Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-12, 21:28   #571
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Odpowiedz sobie na pytanie, czy ta osoba w odwrotnej sytuacji zgodziłaby się rok w rok dawać pieniądze dla organizacji wspierającej wolność od religii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo pastafarianizm na przykład.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 21:45   #572
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Postąpiłabym podobnie. Jeśli taka obietnica przed śmiercią byłaby dla kogoś ważna, obiecałabym i wypełniłabym obietnicę. Jednak sama nie uczestniczyłabym w tej mszy.

A ja też mam powiązane pytanie:
czy za "wykupienie mszy" ( uooo, jak to fatalnie brzmi) jest jakis taryfikator opłat? Czy co łaska? Na przykład, gdybym chciała dać 20 zł (zakładając, że albo bym nie miała kasy, albo uważałabym, że skoro msza i tak będzie odprawiana o określonej godzinie to ta kwota jest wystarczajaca za powiedzenie, że za duszę Jana Kowalskiego) to co?
Ja kiedyś za mamę chciałam mszę i dodałam dziadków, położyłam 150 zł i zapytałam czy starczy ? To ksiądz powiedział,że za dużo. Że 50 wystarczy. A ja,że za 3 osoby to dam tyle i on zapytał czy na pewno mogę, czy mi starczy i dopiero wziął. Wiec te 20 też nie byłoby problemem

Na pewno osoba prosząc prosi kogoś bliskiego , gdzie wie,że ta osoba jej nie zawiedzie.

Też bym te msze zamawiala, na pewno bym jej nie okłamała, że to zrobię, a bym nie robiła. Dla mnie to obrzydliwa postawa. Już jakbym nie chciała to bym po prostu wytłumaczyła dlaczego. Tylko nie wyibrazam sobie,ze ktos mi bliski prosi o cos takiego wiedzac jaka jestem
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 04:49   #573
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Na szczęście mnie też nikt o wykupywanie mszy nie poprosi, znając mój stosunek do Babilonu.

Kiedyś z mamą poważnie gadałam, wiesz, co i jak w razie gdyby któraś z nas odeszła. Obiecałam, że zorganizuję jej pogrzeb katolicki ( ona akurat jest czynną katoliczką) i zamierzam słowa dotrzymać. Z kolei ona mi obiecała, że gdyby coś to zorganizuje mi pogrzeb świecki, choć Tacie zorganizowała katolicki mimo, ze Tato nic wspólnego z Babilonem też nie miał, jak ja. No ale nie protestowałam, w końcu pogrzeb jest dla żywych, bo zmarłemu chyba wszystko jedno a tak jej chyba było łatwiej się z tym wszystkim pogodzić jakoś. No ale w każdym razie ja zapowiedziałam, że jeśli coś mi się stanie a ona sprowadzi mi na pogrzeb czarnego to wstanę z trumny i pogonię całe towarzystwo.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 06:00   #574
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Jako, że jest to chyba jedyny żywy wątek religijny pozwolę sobie tu zadać pytanie.

Co byście zrobiły będąc ateistką/agnostyczką gdyby bardzo bliska osoba, mocno wierząca, stojąca nad grobem poprosiła Was o to, by co roku dawać na mszę w jej intencji po jej śmierci. Osoba ta twierdzi, że na inne osoby nie ma co liczyć.
Jestem ateistką.
Zgodzilabym się, na wszystko. Obiecałabym wszystko, by ją uspokoić.
Nie robilabym tego, bo to bez sensu, nie będę utrzymywać nierobów.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:58   #575
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Też bym te msze zamawiala, na pewno bym jej nie okłamała, że to zrobię, a bym nie robiła. Dla mnie to obrzydliwa postawa.
Jak dla mnie bardziej obrzydliwe jest prosić osobę niewierzącą o coś takiego, próbując za pomocą poczucia winy zmusić ją do czegoś niezgodnego z jej poglądami. Ale popatrz, jakie w tej sytuacji masz opcje:

a) odmawiasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się źle
b) zgadzasz się: ty czujesz się źle, osoba czuje się dobrze
c) udajesz, że się zgadzasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się dobrze

