Mieszkanie w akademiku - czy jest tak źle? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła - Edukacja > Studia

Notka

Studia Jakie wybrać? Gdzie studiować? Czego się spodziewać? Jak w ogóle wygląda życie studenta? O tym jak jak wyjść cało z wizyty w dziekanacie, ale też o wielu innych kwestiach dotyczących studenckiego bytu dowiesz się tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-08-20, 14:31   #1
Paulina546
Przyczajenie

Mieszkanie w akademiku - czy jest tak źle?

Witam!
Od października zaczynam 1 rok studiów. Mam do wyboru dwie opcje - mieszkanie w domu dla studenta od tbs (to taki program z urzędu miasta) lub akademik. Oba pokoje są dwuosobowe. Mam teraz dylemat, ponieważ wielu znajomych wręcz szokuje fakt, iż miałabym mieszkać w akademiku i teraz sama już nie wiem :/ Dodatkowo naczytałam się o tym, jak straszne rzeczy dzieją się w akademiku i teraz trochę się boję. W obu przypadkach będę mieszkać z obcymi osobami i trudno mi teraz podjąć decyzję. Moje pytanie brzmi: czy w akademiku naprawdę jest tak trudno? I czy faktycznie nie ma tam szans na naukę i np. jest tak, że studenci kradną jedzenie itp. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi
Paulina546 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 15:04   #2
casus_belli
Zadomowienie

Dot.: Mieszkanie w akademiku - czy jest tak źle?

Wszystko zależy od ludzi, z którymi mieszkasz. W akademiku jest o tyle lepiej, że zawsze można zagadać w administracji i zmienić pokój. Poza tym, akademik sprzyja znajomościom.
casus_belli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 01:32   #3
megamag
Zakorzenienie

Akademik od tego domu dla studenta raczej nie będzie się różnił niczym. To jedno i to samo. Będziesz mieszkać z obcą osobą i albo się dogadasz, albo nie.

PS Zawsze mnie zastanawia, co to są te niestworzone rzeczy, co się niby dzieją w akademikach. Czy Ci, którzy wymyślają takie plotki, uzupełniają je o jakieś konkrety, czy ograniczają się do tego ogólnikowego stwierdzenia "niestworzone"?
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 10:44   #4
Liriam
Przyczajenie

Akademik nie jest taki zły. Dużo zależy od Ciebie tak właściwie. Do pewnych rzeczy można też się przyzwyczaić.

Ja mieszkałam w akademiku przez trzy lata, po czym przeprowadziłam się na stancję, do pokoju jednoosobowego, ponieważ jestem osobą, która lubi mieć swoją prywatność (wcześniej mieszkałam z 2/3 osobami).
Liriam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 17:32   #5
Paula536
Raczkowanie

Akademiki są spoko i pamiętaj, że oczywiście zdarzają się te bardziej zabawowe, ale jeśli nie masz ochoty iść na "akademikową" imprezę to nikt Cię do tego nie zmusi. Znam wiele baaaardzo spokojnych i poukładanych dziewczyn, które uwielbiają mieszkanie w akademiku. Poszukaj dobrych ofert w mieście, są akademiki gdzie są wspólne segmenty/moduły przypominające malutkie mieszkanka - wtedy to już wgl jest super. Ja mieszkałam dwa lata, teraz na trzecim roku też idę do akademika. Najlepiej zapoznać się na 1 roku z ludźmi i znaleźć sobie kogoś przyjaznego z kim zamieszkasz rok później - polecem tę metodę
Paula536 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 12:59   #6
Heall
Przyczajenie

No dokładnie, poza tym, zawsze można zrezygnować / przenieść się do innego pokoju, jak będzie taka możliwość. Akademiki mają swój urok. Warto spróbować.

Heall jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości