Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-12-03, 13:51   #2131
Mahdab
Zakorzenienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Dla równowagi powiem, że ja żadnej zmiany pracy bie żałuję ani tego, że za pierwszym razem zwolniłam się w ciemno nie mając nic innego (czyli ryzyko duże!), ani zadnej kolejnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo, a szczerze mówiąc nie zawsze trafiłam dobrze Jestem jednak zdania, że nie ma co sie oglądać do tyłu,a kto nie ryzykuje ten nie spija śmietanki. Skoro ktoś decyduje się zmienić pracę to nie robi tego bez powodu, warto o tym pamiętać. W każdej nowej pracy zdobywa się nowa wiedzę i doświadczenie choćby o ludziach, na co zwrócić następnym razem uwage. Wolę się skupiać na pozytywach i próbować dalej do skutku.

Gratuluję wszystkim, które znalazły ostatnio pracę i trzymam kciuki za resztę.

Mahdab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 16:06   #2132
netya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
netya, gratuluję
dziękuję
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Super! Gratulacje

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Gratulacje!!!!
Czym sie bedziesz zajmowac?
dzięki Starszy referent ds. czynności sprawdzających czyli sprawdzanie, weryfikowanie deklaracji podatkowych, czynności sprawdzające, współpraca z innymi urzędami skarbowymi i badanie zasadności zwrotu podatku i przedłużanie terminu.

Cytat:
Napisane przez Kasiula36 Pokaż wiadomość

Gratulacje!!!
dzięki

A wcześniej padły zdania apropo żałowania - ja rzuciłam pracę nie mając nic nagranego i ani dnia nie żałowałam, że nie pracuje już w tym kołchozie. Tak to do dzisiejszego dnia bym pewnie tam tkwiła, bo trudno chodzić równocześnie było na rozmowy, a grudzień w handlu to dramat.

Martii jak rozmowa?
Stary 2019-12-03, 16:19   #2133
nie_powiem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość
dziękuję

dzięki Starszy referent ds. czynności sprawdzających czyli sprawdzanie, weryfikowanie deklaracji podatkowych, czynności sprawdzające, współpraca z innymi urzędami skarbowymi i badanie zasadności zwrotu podatku i przedłużanie terminu.

dzięki

A wcześniej padły zdania apropo żałowania - ja rzuciłam pracę nie mając nic nagranego i ani dnia nie żałowałam, że nie pracuje już w tym kołchozie. Tak to do dzisiejszego dnia bym pewnie tam tkwiła, bo trudno chodzić równocześnie było na rozmowy, a grudzień w handlu to dramat.

Martii jak rozmowa?

Ode mnie też wielkie gratulacje! Cieszę się, że Ci się udało, że zmieniłaś tak zawrotnie swoją karierę A widzisz, warto było jednak zmienić branżę. Swoją drogą, jak rozumiem nie miałaś doświadczenia w takiej branży? Jeśli tak, to daje nadzieję na jakąś spoko posadkę innym użytkownikom, np mnie.
Stary 2019-12-03, 18:58   #2134
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Netya ogromne gratulacje.

Zapomniałam jeszcze, że któraś z Was pytała mnie o kurs Excela. Znalazłam szkołę, w której za 450 zł brutto uczą Excela na poziomie średniozaawansowanym przez dwa weekendy od 8:00 do 13:30, a za 550 zł na poziomie zaawansowanym w jeden weekend. Swoją wiedzę oceniam na średniozaawansowaną, ale stwierdziłam, że przejdę ten kurs, bo pewnie i tak będzie szansa, że czegoś się nauczę. Generalnie jestem bardzo zadowolona. Małe 6 osobowe grupy, dobrze dostosowana sala pod kątem sprzętowym, spoko prowadzący.

Pierwsze dni pracy mijają intensywnie, wczoraj cały dzień szkolenia, dzisiaj już dzień na moim dziale, ludzie spoko, dużo tłumaczą, chociaż też trochę straszą, że jest dużo pracy, ale z drugiej strony w poprzedniej pracy praktycznie nigdy się nie nudziłam, więc jestem zaprawiona w bojach.