Dla mnie wybór jest oczywisty. Co innego, gdyby kłamstwo to mogło kiedyś wyjść na jaw i wtedy przynieść negatywne konsekwencje dla tej osoby, no ale tutaj takiej możliwości nie ma.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:14   #576
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bardziej obrzydliwe jest prosić osobę niewierzącą o coś takiego, próbując za pomocą poczucia winy zmusić ją do czegoś niezgodnego z jej poglądami. Ale popatrz, jakie w tej sytuacji masz opcje:

a) odmawiasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się źle
b) zgadzasz się: ty czujesz się źle, osoba czuje się dobrze
c) udajesz, że się zgadzasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się dobrze

Dla mnie wybór jest oczywisty. Co innego, gdyby kłamstwo to mogło kiedyś wyjść na jaw i wtedy przynieść negatywne konsekwencje dla tej osoby, no ale tutaj takiej możliwości nie ma.
Dla mnie w takiej sytuacji kłamstwo też jest usprawiedliwione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:28   #577
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość

a) odmawiasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się źle

b) zgadzasz się: ty czujesz się źle, osoba czuje się dobrze
c) udajesz, że się zgadzasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się dobrze

Dla mnie wybór jest oczywisty. Co innego, gdyby kłamstwo to mogło kiedyś wyjść na jaw i wtedy przynieść negatywne konsekwencje dla tej osoby, no ale tutaj takiej możliwości nie ma.

Po mojemu to chyba nie jest takie proste . W punkcie A) to ja nie do końca czuję się dobrze - jakbym się miał z tym dobrze czuć, to nie byłoby w ogóle tematu. No bo jak mogę czuć się dobrze, jeśli przeze mnie ktoś czuje się źle skoro zależy mi na tym, jak ten ktoś się czuje.
B) - ok
C) - nie czuję się dobrze z tym, że kogoś oszukuję.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 08:52   #578
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
no ale tutaj takiej możliwości nie ma.
To, że nie zauważasz takiej możliwości to nie znaczy, że jej nie ma.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:54   #579
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bardziej obrzydliwe jest prosić osobę niewierzącą o coś takiego, próbując za pomocą poczucia winy zmusić ją do czegoś niezgodnego z jej poglądami. Ale popatrz, jakie w tej sytuacji masz opcje:

a) odmawiasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się źle

serio czulabys sie dobrze odmawiając ? Bo ja nie. Ale życie nie jest rózowe i zdarzaja sie sytuacje gdzie sie odmawaia, na pewno lepsze to od kłamstwa.

b) zgadzasz się: ty czujesz się źle, osoba czuje się dobrze

zgadzam , ale tym samym wypełniam jej wolę, czyli obie czujemy się dobrze, bo to naprawde nie jest zaden wyczyn isc raz na rok do ksiedza i dać na mszę, jeśli to dla mnie bliskiej osobie sprawi radośc

c) udajesz, że się zgadzasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się dobrze

Tego nie rozumiem w ogole, jak mozna tu coś udawac, albo obiecuje i robie to albo nie i nie robię

Dla mnie wybór jest oczywisty. Co innego, gdyby kłamstwo to mogło kiedyś wyjść na jaw i wtedy przynieść negatywne konsekwencje dla tej osoby, no ale tutaj takiej możliwości nie ma.
Bo klamstwo zawsze wychodzi na jaw, tylko widzisz taka jest roznica, ze Ty w żadne dusze i inne rzeczy nie wierzysz

dla mnie kazde kłamstwo jest obrzydliwe, bo jak mozna sobie tu poklamac to i wszedzie, nie cierpie takich zachowań
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:56   #580
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To, że nie zauważasz takiej możliwości to nie znaczy, że jej nie ma.
Akurat się zgadzam.

Nie sądzę, żeby taka możliwość była. Ale nie możemy jej w pełni wykluczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 09:18   #581
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo klamstwo zawsze wychodzi na jaw, tylko widzisz taka jest roznica, ze Ty w żadne dusze i inne rzeczy nie wierzysz

dla mnie kazde kłamstwo jest obrzydliwe, bo jak mozna sobie tu poklamac to i wszedzie, nie cierpie takich zachowań
Dla CIEBIE to nie jest wyczyn. Dla mnie jest to wspomaganie instytucji, która absolutnie nie powinna istnieć i to w najbardziej pogardzany sposób.

Ja bym ani nie obiecała, ani nie wypełniła.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 09:41   #582
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
To, że nie zauważasz takiej możliwości to nie znaczy, że jej nie ma.
Oczywiście. Być może istnieje też taka możliwość, że jeśli nie będziesz codziennie wykonywać dziesięciu przysiadów z twarzą zwróconą w kierunku wschodzącego słońca, to bliskie ci zmarłe osoby będą cierpieć katusze w jakiejś tam wersji piekła. Dlaczego więc tego nie robisz?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
serio czulabys sie dobrze odmawiając ? Bo ja nie. Ale życie nie jest rózowe i zdarzaja sie sytuacje gdzie sie odmawaia, na pewno lepsze to od kłamstwa.
Nie, czułabym się źle, sprawiając bliskiej osobie ból. Ale czułabym się dobrze z tym, że działam zgodnie z moimi zasadami. To od ostatecznego bilansu tych dwóch uczuć zależałoby, jaką decyzję podejmę.
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
zgadzam , ale tym samym wypełniam jej wolę, czyli obie czujemy się dobrze, bo to naprawde nie jest zaden wyczyn isc raz na rok do ksiedza i dać na mszę, jeśli to dla mnie bliskiej osobie sprawi radośc
Ale przecież to nie to sprawia bliskiej ci osobie radość, tylko obietnica, że to zrobisz. Bo jej już wtedy nie będzie, i nie będzie odczuwała żadnej radości. Więc dla mnie to jest wyczyn, bo wymaga wkładania wysiłku w coś, co moim zdaniem nie ma żadnego pozytywnego wpływu na nikogo poza księdzem pobierającym opłatę.
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Tego nie rozumiem w ogole, jak mozna tu coś udawac, albo obiecuje i robie to albo nie i nie robię
Widzisz, tutaj właśnie wybierasz opcję A lub B , w których cierpi albo jedna osoba, albo druga. Odrzucasz opcję, w której nie cierpi nikt... bo tak. Bo kłamstwo jest złe. Nawet gdy nikogo nie krzywdzi.
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bo klamstwo zawsze wychodzi na jaw
To jest tylko twoja teza.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 09:44   #583
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Jeszcze jej nie odpowiedziałam, bo mnie zaskoczyła. Ciężko się takiej osobie odmawia, chorej, wzruszonej, która traktuje cie jak córkę. Ale o swój komfort też chcę dbać. Na szczęście nie wymaga ode mnie uczestnictwa w tej mszy, nawet z księdzem nie musiałabym mieć kontaktu - dała mi namiar na zakon, jego numer konta, pieniądze od niej dostanę. Tylko dla mnie, to dalej frajerstwo. Źle bym się czuła oszukując ją.

Mija, niewierzący na taką mszę puknie się w czoło, ale wierzący, którzy słyszą z ambony od swojego przewodnika, że taka msza, to najlepsza forma modlitwy za zmarłych, że ma największą moc, to nomen omen kupują. Taryfikatora raczej nigdzie nie ma, "moja" msza kosztuje 50 zł. Moja babcia na wsi płaciła stówkę.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 09:55   #584
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Oczywiście. Być może istnieje też taka możliwość, że jeśli nie będziesz codziennie wykonywać dziesięciu przysiadów z twarzą zwróconą w kierunku wschodzącego słońca, to bliskie ci zmarłe osoby będą cierpieć katusze w jakiejś tam wersji piekła. Dlaczego więc tego nie robisz?

I co dobrze sie bawisz pisząc takie brednie ?


Nie, czułabym się źle, sprawiając bliskiej osobie ból. Ale czułabym się dobrze z tym, że działam zgodnie z moimi zasadami. To od ostatecznego bilansu tych dwóch uczuć zależałoby, jaką decyzję podejmę.

No pewnie, bo jak zwykle moje JA jest tu najważniejsze, bilans sie zgodzi, to co tam, ze kłamie


Ale przecież to nie to sprawia bliskiej ci osobie radość, tylko obietnica, że to zrobisz. Bo jej już wtedy nie będzie, i nie będzie odczuwała żadnej radości.

Bo Ty tak uwazasz ? A ja uwazam inaczej i kto ma rację ? Bo dla Ciebie śmierć to koniec, a dla mnie nie
Naprawde wole ludzi co tak po prostu nie kłamią, widze, ze dla niektorych to wyczyn, to co dopiero iśc dac na tę msze


Widzisz, tutaj właśnie wybierasz opcję A lub B , w których cierpi albo jedna osoba, albo druga. Odrzucasz opcję, w której nie cierpi nikt... bo tak. Bo kłamstwo jest złe. Nawet gdy nikogo nie krzywdzi.

To jest tylko twoja teza.
Ale nie moja wina, ze zycie takie jest, ze zawsze ktos cierpi, tylko sorry na wlasne życzenie. Po co w ogole kogos o to prosić , przeciez mozna sie spodziewac odmowy.

Tak samo moge odwrocic, ze to tylko twoja teza, ze to kłamstwo nie wyjdzie na jaw. Ja wole zyc , ze swiadomoscia, ze wyjdzie, ze ktos mnie krzywdzi kłamiąc, wiec ja tego nikomu nie robię, bo wiem, ze to boli.

A to chyba w ogole jest najbardziej w sumie podłe, obiecać komus cos przed śmiercią, skłamac, bo... bo nigdy sie nikt nie dowie, ze to zrobilem.Bo to się nie wyda ( bosz jakie to dziecinne ). Wystarczy , ze ta osoba powiedziala innej, ze Ciebie poprosi i co wyda sie kiedyś

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Jeszcze jej nie odpowiedziałam, bo mnie zaskoczyła. Ciężko się takiej osobie odmawia, chorej, wzruszonej, która traktuje cie jak córkę. Ale o swój komfort też chcę dbać. Na szczęście nie wymaga ode mnie uczestnictwa w tej mszy, nawet z księdzem nie musiałabym mieć kontaktu - dała mi namiar na zakon, jego numer konta, pieniądze od niej dostanę. Tylko dla mnie, to dalej frajerstwo. Źle bym się czuła oszukując ją.

Mija, niewierzący na taką mszę puknie się w czoło, ale wierzący, którzy słyszą z ambony od swojego przewodnika, że taka msza, to najlepsza forma modlitwy za zmarłych, że ma największą moc, to nomen omen kupują. Taryfikatora raczej nigdzie nie ma, "moja" msza kosztuje 50 zł. Moja babcia na wsi płaciła stówkę.
No, ale gdzie tu ją oszukujesz, że zgadzasz sie, co roku tę msze zamawiasz, ale w tych mszach nie uczestniczysz ? I ona o tym wie.

Dla mnie to żadne frajerstwo, jesli ta osoba potrzebuje tych mszy, a Ty chcesz pomoc w taki sposob jaki umiesz, to nawet duchowny Ci powie, ze nie robisz nic złego. Nie oklamalas jej przeciez.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-09-13 o 09:52
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:02   #585
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
I co dobrze sie bawisz pisząc takie brednie ?
Dlaczego nazywasz to bredniami?
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No pewnie, bo jak zwykle moje JA jest tu najważniejsze, bilans sie zgodzi, to co tam, ze kłamie
Oczywiście, że zawsze twoje JA jest najważniejsze. Nawet, gdy pomagasz komuś mimo dużych kosztów ze swojej strony, to robisz to, by ochronić się przed wyrzutami sumienia... które bolą CIEBIE.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Naprawde wole ludzi co tak po prostu nie kłamią, widze, ze dla niektorych to wyczyn, to co dopiero iśc dac na tę msze
Uważasz, że robienie czegoś, co według ciebie nie ma żadnego sensu, nie jest wyczynem?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ale nie moja wina, ze zycie takie jest, ze zawsze ktos cierpi, tylko sorry na wlasne życzenie. Po co w ogole kogos o to prosić , przeciez mozna sie spodziewac odmowy.
Ale istnieje opcja, gdzie nie cierpi nikt. Tylko ty tego nie widzisz. Weź się zastanów: czy Bóg czeka, aż ktoś pomodli się za zmarłą, żeby móc wpuścić ją do Nieba? A jak nikt się nie pomodli, to niech głupia czeka, niezależnie od tego, jakie życie wiodła? Albo że ta osoba trafi do Nieba, ale będzie w tym Niebie... cierpieć, bo ją oszukałaś?
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Tak samo moge odwrocic, ze to tylko twoja teza, ze to kłamstwo nie wyjdzie na jaw. Ja wole zyc , ze swiadomoscia, ze wyjdzie, ze ktos mnie krzywdzi kłamiąc, wiec ja tego nikomu nie robię, bo wiem, ze to boli.
Ja mam przesłanki za tym, że moja teza jest prawdziwa. Wiemy, że emocje wywoływane są przez hormony działające na mózg. Śmierć polega na tym, że ciało się rozpada, rozpada się mózg, hormony przestają się wydzielać. Wniosek: nie da się czuć emocji po śmierci, nie można więc czuć radości, że ktoś po naszej śmierci postępuje zgodnie z naszą wolą. A ty jakie masz przesłanki za tym, że da się czuć emocje po śmierci?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A to chyba w ogole jest najbardziej w sumie podłe, obiecać komus cos przed śmiercią, skłamac, bo... bo nigdy sie nikt nie dowie, ze to zrobilem.Bo to się nie wyda ( bosz jakie to dziecinne ). Wystarczy , ze ta osoba powiedziala innej, ze Ciebie poprosi i co wyda sie kiedyś
No tak, wyda się. Ale ta bliska mi osoba nie ucierpi na tym, a to jest tutaj najważniejsze. Nie chodzi mi o to, czy się wyda, czy nie, tylko o ostateczny bilans konsekwencji dla obu stron.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:03   #586
topolka01
Raczkowanie
 
Avatar topolka01
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 55
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

W sumie kurteczka, jeżeli odmawia się konkartnie msze za obłożnie chorych to nie jest też tak, że muszą sie oni zjawić z łózkiem w Kościele żeby to im pomogło. Sam pomysł modlenia się za kogos jest ok, jeżeli druga osoba tego chce.. jeżeli nie chce a i tak uparcie to robisz to no cóż.,.. trudne jest to rozstrzygnięcia, bo przecież jej nic nie robisz,ale cóż.. różne są charaktery, różne sa ideologie itp.
topolka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:09   #587
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Dlaczego nazywasz to bredniami?

Oczywiście, że zawsze twoje JA jest najważniejsze. Nawet, gdy pomagasz komuś mimo dużych kosztów ze swojej strony, to robisz to, by ochronić się przed wyrzutami sumienia... które bolą CIEBIE.


Uważasz, że robienie czegoś, co według ciebie nie ma żadnego sensu, nie jest wyczynem?


