Samotna podróż nocnym pociągiem:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-16, 10:35   #1
Nangilima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17

Samotna podróż nocnym pociągiem:(


Cześć dziewczyny
Mam trochę głupie pytanie
Przepraszam jeżeli dział nie ten, ale inny nie przyszedł mi do głowy- może któraś w Was rozjaśni mi trochę sytuację. W przyszłym tygodniu szykuje mi sie podróż służbowa do Gdańska i troszkę się boję powrotu- będę jechać nocnym pociągiem IC oraz czekać godzinę 22-23 na dworcu w Poznaniu. Czy faktycznie podróżowanie nocą jest tak niebezpieczne jak powszechnie się uważa? Macie jakieś doświadczenia? Będę miała słuzbowego laptopa, telefon, ipada i trochę się boję Może lepiej kupić bilet w 1 klasie?
Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się Waszym doświadczeniem
Nangilima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:42   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Jedynka moze byc tym bardziej pusta...Jesli w dwojce by nikogo nie bylo albo nie czulabys sie tam bezpieczna, mozesz znalezc przedzial konduktorski, on moze byc w jedynce, wiec wtedy po prostu bedziesz mogla doplacic do jedynki i zajac przedzial obok, zostaw otwarte drzwi, mozesz tez zawsze przysiasc sie do konduktorow jak beda ssympatyczni i sie zgodza lub poprosic zeby zajrzeli do Ciebie co jakis czas
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2016-09-16 o 10:45
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:47   #3
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Z drogim sprzętem też bym się trochę bała, chociaż nigdy w życiu nigdzie nie zostałam okradziona.

A nie masz możliwości jechać autobusem? Ja wolę w nocy, czuję się bezpieczniej.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:47   #4
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Cytat:
Napisane przez Nangilima Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam trochę głupie pytanie
Przepraszam jeżeli dział nie ten, ale inny nie przyszedł mi do głowy- może któraś w Was rozjaśni mi trochę sytuację. W przyszłym tygodniu szykuje mi sie podróż służbowa do Gdańska i troszkę się boję powrotu- będę jechać nocnym pociągiem IC oraz czekać godzinę 22-23 na dworcu w Poznaniu. Czy faktycznie podróżowanie nocą jest tak niebezpieczne jak powszechnie się uważa? Macie jakieś doświadczenia? Będę miała słuzbowego laptopa, telefon, ipada i trochę się boję Może lepiej kupić bilet w 1 klasie?
Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się Waszym doświadczeniem
Jeździłam o różnych porach pociągami i zawsze było bezpiecznie.
Lepiej tylko nie włóczyć się po ciemnych zakamarkach dworca, a w pociągu obserwować otoczenie, czy nie ma grupek pijanych i agresywnych osób, a w razie konieczności przejść do innego wagonu.

W drugiej klasie nie jest mniej bezpiecznie, niż w pierwszej. To nie Indie...
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:48   #5
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

A na dworcu moze jest jaks McDonald's albo KFC? Moglabys isc tam na kawe i poczekac. A jesli nie i naprawde balabys sie mozesz zamowic taksowke i po prostu poczekac w niej, zapytaj wczesniej ile kosztuje godzina postoju, pewnie nie bedzie to bardzo tanie, nie wiem jakimi funduszami dysponuejsz, ale tez bez przesady, ze kosztuje niewiadomo ile, zawsze mozesz spytac na infolinii jaki jest koszt. Grunt zebys czula sie i byla bezpieczna
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:49   #6
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;65356941]Z drogim sprzętem też bym się trochę bała, chociaż nigdy w życiu nigdzie nie zostałam okradziona.

A nie masz możliwości jechać autobusem? Ja wolę w nocy, czuję się bezpieczniej.[/QUOTE]

Właśnie, autobus. A jeśli nie, zorientuj się, czy w składzie pociągu jest wagon bezprzedziałowy, który właśnie ma generalnie rozkład miejsc jak autobus
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:53   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Jesli chodzi o dworzec w Poznaniu to jest on fajnie rozwiazany (wg mnie :P). Jak trafisz do glownego budynku beda tam rozne kawiarnie. Nie jestem pewna, czy beda otwarte, ale Po tym budynku kreci sie duzo ochrony, wiec nie bedziesz musiala sie bac. Dworzec jest dobrze oswietlony. Ja bywalam tam o roznych porach i raczej nikt podejrzany sie nie krecil i zazwyczaj ejst tam naprawde sporo ludzi.