Jedynie to jest takie uczucie wyobcowania, w poprzedniej pracy byłam 11 lat, to szmat czasu, znałam mnóstwo osób, miałam bratnie dusze, tu wiadomo, że nic się nie zadzieje w ciągu jednego dnia, ale jest takie uczucie trochę pustki. Wiem,że tego nie zmienię, tak się tylko z Wami dzielę. No i drugie uczucie, które się pojawia to czuję się trochę jak przedszkolak, który przyszedł pierwszy raz, a jak to powiedziała kiedyś Robin z "How I met your mother" odnośnie zmiany kariery "I was somebody out there" czy coś w tym stylu. Domyślam się, że te wszystkie uczucia kiedyś miną i mam nadzieję, że znajdę bratnią duszę. Póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozytywne nastawienie.

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 20:56   #2135
alexalexis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość

Zapomniałam jeszcze, że któraś z Was pytała mnie o kurs Excela. Znalazłam szkołę, w której za 450 zł brutto uczą Excela na poziomie średniozaawansowanym przez dwa weekendy od 8:00 do 13:30, a za 550 zł na poziomie zaawansowanym w jeden weekend. Swoją wiedzę oceniam na średniozaawansowaną, ale stwierdziłam, że przejdę ten kurs, bo pewnie i tak będzie szansa, że czegoś się nauczę. Generalnie jestem bardzo zadowolona. Małe 6 osobowe grupy, dobrze dostosowana sala pod kątem sprzętowym, spoko prowadzący.

Pierwsze dni pracy mijają intensywnie, wczoraj cały dzień szkolenia, dzisiaj już dzień na moim dziale, ludzie spoko, dużo tłumaczą, chociaż też trochę straszą, że jest dużo pracy, ale z drugiej strony w poprzedniej pracy praktycznie nigdy się nie nudziłam, więc jestem zaprawiona w bojach.

Jedynie to jest takie uczucie wyobcowania, w poprzedniej pracy byłam 11 lat, to szmat czasu, znałam mnóstwo osób, miałam bratnie dusze, tu wiadomo, że nic się nie zadzieje w ciągu jednego dnia, ale jest takie uczucie trochę pustki. Wiem,że tego nie zmienię, tak się tylko z Wami dzielę. No i drugie uczucie, które się pojawia to czuję się trochę jak przedszkolak, który przyszedł pierwszy raz, a jak to powiedziała kiedyś Robin z "How I met your mother" odnośnie zmiany kariery "I was somebody out there" czy coś w tym stylu. Domyślam się, że te wszystkie uczucia kiedyś miną i mam nadzieję, że znajdę bratnią duszę. Póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozytywne nastawienie.

Ogromne gratulacje! Fajnie, że coś się w końcu nagrało
Stary 2019-12-03, 22:44   #2136
MariaFrancesca
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez alexalexis Pokaż wiadomość
Ogromne gratulacje! Fajnie, że coś się w końcu nagrało
Dzięki , też się cieszę, że się w końcu ruszyło.

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 23:43   #2137
Vilgefortz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez netya Pokaż wiadomość

Miałam wspaniały weekend, od dziś miałam znowu kwitnąć z ofertami, a po 12 dostałam telefon że dostałam pracę!
Zadzwonili z urzędu, że mnie wybrali! Na stanowisko na które aplikowałam jako przedostatnie i miałam w środę rozmowę.
No jestem w grubym szoku bo na jedno pytanie nie odpowiedziałam w pełni, dodatkowo było najwięcej chyba osób z wszystkich rekrutacji poza tą gdzie były 2 etaty.

Leżę i kwiczę
Kompletnie się tego nie spodziewałam, czekam jeszcze na wyniki księgowego, ale wybrałam to stanowisko, bo od początku mi się podobało. Jeszcze w 1 naborze brałam udział i chyba grubo zamulili z papierami, bo dalej nie mam info.
Nieważne. Mam czekać na telefon z kadr teraz i ponoć koło 15tego chyba bym zaczynała. I to ma być dłuższe zastępstwo niż księgowy, więc też git.

