Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-04, 22:27   #1171
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Ja chyba pajacyk. W ogóle na początku zamierzam pajacyki głównie stosować, najłatwiej mi będzie ubrać i dziecku wygodnie. No chyba, że będzie gorąco, to body. Ale na wyjście raczej pajacyk. Domówiłam jeszcze pajacyków od mamy ginekolog, żebym je mogła wyprać w 90 stopniach po szpitalu i chyba tylko takie zabiorę.

A ja nadal kuleję i chodzę jak paralityk... Wczoraj mi mąż zrobił kąpiel dla stóp z octem jabłkowym i solą. Rano było ok, ale jak trochę pochodziłam to znów się zaczyna ból.. A musieliśmy z psem do weta jechać bo znów ma problemy ze stawami i kuleje i całą noc piszczała.. Także jesteśmy obie niepełnosprawne..

Ja nie mam żadnych skurczy brzucha. Czyli jeszcze mam czas?

Wymyśliłam, że uszyję takie pluszowe literki składające się w imię do zawieszenia na łóżeczku czy gdzieś i siedzę nad tym dziś trochę.
Może jeszcze kocyk zdążę zrobić na szydełku albo drutach... Kupiłam już parę miesięcy temu włóczkę i miałam buciki robić ale zrezygnowałam, bo za trudne dla mnie i tak leży ta włóczka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Literki super sprawa. My mamy nad łóżeczkiem starszaka ze styroduru, kolorowe w kropki, paseczki, wzorki, do tego autka i miś. Dla Nelusia też zamówię, ale jak już wrócimy ze szpitala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 22:35   #1172
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Hejka ja wróciłam od fryzjera, mogę rodzić myślę jeszcze co by z pazurami zrobić, ale chyba sama spróbuję ogarnąć. Miałam po fryzjerze iść jeszcze do jakiegoś lumpeksu ale tak mnie boli krocze i kłuje, że odpuściłam... A na obiad chyba pizza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To możesz rodzić, fryzjer ważna rzecz potem nie wiadomo kiedy uda się wyrwać ;-) pedicure też polecam

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U mnie to samo. Skurcze jak na okres. Wczoraj zastanawiałam się czy brać nospę, ale nie wiem czy na tym etapie jeszcze można. Miałam do lekarza dzwonić, ale on pewnie by chciał żebym przyjechała a nie miałam siły żeby w poczekalni czekać aż mnie przyjmie. Przeszło po południu. W każdym razie pojawia się stresik, że może to poród.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny naszczescie piszą, że można nospe, ja czasem biorę

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-07-04 o 22:53
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 23:28   #1173
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My dziś pojechaliśmy po południu nad jezioro ️ cieszę się, że jeszcze się udało przed porodem. Córka też miała mega frajdę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Nospy nie bierzcie jeżeli skurcze są do wytrzymania. To normalne na tym etapie, że macica trenuje, a jednak leki w ciąży lepiej jak najmocniej ograniczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-04, 23:45   #1174
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
My dziś pojechaliśmy po południu nad jezioro ️ cieszę się, że jeszcze się udało przed porodem. Córka też miała mega frajdę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Nospy nie bierzcie jeżeli skurcze są do wytrzymania. To normalne na tym etapie, że macica trenuje, a jednak leki w ciąży lepiej jak najmocniej ograniczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dlatego juz od dawna nospe biore tylko doraznie czyli albo jak bardzo boli albo jak sa bardzo czesto lub jest wiecej niz 10 dziennie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 06:45   #1175
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja się wlansie ostatnio zastanawiałam kiedy odstawić magnez. Biorę bardziej doraźnie tak z 2-3 tabletki dziennie, często zapominam i biorę tylko jedną na noc ale zdarza się , że łapie mnie skurcz w łydce i czasem twardnienie brzucha więc jakoś mi łatwiej, że go zażywam.

Jeszcze 3 tygodnie do donoszonej ciąży, czekam na ten moment i mam strach że może się zacznie szybciej 🙈
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 08:50   #1176
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć
Ja biorę sporo magnezu bo 3x2 magneb6 i jeszcze teraz dodaliśmy aspargin 3x1. Też się zastanawiam kiedy zacząć zmniejszać te dawki. W poprzedniej ciąży chyba w 36tc odstawiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Ja się wlansie ostatnio zastanawiałam kiedy odstawić magnez. Biorę bardziej doraźnie tak z 2-3 tabletki dziennie, często zapominam i biorę tylko jedną na noc ale zdarza się , że łapie mnie skurcz w łydce i czasem twardnienie brzucha więc jakoś mi łatwiej, że go zażywam.

Jeszcze 3 tygodnie do donoszonej ciąży, czekam na ten moment i mam strach że może się zacznie szybciej
U mnie też jeszcze 3 tyg do donoszonej, chciałabym żeby coś ruszyło jakoś w pierwszej polowie sierpnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 10:06   #1177
karinamalina842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
Ja biorę sporo magnezu bo 3x2 magneb6 i jeszcze teraz dodaliśmy aspargin 3x1. Też się zastanawiam kiedy zacząć zmniejszać te dawki. W poprzedniej ciąży chyba w 36tc odstawiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:50 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------



U mnie też jeszcze 3 tyg do donoszonej, chciałabym żeby coś ruszyło jakoś w pierwszej polowie sierpnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć
Ja też biorę 4 magneb6 dziennie, a wczoraj mimo to cały czas mi się brzuch stawiał i bolał lekko w podbrzuszu.
U nas 33+1, więc jeszcze 3, albo 4 tygodnie (nie ogarniam za bardzo tych tygodni skończonych i nie ) do donoszonej, odstawiam magnez i niech się dzieje co chce
Bo tp dopiero 24.08

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karinamalina842 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-05, 10:22   #1178
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

To ja nie biorę nic, wychodzę z założenia że lepiej nie brać zbyt wielu leków w ciąży. A skurcze są do wytrzymania.


Ja w środę zaczynam 37 tydzień, to jeszcze 1.5 tygodnia i ciąża będzie donoszona.
Choć jak tak czytam, to nawet urodzenie w tym terminie może nie być dobre dla dziecka, bo do 40 tygodnia wciąż rozwija się mózg.
To może lepiej się przemęczmy i niech się dzieciaki urodzą w terminie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 10:25   #1179
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
To ja nie biorę nic, wychodzę z założenia że lepiej nie brać zbyt wielu leków w ciąży. A skurcze są do wytrzymania.


Ja w środę zaczynam 37 tydzień, to jeszcze 1.5 tygodnia i ciąża będzie donoszona.
Choć jak tak czytam, to nawet urodzenie w tym terminie może nie być dobre dla dziecka, bo do 40 tygodnia wciąż rozwija się mózg.
To może lepiej się przemęczmy i niech się dzieciaki urodzą w terminie.

Ważne jest by nie wywoływać ot tak przed terminem natomiast jesli zacznie sie w 37/38/39/40 to nie ma juz co sie bardzo zamartwiac, musi byc dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 10:31   #1180
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ważne jest by nie wywoływać ot tak przed terminem natomiast jesli zacznie sie w 37/38/39/40 to nie ma juz co sie bardzo zamartwiac, musi byc dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No jak się zacznie, to przecież same nie zatrzymamy.

Ale ciąża donoszona to jest 37+0? Nie 36+0? :mysli:
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 10:48   #1181
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
No jak się zacznie, to przecież same nie zatrzymamy.

Ale ciąża donoszona to jest 37+0? Nie 36+0? :mysli:
Ciąża donoszona jest 37+0 Ja wiem, że może i każdy dzień w brzuchu cenny ale wychodzę z założenia że skoro poród się sam zaczyna np. w 38 tygodniu to znaczy że dziecko jest gotowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-07-05 o 10:59
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-05, 10:56   #1182
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam 33+4 Też bym chciała żeby na początku sierpnia się urodził

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 11:12   #1183
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie dziś 35+5. I ciągle mam nadzieję, że jednak rozpakuję się w lipcu.
Wczoraj zajrzałam do pierwszych usg i tam dziecko było jakby tydzień starsze. A lekarz mi wtedy tego nie powiedział. To chyba jest nadzieja.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 11:35   #1184
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U mnie dziś 35+5. I ciągle mam nadzieję, że jednak rozpakuję się w lipcu.
Wczoraj zajrzałam do pierwszych usg i tam dziecko było jakby tydzień starsze. A lekarz mi wtedy tego nie powiedział. To chyba jest nadzieja.
Niestety może być różnie. Mi termin z om wychodzi 28.07, z pierwszego USG wyszło 22.07 i potem z każdym USG się odrobinę później przesuwał. Ostatnio lekarz mówi, że w ogóle nie widzi żeby syn był starszy, więc najprawdopodobniej trzeba się nastawiać bardziej na ten 28.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 12:38   #1185
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Ciąża donoszona jest 37+0 Ja wiem, że może i każdy dzień w brzuchu cenny ale wychodzę z założenia że skoro poród się sam zaczyna np. w 38 tygodniu to znaczy że dziecko jest gotowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie ja przed pierwszą ciąża miałam regularne cykle jak w zegarku plus wiedziałam kiedy doszło do zapłodnienia, więc termin z OM był jak najbardziej prawidlowo wyliczony, a córka urodziła się równo w 38tc bez oznak wczesniactwa, calkowicie zdrowa A mi oszczedzila nerwów oczekiwania, bo wiadomo że im bliżej 40tc lub on minie to człowiek gorzej zdenerwowany. Teraz to trochę się stresuje, bo jednak w kwietniu odstawilam antykoncepcje, cykle były nieregularne a dwa ostatnie miesiące przed zajsciem to były bardzo intensywne starania także ten każdy termin tak na prawdę może być właściwy więc żyje w niepewności. We wtorek wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 12:39   #1186
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Niestety może być różnie. Mi termin z om wychodzi 28.07, z pierwszego USG wyszło 22.07 i potem z każdym USG się odrobinę później przesuwał. Ostatnio lekarz mówi, że w ogóle nie widzi żeby syn był starszy, więc najprawdopodobniej trzeba się nastawiać bardziej na ten 28.
No wiadomo, że to jest taka loteria i niewiadoma. Te kilka tygodni musimy być w gotowości, bo nie znamy dnia ani godziny.

