Zatrzymywanie wody w organizmie - jak temu zapobiec? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-27, 16:39   #31
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: pomocy - nadamir wody w organizmie

Niech Ci lekarz przepisze Furosemidum.
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 19:37   #32
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Ja choruję na depresję i biorę z tego powodu leki psychotropowe na noc Lerivon ,powodują one m.in. wzmożony apetyt i chyba też zatrzymują wodę w organizmie,bo przytyłam 6 kg w ciągu 3 miesięcy i mam duży brzuch.Zmienić leków nie mogę, bo po innych robiło mi sie słabo,a tylko te na mnie dobrze działają. Co robić, żeby schudnąć i pozbyć się tej wody z organizmu, a jednocześnie,żeby nie wpłynęło to niekorzystnie na system nerwowy.Jaką dietę zastosować?
bekii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 09:45   #33
Biednabrazylijska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Nalezy stosowac diete z ograniczona iloscia soli a najlepiej bez niej.
Ja mialam skoki wagi w ciagu miesiaca o ok.3-4kg, ginekolog zalecil mi pic duzo wody i stosowac naturalne preparaty oczyszczajace w drugiej polowie cyklu.
U mnie podzialal aqua femin, jestem leniuszkiem i nie chce mi sie parzyc ziolek. Lykam kapsulke i mam po sprawiezadzialalo tez na worki pod oczami i spochniete nogi

pozdr
Biednabrazylijska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:03   #34
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez Biednabrazylijska Pokaż wiadomość
Nalezy stosowac diete z ograniczona iloscia soli a najlepiej bez niej.
Ja mialam skoki wagi w ciagu miesiaca o ok.3-4kg, ginekolog zalecil mi pic duzo wody i stosowac naturalne preparaty oczyszczajace w drugiej polowie cyklu.
U mnie podzialal aqua femin, jestem leniuszkiem i nie chce mi sie parzyc ziolek. Lykam kapsulke i mam po sprawiezadzialalo tez na worki pod oczami i spochniete nogi

pozdr
tez mam taki porblem i wlasnie znajoma polecial mi ten aqua-femin, czyli faktycznie dziala? ktos z was ma jeszcze doswiadczenia z tymi tabletkami?
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 22:43   #35
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Ojojoj, furosemid jest lekiem stosowanym doraznie, np na izbie przyjec, rzadko kiedy pacjeci dostaja go ot tak.... Zreszta lekarz najlepiej bedzie wiedzial jaki lek jest na obrzeki najbardziej odpowiedni dla danego pacjeta. Powieki puchna bardzo latwo, zimne oklady powinny pomoc, ale jak stan jest straszny, to tez poszlabym do lekarza (moga chorowac nerki). Ja na szczescie mam mniejsze problemy, tylko co miesiac, mama kupila preparat femin ale jeszcze nie zaczelam brac, ma redukowac zbedna wode w organizmie.
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 08:31   #36
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez Auretia Pokaż wiadomość
Ojojoj, furosemid jest lekiem stosowanym doraznie, np na izbie przyjec, rzadko kiedy pacjeci dostaja go ot tak.... Zreszta lekarz najlepiej bedzie wiedzial jaki lek jest na obrzeki najbardziej odpowiedni dla danego pacjeta. Powieki puchna bardzo latwo, zimne oklady powinny pomoc, ale jak stan jest straszny, to tez poszlabym do lekarza (moga chorowac nerki). Ja na szczescie mam mniejsze problemy, tylko co miesiac, mama kupila preparat femin ale jeszcze nie zaczelam brac, ma redukowac zbedna wode w organizmie.
widze, ze sie na tym troche znasz
pewnie tez masz stosowac ten aqua femin, tak jak ja. zobaczymy jakie przyniesie efekty, ale slyszalam poki co same dobre opinie.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 23:20   #37
Flarita_Noraczos
Przyczajenie
 
