Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-03, 10:05   #4321
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja też dziś powiedziałam sobie i mężowi, że czas uregulować godziny snu i zabawy. Chyba tak mniej więcej w 3 miesiącu lub po trzecim dziecko miewa 3 drzemki w ciągu dnia. O 19:40 wzięłam młodego na cyca, długo jadł i głęboko zasnął, odłożyłam go do łóżeczka koło 20:30. O 21:30 oczywiście już obudzony i marudził. Przebrałam i znów na cyca. Ciumkał, wiercił się, ale zasnął.
Tak mi się marzy, żeby moi synkowie o tej 21:00 już spali. Starszy jeszcze miesiąc temu potrafił iść spać o północy a jednak udało się uregulować sen. Trochę wieczoru by mi się przydało żeby odsapnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Dziewczyny, jakiś czas temu już pytałam. Macie pomysły na świąteczne prezenty dla maluchów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam pomysłu, ale na pewno coś Oliwka dostanie, bo starszak bedzie pytał, czemu on dostał a ona nie chociaż też mam świadomość, że ona nie bedzie tego pamiętać, no ale brat już tak
Może jakieś gryzaki, synek kochał żyrafę Sophie, a pierwsze ząbki miał, jak skończył 5 miesięcy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 10:06   #4322
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
To ja się nie odzywam z tym spaniem od kilku dni obserwuję Oliwkę i ona chodzi spać na noc około 18.30 i śpi do 6-7. Oczywiście budzi się na kp, ale zje i dalej śpi. W dzień są dokładnie trzy drzemki o różnej długości (bo zależy na którą ją wpakuję w chustę - ta jest najdłuższa i trwa zazwyczaj 2h) i łącznie te drzemki trwają 3h, więc na dobę śpi łącznie około 15h
No i do tego starszak zrezygnował z drzemek w ciągu dnia i idzie spać na noc z siostrą i wstaje o 6 więc wczoraj wieczorem zrobiłam babeczki dyniowe, ugotowałam rosołek, ogarnęłam chatę i miałam taaaaki długi wieczór
I tak sobie myślę, że skoro już to napisałam, to na bank dziś się to zepsuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdrooooo!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 10:11   #4323
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Jak pójdzie spać o tej 18.30 to potem około 20-21, potem o północy, a potem albo śpi do rana do 6, albo koło 4 się obudzi. Ale ja często też nie ogarniam tych jej pobudek, bo śpimy razem i w sumie od niedawna z ciekawości zaczęłam patrzeć na zegarek jeśli jestem w stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

A co do aktywności, to mojej się ostatnio spodobał się oball trzyma sobie w obu łapkach tę piłeczkę i wsadza języczek w dziurki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Panna Felicjanna, poczytaj o tym podciaganiu
https://mamafizjoterapeuta.pl/2018/0...ozku-do-siadu/

moja się tak nieraz podciaga, jak ją trzymam na rękach, jak leży sama to nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poczytałam i niby to normalne jest dopiero około 4 miesiąca, a nie już teraz, ale cóż może szybciej się rozwijają.
Mój tak robi na przewijaku, w wanience, leżąc gdzieś płasko na plecach, a na rękach najbardziej. Jak ostatnio trzymała go szwagierka, to prawie usiadł.

Fiole, a jak Wam zaśnie o tej 1-2 to potem śpi do rana?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 10:15   #4324
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

No u nas pelen sukces ! Zasnela o 20:30 i spala do 8:30 ( pobudek bylo wiecej niz zwykle).
No ale ona byla turbo zmeczona, bo ostatnia i to bardzo krotka drzemka miala o 15 , a ona jest spioczkiem (poza wieczorami :p)

Dzieki temu wieczorem posunelam troche na przod moj pomysl na mini biznes bo tak sie w☠☠☠☠ilam ze dostaje tak malo kasy na macierzynskim ,ze wymyslilam ze bede robic albumy dla dzieci. Jak nie wypali to obdaruje nimi rodzine

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 10:20   #4325
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Poczytałam i niby to normalne jest dopiero około 4 miesiąca, a nie już teraz, ale cóż może szybciej się rozwijają.
Mój tak robi na przewijaku, w wanience, leżąc gdzieś płasko na plecach, a na rękach najbardziej. Jak ostatnio trzymała go szwagierka, to prawie usiadł.

