspomnianej Biedronki i jeszcze nie trafiłam na produkt, którego jakość byłaby rażąco niska (ale wszystko przede mną).

Moim ostatnim odkryciem jest lewiatanowy majonez light, którego kaloryczność i cena są o połowę niższe niż tych oryginalnych.
olanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 08:30   #10
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez olanna Pokaż wiadomość
Kasztanki produkuje Wawel .

.

A hihi, może być i tak Ale na jedno wychodzi
Ja nei jestem ich fanem, ale mąż jet wielkim stąd często mamy je w domu dostając od różnych osób i miałam okazję porównania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przy wyborze kieruję się: stosunkiem ceny do ilości (patrzę najczęściej ile za kg), ceną i składem - na równi. Nie kupię czegoś gorszej jakości tylko dlatego, że jest tańsze, ale też nie będę przepłacać za markę "bo to z reklamy / bo to na bank lepsze, bo droższe". Staram się myśleć kupując.
Właśnie, to najlepsze rozwiązanie, ale wcale niełatwe
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 08:45   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez olanna Pokaż wiadomość
(...)
Moim ostatnim odkryciem jest lewiatanowy majonez light, którego kaloryczność i cena są o połowę niższe niż tych oryginalnych.
A skład ma OK? Bo czasami mniejsza kaloryczność, ale np. dużo niezdrowych dodatków. Jaka cena?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-25, 10:08   #12
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A skład ma OK? Bo czasami mniejsza kaloryczność, ale np. dużo niezdrowych dodatków. Jaka cena?
Pozwolę sobie przepisać skład ze słoika:

woda, olej roślinny, musztarda (woda, ocet, gorczyca, cukier, sól), skrobia modyfikowana, ocet, A-cukier lub B-syrop glukozowo-fruktozowy (patrz nadruk na wieczku), sól, żółtka jaj (1%), substancje stabilizujące: guma guar, guma ksantanowa; substancje konserwujące: benzoesan sodu, sorbinian potasu; barwnik beta-karoten; przeciwutleniacz E 385.

W 100g produktu 305kcal; B: 0,4; W: 6,9; T: 30,5.


Zapłaciłam 3,39 za słoik 600g.

Skład nie jest może powalający, pewnie to raczej bardziej coś majonezopodobnego, ale przecież nie je się go na słoiki W smaku jednak bardzo przypomina majonez () i dla tych, którym zależy na obcięciu kalorii od czasu do czasu nie powinien zaszkodzić (przynajmniej taką mam nadzieję).
olanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 10:46   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez olanna Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie przepisać skład ze słoika:

woda, olej roślinny, musztarda (woda, ocet, gorczyca, cukier, sól), skrobia modyfikowana, ocet, A-cukier lub B-syrop glukozowo-fruktozowy (patrz nadruk na wieczku), sól, żółtka jaj (1%), substancje stabilizujące: guma guar, guma ksantanowa; substancje konserwujące: benzoesan sodu, sorbinian potasu; barwnik beta-karoten; przeciwutleniacz E 385.

W 100g produktu 305kcal; B: 0,4; W: 6,9; T: 30,5.


Zapłaciłam 3,39 za słoik 600g.

Skład nie jest może powalający, pewnie to raczej bardziej coś majonezopodobnego, ale przecież nie je się go na słoiki W smaku jednak bardzo przypomina majonez () i dla tych, którym zależy na obcięciu kalorii od czasu do czasu nie powinien zaszkodzić (przynajmniej taką mam nadzieję).
Rozumiem - od czasu do czasu, jeżeli nie chcemy bardzo podnosić kaloryczności sałatki, jak najbardziej można. Tylko z tą ilością jajka w majonezie to przesadzili - w drugą stronę.

