Podkłady niszczace cere!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-28, 12:14   #1
paatrycja_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36

Podkłady niszczace cere!!!


hej dziewczyny
ost. duzo czytalam o revlonach i natknelam sie na troche informacji o tym ze colorstay niszczy cere.
chcialabym w tym watku zebyscie wypisywaly jakich podkladow sie wystrzegac jakie pogorszyly wam stan waszej cery.
paatrycja_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 12:28   #2
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

wszystko zależy od cery, jednym dany podkład będzie pasował a innym np. zatka pory. Dlatego przed zakupem najlepiej testować próbki.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:52   #3
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Używam CS od lat i w żaden sposób nie pogorszył mojej cery. Każdy ma inną cerę i co innego go zapycha, dlatego takie wypisywanie podkładów niszczących cerę trochę mija się z celem.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:07   #4
paatrycja_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

hmm no mi sie wydaje ze nie od cery a od jego skladu
a rodzaj cery chyba wplywa tylko na to jak ten podklad wyglada na cerze
a probka to tez jedynie pokaze jak podklad wyglada na cerze przez caly dzien
a mi chodzi o dlugotrwale stosowanie danego podkladu i jego skutki
colorstay slyzalam ze psul cere tym co nawet nie wczesniej nie mialy z nia zbytnich problemow
takze wydaje sie ze jednak wypisywanie takich felernych podkladow ma jednak cel

colorstay jest swietny sama go mialam jednakze przy codziennym stosowaniu yba faktycznie pogarsza cere, mysle ze loreal true match tez ze dobrze na moja nie wplywal i to chyba on byl poczatkiem problemow z moja cera, bólwy na policzkach czego nie mialam nawet przy dojrzewaniu :/
paatrycja_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:12   #5
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

na moją cerę taki efekt miał krem BB oraz baza Smashbox zielona, od razu krostki się pojawiły bo te produkty zapchały mi pory. Ale jeśli chodzi o bazę to miałam próbki do wypróbowania. Próbka zrobiona w Douglasie czy Sephorze zazwyczaj wystarczy na tydzień używania.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:15   #6
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Nie moge wskazac jakiegos konkretnego bo uzywam bardzo roznych Dior, EL, Guerlain itp ale zauwazylam ze po latach codziennego stosowania podkladu skora wygladala po zmyciu jak bym nosila na niej maskę. Teraz podkladow uzywam tylko od czasu do czasu, polecam na codzien kremy BB, jakos tam kryja i tak nie masakruja skory jak ciezkie podklady.
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:43   #7
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Okropny dla mnie był własnie Colorstay- fuj, jak farba olejna(!), pół roku doprowadzałam cerę do porządku,alkohol + zapychacze najbardziej mi szkodzą.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 21:32   #8
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Chyba z pięć lat już będzie jak się maluję codziennie Colorstayem i cera jest bez zarzutu

Natomiast koszmarnie wysypało mnie po kremie Nivea Q10. Jak nigdy
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 21:32   #9
Nathi
Przyczajenie
 
Avatar Nathi
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 26
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Ja także używałam Colorstay'a i uważam, że jest beznadziejny do stosowania na co dzień. Na specjalne okazje jest super, ale moja skóra i tak to musi odchorować ;/
Używałam go przez ok 2,5 roku. Na początku używania stan mojej skóry znacznie się poprawił, jednak pogorszenie zauważyłam zimą 2 lata temu.
Skóra nagle zaczęła bardzo mocno się przetłuszczać, tak, że musiałam robić oczyszczanie skóry co 2 dni (!) Zafundowałam sobie terapię maścią Acnederm (którą groąco polecam). Jednak po jakimś czasie znowu miałam masakrę na twarzy. W końcu doszłam do wniosku, że raz kozie śmierć i zaczęłam używać samego pudru. Po 3 tygodniach wyglądałam o niebo lepiej, a obecnie nie mam już problemów z trądzikiem (moja cera jest teraz mieszana w stronę suchej).
__________________
Dokładne recenzje kosmetyków

Nie sztuka być zauważoną, lecz zapamiętaną!
Nathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 07:20   #10
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Ja używam Colorstay i nic mi po nim nie ma, moja mama też stosuje i bardzo chwali, siostra też, kuzynka z ciocią także. Nie kupiłaś czasem na allegro? Tam często można trafić na podróbki, więc może one zniszczyły Ci cerę.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 08:42   #11
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Podkład Bobbi Brown Skin Foundation SPF 15 PAA. Ooo, masakra:P Leisty okropnie, tłusty, praktycznie nic nie kryje, twarz się po nim strasznie świeci i niesamowicie zapycha. Brrr Hehe, ile epitetów
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 12:32   #12
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Ja używam CS od może dwóch lat. Jedyne co negatywnego zauważyłam, to przesuszenie skóry zimą. Ale z tym zawsze miałam problemy. Na wiosnę szukam faktycznie czegoś lżejszego, ale do szkoły zawsze używałam CS. Od może dwóch właśnie lat moja cera się znacznie poprawiła. Oczywiście nie mówię, że to zasługa podkładu. Ale raczej nie sądzę, by na moją cerę źle jakoś działało. Też używam raczej mało tego podkładu. Kiedyś wylewałam trochę na rękę, a teraz po prostu przechylam na palec buteleczkę, tak żeby nic się nie wylało poza. Z CS nie mam zamiaru rezygnować. Jedynie zastanawiałam się nad PR, ale dla mojej cery może się nie sprawdzić. Ale mam zamiar iść po próbkę.
__________________
They watched her as they watched everyone,
always hoping the living could learn to put aside
rage and sorrow, bitterness and regret.
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:13   #13
paatrycja_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Red face Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

ja colorstay kupilam w Douglasie takze orginal napewno
nie to ze akurat mi popsul strasznie cere
bo ja z moja sie borykam od jakiegos roku gdy zaczlam uzywac true match loreala mysle ze to on mi tak poniszczyl cere :/ teraz wszystkie podkl mi sie pokonczyly i narazie uzywalam takiego awaryjnego z lirene ale na allegro zamowilam sobie colorstay mineral mousse i zobacze jak bedzie reagowala po nim moja cera

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

hej
moze pomyslicie ze spadlam z ksiezyca ale dopiero dzis czytajac to forum niewiedzialam co to sa te kremy bb i zaczelam szukac i pisza o nich w samych superlatywach czy te kremy w ogole maja jakies wady? bo tego znaleźć juz nie moglam, jezeli nie to czemu w ogole ktos jeszcze uzywa zwyklych podkladow
paatrycja_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 18:44   #14
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Revlon Colorstay niszczy cerę? Pierwsze słyszę, a jeśli jest to prawdą to troszkę lipa, bo dzisiaj sobie go kupiłam Ale o który CS dokładniej chodzi - do cery suchej/normalnej czy tłustej? Faktem jest, że słyszałam niepochlebne opinie o CS, ale to tylko o tym drugim wariancie..
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 20:10   #15
gabrielika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

używałam Colorstay, dostałam od chłopaka w prezencie - m-a-s-a-k-r-a.
teraz sama kupiłam artdeco i jestem mega zadowolona, bez uczucia maski i świetnie się nakłada. tylko trzeba dobrze dobrać odcień
gabrielika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 20:30   #16
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
Revlon Colorstay niszczy cerę? Pierwsze słyszę, a jeśli jest to prawdą to troszkę lipa, bo dzisiaj sobie go kupiłam Ale o który CS dokładniej chodzi - do cery suchej/normalnej czy tłustej? Faktem jest, że słyszałam niepochlebne opinie o CS, ale to tylko o tym drugim wariancie..
Ja wolę ten do tłustej cery - jest taki bardziej pudrowy Lubię tłuste kremy o bogatej konsystencji, bo skórę mam raczej w kierunku suchej i ten Colorstay bardzo dobrze na nich leży. Poza tym odcień Ivory jest jaśniejszy niż w wersji do suchej/normalnej cery
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 10:18   #17
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

To, że podkład Wam nie pasuje, nie znaczy, że niszczy od razu cerę
A tak w ogóle oczywiście, że może niszczyć... jak każdy kosmetyk, który ma paskudztwa w składzie. A takimi kosmetykami są podróby i kosmetyki bazarkowe (choćby z powodu tego, jak są przechowywane i że nikt nie wie, co tak na prawdę w nich jest, bo to co wypisują na opakowaniach, to prawdą nie jest )
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 10:49   #18
paatrycja_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

hej
pewnie to banalne pytanie
ale o co chodzi z tym zapyachaniem porów
co jest efektem, zaskórniki, szara cera pryszcze ? to o to chodzi
skad mam wiedziec czy mam tendencje do zapychania porów :/
paatrycja_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 08:11   #19
paatrycja_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

hej widze ze na moje ostatnie pytanie raczej i nikt nie odpowie
takze chcialabym podtrzymac watek
prosze o dalsze wypisywanie zlych podkladow, kremy bb tez
jezeli chodzi o podium podklady, kremy bb i mineraly to chyba i tak mineraly wygrywaja z bb, jak myslicie
paatrycja_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-02, 08:36   #20
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Cytat:
Napisane przez paatrycja_89 Pokaż wiadomość
hej widze ze na moje ostatnie pytanie raczej i nikt nie odpowie
takze chcialabym podtrzymac watek
prosze o dalsze wypisywanie zlych podkladow, kremy bb tez
jezeli chodzi o podium podklady, kremy bb i mineraly to chyba i tak mineraly wygrywaja z bb, jak myslicie
Zapchane pory objawiają się różnymi niespodziankami, typu pryszcze. W moim przypadku kosmetyk jak mi zapcha pory to niespodzianek mogę się spodziewać od razu na następny dzień, mimo iż nie mam tendencji do powstawania pryszczy.

Ja mam tylko jeden puder mineralny Guerlain Les Voilettes mineral, ten mi odpowiada, ale jakoś inne to nie. Tak samo krem BB, wole już lekki podkład Bobbi Brown, po tych kremach skóra strasznie mi się świeci.

Ale jak już wcześniej pisałam, zazwyczaj wystarczy próbka aby ocenić czy podkład zapycha czy nie. Ja używam podkładów od ok 8 lat i na prawdę skóra nie jest zniszczona od ich stosowania, zresztą w ogóle nie mam zniszczonej skóry, ale trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji przed nałożeniem podkładu (serum i krem).
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 14:05   #21
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

niszczące cerę to rozumiem jako zatykające pory, powodujące podrażnienia, stany zapalne i co za tym wszystkim idzie przyspieszone starzenie się skóry. Dla mnie Revlon tez był masakrą ale u innych się bardzo sprawdza. Dla mnie np. wszystkie podkłady Maybelline i Astor są do kitu i wszystkie kremy,mleczka, kremy tonujące firmy Nivea-nie wchłaniają się, zatykają pory, rolują samo zło na sam tylko skład też nie ma co patrzeć-bo prawie wszystko ma syf, również kremy apteczne które nieraz leczą cerę, a takie naturalne minerały też potrafią bube zrobić i mam na myśli prawdziwe minerały a nie L'oreal np ale radziłabym omijać kosmetyki z rynku-gdzie nie dość że nie wiadomo ile mają lat(!) to w mrozy czy w upały sobie leżą
bardzo ważną rzeczą jest super dokładny demakijaz, prawie wszystkie podkłady mają silikony i często przyczyną zatykania jest nie sam kosmetyk a niedokładne oczyszczenie skóry
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 08:57   #22
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

O matko ;p przypomniałaś mi o ColorStayu ;p mialam go w wariancie mieszana/tłusta - nigdy więcej! Kilka miesiecy doprowadzalam skore do ładu u dermatologa, lecząc od środka, bo maści nie wystarczyły. Wywołał u mnie taki trądzik, jakiego w zyciu nie doswiadczylam (a mialam juz kilka wysypów w swoim zyciu). Juz nigdy nie naloze go na twarz! Nie ma to jak minerały - kocham Lily Lolo!
__________________
"Kocham kiedy obsypujesz mnie pocałunkami,
Nie do opisania jest uczucie między nami."
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 14:16   #23
modnisia_monisia
Raczkowanie
 
Avatar modnisia_monisia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 70
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, nie napiszę jakie podkłady mi zaszkodziły ponieważ mam wrażliwą cerę.. dla mnie efektem będzie pieczenie i swędzenie, dla innych z Was będzie idealny, a o to chyba tu nie chodzi..
modnisia_monisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 17:10   #24
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

Cytat:
Napisane przez paatrycja_89 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

hej
moze pomyslicie ze spadlam z ksiezyca ale dopiero dzis czytajac to forum niewiedzialam co to sa te kremy bb i zaczelam szukac i pisza o nich w samych superlatywach czy te kremy w ogole maja jakies wady? bo tego znaleźć juz nie moglam, jezeli nie to czemu w ogole ktos jeszcze uzywa zwyklych podkladow
Bb mają skład jak przeciętny podkład. Wiele z nich ma parafinę, ona bardzo zapycha. Nie są idealne na pewno. Też trzeba trafić po prostu na taki jaki nam/naszej skórze będzie pasował - jak w przypadku każdego innego podkładu.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2012-04-03 o 17:12
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 18:28   #25
paatrycja_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Podkłady niszczace cere!!!

dzieki wielkie za wszystkie wasze odpowiedzi
duzo sie dowiedziałam dzieki temu watkowi
paatrycja_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.