Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-09, 07:38   #301
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry
Po wyjeździe w Bieszczady czuję się tak zmęczona ze wczorajszy dzień praktycznie cały spędziłam na leniuchowaniu. Chyba przez podróż spuchły mi stopy strasznie i jeszcze dziś czuję jak bolą. Ale uwielbiam tam jeździć więc coś za coś
Ja też kupiłam Vigantol. Z tego co wiem to lek a nie suplement diety więc tym się głowinie kierowałam. Z koszuli do porodu mam taką większą koszule nocna z Pepco. Nie jest rozpinana ale nie będzie mi jej szkoda i do kangurowania najwyżej poproszę żeby ją przecięli na pół. I zostali mi kupić właśnie coś na kołki i przeciwgorączkowego ale poczekam bo mam mieć spotkanie z położna więc zobaczymy co mi poleci. Poza tym wszystko już chyba mamy wózek odbierzemy dziś albo w sobotę. Już się nie mogę doczekać. Za równe 2 miesiące mam termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 07:51   #302
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A ja się zaczynam bać porodu wszystko już mamy przygotowane, tylko po fotelik chcemy podjechać do auta i będziemy już tylko czekać na syna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:40   #303
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja zaczynam miec wrazenie ze ta lista wyprawkowa sie nie konczy 🤣 chyba musze jakos prezniej zaczac to ogarnniac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:45   #304
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry. Nam wybił dziś 33tc - do przewidywanego terminu zostało 49 dni
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
A ja się zaczynam bać porodu wszystko już mamy przygotowane, tylko po fotelik chcemy podjechać do auta i będziemy już tylko czekać na syna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staraj się myśleć o porodzie pozytywnie ja ciągle sobie powtarzałam, że codziennie tyle kobiet rodzi dzieci i dają radę to czemu ja mam nie dać Wszystko na pewno będzie dobrze! Ja bardziej od porodu SN boję się CC

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 08:55   #305
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie drugie dziecko, a i tak mam zajęcia ze szkoły rodzenia dwa razy w tygodniu Online więc mega wygoda, a zawsze fajnie sobie trochę wiedzę odświeżyć. Szczególnie, że mówią też na bieżąco o sytuacji z koronawirusem u nas w szpitalach, o tym jak wyglądają teraz wizyty położnych i inne takie bardziej aktualne informacje.

Pampersów używamy od dawna lidlowych i bardzo je lubimy, ale jak córa była mała to tylko pampers premium care nam nie podrażniały pupy, więc teraz też na początek je kupiłam.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
A ja się zaczynam bać porodu wszystko już mamy przygotowane, tylko po fotelik chcemy podjechać do auta i będziemy już tylko czekać na syna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staraj się nie myśleć! Ja po prostu nie myślę Fotelik też musimy jeszcze kupić, bo ten po córce już się nie nadaje.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 09:02   #306
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja póki co porodu się nie boję. Bardziej tego na jaką położną trafie i czy nie będzie komplikacji. Bo jak trafię na nieprzyjemną to wiem, że od razu się zablokuję i będzie problem. A baby blues chyba mnie nie ominie. Ja jestem podatna na głupie gadanie, zaraz mi się robi przykro i zaczyna się płacz. Także boję się tego czasu i że nikt mnie nie zrozumie. Mąż mnie nigdy nie krytykował ale czy będzie umiał mi pomóc jak mnie to dopadnie to nie wiem. Całymi dniami pracuje więc też zostanę sama z małym, niestety jestem słaba psychicznie.

