Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-20, 10:25   #301
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Krawienie w 3 tygodniu opakowania tabeletek!

To absolutnie normalne. Tabletki to tylko syntetyczne hormony w równej dawce, więc może zdarzyć się, że nie utrzymają wszystkiego w ryzach (co nie znaczy że nie działają!). Takie plamienia są zupełnie normalne, nawet przy długotrwałym braniu. Jeśli sytuacja się powtórzy, możesz wtedy pomyśleć o zmianie preparatu na inny, bo organizm pragnie odmiany. Ale jednorazowa sytuacja to nie powód do niepokoju.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 12:44   #302
malwinazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: Krawienie w 3 tygodniu opakowania tabeletek!

A czy miałaś również taki przypadek?
malwinazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 13:04   #303
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Krawienie w 3 tygodniu opakowania tabeletek!

Cytat:
Napisane przez malwinazja Pokaż wiadomość
A czy miałaś również taki przypadek?
Oczywiście. I plamienia i intensywne krwawienia. Albo plamienie w 3 tygodniu a w czasie przerwy krwawienia z odstawienia brak. I wszystko zawsze było okej.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 19:47   #304
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej! nie wiem czy piszę w dobrym wątku,
ale mam pytanie.
Biorę Vibin Mini, po wzięciu tabletki z pierwszego rzędu, po godzinie pojawiła się lekka biegunka. Wiem, że należy przyjąć tabletkę do 12 godzin, ale w przypadku ostrej biegunki. Jak mam postąpić? Chyba najlepiej wziąć drugą na wszelki wypadek?

A jeśli wezmę drugą, ilość tabletek się zmniejszy do 20, czyli muszę uzupełnić tą brakującą już z kolejnego opakowania? Czy skończyć to opakowanie, czyli te 20 plus 7 placebo i dopiero zacząć kolejne? (I wtedy normalnie kończę tabletki placebo - 7 - i przechodzę normalnie do nowego opakowania?)
Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie zdążę się zapytać o to ginekologa. A w ulotce cisza na ten temat.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!

Edytowane przez zerooo
Czas edycji: 2019-03-26 o 20:06
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 22:45   #305
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Przepisał tabletki ale nic nie powiedział

Witam dziewczyny.
Mam parę pytań, ale zacznę od początku.
W zeszłym tygodniu byłam pierwszy raz u ginekologa. Wiedział, że to moja pierwsza wizyta, a także, że nigdy nie miałam do czynienia z tabletkami antykoncepcyjnymi.
A że byłam przerażona pierwszą wizytą to za bardzo nie wiedziałam co i jak.
To pan doktor dał mi receptę na Elin i tyle. Nie pytał czy jakieś leki biorę czy na coś choruję ;/ To od tak sobie wypisują jak się poprosi ?

Zrobił mi usg dopochwowe, pobrał na cytologię, wymacał i że wszystko ok.
Zbyt rozmowny nie był, a wręcz milczał i czekał, aż wyjdę.

Ale wracając do meritum , mam parę pytań, ponieważ zapewne w weekend zacznie mi się okres i wolałabym uzyskać parę podstawowych odpowiedzi. no chyba że lepiej zadzwonić do przychodni ?

1.Czy cykl reguluję się od razu po pierwszym opakowaniu ? tzn. już caly czas będę mieć 28 dni?
2.Czy muszę wziąć pierwszą tabletkę od razu jak zauważę okres?
Chodzi mi np o sytuację, gdy dostanę przykładowo o 23.oo albo 3.00 w nocy to już bym musiałam o tej godzinie brać. Czy mogę dopiero wziąć jak się obudzę, przykładowo o 8.00?
3. Czy stała godzina brania tabletek cały czas? W sensie każdy cykl o 17.00 czy jeden cykl o 15.00 drugi o 19.00 itd ?
4. Czytając ulotkę tabletek ( a raczej książkę) to chyba wszystkie choroby wypisali ;/ Niepokoi mnie ta migrena ( jest wytłuszczona i uwaga, że trzeba szybko do lekarza iść), a także te zakrzepy . Często to się zdarza ?
5. Czy mając astmę alergiczną w czymś to przeszkadza?
6. Czy wybór Elin to dobre tabletki ?