Ale istnieje opcja, gdzie nie cierpi nikt. Tylko ty tego nie widzisz. Weź się zastanów: czy Bóg czeka, aż ktoś pomodli się za zmarłą, żeby móc wpuścić ją do Nieba? A jak nikt się nie pomodli, to niech głupia czeka, niezależnie od tego, jakie życie wiodła? Albo że ta osoba trafi do Nieba, ale będzie w tym Niebie... cierpieć, bo ją oszukałaś?
Ja mam przesłanki za tym, że moja teza jest prawdziwa. Wiemy, że emocje wywoływane są przez hormony działające na mózg. Śmierć polega na tym, że ciało się rozpada, rozpada się mózg, hormony przestają się wydzielać. Wniosek: nie da się czuć emocji po śmierci, nie można więc czuć radości, że ktoś po naszej śmierci postępuje zgodnie z naszą wolą. A ty jakie masz przesłanki za tym, że da się czuć emocje po śmierci?



No tak, wyda się. Ale ta bliska mi osoba nie ucierpi na tym, a to jest tutaj najważniejsze. Nie chodzi mi o to, czy się wyda, czy nie, tylko o ostateczny bilans konsekwencji dla obu stron.
Kolejny raz juz sie z Toba nie wdaję w dyskusję. Nie czaisz bazy, że tak powiem i nie ma sensu moja rozmowa z Tobą. Ty tylko ciało i ciało , ja czuje coś więcej, a że nie rozpiszę Ci tego w działaniu matematycznym, to nie będę pisać w co ja wierzę itd.

ps. jesli dla takiego katolika jest wazna ta msza, to sie po prostu ma do niego szacunek i spełnia jego wolę. Ale nie wszyscy tego potrzebują powiem na koniec.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:18   #588
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Groszek, okłamanie polega na tym, że coś zrobię, a tego nie zrobię. Nie chodzę do kościoła, nie chcę im wpłacać pieniędzy za jakieś msze. Nawet jeśli to nie moje pieniądze. No czuję zgrzyt... Oni mi jeszcze będę jakieś kartki wysyłać z podziękowaniem za wpłatę i prośbą o kolejne.

Frajerstwem jest dla mnie płacenie za takie msze.

Ale o czym wspomniała limonka mogę się za nią pomodlić skoro to dla niej takie ważne, choć nie bardzo wiem jak to się robi i czy to "coś da" jeśli zrobi to osoba, która nie czuje boga. Nieodpłatnie. Zaproponuję jej to.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:20   #589
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Kolejny raz juz sie z Toba nie wdaję w dyskusję. Nie czaisz bazy, że tak powiem i nie ma sensu moja rozmowa z Tobą. Ty tylko ciało i ciało , ja czuje coś więcej, a że nie rozpiszę Ci tego w działaniu matematycznym, to nie będę pisać w co ja wierzę itd.
A czy ja cię proszę o równanie matematyczne? Mogłabym zapytać cię: "dlaczego nie boisz się, że samolot, który chcesz polecieć na wakacje, rozbije się?". A ty byś pewnie odpowiedziała: "bo statystycznie patrząc, bardzo, bardzo rzadko dochodzi do wypadku samolotu". Odpowiedź "bo tak czuję" tak naprawdę równy jest "bo się nie boję". Więc teraz pytam cię: "dlaczego uważasz, że po śmierci nadal można coś czuć?"
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 10:24   #590
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Groszek, okłamanie polega na tym, że coś zrobię, a tego nie zrobię. Nie chodzę do kościoła, nie chcę im wpłacać pieniędzy za jakieś msze. Nawet jeśli to nie moje pieniądze. No czuję zgrzyt... Oni mi jeszcze będę jakieś kartki wysyłać z podziękowaniem za wpłatę i prośbą o kolejne.

Frajerstwem jest dla mnie płacenie za takie msze.