U mnie teraz z usg wychodzi, że jest jakieś 2 tygodnie starszy, z om termin na 05.08, a z ostatniego usg wyszło 24.07.

No ale wiadomo, że teraz nie ma sensu się tym sugerować, bo jedne dzieci są większe, a drugie mniejsze.


A ja wcześniej miałam okres jak w zegarku, cykle regularne, wiem nawet kiedy poczęliśmy to dziecię, więc raczej termin z om powinien być tym właściwym.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-07-05 o 12:41
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 13:31   #1187
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie na pierwszych prenatalnych wyszedł termin chyba 4 dni wcześniejszy ale lekarz się tym w ogóle nie sugerował.
Teraz też mam 2 tygodnie większe dziecko ale po prostu idzie w masę
U mnie akurat termin z om jest pewny, wiem dokładnie kiedy była owu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 14:35   #1188
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Sunshine16 też bym chciała w I połowie sierpnia urodzić ☺ z I prenatalnych wyszedł mi termin o 5 dni szybciej niż z OM . No ale trzymam się tego OM chociaz gdzieś z tyłu głowy mam że synek jest trochę do przodu. I też tak uważam, że jeśli porod się rozpoczyna w ciąży donoszonej to dziecko jest gotowe.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 16:23   #1189
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie też cykle regularne i wiem dokładnie kiedy zaskoczyłam, więc też obstawiam termin z OM czyli 08.08

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-05, 18:55   #1190
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Wiecie, ja w poprzedniej ciąży dokładnie wiedziałam kiedy doszło do zapłodnienia, bo wiedziałam kiedy mam owu, a zrobiliśmy to w tamtym cyklu tylko raz a syn i tak urodził się 2 tygodnie przed terminem więc to tak naprawdę o niczym nie świadczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 19:09   #1191
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Wiecie, ja w poprzedniej ciąży dokładnie wiedziałam kiedy doszło do zapłodnienia, bo wiedziałam kiedy mam owu, a zrobiliśmy to w tamtym cyklu tylko raz a syn i tak urodził się 2 tygodnie przed terminem więc to tak naprawdę o niczym nie świadczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się ja też wiem kiedy była owulacja, wiem kiedy były stosunki, ale przecież do zapłodnienia nie dochodzi w dniu stosunku, więc tu już jest obsuwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 19:33   #1192
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Wiecie, ja w poprzedniej ciąży dokładnie wiedziałam kiedy doszło do zapłodnienia, bo wiedziałam kiedy mam owu, a zrobiliśmy to w tamtym cyklu tylko raz a syn i tak urodził się 2 tygodnie przed terminem więc to tak naprawdę o niczym nie świadczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To fakt. Możemy sobie gdybać i przepowiadać terminy a rzeczywistość będzie inna ja w poprzedniej ciąży 16.12 pomyślałam, że fajnie byłoby urodzić 18.12.2018 bo fajna data i tak akurat się udało ale to o niczym nie świadczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 20:50   #1193
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To fakt. Możemy sobie gdybać i przepowiadać terminy a rzeczywistość będzie inna ja w poprzedniej ciąży 16.12 pomyślałam, że fajnie byłoby urodzić 18.12.2018 bo fajna data i tak akurat się udało ale to o niczym nie świadczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pozytywne myślenie też działa

Jakie macie termometry bezdotykowe? Polecałyście tu Rossmax ale niestety jest cały czas niedostępny, a chciałabym już coś kupić. Zależy mi, żeby mierzył również temp wody, nie wiem czy wszystkie się nadają..?

No i nadal nie wiem co z aspiratorem, czy to się na tyle przydaje, żeby kupować elektroniczny za 80 zł..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 21:16   #1194
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
No jak się zacznie, to przecież same nie zatrzymamy.