Co do samej podrozy... Wiadomo, lepiej nie zasypiac, miec torebke blisko siebie. Dla pewnosci mozesz sobie kupic gaz pieprzowy, no i jak ktos podpowiedzial zajac miejsce blisko konduktorow.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 10:56   #8
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Cytat:
Napisane przez Nangilima Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam trochę głupie pytanie
Przepraszam jeżeli dział nie ten, ale inny nie przyszedł mi do głowy- może któraś w Was rozjaśni mi trochę sytuację. W przyszłym tygodniu szykuje mi sie podróż służbowa do Gdańska i troszkę się boję powrotu- będę jechać nocnym pociągiem IC oraz czekać godzinę 22-23 na dworcu w Poznaniu. Czy faktycznie podróżowanie nocą jest tak niebezpieczne jak powszechnie się uważa? Macie jakieś doświadczenia? Będę miała słuzbowego laptopa, telefon, ipada i trochę się boję Może lepiej kupić bilet w 1 klasie?
Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się Waszym doświadczeniem
Często jeżdżę nocnym pociągiem z Trójmiasta, prawie zawsze mam ze sobą laptopa, telefon, nigdy nic mi się nie stało. W dodatku zazwyczaj idę smacznie spać Jeśli rzeczywiście się obawiasz to nei lepiej jechać np. Polskim Busem?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:04   #9
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Kilka lat temu jezdzilam czesto nocnym pociagiem Gdansk - Warszawa. Zazwyczaj bylam sama w przedziale, kladlam torebke pod glowe i szlam spac

Nigdy zadne nieprzyjemnosci mnie nie spotkaly.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:13   #10
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

22-23 to wcześnie, o tej porze na dworcu jest dużo ludzi (zresztą o każdej). W hali głównej są kawiarnie, jest mcdonald 24h, zawsze się kręci ochrona także o to bym się nie bała.
Dobrze ktoś Ci radzi że możesz usiąść w przedziale obok konduktorskiego albo wręcz z konduktorami. Nie ma się czego bać.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:15   #11
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 11:16   #12
LightLeaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 60
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Przy kupowaniu biletu, kiedy wybiera się miejsce często jes opcja wyboru miejsca obok juz zajętego.

Co do dworca w Poznaniu - nie obawiałabym sie, jest dużo ochrony, możesz iść do maka, jakieś kawiarnie itd, zresztą przypuszczam że o tej godzinie trochę ludzi się kręci.
LightLeaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:41   #13
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

W sierpniu jechałem nocnym TLK na trasie Gdańsk - Warszawa i można było się nawet zdrzemnąć więc to już raczej nie te czasy kiedy nocny pociąg był synonimem niebezpieczeństwa. Poza tym na niektórych nocnych trasach w pociągach jedzie ochrona więc problemu wielkiego nie widzę z bezpieczeństwem.
Teraz sprawdzę jak to jest z nocnymi pociągami międzynarodowymi, bo wybieram się za kilka dni do Wiednia z Warszawy. Podobno w Czechach się cuda dzieją - zobaczymy...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:54   #14
December12
Rozeznanie
 