Dziękuję i Pozdrawiam
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 05:56   #306
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Przepisał tabletki ale nic nie powiedział

Cześć.
1. Tabletki działają od przyjęcia pierwszej dawki i też od niej działają na cykl. Organizm może różnie reagować na same hormony, ale to dotyczy każdego momentu brania tabsów, a nie tylko pierwszego opakowania (ja na przykład przestałam je tolerować po 2 latach brania). Generalnie cykl unormuje się od razu: 21 dni tabletek, 7 dni przerwy w których pojawia się krwawienie z odstawienia (ale wcale nie musi). Mogą się pojawić u Ciebie plamienia i zazwyczaj nie jest to nic niepokojącego.
2. Nie. Musisz ją wziąć pierwszego dnia okresu. Sama możesz wybrać sobie godzinę. Pamiętaj żeby potem ustawić sobie przypominajkę w telefonie na tą konkretną godzinę i już się jej trzymać. Dla mnie najwygodniejszy był wieczór żeby w weekendy nie wstawać specjalnie po tabletkę.

3. Stała godzina. Jak czasem zapomnisz i weźmiesz później to nie panikuj, tabletki mają kilka(naście) godzin zapasu, ale generalnie są to leki i należy je łykać zgodnie z zaleceniami, a nie jak cukierki. A zalecenia mówią o stałej porze
Jeśli dane opakowanie weźmiesz o danej godzinie to się jej trzymaj podczas danego opakowania. Następne możesz zacząć o innej porze. Pamiętaj żeby odstęp 7 dniowy nie był dłuższy niż 7 dni - można go bezpiecznie skracać, ale nie wydłużać. Jeśli zdarzy się sytuacja, że skończysz opakowanie w poniedziałek o 8 rano i chcesz następne zacząć wieczorem to lepiej zacznij je w niedzielę wieczorem (6 i pół dnia przerwy), a nie w poniedziałek wieczorem (7 i pół dnia przerwy). Wątpię żeby to miało większe znaczenie, ale dla własnego braku schiz ja tak robiłam
4. Nie nakręcaj się na objawy niepożądane, bo efekt placebo w tę stronę działa bardzo mocno. Po prostu obserwuj swój organizm. Jeżeli będziesz źle się czuła to wtedy będziesz się zastanawiać co z tym zrobić.

Zakrzepica jest poważnym powikłaniem i może co prawda zdarzyć się każdemu, ale najczęściej osobom z jakimiś innymi czynnikami ryzyka: otyłym, palącym papierosy, o siedzącym trybie życia. Baaaaardzo rzadko dotyczy osób, u których jedynym czynnikiem są tabletki anty. I do tego jak się wśród nich podrąży to można znaleźć inny czynnik, o którym nie wiedziało się wcześniej np genetyczny.
5. Nie. Leki antykoncepcyjne nie mają interakcji z lekami wziewnymi czy antyalergicznymi.
6. Tego nie wiem. Jeśli będziesz się dobrze po nich czuła to bardzo dobry, jeśli źle to znaczy, że mogą być źle dobrane. Brakuje mi doświadczenia w tej kwestii, ale są różne preparaty z różnym stężeniem hormonów dedykowane osobom z konkretnym problemem (np z nadwagą, które statystycznie mniej powodują przyrost masy ciała, z obniżonym nastrojem, z trądzikiem itd), ale to też w dużej mierze też obiecywanki producentów - tu wchodzi doświadczenie lekarza i obserwacja swoich pacjentek, które dają mu informację zwrotną o danym preparacie. Na pewno ginekolog powinien przeprowadzić jakikolwiek wywiad przed przepisaniem leków.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 09:59   #307
Acredo
Zadomowienie
 
Avatar Acredo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 523
Dot.: Przepisał tabletki ale nic nie powiedział

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Cześć.
1. Tabletki działają od przyjęcia pierwszej dawki i też od niej działają na cykl. Organizm może różnie reagować na same hormony, ale to dotyczy każdego momentu brania tabsów, a nie tylko pierwszego opakowania (ja na przykład przestałam je tolerować po 2 latach brania). Generalnie cykl unormuje się od razu: 21 dni tabletek, 7 dni przerwy w których pojawia się krwawienie z odstawienia (ale wcale nie musi). Mogą się pojawić u Ciebie plamienia i zazwyczaj nie jest to nic niepokojącego.
2. Nie. Musisz ją wziąć pierwszego dnia okresu. Sama możesz wybrać sobie godzinę. Pamiętaj żeby potem ustawić sobie przypominajkę w telefonie na tą konkretną godzinę i już się jej trzymać. Dla mnie najwygodniejszy był wieczór żeby w weekendy nie wstawać specjalnie po tabletkę.

3. Stała godzina. Jak czasem zapomnisz i weźmiesz później to nie panikuj, tabletki mają kilka(naście) godzin zapasu, ale generalnie są to leki i należy je łykać zgodnie z zaleceniami, a nie jak cukierki. A zalecenia mówią o stałej porze
Jeśli dane opakowanie weźmiesz o danej godzinie to się jej trzymaj podczas danego opakowania. Następne możesz zacząć o innej porze. Pamiętaj żeby odstęp 7 dniowy nie był dłuższy niż 7 dni - można go bezpiecznie skracać, ale nie wydłużać. Jeśli zdarzy się sytuacja, że skończysz opakowanie w poniedziałek o 8 rano i chcesz następne zacząć wieczorem to lepiej zacznij je w niedzielę wieczorem (6 i pół dnia przerwy), a nie w poniedziałek wieczorem (7 i pół dnia przerwy). Wątpię żeby to miało większe znaczenie, ale dla własnego braku schiz ja tak robiłam
4. Nie nakręcaj się na objawy niepożądane, bo efekt placebo w tę stronę działa bardzo mocno. Po prostu obserwuj swój organizm. Jeżeli będziesz źle się czuła to wtedy będziesz się zastanawiać co z tym zrobić.

Zakrzepica jest poważnym powikłaniem i może co prawda zdarzyć się każdemu, ale najczęściej osobom z jakimiś innymi czynnikami ryzyka: otyłym, palącym papierosy, o siedzącym trybie życia. Baaaaardzo rzadko dotyczy osób, u których jedynym czynnikiem są tabletki anty. I do tego jak się wśród nich podrąży to można znaleźć inny czynnik, o którym nie wiedziało się wcześniej np genetyczny.
5. Nie. Leki antykoncepcyjne nie mają interakcji z lekami wziewnymi czy antyalergicznymi.
6. Tego nie wiem. Jeśli będziesz się dobrze po nich czuła to bardzo dobry, jeśli źle to znaczy, że mogą być źle dobrane. Brakuje mi doświadczenia w tej kwestii, ale są różne preparaty z różnym stężeniem hormonów dedykowane osobom z konkretnym problemem (np z nadwagą, które statystycznie mniej powodują przyrost masy ciała, z obniżonym nastrojem, z trądzikiem itd), ale to też w dużej mierze też obiecywanki producentów - tu wchodzi doświadczenie lekarza i obserwacja swoich pacjentek, które dają mu informację zwrotną o danym preparacie. Na pewno ginekolog powinien przeprowadzić jakikolwiek wywiad przed przepisaniem leków.
Dziękuję Ci Kochana bardzo mi pomogłaś już znacznie mniej boję się wziąć tabletkę
__________________
„Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze. Wierzę, że jutro jest inny dzień, wierzę w cuda.”
"Bohater to zwykły człowiek odnajdujący siłę, aby przetrwać w wyjątkowo trudnych okolicznościach."
Acredo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 08:56   #308
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Przepisał tabletki ale nic nie powiedział

Po pierwsze: wystarczy przeczytać ulotkę. Każda ulotka antykonceptów jest taka długa. Czytanie nie boli.

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
1.Czy cykl reguluję się od razu po pierwszym opakowaniu ? tzn. już caly czas będę mieć 28 dni?
Tak. Tabletki regulują Ci cały cykl.

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
2.Czy muszę wziąć pierwszą tabletkę od razu jak zauważę okres?
Chodzi mi np o sytuację, gdy dostanę przykładowo o 23.oo albo 3.00 w nocy to już bym musiałam o tej godzinie brać. Czy mogę dopiero wziąć jak się obudzę, przykładowo o 8.00?
"Przyjmowanie tabletek rozpoczyna się 1. dnia naturalnego cyklu miesiączkowego pacjentki, czyli pierwszego dnia krwawienia." oraz "Należy przyjmować codziennie 1 tabl., o stałej porze (najlepiej wieczorem) "
Zauważasz rano, bierzesz np o 20.00

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
3. Czy stała godzina brania tabletek cały czas? W sensie każdy cykl o 17.00 czy jeden cykl o 15.00 drugi o 19.00 itd ?
"Należy przyjmować codziennie 1 tabl., o stałej porze (najlepiej wieczorem) "
J.W

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
4. Czytając ulotkę tabletek ( a raczej książkę) to chyba wszystkie choroby wypisali ;/ Niepokoi mnie ta migrena ( jest wytłuszczona i uwaga, że trzeba szybko do lekarza iść), a także te zakrzepy . Często to się zdarza ?
Zdarza się tak często, jak napisano w ulotce.
W przypadku każdego LEKU producent musi wypisać WSZYSTKIE skutki uboczne. Możesz poczytać o zgłaszaniu skutków ubocznych.

Najlepszy przykład: wzięłaś syrop na zaparcia, który notabene może (i z reguły tak jest) powodować biegunkę. Dostałaś biegunki. Zgłaszasz- biegunka będzie w skutkach ubocznych.
Drugi przykład: bierzesz syrop na zaparcia o 8:00. O 20:00 rozbolała Cię głowa. Zgłaszasz ból głowy jako skutek uboczny. Co ma głowa do zaparcia? No bo brałaś syrop, MOŻE (ale nie musi) coś mieć.
Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
5. Czy mając astmę alergiczną w czymś to przeszkadza?
Po raz kolejny: czytaj ulotkę. O astmie nie ma ani słowa.

Cytat:
Napisane przez Acredo Pokaż wiadomość
6. Czy wybór Elin to dobre tabletki ?
Każda kobieta inaczej reaguje na dane tabletki. Te mogą się okazać dla Ciebie najlepsze, a mogą też być i kompletnie nie trafione. Czas pokaże.


Co do postawy lekarza: moja lekarka podeszła do mnie tak samo. Zbadała mnie wziernikowo, spojrzała na piersi i dała receptę. A, i zapytała kiedy była 1 miesiączka. O nic więcej nie pytała.
Z tabletkami wstrzeliła się w punkt.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 14:17   #309
emma1012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Mdłości przy 7-dniowej przerwie

Cześć
Od miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Teraz mam 7-dniową przerwę, czwartego dnia dostałam krwawienia a piątego dnia bardzo źle się czułam, wymiotowałam. Dodam, że w czasie brania tabletek nic mi nie dolegało. Czy powinnam się martwić?
emma1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 17:02   #310
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Mdłości przy 7-dniowej przerwie

Cytat:
Napisane przez emma1012 Pokaż wiadomość
Cześć
Od miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Teraz mam 7-dniową przerwę, czwartego dnia dostałam krwawienia a piątego dnia bardzo źle się czułam, wymiotowałam. Dodam, że w czasie brania tabletek nic mi nie dolegało. Czy powinnam się martwić?
Hej,