Także Justysia nie chce sobie wyobrażać przez co przeszłaś ale cieszę się że udało Ci się z tego wyjść i mam nadzieję że tym razem będzie lepiej i nie obwiniaj się o nic bo większość kobiet ma taki stan po porodzie. Jedna mniejszy druga większy. Tylko nie rozumiem ludzi wkoło i tych ich rad. Ja mam rok starszą siostrę ale ona nie ma jeszcze dzieci i jakoś nigdy nie byłyśmy bardzo zżyte i pomimo że będzie chrzestną to wiem że nie mam co liczyć na to że będzie często wpadac i oferować pomóc nie mówiąc już o wsparciu. Mamy do siebie 25 km ale ona wiecznie nie ma czasu. Praca, studia i zawsze jakas wymówka. Mama moja ma 46 lat więc jeszcze młoda ale mają gospodarkę więc nie ma kompletnie czasu i odwiedzają nas kilka razy w roku max i to w jakąś luźniejszą niedzielę. Częściej ja wpadam. Teściowa ma 60 lat ale nie ma prawka i jak się nie doprosi teścia to też jej nie przywiezie do nas. Z reszta ona mówiła że mi nie pomoze bo teraz wszystko inaczej i ostatnie dziecko wychowała 29 lat temu i może to dobrze że nikt się nie będzie wtrącał ale oprócz męża to chyba nie mam na kogo liczyć.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 09:48   #307
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Pampersów używamy od dawna lidlowych i bardzo je lubimy, ale jak córa była mała to tylko pampers premium care nam nie podrażniały pupy, więc teraz też na początek je kupiłam.
A powiedz mi, nie wiesz jak te lidlowskie mają się do biedronkowych? Bo dla mnie Dady były strasznie sztywne, ceratowe i miałam wrażenie że normalnie czuję mocz nawet jak pieluszka była ledwo zasikana. A może by się okazało że te z Lidla są fajne to i ja bym spróbowała po jakimś czasie zanim znów wydam majątek na Premium Care przez rok



Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Ja póki co porodu się nie boję. Bardziej tego na jaką położną trafie i czy nie będzie komplikacji. Bo jak trafię na nieprzyjemną to wiem, że od razu się zablokuję i będzie problem. A baby blues chyba mnie nie ominie. Ja jestem podatna na głupie gadanie, zaraz mi się robi przykro i zaczyna się płacz. Także boję się tego czasu i że nikt mnie nie zrozumie. Mąż mnie nigdy nie krytykował ale czy będzie umiał mi pomóc jak mnie to dopadnie to nie wiem. Całymi dniami pracuje więc też zostanę sama z małym, niestety jestem słaba psychicznie.

Także Justysia nie chce sobie wyobrażać przez co przeszłaś ale cieszę się że udało Ci się z tego wyjść i mam nadzieję że tym razem będzie lepiej i nie obwiniaj się o nic bo większość kobiet ma taki stan po porodzie. Jedna mniejszy druga większy. Tylko nie rozumiem ludzi wkoło i tych ich rad. Ja mam rok starszą siostrę ale ona nie ma jeszcze dzieci i jakoś nigdy nie byłyśmy bardzo zżyte i pomimo że będzie chrzestną to wiem że nie mam co liczyć na to że będzie często wpadac i oferować pomóc nie mówiąc już o wsparciu. Mamy do siebie 25 km ale ona wiecznie nie ma czasu. Praca, studia i zawsze jakas wymówka. Mama moja ma 46 lat więc jeszcze młoda ale mają gospodarkę więc nie ma kompletnie czasu i odwiedzają nas kilka razy w roku max i to w jakąś luźniejszą niedzielę. Częściej ja wpadam. Teściowa ma 60 lat ale nie ma prawka i jak się nie doprosi teścia to też jej nie przywiezie do nas. Z reszta ona mówiła że mi nie pomoze bo teraz wszystko inaczej i ostatnie dziecko wychowała 29 lat temu i może to dobrze że nikt się nie będzie wtrącał ale oprócz męża to chyba nie mam na kogo liczyć.
Właśnie ja też jestem bardzo wrażliwa i łatwo płaczę więc byłam łatwym celem... Najgorsze że siostra do tej pory bardzo lubi doradzać i negować prawie wszystko co robię i jakie decyzje podejmuję względem starszej. Ale żeby zaproponowac pomoc, żebym np. mogła po prostu teraz w ciąży trochę odpocząć to nie. Ale nigdy nie miałyśmy jakiegoś dobrego kontaktu, jest cztery lata starsza i jakoś tak nigdy się nie zżyłyśmy. Teraz sama stara się o drugie dziecko (ma 7-letnią córkę) więc mam nadzieję że w końcu im się uda i wtedy zajmie się swoim dzieckiem i swoim życiem... Mama trochę przystopowała ale widzę że na kp znów będzie nagonka, już mi gada że powinnam teraz zrobić wszystko żeby się udało tym razem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-09, 10:52   #308
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Nam wybił dziś 33tc - do przewidywanego terminu zostało 49 dni
Staraj się myśleć o porodzie pozytywnie ja ciągle sobie powtarzałam, że codziennie tyle kobiet rodzi dzieci i dają radę to czemu ja mam nie dać Wszystko na pewno będzie dobrze! Ja bardziej od porodu SN boję się CC

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam to samo z myślami o porodzie! Sn wydaje mi się naturalny i jakoś może przebrne, choć trochę boję się bólu tam, bo jestem wrażliwa, mnie nawet badanie ginekologiczne boli.. Ale CC to się boję bardzo. Ciekawe co z moim polipem będzie..