Avatar December12
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 789
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Czekałam nocą w Poznaniu na dworcu i było sporo ludzi, więc nie czułam się zagrożona. Ale tak jak już ktoś mówił, wolę podróżować nocą busami, bo bezpieczniej się czuję. Kiedyś w środku dnia jakiś pijany facet się do mnie przysiadł w pociągu (w bezprzedziałowym) i zaczął mnie obmacywać, a w nocy też różnie bywa. Ale wiadomo, to też zależy od trasy, myślę, że Poznań --> Warszawa powinien być dość popularnym połączeniem i będzie więcej ludzi.
December12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:13   #15
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Regularnie jeździłam w nocy pociągami, i to na dłuższe trasy - spod Lublina do Wrocławia, ok. 14 godzin, i stamtąd też nad morze, ok. 15 godzin. Część zahaczała o noc, czasami w nocy wsiadałam, czasami wysiadałam. Grunt to po prostu być ostrożnym. Zresztą mozesz powiedzieć konduktorowi, że nie czujesz sie bezpiecznie - zwykle wtedy potrafią przesadzić człowieka w inne miejsce. Jeden kiedyś jechał ze mną od 3 do 6 rano w przedziale i sobie gadaliśmy, a potem poszedł do swojego przedziału - w pociągu było w sumie, bez konduktorów, może z 6 osób.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:15   #16
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Niejednokrotnie byłam na tym dworcu o każdej porze doby, również zimą, i nie było strasznie. Dworzec nigdy nie jest całkiem pusty. Dla spokoju proponuję Ci właśnie posiedzieć na głównej hali do ostatniej chwili przed zejściem na peron. Wszystkie sprzęty schowaj do toreb, nie obnoś się z nimi i będzie ok. Nie zasypiaj, tylko bądź czujna. Nie sądzę, byś w ogóle odnosiła wrażenie, że jest niebezpiecznie.

Co do tej rady "usiądź obok przedzialu konduktorskiego" - jak to zrobić? Przecież bilet kupuje się na ustalone miejsce?
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 

Edytowane przez pancakes
Czas edycji: 2016-09-16 o 12:16
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:32   #17
Nangilima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Dziękuję Wam za taki odzew
Chyba faktycznie trochę demonizowałam ten wyjazd. Co do busu, nie ma żadnego połączenia w godzinach mojego powrotu, zresztą szczerze mówiąc jak mam jechać 7 godzin to wolę chyba pociąg. Ubiorę się skromnie, wypiję 2 kawy i powinno być ok

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
W sierpniu jechałem nocnym TLK na trasie Gdańsk - Warszawa i można było się nawet zdrzemnąć więc to już raczej nie te czasy kiedy nocny pociąg był synonimem niebezpieczeństwa. Poza tym na niektórych nocnych trasach w pociągach jedzie ochrona więc problemu wielkiego nie widzę z bezpieczeństwem.
Teraz sprawdzę jak to jest z nocnymi pociągami międzynarodowymi, bo wybieram się za kilka dni do Wiednia z Warszawy. Podobno w Czechach się cuda dzieją - zobaczymy...
Też słyszałam o tym, że w Czechach podróż może być niebezpieczna- podobno konduktorzy kompletnie ignorują kradzieże.
Nangilima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:36   #18
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:54   #19
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Całkiem sporo się już najeździłam Orionem, z Rzeszowa do Poznania, i zawsze w nocy.
City Center jest spoko, ludzie masakrycznie na niego narzekają, ale ja go lubię. I czuję się tam bezpiecznie. O 22-23 jest jeszcze pełna poczekalnia ludzi. W godzinach typu 3 w nocy też zawsze ktoś pilnuje, a na dworcu jest całodobowy McDonalds.
Nie wiem też czy wszystkie pociągi tak mają, ale po moim nocą często spaceruje sobie ochrona i chyba też policja. Musiałam już uspokajać zaniepokojonych Portugalczyków. Raz się zdarzyło, że przyszli nas ostrzec, żeby uważać na kradzieże, ale do mojego przedziału nikt nie próbował się dobierać.
Nocne pociągi to nie tragedia, jedyne na co bym nie poszła to przesiadki w środku nocy na dworcach których nie znam albo w mniejszych miejscowościach.