Avatar Flarita_Noraczos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

up!
dziewczyny nie bierzcie żadnego furosemidu!!! Sama szukam metody na pozbycie się nadmiaru wody, ale na sfd czytałam o tym środku tego typu opinie:

To diuretyk,stosowany przed zawodami dla maksymalnego odwodnienia,podawany dożylnie,cholernie niebezpieczny.Pozbawia organizm wody(wydala się ją z moczem),a wraz z nią elektrolitów,przez co zaburza pracę serca(brak potasu i sodu) i powoduje potężne skurcze mięśni szkieletowych.Mohammed Benaziza zmarł przez to,a paru innym(Paul Dillett,Samr Bannout) niewiele brakowało.Widywałem zawodników,których po zażyciu furosemidu padali lub schodzili ze sceny,bo nie mogli wytrzymać skurczów.
- cytat.
Pozdro
Flarita_Noraczos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 11:53   #38
cafe_time
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 68
GG do cafe_time
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

o rany, o rany- sama chcę się pozbyć nadmiaru wody z organizmu...do niedawna piłam butelkę wody niegazowanej dziennie do tego normalnie kawę, herbatę...dzięki temu nie miałam bolesnego PMS, później przestałam i teraz PMS wrócił;/ dziewczyny- woda to jest to!!!
__________________
www.cafetime.bloog.pl
cafe_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 11:44   #39
Fibi02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

przede wszystkim należy ograniczyć lub zrezygnować z :
soli,kawy, serów żołtych,słodyczy ,napojów gazowanych kolorowych to miedzy innymi jest tego więcej, poza tym ,pić jak najwiecej wody mineralnej niegazowanej ,a i patrzeć na skład żywności jaki kupujecie,zawarty w większości produktów glutaminian sodu również wpływa na to że puchniemy, natomiast bardzo pomocne jest: herbata z pokrzywy najlepiej taka sypana nie torebkach,ale nie nalezy tez przesadzać jeśli pije się przez miesiąc drugi trzeba zrobić przerwę, a jeśli tego się nie lubi ziółek moczopędnych polecam sok z pietruszki lub selera,szklanke dziennie, rano lub wieczorem jak kto woli i najlepiej jak sie zrobi w domu, mozna sobie urozmaicic np.sok z buraka+jablko to na wieczór a rano będzie się rześkim ,lub marchew+seler , ogolnie roznie sobie można kombinować..
Fibi02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 14:55   #40
emilicia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

[na zatrzymanie wody w organizmie polecam pic duzo wody nie gaz i brac tabletki poczopedne wtedy woda zejdzie z organizmu tab tanie i bez recepty np urospet
emilicia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 14:44   #41
BigKate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 44
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Czytałam że niektóre suplementy oczyszczające organizm typy detox pozwalają na pozbycie się wody w organizmie (no i oczywiście przeróżnych toksyn)
BigKate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 13:55   #42
lipstick_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Bardzo fajny wątek.
chyba co druga kobieta ma z tym problem.
Ostrzegam dziewczyny które piją wodę przegotowaną albo źródlaną. dziewczyny, nie pijcie dluższy czas tych dwu. Zarówno jedna jak i druga są jałowe i to one wypłukują z organizmu wszelkie elektrolity. bo po 2 L takiej wody dużo się robi siusiu a z tym też ulatują rożne mikroelementy.
Dużo o tym czytałam, jestem w temacie-pijemy wodę MINERALNA NISKO ZMINERALIZOWANĄ lub ŚREDNIO ZMINERALIZOWANĄ. Woda mineralna wysokozmineralizowana jest dla chorych na poważne choroby nerkowe- picie jej w duzej ilosci moze powodować kamienie na nerkach, natomiast woda źrodlana ma mniej minerałow niż mineralna niskozmineralizowana. Zawsze myślama, że ta niskozmineralizowana nie jest ok, bo ma mało pierwiastów. A tu bzdura-jest duzo lepsza od tej źródlanej.
lipstick_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:54   #43
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

popatrzcie ile pijecie--->nalezy pic 2-3l wody dziennie/przy suplementach detox wiecej/; pamietajcie, ze 1 kawa to -0,5 szklanki wody
mniej solić
ALE
nie pic za duzo, bo to grozi przewodnieniem hipotonicznym, co =obrzeki
nie stosowac lekow moczopednych typu furosemid jak witaminy c, bo to uzaleznia organizm/po odstawieniu magazynuje sie jeszcze wiecej wody/; nalezy wyeliminowac przyczyne, a nie objawy
mozliwe przyczyny
-zaburzenia krazenia
-za duza przepuszczalnosc naczyn krwionosnych
-chora trzustka
-chora watroba
-inne;>
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 11:10   #44
lipstick_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
popatrzcie ile pijecie--->nalezy pic 2-3l wody dziennie/przy suplementach detox wiecej/; pamietajcie, ze 1 kawa to -0,5 szklanki wody
mniej solić
ALE
nie pic za duzo, bo to grozi przewodnieniem hipotonicznym, co =obrzeki
nie stosowac lekow moczopednych typu furosemid jak witaminy c, bo to uzaleznia organizm/po odstawieniu magazynuje sie jeszcze wiecej wody/; nalezy wyeliminowac przyczyne, a nie objawy
mozliwe przyczyny
-zaburzenia krazenia
-za duza przepuszczalnosc naczyn krwionosnych
-chora trzustka
-chora watroba
-inne;>
Musze się po części nie zgodzić. Woda zatrzymana w ogranizmie nie ma związku z krążeniem i przepuszczalnością. owszem, nogi po całym dniu przy zaburzeniu krązenia-czyt. żylaki nie są opuchnięte bądź obolałe z powodu zatrzymania wody w ogranizmie, a raczej z nabrzmienia żył. One po prostu są zmęczone i obrzmiałe co daje efekt napuchnięcia.
Przyczyny nadmiernej wody w ogr. są nieco inne-jak piszesz, problemy z nerkami, oraz zła przemiana materii a także po prostu zbyt mało pijemy. Krążenie to całkiem inny temat.
lipstick_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 13:57   #45
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez lipstick_girl Pokaż wiadomość
Musze się po części nie zgodzić. Woda zatrzymana w ogranizmie nie ma związku z krążeniem i przepuszczalnością. owszem, nogi po całym dniu przy zaburzeniu krązenia-czyt. żylaki nie są opuchnięte bądź obolałe z powodu zatrzymania wody w ogranizmie, a raczej z nabrzmienia żył. One po prostu są zmęczone i obrzmiałe co daje efekt napuchnięcia.
Przyczyny nadmiernej wody w ogr. są nieco inne-jak piszesz, problemy z nerkami, oraz zła przemiana materii a także po prostu zbyt mało pijemy. Krążenie to całkiem inny temat.
przepuszczalnośc naczyn nstepuje jak np jest niobór białek ..więc..hmm woda sie zatrezymuje,,,więc twoja opina jet chyba nie do końca sluszna
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 21:37   #46
lipstick_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
przepuszczalnośc naczyn nstepuje jak np jest niobór białek ..więc..hmm woda sie zatrezymuje,,,więc twoja opina jet chyba nie do końca sluszna
A czy przypadkiem za przepuszczalność i kruchość naczyń krwionośnych w głównej mierze nie jest odpowiedzialny niedobór wit C? z tego co ja wiem, to wit C uszczelnia ściany naczyń krwionośnych... pierwsze słyszę o białkach.
lipstick_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 23:01   #47
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez lipstick_girl Pokaż wiadomość
A czy przypadkiem za przepuszczalność i kruchość naczyń krwionośnych w głównej mierze nie jest odpowiedzialny niedobór wit C? z tego co ja wiem, to wit C uszczelnia ściany naczyń krwionośnych... pierwsze słyszę o białkach.
o tym nie pomyslalam,faktycznie witamina c uszczelnia naczynia, rutyna tez , tylko że tobie chodzi o puchniecie nóg czy czego ? bo jak ktos ma np chore serce i mu sie woda zatrzymuje to wit c nie pomoże.
obrzeki z nidoboru białka to czesto obrzeki glodowe, jak wpiszesz w google niedobór bialka itp to dowiesz sie wiecej
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 23:19   #48
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez lipstick_girl Pokaż wiadomość
Musze się po części nie zgodzić. Woda zatrzymana w ogranizmie nie ma związku z krążeniem i przepuszczalnością. owszem, nogi po całym dniu przy zaburzeniu krązenia-czyt. żylaki nie są opuchnięte bądź obolałe z powodu zatrzymania wody w ogranizmie, a raczej z nabrzmienia żył. One po prostu są zmęczone i obrzmiałe co daje efekt napuchnięcia.
Przyczyny nadmiernej wody w ogr. są nieco inne-jak piszesz, problemy z nerkami, oraz zła przemiana materii a także po prostu zbyt mało pijemy. Krążenie to całkiem inny temat.

