Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Jak zrobić dobrą fotkę, jakim programem ją obrobić, jaki wybrać sprzęt fotograficzny? pochwalić się selfie... Wiesz - to pomóż :) Nie wiesz - zapytaj...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-21, 00:17   #421
shee_naz
Przyczajenie

GG do shee_naz Send a message via Skype™ to shee_naz
Dot.: Wybór Olympus E-510 a Nikon D90

jestem posiadaczką N90 i polecam go całym sercem! robi przepiękne zdjęcia, głębia kolorów jest niesamowita Nikona wybrałam po rozmowie z profesjonalnym fotografem. pozdr.

Edytowane przez shee_naz
Czas edycji: 2008-12-21 o 00:19
shee_naz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 18:01   #422
paczuss
Przyczajenie

Dot.: Lustrzanka cyfrowa.

ja miałam na początek Nikona D40 i byłam z niego naprawdę zadowolona
chociaż spór czy Canon czy Nikon to już od lat każdy ma swoje upodobania
Stary 2008-12-22, 19:07   #423
Umyuam
Przyczajenie

Powiem tak- jeżeli chcesz rozwinąć skrzydła, to polecam. Jednak po kupnie lustrzanki głód jest większy niż przed tym. Chcesz mieć nowe filtry, obiektywy, statyw, lampę... tak już jest Jak już zdecydujesz się na kupno, polecam Ci kupić używaną lustrzankę, dozbierać na dobry obiektyw i go kupić. Jak już masz kase na obiektyw nowy, to i tak go lepiej nie kupuj póki co.. Przemyśl tą decyzję, mi mama kupiła obiektyw za 8 stów a teraz mało go używam, bo zakup był nieprzemyślany [a raczej, za mało znałam się na tym czego się chwytałam].
Pozdrawiam
Umyuam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 11:15   #424
asica088
Przyczajenie

Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

hm ja tez mam dylemat co do lustrzanek i rowniez zamierzam kupic.mysle,ze na poczatek przeznacze ok 2000zl na lustrzanke.hm chyba zdecyduje sie na canona ale nie wiem konkretnie jakiego :/ kurcze ciezki wybor :/
asica088 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 13:41   #425
PIOTR3KUK
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paczuss Pokaż wiadomość
ja miałam na początek Nikona D40 i byłam z niego naprawdę zadowolona
chociaż spór czy Canon czy Nikon to już od lat każdy ma swoje upodobania
Ja sie przesiadlem z cyfrzaka fuji finepix s6500fd wlasnie na D40 i tez nie moglem powiedziec zlego slowa... chociaz jest apetyt na cos innego(ale to z innych wzgledow) - D60 lub D80
PIOTR3KUK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 21:14   #426
Szocik5
Przyczajenie

Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Wiem co znaczy wybór aparatu, zastanawiam się od 3 miesięcy i gdy już wiem, wchodzę do sklepu i znów zmieniam zdanie. Moim pierwszym typem był Olympus -e520, potem Canon 1000d, następnie Sony alpha 300 i teraz znów pochylam się nad Olkiem. Martwię się tylko jego systemem 4 :3, czyli format wywołania zdjęć 13,3- 10 . Ciężki wybór . UUUUUUU
Szocik5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 21:28   #427
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Szocik5 Pokaż wiadomość
Wiem co znaczy wybór aparatu, zastanawiam się od 3 miesięcy i gdy już wiem, wchodzę do sklepu i znów zmieniam zdanie. Moim pierwszym typem był Olympus -e520, potem Canon 1000d, następnie Sony alpha 300 i teraz znów pochylam się nad Olkiem. Martwię się tylko jego systemem 4 :3, czyli format wywołania zdjęć 13,3- 10 . Ciężki wybór . UUUUUUU
patrz ma szkła, później na puszkę.
tinkussia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:18   #428
Szocik5
Przyczajenie

Tak szkła już do Olka wybrałam
Olympus E 520 + 14-42mm f/3.5-5.6 + 70-300mm f/4.0-5.6
Stary 2009-01-19, 22:34   #429
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Tak szkła już do Olka wybrałam
Olympus E 520 + 14-42mm f/3.5-5.6 + 70-300mm f/4.0-5.6
a później? będziesz coś kupować? jakie będziesz zdjęcia robić? olek ma dobre szkła, ale nie tyle co np. canon
Stary 2009-01-19, 23:12   #430
Szocik5
Przyczajenie