Ale ciąża donoszona to jest 37+0? Nie 36+0? :mysli:

Z moich zrodel wynika ze 37+0 :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 21:37   #1195
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Pozytywne myślenie też działa

Jakie macie termometry bezdotykowe? Polecałyście tu Rossmax ale niestety jest cały czas niedostępny, a chciałabym już coś kupić. Zależy mi, żeby mierzył również temp wody, nie wiem czy wszystkie się nadają..?

No i nadal nie wiem co z aspiratorem, czy to się na tyle przydaje, żeby kupować elektroniczny za 80 zł..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My kupiliśmy aspirator pingo (elektryczny), chyba na jakiejś promocji za ok 70 zł. Czytałam dość dużo na temat tych wszystkich wynalazków do czyszczenia nosa, też nie wyobrażam sobie żeby niczego nie mieć. Z katarka zrezygnowaliśmy od razu. Na ten zdecydowaliśmy się po dobrych opiniach na grupach fb.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 22:38   #1196
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Pozytywne myślenie też działa

Jakie macie termometry bezdotykowe? Polecałyście tu Rossmax ale niestety jest cały czas niedostępny, a chciałabym już coś kupić. Zależy mi, żeby mierzył również temp wody, nie wiem czy wszystkie się nadają..?

No i nadal nie wiem co z aspiratorem, czy to się na tyle przydaje, żeby kupować elektroniczny za 80 zł..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Termometr bezdotykowy mamy Microlife, wg mnie sprawdza się, ma funkcję sprawdzania temperatury ciała, powietrza i cieczy. Mamy też drugi Braun Thermoscan 7, ale to do ucha. Niedawno kupiłam nowy na allegro za 1/3 ceny, bo dosłownie na 10 minut sprzedawca cenę obniżył.
Aspirator elektryczny do noska mamy Haxe. Katarka do odkurzacza się boję i nie wyobrażam sobie włączać nocą. Frida mnie brzydzi, gruszka jest niehigieniczna wg mnie. Haxe daje radę z katarem cieknącym i baborkami. Natomiast mój Wiktor do dziś nie był jakoś poważnie zaziębiony, więc nie wiem czy zda egzamin przy glutowatym katarze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 23:24   #1197
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Czy te termometry zawsze były takie drogie czy teraz tak podrożały przez epidemię?🤨

Dziewczyny, które już rodziły, jak miał się Wasz termin porodu do terminu porodu kobiet w Waszej rodzinie (mama, siostra)? W sensie czy urodziłyście przed czy po terminie? Podobno kobiety z rodziny rodzą podobnie. U mnie mama i siostra po terminie i ja też się tak nastawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 23:32   #1198
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czy te termometry zawsze były takie drogie czy teraz tak podrożały przez epidemię?🤨

Dziewczyny, które już rodziły, jak miał się Wasz termin porodu do terminu porodu kobiet w Waszej rodzinie (mama, siostra)? W sensie czy urodziłyście przed czy po terminie? Podobno kobiety z rodziny rodzą podobnie. U mnie mama i siostra po terminie i ja też się tak nastawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo nie wiedziałam, faktycznie moja mama obie ciąże przed TP, tzn. jakieś dwa tygodnie przed albo półtora i ja też Tymka 1,5 tygodnia przed urodziłam. Jakoś nigdy tych dwóch informacji nie połączyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 02:10   #1199
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Czy te termometry zawsze były takie drogie czy teraz tak podrożały przez epidemię?🤨

Dziewczyny, które już rodziły, jak miał się Wasz termin porodu do terminu porodu kobiet w Waszej rodzinie (mama, siostra)? W sensie czy urodziłyście przed czy po terminie? Podobno kobiety z rodziny rodzą podobnie. U mnie mama i siostra po terminie i ja też się tak nastawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja urodziłam synka w 39 tygodniu, 10 dni przed terminem z USG, 5 dni przed terminem z OM. Siostra urodziła w 37+4, dziś właśnie na ten temat z nią rozmawiałam a ja sama urodziłam się w 32 tc jako wcześniaczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 01:08 ----------

I niestety, ceny termometrów mocno są zawyżone przez pandemię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 07:48   #1200
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nie mam pojęcia jak rodziła moja mama względem tp, nawet nie wiem czy ona to pamięta.
U mnie za to synek nie szykował się wcale na wyjście w terminie, ale w końcu wywoływali mi tego dnia poród. A córka urodziła się tydzień przed tp. Siostra natomiast rodziła po tp.

Ja dzisiaj mam wizytę, ciekawe co tam u malucha. Chciałabym urodzić choć trochę przed tp, ale mam jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, że mogłoby się to stać za kilka miesięcy . Do tego moja córka ma okropnie trudny czas. Niemal ciągle płacze, noce są koszmarne i tylko mnie wtedy potrzebuje, więc nie wiem jakbym miała teraz ogarnąć jeszcze jedno malutkie dziecko

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.