Dziewczyny, trzymajcie się dzielnie i szukajcie wsparcia osób życzliwych i takich Wam życzę wokół siebie! Wszystko będzie ok, jesteśmy silnymi kobietami, damy radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 11:08   #309
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
A powiedz mi, nie wiesz jak te lidlowskie mają się do biedronkowych? Bo dla mnie Dady były strasznie sztywne, ceratowe i miałam wrażenie że normalnie czuję mocz nawet jak pieluszka była ledwo zasikana. A może by się okazało że te z Lidla są fajne to i ja bym spróbowała po jakimś czasie zanim znów wydam majątek na Premium Care przez rok



Właśnie ja też jestem bardzo wrażliwa i łatwo płaczę więc byłam łatwym celem... Najgorsze że siostra do tej pory bardzo lubi doradzać i negować prawie wszystko co robię i jakie decyzje podejmuję względem starszej. Ale żeby zaproponowac pomoc, żebym np. mogła po prostu teraz w ciąży trochę odpocząć to nie. Ale nigdy nie miałyśmy jakiegoś dobrego kontaktu, jest cztery lata starsza i jakoś tak nigdy się nie zżyłyśmy. Teraz sama stara się o drugie dziecko (ma 7-letnią córkę) więc mam nadzieję że w końcu im się uda i wtedy zajmie się swoim dzieckiem i swoim życiem... Mama trochę przystopowała ale widzę że na kp znów będzie nagonka, już mi gada że powinnam teraz zrobić wszystko żeby się udało tym razem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przede wszystkim to dada do dziś podrażnia skórę u mojej córki, robiliśmy parę podejść i zawsze kończyło się to źle. Więc ja do dady jestem już mocno uprzedzona. A co do tego jak wypadają w porównaniu do lidlowych to ciężko mi stwierdzić, bo już dłuższy czas nie miałam z nimi styczności. W każdym razie lidlowe lubimy bardzo, a dadę nie więc może warto spróbować

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

We mnie też jest większy strach przed ewentualnym kolejnym cc niż przed sn. Mimo że poprzednio cc zniosłam super i naprawdę nie mam żadnych złych wspomnień, to jednak jakoś bardzo bym nie chciała kolejny raz przez to przechodzić.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 11:50   #310
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja w sumie po prostu chciałabym już mieć decyzję. Na razie mam się nie stresować, jeszcze jest czas, żeby się dziecko obróciło. Tylko jeszcze znajomi stresują, bo u nich pierwszy syn był duży, o tym nic nie wiadomo bo z USG nie mam nawet przewidywanej wagi. No nic, za tydzień i tak muszę mieć teleporadę, bo morfologia wyszła gorsza niż wcześniej, to może coś się dowiem. Przydałoby się zobaczyć w końcu z moim lekarzem, bo ostatnio u niego byłam w lutym.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 12:27   #311
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi i polecenie konkretnych produktów. Jesteście nieocenione!



Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja w sumie po prostu chciałabym już mieć decyzję. Na razie mam się nie stresować, jeszcze jest czas, żeby się dziecko obróciło. Tylko jeszcze znajomi stresują, bo u nich pierwszy syn był duży, o tym nic nie wiadomo bo z USG nie mam nawet przewidywanej wagi. No nic, za tydzień i tak muszę mieć teleporadę, bo morfologia wyszła gorsza niż wcześniej, to może coś się dowiem. Przydałoby się zobaczyć w końcu z moim lekarzem, bo ostatnio u niego byłam w lutym.

I do tej pory nie przyjmuje?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-09, 12:40   #312
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Bez wizyty od lutego???

To już naprawdę mega długo.
Ja na szczęście wciąż wizyty mam normalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 12:59   #313
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Justysia to moja pierwsza ciąża więc jeszcze nigdy nie karmiłam piersią ale na moje nie da się teraz zrobić nic w tej kwestii żeby żeby się udało kp po porodzie. Bo niby co masz już teraz robić?

Mi położna obiecała, że pomoże a na zajęciach online mówiła że musimy przetrwać ten czas w szpitalu i jeśli zależy nam na karmieniu piersią to mamy być upierdliwe i domagać się rad ze strony personelu szpitalnego bo ona wie jak to wygląda i że dla świętego spokoju jak którejś nie wychodzi to już by podały mm bo nie wytlumaczą jak przystawić prawidłowo. Mówiła, że na początku dziecko może wisieć na piersi 3/4 doby i że może boleć i że nawał zawsze przychodzi ok. 2-3 doby po porodzie sn. Ale powiedziała że większość dziewczyn bardzo dzielnie to znosi bo jest to pewnego rodzaju wyzwanie i będzie towarzyszył ból ale że jakoś po miesiącu laktacja powinnam się ustabilizować pod malucha i będzie okej. Dużo cennych rad mi dała i musze przeżyć szpital i liczę na to ze mnie szybko odwiedzi po powrocie do domu i pokaże co i jak. Byle wytrwać szpital.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 13:55   #314
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hejka dziewczyny
Dorzucę od siebie parę słów co do wyprawki

Co do witaminy D, to ja miałam na początku Vita D w aerozolu, było to mega wygodne, kapsułki to teraz mój 2,5-latek wysysa i wyrzuca do kosza pozostałość kiedyś kupiłam kapsułki, jak był dużo mniejszy i więcej mi chyba zostawało tej witaminy na palcach i w ampułce niż poszło do brzuszka tylko tej Vita D u mnie w żadnej aptece nie można dostać, więc zawsze zamawiałam przy okazji w Gemini.

Chusteczki mokre też polecam WaterWipes, bo są nasączone wodą i nie mają chemii w składzie. Ale to tylko na spacery, w domu ciepła woda i płatki kosmetyczne dla niemowląt, akurat mi było wszystko jedno jakie najczęściej miałam te z Dady, zresztą dalej ich używam, bo Tymek często prosi, żeby mu umyć buzię wacikiem, jak się czymś wysmaruje przy jedzeniu

Odnośnie do pieluszek, to polecam kupić na początek po małej paczce z różnych firm i zobaczyć, które podpasują. Akurat na początku my uzywaliśmy Dady, ale chyba ich było kilka rodzajów, chyba te zielone były delikatniejsze a fioletowe faktycznie dużo sztywniejsze. No ale na początku to ich idzie strasznie dużo... Potem przeszliśmy na pampersy.
Teraz na razie kupiłam paczkę pampersow i happy z Belli, one też były fajne. Dady pewnie też kupię, ale jeszcze czas, poza tym mam Biedrę pod nosem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Justysia to moja pierwsza ciąża więc jeszcze nigdy nie karmiłam piersią ale na moje nie da się teraz zrobić nic w tej kwestii żeby żeby się udało kp po porodzie. Bo niby co masz już teraz robić?

Mi położna obiecała, że pomoże a na zajęciach online mówiła że musimy przetrwać ten czas w szpitalu i jeśli zależy nam na karmieniu piersią to mamy być upierdliwe i domagać się rad ze strony personelu szpitalnego bo ona wie jak to wygląda i że dla świętego spokoju jak którejś nie wychodzi to już by podały mm bo nie wytlumaczą jak przystawić prawidłowo. Mówiła, że na początku dziecko może wisieć na piersi 3/4 doby i że może boleć i że nawał zawsze przychodzi ok. 2-3 doby po porodzie sn. Ale powiedziała że większość dziewczyn bardzo dzielnie to znosi bo jest to pewnego rodzaju wyzwanie i będzie towarzyszył ból ale że jakoś po miesiącu laktacja powinnam się ustabilizować pod malucha i będzie okej. Dużo cennych rad mi dała i musze przeżyć szpital i liczę na to ze mnie szybko odwiedzi po powrocie do domu i pokaże co i jak. Byle wytrwać szpital.
Tak, może tak wisieć właśnie
Ja mam zamiar w szpitalu jak najczesciej przystawiać, żebym nie miała powtórki z rozrywki z zoltaczką, bo nie mam ochoty znów tam spędzić 6 dni przez naświetlanie a bilirubina wyplukuje się z organizmu razem z moczem, więc właśnie ważne, żeby dziecko często przystawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 14:02   #315
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja w sumie po prostu chciałabym już mieć decyzję. Na razie mam się nie stresować, jeszcze jest czas, żeby się dziecko obróciło. Tylko jeszcze znajomi stresują, bo u nich pierwszy syn był duży, o tym nic nie wiadomo bo z USG nie mam nawet przewidywanej wagi. No nic, za tydzień i tak muszę mieć teleporadę, bo morfologia wyszła gorsza niż wcześniej, to może coś się dowiem. Przydałoby się zobaczyć w końcu z moim lekarzem, bo ostatnio u niego byłam w lutym.
Wydaje mi się, że w 36tc jest zalecane USG, w którym właśnie lekarz powinien wyliczyć szacunkowa masę urodzeniową. Nie wiem czy to akurat standard NFZ, czy tylko dodatkowe wytyczne, ale może warto zapytać lekarza czy coś takiego planuje? Wiadomo, że to nie będzie dokładne, ale jakiś tam obraz wielkości dziecka daje. Ja na szczęście na każdej wizycie mam USG i wszystkie pomiary moja gin omawia. Następna wizyta równo za tydzień. Jutro wybieram się do labolatorium, żeby wrazie co w piątek powtórzyć wyniki jakby coś wyszło nie tak, np. bakterie w moczu.