Nie masz się czym martwić. Antykoncepcja cały czas działa. Wymioty są niebezpieczne, jeśli wymiotujesz krótko po wzieciu tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 13:20   #311
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Mam pytanie odnośnie wkładki / spirali.
Tabletek brać nie mogę, prezerwatywa trochę przeszkadza więc pomyślałam o wkładce.
Jeszcze nie rodziłam, wiek 32 lata.
Czy to, że jeszcze nie rodziłam nie jest przeszkadza?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-12, 17:58   #312
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie wkładki / spirali.
Tabletek brać nie mogę, prezerwatywa trochę przeszkadza więc pomyślałam o wkładce.
Jeszcze nie rodziłam, wiek 32 lata.
Czy to, że jeszcze nie rodziłam nie jest przeszkadza?
Nie, możesz założyć Gynefix - dobre rozwiązanie dla nieródek. Ze zwykłymi wkładkami jest tak, że nie każdy ginekolog zakłada je nieródkom, bo mogą wystąpić skutki uboczne/powikłania utrudniające późniejsze zajście w ciążę (no i założenie wkładki jest trudniejsze).
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 14:17   #313
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie, możesz założyć Gynefix - dobre rozwiązanie dla nieródek. Ze zwykłymi wkładkami jest tak, że nie każdy ginekolog zakłada je nieródkom, bo mogą wystąpić skutki uboczne/powikłania utrudniające późniejsze zajście w ciążę (no i założenie wkładki jest trudniejsze).
Dziękuję za odpowiedź.
Poczytałam właśnie o Gynefix i brzmi ciekawie.
Czy są tutaj osoby, które stosują taką metodę antykoncepcji?
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 18:21   #314
nowakc6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Leverette- pierwsza tabletka

Witam

Chciałabym zapytać, która tabletka leku hormonalnego leverette jest pierwsza ? Zgodnie z receptą jest to pierwsza tabletka na górze po lewej stronie. Jednak słowo start oraz dostarczone do opakowania naklejki wskazują na lewy dolny róg. Stąd moje pytanie czy pierwsza tabletka oznaczona na dołączonym zdjęciu to ta w czerwonym czy niebieskim kółku. Z góry dziękuję za odpowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 123.png (467,1 KB, 25 załadowań)
nowakc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 18:25   #315
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Leverette- pierwsza tabletka

Cytat:
Napisane przez nowakc6 Pokaż wiadomość
Witam

Chciałabym zapytać, która tabletka leku hormonalnego leverette jest pierwsza ? Zgodnie z receptą jest to pierwsza tabletka na górze po lewej stronie. Jednak słowo start oraz dostarczone do opakowania naklejki wskazują na lewy dolny róg. Stąd moje pytanie czy pierwsza tabletka oznaczona na dołączonym zdjęciu to ta w czerwonym czy niebieskim kółku. Z góry dziękuję za odpowiedź
Niebieska jest pierwsza. Naklej nad nią naklejkę z "czwartkiem" jako pierwszym dniem, jeśli zaczynasz opakowanie jutro i bierz tabletki kolejno do końca opakowania.

A tak poza tym to tabletki maja taki sam skład (oprócz placebo), więc obojętnie z której strony zaczniesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 00:36   #316
nowakc6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dzięki za odpowiedź, czyli mam rozumieć, że lewonorgestrel i etynyloestradiol znajduje się w każdej 21 tabletce ? Musiałam pomylić je z tabletkami dwufazowymi. A mam jeszcze pytanie czy stosujesz tabletki z tej firmy ?
nowakc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 16:26   #317
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez nowakc6 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, czyli mam rozumieć, że lewonorgestrel i etynyloestradiol znajduje się w każdej 21 tabletce ? Musiałam pomylić je z tabletkami dwufazowymi. A mam jeszcze pytanie czy stosujesz tabletki z tej firmy ?
Tak, w każdej tabletce są oba hormony. Oprócz placebo.