Fiole, a jak Wam zaśnie o tej 1-2 to potem śpi do rana?
No dzieci różnie się rozwijają, jak Cię to niepokoi to idźcie do fizjo, równie dobrze to może być oznaka wnm, no ale nie musi...

Moja od kilku dni ładnie się obraca na boczki a 'książkowo' ta umiejętność też jest w okolicach 4 ms.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 10:58   #4326
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Poczytałam i niby to normalne jest dopiero około 4 miesiąca, a nie już teraz, ale cóż może szybciej się rozwijają.
Mój tak robi na przewijaku, w wanience, leżąc gdzieś płasko na plecach, a na rękach najbardziej. Jak ostatnio trzymała go szwagierka, to prawie usiadł.

Fiole, a jak Wam zaśnie o tej 1-2 to potem śpi do rana?
Śpi, z przerwami na kp, ale śpimy razem więc nawet nie kontroluje jak często je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 11:48   #4327
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nie narzekam na sen mlodej. Zazwyczaj idzie spac miedzy 19:30 a 21 i pierwszy sen mamy 5-6h pozniej co 3-4 wiec w zasadzie w nocy dwie pobudki na karmienie. Baaardzo rzadko jej sie zdarzy ze po karmieniu nie spi z godzine max 2 ale wtedy odsypia rano dluzej jesli chodzi o prezent mysle nad szczeniaczkiem uczniaczkiem.
Pediatra, polozna mowili ze Maja silna itd. Dzis skonczyla 3 miesiace. 13 tygodni, ale nie chce chwytac nic dwoma rekami oprocz pieluszek i kocykow.. no chyba ze jest w bujaku to wtedy, albo jak ja karmie to raczki sobie lapie. Gdy lezy na plasko nie bardzo chce wyciagac rece po zabawki. Glowe do gory podnosi tylko na rekach w pozycji kolyski. Do fizjo sie wybierzemy, ale koncem miesiaca bo mamy kwarantanne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-03, 13:04   #4328
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Oj literka, macie koronę?


Baby blues, póki co będę go obserwować, nie wydaje mi się, że to wnm, bo poza tym rozwija się prawidłowo. Poczekam, zobaczę. W razie wątpliwości będę reagować.


Tak piszecie, że śpicie razem z dziećmi i nie wiecie jak często jedzą. I zastanawiam się jak to wygląda. One same sobie chwytają pierś, podczas gdy Wy śpicie?
Mój śpi w łóżeczku i jak się budzi to wstaję i karmię go na siedząco. I tak myślę, że jakbyśmy spali razem, to i tak musiałabym się obudzić, żeby wyjąć pierś, podać mu i czuwać kiedy skończy jeść, żeby znowu się ubrać, bo zdarza się, że cieknie mi w nocy z piersi.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 13:09   #4329
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Oj literka, macie koronę?


Baby blues, póki co będę go obserwować, nie wydaje mi się, że to wnm, bo poza tym rozwija się prawidłowo. Poczekam, zobaczę. W razie wątpliwości będę reagować.


Tak piszecie, że śpicie razem z dziećmi i nie wiecie jak często jedzą. I zastanawiam się jak to wygląda. One same sobie chwytają pierś, podczas gdy Wy śpicie?
Mój śpi w łóżeczku i jak się budzi to wstaję i karmię go na siedząco. I tak myślę, że jakbyśmy spali razem, to i tak musiałabym się obudzić, żeby wyjąć pierś, podać mu i czuwać kiedy skończy jeść, żeby znowu się ubrać, bo zdarza się, że cieknie mi w nocy z piersi.

Tak maz pozytywny... tzn nic mu juz nie jest. Bylismy pewni ze ma zwykle przeziebienie, ale stwierdzilismy ze do pracy bezsensu zeby chodzil bo jeszcze cos powazniejszego zlapie, a tu lekarka uparla sie na test i wynik pozytywny Maja przez jedna dobe miala goraczke, ale tez oznaki jakby jej zeby szly.. wczoraj bez goraczki ale marudna a dzisiaj juz normalna. Walczymy z katarkiem, inhalator do nas jedzie.
Tez sobie nie wyobrazam jakby to mialo wygladac szczegolnie ze mam male piersi u nas tak samo biore ja na rece karmie na siedzaco u nas to raz dwa idzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 13:10   #4330
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość

Zauważyłam ostatnio też, że wysoko podnosi już główkę leżąc na plecach. Jak go trzymam na rękach tak na wpół leżąco to też okropnie się pręży i podnosi ramiona i głowę, tak jakby chciał usiąść. To normalne w tym wieku?


Normalne :-: widziałam, że baby blues wrzuciła już fajny link jak robi tak samo to ok, ale nie ćwiczyć z nim, nie ciągnąć na rączki

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja też dziś powiedziałam sobie i mężowi, że czas uregulować godziny snu i zabawy. Chyba tak mniej więcej w 3 miesiącu lub po trzecim dziecko miewa 3 drzemki w ciągu dnia. O 19:40 wzięłam młodego na cyca, długo jadł i głęboko zasnął, odłożyłam go do łóżeczka koło 20:30. O 21:30 oczywiście już obudzony i marudził. Przebrałam i znów na cyca. Ciumkał, wiercił się, ale zasnął.
Tak mi się marzy, żeby moi synkowie o tej 21:00 już spali. Starszy jeszcze miesiąc temu potrafił iść spać o północy a jednak udało się uregulować sen. Trochę wieczoru by mi się przydało żeby odsapnąć.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakiś czas temu już pytałam. Macie pomysły na świąteczne prezenty dla maluchów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My już często mamy po 20 dzieci śpiące, ale wczoraj np 22 powodzenia !

Nie wiem co dla młodszej bo naprawdę mamy sporo po starszej i tak samo jak podajże Catherrine jak coś mi się podoba to od razu sama kupuje.

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
To ja się nie odzywam z tym spaniem od kilku dni obserwuję Oliwkę i ona chodzi spać na noc około 18.30 i śpi do 6-7. Oczywiście budzi się na kp, ale zje i dalej śpi. W dzień są dokładnie trzy drzemki o różnej długości (bo zależy na którą ją wpakuję w chustę - ta jest najdłuższa i trwa zazwyczaj 2h) i łącznie te drzemki trwają 3h, więc na dobę śpi łącznie około 15h
No i do tego starszak zrezygnował z drzemek w ciągu dnia i idzie spać na noc z siostrą i wstaje o 6 więc wczoraj wieczorem zrobiłam babeczki dyniowe, ugotowałam rosołek, ogarnęłam chatę i miałam taaaaki długi wieczór
I tak sobie myślę, że skoro już to napisałam, to na bank dziś się to zepsuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super oby się nie popsuło U nas jak ładna pogoda i chodzimy wózkiem to śpi więcej. Moja od kilku nocy daje się odkładać już nie śpię na pół siedząco ufff, tffu tfuuu ;-)