tez sie pokloce
raz, ze niedobor bialek powoduje wiesza przepuszczalnosc naczyn, co juz zostalo wspomniane, dwa- niewydolnosc serca- kluczowego organu ukl. krazenia objawia sie lasnie obrzekami
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 15:24   #49
lipstick_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
tez sie pokloce
raz, ze niedobor bialek powoduje wiesza przepuszczalnosc naczyn, co juz zostalo wspomniane, dwa- niewydolnosc serca- kluczowego organu ukl. krazenia objawia sie lasnie obrzekami
A że tak zapytam, ma któraś obrzęki że tak się znacie?

Oj przepuszcalność naczyń powodują braki wit C w ogranizmie.
Ja nie mam niewydolnosci serca i innych, mam jedynie obrzęki spwodowane niewielkimi żylakami. Stąd wiem, ze przepuszczalnosć naczyń związana jest z uzupełnieniem w diecie wit C i zwiększonej jej podaży.
co do puchnięcia ciała (całwgo-kostki itp) to faktycznie będzie od serca.
Ale te zwykłe obrzeki nieregularności ciała, to albo żylaczki, albo słaba przemiana materii, lub stres, lub też brak ruchu, cellulit.
Te problemy o których wy mówicie, są już typowo chorobowymi poważnymi opuchliznami. Chyba żadna nie ma drugie tyle opuchniętych nóg. Widziałam jak wyglądaja opuchnięte wodą nogi przy b. chorych nerkach. Napewno takich nie macie. Wasze opuchnięcia zapewne spowodowane są tymi aspektami, które wymieniłam wyżej, aczkolwiek może któras faktycznie ma powazne niewydolności nerek bądź duże problemy z sercem, to nie wykluczone że aż tak puchną.
lipstick_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 23:47   #50
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez lipstick_girl Pokaż wiadomość
A że tak zapytam, ma któraś obrzęki że tak się znacie?

Oj przepuszcalność naczyń powodują braki wit C w ogranizmie.
Ja nie mam niewydolnosci serca i innych, mam jedynie obrzęki spwodowane niewielkimi żylakami. Stąd wiem, ze przepuszczalnosć naczyń związana jest z uzupełnieniem w diecie wit C i zwiększonej jej podaży.
co do puchnięcia ciała (całwgo-kostki itp) to faktycznie będzie od serca.
Ale te zwykłe obrzeki nieregularności ciała, to albo żylaczki, albo słaba przemiana materii, lub stres, lub też brak ruchu, cellulit.
Te problemy o których wy mówicie, są już typowo chorobowymi poważnymi opuchliznami. Chyba żadna nie ma drugie tyle opuchniętych nóg. Widziałam jak wyglądaja opuchnięte wodą nogi przy b. chorych nerkach. Napewno takich nie macie. Wasze opuchnięcia zapewne spowodowane są tymi aspektami, które wymieniłam wyżej, aczkolwiek może któras faktycznie ma powazne niewydolności nerek bądź duże problemy z sercem, to nie wykluczone że aż tak puchną.


od serca to raczej nierownomierne, nasilone po jednej stronie. przy zapaleniu zyl glebokich tez sa ogromne obrzeki, nie da sie chodzic- przezylam to. generalnie od zatrzymanej wody mozna wazyc 2x wiecej, jezeli przyczyna jest powazna chorobba
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2010-08-17 o 23:52
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 07:45   #51
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Co do furosemidu o którym była tu mowa to lek przepisywany przez lekarza, samemu nie wolno go brać. Obniża m.in cisnienie krwei, podaje sie go w obrzekach płuc , wypłukuje elektrolity z organizmu.
Ja na puchnięcie przed okresem zamówiłam teraz aqua-femin, czekam własnie na paczuszkę.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:17   #52
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez extasy89 Pokaż wiadomość
też mam okropny problem z zatrzymywaniem wody w organizmie, mój brzuch wygląda okropnie, niepropocjonalnie do reszty ciała, jestem szczupła a tu taka ciąża miękka nie wiem jak się tego okropieństwa pozbyć ... słyszałam, że trzeba pić bardzo dużo wody niegazowanej .. no zobaczę czy to dużo da aa ten super brzuszek mam po tabletkach anty. "nowej generacji", które niby nie zatrzymują wody w organizmie, a nazwa wiadoma - Yasmine...
Ja teraz biorę Yasmin - odstawiam ale bardziej ze względu na libido=0
Wcześniej brałam Regulon i to dopiero była masakra - po 4,5 roku odstawiłam, w ciągu miesiąca ubyło mi 3 kg i to była właśnie sama woda !
I odrazu płaski brzuszek, smuklejsze nogi
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:31   #53
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Ja wody nabieram jak odstawiam pigułki, brałam yasmienelle. Właśnie odstawiłam go w sobote, bo własnie te libido = zero. Kiedys po odstawieniu piguł przytyłam 3 kg.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 17:57   #54
lipstick_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Dziewczyny,
zrobię offtopa ale no trudno.
Czy wy nie boicie się tak po tyle lat brać te antykoncepty? przecież to przynosi więcej szkody niż pozytku. Po odstawieniu latami potem trzeba się męczyć skutkami ubocznymi i to niebagatelnymi :/ ostatnio czytałam że babka brała 15 lat i po tym zmarła.
A lekarze tak chętnie je przypisują bo to są umowy z koncernami, a potem sobie za wypisane recepty jeżdzą na wycieczki.

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
od serca to raczej nierownomierne, nasilone po jednej stronie. przy zapaleniu zyl glebokich tez sa ogromne obrzeki, nie da sie chodzic- przezylam to. generalnie od zatrzymanej wody mozna wazyc 2x wiecej, jezeli przyczyna jest powazna chorobba
aha, to ja nie mam aż tak poważnie. nie ważę drugie tyle nie mam aż takich obrżeków. kilka żylaczków które daja o sobie znać na poteżne upały oraz w trakcie okresu bolą. Ale nogi nie są bardzo obrzęknięte. W takim razie współczuję.
lipstick_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 19:28   #55
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Ja wody nabieram jak odstawiam pigułki, brałam yasmienelle. Właśnie odstawiłam go w sobote, bo własnie te libido = zero. Kiedys po odstawieniu piguł przytyłam 3 kg.
ja miałm takie jazdy, że zaczelam brać yasminelle to schudłam w 3 dni 1,5 kg, a jadlam ze dwa razy wiecej niz zwykle bo tak potworny apetyt miałam...za to buzia mi napuchla, oczy tzn powieki , i było mi słabo.te tabletki mają chyba jakis składnik moczopędny (niby nie zatrzymuje wody właśnie) i mam wrażenie żę mi płukały (w sensie pozbawialy organizm elektrolitów - potas magnez itp) i ogółem wody, i wydaje mi że przez to tak na twarzy, szybko te tabletki odstawiłam, bo bardzo mi słabo było..i ...już mi oczy nie puchły

wydaje mi sie że tabletek anty polecac nie wolno, każdy organizm jest tak indywidualny i trzeba dobrac do siebie.
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:28   #56
lipstick_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
ja miałm takie jazdy, że zaczelam brać yasminelle to schudłam w 3 dni 1,5 kg, a jadlam ze dwa razy wiecej niz zwykle bo tak potworny apetyt miałam...za to buzia mi napuchla, oczy tzn powieki , i było mi słabo.te tabletki mają chyba jakis składnik moczopędny (niby nie zatrzymuje wody właśnie) i mam wrażenie żę mi płukały (w sensie pozbawialy organizm elektrolitów - potas magnez itp) i ogółem wody, i wydaje mi że przez to tak na twarzy, szybko te tabletki odstawiłam, bo bardzo mi słabo było..i ...już mi oczy nie puchły

wydaje mi sie że tabletek anty polecac nie wolno, każdy organizm jest tak indywidualny i trzeba dobrac do siebie.
Czytałam gdzieś, że faktycznie-antykoncepty właśnie wypłukują elektrolity z organizmu. Więc ubytek potasu i sodu jak najbardziej mogł wystąpić u Ciebie. Nie wiem natomiast które konkretnie antykoncepty mają taki destrukcyjny wpływ na org. Ale chyba większość. hmm dziwnego masz lekarza, jeśli wiedzać że ta pigułka eliminuje elektrolity i nie przypisał Ci potasu od razu...
lipstick_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 11:58   #57
carra
Przyczajenie
 
Avatar carra
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez ssalsaa Pokaż wiadomość
W zasadzie przegotowana woda nie jest szkodliwa,ale lepsza jest źródlana-zawiera minerały i nie jest "jałowa".No i według mnie napewno smaczniejsza zwłaszcza Żywiec bez gazu Uwieeeeelbiam
woda przegotowana jest wyjałowiona ze wszystkich mikroelementów, stosuje się ją zamiennie jako wodę destylowaną, którą można wypić oczywiście, ale 5 litrów przyjętego płynu może prowadzić do odwodnienia organizmu, a nawet śmierci, więc lepiej kupić najzwyklejszą wodę za 1,..zł a mieć pewność ze bedzie okey. poza tym można doprowadzic do problemow gastrycznych czyli biegunki.
carra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 21:18   #58
unBeatable
Raczkowanie
 
Avatar unBeatable
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 249
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Przyłączę się do dyskusji, bo ostatnio mam podobny problem.

2,5 roku temu brałam Syndi35, po 1,5 roku ginekolog zmieniła mi je na Yaz. Ciągle miałam plamienia, w końcu przytyłam 2 kg i na 3 miesiące wróciłam do Syndi i... przytyłam kolejne 2 kg. Ostatnio doktor przepisała mi Cilest, jestem po pierwszym opakowaniu i kolejny kilogram do przodu... Jestem załamana. Mam 175 cm wzrostu i teraz ważę 65 kg, ale boję się, że wrócę do swojej wagi sprzed okresu dojrzewania (72 kg). Wyglądam na opuchniętą i zaczynam podejrzewać, że zatrzymuje mi się woda w organizmie. A może to co innego? Pomocy! ;(
unBeatable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 22:36   #59
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Mój organizm podczas miesiączki gromadzi wodę, także jestem o 1-2 kg cięższa. Nie znoszę tego ale po okresie to ustępuje.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 20:09   #60
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

kurcze chyba mam ten sam problem,zatrzymanie wody w organizmieeeee
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.