Nie myślę póki co o dokupywaniu nastęnych , a mam zamiar fotografować przedewszystkim plenery i dziecko w ruchu. Jakiego Canona i obiektywy polecasz?
Stary 2009-01-19, 23:22   #431
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Nie myślę póki co o dokupywaniu nastęnych , a mam zamiar fotografować przedewszystkim plenery i dziecko w ruchu. Jakiego Canona i obiektywy polecasz?
no to pomyśl, bo jak nie masz zamiaru kupować następnych obiektywów kup hybrydę...
nie polecam canona, bo nie siedzę w tym systemie... dziecko- 70-300, plener też tym od biedy zrobisz, może coś do 200mm, nie wiem co jest w canonach i olympusach. 70-300 jest bardzo ciężki, nie wiem czy nie będzie za ciężki dla ciebie
Stary 2009-01-21, 08:30   #432
wredka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
a później? będziesz coś kupować? jakie będziesz zdjęcia robić? olek ma dobre szkła, ale nie tyle co np. canon
a to dziwne, wszędzie na forach można wyczytać, że to Olek właśnie ma najlepsze kitowe obiektywy, a kitowce Canona (i nie tylko) się przy nich kryją
Polecam przed zakupem poczytać opinie innych użytkowników. Ja właśnie tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona z zakupu
wredka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 08:37   #433
wredka
Raczkowanie

Cytat:
Canon 1000d,
weź Canona w dłonie a poczujesz, że to plastik, tandetne wykonanie strasznie. (mam na myśli te sprzęty do 3 tysięcy.

Cytat:
następnie Sony alpha 300
znam parę osób, które posiadają Sony A i są niezadowoleni

Cytat:
i teraz znów pochylam się nad Olkiem. Martwię się tylko jego systemem 4 :3, czyli format wywołania zdjęć 13,3- 10
nie masz się co martwić, zdjęcia zawsze możesz przyciąć w odpowiednim formacie, chociażby w takiej zwykłej picasie
Stary 2009-01-21, 09:25   #434
karolinqa23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
GG do karolinqa23

Cytat:
Dawno mnie tu nie było ale muszę się włączyc do dyskusjiji
Ja mam 1000D i choc jest ciutkę plastikowy to jest do naprawdę solidna i zwarta puszka!!!A kit też ok. przykładowe zdj.w moim wątku.

karolinqa23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 17:27   #435
FikcjaJestModna
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wredka Pokaż wiadomość
weź Canona w dłonie a poczujesz, że to plastik, tandetne wykonanie strasznie. (mam na myśli te sprzęty do 3 tysięcy.)
Canon? Może i plastik, ale zawartość puszki niczego sobie. Ja nie mam zastżeżeń do swojego Canona 1000d. Dodatkowo dobrze leży w dłoni, jest poręczny.
Stary 2009-01-21, 17:40   #436
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wredka Pokaż wiadomość
a to dziwne, wszędzie na forach można wyczytać, że to Olek właśnie ma najlepsze kitowe obiektywy, a kitowce Canona (i nie tylko) się przy nich kryją
Polecam przed zakupem poczytać opinie innych użytkowników. Ja właśnie tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona z zakupu
ale ja nie zaprzeczam, że olek ma złe szkła, ma właśnie najlepsze kitowe obiektywy, i niektóre w systemie są takie, że w innych tego nie znajdziesz ja napisałam tylko, że canon ma więcej szkieł
Stary 2009-01-21, 21:42   #437
miyusakoshi
Raczkowanie

Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
hehe ja korzystam głównie z auto dlatego dla mnie najlepszym aparatem okazał się nikon d40
nie rozumiem, po co mieć dobry aparat, lustrzankę i używać tylko auto? równie dobrze można kupić sobie jakiś lepszy kompakt...
Stary 2009-01-22, 01:33   #438
fledgling
Przyczajenie

GG do fledgling

Hejka
Czytam, czytam na necie i nadal nic nie wiem. Może coś poradzicie??

Mam Nikona D60 + 18-55 +55-200 VR. Niby póki co jest ok. Ale tylko niby.
Zamierzam zakupić coś uniwersalnego. Taka potrzeba i tyle

Ale pojawia się pytanie - CO LEPIEJ:
Sigma 18-200 OS + SB-600
czy
Nikkor 18-200 VR ????

