Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-22, 17:45   #1
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651

Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV


Część trzecia przekroczyła już 5000 postów i pozwoliłam sobie założyć kolejną część

Poprzednie wątki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=486816
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=788360
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835088

Cytat:
Pani Jolanta (l. 25) i pan Artur (l. 31) wspólnie wychowują dwójkę dzieci: Martynkę (l. 5,5) oraz Dominika (l. 2,5).
Brak opiekunki zmusił pana Artura do zaniechania dalszej pracy i zajęcia się dziećmi. Na dzień dzisiejszy na rodzinę zarabia jedynie pani Jolanta, otrzymując za pełny etat wynagrodzenie w postaci płacy minimalnej. Wsparciem jest również program "500+". Obecnie dochód na jednego członka rodziny to około 500 zł. Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby dzieci, wydatki na życie, spłatę kredytów i zaległości w opłatach.
Pani Jolanta spędza większość dnia w pracy, a pan Artur wspaniale opiekuje się dziećmi równo dzieląc pomiędzy nie swą miłość i uwagę. Wszelkie dążenia i marzenia partnerów skupiają się wokół ich największych skarbów – dzieci. Pani Jolanta i pan Artur chcą zapewnić im bezpieczne życie i dobry start w przyszłość.
Wśród najważniejszych potrzeb rodziny wyróżnić należy pomoc w znalezieniu opiekunki do dzieci, by pan Artur mógł znów podjąć pracę i ustabilizować sytuację materialną. Nim to nastąpi trzeba pamiętać, że dzieci potrzebują łóżek i mebli do swojego pokoju.
Cytat:
Pani Bogumiła (63 l.) samotnie wychowuje i sprawuje opiekę nad piątką dzieci: Barbarą (30 l.), Kazimierzem (28 l.), Jarosławem (27 l.), Jackiem (24 l.) i Renatą (22 l.).
Pani Bogumiła została sama po śmierci męża. Jest jej bardzo ciężko sprawować samotnie opiekę nad piątką dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, zwłaszcza że sama od dwóch lat choruje na nowotwór piersi. Trudnością są również finanse, rodzina utrzymuje się z pobieranych rent i zasiłków pielęgnacyjnych (razem 5146 zł), a po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leczenie (razem 1560 zł), pozostaje jej 597 zł na osobę. Kwota ta wystarcza na zabezpieczenie podstawowych potrzeb żywieniowych i higienicznych licznej rodziny, lecz nie wystarcza już na nic więcej.
Życie Pani Bogumiły skupia się głównie na opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. Ze względu na chorobę większości obowiązków domowych musiała przejąć najstarsza córka - Basia. Stara się ona pomagać chorej mamie, a także ze wsparciem rodziny czuwa nad przebiegiem jej leczenia. Swoje obowiązki wykonuje bardzo sumiennie i znajduje jeszcze czas na uczęszczanie do Warsztatu Terapii Zajęciowej, aby rozwijać swoje umiejętności i talenty. Rodzina znajduje chwilę radości, które wspólnie przeżywa, łączy ją silna więź emocjonalna i wspólny cel, jakim jest zdrowie mamy.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności. Dzieci Pani Bogumiły proszą o pościel dla mamy, która ze względu na stan zdrowia większość czasu musi leżeć. Natomiast Pani Bogumiła bardzo prosi o dużą trzydrzwiową szafę dla dzieci, aby mogły w niej schować swoją odzież.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2016-11-22 o 17:54
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 17:59   #2
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

