Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-24, 14:36   #1
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi

Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?


Czesc dziewczyny jakich kosmetykow uzywacie i polecilybyscie na pozbycie sie tego problemu?? Dodam że ja zazywam tabletki Diane-35 ale nie powiem zeby jakos szczegolnie mi pomagaly(a mialy). Narazie moim najlepszym "odkryciem" jest krem o nazwie sudocrem naprawde pomaga ale tylko na powstale juz pryszczki bo wyszusza. Moze jakies herbatki albo cosik..podobno sa jakies dobre na TO. Jakie jest wasze zdanie??
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 17:12   #2
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

hej. ja ostatnio bylam u pani dermatolog ktora przepisala mi dostnie antybiotyk (tetralysal) i trzy rodzaje mazidelek na noc: papka robiona, aknemycin, differin. co noc na zmiane. podczas brania tabletek bylo pieknie. jeszcze przez miesiac od odstawienia tez ale teraz (zaczal sie drugi miesiac po) powracaja krostki. a i jeszcze kazala mi chodzic na oczyszczanie do kosmetyczki. na ale chyba znowu wyladuje u lekarza...Pozdrawiam i zycze udanej kuracji
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 17:39   #3
Franka4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 4
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Ja rowniez mam problem z tradzikiem. Jednak zauwazylam, ze od czasu kiedy biore Capivit A+E i cynk mam naprawde duzo lepsza cere...
Franka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 18:08   #4
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Ja tradzik lecze od wielu lat . Bylo juz wszystko oprocz tabletek reocutane, ale tego i tak nie bedzie bo nie stać mnie na ta kuracje. Poza tym za duzo (negatywnego) szumu bylo wokol tego leku i rodzina nie chce abym go brala ;/. No ale nie o tym mialam pisac... Mi diane35 w ogole nie pomoglo.. Jeszcze tylko sie nameczylam z tym swinstwem, fatalnie dzialalo na moj organizm. A z antybiotykow doustnych to najlepiej dzialal unidox, no ale teraz lato wiec srodki doustne musza isc w odstawke.
Z masci najlepsze (dla mnie) sa: differin, brevoxyl i skinoren (ale chyba zel... Bo jest jeszcze krem... ). Te najlepiej zapadly mi w pamiec bo i najlepiej dzialaly. Teraz lece na isotrexinie, brevoxylu i emulsji delacin T (takie to drogie a w ogole nie skuteczne ). A najgorsze jest to ze wszystko dziala do czasu... Pomoze troszke i znowu sie pogarsza mimo brania lekow .
Podsumujac... Tradzik strasznie trudno pokonac. Juz tyle lat sie z nim mecze... Ale wiem ze nie jestem sama z tym problemem. Podciagam watek liczac na to ze ktos da jakas dobra rade. O herbatkach nic nie szlyszalam... a sa jakies?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 18:22   #5
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

miesic temu bylam u dermatologa i przepisal on mi płyn do smarowania Zineryt stosuje juz 2 buteleczke ( uzywam na twarz i plecy ) i musze przyznac ze efekty sa
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 18:26   #6
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Zineryt lubie za wygodne opakowanie i za delikatnosc (nadaje sie na lato bo nie wchodzi w kolizje ze sloncem ). Stosowalam go zawsze w parze differinem wiec nawet nie wiem czy mi pomagal... Wszystkie zalety przypisywalam differinowi...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 19:36   #7
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

ja dostalam Isotrexin - bardzo pomogl. jutro ide kupic 4 tubke, juz prawie w ogole nic mi nie wyskakuje, ale pozostaly brzyyyydkie przebarwienia . ja mam tradzik na plecach, wiec moze na twarzy pomoze na slady. ale przy Isotrexinie nie mozna sie opalac, wiec czeka Cie zakup jakiegos kremu z filtrem wysokim.
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-24, 20:54   #8
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

na trądzik wiele osób pije drożdże i bratka - stosowałam tylko drożdże, raz - z odruchem wymiotnym z reszty drożdży zrobiłam sobie maseczkę a o tym "boskim" nektarze nie chciałąm więcej słyszeć
są też różne mieszanki-herbatki ziołowe, o tym chyba kiedyś na kafeterii czytałam... ale tam co trzeci temat to trądzik i domowe środki
ach! jest jeszcze taka pstrokata strona na necie o trądziku, przez wiele osób chwalona, mnie odrzuca sama grafika spróbuję znaleźć i wkleję link - tam są przepisy na domową walkę z trądzikiem
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 21:19   #9
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

ja a propos pstrokatej strony. moze to http://www2.pwsz.krosno.pl/~henroz/PRYSZCZE2002.htm ja tm kiedys bylam. rady sa fachowe ale niektore troche przestarzale albo przynajmniej dziwne. ale mysle ze moze komus pomoc. zreszta w tym temacie to raczej warto poczytac co sie da bo tradzik to i tak walka przez dlugi czas. pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 21:20   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm

na własną odpowiedzialnośc

minutę później: wyprzedzona zostałam przez ann217 pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 10:18   #11
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Dziewczyny dziękuję za taki szybciutki odzyw Dzis sie dowiem co to za herbatka podobno bardzo dobra pozniej napisze A co do kremow to polecam Garnier "Czysta Skora A" kosztuje okolo 17zl jest niesamowicie wydajny i powiem nawet ze pomaga i pomalutku znikaja i przebarwienia..jest nawilzajacy bez zadnych substancji tluszczowych jedyny krem jakiego uzywam bo po innych buzia byla za tlusta mimo iz byly niby beztluszczowe Pedze sie dowiedziec o tej herbatce papatki Zaniedlugo napisze
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-25, 10:25   #12
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Acha jescze mam pytanko Ines1985 gdzie nabywasz te kremiki?w aptekach czy sklepach kosmetycznych oraz jaki to mniej wiecej wydatek? Kyo18 a ten zineryt napiszesz tez o nim? Z gory dziekuje acha co do dermatologa to wystawila mi taka liste kremow i papek ze w aptece mi powiedziala 170 zl!!!! pomogl mi antybiotyk ale nie moglam go dlugo brac Franka4 masz racje ja tez zauwazylam poprawe zazywajac A+E dobra ale namieszalam hehe mykam
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 10:34   #13
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Wiekszosc jest na recepte wiec kupuje je w aptece. No i niestety wyekszosc jest droga . srednio 20-30 zl od leku... Ale sa tez drozsze... i tansze oczywiscie tez są . Ja miesiecznie zostawiam w aptece okolo 100 zl. na te wszystkie mazidelka
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 11:03   #14
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Znalazłam tę stronkę przypadkowo, ale może Cię zainteresuje http://www.mediweb.pl/html/611wyswietl.php
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 12:23   #15
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

zineryt jest to płyn ktory ma specjalny aplikator ( taki z gabeczką) i nim smaruje sie tradzik. ja uzywam raz dziennie wieczorem na twarz i plecy ( mozna tez rano ale pani dermatolog poradzila mi wieczorem i tylko raz). słyszalam wile opini ze on wysusza ja u siebie tego nie zauwarzylam. jest dosc wydajny mi jedna buteleczka starczyla na 1 miesiac, jesli bedziesz smarowala tylko twarz to starczy napewno na dłuzej. jest on na recepte i kosztuje ok 40 zł. Efekty sa, pryszczy jest o połowe mniej ale niestety zaczyna mi sie wydawac ze to juz koniec i na mnie juz ten srodek wiecej nie podziala. biore do niego jescze antybioty Unidox ktory podobno najlepiej dziala z zinerytem ( ale musze juz te tabletyki odstawic jesli chce sie opalac )
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 12:57   #16
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

podepne sie jeszcze pod temat tradziku. mam do was kobitki pytanko. otoz skonczyl mi sie kremik i mam dylemat: CO DOBREGO MOGE KUPIC? mialam ostatnio effaklar k ale juz mam go troche dosyc. poza tym kosztuje sporo a ja i tak wydaje niezle sumy na te wszystkie "cuda". a wiec rozwazalam ostatnio dermedic acne expert c (ma tu niezle noty). a moze wy znacie cos godnego polecania? pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 13:10   #17
kyo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 174
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