Nie, ja nie biorę tabletek anty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 20:01   #318
karolina_malec320
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Pominięcie dwóch tabletek pod rząd

Witam, wyjechalam na weekend i niestety zapomnialam ze sobą tabletek. Dziś tj. 25.04 czwartek wzielam pierwszą tabletke z blistra. Nw co robić czy kontynuować branie tabletek w niedziele? Czy sobie odpuścic miesiąc?
karolina_malec320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 10:15   #319
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Pominięcie dwóch tabletek pod rząd

jeżeli zapomniałaś tylko/aż dwóch to w sumie ja bym dokończyła branie do tego dwudziestego któregoś dnia i wtedy zrobić sobie przerwę na miesiączkę.
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-29, 16:49   #320
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pominięcie dwóch tabletek pod rząd

Cytat:
Napisane przez karolina_malec320 Pokaż wiadomość
Witam, wyjechalam na weekend i niestety zapomnialam ze sobą tabletek. Dziś tj. 25.04 czwartek wzielam pierwszą tabletke z blistra. Nw co robić czy kontynuować branie tabletek w niedziele? Czy sobie odpuścic miesiąc?
Weź wszystkie zaległe tabletki i zabezpieczaj się przez tydzień dodatkowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 20:20   #321
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Antykoncepcja

Witam serdecznie jeżeli był tako wątek to bardzo przepraszam, nie mogę stosować tabletek anty strasznie bolą mnie nogi, gorące miałam po nich, żyły wychodzą czy zatem plastry mogą zastąpić ? jaka antykoncepcje mogłabym? , nie chce spirali nie rodziłam myślałam już nad tym komputerem ale się boję że to naciagactwo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 21:17   #322
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witam serdecznie jeżeli był tako wątek to bardzo przepraszam, nie mogę stosować tabletek anty strasznie bolą mnie nogi, gorące miałam po nich, żyły wychodzą czy zatem plastry mogą zastąpić ? jaka antykoncepcje mogłabym? , nie chce spirali nie rodziłam myślałam już nad tym komputerem ale się boję że to naciagactwo.
Jeśli nie możesz brać tabletek, to możliwe, że plastrów też nie będziesz mogła stosować - ale najlepiej dopytać ginekologa.

Od komputera cyklu moim zdaniem (dużo) bardziej opłaca się zapoznanie z zasadami wybranej metody npr - przy czym jeśli nie chcesz mieć znacznie ograniczonych dni na współżycie to przez część cyklu trzeba stosować np. prezerwatywy.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 08:25   #323
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Antykoncepcja

Plastry mają podobny skład i podobne działania niepożądane co tabletki dwuskladnikowe, więc prawdopodobnie będziesz reagowała na nie podobnie. Możesz spróbować, ale uważnie obserwuj organizm. Możesz też spróbować znowu z tabletkami, ale z tymi jednoskladnikowymi. Jeśli nie planujesz ciąży w ciągu najbliższych 2-3 lat to rozwazylabym opcję spirali, bycie nieródką nie jest przeciwwskazaniem do niej, są specjalne dedykowane dla kobiet, które nie rodziły. Jeśli masz opory to może krążek dopochwowy? Co prawda zawierają hormony, ale działają przede wszystkim miejscowo, a nie jak tabletki czy plaster - ogólnie.
Oczywiście są jeszcze prezerwatywy.
U mnie wszelkie monitory cyklu, liczenie, mierzenie i obserwacje by się nie sprawdziły, bo wymagają albo odmówienia sobie w najlepszym momencie albo i tak stosowanie dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego. To już wolę prezerwatywy na co dzień, bez zwracania sobie głowy codziennym myśleniem o cyklu, a orientacyjne obserwacje prowadzę żeby w razie czego wiedzieć czy będzie potrzeba antykoncepcja awaryjna w razie zawodności pierwszej metody.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 10:05   #324
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Antykoncepcja

Wydaje mi się, że plastry i krążki są pod względem zagrożenia zakrzepami zbliżone do tabletek dwuskładnikowych, np. tych o niskiej dawce hormonu, bo chodzi ogólnie o to, że dwuskładnikowa antykoncepcja źle wpływa na krążenie (głównie u osób obciążonych skłonnościami do chorób naczyniowych).

