mamusia TŻta - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 13:46   #61
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Jest. Tylko partner musi współpracować. Nie może być tak, że partnerka i mamusia toczą wojnę
ale to są wszystko gładkie teorie, nie zapominaj, że w praktyce mamusia jest tylko jedna a żon może być więcej. Myślę, że sporo kobiet musi robić dobrą minę do złej i gry i nie czepiać się teściowej tylko działać ogródkiem, nie wiem, dlaczego czepiacie się Lajli, wyraźnie napisała, że przerobiła x-rozmów ze swoim facetem, oficjalnie rację jej przyznawał a koniec końców kamuflował się z pomyslami teściowej i pretensje do żony wbijane przez matkę lansował jako swoje własne.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 14:47   #62
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: mamusia TŻta

Twój TŻ powinien to ograniczyć, np. umówić się z matką, żeby dzwoniła pogadać tylko w weekendy. Może jest samotna i da się ją namówić, żeby sobie wypełniła czas, znalazła nowe zajęcia, poznała nowych ludzi?
Szczerze, to nie wiem, czy da się przerwać taką toksyczną więź między matką a synem maminsynkiem. To jest niesamowicie silne i trwa aż do śmierci matki. Ja nie potrafiłabym się męczyć w takim trójkącie.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 14:50   #63
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie zapominaj, że w praktyce mamusia jest tylko jedna a żon może być więcej.
Ja podziękuję za faceta, który ma takie poglądy Niech od razu mnie na nowszy model wymieni

Cytat:
Myślę, że sporo kobiet musi robić dobrą minę do złej i gry i nie czepiać się teściowej tylko działać ogródkiem
Może i sporo kobiet musi, nie wiem. Ja w każdym razie nie zamierzam czegoś takiego robić. To nie na moje zdrowie. Wykończyłabym się w trybie przyspieszonym. Nie wiem zresztą czy w ogóle chciałoby mi się walczyć o faceta, który nie ogarnia, że jego mamusia nim steruje. Co to za frajda być z takim? Do końca życia miałabym się użerać z jego mamusią i to jeszcze tak, żeby facet nie zobaczył, bo się na mnie obrazi? Mowy nie ma, za bardzo cenię sobie swoje zdrowie emocjonalne.
Tu przypominam, że wypowiadam się w punktu widzenia kobiety niezamężnej i przede wszystkim — bezdzietnej.

Cytat:
nie wiem, dlaczego czepiacie się Lajli, wyraźnie napisała, że przerobiła x-rozmów ze swoim facetem, oficjalnie rację jej przyznawał a koniec końców kamuflował się z pomyslami teściowej i pretensje do żony wbijane przez matkę lansował jako swoje własne.
Ja bym czegoś takiego nie wytrzymała. Ale to ja, ktoś inny może sobie dawać radę z taką sytuacją.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 17:51   #64
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: mamusia TŻta

nie dziwię się temu.... No faceta raczej w tym nie zmienisz.. Proponuję się przyzwyczaić do mamusi albo zerwać i tyle
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 20:01   #65
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: mamusia TŻta

moim zdaniem podstawą w takich związkach jest ustalenie, czy tż w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, jak negatywne skutki ma wpływ zachowania matki na jego relacje partnerskie.
jeżeli tak - to jest szansa /podejmuje się wspólne działania mające na celu odparcie nadopiekuńczych zachować i asertywne dziękowanie za pomoc pomimo płaczów i lamentów/,
jeżeli nie - to ja bym się ewakuowała. zawsze będziesz tą drugą, ktoś będzie sterował Twoim życiem z tylnego siedzenia.
także spokojna, otwarta i przede wszystkim bezkonfliktowa rozmowa jest podstawą. od razu mówię, że oskarżanie, krytykowanie matki nie ma sensu, bo włącza się instykt obronny, także trzeba to rozegrać łagodnie i dobrze przygotować się do rozmowy, żeby wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski, czy chłopak zdaje sobie sprawę z nadopiekuńczości matki i czy jest gotów się z tego wyzwolić. prawda jest bowiem taka, że im bardziej chłopak przychyla się do zdania matki, akceptuje jej pomysły na własne życie, tym bardziej następuje rozpad związku przez brak szacunku do partnera. jest tu ścisłe powiązanie.

no i jeżeli uda się ustalić, że chłopaka męczą te telefony i chce żyć własnym życiem, to jest szansa na wspólne życie. jeżeli nie - to czeka go żywot wiecznego kawalera. pewne rzeczy da się przełknąć, ale nie kwestię zasadniczą.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 20:25   #66
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
moim zdaniem podstawą w takich związkach jest ustalenie, czy tż w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, jak negatywne skutki ma wpływ zachowania matki na jego relacje partnerskie.
jeżeli tak - to jest szansa /podejmuje się wspólne działania mające na celu odparcie nadopiekuńczych zachować i asertywne dziękowanie za pomoc pomimo płaczów i lamentów/,
jeżeli nie - to ja bym się ewakuowała. zawsze będziesz tą drugą, ktoś będzie sterował Twoim życiem z tylnego siedzenia.
także spokojna, otwarta i przede wszystkim bezkonfliktowa rozmowa jest podstawą. od razu mówię, że oskarżanie, krytykowanie matki nie ma sensu, bo włącza się instykt obronny, także trzeba to rozegrać łagodnie i dobrze przygotować się do rozmowy, żeby wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski, czy chłopak zdaje sobie sprawę z nadopiekuńczości matki i czy jest gotów się z tego wyzwolić. prawda jest bowiem taka, że im bardziej chłopak przychyla się do zdania matki, akceptuje jej pomysły na własne życie, tym bardziej następuje rozpad związku przez brak szacunku do partnera. jest tu ścisłe powiązanie.

no i jeżeli uda się ustalić, że chłopaka męczą te telefony i chce żyć własnym życiem, to jest szansa na wspólne życie. jeżeli nie - to czeka go żywot wiecznego kawalera. pewne rzeczy da się przełknąć, ale nie kwestię zasadniczą.
Zgadzam się Zwłaszcza z tym, co podkreśliłam
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 00:18   #67
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: mamusia TŻta

Szukałam jednego starego wątku na intymnym i natknęłam się na kilka o maminsynkach.
I z przerażeniem odkrywam, ze mój facet chyba ma niektóre z tych cech. Nie wisi na telefonie, nie pisze smsów, jak w większości przypadków. Jego mama nie jest też jakaś namolna, nie absorbuje go sobą. Ale w moim odczuciu to kobieta toksyczna potrafiąca 'wejść na psychikę'. Ale w sumie to nie istotne teraz...
Jestem wkurzona bo TŻ miał dziś do mnie przyjechać na noc, a dwie godziny temu stwierdził, ze jednak nie przyjedzie, bo mama już śpi, a on nie chce jej budzić. Dla mnie argument totalnie z doopy, bo można wyjść starając się być cicho, a nawet jeśli jakimś cudem ją obudzi to chyba nic jej się nie stanie, zaśnie znowu.
Czy ja się czepiam?
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 08:54   #68
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość
Szukałam jednego starego wątku na intymnym i natknęłam się na kilka o maminsynkach.
I z przerażeniem odkrywam, ze mój facet chyba ma niektóre z tych cech. Nie wisi na telefonie, nie pisze smsów, jak w większości przypadków. Jego mama nie jest też jakaś namolna, nie absorbuje go sobą. Ale w moim odczuciu to kobieta toksyczna potrafiąca 'wejść na psychikę'. Ale w sumie to nie istotne teraz...
Jestem wkurzona bo TŻ miał dziś do mnie przyjechać na noc, a dwie godziny temu stwierdził, ze jednak nie przyjedzie, bo mama już śpi, a on nie chce jej budzić. Dla mnie argument totalnie z doopy, bo można wyjść starając się być cicho, a nawet jeśli jakimś cudem ją obudzi to chyba nic jej się nie stanie, zaśnie znowu.
Czy ja się czepiam?
no ale skoro mieszkaja razem, to chyba powinien matke poinformowac, ze wychodzi, nie? ty wyobrazasz sobie, ze wychodzisz z domu, twoi rodzice sie budza, ciebie nie ma i zawał. to normalne, zeby poinformowac domowników. poza tym nie wiesz, moze matka miala trudny dzien, albo chora była.
a czym wchodzi na psychike?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:11   #69
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: mamusia TŻta

Wiesz, oboje mamy swoje lata, zarówno on jak i ja (chociaż już mieszkam sama) wychodziliśmy z domu o rożnych porach nie informując nikogo i nie było z tym problemy. Dlatego argument o obudzeniu wydawał mi się z d***.
Co do toksyczności, w szczegóły nie chcę się wdawać
I nie uważam, ze należy w tym wypadku informować o wyjściu, szczególnie gdy ktoś już śpi.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...

Edytowane przez GhostInTheFog
Czas edycji: 2012-04-27 o 09:12
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 10:48   #70
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no ale skoro mieszkaja razem, to chyba powinien matke poinformowac, ze wychodzi, nie? ty wyobrazasz sobie, ze wychodzisz z domu, twoi rodzice sie budza, ciebie nie ma i zawał. to normalne, zeby poinformowac domowników. poza tym nie wiesz, moze matka miala trudny dzien, albo chora była.
a czym wchodzi na psychike?
Można zostawić kartkę Poza tym w dobie telefonów nikt na zawał nie zejdzie, jak (jak mniemam) dorosłego syna nie zastanie rano w domu. No chyba że toksyczny rodzic.

jak dla mnie argument z d... faktycznie, byłoby mi przykro, gdyby mój TŻ tak zrobił. A próbowalaś go przekonać, czy coś? Czy po prostu to zostawiłaś?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 11:17   #71
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
jak dla mnie argument z d... faktycznie, byłoby mi przykro, gdyby mój TŻ tak zrobił. A próbowalaś go przekonać, czy coś? Czy po prostu to zostawiłaś?
Wyraziłam swoje zaskoczenie i powiedziałam, że dla mnie argument jest co najmniej zabawny. Powiedział, ze stwierdził fakt i nie ma o czym mówić, zdziwił się, ze powinnam wiedzieć jak to jest mieszkać w bloku i jak taki hałas się niesie O.o

I tak, jest dorosły, ma 25 lat.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 11:19   #72
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość
Wyraziłam swoje zaskoczenie i powiedziałam, że dla mnie argument jest co najmniej zabawny. Powiedział, ze stwierdził fakt i nie ma o czym mówić, zdziwił się, ze powinnam wiedzieć jak to jest mieszkać w bloku i jak taki hałas się niesie O.o

I tak, jest dorosły, ma 25 lat.

To jak zachce mu się siku to też trzyma do rana żeby mamusi nie obudzić, czy może ma wiaderko w swoim pokoju?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 11:21   #73
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość

To jak zachce mu się siku to też trzyma do rana żeby mamusi nie obudzić, czy może ma wiaderko w swoim pokoju?
Rozumiem zatem, że argument jest debilny nie tylko dla mnie
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 11:26   #74
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: mamusia TŻta

Pewnie.
Imho powinnaś z nim pogadać, ale sądzę że dla niego taki źle pojęty szacunek dla mamy jest za duży żeby do niego coś dotarło. Albo pomyśli, ze robisz się bluszczowata i wymagasz spotkań gdy on nie chce. Trudno coś doradzić.
Mój TŻ, młodszy od Twojego o 5 lat, jak wpadł na pomysł żeby przyjechać do mnie o 2 to nie było problemu, bo niby dlaczego miałby być. Nie jest dzieckiem żeby nie móc wyjść z domu o której mu się podoba, a to czy ktoś sie obudzi czy nie... Litości, przecież wychodząc normalnie, nawet jak się ktoś przebudzi, to i tak zaraz zaśnie.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 11:31   #75
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: mamusia TŻta

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Mój TŻ, młodszy od Twojego o 5 lat, jak wpadł na pomysł żeby przyjechać do mnie o 2 to nie było problemu, bo niby dlaczego miałby być. Nie jest dzieckiem żeby nie móc wyjść z domu o której mu się podoba, a to czy ktoś sie obudzi czy nie... Litości, przecież wychodząc normalnie, nawet jak się ktoś przebudzi, to i tak zaraz zaśnie.
No właśnie uważam tak samo, nic by się stało nawet jakby sie obudziła i zobaczyła, ze wychodzi...ale on ma rower który stoi w mieszkaniu i który trzeba wyciągnąć i to by narobiło hałasu.
Nie chce mi sie już z nim nawet dyskutować, mam wrażenie, że to ostatnie oddechy tego związku. Poza tym dziś się dowiedziałam, ze na wieczór się z koleżanką umówił i dla mnie czasu też nie ma A na tydzień wyjeżdżam i się nie zobaczymy.
A bluszczowata nigdy nie byłam, ale w tym momencie mam ochote się taka na chwilę stać
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 12:11   #76
kroliczek90
Raczkowanie
 
Avatar kroliczek90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 248
Wink Dot.: mamusia TŻta

Ojj Mamusiee Naszych Tżtów są czasem okropne... zazwyczaj to z synow robia takich mami synkow ja tez nie moge słuchac mamy mojego Tżta
Jak jestesmy razem dzwoni gada ona zawsze cos potrzebuje w tym momencie jak my jestesmy razem.,,, zawsze... jak nie ona to siostra... i tak w kołko a on nie odmowi niczego i wiecznie jest uzalezniony to musi jechac gdzies o 7 rano z mamusia albo z siostra i sie nie widzimy albo to albo tamto Naprawdę przesada. I sobie tak mysle jakbysmy mieli zamieszkac razem bo nie mieszkamy... to byłaby katastrofa mamusia warowałaby pod bramka Git
__________________
https://lifeisbrutalwoman.blogspot.com/ Zapraszam do świata kobiet anonimowo piszemy, rozmawiamy
kroliczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.