Trzeba będzie zmienić plany na święta w takim razie, ale kurczę no wiadomo Zobaczymy jak będzie.
Gratulacje Pani Referent Na moje deklaracje przymknij oko .
MariaFrancesca to normalne na początku, dopiero musisz poznać ludzi. W nowym miejscu pracy czujemy się jak dzieci we mgle trochę, nie wiemy co wypada, a co nie, ludzie inni, inne nawyki, na co innego kładziony jest nacisk. Wracając do tematu zmiany pracy, nie żałuje że zmieniłem pracę, dla mnie miało znaczenie to, że było gorzej pod względem finansowym plus dojazd, czyli dwa razy stratny.
Cytat:
Nie dziękuję Pij, pij dużo!
Dzisiaj wypiłem 5 kaw za Twój i Wasz sukces. Mam nadzieję, że wieści pozytywne
Stary 2019-12-04, 02:31   #2138
netya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Ode mnie też wielkie gratulacje! Cieszę się, że Ci się udało, że zmieniłaś tak zawrotnie swoją karierę A widzisz, warto było jednak zmienić branżę. Swoją drogą, jak rozumiem nie miałaś doświadczenia w takiej branży? Jeśli tak, to daje nadzieję na jakąś spoko posadkę innym użytkownikom, np mnie.
bardzo dziękuję
Na razie się nie nakręcam, ale sam fakt, że mnie wybrali właśnie bez żadnych doświadczeń z urzędami to jest dla mnie niemały szok Z biurowymi pracami miałam do czynienia i to też przemawiało na moją korzyść, bo wymagali powyżej pół roku w biurowej.

Cytat:

Zapomniałam jeszcze, że któraś z Was pytała mnie o kurs Excela.
dziękuję Ja pytałam o kurs, bo przydałby mi się, ale raczej od podstaw haha
Nie pamiętam jaką pracę dostałaś, przypomnisz? ale również gratuluję
Też obawiam się nowych ludzi i ogólnie nowego miejsca, jednak cenię stabilność ale zobaczymy wszystko U Ciebie też z czasem wszystko będzie luźniej.

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Gratulacje Pani Referent Na moje deklaracje przymknij oko .
haha dzięki

Dziś dzwonił typ z kadr, mam podejść po skierowanie na badania, które mam w pon i donieść reszte papierów. Potem szkolenie bhp i coś mówił, że zaczynam 16tego lub ciut wcześniej, ale poprosiłam, żeby jednak to było 16tego, bo wyjeżdzam na weekend, a jak na złość urzędy 14tego w sobotę odrabiają za 27ego Powiedział, że wezmą to pod uwagę, mam nadzieję, bo wyjazdu nie przełożę.
Stary 2019-12-04, 06:32   #2139
magi18
Zadomowienie

Hej, często podczytuje, rzadko się udzielam. Ale jako, że muszę (i chcę) zmienić pracę, bo w tej psychicznie nie wytrzymuje to dołączam.

Netya, gratulacje zdobycia pracy w urzędzie

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Wyzwanie zwane życiem ---> "Milion cudownych listów"
magi18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 08:42   #2140
Kasiula36
Zakorzenienie

Cytat:

Również przyłączam się do gratulacji. Oczywiście pozytywne nastawienie jest wskazane ale i dobra obserwacja otaczających Cię w pracy ludzi
Kasiula36 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 09:26   #2141
pandora__
histeryczka sztuki

Czas żebym do was dołączyła

życzę powodzenia w szukaniu i gartuluję tym, którym się udało

Mam dwie oferty, gdzie baaardzo mi zalezy, ale jeszcze trwa nabór, więc sobie czekam A tak to dziś mam plan wysłać około 20 CV.

Mam nadzieję, że do końca stycznia coś znajdę. W okolicach świąt wyprowadzam się do innego miasta. Mam nadzieję, ze logistycznie to jakoś ogarnę...
pandora__ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 09:54   #2142
Dolczi
Wtajemniczenie

Hej
Wszystkim, którzy znaleźli pracę gratuluję. A tym co szukają życzę wytrwałości.Trzymam kciuki!
Cytat:
Napisane przez pandora__ Pokaż wiadomość

Mam dwie oferty, gdzie baaardzo mi zalezy, ale jeszcze trwa nabór, więc sobie czekam A tak to dziś mam plan wysłać około 20 CV.

Mam nadzieję, że do końca stycznia coś znajdę. W okolicach świąt wyprowadzam się do innego miasta. Mam nadzieję, ze logistycznie to jakoś ogarnę...
Witaj
Jak znalazłam pracę w Wawie to wyprowadzilam się 3 dni później. Pokój znalazłam w ciągu 1h. I następnego dnia byłam w pracy XD A jestem z Kujaw.

Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 10:04   #2143
pandora__
histeryczka sztuki

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
Wszystkim, którzy znaleźli pracę gratuluję. A tym co szukają życzę wytrwałości.Trzymam kciuki!Witaj
Jak znalazłam pracę w Wawie to wyprowadzilam się 3 dni później. Pokój znalazłam w ciągu 1h. I następnego dnia byłam w pracy XD A jestem z Kujaw.

łał, super!

ja tyle dobrego, ze mieszkania nie muszę szukać, czeka już na mnie

Chodzi o to, ze do 19 grudnia pracuje w obecnej pracy, potem wolne+urlop i koniec umowy, ktorej nie chce przedłużać

Mam nadzieje, ze nikogo w CV nie zrazi to, ze pracuje w innym miescie, bo jendoczesnie zaznaczam, gdzie szukam itp. A z drugiej strony chyba troche przezywma. Teraz takie czasy, ze ludzie potrafią z raz dwa za granice się wynieść, a to tylko 300 km
Stary 2019-12-04, 12:18   #2144
pandora__
histeryczka sztuki

Właśnie wysłałam 20 CV z pracuj.pl Dziewczyny, jak myślicie, czy warto mieć tam ładnie wypełniony profil czy raczej szkoda czasu na to? Ja swoje CV i tak modyfikuję czasem bardziej lub mniej, bo pracowałam w roznych od siebie miejsach.
Stary 2019-12-04, 12:30   #2145
nie_powiem
Wtajemniczenie

Cytat:
Właśnie wysłałam 20 CV z pracuj.pl Dziewczyny, jak myślicie, czy warto mieć tam ładnie wypełniony profil czy raczej szkoda czasu na to? Ja swoje CV i tak modyfikuję czasem bardziej lub mniej, bo pracowałam w roznych od siebie miejsach.

Wow. Aż 20 CV jednego dnia? To ładnie, ja bym tyle nie uciułała w ciągu trzech czy czterech dni nawet . Jakaś konkretna branża?

Według mnie dobrze jest mieć spójne CV tj. ukierunkowane, jeśli wysyła się w miejsca związane ze swoim zawodem/branżą i ma się już gruntowane doświadczenie, wykształcenie i dodatkowe kursy czy szkolenia, które robią taką ładną "sieć" wzajemnych relacji ze stanowiskiem. W innym przypadku nie wiem czy to ma znaczenie, a raczej myślę, że to wręcz odstrasza a nie pomaga.
Stary 2019-12-04, 15:58   #2146
netya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magi18 Pokaż wiadomość
Hej, często podczytuje, rzadko się udzielam. Ale jako, że muszę (i chcę) zmienić pracę, bo w tej psychicznie nie wytrzymuje to dołączam.

Netya, gratulacje zdobycia pracy w urzędzie
dziękuję
W jakiej branży teraz jesteś, a na co chcesz zmienić? Co się tam złego dzieje?

Cytat:
Napisane przez Kasiula36 Pokaż wiadomość
Również przyłączam się do gratulacji. Oczywiście pozytywne nastawienie jest wskazane ale i dobra obserwacja otaczających Cię w pracy ludzi
dzięki Tak, wiem że pozytywne wskazane, co zrobić jak jestem realistką w strone pesymizmu xD

Cytat:

Cytat:
W jakiej branży teraz pracujesz, a co masz na oku? Daleko sie przeprowadzasz? Całe szczęście, że mieszkanie już masz, to niweluje stresy
20 cv to sporo Ja tyle nie wysyłałam przez 2 tyg, ale ja dość selektywnie wybierałam jednak i sporo mi odpadało. Gdybym wysyłała jak leci to i na 20 i więcej pewnie by dało radę

Ja mam wszystko wypełnione na każdym z profili z pracą, poza ewentualnym podsumowaniem zawodowym, bo nie wiem co tam mogłabym wpisać, niestety nie mam cv w jednym kierunku, może dopiero teraz się uda.
Stary 2019-12-04, 16:47   #2147
Screen
Raczkowanie

Wiem, że już było to pisane ale nie mogę znaleźć, gdzie się szuka ofert pracy w urzędach?

