Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-16, 18:55   #31
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Może nie nakładaj produktów d/s tak wysoko?
Nie nakładam. Każdy kallos to tysiące małych kropeczek na skórze tam gdzie się stykają z włosami. Podpinanie do góry skutkuje podrażnieniem skóry głowy. Przez jakiś czas próbowałam pielęgnować moje włosy metodą Mysi dla szklistych to jednak nie to więc wracam.
Znalazłam w necie podobnie wyglądajace do moich włosy (niestety nie umiem dodawać zdjęć do kompa by przenieść na wizaz)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photo_1.jpg (155,5 KB, 26 załadowań)
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 21:37   #32
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Nie nakładam. Każdy kallos to tysiące małych kropeczek na skórze tam gdzie się stykają z włosami. Podpinanie do góry skutkuje podrażnieniem skóry głowy. Przez jakiś czas próbowałam pielęgnować moje włosy metodą Mysi dla szklistych to jednak nie to więc wracam.
Znalazłam w necie podobnie wyglądajace do moich włosy (niestety nie umiem dodawać zdjęć do kompa by przenieść na wizaz)
Jakie inne produkty wywoływały u Ciebie takie efekty (także na skórze ciała)?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 12:11   #33
rybeczka34
Uroda przede wszystkim
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: Zniszczone włosy, pomimo pielęgnacji :< pomocy

Cytat:
Napisane przez Nekotka_ Pokaż wiadomość
Witam!
Od maja biegłego roku zaczęłam dbać o włosy (gęste, jednak stosunkowo cienkie, lekko przetłuszczające się). Prostownicę odstawiłam już wcześniej, ale od tamtej pory olejowałam włosy (olej kokosowy i amla) co dwa dni, bo co tyle myje. Swoją drogą te oleje nie dają u mnie spektakularych efektów, włosy są odrobine bardziej błyszczące. Po każdym myciu używałam odżywek, najpierw granatowej Dove, później z Alterry. Do dzisiaj nakładam olej na kilka godzin przed myciem, lub na całą noc, myję różnymi szamponami (kolagenowy Bingo Spa, Fructis czysty blask, próbowałam dziecięcych szamponów, ale kołtuny na mojej głowie były wprost nie do rozczesania więc odstawiłam go po kilku myciach). Po olejowaniu i umyciu nakładam którąś z masek Bingo, polecanych w KWC. Płuczę zimną wodą. Suszę zimnym nawiewem, suszarką z jonizacją.
A wlosy... Mam rozdwajające się końcówki, puch od ucha w dół, są matowe, nie układają się, a ja już sama nie wiem co mam robić . Wydaje mi się, że były w lepszej kondycji nawet, gdy męczyłam je prostownicą niż teraz. Nie mam już na nie siły. Co może być przyczyna takie stanu moich marnych kłaków? Jakie produkty możecie polecić? Proszę o rady, bo jestem już załamana ich kondycją :< Z góry dziękuję.
Ja bym proponowała w pierwszej kolejności przestudiować składniki kosmetyków jakich używasz. Faktycznie jest tak, że mogą mieć właśnie silikony, które będą Ci się odkładały. Te w pierwszej kolejności powinnaś wyeliminować.

Następnie uważam, że powinnaś poszukać jakiś bardziej naturalnych kosmetyków. Zdrowie mamy jedno, ale jak się o nie odpowiednio nie zadba to później może być problem. Oby tylko taki, który da się wyleczyć...

Jak dla mnie powinnaś spróbować kurację od początku. Bo zmiana szamponu czy nawilżający produkt na niewiele się zdadzą, gdy problem będzie niejako w "środku".

Mówiąc od początku mam na myśli oczyszczenie skóry głowy. Dzięki temu skóra będzie mogła przyswajać składniki odżywcze, dzięki którym będziesz mogła wzmocnić i odżywić włosy. Zwróć uwagę przy wyborze kosmetyku oczyszczającego, żeby NIE działał jak peeling mechaniczny. Musi to być peeling enzymatyczny. Stosowałam ze swojej strony serum, które działa jak peeling enzymatyczny (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...porzeczki.html) i mogę polecić z całego serca.

Później trzeba pomyśleć o jakimś szamponie, odżywce i witaminach. Nie specjalnie chciałabym Ci polecać jakiś konkretny. Mogę tylko napisać, że warto żeby miał naturalny skład. Będziesz miała pewność, że Ci się nic złego nie stanie, a możesz sobie pomóc.
rybeczka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-13 13:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.