Niestety, finanse mnie ograniczają

Przy pierwszej opcji byłoby spoko, jeśli szkło jest ok.

Przy drugiej opcji - fajnie, ale na lampie mi b. zależy

Mam nadzieję, że ktoś mi poradzi
fledgling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 13:11   #439
olik04
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miyusakoshi Pokaż wiadomość
nie rozumiem, po co mieć dobry aparat, lustrzankę i używać tylko auto? równie dobrze można kupić sobie jakiś lepszy kompakt...
tak myślisz? czyli sądzisz że nie ma różnicy jak wykonujesz zdjęcia dobrym kompaktem a lustrzanką w trybie auto? jeśli tak, to poczytaj trochę na ten temat.. albo sama się może przekonaj. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że różnica jest. Kolosalna.

Druga rzecz jest taka, że będąc np. w podróży nie zawsze ma się czas na ustawianie wszystkiego. Trzeba szybko wykonać zdjęcie aby uchwycić jakąś chwilę i wtedy tryb auto jest bardzo pomocny.
Stary 2009-01-22, 21:46   #440
miyusakoshi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
tak myślisz? czyli sądzisz że nie ma różnicy jak wykonujesz zdjęcia dobrym kompaktem a lustrzanką w trybie auto? jeśli tak, to poczytaj trochę na ten temat.. albo sama się może przekonaj. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że różnica jest. Kolosalna.

Druga rzecz jest taka, że będąc np. w podróży nie zawsze ma się czas na ustawianie wszystkiego. Trzeba szybko wykonać zdjęcie aby uchwycić jakąś chwilę i wtedy tryb auto jest bardzo pomocny.

wiem, że różnica jest. Ale gdy pracuje się w trybie auto, jedyne nad czym panujesz to to, co umieścisz w kadrze.
W podróży to co innego niż CAŁY CZAS.
Stary 2009-01-22, 22:13   #441
olik04
Zakorzenienie

Cytat:
wiem, że różnica jest. Ale gdy pracuje się w trybie auto, jedyne nad czym panujesz to to, co umieścisz w kadrze.
W podróży to co innego niż CAŁY CZAS.
to dobrze że dostrzegasz różnicę
Stary 2009-01-23, 12:39   #442
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fledgling Pokaż wiadomość
Hejka
Czytam, czytam na necie i nadal nic nie wiem. Może coś poradzicie??

Mam Nikona D60 + 18-55 +55-200 VR. Niby póki co jest ok. Ale tylko niby.
Zamierzam zakupić coś uniwersalnego. Taka potrzeba i tyle

Ale pojawia się pytanie - CO LEPIEJ:
Sigma 18-200 OS + SB-600
czy
Nikkor 18-200 VR ????

Niestety, finanse mnie ograniczają

Przy pierwszej opcji byłoby spoko, jeśli szkło jest ok.

Przy drugiej opcji - fajnie, ale na lampie mi b. zależy

Mam nadzieję, że ktoś mi poradzi
Po co Ci taki kolejny uniwersalny obiektyw? Jak coś jest do wszystkiego...
Co chcesz fotografować? Makro, ludzi, portrety, krajobrazy?

Proponuję jasną stałkę 50mm. Warto docenić takie obiektywy.

Cytat:
A może ktoś kupił lustrzankę tylko po to żeby mieć lepszą jakość zdjęć? Nic w tym dziwnego.
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 12:53   #443
miyusakoshi
Raczkowanie

ale jeśli nie umie się obsługiwać lustrzanką, to zdjęcia nie będą dobre. Znam przypadki, gdy ktoś ma dobry sprzęt, a robi gorsze zdjęcia niż zwykłym kompaktem. Aparatem trzeba umieć się obsługiwać. To głownie od umiejętności fotografa zależy jakość zdjęć.
Stary 2009-01-23, 15:36   #444
Dominika i Gracja
Przyczajenie

Potrzebuję porady.
W przyszłym tygodniu zamierzam kupić aparat. Moim celem to robienie zdjęć głównie zwierzakom (i tym spotkanym w lesie i tym domowym), ponad to planuję używać apratu na psich imprezach - wystawy czy konkursy agility (a tutaj psiaki są cały czas w ruchu).
Czy możecie mi poradzić jakiś aparat. Dodam, że jestem laikiem, ale chciałabym zacząść przygodę z lustrzanką.