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ja nie narzekam na sen mlodej. Zazwyczaj idzie spac miedzy 19:30 a 21 i pierwszy sen mamy 5-6h pozniej co 3-4 wiec w zasadzie w nocy dwie pobudki na karmienie. Baaardzo rzadko jej sie zdarzy ze po karmieniu nie spi z godzine max 2 ale wtedy odsypia rano dluzej jesli chodzi o prezent mysle nad szczeniaczkiem uczniaczkiem.
Pediatra, polozna mowili ze Maja silna itd. Dzis skonczyla 3 miesiace. 13 tygodni, ale nie chce chwytac nic dwoma rekami oprocz pieluszek i kocykow.. no chyba ze jest w bujaku to wtedy, albo jak ja karmie to raczki sobie lapie. Gdy lezy na plasko nie bardzo chce wyciagac rece po zabawki. Glowe do gory podnosi tylko na rekach w pozycji kolyski. Do fizjo sie wybierzemy, ale koncem miesiaca bo mamy kwarantanne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczeniaczka uczniaczka dostała na święta starsza jak miała pół roku, po kilku miesiącach częściej zaczęliśmy używać i do dzisiaj sobie czasem włączy, moim zdaniem fajna zabawka U nas tez kiepsko z chwytaniem, ale byliśmy u fizjo i ok, idziecie na pewno coś pokaże jak można się bawić z dzieckiem żeby wspomóc zdrówka
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 13:33   #4331
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Teściowa zapytała mnie dziś czy mam jeszcze wystarczająco dużo pokarmu. Przyznam szczerze, że zdziwiło mnie takie pytanie. W sumie ona nie karmiła piersią żadnego z dzieci, to może nie wie jak to wygląda. Czekam teraz kiedy zaczną mnie pytać dlaczego nie daję mu jeszcze zupek, soczków itp.
Zamierzam posłuchać się zaleceń WHO i karmić wyłącznie piersią do mniej więcej pół roku i dopiero potem zacząć rozszerzać dietę. To się jeszcze nasłucham...
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-03, 13:39   #4332
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My mamy szczeniaczka po starszaku, żyrafę Sophie też sporo tego jest po starszym bracie, dlatego szukam pomysłu.
Mąż ma mieć dzisiaj po południu teleporadę. Od kilku dni chory, suchy, duszący kaszel, kataru trochę, podwyższona temperatura, ledwo mówi. Pielęgniarka mówiła, że pewnie lekarz skieruje to na wymaz w kierunku Covidu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 13:45   #4333
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My mamy szczeniaczka po starszaku, żyrafę Sophie też sporo tego jest po starszym bracie, dlatego szukam pomysłu.
Mąż ma mieć dzisiaj po południu teleporadę. Od kilku dni chory, suchy, duszący kaszel, kataru trochę, podwyższona temperatura, ledwo mówi. Pielęgniarka mówiła, że pewnie lekarz skieruje to na wymaz w kierunku Covidu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mojego meza tylko bolala glowa i mial temp max 37,5!!!! I tez dostal skierowanie ... bo bol glowy to jeden z objawow.. watpie zebyscie nie dostali.. i wogole dziwnie bo na stronie diagnostyki jeszcze wyniku nie ma, a na pacjent gov pl tak..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My mamy szczeniaczka po starszaku, żyrafę Sophie też sporo tego jest po starszym bracie, dlatego szukam pomysłu.
Mąż ma mieć dzisiaj po południu teleporadę. Od kilku dni chory, suchy, duszący kaszel, kataru trochę, podwyższona temperatura, ledwo mówi. Pielęgniarka mówiła, że pewnie lekarz skieruje to na wymaz w kierunku Covidu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas pierworodna wiec graciarnia czas start wy macie wieksze wyzwanie haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 14:32   #4334
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny no z tym spaniem to jak młoda zaczyna szukać piersi to ja się tak na wpół budzę, po prostu ją delikatnie przysuwam do siebie, ona łapie i sobie je. Na ogół jak kończy to się odwraca w drugą stronę. Ale czasem to ja nawet nie wiem, kiedy ona kończy dla mnie to są takie pobudki w półśnie i dla niej też, dlatego obie jesteśmy wyspane

Ja sobie z kolei nie wyobrażam siadać, wstawać, brać na ręce, karmić, ululać, odkładać i z powrotem się kłaść a nie daj borze zielony odłożyłabym i od razu byłby ryk i z powrotem ta sama sekwencja ruchów o nieee, jestem na to zbyt leniwa i za bardzo kocham spać
Zresztą finalnie nawet nie mamy łóżeczka dla młodej u nas w sypialni

Aa jeśli chodzi o cieknące mleko, no to ja śpię w takim miękkim luźnym staniku i wkladkach laktacyjnych a pomiędzy mną a Oliwką kładę pieluszkę tetrową w razie w.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2020-11-03 o 14:40
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 14:37   #4335
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hejka! U nas dziś trochę cieplej, ale pochmurno. Krótki spacer zaliczony. W nocy niespane od 2 do 5 - pobudzona, oczy jak 5zł i brak szans na sen... W dzień dziś też słabo. Jestem padnięta... Dziś kończymy 16 tygodni. Nie wiem jak mogę ustalić swojej jakiś stały rytm drzemek. Jedyne co jest stale to że po kąpieli zasypia po 21.00 i budzi się między 23 a 24, a potem to już ruletka... za dnia potrafi co godzinę chcieć spać tak po 30-40min albo strzelić jedna długa 3 godz drzemkę i potem tylko ewentualnie zamulac na mnie. Wszystko zależy od niej, nic ode mnie

W czwartek mialysmy iść na usg bioderek sprawdzić jak ta orteza działa. I co? I wielka du...pupa! Lekarz w kwarantannie. Wizyta przełożona na 19listopada. Szukałam kogoś innego, ale tu w okolicy nikogo nie ma. Zostaje nam tylko czekać... Ale nie wiem czy przez te 2tyg mała nie urosnie i czy nie trzeba tej ortezy będzie poluzowac. Cóż muszę obserwować... bo my matki to w tych czasach to już każdym lekarzem musimy być. Już mi trochę nerw przeszedł, ale miałam cichą nadzieję, że w czwartek pożegnalny ortezę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 14:56   #4336
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Dziewczyny no z tym spaniem to jak młoda zaczyna szukać piersi to ja się tak na wpół budzę, po prostu ją delikatnie przysuwam do siebie, ona łapie i sobie je. Na ogół jak kończy to się odwraca w drugą stronę. Ale czasem to ja nawet nie wiem, kiedy ona kończy dla mnie to są takie pobudki w półśnie i dla niej też, dlatego obie jesteśmy wyspane

