Filologia romańska - pomoce naukowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-20, 13:14   #1
frozengirl
Raczkowanie
 
Avatar frozengirl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 29

Filologia romańska - pomoce naukowe


Hej. Zostałam tu odesłana przez jedną z forumowiczek, więc kopiuję mój wpis. Mam pytanie do osób studiujących filologię romańską, bądź pasjonujących się językiem francuskim. W jaki sposób pogłębiacie swoją wiedzę o kulturze krajów francuskojęzycznych? Są na rynku jakieś czasopisma? Może znacie jakieś książki/filmy godne polecenia? Chodzi mi o poznanie życia codziennego, zwyczajów, obyczajów, ludzi zamieszkujących kraje francuskojęzyczne oraz kultury i sztuki. Wiadomo, że najlepiej byłoby przyjrzeć się temu z bezpośredniej perspektywy, czyli spędzić trochę czasu na owych ziemiach Jednak żeby przy pierwszych kontaktach nie być 'zielonym', czekam na Wasze odpowiedzi
Interesuje mnie także jaka według Was najlepsza jest książka obejmująca zagadnienia gramatyczne języka francuskiego? Jakiej na pewno byście nie poleciły dla początkujących?
Jeśli były już poruszane te tematy, wybaczcie, że powielam wątek.
frozengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:01   #2
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Filologia romańska - pomoce naukowe

Konkretnych materiałów nie znam, ale moim zdaniem warto śledzić blogi emigranckie jak chociażby Bretonissime/ - pisany też po francusku, czy blog Justyny ogólnie o francuskim. Z gazet słyszałam, że dobry jest magazyn LCF, w Niemczech wychodzi Écoute no i Français Présent, ale żadnego z nich nie czytałam, to jeszcze nie mój poziom . Biblią gramatyczną jest chyba Bescherelle La grammaire pour tous.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 19:33   #3
Parasito
Raczkowanie
 
Avatar Parasito
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 285
Dot.: Filologia romańska - pomoce naukowe

Hej!
Ja skończyłam filologię romańską kilka lat temu. Teraz nie pracuję w zawodzie, więc dużo rzeczy już 'się zapomniało', ale polecam Ci ćwiczenia "Grammaire. Cours de Civilisation francaise de la Sorbonne.", wyd. Hachette. Jest kilka poziomów. Z tego, co się orientuję, to wyszła też nowa wersja. Wpisz w Google.
Poszukam jeszcze w moim rodzinnym domu innych tytułów, ale nie obiecuję, że to będzie szybko.

Francais Present również polecam. Sama prenumeruję, żeby nie zapomnieć języka. Fajne artykuły z podanym słownictwem.

__________________
Droga do lodówki kobiety prowadzi przez jej serce
Parasito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 14:12   #4
frozengirl
Raczkowanie
 
Avatar frozengirl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 29
Dot.: Filologia romańska - pomoce naukowe

Dziękuję Wam bardzo, na rynku jest teraz tak obszerny wybór gramatyk, ale większość z nich nie prezentuje sobą nic godnego uwagi... Dobrze jest znać zdanie kogoś kto wie co mówi, by nie tracić czasu na samodzielne testowania i poszukiwania. Jakby Wam się coś jeszcze przypomniało to piszcie
frozengirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:34   #5
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Filologia romańska - pomoce naukowe

ja tam nic filologicznego nie studiuje ale do gramatyki prócz bescherelle fajny jest też larousse grammaire (według mnie)
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 22:34:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.