Przy okazji sprawdziłam inne:
Majonez Winiary ma 6%; Hellmans 4%; Kielecki 7%. Ciekawe czy są jakieś kupne majonezy z większą ilością?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-05-25 o 10:49
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 10:48   #14
olanna
Zakorzenienie
 
Avatar olanna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 062
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Rzeczywiście, może dlatego tak tanio
olanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 16:50   #15
nina3595
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 58
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

W dzisiejszych czasach cena nie idzie równi z jakością produktów. Niektóre renomowane firmy nie pozwalają sobie na produkcje bubli. Zazwyczaj każda z sieciówek typu biedronka, real mają swoje pyszne produkty jak i totalne tandety. Czasami zdarza się, że w sieciowych sklepach markowe produkty są z jakimiś defektami np. opakowanie lub jakość.
nina3595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 16:55   #16
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 15:04   #17
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I to najbardziej trafne zdanie. Wiadomo, że markowe produkty są lepsze od tych marketowych, nawet jeśli producent jest ten sam, bo na czym trzeba zbić tą cenę, a na samej zmianie opakowania i 'ukrycia' na odwrocie producenta się nie da. Każdy wybiera to, co jemu smakuje i na ile pozwala zasobność portfela. Z marketowych produktów rzadko co trafi sie naprawdę dobrego na tyle, żebym była usadysfakcjonowana. Zawsze jest tak, że 'cena czyni cuda'. Czyli kupując tańsze zamienniki nie możemy oczekiwać nie wiadomo czego. Np. biedronkowe sosy Madero produkuje Develey, ale nie smakują jak 'oryginalne' Develey. Kupiłam niedawno ketczup Pudliszki, tylko w Bierdonce pojemność 500g itd, jak był reklamowany. Kosztował niecałe 4zł, czyli taniej niz 'normalny' wagowo 480g. A konsystencja była ewidentnie rzadsza

Apropos majonezu Winiary. Jakiś czas temu linię produkcyjną wykupiło Nestle. Zaczęli więc sprzedawać starą recepturę "Winiar" pod swoim szyldem, ale sprzedaż była mizerna, więc zostali przy 'Winiary"
Tak wiec majonez Winiary, to już nie jest ten sam dawny Winiary, ehh...
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 20:03   #18
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

w wielu przypadkach produkty dla marketów robią markowe firmy i nie różnia się one zupełnie niczym od tych tańszych, np. Rama produkuje dla Biedronki margarynę, nie pamiętam nazwy teraz, ale jest to ta sama rama, tylko w innym opakowaniu sporo tańsza
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:29   #19
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
w wielu przypadkach produkty dla marketów robią markowe firmy i nie różnia się one zupełnie niczym od tych tańszych, np. Rama produkuje dla Biedronki margarynę, nie pamiętam nazwy teraz, ale jest to ta sama rama, tylko w innym opakowaniu sporo tańsza

Z moich obserwacji niemal zawsze się różnią.. Proponuje porównywać składy.
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 14:28   #20
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-06-06 o 15:18
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 21:59   #21
khaleesi_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 77
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Jeśli skład jest taki sam wybieram tańszą opcję. I przyznam,ze się nigdy nie zawiodłam
khaleesi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:13   #22
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-07-11 o 09:42
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 19:23   #23
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

w ostatnim czasie producenci batoników tj. Snikers, Mars, Twix, Bounty i MilkyWay pozmniejszali gramaturę bez zmiany ceny
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:53   #24
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

I dobrze, szczuplejsi będziemy!

Z tymi markami, to różnie. Jak już ktoś tu pisał, wiele produktów np. dla Biedronki robią tay producenci jak Lisner, czy Gellwe.
nie zawsze wyższa cena wynika z jakości, często płaci się tylko za markę.
Mnie rozkładają różnice cenowe np. w śmietanie...albo chipsach :P

O właśnie, teraz w Biedronce są laysy special dla biedrony na Euro po 2,49 chyba i sa mniam
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 11:13   #25
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Mnie rozkładają różnice cenowe np. w śmietanie...albo chipsach :P
Odnośnie chipsów, to wielkie koncerny typu Lorenz czy Lay,s pakują dla dyskontów w paczki tzw. odpadki, czyli chipsy nie spełniające wymogów gramaturowych bądź są połamane lub za mocno spieczone, z defektami itd
Ale to wciąż ten sam chips
Podejrzewam, że większość koncernów stosuje taką politykę

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-06-05 o 11:14
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:32   #26
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Żarcie patrzę byle jak najtaniej i byle dało się zjeść. Kosmetyki mam dobre, to się nie wypowiem, bo nie muszę kupować tańszych. W temacie kosmetyków- w Biedronce kosmetyki firm podległych Unileverowi mają ten sam skład, tylko opakowanie inne. To pewnie z ich produktami spożywczymi jest tak samo.

Co do zmniejszania pojemności/gramatury- pamiętam, że się wściekałam, bo Biedra podniosła cenę płynu do naczyń "Tymek" jednocześnie zmniejszając butelkę z 500ml do 300. Tak samo ich żel do higieny intymnej "Intimea". To jedyne, które póki co pamiętam i jestem ich pewna
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 09:29   #27
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Żarcie patrzę byle jak najtaniej i byle dało się zjeść. Kosmetyki mam dobre, to się nie wypowiem, bo nie muszę kupować tańszych. W temacie kosmetyków- w Biedronce kosmetyki firm podległych Unileverowi mają ten sam skład, tylko opakowanie inne. To pewnie z ich produktami spożywczymi jest tak samo.

Co do zmniejszania pojemności/gramatury- pamiętam, że się wściekałam, bo Biedra podniosła cenę płynu do naczyń "Tymek" jednocześnie zmniejszając butelkę z 500ml do 300. Tak samo ich żel do higieny intymnej "Intimea". To jedyne, które póki co pamiętam i jestem ich pewna
Tymkiem to można myć szklaneczki, a nie patelnie i tłuste gary :/

Ale rozwaliło mnie Twoje podejście do jedzenia! Ja jednak wolę smazyć na oliwie z oliwek i jeść mielone bez tysiąca chemicznie oznaczonych dodatkow niż kupować błyszczyki po 80 zł.c
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 11:42   #28
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

A kto powiedział, że kupuję za tyle? Tż w kosmetykach pracuje, to ma za grosze.
A no przykro mi, ale jak się kasy ni ma, to się je byle co przez miesiąc, a nie ą, ę przez tydzień a potem żeby w ścianę

EDIT: Aha, zapomniałam- temat był, czy zauważyłysmy takie przekręty to piszę, a myję Kraftem. Mogę?
__________________
Przeniosłam się na nowe konto

Edytowane przez Olivvek
Czas edycji: 2012-06-06 o 11:45
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 14:22   #29
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Tymkiem to można myć szklaneczki, a nie patelnie i tłuste gary :/
No niestety święta prawda, płyn jest tak rozrzedzony, że hetkolitry można wylać i nic się nie umyje, w dodatku słabo się pieni, kiedyś był lepszy

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Aha, zapomniałam- temat był, czy zauważyłysmy takie przekręty to piszę, a myję Kraftem. Mogę?
Ja np. myję naczynia w lidlowskim Cleffekt. Butelka starcza mi na 2 miesiące, jest wydajny, dobrze się pieni, kosztuje około 3,50zł, więc opłaca się
A ten Kraft na jak długo starcza??
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 14:55   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Produkty marki własnej sklepów czy produkty markowe?

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
(...)
Ja np. myję naczynia w lidlowskim Cleffekt. Butelka starcza mi na 2 miesiące, jest wydajny, dobrze się pieni, kosztuje około 3,50zł, więc opłaca się
(...)
Dobrze wiedzieć, bo ostatnio kupiłam Ludwika i bardzo nieprzyjemnie się rozczarowałam jego jakością, a raczej jej brakiem. Generalnie płyn kupuję najczęściej w Biedronce, ale nie zawsze chce mi się lecieć, a Lidla TŻ ma po drodze, więc mogę go wysłać z misją.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.