Zastanawiam się między Canonem 450D, a Nikonem D50, a może polecicie mi inny aparat?

I mam jeszcze pytanie, z jakiej literatury fotograficznej lub stron internetowych korzystacie, aby dowiedziec się czegoś o fotografi?
Dominika i Gracja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 16:38   #445
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
ale jeśli nie umie się obsługiwać lustrzanką, to zdjęcia nie będą dobre. Znam przypadki, gdy ktoś ma dobry sprzęt, a robi gorsze zdjęcia niż zwykłym kompaktem. Aparatem trzeba umieć się obsługiwać. To głownie od umiejętności fotografa zależy jakość zdjęć.
Doskonale o tym wiem.
Lustrzanka z ustawieniami auto robi dużo lepsze zdjęcia niż kompakt. Dla niektórych ten efekt jest wart wydania sporych pieniędzy.

Cytat:
Napisane przez Dominika i Gracja Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady.
W przyszłym tygodniu zamierzam kupić aparat. Moim celem to robienie zdjęć głównie zwierzakom (i tym spotkanym w lesie i tym domowym), ponad to planuję używać apratu na psich imprezach - wystawy czy konkursy agility (a tutaj psiaki są cały czas w ruchu).
Czy możecie mi poradzić jakiś aparat. Dodam, że jestem laikiem, ale chciałabym zacząść przygodę z lustrzanką.

Zastanawiam się między Canonem 450D, a Nikonem D50, a może polecicie mi inny aparat?

I mam jeszcze pytanie, z jakiej literatury fotograficznej lub stron internetowych korzystacie, aby dowiedziec się czegoś o fotografi?
Ile masz pieniędzy na aparat? Na pewno przyda się dobry AF.

Skąd można dowiedzieć się czegoś o fotografii? Google nie gryzie!
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 17:10   #446
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Potrzebuję porady.

książka- ''fotografujemy'' Ryszarda Kreysera- ja wypożyczyłam w bibliotece, książka z 1982 roku, ale zasady fotografii sie nie zmianiają przystępnie napisana, trochę nieaktualnie co do modelów aparatów i sprzętów do nich : P

a agility- kupuj canona, ma więcej szybkich szkieł chyba... w każdym bądź razie więcej niż nikon. No i narazie wystarczy np. 300d który jest o wiele tańszy niż 450d, bo najważniejsze jest szkło- tu zależy ile możesz wydać
Stary 2009-01-23, 17:10   #447
wredka
Raczkowanie

Cytat:
lustrzanka to lustrzanka, lustrzane odbicie zawsze będzie lepiej wyglądało od zdjęcia wykonanego kompaktem... różnice widać zawsze i to na odległość :P
Stary 2009-01-23, 17:27   #448
Dominika i Gracja
Przyczajenie

Dzięki! Na aparat mogę wydać nieco ponad 1500zł. I własciwie kusi mnie ten Canon. Byłam już w sklepie, ogladałam i "przymierzałam" Mi zdecydowanie lepiej leży w dłoni.
Dlatego zastanawiałam się nad kupnem czegoś używanego na początek (aczkolwiek ciężko trafić na jakiegoś porządnego sprzedawcę).
Stary 2009-01-23, 17:50   #449
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki! Na aparat mogę wydać nieco ponad 1500zł. I własciwie kusi mnie ten Canon. Byłam już w sklepie, ogladałam i "przymierzałam" Mi zdecydowanie lepiej leży w dłoni.
Dlatego zastanawiałam się nad kupnem czegoś używanego na początek (aczkolwiek ciężko trafić na jakiegoś porządnego sprzedawcę).
aparat aparatem, ale obiektyw jest ważny- czy 1500 to razem z obiektywem? dobrze by było kupić sigmę 70-300 ale ona trochę kosztuje, do agility jest w sam raz
Stary 2009-01-23, 19:24   #450
Dominika i Gracja
Przyczajenie

Tinkussia, a co sądzisz o kupnie używanego aparatu? Warto zaryzykować?
Faktycznie - lepiej dołozyć i kupić lepszy obiektyw.
Odpowiedz

Tagi
aparat, canon, fotgrafia, fotografia, fotografia lustrzanka, fotografie, hobby, lustrzanka, lustrzanka cyfrowa, nikon, obiektywy, wybór, zdjęcia

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości