Zakupy na Vinted - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-11-25, 12:17   #2551
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
to chyba zależy, nadawałam 4 paczki w poniedziałek i wciąż są w trakcie dostawy, sama zamówiłam 2 w poniedziałek i też ani widu ani słychu...
No ciekawe czemu jedne tak, a inne szybko?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-26, 08:27   #2552
siren1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
ja dzisiaj odebrałam trzy paczki. Dwie rzeczy super, trzecia natomiast to rozczarowanie. T-shirt w czarno-białe paski opisany jako idealny stan jest zmechacony i z żółtymi plamami pod pachami. Fuj. Kliknęłam "Mam problem" i zobaczymy co się stanie. Przez takie akcje odechciewa się zakupów na Vinted
Jestem mega rozczarowana postawą Vinted. Pomimo założonego przeze mnie sporu i przesłanych zdjęć sprzedaż została zakończona. Na moje maile odpowiada jakiś bot. Nie wiem po co ta opłata za ochronę kupujących, skoro zostałam z rzeczą nadającą się do śmietnika
siren1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-26, 11:39   #2553
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Zakupy na Vinted

Serio, nigdy nie zrozumiem dodawania opisu produktu jako "nowy bez metki" albo "bardzo dobry" gdy są jakieś wady. Jak są wady to zdjęcia się robi i nie nabija się w bambuko kupującego. Sprzedając oni myślą, że my oczu nie mamy? ;/ Kpina totalna z ludzi..
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-26, 15:23   #2554
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Wchodzę na vinted i widzę legginsy sportowe. Cena niższa niż zazwyczaj, ale nadal nie całkiem mała. Na następnym zdjęciu GIGANTYCZNA dziura, totalnie wątpię żeby ktoś podjął się zszycia tego. W opisie "jest dziura, ale może ktoś będzie chciał".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-27, 21:17   #2555
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Chciałam kupić u dziewczyny jedna rzecz.

Ona twierdzi, że ma odblokowana wysyłkę Orlen, a ja jak chce kupić to tylko wyskakuje mi InPost 🤷 dlaczego tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20211127-221443~2_compress20.jpg (50,7 KB, 84 załadowań)
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-27, 21:28   #2556
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Chciałam kupić u dziewczyny jedna rzecz.

Ona twierdzi, że ma odblokowana wysyłkę Orlen, a ja jak chce kupić to tylko wyskakuje mi InPost 🤷 dlaczego tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klikasz edycję punktu odbioru i możesz wybrać na mapie punkt Orlen zamiar paczkomatu. Przynajmniej tak powinno być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-27, 21:40   #2557
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Klikasz edycję punktu odbioru i możesz wybrać na mapie punkt Orlen zamiar paczkomatu. Przynajmniej tak powinno być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faktycznie, zadziałało, dzięki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-29, 10:09   #2558
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
Jestem mega rozczarowana postawą Vinted. Pomimo założonego przeze mnie sporu i przesłanych zdjęć sprzedaż została zakończona. Na moje maile odpowiada jakiś bot. Nie wiem po co ta opłata za ochronę kupujących, skoro zostałam z rzeczą nadającą się do śmietnika
a sprzedajaca co mowi o tym? Cos zaproponowala?
umman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-29, 10:40   #2559
siren1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez umman Pokaż wiadomość
a sprzedajaca co mowi o tym? Cos zaproponowala?
wysłałam jej zdjęcia i poprosiłam o zwrot pieniędzy i odesłanie na jej koszt, skoro zaznacza "stan idealny" a wysyła zniszczoną rzecz.
Odmówiła i odpisała:

normalne wady używanych ciuchów
wiadomo chyba że pani kupuje używaną rzecz
nie ma dziur ani nic


Czyli brak dziur oznacza w jej mniemaniu stan idealny.
Koszulki już nie mam, wyrzuciłam.

A Vinted pomimo zgłoszonego sporu poprzez "mam problem" zakończyło transakcję.

Boję się wystawić teraz tej dziewczynie komentarz, bo mam same pozytywne a z pewnością na mój negatywny odpowie tym samym
siren1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-29, 18:17   #2560
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Zakupy na Vinted

ja też miałam przygodę wiosne tego roku ... kupiłam sukienkę Zary, stan miał byc nowa bez metki, zdjęcia też OK... przyszła sukienka popruta w szwach... prawdopodobnie sprzedająca próbowała na siłe się w nią wcisnąć i poszły szwy w pachach, na plecach - generalnie masakra Pisze do niej w momencie rozpakowania paczki, wysyłam zdjęcia a ona do mnie, że sama ją poprułam, żeby wyłudzić ją albo nie podoba mi sie sukienka i że generalnie jestem OSZUSTKA . Zrobiłam zdjęcia sukienki, opisałam co i jak, zrobiłam screen rozmowy z tą laską i wysłałam do Vinted... na szczescie Vinted przyznał mi rację i unieważnił transakcje, odesłałam sukienkę i szybko dostałam zwrot pieniędzy... ale powiem Wam, że tak bezczelnej dziewuchy dawno nie widziałam...

generalnie chyba kilka siwych włosów z nerwów się pojawiło
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2021-11-29 o 18:26
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 09:58   #2561
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
wysłałam jej zdjęcia i poprosiłam o zwrot pieniędzy i odesłanie na jej koszt, skoro zaznacza "stan idealny" a wysyła zniszczoną rzecz.
Odmówiła i odpisała:

normalne wady używanych ciuchów
wiadomo chyba że pani kupuje używaną rzecz
nie ma dziur ani nic


Czyli brak dziur oznacza w jej mniemaniu stan idealny.
Koszulki już nie mam, wyrzuciłam.

A Vinted pomimo zgłoszonego sporu poprzez "mam problem" zakończyło transakcję.

Boję się wystawić teraz tej dziewczynie komentarz, bo mam same pozytywne a z pewnością na mój negatywny odpowie tym samym
tja, te opisy to zawsze jest subiektywizm.

Kupilam spodnie ocieplane dla syna.
Pare dni mija, pytam o wysylke, czytam ze nie ma kartonu. Dobra, pisze niech wysle nawetw folii... za pare dni dostaje spodnie w brudnej cuchnacej folii

Nawet w orlenie pani przyniosla z osobnego pomieszczenia... skad ta laska to wytrzasnęła?


Spodniie wyprane spoko, jednak przemoglam sie i pokonalam 2cyklem prania syf im towarzyszacy

Co ludzie maja w glowach to nie wiem
umman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-30, 17:59   #2562
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Ta bluza, którą wydawała mi się "jak nowa", ale w wersji teen... ma jeszcze zszytą na okrętkę dziurę pod pachą
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 18:13   #2563
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Zakupy na Vinted

Przeczytałam kilka ostatnich wpisów i na pewno nigdy bym tam nic nie kupiła . Półki w sklepach uginają się od towaru , co chwilę są mega wyprzedaże , ja tylko na wyprzedażach kupuje , wiem że jest nowe , jest tanie i mogę bez problemu zwrócić , zero stresu , zero nerwów
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 18:34   #2564
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przeczytałam kilka ostatnich wpisów i na pewno nigdy bym tam nic nie kupiła . Półki w sklepach uginają się od towaru , co chwilę są mega wyprzedaże , ja tylko na wyprzedażach kupuje , wiem że jest nowe , jest tanie i mogę bez problemu zwrócić , zero stresu , zero nerwów
Kupuję i sprzedaję w ten sposób od kilku lat i nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 19:34   #2565
siren1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Dzisiaj miałam dobry dzień i sprzedałam na Vinted trzy pary spodni (jako jeden zestaw) i trzy lakiery do włosów (również jako jeden zestaw). Spodnie oczywiście wyprane, dla bezpieczeństwa przejechane rolką odkłaczającą żeby nie było żadnego paproszka. Zapakowane w kopertę bąbelkową i zabezpieczone taśmą washi żeby było ładnie Lakiery najpierw zabezpieczone folią bąbelkową, potem koperta bąbelkowa + znowu etykieta przyklejona ładną taśmą żeby kupującej było miło Taki mam standard. Czy jestem przewrażliwiona i przesadzam?
siren1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 19:38   #2566
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam dobry dzień i sprzedałam na Vinted trzy pary spodni (jako jeden zestaw) i trzy lakiery do włosów (również jako jeden zestaw). Spodnie oczywiście wyprane, dla bezpieczeństwa przejechane rolką odkłaczającą żeby nie było żadnego paproszka. Zapakowane w kopertę bąbelkową i zabezpieczone taśmą washi żeby było ładnie Lakiery najpierw zabezpieczone folią bąbelkową, potem koperta bąbelkowa + znowu etykieta przyklejona ładną taśmą żeby kupującej było miło Taki mam standard. Czy jestem przewrażliwiona i przesadzam?
Nieeee, ja wysyłam w papierze światecznym zapakowanym potem w torebki po prezentach, mój maz mowi, ze przesadzam, ale mam dużo i lubię, jak jest ładnie zapakowane tasme washi też muszę kupić
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 19:54   #2567
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam dobry dzień i sprzedałam na Vinted trzy pary spodni (jako jeden zestaw) i trzy lakiery do włosów (również jako jeden zestaw). Spodnie oczywiście wyprane, dla bezpieczeństwa przejechane rolką odkłaczającą żeby nie było żadnego paproszka. Zapakowane w kopertę bąbelkową i zabezpieczone taśmą washi żeby było ładnie Lakiery najpierw zabezpieczone folią bąbelkową, potem koperta bąbelkowa + znowu etykieta przyklejona ładną taśmą żeby kupującej było miło Taki mam standard. Czy jestem przewrażliwiona i przesadzam?
Z mojego punktu widzenia tak, bo dla mnie istotne w takim kupowaniu jest też to, żeby nie produkować śmieci, a te wszystkie ozdóbki, żeby komuś było przez parę sekund miło, lądują przecież w śmieciach. Cieszę się, jak dostaję wyprany ciuch w kopercie, po której widać, że już któraś przesyłka w niej idzie. Sama też wykorzystuję tylko koperty, które dostałam. Już nie pamiętam, kiedy kupowałam nowe koperty, ale było to bardzo dawno temu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 20:37   #2568
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przeczytałam kilka ostatnich wpisów i na pewno nigdy bym tam nic nie kupiła . Półki w sklepach uginają się od towaru , co chwilę są mega wyprzedaże , ja tylko na wyprzedażach kupuje , wiem że jest nowe , jest tanie i mogę bez problemu zwrócić , zero stresu , zero nerwów
ja poza moim w/w incydentem generalnie jestem zadowolona ostatnio kupiłam 2 krótkie, fajne sukienki Zara, każda po 20 zł ( po negocjacjach) i są super tak, jak w opisie, jak nowe ( obie kojarzyłam z poprzednich sezonów - więc wiedziałam, jak wyglądaja - każda z nich kosztowała w pełnej cenie ok. 139 zł ; wiec wyszło fajnie
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 21:13   #2569
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja też miałam w tym roku wtopę z zakupem, kupiłam zestaw 3 pary spodni od jednej użytkowniczki, jeansy miały być w stanie bardzo dobrym, nie były nawet w zadowalającym ale pretensje mogłam mieć raczej do siebie bo napalilam się jak głupia na te spodnie bo takie tanie (sama sprzedaje rzeczy w stanie idealnym głównie po 10 zł i myślałam że trafiłam na osobę taka jak ja co nie chce zarobić a się pozbyć) a miały tylko jedno zdjęcie. Powinnam była poprosic o dokładniejsze zdjęcia, dopytać itp. a nie się spieszyć z zakupem w strachu że ktoś mnie wyprzedzi. No trudno, miałam nauczkę i tyle.

Opakowania nie mają dla mnie znaczenia. Ostatnio kupiłam nowa z metkami torbę plażowa z mango za 40 proc ceny sklepowej i przyszła w dwóch workach na śmieci Nie przeszkadzało mi to zupełnie. Jakiś czas temu kupiłam srebrny łańcuszek i przyszedł do mnie w pudełku po kinderczekoladzie Dla mnie to ok, nie zależy mi zeby ktoś się wykosztowywal na specjalne pudełka czy koperty, niech opakowanie będzie czyste i zabezpieczy przesyłkę.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-30, 21:31   #2570
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kupuję i sprzedaję w ten sposób od kilku lat i nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała.
Mam to samo aczkolwiek 99% rzeczy kupuję z metkami, a i tak proszę o kilka zdjęć, które mnie interesują i interesujące mnie dokładniejsze wymiary.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-11-30, 21:58   #2571
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam dobry dzień i sprzedałam na Vinted trzy pary spodni (jako jeden zestaw) i trzy lakiery do włosów (również jako jeden zestaw). Spodnie oczywiście wyprane, dla bezpieczeństwa przejechane rolką odkłaczającą żeby nie było żadnego paproszka. Zapakowane w kopertę bąbelkową i zabezpieczone taśmą washi żeby było ładnie Lakiery najpierw zabezpieczone folią bąbelkową, potem koperta bąbelkowa + znowu etykieta przyklejona ładną taśmą żeby kupującej było miło Taki mam standard. Czy jestem przewrażliwiona i przesadzam?
To bardzo miłe kupić coś używanego a pachnącego i ładnie, zapakowanego. Ale nie muszą być to nowe opakowania. Sama wysyłam w opakowaniach z obiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-11-30 o 22:00
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 06:54   #2572
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przeczytałam kilka ostatnich wpisów i na pewno nigdy bym tam nic nie kupiła . Półki w sklepach uginają się od towaru , co chwilę są mega wyprzedaże , ja tylko na wyprzedażach kupuje , wiem że jest nowe , jest tanie i mogę bez problemu zwrócić , zero stresu , zero nerwów
Tyle, że w sklepach jest wszystko to samo. Ja np w sieciowach nic dla siebie nie znajduję. I uważam, że nawet po przecenach większość ciuchów nie jest warta tej ceny.
Jedyny problem jest taki, że coś może nie pasować.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 07:05   #2573
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tyle, że w sklepach jest wszystko to samo. Ja np w sieciowach nic dla siebie nie znajduję. I uważam, że nawet po przecenach większość ciuchów nie jest warta tej ceny.
Jedyny problem jest taki, że coś może nie pasować.
Też tak uważam. Oprócz bielizny i butów nie kupuje już nic nowego.

Uważam, że zwyczajnie rzeczy dostępne w sieciówkach mają nieadekwatnie wysokie ceny do jakości jaką reprezentują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 12:28   #2574
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tyle, że w sklepach jest wszystko to samo. Ja np w sieciowach nic dla siebie nie znajduję. I uważam, że nawet po przecenach większość ciuchów nie jest warta tej ceny.
Jedyny problem jest taki, że coś może nie pasować.
U mnie podobnie.
Dla mnie nowość ciuchów jest ich wadą. Ostatni nowy golf z sieciówki zaczął się pruć już po pierwszym praniu.
Plus lubię vintage, a w sieciówkach jest w kółko to samo.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Też tak uważam. Oprócz bielizny i butów nie kupuje już nic nowego.

Uważam, że zwyczajnie rzeczy dostępne w sieciówkach mają nieadekwatnie wysokie ceny do jakości jaką reprezentują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak uważam. Nawet jakbym zaczęła zarabiać trzy razy więcej niż zarabiam, to i tak dalej ubieralabym się w ciuchy z drugiej ręki.
Oczywiście dobrze, że ktoś kupuje z tej pierwszej, ale obecny stan na rynku mody jest chory i dobrze, że powstają inne inicjatywy.
U mnie zrobił się boom na second-handy on-line. Przez ostatnie lata istniał jeden, teraz co rusz dostaję reklamy kolejnych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 13:22   #2575
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Myślę że jednak wiele osób ubiera się w lumpeksach. Kiedyś to był obciach, dzisiaj, no cóż .. do lumpeksów, do których chodzę w dzień dostawy ludzie czekają już pół godziny przed otwarciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 14:02   #2576
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Myślę że jednak wiele osób ubiera się w lumpeksach. Kiedyś to był obciach, dzisiaj, no cóż .. do lumpeksów, do których chodzę w dzień dostawy ludzie czekają już pół godziny przed otwarciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo. W dzień dostawy już nawet nie chodzę, bo tyle jest ludzi.
I ja też, mimo że zarabiam więcej niż kiedyś, nadal kupuję ciuchy z drugiej ręki. Zwłaszcza, że znajduję rzeczy w moim stylu, których normalnie w sklepie nie znajdę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 14:57   #2577
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Myślę że jednak wiele osób ubiera się w lumpeksach. Kiedyś to był obciach, dzisiaj, no cóż .. do lumpeksów, do których chodzę w dzień dostawy ludzie czekają już pół godziny przed otwarciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadza się i nawet jeśli ktoś robi to tylko z oszczędności, to jest to odbierane pozytywnie. Zresztą ogólnie mocny jest trend na miksowanie rzeczy drogich z tanimi typu torebka od drogiego projektanta, kurtka z H&M a spodnie wygrzebane ze staroci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 15:55   #2578
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 143
Dot.: Zakupy na Vinted

I tak trzymać. Nie kupować nowych tylko używane, a nawet cerować, gdy dziury są niewskazane. Tak jak dawniej, a korzyścią będzie też mniej zaśmiecony świat.
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 16:44   #2579
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Myślę że jednak wiele osób ubiera się w lumpeksach. Kiedyś to był obciach, dzisiaj, no cóż .. do lumpeksów, do których chodzę w dzień dostawy ludzie czekają już pół godziny przed otwarciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odkąd sięgam pamięcią czyli jakie 27 lat temu kupowałam już ciuchy w lumpeksie i nigdy to dla mnie nie był obciach. Kupowanie tam to stan umysłu plus adrenalina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Myślę że jednak wiele osób ubiera się w lumpeksach. Kiedyś to był obciach, dzisiaj, no cóż .. do lumpeksów, do których chodzę w dzień dostawy ludzie czekają już pół godziny przed otwarciem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odkąd sięgam pamięcią czyli jakie 27 lat temu kupowałam już ciuchy w lumpeksie i nigdy to dla mnie nie był obciach. Kupowanie tam to stan umysłu plus adrenalina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-12-01, 17:06   #2580
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Mam bardzo dużo rzeczy z Vinted, które są w świetnym stanie, w zasadzie jak nowe i nowe. Teraz po prostu przyoszczędziłam i kupiłam z 5-6 sztuk po 10-20zł i to niestety ta półka w której, jak widać, ludzie wystawiają najwięcej śmieci. Również mam sporo z outletów online, gdzie trafiają zwroty, ciuchy podeptane, albo założone, uprane i odesłane jako nieużywane. Czyli wszystko to, co nie ma szansy wrócić na sklepową półkę. Dobre ciuchy na VTD (z mojego doświadczenia), kosztują często prawie tyle samo, co na głębokich wyprzedażach w sklepach. Oczywiście nie mówię tutaj o używanych i kilkusezonowych materiałach szlachetnych, tylko bawełnianych ciuchach z np ubiegłorocznych kolekcji, które są w stanie idealnym. Poza tym świadomość społeczna jednak wzrasta i fajnie być i dobrze ubranym ,i wiedzieć, że zrobiło się to ekologicznie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.