Co do pampersów to 8 lat temu za wielkiego wyboru nie było ale pamiętam, że wtedy Dady był tylko jeden rodzaj i to tragedia - sztywne i w mig przesikane, Bella Happy były normalnie jak podpaska mega gruba, a Huggies były w cenie porównywalnej do oryginalnych pampersów. Na początku też młodej kupowalismy premium care, a później polowalam na promocję na takie duże kartony Pampersa w Tesco. Teraz można jakieś okazje przez Internet ustrzelić. A i wybór pieluszek duuuuzo większy
Też na początek kupiłam chusteczki WaterWipes, jeszcze jakieś Lansinoh nawilżane lanoliną na sprobowanie i jakieś nowe H2O Wipes też nawilżane sama woda i niby polska produkcja (zamawialam na allegro od CzasBobasa razem z innymi gadżetami, bo dobre ceny).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 15:27   #316
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Justysia to moja pierwsza ciąża więc jeszcze nigdy nie karmiłam piersią ale na moje nie da się teraz zrobić nic w tej kwestii żeby żeby się udało kp po porodzie. Bo niby co masz już teraz robić?

Mi położna obiecała, że pomoże a na zajęciach online mówiła że musimy przetrwać ten czas w szpitalu i jeśli zależy nam na karmieniu piersią to mamy być upierdliwe i domagać się rad ze strony personelu szpitalnego bo ona wie jak to wygląda i że dla świętego spokoju jak którejś nie wychodzi to już by podały mm bo nie wytlumaczą jak przystawić prawidłowo. Mówiła, że na początku dziecko może wisieć na piersi 3/4 doby i że może boleć i że nawał zawsze przychodzi ok. 2-3 doby po porodzie sn. Ale powiedziała że większość dziewczyn bardzo dzielnie to znosi bo jest to pewnego rodzaju wyzwanie i będzie towarzyszył ból ale że jakoś po miesiącu laktacja powinnam się ustabilizować pod malucha i będzie okej. Dużo cennych rad mi dała i musze przeżyć szpital i liczę na to ze mnie szybko odwiedzi po powrocie do domu i pokaże co i jak. Byle wytrwać szpital.
Można nabyć sporą wiedzę. Ja żałuję, że miałam zbyt małą w momencie porodu. Na przykład nie miałam nawału w ogóle ;p
Na szczęście miałam przygotowany numer do CDL, ale gdyby znowu to była moja pierwsza ciąża, to inaczej bym do tego podeszła. Mam nadzieję, że teraz już nie będę mieć żadnych niespodzianek..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 15:49   #317
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Bez wizyty od lutego???

To już naprawdę mega długo.
Ja na szczęście wciąż wizyty mam normalnie.
No nie, mam wizyty telefoniczne u niego. I miałam dwie wizyty u jakiś losowych lekarzy, którzy akurat przyjmowali - w marcu i w maju. USG 3 trymestru też miałam, tylko to akurat nawet nie ginekolog robi, tylko gość z doświadczeniem w USG ciążowych. Najgorsze, że poprzednia ginekolog zrezygnowała z Luxmedu właśnie wtedy, kiedy skończyłam leczenie i zaszłam w ciążę. Już obojętne, jaka była, ale przynajmniej ją kojarzyłam. Do tego chciałam iść, bo blisko przyjmuje, to ostatnio na wizytę jechałam przez całe miasto do lekarki, która musiała zbierać wywiad ponownie. Oczywiście ja nie słyszę, bo ona w maseczce, ja ledwo mogę oddech złapać, bo też w maseczce i w ogóle przyszłam na badanie, czy wszystko ok i jak szyjka, co ma do tego czy mam historię nowotworów w rodzinie?

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004
Wydaje mi się, że w 36tc jest zalecane USG, w którym właśnie lekarz powinien wyliczyć szacunkowa masę urodzeniową. Nie wiem czy to akurat standard NFZ, czy tylko dodatkowe wytyczne, ale może warto zapytać lekarza czy coś takiego planuje? Wiadomo, że to nie będzie dokładne, ale jakiś tam obraz wielkości dziecka daje. Ja na szczęście na każdej wizycie mam USG i wszystkie pomiary moja gin omawia. Następna wizyta równo za tydzień. Jutro wybieram się do labolatorium, żeby wrazie co w piątek powtórzyć wyniki jakby coś wyszło nie tak, np. bakterie w moczu.
Wątpię, żeby w Luxmedzie coś było. Wszystkie skierowania już mam wygenerowane, USG 3 trymestru było 28-32tc i tyle. Jak trzeba coś więcej, to lekarz musi mnie wysłać. No nic, i tak muszę z nim pogadać o tej morfologii, to się dowiem, czy będzie normalnie przyjmował, czy muszę znowu iść losowo.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 16:07   #318
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Znowu nie było mnie kilka dni i musiałam nadrobić kilka stron. Mój mąż dostał ofertę pracy i muszą ustalić co i jak. Jeżeli ja przyjmie to będziemy się przenosić do Austrii. Ja dzisiaj się pytałam w pracy czy mogę się przenieść i zobaczymy co dalej.

Co do karmienia piersią, to ja też nie byłam przygotowana i trochę żałuję. Mi że względu na "nienajlepszy" poród mleko przyszło dopiero około tygodnia po porodzie i praktycznie od razu dostały zatoru (z wysoką gorączką). Przez prawie trzy miesiące miałam na zmianę albo za mało albo za dużo mleka. Miałam bardzo duże wsparcie męża i super położną.

W ogóle doszły do mnie ciuszki dla małej od rodziców i teraz mam dużo prania do zrobienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 16:17   #319
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja w poprzedniej ciąży przeczytałam książkę po prostu piersią - polecam bardzo!
Udało się karmić prawie 14 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-09, 16:56   #320
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Piszecie o pieluszkach - ja na razie kupiłam jedną paczkę jakiś ekologicznych. Nie wiem czemu uważam je za lepsze niż Pampers..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 17:47   #321
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja w poprzedniej ciąży przeczytałam książkę po prostu piersią - polecam bardzo!
Udało się karmić prawie 14 miesięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę ją w końcu nabyć, może nawet jutro skoczę do Empiku
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Piszecie o pieluszkach - ja na razie kupiłam jedną paczkę jakiś ekologicznych. Nie wiem czemu uważam je za lepsze niż Pampers..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Być może są lepsze Ale wiesz, kiedy przekonasz się ile ich idzie i jakie pieniądze na to idą to myślę że jednak będziesz szukać tańszej alternatywy Poza tym myślę że ekologiczne to są wielorazowe a jednorazowe tak czy siak produkują tony śmieci ale może się nie znam i o czymś nie wiem


Dodatkowo mm to naprawdę góra pieniędzy i nie ukrywam że aspekt ekonomiczny też u mnie ma teraz znaczenie w podejściu do starań o kp. Mm ani wygodne (mycie i wyparzanie tych wszystkich butelek) ani tanie bo kiedy przez pierwsze miesiące Hania piła mleko na problemy brzuszkowe, które jest droższe niż zwykłe to miesięcznie szło na to 400 zł mniej więcej... Naprawdę można te pieniądze spożytkować w inny sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 18:59   #322
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja kupię na początek po paczce pampersow z każdego (pewnie pampers, biedronka i Lidl) i będę decydować które są dla mnie najlepsze chyba że jakieś jeszcze inne polecacie

Byłam w hm że może jakieś wyprzedaże już są stacjonarnie, i fakt są ale wszystko co wpadło mi w ręce było od 68 rozmiaru... Nie wiem czy mniejsze wgl nic nie przecenione czy już się wyprzedało. Ale i tak kupiłam co nieco 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 19:28   #323
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Muszę ją w końcu nabyć, może nawet jutro skoczę do Empiku Być może są lepsze Ale wiesz, kiedy przekonasz się ile ich idzie i jakie pieniądze na to idą to myślę że jednak będziesz szukać tańszej alternatywy Poza tym myślę że ekologiczne to są wielorazowe a jednorazowe tak czy siak produkują tony śmieci ale może się nie znam i o czymś nie wiem


Dodatkowo mm to naprawdę góra pieniędzy i nie ukrywam że aspekt ekonomiczny też u mnie ma teraz znaczenie w podejściu do starań o kp. Mm ani wygodne (mycie i wyparzanie tych wszystkich butelek) ani tanie bo kiedy przez pierwsze miesiące Hania piła mleko na problemy brzuszkowe, które jest droższe niż zwykłe to miesięcznie szło na to 400 zł mniej więcej... Naprawdę można te pieniądze spożytkować w inny sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak myślę, ekologicznych będę używać tylko na początku. One nie są bielone żadnymi toksycznymi substancjami, są takie bardziej przyjazne dla skóry noworodka. A później będę chyba Rossmanowych używać, bo podobno są dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 20:21   #324
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A jaki krem do pupy polecacie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 20:26   #325
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Tak myślę, ekologicznych będę używać tylko na początku. One nie są bielone żadnymi toksycznymi substancjami, są takie bardziej przyjazne dla skóry noworodka. A później będę chyba Rossmanowych używać, bo podobno są dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My teraz na dzień używamy z Rossmana tylko nie te zwykłe Babydream tylko seria Fun&Fit i są naprawdę fajne i w miarę przystępne cenowo
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
A jaki krem do pupy polecacie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Profilaktycznie wedle uznania (przez pierwsze dwa tygodnie używałam co zmianę pieluszki, potem tylko jak była była kupa a potem to już np. raz dziennie albo wcale) Bephanten, na problemy Sudocrem, chociaż u nas córka zaraz skończy 17 miesięcy a odparzyła się może ze 3 razy i to dopiero po roku jak przy wychodzących zębach robiła rzadkie kupki i czasem wystarczyło dosłownie 5 minut i koniec I wtedy Sudocrem kilka razy i wszystko zagojone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 20:37   #326
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny jak chodzicie do Rosmana to tam z 1 grosz jest paczka pieluch z pampersa. Tylko w aplikacji trzeba mieć wpisane że się spodziewacie dziecka i przychodzi email

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 20:53   #327
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak chodzicie do Rosmana to tam z 1 grosz jest paczka pieluch z pampersa. Tylko w aplikacji trzeba mieć wpisane że się spodziewacie dziecka i przychodzi email

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi w pierwszej ciąży nie przyszło bo okazało się że nie zapisałam się na newsletter Teraz założyłam nowe konto, miałam już oliwkę dwa razy za grosz do odbioru i czekam na pampersy, to akurat byłaby mała i idealna paczka do szpitala Jakoś chyba po 34 tygodniu powinny być do odbioru tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 21:16   #328
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Mi w pierwszej ciąży nie przyszło bo okazało się że nie zapisałam się na newsletter Teraz założyłam nowe konto, miałam już oliwkę dwa razy za grosz do odbioru i czekam na pampersy, to akurat byłaby mała i idealna paczka do szpitala Jakoś chyba po 34 tygodniu powinny być do odbioru tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak od 34 tygodnia wlaśnie też myślę że idealne do szpitala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 21:16   #329
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
A jaki krem do pupy polecacie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam do szpitala linomag zielony bo wymagają czegoś, w domu mam zamiar używać masła shea
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak chodzicie do Rosmana to tam z 1 grosz jest paczka pieluch z pampersa. Tylko w aplikacji trzeba mieć wpisane że się spodziewacie dziecka i przychodzi email

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też na nie czekam. A dziś po raz drugi przyszedł mi meil na kolejną oliwkę za grosik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-09, 21:23   #330
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A to trzeba być zapisanym do newslettera? Ja jakiś czas temu aktywowałam Rossnę, ale dopiero dziś kliknęłam żeby dodali mnie do newslettera.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.