Screen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 17:44   #2148
andra
Rozeznanie

GG do andra

Generalnie na stronie kancelarii prezesa rady ministrów, tam zakładka nabory. To służba cywilna.
Tu będą policja, sztab wojskowy, wku, GUS, skarbowy i takie tam. Reszta, zwykle samorządowe, tylko na ścianie w siedzibie i na własnej stronie BIP. Musisz się zastanowić co w okolicy masz ciekawego i regularnie zaglądać na ich stronki.
Śląski urząd wojewódzki poszukuje czasem na fejsie z hasłem pracuj dla kraju...

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2019-12-04 o 17:51
andra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 18:45   #2149
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Generalnie na stronie kancelarii prezesa rady ministrów, tam zakładka nabory
Rany, przeczytałam w pierwszej chwili nieroby

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 18:57   #2150
andra
Rozeznanie

GG do andra

No wiesz, czasami gdzieniegdzie tak bywa, nic nowego ...

Stary 2019-12-04, 19:07   #2151
bonasera
Rozeznanie

Cytat:

Cześć też zamierzam zmienić miasto, choć do mojej wyprowadzki jeszcze trochę - na wiosnę. Jednak już psychicznie nastawiam się na szukanie pracy w innym mieście.

Powiem wam, dziś tylko utwierdziłam się w przekonaniu że chcę to miejsce zostawić. Nawet nie zadziało się dziś nic specjalnego, ale jakoś tak mnie uderzyło, że to koniec, że mam dość. Uświadomiłam sobie, ile rzeczy działa mi na nerwy i jak bardzo mam dosyć. Nie pracy w czystej postaci, a całej reszty. Cieszę się, że niedługo Święta i będę miała chwilę dłuższego odpoczynku.

Jednak z poszukiwaniami wstrzymam się do końca lutego. Ale co tam, szybko minie.

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 23:55   #2152
Vilgefortz
Raczkowanie

Cytat:
Śląski urząd wojewódzki poszukuje czasem na fejsie z hasłem pracuj dla kraju...

Tego nie wiedziałem, może dlatego, że nie mam ich fejsa polubionego.
Cytat:
Rany, przeczytałam w pierwszej chwili nieroby
Dobre , jak poszukiwania ? Tyle kaw już wypiłem za powodzenie
Ogólnie wpadłem podtrzymać poszukujących na duchu, koniec roku to widzę więcej ofert w różnych instytucjach. Przeprowadzek do innych miast nie ma się co bać, sam bym najchętniej opuścił moje jedno z bezimiennych miast.
Stary 2019-12-05, 00:51   #2153
Screen
Raczkowanie

Cytat:
Tego nie wiedziałem, może dlatego, że nie mam ich fejsa polubionego.

Dobre , jak poszukiwania ? Tyle kaw już wypiłem za powodzenie
Ogólnie wpadłem podtrzymać poszukujących na duchu, koniec roku to widzę więcej ofert w różnych instytucjach. Przeprowadzek do innych miast nie ma się co bać, sam bym najchętniej opuścił moje jedno z bezimiennych miast.
U mnie bardzo mało ofert na koniec roku.
Też z chęcią bym się wyprowadziła bo na moim "zadupiu" nie ma pracy. Chciałabym wrócić do miasta gdzie studiowałam, ale na razie to niestety nie możliwe

Screen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 02:29   #2154
netya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Wiem, że już było to pisane ale nie mogę znaleźć, gdzie się szuka ofert pracy w urzędach?
Ja szukałam przez główną stronę Krajowej Administracji Skarbowej.
Oddzielnie sprawdzałam sądy, prokuratury, urząd miejski (bip), zus. Nabory w służbie więziennej też przeglądałam
Jeszcze na stronie nabory w służbie cywilnej, ale nie wiem czy mogę tutaj dać adres. Tutaj niby powinno być wszystko, ale chyba nie ma.

Akurat najsensowniejsze wymagania mieli raz w Zusie, sądach/prokuraturach i ciągle skarbówka. Urząd miejski, wojewódzki i GUS olałam, bo wymogi z kosmosu.
Stary 2019-12-05, 06:59   #2155
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie

Cytat:
jak poszukiwania ? Tyle kaw już wypiłem za powodzenie
Mam nadzieję, że masz mocne serce, bo jeszcze trochę musisz wypić
U mnie się kompletnie nic nie dzieje,nikt nie dzwoni ani nic, nie wiem o co chodzi.
W tym tygodniu nie wysłałam żadnego CV, bo nie ma na co. Te ogłoszenia, na które wysłałam w sobotę milczą. Jedno jest rozpatrywane drugie otwarte ale nie wiem czy mnie one na serio interesują. A najważniejsze nie jest nawet otwarte

Cytat:
U mnie właśnie nie... nawet w Warszawie w branży, która mnie interesuje, jest kiepsko. Samych mocno analityczno - systemowych ludzi potrzebują. Albo sprzedawców.