W poprzedniej czesci powinien byc odnosnik do nowej

Cytat:
Natomiast u nas takie coś funkcjonuje (nie na taką skalę) ale podrzucanie dziecka - dzieciatej znajomej, której jedno w to czy w tamto nie robi różnicy,a przy okazji dorobi sobie parę groszy to całkiem popularne rozwiązanie. Czy np. zaprzyjaźnionej emerytce, która z nudów posiedzi z dzieckiem a przy okazji wpada parę zł. Coś za coś, nie jest to opieka "gry edukacyjne, słuchania Mozarta a na wieczór krem z brokułów" ale jak mi dziecko głodem przymiera, to wolałabym taką opcję.
U mnie tez to funkcjonuje, ale nie znam nikogo, kto podjalby sie takiej opieki na wieksza skale (we wlasnym domu, bez pomocy). Przewaznie jedna mama, ktora ma jedno (gora dwoje) dzieci bierze pod opieke dodatkowo jedno dziecko. I w ten sposob owszem, moze to funkcjonowac, ale zeby brac na pare godzin pod opieke wiecej niz troje dzieci to po prostu nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Co innego na, powiedzmy, godzine. Ale 8 godzin?
Pomysl jest naprawde dobry i funkcjonuje chyba na calym swiecie, tyle tylko, ze trzeba jednak myslec i nie przesadzac z iloscia dzieci pod opieka, bo to juz nie jest madre.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 18:13   #3
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
O widzisz, u mnie nie było. A miałam podstawy przedsiębiorczości. Ale jak PP prowadzi nauczyciel historii po jakimś gównianym kursie to nie ma się co dziwić.
Chodziłyśmy do tej samej szkoły?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 18:25   #4
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
W poprzedniej czesci powinien byc odnosnik do nowej



U mnie tez to funkcjonuje, ale nie znam nikogo, kto podjalby sie takiej opieki na wieksza skale (we wlasnym domu, bez pomocy). Przewaznie jedna mama, ktora ma jedno (gora dwoje) dzieci bierze pod opieke dodatkowo jedno dziecko. I w ten sposob owszem, moze to funkcjonowac, ale zeby brac na pare godzin pod opieke wiecej niz troje dzieci to po prostu nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Co innego na, powiedzmy, godzine. Ale 8 godzin?
Pomysl jest naprawde dobry i funkcjonuje chyba na calym swiecie, tyle tylko, ze trzeba jednak myslec i nie przesadzac z iloscia dzieci pod opieka, bo to juz nie jest madre.
Uwazam, ze dzieci max 5 łącznie z własnymi. Ale nie rozumiem czemu wziecie ich na 8 godzin miałoby byc nieodpowiedzialne. Przeciwnie, mozna wtedy calkiem sensownie zorganizowac opieke.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 18:29   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tylko w opisywanych przypadkach pobyt w zakładzie karnym jest usprawiedliwieniem dla bezrobocia. Zreszta jak ktoś ma tyle dzieci na utrzymaniu i nawywijał tak, ze idzie do ZK, to świadczy o nim bardzo złe.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------



No wlasnie.
Pracuje.
A nie siedzi w zagrzybialym pomieszczeniu gospodarczym bez łazienki, dorabia kolejne dzieci, a w "wolnym czasie" zbiera drewno na opał. A w tej akcji mamy do czynienia raczej z takimi przypadkami.
To, że jest to przedstawiane jako usprawiedliwienie- to oczywiście słabe bardzo.
Z drugiej strony za kratki trafiają różni ludzie i za różne przestępstwa. Posiadanie dzieci to tutaj nie jest czynnikiem prewencyjnym

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Przypadkowa sasiadka? Na wsiach, ktore znam wiekszosc kobiet w tym samym wieku to kolezanki, w najgorszym przypadku znajome. Juz nie mówiąc o tych dzieciatych.

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------


To jestem chyba dziwna, bo wole zeby moje dziecko trochę sie pobawilo z jej dzieckiem, troche pogapilo w tv, zjadlo obiad i chrupki, niz nie miec za co mu kupic butow czy zrobic obiadu.
Dla mnie opcja druga- to tylko od czasu do czasu i to nie za długo.
Poza tym, dla mnie główą kwestią jest umiejętność opieki nad dzieckiem i bezpieczeństwo dziecka.
Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
To wolontariat, o jakim zatrudnianiu Ty mówisz? no i jestem głupkiem i analfabetą

Co najmniej

To, że ktoś świadczy usługi w ramach wolontariatu nie oznacza, że ma odwalać kiepską pracę i robić szkody (bo tu wolontariusze szkodzą na potęgę). Zatrudnienie czy nie, wolontariusz wykonuje prace, do której sie zobowiązuje. Rozumiem, że świadomie wykonuje tę pracę bezpłatnie i zostaje poddany procesom rekrutacyjnym (czy może formularz zgłoszeniowy to zwykła sciema i biorą wszystkich jak leci?)
Z twoich postów nie bije analfabetyzmem a opisów przez ciebie sprawdzonych nie widziałam, więc się nie wypowiem.
Nie powiedziałam, ze każdy zatrudniony przez SzP jest głupkiem i analfabetą Swoją droga jak ty nazwiesz tę twórczość wspaniałą, w której roi się od błędów ?

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość


A pisałam o uspołecznieniu i chyba jest teraz z tym gorzej skoro na wsi sąsiedzi się nie znają

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------



Ale dziewczyny pisały o sąsiadkach, znajomych, koleżankach, a nie o opiekunkach "za pieniądze". Określenie nie każdy jest oczywistością. Nie każda nasza propozycja nadaje się dla każdego.
Jest tu dużo podpowiedzi, człowiek ma określoną sytuację, ale zawsze wyjście.
To, że sąsiedzi znają się słabo, spędzają mniej czasu ze sobą nie jest kwestią uspołecznienia, a zupełnie innych zmian społecznych.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Uwazam, ze dzieci max 5 łącznie z własnymi. Ale nie rozumiem czemu wziecie ich na 8 godzin miałoby byc nieodpowiedzialne. Przeciwnie, mozna wtedy calkiem sensownie zorganizowac opieke.
Moje dziecko chodziło do takiego przedszkola domowego
Opiekunka była wykwalifikowana opiekowała się codziennie kilkorgiem dzieci w tym swoją wnuczką Dla mnie lepsze rozwiązanie niż zwykłe przedszkole.
Wiem, że takie formy (zorganizowane_) w Poslce też się pojawiły, i chyba nawet można było się starać o dofinansowanie do takiej działalności.
U nas otwarte było 10h dziennie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 18:56   #6
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

W bloku w którym mieszkałam było takie domowe przedszkole w jednym mieszkaniu. Swoją drogą biorąc pod uwagę jakie problemy są w Krakowie z dostaniem się dziecka do przedszkola (wiem z opowieści znajomych, sama nie mam pół dziecka), to nie dziwię się że takie powstają.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:09   #7
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah;67821281



To, że sąsiedzi znają się słabo, spędzają mniej czasu ze sobą nie jest kwestią uspołecznienia, a zupełnie innych zmian społecznych.[COLOR=Silver
.
[/COLOR]
Ale pisanie o sąsiadach: obcy to właśnie takie nieuspołecznienie.

O, i widzę kolejny problem - zły nauczyciel z PP, który nie nauczył pisania CV, jakby do tego trzeba było nie wiadomo jakiej wiedzy i umiejętności.
"Problem" może dotyczy osób bez dostępu do internetu, aspirujących do układania kostki brukowej.

Byłam kiedyś świadkiem w knajpie jak dziewczyna wyjęła jakieś wymiętolone (mimo, że w koszulce) podanie o pracę. Nie widziałam jego treści, ale już sam fakt jak to wyglądało dał do myślenia. Ja na miejscu pracodawcy nawet bym nie czytała.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2016-11-22 o 19:19
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 19:13   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Ale pisanie o sąsiadach: obcy to właśnie takie nieuspołecznienie.
dla ciebie
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:21   #9
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
To, że ktoś świadczy usługi w ramach wolontariatu nie oznacza, że ma odwalać kiepską pracę i robić szkody (bo tu wolontariusze szkodzą na potęgę). Zatrudnienie czy nie, wolontariusz wykonuje prace, do której sie zobowiązuje. Rozumiem, że świadomie wykonuje tę pracę bezpłatnie i zostaje poddany procesom rekrutacyjnym (czy może formularz zgłoszeniowy to zwykła sciema i biorą wszystkich jak leci?)
Z twoich postów nie bije analfabetyzmem a opisów przez ciebie sprawdzonych nie widziałam, więc się nie wypowiem.
Nie powiedziałam, ze każdy zatrudniony przez SzP jest głupkiem i analfabetą Swoją droga jak ty nazwiesz tę twórczość wspaniałą, w której roi się od błędów ?
Watpię, że wolontariusze świadomie odwalają słabo swoją pracę. Zauważyłam, że opisy z największą ilością błędów są pisane przez najmłodszych wolontariuszy. A to, że dają się nabierać rodzinom z zawodowymi bezrobotnymi płodzącymi dzieci na potęgę raczej świadczy o ich braku doświadczenia, a nie o głupocie

Tak, świadomie wykonujemy pracę bezpłatnie, część specjalistów to także bardzo młodzi ludzie, nikt nie sprawdzał podczas rekrutacji naszych zdolności językowych, stąd pewnie tyle kwiatków w opisach. Chociaż powiem szczerze, że zdarzyło mi się puścić opis z bykami i dopiero, kiedy go następnego dnia zobaczyłam jako opublikowany, to chwyciłam się za głowę i szybko poprawiałam. Po sprawdzeniu kilkudziesięciu takich opisów dziennie łatwo o przeoczenie, niedopilnowanie czegoś, tym bardziej, że sam opis jest jedną z wielu części, która podlega sprawdzaniu.
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4

Edytowane przez morsmordre
Czas edycji: 2016-11-22 o 19:22
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:24   #10
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Chodziłyśmy do tej samej szkoły?
Pewnie tak było w ogromnej większości szkół.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Uwazam, ze dzieci max 5 łącznie z własnymi. Ale nie rozumiem czemu wziecie ich na 8 godzin miałoby byc nieodpowiedzialne. Przeciwnie, mozna wtedy calkiem sensownie zorganizowac opieke.
Ja tez myślę że to trochę nieodpowiedzialne. Tzn biorąc pod uwagę ze to nie jest pedagog. Ja bym się nie podjęła a uważam ze jestem odpowiedzialnym rodzicem i uważnym. Tzn na pewno są osoby które zrobiłby to świetnie ale taka opiekunka w przedszkolu ma lata doświadczenia i jest na neutralnym gruncie.

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość

O, i widzę kolejny problem - zły nauczyciel z PP, który nie nauczył pisania CV, jakby do tego trzeba było nie wiadomo jakiej wiedzy i umiejętności.
"Problem" może dotyczy osób bez dostępu do internetu, aspirujących do układania kostki brukowej.
Ale po co ten dramatyzm? To była luźna uwaga na temat pracy bo padły tu słowa o osobach które totalnie nie umieją tego robić. Wiele rzeczy nie wymaga bóg wie jakich umiejętności ale mimo wszystko uczymy się ich w szkole. Po prostu fajnie by było jakby na PP tego w sensowny sposób uczyli plus jakieś zajęcia typu budżet domowy, podstawy ekonomii, ćwiczenie rozmów kwalifikacyjnych itp. Może już tak jest, nie wiem.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:31   #11
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
O, i widzę kolejny problem - zły nauczyciel z PP, który nie nauczył pisania CV, jakby do tego trzeba było nie wiadomo jakiej wiedzy i umiejętności.
"Problem" może dotyczy osób bez dostępu do internetu, aspirujących do układania kostki brukowej.
Dala mnie to nie "problem", bo sama ogarnęłam jak napisać CV
Co nie zmienia tego, że skoro są w szkole PP to byłoby miło żeby też tego uczyli.
Szczerze, u mnie ten przedmiot był typową zapchajdziurą, jak WDŻ.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 19:31   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Watpię, że wolontariusze świadomie odwalają słabo swoją pracę. Zauważyłam, że opisy z największą ilością błędów są pisane przez najmłodszych wolontariuszy. A to, że dają się nabierać rodzinom z zawodowymi bezrobotnymi płodzącymi dzieci na potęgę raczej świadczy o ich braku doświadczenia, a nie o głupocie
W zupełności się zgadzam, o czym już wspominałam w kilku postach w poprzedniej części. Niestety, taki młody człowiek z natury rzeczy jest naiwny, choć ma dobre chęci. Nie ma więc szans z "zawodowymi bezrobotnymi", którzy idealnie potrafią wykorzystać dobre serce i naiwność nastoletniego wolontariusza. Podejrzewam, że większość "kwiatków" wynika właśnie z takich sytuacji, czyli połączenia braku doświadczenia i młodego wieku wolontariusza z cwaniactwem doświadczonych wyłudzaczy. To, co mnie dziwi to niepełna weryfikacja, która pozwoliłaby "odsiać" tego typu kwiatki. Nie wiem, czy weryfikatorzy sprawdzają wszystkie rodziny, czy tylko wyrywkowo ale podejrzewam, że też nie są w stanie prześwietlić wszystkich potencjalnych beneficjentów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:36   #13
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Uwazam, ze dzieci max 5 łącznie z własnymi. Ale nie rozumiem czemu wziecie ich na 8 godzin miałoby byc nieodpowiedzialne. Przeciwnie, mozna wtedy calkiem sensownie zorganizowac opieke.
Dlaczego? Bo zeby zajmowac sie wieksza iloscia dzieci przez wiele godzin trzeba umiec to zrobic, to znaczy, trzeba byc osoba wykwalifikowana do takiej opieki. Jesli bierze sie do tego osoba, ktora do tej pory "ogarniala" jedno czy w porywach dwoje dzieci, staje sie to niebezpieczne dla dzieci, bo osoba niewykwalifikowana moze nie ogarnac grupy dzieci rozniacej sie wiekiem, samodzielnoscia i wielu innymi rzeczami.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Tzn na pewno są osoby które zrobiłby to świetnie ale taka opiekunka w przedszkolu ma lata doświadczenia i jest na neutralnym gruncie.
Ta opiekunka w przedszkolu nie dosyc, ze jest wykwalifikowana to poza tym nie jest sama w przedszkolu z gromada dzieci. Ma pomoc przy karmieniu, przebieraniu dzieci. Jesli musi wyjsc gdzies z jednym dzieckiem reszta nie zostaje sama.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:38   #14
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Pewnie tak było w ogromnej większości szkół.



Ja tez myślę że to trochę nieodpowiedzialne. Tzn biorąc pod uwagę ze to nie jest pedagog. Ja bym się nie podjęła a uważam ze jestem odpowiedzialnym rodzicem i uważnym. Tzn na pewno są osoby które zrobiłby to świetnie ale taka opiekunka w przedszkolu ma lata doświadczenia i jest na neutralnym gruncie.



Ale po co ten dramatyzm? To była luźna uwaga na temat pracy bo padły tu słowa o osobach które totalnie nie umieją tego robić. Wiele rzeczy nie wymaga bóg wie jakich umiejętności ale mimo wszystko uczymy się ich w szkole. Po prostu fajnie by było jakby na PP tego w sensowny sposób uczyli plus jakieś zajęcia typu budżet domowy, podstawy ekonomii, ćwiczenie rozmów kwalifikacyjnych itp. Może już tak jest, nie wiem.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
To nie dramatyzm. Przecież takie zajęcia są według uczniów niepotrzebne jak wiele innych. Tylko życie pokazuje potem, że wiele potrzeba, by odnalezć się w życiu i owszem pracę zaliczeniową można oddać na wymiętolonym papierze, bo inaczej to wykładowca będzie miał kłopoty, ale w życiu jest trochę trudniej. Nie trzeba wybitnego specjalisty do prowadzenia PP, ale jak trafił na oporny materiał ludzki ("po co to") to może sobie odpuścił.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:40   #15
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

To juz czwarta cześć mojego legendarnego wątku, łza sie w oku zakręciła ze wzruszenia Kto w czasach założenia pierwszego by w ogóle pomyślał o 500+...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:43   #16
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
To nie dramatyzm. Przecież takie zajęcia są według uczniów niepotrzebne jak wiele innych. Tylko życie pokazuje potem, że wiele potrzeba, by odnalezć się w życiu i owszem pracę zaliczeniową można oddać na wymiętolonym papierze, bo inaczej to wykładowca będzie miał kłopoty, ale w życiu jest trochę trudniej. Nie trzeba wybitnego specjalisty do prowadzenia PP, ale jak trafił na oporny materiał ludzki ("po co to") to może sobie odpuścił.
:conf used:
Skąd takie wnioski, że to wina uczniów a nie nauczyciela? Nie było słowa o tym, że ktoś (poza nauczycielem) olewał ten przedmiot.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 19:49   #17
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Często się powtarza sytuacja że krytykujecie osoby ze wsi, że nie chcą iść do pracy, bo koszty dojazdu itp. Myślę że nie należy mierzyć wszystkich jedną miarą, bo każda sytuacja jest inna. Dla przykładu znam pewną popegeerowską wioskę leżącą jakieś 30km od poznania. Wiele z tych osób totalnie niezaradna, pewnie zaradni dawno wyjechali. Nie dojeżdża tam żaden autobus, do pociągu 6km polną drogą, z czego połowa trasy przez las, połowa przez pola, żadnych zabudowań na trasie. Zobaczcie kiedy robi się ciemno i wyobraźcie sobie że kobiety mają iść czy rowerkiem jechać na pociąg.
Myślę że czasem jednak warto by było nie mówić tylko że ci ludzie są "be", tylko że nasz system jest nie taki, bo nie zapewnia komunikacji publicznej, nie zapewnia opieki nad małym dzieckiem, ale też system zasiłków zachęca do oszukiwania i pracy na czarno.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 20:22   #18
201612130906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 59
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To juz czwarta cześć mojego legendarnego wątku, łza sie w oku zakręciła ze wzruszenia Kto w czasach założenia pierwszego by w ogóle pomyślał o 500+...

Podejrzewam, że te rodziny, gdzie w 1 części było 5 dzieci, teraz pewnie mają jakieś 8


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201612130906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 20:33   #19
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Sub
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 20:41   #20
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że te rodziny, gdzie w 1 części było 5 dzieci, teraz pewnie mają jakieś 8


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli dobra zmiana

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Często się powtarza sytuacja że krytykujecie osoby ze wsi, że nie chcą iść do pracy, bo koszty dojazdu itp. Myślę że nie należy mierzyć wszystkich jedną miarą, bo każda sytuacja jest inna. Dla przykładu znam pewną popegeerowską wioskę leżącą jakieś 30km od poznania. Wiele z tych osób totalnie niezaradna, pewnie zaradni dawno wyjechali. Nie dojeżdża tam żaden autobus, do pociągu 6km polną drogą, z czego połowa trasy przez las, połowa przez pola, żadnych zabudowań na trasie. Zobaczcie kiedy robi się ciemno i wyobraźcie sobie że kobiety mają iść czy rowerkiem jechać na pociąg.
Myślę że czasem jednak warto by było nie mówić tylko że ci ludzie są "be", tylko że nasz system jest nie taki, bo nie zapewnia komunikacji publicznej, nie zapewnia opieki nad małym dzieckiem, ale też system zasiłków zachęca do oszukiwania i pracy na czarno.
W przypadku ludzi starszych, po pięćdziesiątce nawet rozumiem, ze nie rusza sie z takich wiosek. Ale po co siedzą tam osoby w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat
To jak w tym filmie dokumentalnym o dyskotekach, zapomniałam tytułu, siedziała cała duża rodzina na wsi, nikt nie miał pracy, dorabiali zbieraniem puszek po dyskotece i non stop coś robili na telefonach komórkowych. Przecież w ten sposób nigdy sie z biedy i beznadziei nie wyjdzie.
Tyle ze obawiam sie, ze to jest oczywiste dla nas, a dla tych ludzi- nie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 20:45   #21
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
:conf used:
Skąd takie wnioski, że to wina uczniów a nie nauczyciela? Nie było słowa o tym, że ktoś (poza nauczycielem) olewał ten przedmiot.
Moja znajoma uczy tego i to uczniowie olewają ten przedmiot "niematuralny".

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Dala mnie to nie "problem", bo sama ogarnęłam jak napisać CV
Co nie zmienia tego, że skoro są w szkole PP to byłoby miło żeby też tego uczyli.
Szczerze, u mnie ten przedmiot był typową zapchajdziurą, jak WDŻ.
"Uczyli" w sensie walczyli ze smartfonami na lekcjach, stawali na rzęsach, by zainteresować niematuralnym przedmiotem czy uczyli, bo druga strona przyszła, aby się czegoś nauczyć?

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2016-11-22 o 20:47
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:07   #22
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:15   #23
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Moja znajoma uczy tego i to uczniowie olewają ten przedmiot "niematuralny".
Wlasnie dlatego jestem za tym, zeby srednia ocen miala jakis wplyw na dostanie sie na studia. To jedyny sposob, zeby ''uczenie pod mature'' sie skonczylo.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:22   #24
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Moja znajoma uczy tego i to uczniowie olewają ten przedmiot "niematuralny".

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------



"Uczyli" w sensie walczyli ze smartfonami na lekcjach, stawali na rzęsach, by zainteresować niematuralnym przedmiotem czy uczyli, bo druga strona przyszła, aby się czegoś nauczyć?
No widzisz, u mnie nikt nie siedział ze smartfonem na lekcji (bo nikt takiego nie miał ), a nauczyciel był też naszym historykiem i był lubiany przez uczniów.
Wierzę, że znajoma może mieć problemy z utrzymaniem uwagi na lekcji, ale nie sądzę, że ogół młodzieży licealnej ma to w d. - zwłaszcza jeśli chodzi o zagadnienia rynku pracy. U mnie przynajmniej 2/3 klasy słuchało co się do nich mówi, ale może "to inne czasy były".
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:31   #25
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:43   #26
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Nie chodzi o to, zeby bylo miarodajne, tylko zeby nie traktowalo sie liceum jako szkoly, ktora uczy tylko tego, z czego pisze sie mature.

Przeciez to nie moze byc tak, ze czlowiek moze skonczyc liceum ogolnoksztalcace i nie wiedziec, jakie sa najwieksze rzeki w Europie i kto odkryl Ameryke.

Mozna tez zrobic inaczej, czyli mature obowiazkowa ze wszystkich przedmiotow, polaczonych w bloki, czyli np. zamiast matury z polskiego - blok polski/historia/wos itd. Ale to by chyba bylo trudniejsze i bardziej uciazliwe .
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:45   #27
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Mogłoby wcale nie być ocen z tego przedmiotu, ale miło by było gdyby jednak pojawił się temat pisania CV, może chociaż część osób by coś niechcący zapamiętała A o to się rozchodzi w tej dyskusji, że ten temat nie pojawił się u nas wcale. Tak wiem, dla chcącego nic trudnego, ale mimo wszystko. Biorąc pod uwagę ile ludzie potrafią strzelać byków w CV.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 21:55   #28
asos_
Zakorzenienie
 
Avatar asos_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 606
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, zeby bylo miarodajne, tylko zeby nie traktowalo sie liceum jako szkoly, ktora uczy tylko tego, z czego pisze sie mature.

Przeciez to nie moze byc tak, ze czlowiek moze skonczyc liceum ogolnoksztalcace i nie wiedziec, jakie sa najwieksze rzeki w Europie i kto odkryl Ameryke.

Mozna tez zrobic inaczej, czyli mature obowiazkowa ze wszystkich przedmiotow, polaczonych w bloki, czyli np. zamiast matury z polskiego - blok polski/historia/wos itd. Ale to by chyba bylo trudniejsze i bardziej uciazliwe .
a później jakie kryterium dostania się na studia? bo ja np. mam gdzieś czy lekarz, który mnie operuje będzie wiedział jaka jest najdłuższa rzeka w Europie. Tak samo inżynier, który będzie projektował mój dom czy jego instalacje fajnie jakby był biegły z zakresu matematyki i fizyki, a czy ma wiedzę kto odkrył Amerykę to już jego sprawa.

I tak mamy bardzo obszerny zakres edukacji. A średnia licząca się na studia? Idiotyzm. Ktoś ma 5 z religii i 2 z matematyki, druga osoba ma 2 z religii i 4 z matematyki, kto dostanie się na informatykę?
__________________
Ubrania i kosmetyki
asos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 22:10   #29
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (53,2 KB, 260 załadowań)

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 22:12   #30
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, zeby bylo miarodajne, tylko zeby nie traktowalo sie liceum jako szkoly, ktora uczy tylko tego, z czego pisze sie mature.

Przeciez to nie moze byc tak, ze czlowiek moze skonczyc liceum ogolnoksztalcace i nie wiedziec, jakie sa najwieksze rzeki w Europie i kto odkryl Ameryke.

.

Ależ przykłady podałaś, zaraz ktoś napisze "po co to wiedzieć/umieć"
Takie rzeczy wychodzą po latach i wtedy szuka się winnych.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.