Ale o czym wspomniała limonka mogę się za nią pomodlić skoro to dla niej takie ważne, choć nie bardzo wiem jak to się robi i czy to "coś da" jeśli zrobi to osoba, która nie czuje boga. Nieodpłatnie. Zaproponuję jej to.
No, ale jak nie zrobisz, jak piszesz, ze bys to zrobila, ale bez uczestniczenia. Ale to ona w sumie daje te pieniądze. Jak taka jej wola .

I jak Ty chcesz sie za nia modlic jak nie wierzysz , to dopiero bez sensu, nawet nie wiesz jak to sie robi. To faktycznie to tylko zamawianie mszy jest bardziej fair niz to modlenie. To dopiero jest frajerstwo dopiero.

Ale najważniejsze zrób tak byś umiała potem żyć w zgodzie ze sobą
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:53   #591
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

A jeśli popelniam grzech zdaniem wierzącego, ale w to nie wierzę, bo jestem niewierzaca (powiedzmy seks przed slubem), to popelniam grzech czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

...bo już wiemy, że moja modlitwa się nie będzie liczyć, to może grzechy też nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:03   #592
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Na szczęście nie wymaga ode mnie uczestnictwa w tej mszy, nawet z księdzem nie musiałabym mieć kontaktu - dała mi namiar na zakon, jego numer konta, pieniądze od niej dostanę. Tylko dla mnie, to dalej frajerstwo. Źle bym się czuła oszukując ją.

No to może wystarczy zapłacić awansem za kilkanaście lat i założyć abonament aby corocznie dnia takiego a takiego odprawiana była taka intencja. Oni się pewnie zgodzą, bo kasa wpłynie. Niechby tylko któryś ustawił sobie przypomnienie w kalendarzu i gitara.


Cytat:
A jeśli popelniam grzech zdaniem wierzącego, ale w to nie wierzę, bo jestem niewierzaca (powiedzmy seks przed slubem), to popelniam grzech czy nie?


Zależy od rodzaju seksu chyba.
__________________
Takie tam moje oszopeny.

Edytowane przez puchaty71
Czas edycji: 2019-09-13 o 11:06
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:05   #593
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Jak dla mnie bardziej obrzydliwe jest prosić osobę niewierzącą o coś takiego, próbując za pomocą poczucia winy zmusić ją do czegoś niezgodnego z jej poglądami. Ale popatrz, jakie w tej sytuacji masz opcje:

a) odmawiasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się źle
b) zgadzasz się: ty czujesz się źle, osoba czuje się dobrze
c) udajesz, że się zgadzasz: ty czujesz się dobrze, osoba czuje się dobrze

Dla mnie wybór jest oczywisty. Co innego, gdyby kłamstwo to mogło kiedyś wyjść na jaw i wtedy przynieść negatywne konsekwencje dla tej osoby, no ale tutaj takiej możliwości nie ma.
Dla mnie też, ale...W sytuacji c) Groszek, jako osoba o wysokim poziomie " moralności " czułabym się źle, bo to obrzydliwa postawą, nie czytałaś?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:22   #594
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Oczywiście. Być może istnieje też taka możliwość, że jeśli nie będziesz codziennie wykonywać dziesięciu przysiadów z twarzą zwróconą w kierunku wschodzącego słońca, to bliskie ci zmarłe osoby będą cierpieć katusze w jakiejś tam wersji piekła. Dlaczego więc tego nie robisz?
Dlatego, że... o tym nie wiem, a nie dlatego, że uważam, że takiej możliwości nie ma?

Chciałam jeszcze zapytać - czy w nauce jest hipoteza, że myśli są energią?
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:30   #595
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale jak nie zrobisz, jak piszesz, ze bys to zrobila, ale bez uczestniczenia. Ale to ona w sumie daje te pieniądze. Jak taka jej wola .
Ale ona nie daje na to pieniędzy.