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłyby tabletki jednoskładnikowe lub spirala.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 15:19   #325
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Plastry mają podobny skład i podobne działania niepożądane co tabletki dwuskladnikowe, więc prawdopodobnie będziesz reagowała na nie podobnie.
Powiedziałabym, że raczej gorzej. Ja z tabletkami mam złe doświadczenia, a z plastrami fatalne, budziłam się na nich rano ze zdrętwiałą połową ciała i obolałymi łydkami. Kiedyś natknęłam się na wyjaśnienie, że dzieje się tak dlatego, że z plastra uwalnia się więcej substancji aktywnej niż z jednej tabletki.
Zdecydowanie nie polecam tej formy antykoncepcji, jak ktoś już na tabletkach ma problemy ze strony układu krążenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 15:20   #326
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Antykoncepcja

Też tak myślę może krążek? Dopochwowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-30, 21:30   #327
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Też tak myślę może krążek? Dopochwowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak pisałyśmy - ciągle jest to antykoncepcja dwuskładnikowa, więc będzie miała podobny wpływ jak tabletki. Możesz spróbować, pewnie, ale jeśli na różnych tabletkach było tak źle, to tu podejrzewam, że będzie podobnie.

Chodzi o to, żeby to była metoda oparta o sam progestagen - czyli tzw. minipigułka lub właśnie spirala.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-01, 13:56   #328
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Zarówno krążek jak i plaster to dwuskładnikowa forma antykoncepcji. Jeżeli ktoś jest wrażliwy na estrogeny, to skutki uboczne będą występować.
Możesz rozważyć tabletki jednoskładnikowe, wkładkę wewnątrzmaciczną (zwłaszcza Gynefix dedykowany dla nieródek) czy implant antykoncepcyjny.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 11:32   #329
wilga25
Przyczajenie
 
Avatar wilga25
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
HELP! Pierwsze tabletki anty, czy coś poszło nie tak?

Hej dziewczyny mam problem!
Jakiś czas temu udałam się do ginekologa z problemem nie regularnych miesiączek. Okazało się, że mam chore jajniki.
Miesiączkę miałam co 2-3 miesiące, czasami dłużej..
No więc lekarz kazał mi brać tabletki anty według ulotki.
Tabletki anty zaczęłam brać zaraz następnego dnia. Nie wiedziałam kiedy dostanę miesiączkę, czy za dwa miesiące czy za cztery.
Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam w tym wypadku..
No i na ulotce było napisane, że trzeba nakleić naklejkę tygodni i brać po kolei od dnia zaczęcia - czyli u mnie od środy.
No więc brałam każdego dnia te tabletki sumiennie o tej samej godzinie i właśnie dziś doszłam do zielonych.

Zgupiałam.. Nie wiem czy mam brać teraz te zielone, skoro białe brałam tylko przez 15 czy zacząć nowe pudełko od czwartku?
Kompletnie się pogubiłam.
Dodam, że są to tabletki atywia.
wilga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 13:30   #330
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: HELP! Pierwsze tabletki anty, czy coś poszło nie tak?

Cytat:
Napisane przez wilga25 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem!
Jakiś czas temu udałam się do ginekologa z problemem nie regularnych miesiączek. Okazało się, że mam chore jajniki.
Miesiączkę miałam co 2-3 miesiące, czasami dłużej..
No więc lekarz kazał mi brać tabletki anty według ulotki.
Tabletki anty zaczęłam brać zaraz następnego dnia. Nie wiedziałam kiedy dostanę miesiączkę, czy za dwa miesiące czy za cztery.
Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam w tym wypadku..
No i na ulotce było napisane, że trzeba nakleić naklejkę tygodni i brać po kolei od dnia zaczęcia - czyli u mnie od środy.
No więc brałam każdego dnia te tabletki sumiennie o tej samej godzinie i właśnie dziś doszłam do zielonych.

Zgupiałam.. Nie wiem czy mam brać teraz te zielone, skoro białe brałam tylko przez 15 czy zacząć nowe pudełko od czwartku?
Kompletnie się pogubiłam.
Dodam, że są to tabletki atywia.
Dlaczego tylko 15? Co się stało z pozostałymi? Jakie to tabletki?

Jeśli są to tabletki, gdzie każda tabletka ma ten sam skład (oprócz placebo) to weź wszystkie 21 i dopiero wtedy przerwa.

Na górze opakowania powinnaś nakleic naklejke, która zaczyna się od środy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.