Kawiarka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-07, 11:05   #61
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kawiarka

Ok dzięki

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 18:42   #62
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A jak z kawiarkami na indukcje? Każda się nadaje ?
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie. Musisz szukać kawiarki z symbolem indukcji.
Do tego należy dodać,że aluminiowe w większości odpadają na indukcję.
Wybór stalowych znacznie mniejszy.

Ostatnio w sklepie oglądałam Venus od Bialetti,ale się jeszcze nie zdecydowałam na zakup.
http://swiezopalona.pl/collections/k...rki-indukcyjne
Moja stara stalowa kawiarka no name nie nadaje się na indukcję. Rozważam też ekspres ciśnieniowy zamiast tej kawiarki.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 18:57   #63
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ostatnio w sklepie oglądałam Venus od Bialetti,ale się jeszcze nie zdecydowałam na zakup.
http://swiezopalona.pl/collections/k...rki-indukcyjne
Moja stara stalowa kawiarka no name nie nadaje się na indukcję. Rozważam też ekspres ciśnieniowy zamiast tej kawiarki.
ja mam Venus 4 cups i teraz żałuję, ze nie kupiłam 6 cups, bo kawy wychodzi na dwóch mało a jest przepyszna ma ponad 9,5 cm średnicy podstawy, na większość indukcji pasuje - tam jest bodajże określona minimalna średnica 9 cm ja szukałam takiej z jak najszerszym spodem, żeby na ruszcie żeliwnym można było postawić bez dodatkowej nakładki
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 13:13   #64
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kawiarka

Właśnie...

Jak to jest z tymi pojemnościami. Oni to liczą na espresso, tak?

Bo w Venus np. podają, że wychodzą 4 filiżanki, każda po 50ml. Czyli dla siebie jednej, żeby mieć kubek musiałabym zrobić całą kawiarkę. Więc to w sumie dla mnie jednej.

No chyba, że dolałabym wody i rozlała zawartość na dwie osoby.

Na ile filiżanek macie kawiarki i ile uzyskujecie z tego kawy?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 13:31   #65
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Właśnie...

Jak to jest z tymi pojemnościami. Oni to liczą na espresso, tak?

Bo w Venus np. podają, że wychodzą 4 filiżanki, każda po 50ml. Czyli dla siebie jednej, żeby mieć kubek musiałabym zrobić całą kawiarkę. Więc to w sumie dla mnie jednej.

No chyba, że dolałabym wody i rozlała zawartość na dwie osoby.

Na ile filiżanek macie kawiarki i ile uzyskujecie z tego kawy?

mymamy 4cups i jak pijemy na dwóch, to i tak mase ciepłego mleka jeszcze dolewamy, bo lubie taką cappuccino espresso mi nie podchodzi, dlatego rozcieńszam i zabielam, ale kawa w smaku jest o niebo lepsza niz zwykła, parzona po turecku
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 13:44   #66
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

Kropka, my mamy 300ml i z tego robimy dwie kawy z mlekiem dla nas obojga (całe kubki), ew. 1 dużyyyy kubek bez mleka (ja taką czasami piję).
Dla 1 osoby kupujemy 200ml.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:28   #67
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarka

Koleżanka w pracy mi dzisiaj przypomniała o takim wynalazku, jak kawiarka. Ma zwykłą, włoską od lat, bardzo dobie chwali i ostatecznie przekonała mnie do zakupu (zastanawiałam się swego czasu nad ekspresem / kawiarką elektryczną; sama rzadko piję kawę, ale chciałabym, aby TŻ przestał popijać rozpuszczalną "kawę", a zaczął prawdziwą). Już wiem, że zdecyduję się na stalową, tylko ta pojemność. Jak się pije powiedzmy na sobotnie śniadanie kawę w 0,5 litra kubku, z mlekiem x 2 osoby, to jaką pojemność kawiarki wybrać? Z góry dziękuję za podpowiedź.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 18:30   #68
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

Macie 0.5l kubki? Ogromne

Jak macie takie duże, to wybrałabym 450ml (bo jeszcze mleko dolewacie, zależy ile).

My mamy kubki 330ml i kawiarkę 300ml, pijemy z mlekiem (kawę, nie kawiarkę )
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:47   #69
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Macie 0.5l kubki? Ogromne

Jak macie takie duże, to wybrałabym 450ml (bo jeszcze mleko dolewacie, zależy ile).

My mamy kubki 330ml i kawiarkę 300ml, pijemy z mlekiem (kawę, nie kawiarkę )
Może bez kilku ml, ale są bardzo duże. TŻ taką kawę potrafi sączyć pół godziny. Mój kubek współpracownicy nazywają pieszczotliwie "nocnik" (w pracy również mam ok. półlitrowy).

Dotko, dziękuję za poradę. Tak właśnie myślałam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 19:00   #70
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Koleżanka w pracy mi dzisiaj przypomniała o takim wynalazku, jak kawiarka. Ma zwykłą, włoską od lat, bardzo dobie chwali i ostatecznie przekonała mnie do zakupu (zastanawiałam się swego czasu nad ekspresem / kawiarką elektryczną; sama rzadko piję kawę, ale chciałabym, aby TŻ przestał popijać rozpuszczalną "kawę", a zaczął prawdziwą). Już wiem, że zdecyduję się na stalową, tylko ta pojemność. Jak się pije powiedzmy na sobotnie śniadanie kawę w 0,5 litra kubku, z mlekiem x 2 osoby, to jaką pojemność kawiarki wybrać? Z góry dziękuję za podpowiedź.
Ja poza starą kawiarką(nie działa na indukcji) mam ekspres przelewowy jeszcze oraz dripper (polecam do pracy na indywidualną kawę).
Przelewowy jest dobry tylko gdy goście przychodzą i trzeba dużo kawy w krótkim czasie przygotować. Kawa w smaku do kawiarki się nie umywa.

W waszym przypadku taka półlitrowa to minimum
http://www.sklepy-cynamonowe.eu/pl/p...-filizanek/574
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 93.jpg (151,0 KB, 14 załadowań)
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 06:33   #71
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
(...)
W waszym przypadku taka półlitrowa to minimum
http://www.sklepy-cynamonowe.eu/pl/p...-filizanek/574
Poszukam 500 lub 600 ml.

Czytałam, że lepsze stalowe, bo aluminiowe się potem słabo domywają (jakiś tłuszcz z kawy się osadza, czy coś). Rzeczywiście lepsza stal?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 07:48   #72
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

Ja kawiarki w ogóle nie myję
Tzn. przepłukuję tylko wodą, nie myję płynem do mycia naczyń. Czytalam właśnie, żeby nie myć płynem, bo ten osad, który się robi z kawy tworzy warstewkę ochronną i 'izolację' między kawiarką, a kawą, dzięki czemu kawa nie ma metalicznego posmaku.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 08:33   #73
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja kawiarki w ogóle nie myję
Tzn. przepłukuję tylko wodą,
(...)
Chodziło mi właśnie o mycie wodą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 08:46   #74
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Czytałam, że lepsze stalowe, bo aluminiowe się potem słabo domywają (jakiś tłuszcz z kawy się osadza, czy coś). Rzeczywiście lepsza stal?
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja kawiarki w ogóle nie myję
Tzn. przepłukuję tylko wodą, nie myję płynem do mycia naczyń. Czytalam właśnie, żeby nie myć płynem, bo ten osad, który się robi z kawy tworzy warstewkę ochronną i 'izolację' między kawiarką, a kawą, dzięki czemu kawa nie ma metalicznego posmaku.
kawiarek aluminiowych lepiej nie myć
natomiast ja mam stalową i myję ją za każdym razem, tłuszcz kawowy z czasem, który się osadza w kawiarce, może dać lekko goryczkowy posmak, zwłaszcza, że za każdym razem kawiarka jest podgrzewana

natomiast prawda jest taka, że na początku zanim powstanie gruba warstwa osadu kawy w aluminiowej, kawa z takiej jest pyszniejsza niż ze stalowej
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 09:13   #75
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
kawiarek aluminiowych lepiej nie myć
natomiast ja mam stalową i myję ją za każdym razem, tłuszcz kawowy z czasem, który się osadza w kawiarce, może dać lekko goryczkowy posmak, zwłaszcza, że za każdym razem kawiarka jest podgrzewana

natomiast prawda jest taka, że na początku zanim powstanie gruba warstwa osadu kawy w aluminiowej, kawa z takiej jest pyszniejsza niż ze stalowej
Dzięki. Czyli wiem, że nic nie wiem. Chyba będę musiała wybrać po prostu to, co mi się podoba + odpowiednia pojemność oczywiście. Wstrzymam się jednak do wizyty np. w Tesco, bo może na początek jakąś niedrogą wypróbujemy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 09:50   #76
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dzięki. Czyli wiem, że nic nie wiem. Chyba będę musiała wybrać po prostu to, co mi się podoba + odpowiednia pojemność oczywiście. Wstrzymam się jednak do wizyty np. w Tesco, bo może na początek jakąś niedrogą wypróbujemy.
plus stalowej jeszcze jest taki, że nadaje się na kuchenki indukcyjne w razie czego my używamy od 1,5 roku stalowej i jestesmy zadowoleni, nie skusiłabym się chyba na aluminiową
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 10:01   #77
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
plus stalowej jeszcze jest taki, że nadaje się na kuchenki indukcyjne w razie czego my używamy od 1,5 roku stalowej i jestesmy zadowoleni, nie skusiłabym się chyba na aluminiową
A Twoja ile kosztowała? Czy jest jakiś przedział cenowy, że np. nie, poniżej 200 zł nie kupuj, bo badziewie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 10:05   #78
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

Ja kupilam 300ml za 26zl i dobrze sie sprawuje
Jasne, najlepiej kupic Bialetti, ale mielismy budzet ograniczony

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:10   #79
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A Twoja ile kosztowała? Czy jest jakiś przedział cenowy, że np. nie, poniżej 200 zł nie kupuj, bo badziewie?
moja 200 ml (4cups) kosztowała jakoś 80 zł z przesyłką, także nie było aż tak źle i tak te kawiarki produkowane są w Chinach na licencji Bialetti Italy (przynajmniej ta moja )
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 13:21   #80
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość

mymamy 4cups i jak pijemy na dwóch, to i tak mase ciepłego mleka jeszcze dolewamy, bo lubie taką cappuccino espresso mi nie podchodzi, dlatego rozcieńszam i zabielam, ale kawa w smaku jest o niebo lepsza niz zwykła, parzona po turecku
Ja nie pijam po turecku, ja kawę gotuję. Więc to jeszcze inna bajka.

Właśnie tak dumam... skoro wychodzi mocna, to może 4cups starcza na dwie osoby, jeśli chleją kawę o przeciętnej mocy?
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:23   #81
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja nie pijam po turecku, ja kawę gotuję. Więc to jeszcze inna bajka.

Właśnie tak dumam... skoro wychodzi mocna, to może 4cups starcza na dwie osoby, jeśli chleją kawę o przeciętnej mocy?
też nad tym myślę.
pijemy z mężem od czasu do czasu kawy, ale na pewno nie mocne.
i nie wiem czy 4cups nie będzie mimo wszystko za mało.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 14:32   #82
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja nie pijam po turecku, ja kawę gotuję. Więc to jeszcze inna bajka.

Właśnie tak dumam... skoro wychodzi mocna, to może 4cups starcza na dwie osoby, jeśli chleją kawę o przeciętnej mocy?
dla dwóch starcza
ale jak robiłam gościom, to niestety musiałam na raty, bo 4 kawy to trochę lura wychodzi
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 08:51   #83
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Kawiarka

Hej, w poniedziałek w promocji będzie kawiarka z DUKA http://dukapolska.com/cafe-kawiarka....09aa6&smlid=22
Ma ktoś może taką? Jakieś opinie? Będzie za 39,99 - warto?
Myślicie że na 2 os na 2 duże kubki albo 4 'większe filiżanki' będzie ok? Niezbyt wiem ile pojemności ma dla nich filiżanka
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 09:39   #84
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

W kawiarkach podaje się pojemność filiżanek do espresso, czyli 50ml.
Ta kawiarka ma pojemność 300ml, dla mnie taka pojemność wystarcza na dwie osoby, ja piję bez mleka, TŻ dolewa mleka i jest okej. Jak ktoś lubi dużo kawy, to lepsza 450ml.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 13:11   #85
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Hej, w poniedziałek w promocji będzie kawiarka z DUKA http://dukapolska.com/cafe-kawiarka....09aa6&smlid=22
Ma ktoś może taką? Jakieś opinie? Będzie za 39,99 - warto?
Myślicie że na 2 os na 2 duże kubki albo 4 'większe filiżanki' będzie ok? Niezbyt wiem ile pojemności ma dla nich filiżanka
myślę, ze na 2 osoby będzie wystarczająca
my mamy 4cups (200ml), to jest takie minimum bym rzekła na 2 osoby
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 20:16   #86
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez moniacze Pokaż wiadomość
Ja w swoim gospodarstwie domowym mam kawiarkę Bialetty Kitty 10. Spokojnie 10 filiżanek do ekspresso wychodzi. Jestem z niej bardzo zadowolona.
Musi być świetna skoro aż założyłaś konto by o tym napisać (ironia).

Ja mam dwie kawiarki. Obie jakieś no name. Jedna kupiona na allegro na 6 filiżanek, czyli wychodzi ze 2 duże filiżanki . I jedna 4 filiżanki to jest to akurat na jeden kubek z mlekiem. Za obie płaciłem poniżej 40zł (sztuka) i jedna z nich dopiero teraz, po około 3 latach zaczyna się rozpadać (to znaczy uszczelka "lata" ale wciąż działa dobrze). Nie wiem więc czy jest sens kupowania jakichś kawiarek za 200zł.

Fajne kawiarki widziałem w Ikea. Kosztowały chyba koło 60zł.

Nawiasem mówiąc, moim zdaniem dobra kawa z kawiarki bije na głowę te wszystkie domowe ekspresy ciśnieniowe poniżej 1000zł. Te droższe dają już radę, ale jak ktoś nie ma kilku tysięcy na ekspres to niech lepiej kupi kawiarkę za 50zł a resztę przeznaczy na dobre gatunkowo kawy i młynek .
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 20:27   #87
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Testujemy Pokaż wiadomość
Musi być świetna skoro aż założyłaś konto by o tym napisać (ironia).

Ja mam dwie kawiarki. Obie jakieś no name. Jedna kupiona na allegro na 6 filiżanek, czyli wychodzi ze 2 duże filiżanki . I jedna 4 filiżanki to jest to akurat na jeden kubek z mlekiem. Za obie płaciłem poniżej 40zł (sztuka) i jedna z nich dopiero teraz, po około 3 latach zaczyna się rozpadać (to znaczy uszczelka "lata" ale wciąż działa dobrze). Nie wiem więc czy jest sens kupowania jakichś kawiarek za 200zł.

Fajne kawiarki widziałem w Ikea. Kosztowały chyba koło 60zł.

Nawiasem mówiąc, moim zdaniem dobra kawa z kawiarki bije na głowę te wszystkie domowe ekspresy ciśnieniowe poniżej 1000zł. Te droższe dają już radę, ale jak ktoś nie ma kilku tysięcy na ekspres to niech lepiej kupi kawiarkę za 50zł a resztę przeznaczy na dobre gatunkowo kawy i młynek .
To sie zgadzam . Najlepsza kawę jaka piłam to była kawa świeżo mielona w zwykłym młynku z ekspresu cisnieniwego . Kawa dobra jakościowo oczywiście.
Na codzień pije nespresso. Kupujemy kapsulki juz od 4 lat ale wcale mnie nie zachwyca . Szczerze mówiąc wole kawę świeżo mielona! Wiec staram sie Tz do tego namówić tylko martwi mnie kto bedzie wstawał wcześniej zeby to wszystko przygotować... Przed praca.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 19:12   #88
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
To sie zgadzam . Najlepsza kawę jaka piłam to była kawa świeżo mielona w zwykłym młynku z ekspresu cisnieniwego . Kawa dobra jakościowo oczywiście.
Na codzień pije nespresso. Kupujemy kapsulki juz od 4 lat ale wcale mnie nie zachwyca . Szczerze mówiąc wole kawę świeżo mielona! Wiec staram sie Tz do tego namówić tylko martwi mnie kto bedzie wstawał wcześniej zeby to wszystko przygotować... Przed praca.
To jest główny minus kawiarki. Całość przygotowania kawy trwa dobre 15 minut zazwyczaj. Dla mnie to taki mały poranny rytuał, ale jak mi się spieszy to już nie tak dobrze. Choć zawsze można wrzucić kawiarkę na gaz i w tym czasie myć zęby etc. Właściwie zawsze tak robię .
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:49   #89
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez Testujemy Pokaż wiadomość
To jest główny minus kawiarki. Całość przygotowania kawy trwa dobre 15 minut zazwyczaj. Dla mnie to taki mały poranny rytuał, ale jak mi się spieszy to już nie tak dobrze. Choć zawsze można wrzucić kawiarkę na gaz i w tym czasie myć zęby etc. Właściwie zawsze tak robię .
to ja mam jakąś turbokawiarkę chyba.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:14   #90
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Kawiarka

Ja też, u mnie zrobienie kawy na pewno nie trwa 15 minut
Może max 5, od nasypania kawy, do otrzymania gotowej kawy.
Nawet jakbym mieliła na bieżąco każdą porcję, to nierealne jest dla mnie 15 minut.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-10 12:28:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.