ja tez chcialabym sobie kupic jakis fajny krem ktory by nawilzal i matowal skore, znacie jakies fajne? ostatnio mialam ten z iwostinu matujacy z seri puritin i byl całkiem dobry. co myslicie o vichy normaderm? a jesli chodzi o zele do mycia to polecam effaclar jest troche drogi ale rewelacja !!
kyo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 15:22   #18
Butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 90
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Jeśli mogę Wam polecić coś niedrogiego to krem Sorai z Witaminowej serii matującej:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5773
Co prawda nie zostawia idealnego matu ale jeśli się używa regularnie zdecydowanie ogranicza produkowanie sebum. Jest to lekki kremo-żel w sam raz na tą porę roku. Co najważniejsze: nie wysusza! Nawet moich policzków. Polecam.
Butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 16:30   #19
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Z Iwostinu był za słaby dla mnie, z rozpędu kupiłam obydwa - na dzień i noc narazie zaczekają, aż skończę Acne Expert C - a tego dopiero zaczęłam, za wcześnie na ocenianie. Co do żelu z Dermedici, Acne Expert G, dziewczyny mają rację na KW - ostro szczypie w oczy jeśli dostanie się choćby woda ze zmywania.
Pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-25, 21:41   #20
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Ja się właśnie dowiedziałam co to za "rewelacyjna" niby herbatka mianowicie Z WIESIOŁKA. Czy któraś z Was miała już coś takiego?? Jak narazie z wszystkich relacji dowiedziałam się, że bardzo pomaga na cerę więc do dzieła hehe jutro jej poszukam. Co do matujących papek polecam z Garnier Czysta Skóra Tymczasem papatki jutro do pracy
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 21:59   #21
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Rossi ja jeszcze nawiaze do diane-35 ktory ci przepisala lekarka. ja tego nie biore ale mojej kolezance pomogl znakomicie. miala problemy a teraz ma cere jak pupcia niemowlaka! tyle ze na efekty trzeba czekac co najmniej 3 miesiace. to moze jeszcze ci poskutkuje. tylko to troche ryzyko bo niektorym po odstawieniu diane tradzik wraca i to nasilony. ale nie musi tak byc u ciebie. zycze powodzenia w walce. pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 07:40   #22
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Ann 217 wiem wiem niektorzy maja po Diane35 wrecz niebianska buzinke znam takie osoby, ale jakos u mnie efekt jest Jojo raz buzia idealna a raz wyskakuje..ale zawsze to lepsze niz zanim nie zazywalam tych tabletek (a zazywam dobre 8 miesiecy) ostatnio moja znajoma tez chciala sobie nimi "pomoc" i poprosila lekarza o recepte zgodzil sie mowiac ze NAPEWNO pomoze no i po niecalym miesiacu wygladala 10 razy gorzej - biedronka doslownie i odstawila je..dlugo sie jej goilo i zostaly nieladne blizny, wiadomo niby z czasem zejda albo stana sie mniej widoczne ale..no..Dlatego tez zalozylam taki wateczek bo chcialabym zrezygnowac z brania tabletek z wiadomych powodow(skutki..watroba itp..juz teraz mam 5 kg+ ..) Łooo juz ta godzinka lece do pracki Pozdrwaiam paa
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 23:02   #23
eow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 5
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

jak brałam Diane to cere miałam trochę ładniejszą, ale zaczęłam mieć migreny, co mi się wcześniej nie zdażało tak czesto i lekarz kazał mi odstawić. miałam wrażenie że ten lek na jedno pomaga ale na inne szkodzi, w sumie strach brać. od lat lecze trądzik i nic. ale zauważyłam cos dziwnego: jak mam wakacje to od razu z cerą jest lepiej i nie chodzi chyba o opalanie bo nawet wakacje w marcu mi pomagają. może trądzik pojawia się od stresu? na kazdym egzaminie moja cera wygladała gorzej niż zwykle.
eow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 23:23   #24
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

eow napisał(a):
> ale zauważyłam cos dziwnego: jak mam wakacje to od razu z cerą jest lepiej i nie chodzi chyba o opalanie bo nawet wakacje w marcu mi pomagają. może trądzik pojawia się od stresu? na kazdym egzaminie moja cera wygladała gorzej niż zwykle.

U mnie jest podobnie. W zasadzie jestem pewna, że chodzi o słońce, ale stres też na pewno robi swoje. Jak tylko zbliża się wrzesień, moja cera, która przez 2 miesiące wakacji jest może nie rewelacyjna, ale w miarę OK, zaczyna być nękana ropnymi krostkami.
W trakcie stresów podobnie... ostatnio miałam trudny egzamin, jeszcze dzień przed nim nie zapowiadało się, że coś "wyskoczy", a tu po południu w dzień egzaminu przyjeżdżam do domu, patrzę w lustro, a na buźce kilka ropnych pryszczy . (na pewno nie było to związane z moim cyklem, gdyż byłam wtedy kilka dni po okresie). Nie mam już siły....
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 23:25   #25
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

Eow cos w tym jest. ja tez sie lecze i wlasnie przed egzaminami jest zawsze wysyp. zreszta moja dermatolog uwaza ze jednym z czynnikow wywolujacych tradzik jest stres i ze czesto wystepuje wlasnie taki "tradzik przedegzaminacyjny". bralam ostatnio antybiotyk i bylo super. teraz odstawilam i sie pogorszylo wiec w sumie nie wiem czy to przez odstawienie czy przez sesje... . pozdrawiam wszystkich ktorzy wlasnie maja sesje. powodzenia
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 23:46   #26
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Re: Coś..na trądzik i tego typu niedoskonałości.Czego używacie?

my kobitki to sie mamy... niby tyle jest masci kremow mazidelek dzialajacych "cuda" a tu jakis glupi egzamin i wszystkie starania na nic. i cala forsa w to wszystko wpakowana... czyli najlepiej to wyjechac na fajna wysepke, wyluzowac sie, rozerwac, opalic i miec wszystko w nosie... pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.