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 13:07   #2156
netya
Raczkowanie

Cytat:
U mnie się kompletnie nic nie dzieje,nikt nie dzwoni ani nic, nie wiem o co chodzi.
W tym tygodniu nie wysłałam żadnego CV, bo nie ma na co. Te ogłoszenia, na które wysłałam w sobotę milczą. Jedno jest rozpatrywane drugie otwarte ale nie wiem czy mnie one na serio interesują. A najważniejsze nie jest nawet otwarte

U mnie właśnie nie... nawet w Warszawie w branży, która mnie interesuje, jest kiepsko. Samych mocno analityczno - systemowych ludzi potrzebują. Albo sprzedawców.
U mnie było to samo - mój facet stwierdził, że nie zdziwi się jak teraz zaczną dzwonić czyli po 1,5 miesiąca od aplikacji. Niech spadają. Tak to też zero telefonów poza jednym, aplikacje nieotwarte albo otwarte/rozpatrywane i tyle, cisza.
Nie załamuj się w końcu może cos się ruszy, koniec roku to lipa.

We Wrocławiu podobnie - do IT ogłoszeń bez liku, a tak to sprzedaż bezpośrednia albo telefoniczna 3/4 ofert
Stary 2019-12-05, 13:43   #2157
nie_powiem
Wtajemniczenie

Mi zależy na jednym miejscu bardzo, choć jeszcze to praca jedynie na pół etatu, a w zasadzie trochę poniżej pół etatu, bo jedynie 2 dni w tygodniu przez pierwsze 2-3 miesiące, docelowo (niby) cały etat. Na razie cisza...
Stary 2019-12-05, 16:05   #2158
andra
Rozeznanie

GG do andra

Netya, GUS i wymagania? Za tą pensję minimalną? Aż się nie chce wierzyć.

Stary 2019-12-05, 23:08   #2159
Vilgefortz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
U mnie bardzo mało ofert na koniec roku.
Też z chęcią bym się wyprowadziła bo na moim "zadupiu" nie ma pracy. Chciałabym wrócić do miasta gdzie studiowałam, ale na razie to niestety nie możliwe

Głowa do góry, czasem trafia się coś niespodziewanego. Jednak co zastanawiające, moje bezimienne miasto ma wskaźnik bezrobocia jeden z największych w regionie, a ilość obcokrajowców zatrudnianych z roku na rok rośnie, tak wynika ze statystyk .
Cytat:
Jeśli to nie tajemnica, co to za branża ? Już od picia tej kawy za powodzenie w poszukiwaniach, to nie mogę zasnąć Wspieram Na pocieszenie napiszę, że mam umowę na czas oznaczony, więc jestem w grze .
Stary 2019-12-06, 02:12   #2160
netya
Raczkowanie

Cytat:
Netya, GUS i wymagania? Za tą pensję minimalną? Aż się nie chce wierzyć.
Wystarczy poszukać w bazie ogłoszeń.

Samodzielny referent/referendarz statystyk - "co najmniej 1,5 roku w administracji publicznej lub do 1 roku w obszarze badań statystycznych".
Referendarz statystyk do spraw: udostępniania i upowszechniania informacji statystycznych - "powyżej 4 lat w administracji publicznej lub powyżej 1 roku w obszarze analiz i opracowań zbiorczych."

To nie jest takie coś, że o sobie zaaplikuje, bo mi się nudzi. I w jednych była podana pensja, a w innych nie. Niższa niż w urzędzie skarbowym. Były też inne ogłoszenia, nie chce mi się teraz szukać, ale skoro nie spełniałam wymogów nawet w kwestii stażu pracy to olewałam.

Tagi
bezrobocie, krakow, praca, praktyki, rozmowa kwalifikacyjna, staż, szukam pracy, zarządzanie

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości