podklad czy puder ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-16, 00:37   #1
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie

podklad czy puder ?


Ok, jak sie uzywa najpierw podklad a na to puder to wplywa na trwalosc makijazu prawda ? A co lepiej uzywac, samego podkladu czy samego pudru ?
Wiem ze dziwne pytanie
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 11:57   #2
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: podklad czy puder ?

Wiesz co, to chyba zależy od cery. Podkład ładnie ujednolica odcień i tuszuje nierównomierny koloryt, zaskórniki (w ograniczonym stopniu), pokrywa kolorowy koretktor. Lepiej też trzymają się "kolorowe dodatki". Ale jeśli masz ładną cerę i nie używasz zbyt wielu cieni i różu to lepiej zrezygnować z podkładu kolorwego na rzecz samego tylko kremu na dzień. Puder też dobrze utrwala.
Podkreślam, że jestem zwolenniczką minimalizmu dlatego moja opinia na temat konieczności stosowania podkładu może być trochę subiektywna.
Poczekaj na opinie ekspertek - których tu jest dużo
Zdrowia życzę, pa
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 12:18   #3
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: podklad czy puder ?

Witam .
Moim zdaniem puder zwłaszcza sypki stanowi świetne wykończenie makijażu oraz jego utrwalenie, skóra (jeśli ma tendencje) mniej się świeci. Do poprawek w pracy czy w szkole dobry jest puder w kamieniu.
Latem najlepiej odstawić podkład, wystarczy dobry krem z filtrami+ puder sypki czy w kamieniu. Zimą, żeby lepiej chronić skórę twarzy można stosować podkład+puder (chociaż ja nie przepadam za tym, również jestem zwolenniczką minimalizmu tzn. korektor+ puder w kamieniu),wtedy jeśli masz np. jakieś krostki, przebarwienia czy zaskórniki ładnie je maskuje. Pamiętaj jednak o właściwym dobraniu podkładu i pudru, tak żeby nie zatykał Ci porów skónych .
Jeśli naprawde twoja cera nie potrzebuje takiego pacykaowania to zaniechaj używania jednego z tych produktów (proponuję podkładu bo to one najczęściej przyczyniają się do zatykania porów), chyba że masz jakieś większe wyjście, idziesz gdzieś potańczyć to żeby makijaż był trwalszy możesz podkład z pudrem zastosować (możesz też kupić 2 w 1 podkład i puder w jednym).
To taka moja subiektywan opinia, ale poczekaj jeszcze na inne.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 13:11   #4
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: podklad czy puder ?

Hm czyli mowicie ze podklad bardziej zatyka pory ? Ale w sumie dzialaja tak samo ? ujednolicaja kolor skory, maskuja niedoskonalosci siakies?
booo teraz jest lato to juz na pewno nei uzywam podkladu i pudru tylko tak sie zastanawialam co lepiej uzywac. bo zauwazylam ze po pudrze samym buzka mi ladniej i naturalniej i swiezej wyglada niz po podkladzie. dodam, ze po pudrze w kamieniu. bo sypkiego uzywam tylko na podklad.
czyli mowicie tez ze w zimie lepiej stosowac to i to ?
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:17   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: podklad czy puder ?

Jeśli źle się czujesz w podkładzie i pudrze i uważasz, że puder sam wygląda naturalniej to używaj samego pudru , nawet w zimie. Chodziło mi o to, że podkład i puder tworzą na twarzy w zimie rodzaj kołderki zabezpieczającej przez mrozem, zimnym wiatrem itd. Ale możesz pod puder w kamieniu nałożyć odpowiedni krem ochronny (jeśli masz cerę tłustą to nie będzie konieczny, ale na pewno jakiegoś kremu powinnaś użyć) następnie zatuszować korektorem niedoskonałości, a potem na to puderek, ważne żeby korektor był w kolorze pudru
I owszem prędzej pory zatka Ci podkład niż puder sypki czy w kamieniu. Kiedyś była o tym mowa na tym forum.
Pozdrawiam
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 22:55   #6
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: podklad czy puder ?

Nio to w takim razie po co sa 2 ? po co jest i podklad i puder ?
A kremiku zawsze uzywam to obowiazek tylko zastanawialam sie nad roznica miedzy podkladem a pudrem...
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-16, 23:35   #7
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: podklad czy puder ?

Podkład ma za zadanie wyrównanie kolorytu cery i zatuszowanie drobnych niedoskonołaści, jeśli są większe to wówczas nie obędzie się bez korektora, można też użyć bardziej kryjącego podkładu jak np. Color Stay Revlonu.Jeśli twoja buzia nie wymaga takiego pacykowania to nie ma sensu "obciążać" jej dodatkowo.
Puder zaś służy do wykańczania makijażu, zmatowienia buzi, kiedy zaczynasz się świecić i podkład sam nie daje rady, właśnie dzięki niemu (pudrowi) niejednokrotnie w ciągu dnia unikasz świecącego się noska idąć do toalety "przypudrować go".
Ja osobiście, chociaż mam cerę tłustą i niejednokrotnie wyskakuje mi na buzi niespodzianka staram się nie używać podkładów (nawet zimą). Wolę też w kamieniu. Jak już używam podkładu, to tylko na powieki ( na codzień) żeby cienie mi się dłużej trzymały (na to jeszcze kładę puder w kamieniu), lub gdy idę gdzieś potańczyć, żeby makijaż w dusznym pomieszczeniu nie spłynął mi po pierwszych 10 minutach.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-16, 23:39   #8
aggie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 846
GG do aggie
Re: podklad czy puder ?

Hm ok Czyli wniosek taki ze wole puder.
Zawsze klade kremik, potem korektorek i niedoskonalosci nie widac wiec to tylko przypudrowac i gotowe po co nakladac kolejna maske podkladu..
Moze ciso zle ?
aggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 09:55   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: podklad czy puder ?

Jeśli makijaż tak wykonany jest ok. to nie potrzebujesz podkładu, jesteś zadowolona, a to najważniejsze .
Pozdrawiam.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 19:37   #10
faker101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 26
podklad lub puder

mam cere tradzikowa z licznymi bliznami poszukuje jakiegos pudru lub podkladu w kamieniu do 30 zl zalezy mi na tym by naturalnie wygladal na dlugo starczaldobrze sie rozprowadzal i zakrywal wszystkie te niedoskonalosci
faker101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 19:43   #11
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: podklad lub puder

Wymagania trochę duże stosunkowo do ceny ale właściwie nie wszystko co tanie to złe. Ja też mam cerę trądzikową i polecam Ci korektor vichy pod podkład (bo to właściwie korektor ma za zadanie maskować) kosztuje on koło 30 zł a starcza na miesiąc albo jakoś tak. Na to ja nakładam podkład erisa z tej serii poniżej 20, w ogóle myślę że eris ma całkiem w porządku podkładziki jest lekki i całkiem dobrze się go rozmarowuje, kosztuje tak z 10 zł ma 3 odcienie i starcza na uhuhuu...ze 2 miesiące spokojnie. Oczywiście nie kryje on tak ekstra-dobrze bo jeszcze nie miałam takiego coby tak krył aale ogólnie moze być jednak nie matuje a szkoda. Ogólnie przeczytaj pcenki na KW i proś o próbki a może w końcu znajdziesz swój ideał.

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-11, 19:44   #12
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: podklad lub puder

faker101 napisał(a):
> mam cere tradzikowa z licznymi bliznami poszukuje jakiegos pudru lub podkladu w kamieniu do 30 zl zalezy mi na tym by naturalnie wygladal na dlugo starczaldobrze sie rozprowadzal i zakrywal wszystkie te niedoskonalosci

Faker, żądasz rzeczy niemożliwych... Cudów nie ma

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 12:22   #13
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podklad lub puder

witajcie doświadczone ( mam nadzieję ) koleżanki. Ja też mam problem, z tym, że z korektorem. Eksperymentowałam z wieloma i jak już kiedyś pisałam, jakoś mi nie wychodzi. Jak położę korektor, a potem podkład, to korektor się rozmazuje i wychodzi mi plama, co ją chciałam zakryć. A jak kładę korektor na podkład, to widać różnicę i jest nie ładnie. Co ja źle robię ??? Plamę mam ciemną, jakby brudno opaloną, ciemniejszą od skóry ok. 3 tony, przecież nie mogę się cała pomalować na ciemny brąz !!! Pomijając fakt, że chyba takich ciemnych podkładów nie ma, to wcale nie chcę wycglądać jak murzynek. Pomóżcie proszę, bo już nie mam siły a plamy wpędzają mnie w straszne kompleksy. A jeśli chodzi o podkład kryjący, to mam dosyć suchą skórę i to co próbowałam wysuszyło mi ja jeszcze bardziej. Ratunku !!!
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.