To czemu nie da pieniędzy księdzu od razu podczas namaszczenia chorych, żeby się za nią modlił przez ileś tam lat co roku? Sądzę, że fajny ksiądz by bez problemu się na to zgodził.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:37   #596
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
I co dobrze sie bawisz pisząc takie brednie ?
Bezczelna jesteś. Nie szanujesz innych religii, a chcesz, aby szanować Twoją. Pfffff
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Kolejny raz juz sie z Toba nie wdaję w dyskusję. Nie czaisz bazy, że tak powiem i nie ma sensu moja rozmowa z Tobą. Ty tylko ciało i ciało , ja czuje coś więcej, a że nie rozpiszę Ci tego w działaniu matematycznym, to nie będę pisać w co ja wierzę itd.

ps. jesli dla takiego katolika jest wazna ta msza, to sie po prostu ma do niego szacunek i spełnia jego wolę. Ale nie wszyscy tego potrzebują powiem na koniec.
Kim jest "sie"? Tobą? A jeśli dla mnie na łożu śmierci będzie ważne, aby ktoś przestał wierzyć w te bzdury i chodzić do kościoła, to "sie" też zaprzestanie z szacunku do mnie? Czy on taki wybiórczy jest, chociaż za nic?
Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale jak nie zrobisz, jak piszesz, ze bys to zrobila, ale bez uczestniczenia. Ale to ona w sumie daje te pieniądze. Jak taka jej wola .

I jak Ty chcesz sie za nia modlic jak nie wierzysz , to dopiero bez sensu, nawet nie wiesz jak to sie robi. To faktycznie to tylko zamawianie mszy jest bardziej fair niz to modlenie. To dopiero jest frajerstwo dopiero.
wiedzy do tego nie trzeba, bo byście sami tego nie umieli
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:41   #597
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
ps. jesli dla takiego katolika jest wazna ta msza, to sie po prostu ma do niego szacunek i spełnia jego wolę. Ale nie wszyscy tego potrzebują powiem na koniec.
Groszku. Gdybym poprosiła Cię na łożu śmierci jako bliską ci osoba, żebyś przez rok nie chodziła w ogóle do kościoła i nie obchodziła świąt, a pieniądze przeznaczyła na Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti, zrobiłabys to dla mnie?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:07   #598
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Jeszcze jej nie odpowiedziałam, bo mnie zaskoczyła. Ciężko się takiej osobie odmawia, chorej, wzruszonej, która traktuje cie jak córkę. Ale o swój komfort też chcę dbać. Na szczęście nie wymaga ode mnie uczestnictwa w tej mszy, nawet z księdzem nie musiałabym mieć kontaktu - dała mi namiar na zakon, jego numer konta, pieniądze od niej dostanę. Tylko dla mnie, to dalej frajerstwo. Źle bym się czuła oszukując ją.

Mija, niewierzący na taką mszę puknie się w czoło, ale wierzący, którzy słyszą z ambony od swojego przewodnika, że taka msza, to najlepsza forma modlitwy za zmarłych, że ma największą moc, to nomen omen kupują. Taryfikatora raczej nigdzie nie ma, "moja" msza kosztuje 50 zł. Moja babcia na wsi płaciła stówkę.
I interes się mężczyznom w legalnych czarnych sukienkach, kręci...

Tylko czemu nomen omen? To oznacza, " W imieniu wróżba ".
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:29   #599
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Dlatego, że... o tym nie wiem, a nie dlatego, że uważam, że takiej możliwości nie ma?

Chciałam jeszcze zapytać - czy w nauce jest hipoteza, że myśli są energią?
No to teraz już wiesz. Czy teraz zaczniesz to robić?

Nie znam takiej hipotezy, i trudno mi sobie wyobrazić, jak miałoby to wyglądać.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 12:37   #600
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
No to teraz już wiesz.
Nadal nie wiem. To, że mi o tym, powiedziałaś, nie znaczy, że tak jest. Tak jak nie znaczy, że tak nie jest.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 15:27:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.