A i tak swoją drogą, jeśli pociąg nie ma miliarda lat, to zawsze staram się rezerwować miejsce w wagonie bezprzedziałowym. Tam to już się nie da zostać sam na sam z kimś podejrzanym, chyba że w kiblu.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2016-09-16 o 14:01
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 14:01   #20
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Często jeździłam i jeżdzę nocnym pociagiem ze sprzętem tez i na szczescie oprócz kilku dziwnych przygód nic sie nie działo ale zwykle szukałam kogoś do towarzystwa lub w razie potrzeby konduktora a ba dworcu zwykle jakas kawiarnia czy cos
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 14:30   #21
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Często jeżdżę pociągami na trasie Poznań-Gdańsk, w godzinach nocnych/rannych także, i nie masz się czego bać. IC na tej trasie są całkiem przyjemne. Dworzec w Poznaniu jest dobrze strzeżony, nie musisz się obawiać. Nie wiem czy Mcdonald jest w nocy otwarty. I zdecydowanie czuję się bezpieczniej na dworcu w Poznaniu niż w Gdańsku. Szczęśliwej podróży!
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 15:30   #22
ALL for LOVE
Zadomowienie
 
Avatar ALL for LOVE
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 058
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Kup sobie gaz pieprzowy, będziesz czuła się bezpieczniej. Chociaż przypuszczam, że nie będziesz musiała go użyć. Pamiętaj, żeby się nie bać, czuj się pewna siebie, to nikt nawet nie będzie cię zaczepiał.
__________________
Cytat:
Napisane przez majka versace Pokaż wiadomość
Wspólne prowadzenie domu i przebywanie w swoim towarzystwie to wielkie wyzwanie. To nauka drugiego człowieka od nowa. Z innej perspektywy.
ALL for LOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 20:01   #23
palomama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 375
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Przyłączam się do rad - kup sobie gaz pieprzowy
Od lat noszę gaz w torebce, jeszcze nigdy nie miałam okazji go użyć, a czuję się z nim bardziej bezpiecznie.
palomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 23:07   #24
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Trasa Gdańsk-Poznań jest zwykle mocno zatłoczona, więc bardziej bałbym się tłoku niż pustki. IC są teraz całkiem bezpieczne. Nie wiem, jaki skład jeździ tam teraz, ale na wielu trasach krążą obecnie bezprzedziałowce, w których w ogóle jest sensownie. Dworzec w Poznaniu wyremontowany, przyjemny, a w dzień można jeszcze skoczyć na zakupy.

Niebezpiecznie w pociągach nocnych było... jakieś 10-15 lat temu. Jeździłem wtedy często nocami nad morze i nie zdarzyło się, żeby skład nie został okradziony. Pamiętam, że kiedyś aresztowano pracowników PKP, którzy współpracowali z tymi złodziejami. Stare, dobre czasy ; )
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 06:08   #25
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Jeśli masz możliwość to kup 1 klasę, bo może być tłoczno, nawet w tygodniu. Zapewne wiesz, ale możesz kupić jeden bilet na całą trasę, jeśli tylko trasę 'robi' pociąg jednego segmentu (np tlk). Jeździłam wieeeele razy nocnymi na różnych trasach w Polsce, niemal zawsze spałam całą trasę i prawie okradziono mnie tylko raz, ale na szczęście udało się to odzyskać jeszcze w pociągu. Dworzec kolejowy w Poznaniu jest git do czekania, więc bez obaw. Ja czekałam jeszcze na tym starym, jak trzeba było przesiadać się ze Szczecina :P Przeżyłam :P

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2016-09-17 o 06:09
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 06:24   #26
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Myślę, że w większości działa nasza wyobraźnia i nie ma się czego bać. W pierwszej kolejności kupilabym bilet na Polskiego Busa zamiast na pociąg. A jeśli ta opcja odpada, to miejsce w wagonie bezprzedziałowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 11:11   #27
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Trasa Gdańsk-Poznań jest zwykle mocno zatłoczona, więc bardziej bałbym się tłoku niż pustki. IC są teraz całkiem bezpieczne. Nie wiem, jaki skład jeździ tam teraz, ale na wielu trasach krążą obecnie bezprzedziałowce, w których w ogóle jest sensownie. Dworzec w Poznaniu wyremontowany, przyjemny, a w dzień można jeszcze skoczyć na zakupy.

Niebezpiecznie w pociągach nocnych było... jakieś 10-15 lat temu. Jeździłem wtedy często nocami nad morze i nie zdarzyło się, żeby skład nie został okradziony. Pamiętam, że kiedyś aresztowano pracowników PKP, którzy współpracowali z tymi złodziejami. Stare, dobre czasy ; )
nie chciałabym niepotrzebnie straszyć autorki ale my zostaliśmy okradzeni w pociągu, w nocy na odcinku Poznań-Warszawa (jechaliśmy z Wrocławia nad morze). jechała nas bardzo duża grupa bo ponad 100 osób i ze wszystkie osoby z 3-4 przedziałów zostały całkowicie okradzione, również te siedzące przy oknie, mimo że we wszystkich był komplet pasażerów. kradzież była na tyle perfidna i bezczelna, że jednemu kolesiowi rozcięli spodnie, wyciągnęli portfel, zabrali z niego wszystko i pusty portfel włożyli do tej kieszeni. ja siedząć przy oknie straciłam z torebki pieniądze, wszystkie dokumenty, telefon i aparat. mimo, że torebka była między mną a oknem, a obok mnie siedziało 3 wielkich chłopów. tak że była to robota zawodowców.
i wcale nie było to 10-15 lat temu tylko 4 lata wstecz. od tej pory nie jeżdżę nocnymi.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2016-09-17 o 11:12
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 13:45   #28
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie chciałabym niepotrzebnie straszyć autorki ale my zostaliśmy okradzeni w pociągu, w nocy na odcinku Poznań-Warszawa (jechaliśmy z Wrocławia nad morze). jechała nas bardzo duża grupa bo ponad 100 osób i ze wszystkie osoby z 3-4 przedziałów zostały całkowicie okradzione, również te siedzące przy oknie, mimo że we wszystkich był komplet pasażerów. kradzież była na tyle perfidna i bezczelna, że jednemu kolesiowi rozcięli spodnie, wyciągnęli portfel, zabrali z niego wszystko i pusty portfel włożyli do tej kieszeni. ja siedząć przy oknie straciłam z torebki pieniądze, wszystkie dokumenty, telefon i aparat. mimo, że torebka była między mną a oknem, a obok mnie siedziało 3 wielkich chłopów. tak że była to robota zawodowców.
i wcale nie było to 10-15 lat temu tylko 4 lata wstecz. od tej pory nie jeżdżę nocnymi.
O ja! Ale jakim cudem?!! Wszyscy spali? Nikt nic nie poczuł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 14:07   #29
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Czytałam o jozku trucicielu ktory jeździł na najdłuższej trasie i truł ludzi alkoholem ale sama jeździłam na trasie bydgoszcz jelenia góra czy szklarska poreba i nic mi nie było a jeździłam bardzo często. Teraz jeżdzę do Wrocławia nocnym i tez jest ok ale jak moge to wybieram wagon bezprzedzialowy i miejsce przy oknie i spie. Odpukać nic sie przez te 6 lat nie wydarzyło
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 17:17   #30
pancakes
ist mir egal
 
Avatar pancakes
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 498
Dot.: Samotna podróż nocnym pociągiem:(

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie chciałabym niepotrzebnie straszyć autorki ale my zostaliśmy okradzeni w pociągu, w nocy na odcinku Poznań-Warszawa (jechaliśmy z Wrocławia nad morze). jechała nas bardzo duża grupa bo ponad 100 osób i ze wszystkie osoby z 3-4 przedziałów zostały całkowicie okradzione, również te siedzące przy oknie, mimo że we wszystkich był komplet pasażerów. kradzież była na tyle perfidna i bezczelna, że jednemu kolesiowi rozcięli spodnie, wyciągnęli portfel, zabrali z niego wszystko i pusty portfel włożyli do tej kieszeni. ja siedząć przy oknie straciłam z torebki pieniądze, wszystkie dokumenty, telefon i aparat. mimo, że torebka była między mną a oknem, a obok mnie siedziało 3 wielkich chłopów. tak że była to robota zawodowców.
i wcale nie było to 10-15 lat temu tylko 4 lata wstecz. od tej pory nie jeżdżę nocnymi.
Przerażające. a ja czasami jestem taka beztroska w pociągach
__________________
Für so einen Unsinn habe ich nur ein müdes Lächeln übrig. 
pancakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-19 10:30:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:20.