Ja sobie z kolei nie wyobrażam siadać, wstawać, brać na ręce, karmić, ululać, odkładać i z powrotem się kłaść a nie daj borze zielony odłożyłabym i od razu byłby ryk i z powrotem ta sama sekwencja ruchów o nieee, jestem na to zbyt leniwa i za bardzo kocham spać
Zresztą finalnie nawet nie mamy łóżeczka dla młodej u nas w sypialni

Aa jeśli chodzi o cieknące mleko, no to ja śpię w takim miękkim luźnym staniku i wkladkach laktacyjnych a pomiędzy mną a Oliwką kładę pieluszkę tetrową w razie w.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli nie zmieniasz pampka w nocy? Ja dziś w nocy młodemu nie zmieniałam, 3 razy karmienie i nie chciałam żeby za bardzo się rozbudzał. Za to rano ten pampers malucha ważył więcej niż starszaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 14:56   #4337
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Hejka! U nas dziś trochę cieplej, ale pochmurno. Krótki spacer zaliczony. W nocy niespane od 2 do 5 - pobudzona, oczy jak 5zł i brak szans na sen... W dzień dziś też słabo. Jestem padnięta... Dziś kończymy 16 tygodni. Nie wiem jak mogę ustalić swojej jakiś stały rytm drzemek. Jedyne co jest stale to że po kąpieli zasypia po 21.00 i budzi się między 23 a 24, a potem to już ruletka... za dnia potrafi co godzinę chcieć spać tak po 30-40min albo strzelić jedna długa 3 godz drzemkę i potem tylko ewentualnie zamulac na mnie. Wszystko zależy od niej, nic ode mnie

W czwartek mialysmy iść na usg bioderek sprawdzić jak ta orteza działa. I co? I wielka du...pupa! Lekarz w kwarantannie. Wizyta przełożona na 19listopada. Szukałam kogoś innego, ale tu w okolicy nikogo nie ma. Zostaje nam tylko czekać... Ale nie wiem czy przez te 2tyg mała nie urosnie i czy nie trzeba tej ortezy będzie poluzowac. Cóż muszę obserwować... bo my matki to w tych czasach to już każdym lekarzem musimy być. Już mi trochę nerw przeszedł, ale miałam cichą nadzieję, że w czwartek pożegnalny ortezę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, biedne jesteście z tą ortezą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 15:00   #4338
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Czyli nie zmieniasz pampka w nocy? Ja dziś w nocy młodemu nie zmieniałam, 3 razy karmienie i nie chciałam żeby za bardzo się rozbudzał. Za to rano ten pampers malucha ważył więcej niż starszaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odkąd skończyły się kupy w nocy, to nie zmieniam na noc daję tylko grubą warstwę linomagu, żeby się nic nie odparzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 15:12   #4339
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Czyli nie zmieniasz pampka w nocy? Ja dziś w nocy młodemu nie zmieniałam, 3 razy karmienie i nie chciałam żeby za bardzo się rozbudzał. Za to rano ten pampers malucha ważył więcej niż starszaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Odkąd skończyły się kupy w nocy, to nie zmieniam na noc daję tylko grubą warstwę linomagu, żeby się nic nie odparzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jak nie robi kupy nie przebieram, na noc pampersy premium care
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-03, 15:28   #4340
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja tylko czasami w nocy przebieram jak widzę, że ten pampers jest już duży. Cały czas używamy premium care i do tej pory się sprawdzają, nawet jak jest sporo w pieluszce, to wsiąka i nic się nie odparza.

A Wy jakich pieluszek używacie?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 16:12   #4341
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Odkąd skończyły się kupy w nocy, to nie zmieniam na noc daję tylko grubą warstwę linomagu, żeby się nic nie odparzyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo na noc na grubo kremik i jak nie ma kupy to też nie przebieram
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja tylko czasami w nocy przebieram jak widzę, że ten pampers jest już duży. Cały czas używamy premium care i do tej pory się sprawdzają, nawet jak jest sporo w pieluszce, to wsiąka i nic się nie odparza.

A Wy jakich pieluszek używacie?
My używamy pampers activ baby rozmiar 3. Jeszcze nie zdarzyło się, żeby przesikala je lub odparzyly. Tym razem mało wrażliwe i gruboskórne mam dziecko bo starsza co chwila jakieś uczulenia miała za niemowlaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 16:48   #4342
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja tez juz nie zmieniam pieluch w nocy. Czasem zreszta sika dopiero nad ranem. Fajnje ze poruszylyscie ten temat bo tez chcialam sie o to spytac.

Co do prezentow to musze obczaic tego szczeniaczka uczniaczka.
My po narodzinach Emi dostalismy trzy zyrafy sophie w
prezencie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 17:00   #4343
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi się spodobał miaukurzacz z fisher price i chce kupić na święta, pomocny przy raczkowaniu więc i tak jeszcze poleży a tak to podobnie jak mi się coś podoba to kupuje na bieżąco. Byliśmy u fizjoterapeuty syn ma słabe mięśnie brzucha i dlatego jeszcze nie podnosi głowy, będzie ćwiczyć żeby je wzmocnić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 17:26   #4344
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A nie sorki, my też używamy activ baby, pomyślałam jedno, a napisałam drugie.
Premium używałam tylko w szpitalu, tę paczkę za 1 gr z Rossmanna.
A ostatnio dostałam maila, że mogę odebrać szczoteczki do zębów dla dzieci za 1 gr. Chyba długo nam się nie przydadzą.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 17:46   #4345
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Teściowa zapytała mnie dziś czy mam jeszcze wystarczająco dużo pokarmu. Przyznam szczerze, że zdziwiło mnie takie pytanie. W sumie ona nie karmiła piersią żadnego z dzieci, to może nie wie jak to wygląda. Czekam teraz kiedy zaczną mnie pytać dlaczego nie daję mu jeszcze zupek, soczków itp.
Zamierzam posłuchać się zaleceń WHO i karmić wyłącznie piersią do mniej więcej pół roku i dopiero potem zacząć rozszerzać dietę. To się jeszcze nasłucham...
Haha, współczuję
U mnie nie lepiej, już były pytania od kiedy KASZKI.. Będzie jazda, bo ja kaszek nie zamierzam dawać dziecku, chciałabym spróbować BLW wdrażać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja tylko czasami w nocy przebieram jak widzę, że ten pampers jest już duży. Cały czas używamy premium care i do tej pory się sprawdzają, nawet jak jest sporo w pieluszce, to wsiąka i nic się nie odparza.

A Wy jakich pieluszek używacie?
My używamy pieluszek Babydream, polecam Tylko te zwykłe nie fun&fit, bo one są okropne! Wcześniej używały też Kindii, ale większy rozmiar okazał się niewypałem, całe siusiu wyciekało za każdym razem.. A do smarowania pupy tylko oleju kokosowego używamy, po Bepanthenie dostał czerwonej pupy, raz użyłam.. A olej sprawdza się idealnie, poza tym jest antybakteryjny i 100% naturalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 17:47   #4346
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Haha, współczuję
U mnie nie lepiej, już były pytania od kiedy KASZKI.. Będzie jazda, bo ja kaszek nie zamierzam dawać dziecku, chciałabym spróbować BLW wdrażać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

My używamy pieluszek Babydream, polecam Tylko te zwykłe nie fun&fit, bo one są okropne! Wcześniej używały też Kindii, ale większy rozmiar okazał się niewypałem, całe siusiu wyciekało za każdym razem.. A do smarowania pupy tylko oleju kokosowego używamy, po Bepanthenie dostał czerwonej pupy, raz użyłam.. A olej sprawdza się idealnie, poza tym jest antybakteryjny i 100% naturalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A my znow na fun & fit i zadowoleni jestesmy :p w koncu nic nam nigdzie nie wycieka i sa cienkie, ale chlonne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 18:16   #4347
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też mam zamiar dawać synowi różne pokarmy, niekoniecznie tylko kaszki. Już też mama i teściowa i szwagier pytali mnie dlaczego nie daję mu nic do picia: wody z cukrem albo herbatki koperkowej.
I siostra zdziwiona, że nie dajemy mu smoczka. A jak chciał jeść co 2 godziny, to stwierdziła, że pewnie ja jadam mało wartościowo i dziecko się nie najada.
No i jak to tak, że jem kalafior, kapustę, ogórki kiszone i karmię?!?
Już czasem mam dość, tylko siedzę i przewracam oczami, albo krótko ucinam takie gadanie.
A w ogóle moja mama to dopiero czasem bywa nietaktowna. Najpierw powie, potem pomyśli. Na przyjęciu po chrzcinach zapytała brata i bratowej męża, którzy są miesiąc po ślubie "kiedy ich kolej" potem babcia męża podłapała temat i też mówiła, że im takie pasuje itp. A ci siedzieli zażenowani.

Serio niektórzy to się powinni ugryźć w język zanim coś powiedzą.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

No i co do pieluszek to zastanawiam się czy próbować innych czy zostać na pampersach.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 18:49   #4348
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ja też jak nie robi kupy nie przebieram, na noc pampersy premium care
My tylko pampers premium care używamy sprawdzone, nigdy nie przeciekają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 20:07   #4349
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Haha, współczuję
U mnie nie lepiej, już były pytania od kiedy KASZKI.. Będzie jazda, bo ja kaszek nie zamierzam dawać dziecku, chciałabym spróbować BLW wdrażać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

My używamy pieluszek Babydream, polecam Tylko te zwykłe nie fun&fit, bo one są okropne! Wcześniej używały też Kindii, ale większy rozmiar okazał się niewypałem, całe siusiu wyciekało za każdym razem.. A do smarowania pupy tylko oleju kokosowego używamy, po Bepanthenie dostał czerwonej pupy, raz użyłam.. A olej sprawdza się idealnie, poza tym jest antybakteryjny i 100% naturalny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BLW nie wyklucza podawania kaszek, można je podawać jako kulki, kostki, w kubeczku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-03, 20:21   #4350
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja też dziś powiedziałam sobie i mężowi, że czas uregulować godziny snu i zabawy. Chyba tak mniej więcej w 3 miesiącu lub po trzecim dziecko miewa 3 drzemki w ciągu dnia. O 19:40 wzięłam młodego na cyca, długo jadł i głęboko zasnął, odłożyłam go do łóżeczka koło 20:30. O 21:30 oczywiście już obudzony i marudził. Przebrałam i znów na cyca. Ciumkał, wiercił się, ale zasnął.
Tak mi się marzy, żeby moi synkowie o tej 21:00 już spali. Starszy jeszcze miesiąc temu potrafił iść spać o północy a jednak udało się uregulować sen. Trochę wieczoru by mi się przydało żeby odsapnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Dziewczyny, jakiś czas temu już pytałam. Macie pomysły na świąteczne prezenty dla maluchów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam właśnie pomysłu na prezent. Dużo zabawek mamy po starszej. Pewnie kupimy jakiś drobiazg. Może jakieś fajne gryzaki albo jakaś zabawkę do raczkowania...
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Ja nie narzekam na sen mlodej. Zazwyczaj idzie spac miedzy 19:30 a 21 i pierwszy sen mamy 5-6h pozniej co 3-4 wiec w zasadzie w nocy dwie pobudki na karmienie. Baaardzo rzadko jej sie zdarzy ze po karmieniu nie spi z godzine max 2 ale wtedy odsypia rano dluzej jesli chodzi o prezent mysle nad szczeniaczkiem uczniaczkiem.
Pediatra, polozna mowili ze Maja silna itd. Dzis skonczyla 3 miesiace. 13 tygodni, ale nie chce chwytac nic dwoma rekami oprocz pieluszek i kocykow.. no chyba ze jest w bujaku to wtedy, albo jak ja karmie to raczki sobie lapie. Gdy lezy na plasko nie bardzo chce wyciagac rece po zabawki. Glowe do gory podnosi tylko na rekach w pozycji kolyski. Do fizjo sie wybierzemy, ale koncem miesiaca bo mamy kwarantanne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas podobnie z tymi rączkami. Hania będzie miała w piątek 12 tyg i planujemy się przejść w końcu do fizjo żeby sprawdzić czy wszytsko ok

Ja w nocy karmię na siedząco. To karmienie trwa max 10 min, Hania zje i zasypia mi na rekach, odkładam do kołyski i śpi. A jak trzeba lulac to budzę męża (o ile nie ma nocki)

Pampersa w nocy już tez od dawna nie zmieniam. Nawet niczym nie smaruje pupy. Nie ma całe szczęście żadnych problemów

No i używamy Lupilu z Lidla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.